Liberec - Kometa Brno: Milan Bartovič nastřelil tyčku Čiliakovi brány

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Nejlepší hráči utkání:
Jakub Krejčík (KOM) a Michal Bulíř (LIB)
Ve třetí třetině předvedla Kometa zcela bezchybný výkon a ukázala, jak ubránit vedení. Liberec se v podstatě do žádných šancí nedostal a nakonec tedy těsně prohrává 3:4. Do soboty tak domácí budou mít rozhodně nad čím přemýšlet.
59:41
V pěti nebo v šesti, Tygři prostě nemají na to, aby Čiliaka ohrozili.
58:36
Liberec opět střídá brankáře, neboť nejspíš usoudil, že Will rychleji vysprintuje na střídačku. Jiný důvod mě nenapadá. Každopádně momentálně je v brankovišti Roman Will.
58:36
Zakázané uvolnění Komety.
58:26
Svačina byl v pásmu zcela osamocen a snadno o puk přišel.
57:43
Ne, libereckým hráčům se prostě nedaří usadit se před brankou soupeře. Brno skvěle brání.
57:20
Nyní následuje liberecké zakázané uvolnění.
57:14
Krenželok byl odzbrojen a do žádné příležitosti se nedostal.
56:50
Vysoký puk letící na brněnskou branku končí v lapačce gólmana Komety.
56:24
Svačina se přes celé hřiště prokličkoval před Čiliaka, zakončit ale nakonec nedokázal. Dočekal ho včas odzbrojil.
55:49
Šimkův lehoučký pokus skončil v lapačce Marka Čiliaka.
55:32
Liberec se stále snaží, žádnou šanci Tygrů jsme však dlouho neviděli.
54:45
Bulířovo nahození minulo branku.
53:56
Martin Zaťovič se po jalové liberecké rozehrávce zjevil ve stoprocentní šanci, zblízka však Lašáka nepropálil!
53:24
Jelínek se snažil zakončit, ovšem ještě předtím přišel o kotouč.
52:35
Nadále sledujeme stejný obraz hry, Kometa brání a Liberec se přes její defenzivní val bezzubě snaží přejít.
52:10
Vantuch napálil puk do ochranné sítě a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
51:28
Kometa se pozorně brání a nadále Tygry do šancí nepouští.
51:12
Lašák už se po Zaťovičově nahození chystal rozehrávat, nakonec si však úmysly rozmyslel a přerušil hru.
50:39
A je tu další ze zakázaných uvolnění Komety.
50:14
Erat dostal přihrávku do mezikruží a z první vypáll, Ján Lašák však Tygry podržel skvělým zákrokem.
50:03
Hosté si nepohlídali přechod do útoku a je jim pískán ofsajd.
49:22
Šimkovu ránu vyrazil Čiliak rukavicí do bezpečí.
48:46
Hruška se tlačil k odraženému puku, nakonec však pouze minul libereckou branku.
48:24
Mojžíšova rána od modré k Čiliakovi neprošla.
48:10
Další zakázané uvolnění Komety.
47:52
Do rozehrávky se zapojil také Lašák.
47:16
Valského přihrávku soupeř vypíchl a Liberečtí tak opět přicházejí o pásmo.
46:49
Čiliak skryl v lapačce nahození ze středního pásma a raději přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
46:32
Hosté se zaměřují především na zodpovědnou obranu a Liberecké k ničemu nepouštějí.
46:09
Kometa následně vyhazuje na zakázané uvolnění.
46:06
Jánošík se tlačil k puku před brankovištěm, zakončit ale nedokázal.
45:37
Eratovu střelu vykopl Lašák do rohu kluziště.
44:45
Libereckou šanci přerušila nepřesná přihrávka, puku se znovu zmocňují hosté.
44:16
Brno pouze vyvezlo kotouč do pásma a Lašáka neohrozilo.
43:56
Bližňák projížděl kolem branky a škobrtl o ni, čímž brněnskou klec vychýlil ze správného postavení. Hra je tedy znovu přerušena.
43:50
Brněnský brankář si poradil i s Ševcovým nahozením od modré.
43:46
Ordoš se hned po vhazování tlačil do brankoviště a Čiliak musel znovu přerušit hru.
43:43
Hosté vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků.
43:22
Ševc přihrál Šimkovi rukou a hra je přerušena.
42:10
Puk je za brankou Komety, která bude muset zaútočit z vlastního pásma.
41:46
Krejčíkovo nahození skončilo mimo libereckou branku.
41:15
Domácí vyhazují do bezpečí.
41:06
Tomáš Mojžíš (LIB) srazil za brankou Vojtěcha Němce a dostává trest na dvě minuty za podražení.
40:43
Po drobné potyčce je hra přerušena, vše se však obejde bez trestů.
40:17
Hruška se s pukem uvolnil na levém kruhu, minul však Lašákovu branku.
40:01
Hráči jsou zpět na ledě, třetí třetina začne co nevidět.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem):
Liberec – Brno 6:5 (19:23)
Ani čtyřminutová přesilovka tedy Tygrům k vyrovnání nepomohla. Domácí sice nejprve ve druhém dějství srovnali na 3:3, při vlastní přesilové hře ale pustili Brněnské kupředu a Mallet zařídil gól na 3:4 Po dvou třetinách tak stále Kometa drží těsné vedení. Uvidíme, zda se na tom něco ve třetí třetině změní. Ta začne zhruba v 19:19.
40:00
39:57
Brno hraje v plném počtu.
39:33
Valský nezpracoval puk a místo brankáře Komety ohrozil pouze vlastní fanoušky, mezi něž kotouč tečoval.
39:19
Ani Svačinovo nahození Čiliaka neohrozilo.
39:01
Po postavení útočícího hráče v brankovišti se hra znovu stěhuje do středního pásma.
38:37
A Kometa vyhazuje.
38:21
Radivojevič vypálil od modré, ovšem minul.
37:56
Liberci se opět nedaří dostat se do pásma.
37:25
Po dobré kombinaci vypálil před brankovištěm Valský, jeho pokus však byl Bartejsem sražen vysoko nad branku.
37:18
Smyčka kolem brněnské branky se nyní pomalu uzavírá.
36:54
Puk je znovu u Lašáka.
36:42
Tygrům se nedaří proniknout do pásma.
36:31
Hosté se pokusili přejít do protiútoku, to jim však překazil ofsajd.
36:21
Krenželokovo nahození bylo sraženo do rohu kluziště.
35:56
Je tu další domácí přesilovka, a hned na čtyři minuty. Tomáš Vondráček (KOM) miří na trestnou lavici za vysokou hůl.
35:11
Nyní se puku zmocnili hosté a vyrážejí kupředu.
34:54
Svačinovu ránu z pravého kruhu vykopl Čiliak do bezpečí.
34:25
Trška pálil z mezikruží, sestřelil však pouze bránící dvojblok Derner – Bližňák.
33:51
Po osmi sekundách hry znovu přerušeno, bude se vhazovat před Čiliakem.
33:43
Další přerušení, tentokrát z důvodu libereckého ofsajdu.
33:26
Hra je plná přerušení. Nyní se kotouč odrazil mimo led a bude se vhazovat ve středním pásmu.
33:16
Liberečtí se sami nepřesnou rozehrávkou zahánějí do vlastního pásma.
33:13
33:01
Hra je po souboji v rohu kluziště přerušena, je tu komerční přestávka.
32:50
32:30
Kováčikova rána z levého kruhu těsně minula libereckou klec.
32:13
A znovu je kotouč u Marka Čiliaka.
31:37
Liberec znovu vyhazuje.
31:19
Hosté kombinovali před brankou tak dlouho, až jim puk ujel do rohu.
30:53
Liberečtí okamžitě vyhazují.
30:49
Lukáš Vantuch (LIB) vyhodil puk mimo kluziště a míří na trestnou lavici.
30:26
30:17
Mojžíšovo nahození od modré čáry skončilo mimo branku.
30:02
Mizérie Liberce v přesilové hře nadále pokračuje, bude se pouze vhazovat ve středním pásmu.
29:37
Liberec mění brankáře, odchází Roman Will a přichází Ján Lašák.
29:37
Kometa právě vstřelila branku!
Lakatoš ztratil v přesilové hře kotouč a hosté vyrazili do protiútoku. Ten ALEXANDER MALLET zakončil přesnou ranou ke vzdálenější tyči a hráči Komety se tak znovu ujímají vedení.
29:20
Libereckým se nedaří proniknout do pásma.
29:06
A puk je znovu až u Willa.
28:53
Hosté se osvobozují.
28:37
Radivojevič svým nahozením minul hostující klec.
28:26
Liberec si zahraje další přesilovou hru. Leoš Čermák (KOM) vyfasoval dvouminutový trest za podražení.
28:11
Radivojevičova žabička doputovala k Lakatošovi, ten ale zakončit nedokázal.
27:19
Bartejsovu ránu od modré vykopl Will betonem.
27:00
Jak Jan Stránský (LIB), tak Michal Gulaši (KOM) fasují dva dvouminutové tresty za hrubost.
27:00
27:00
Icing Komety, ve stejné chvíli došlo za brankou Komety na roztržku mezi Stránským a Gulašim.
26:32
Liberečtí se znovu tlačí do útoku.
26:12
Zohorna pálil z velmi dobré pozice, defenziva Liberce však puk zastavila.
25:35
Bulíř se znovu tlačil do zakončení, tentokrát ale kotouč minul.
25:29
A další zakázané uvolnění Brněnských.
25:23
Radivojevič se v mezikruží tlačil k volnému puku, vystřelit však nedokázal.
25:17
Rozehrávka Komety končí zakázaným uvolněním.
25:04
Liberec právě vstřelil branku!
Hra se však znovu přesunula před Čiliaka a máme vyrovnáno. Před brankou se kotouč odrazil přímo na hokejku MICHALA BULÍŘE, který pálil do zcela odkryté klece a minout už snad ani nemohl.
Asistence: Vladimír Svačina a Tomáš Mojžíš.
24:35
Liberečtí se nakrátko nastěhovali do pásma, nyní už ale opět hraje Kometa.
24:03
Bulíř se prosmýkl až před Čiliaka a z úhlu vypálil, brněnský brankář měl však připravený beton na správném místě.
23:17
Radivojevič nachystal puk pro Lakatoše, ten ale těsně minul hostující svatyni.
22:50
Ordoš zavezl kotouč do pásma, Čiliaka však zatím Liberec neohrozil.
22:27
Derner zastavil střelecký pokus rozjetého Krejčíka a k puku se dostávají domácí.
21:51
Zatím stále čekáme na ohrožení jedné či druhé branky.
21:23
Tentokrát však Tygry zastavil ofsajd.
20:58
Domácí znovu vyrážejí kupředu.
20:32
Rozehrávka domácích však skončila zakázaným uvolněním.
20:14
Tygři se hned se startem druhého dějství tlačí kupředu.
20:01
Hráči jsou zpět na ledě, za okamžik můžeme pokračovat.
Střely na branku:
Liberec – Brno 13:18
Tak to je průběh! Rozhodně můžeme říct, že je zatím první finálový zápas reklamou na hokej. Liberečtí se zásluhou Svačiny a Ševce dostali do vedení 2:0, během minuty ho ale ztratili a dvě sekundy před koncem třetiny zařídil Malec hostům dokonce vedení. V dalších dvou třetinách se rozhodně máme nač těšit.
Druhá třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:58
Tak to je pro domácí pořádná rána! Petr Jelínek obětavě skočil do střely TOMÁŠE MALCE, kotouč se odrazil do vzduchu a proplachtil nad Willem až do branky! Rozhodčí ještě u videa přezkoumal, zda vše proběhlo dle pravidel, žádné provinění však neshledal.
Asistence: Marek Kvapil a Jozef Kováčik.
19:34
Lakatoš se včas vrátil a zastavil protiútok Komety.
18:58
Do útočného pása se namísto toho nastěhovali hráči Komety, ani oni ale nezůstali u kotouče dlouho.
18:32
Domácí se zmocnili puku a snaží se v závěru třetiny ještě zaútočit.
17:54
Valský mohl pálit, místo toho však ještě hledal Svačinu a Tygři nakonec o kotouč přišli.
17:30
Poláčkovu střelu vyrazil do rohu kluziště brankář Will.
16:50
Stránský přihrával před branku na Ordoše, ten se však k puku neprodral.
16:23
Střela Jakuba Krejčíka skončila v náručí brankáře Willa.
16:03
Ševcova tvrdu rána minula brněnskou branku.
15:58
Je z toho však pouze zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět před Čiliaka.
15:46
Sledujeme klidnější pasáž hry, Kometa rozehrává z vlastního pásma.
15:13
Útočné snažení Brna je zbytečné, po postavení útočícího hráče v brankovišti je hra vykázána z liberecké obranné třetiny.
14:43
Liberečtí chvíli kombinovali v pásmu Komety, Svačina však následně o kotouč přišel.
14:01
Kotouč skončil po souboji o puk před Čiliakem v hledišti, hra je znovu vykázána do středního pásma.
13:41
Stránský znovu tvrdě pálil a Čiliak zneškodnil jeho ránu ramenem.
13:21
Stránského skrytá střela těsně minula hostující klec.
12:59
Po rychlém přesunu hry na druhou stranu raději přerušil Roman Will hru. Následuje komerční přestávka.
12:52
Ordoš se pokoušel vyrazit do protiútoku, v mezikruží však byl odzbrojen.
12:20
Bleskové vyrovnání Brno nakoplo a hosté si tak na ledě počínají velmi aktivně.
11:50
Kometa zakládá další útočnou akci.
11:17
A rázem je srovnáno! MARTIN ZAŤOVIČ vjel na levý kruh a svou střelu uklidil do levého rohu branky Romana Willa! To je finále, jak má být!
Asistence: Marcel Haščák.
10:38
Hosté však odpovídají nejlepším možným způsobem. MARTIN DOČEKAL tečoval nahozený kotouč těsně před Romanem Willem a ten už na změnu směru nedokázal reagovat.
Asistence: Leoš Čermák.
10:20
Tygři přesto využívají přesilovou hru! Na modré čáře si nachystal puk MARTIN ŠEVC, který propálil doslova vše, co mu stálo v cestě.
Asistence: Jan Ordoš a Dominik Lakatoš.
10:17
Kometa je ve čtyřech.
10:13
Znovu pálil Radim Šimek, také tentokrát ale uklidil kotouč přímo do lapačky brněnského brankáře!
09:50
Svačina tentokrát z vnější strany napálil tyč brněnské branky!
09:42
A další Šimkova střela končí v lapačce Marka Čiliaka.
09:36
Šimkova rána sice brankáři vypadla, nikdo z útočníku však puk nedokázal doklepnout do branky!
09:15
Tygři však o puk rychle přicházejí a Kometa vyhazuje.
09:04
A také Kometa jde do tří! Tomáš Malec (KOM) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
09:04
Bulíř si sjel před branku a pálil na bližší tyč, Čiliak však vytasil lapačku a puk chytil!
08:47
Krenželok ani Jelínek v dobrých pozicích Čiliaka nepřekonali.
08:17
Tak to bylo z pohledu brněnských zbytečné. Puk už byl dávno pryč, Leoš Čermák (KOM) však vlétl za domácí brankou do Romana Willa a pořádně rozdmýchal vášně. Za trest míří na dvě minuty na trestnou lavici.
08:01
Dominik Lakatoš pálil ve velmi dobré pozici, Čiliak však vytáhl skvělý zákrok a kotouč vyrazil.
07:47
Radivojevičovo nahození vyrazil Čiliak do rohu.
07:16
A Liberečtí jsou již v pěti, téměř dvouminutovou hru v oslabení tři na pět zvládli.
06:59
Kováčikova rána branku neohrozila.
06:33
Nyní Tygři opět vyhazují k Čiliakovi.
06:30
Ani z další střely po drtivém tlaku hosté Willa nepřekonali, bude se vhazovat v libereckém pásmu.
06:12
Hynek Zohorna pálil z mezikruží jen do výstroje Romana Willa!
05:34
Liberečtí rychle vyhazují a zatím se úspěšně brání.
05:16
A Liberec jde do tří! Martin Ševc (LIB) dostává dvě minuty za hrubost.
05:05
Uvidíme první přesilovou hru, Lukáš Vantuch (LIB) míří na trestnou lavici za hákování.
04:38
Ordoš se před brankou snažil dorážet, ke kotouči se však neprotlačil.
03:59
Tygři znovu vyrážejí kupředu.
03:36
Michal Plutnar nahodil puk od modré čáry a VLADIMÍR SVAČINA tečoval kotouč nechytatelně za záda brankáře Čiliaka! Tygři se tak ujímají vedení.
Asistence: Michal Plutnar.
03:06
Liberečtí se osvobodili z hostujícího tlaku a vyrážejí kupředu.
02:46
Bartejsovu ránu od modré srazila obrana do rohu kluziště.
02:14
Lakatoš se pokoušel zaútočit, o kotouč ale přišel.
01:56
Brněnský přechod do útoku přerušil ofsajd.
01:32
Puk skončil v ochranné síti, hra je vykázána do středního pásma.
01:23
Až proti ráně Plutnara od modré musel brněnský brankář zasáhnout.
00:57
Ani napodruhé Tygři zatím Čiliaka neohrozili.
00:29
První útočný pokus Tygrů skončil ofsajdem.
00:01
Je to tu, oba celky již nastupují na led!
V Liberci právě začal úvodní ceremoniál.
V Home Credit Areně pomalu končí rozbruslení a už z nějakých dvacet minut odstartuje finálová série!

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Plutnar, Jánošík, Kolmann – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič (C) – Valský, Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Trška, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – T. Havránek.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda.
Jak první vzájemný finálový duel dopadne? To se dozvíme už v pátek od 17:20!
Liberecké fanoušky jistě potěší návrat Michala Bulíře do sestavy. Mladý útočník musel kvůli zranění vynechat celé semifinále, nyní už je ale opět připraven nastoupit. Do bojů o Pohár T. G. Masaryka tak liberecké mužstvo vyjede v téměř plné síle, chybět bude pouze Jaroslav Vlach.

Kometa oproti tomu hlásí ve svých řadách ztrátu. Talentovaný útočník Martin Nečas totiž odcestoval na MS do 18 let, kde bude hájit barvy České republiky. I tak je ovšem brněnský útok velmi silný.
HC Kometa Brno

Ani Kometa se na cestě do finále neobešla bez problémů. Ročník sice začala famózně a dlouho se s třineckými Oceláři přetahovala o první místo. Jenže poté přišla herní krize a Brno stěží uhájilo přímý postup do vyřazovacích bojů.

Následně se ve čtvrtfinále střetlo s jejich největším rivalem -
Spartou. Moravané se s Pražany nepárali a zvítězili hladce 4:0 na zápasy. Větší práci už měli s Hradcem Králové. Mountfield sice svého soupeře potrápil, nakonec se ale po šesti odehraných zápasech radovali z postupu Brněnští.

Kometa má o motivaci více než postaráno. Do finále se totiž probojovala už potřetí během šesti let a je tedy jeho nejčastějším účastníkem v tomto období. V obou předchozích případech však museli Brněnští před svým soupeřem sklonit hlavu. Nejdříve v roce 2012 nestačili na Pardubice a o dva ročníky později na Zlín. Jejich čekání na titul se tak protáhlo na jednapadesát let.
Bílí Tygři Liberec

Jestliže si někdo před sezónou myslel, že bude Bílé Tygry sužovat po celý rok mistrovská kocovina, pak se hluboce mýlil. Liberecké mužstvo se totiž už podruhé za sebou probojovalo do extraligového finále a bude obhajovat zlaté medaile.

Minulý ročník svěřenci trenéra Filipa Pešána po velkém boji porazili pražskou Spartu, která tou dobou čekala na titul už devět let. Sparta je mimochodem posledním klubem, který dokázal titul obhájit. Nyní se Liberečtí postaví proti týmu, který na mistrovský pohár čeká více jak půl století – Kometě Brno.

Cesta do závěrečné série byla pro Tygry letos ovšem mnohem těžší než minule. Šelmy nezačaly sezónu úplně nejlépe a v jednu chvíli se nacházely dokonce až na jedenáctém místě. Poté ovšem přišlo mnohonásobné zlepšení a Liberec nakonec po velké přetahované o první místo s Třincem ovládl základní část.

Ve čtvrtfinále narazili Tygři na nebezpečné plzeňské Indiány. Soupeř vyhrál dva zápasy a dlouho vzdoroval, Severočeši si ale nakonec postup pohlídali. Podobně tomu bylo ve vyhroceném semifinále s Chomutovem. Po čtyřech utkáních byla série vyrovnaná 2:2, v následujících dvou střetnutích už toho Liberečtí Pirátům moc nepovolili a zaslouženě postoupili do bojů o titul.
A je to tu! Finále Generali play-off Tipsport extraligy ledního hokeje vypukne už tento pátek v liberecké Home Credit Areně, kam zavítá Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.