Mountfield HK - Kometa Brno: Je rozhodnuto! Marek Kvapil vypíchl puk Bednářovi a trefil prázdnou branku, 0:2

Ode mne je to pro toto klání z metropole východních Čech vše. Již zítra bude série pokračovat, celky se střetnou na stejném místě a ve stejný čas jako dnes. Do té doby se mějte krásně, na počtenou.
Nejlepší hráči zápasu:

Mountfield HK – Patrik Rybár
HC Kometa Brno – Marek Čiliak
Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

Mountfield HK – 6 (22)
HC Kometa Brno – 9 (28)
Úvodní duel semifinálové série mezi Mountfieldem a Kometou je za námi. O osudu tohoto střetnutí rozhodla jediná, poněkud kuriózní a pro Brno velice šťastná situace, kdy se puk po odrazu od obou bruslí Martina Nečase dostal do klece Hradce. Moravané předvedli především precizní obranu, kterou řídil dnes bezchybný gólman Čiliak. Mužstvo Libora Zábranského se tak ujímá vedení 1:0 na zápasy, uvidíme, zda se mu podaří dobýt FORTUNA arénu také zítra.
59:58
Moravané ještě nahazují touš na Rybára, ale nic důležitého se již nejspíš nestane.
59:56
Kometa právě vstřelila branku!
Brňané pečetí své vítězství ranou do prázdné brány. MAREK KVAPIL se ve středu hrací plochy dostal ke kotouči a přesnou střelou definitivně rozhoduje o osudu duelu – 0:2! Bez asistence.
59:50
Hruška poslal šikovně puk do středu kluziště a tohle už pro Brno vypadá dobře.
59:20
Picard poslal přihrávku do předbrankového prostoru, tam však operovala pouze defenziva Komety, která bez větších potíží vyhazuje puk přes všechny čáry.
59:08
Haščák sbírá cenné vteřiny pro Moravany, když aktivně napadá rozehrávku Mountfieldu a zdržuje tak Hradecké v jejich pásmu.
58:35
...která se jim nezdařila a musí se stáhnout k vlastní bráně. Jejich zmar dokumentuje zakázané uvolnění. Rybár se vrací do klece.
58:14
Kometa vyhrála vhazování, ale ven z třetiny se nedostala, Hradečtí rozjíždějí svou kombinaci...
57:58
Zbývá už jen něco málo přes dvě minuty třetí třetiny, Kukumberg nahodil z levé strany na bránu a Čiliak bezpečně zasáhl. Mountfield si bere oddechový čas, Rybár zůstává na střídačce, dnešní duel vrcholí!
57:20
Teď hráli svěřenci Václava Sýkory dokonce ve čtyřech, čehož si všimli asi až po deseti vteřinách.
56:55
Východočeši jsou nyní stále na puku, jenže před Čiliaka se nemohou dostat, Brno zavřelo střed kluziště a Hradečtí přes něj nepřejdou.
56:21
56:10
Erat mohl dokonce zakončit a ranou z pravého kruhu prověřil lapačku pozorného Rybára.
55:42
Hradečtí se marně snaží proplout do třetiny svého soupeře, Brno aktivně napadá a s potřebnou agresivitou drží Lvy v odstupu.
55:18
Dietz vystřelil od modré čáry, jenže trefil jen brusli prvního bránícího hráče, kterým byl Tomáš Vincour.
54:48
Lvi jsou drženi u levého mantinelu v útočném pásmu, Kometě se podařilo černou pryž vypíchnout a vyvézt až k Rybárovi.
54:21
Šance pro Hradec tu je! Nečas poslal kotouč přímo do ochranné sítě a musí tak odpykat dvě trestné minuty za zdržování hry.
54:05
Svěřenci Libora Zábranského nepřešli útočnou modrou čáru podle pravidel ledního hokeje – postavení mimo hru.
53:55
Hradecké publikum probral Dej, jenž se probil do šance přes tři bránící hráče, pak už však nebyl v ideální pozici a jeho zakončení bekhendem postrádalo přesnost.
53:20
Brňané se začínají stahovat k obraně těsného náskoku, nyní již potřetí vyhazují černou pryž za obrannou modrou a rychle střídají.
52:51
Štajnoch nahodil vysokým obloukem kotouč do třetiny Komety, kde byl první u puku Gulaši, jenž neměl problém poslat touš ven po mantinelu.
52:29
Východočechům dělá problém usadit se před Čiliakem, což nyní znovu názorně předvedli, když si nejprve nepřesně přihráli a při následném přechodu přes útočnou modrou porušili pravidlo o ofsajdu. V akci naposled vidíme uklizeče hrací plochy při závěrečné komerční přestávce.
52:05
Jan Hruška si vyjel na pravý kruh a svižnou ranou prověřil Patrika Rybára, který byl pozorný a střelu vyrazil vysoko nad svou klec.
51:39
Pláněk udržel kotouč na útočné modré, jenže byl v nevýhodném postavení a nakonec byl rád, že stihl zachytit unikajícího Erata.
51:04
Hra je pozdržena, rozhodčí upravují ledovou plochu v pásmu Brna.
51:04
Štajnoch napálil touš podél pravého mantinelu do třetiny Komety, tam však byli připravení pouze obránci moravského celku.
50:45
Čtveřice hráčů zašlápla černou pryž ve středu hrací plochy u hrazení a sudí po delší časové prodlevě přerušili.
50:25
Pavlík s Nedvídkem vybojovali touš v pásmu Komety a jejich lajna roztáčí kolotoč přihrávek před bránou Moravanů.
49:48
Lvi nahodili puk do rohu kluziště za klec Čiliaka a formace s Jarůškem, Dragounem a Picardem se snaží rozpohybovat vzornou defenzivu Brna.
49:01
Kováčik se následně dostal do další šance, tvrdou ránou od modré nechal vyniknout vyrážečku Rybára.
48:28
Kováčik pálil z pravé strany od modré čáry a jeho střelu sklepl mezi kruhy Erat, mířil však mimo tři tyče svatyně Hradeckých.
48:08
Akce Mountfieldu ale znovu neměla delšího trvání a Kometa tak může přitápět před Rybárem.
47:46
Krejčíkovi, který chtěl vypálit od modré, puk vyskočil po odrazu o mantinel příliš vysoko a Lvi tak opouštějí své obranné pásmo.
47:22
V průběhu je nyní komerční pauza.
47:22
Brno mohlo přidat druhý gól! Kvapil a Erat unikli do situace dvou proti jednomu. První jmenovaný poslal svému parťákovi nádhernou zadovku, ale zkušený útočník nedokázal procpat puk skrz betony Rybára do sítě!
46:58
Východočeši se usadili v pásmu před Čiliakem a rozjeli kolotoč svých přihrávek, jenže delšího trvání situace neměla.
46:15
Dnešní zápas sleduje 6719 fanoušků. Diváci chybí jen v sektoru Komety.
46:01
Ondřej Němec nyní solidně masíroval Deje na útočné modré hokejkou, sudí však tento zákrok nepostřehli, icingu se teď naopak dopustilo Brno.
45:35
Bednář se snažil křižnou přihrávkou rozjet protiútok Hradce, ale Kometa jeho pas zblokovala a další rozehrávka skončila zakázaným uvolněním. Buly po levici Rybára.
45:18
Východočechům pomohli sudí, kteří Kvapilovo postavení v brankovišti Mountfieldu posoudili jako nedovolené.
44:46
Brňané jsou znovu usazeni před Rybárem a vyměňují si přihrávky v nebezpečné vzdálenosti od brány Hradeckých.
44:13
Kováčik dostal nabito na levou stranu k modré čáře, svým pokusem však minul klec Lvů minimálně o půl metru.
44:00
A další icing Mountfieldu, po kterém se Richard Jarůšek sice velmi rozčiluje, ale sudí měli v této situaci pravdu.
43:40
Hradečtí nepůsobí v této části hry dobrým dojmem, nyní se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
42:52
Sudí se ještě poradili s videosudím, ale verdikt byl předem zřejmý – gól platí, Nečas do puku nekopl úmyslně.
42:52
Kometa otevírá skóre duelu téměř po třiačtyřiceti minutách! Mallet se dostal do úniku, odtáhl Rybára k pravé tyči, zadovkou posunul na MARTINA NEČASE, kterému se puk odrazil od obou bruslí a skončil v síti – 0:1! Asistence: Alexandre Mallet, Hynek Zohorna.
42:45
Newton se musel s pukem na holi vrátit do obranného pásma, odkud Lvi načnou další situaci.
42:24
Moravané rozjíždějí akci svého celku po pravém mantinelu a usazují se před Rybárem, který musel po chvíli předvést nepříliš náročný zákrok. Kometa je však na začátku třetí třetiny podstatně aktivnějším celkem.
42:01
Tomáš Knotek se dostal přes útočnou modrou a nahodil na Čiliaka, který raději černou pryž podržel ve své lapačce.
41:38
Pláněk chtěl rozjet akci Mountfieldu, puk mu ale utekl, a tak se k němu dostali Brňané, kteří však větší příležitost vytvořit nedokázali.
41:15
S nahozením ze středního pásma neměl gólman královéhradeckého celku větší potíže a bezpečně jej skryl v lapačce. Vhazování po jeho levici.
40:42
Haščák vyhrál buly pro Zaťoviče a ten okamžitě tvrdě pálil z mezikruží, Rybár kotouč vykopl špičkou betonu!
40:09
Východočeši se po buly zmocnili puku a Dietz s Gregorcem rozjíždějí první akci třetí fáze utkání.
40:01
Hráči nastupují k třetí části duelu, čeká nás jistojistě napínavá koncovka!
Střely na bránu v druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 7 (16)
HC Kometa Brno – 10 (19)
Čtyřicet minut dnešního duelu je minulostí a ve FORTUNA aréně se stále čeká na první gól. V druhém dějství se hra poněkud otevřela a obě mužstva začala více útočit. Defenzivy obou týmů, na čele se skvěle chytajícími gólmany, však nadále utkání vládnou a hráči se dosti složitě prosazují do příležitosti. Třetí třetina, která začne přibližně v 19:10, bude možná pro tento souboj klíčová, uvidíme, zda nám tři dvacetiminutovky budou na určení vítěze stačit.
40:00
39:55
Zpoza brány se vytočil Tomáš Vincour a snažil se zasunout za beton hradeckého gólmana. Puk mu však v poslední chvíli sjel z čepele.
39:37
Tomáš Malec měl dost času na modré čáře a udržel svůj tým v kombinaci i útočném pásmu.
38:57
A znovu chyba, kterou tentokrát uhasil skvělým zákrokem Patrik Rybár! Marek Kvapil mířil někam pod lapačku, ale neuspěl.
37:55
Hradec již po několikáté udělal hrubku v rozehrávce a opět je uzamknut v obranné třetině.
37:25
Nebezpečná teč Martina Dočekala se vznesla do vzduchu a celý stadion sledoval, kam plachtí. Spadla nakonec vedle pravé tyče brány Rybára.
36:50
Dejovi kotouč přeskočil hokejku, a tak mohou zaútočit opět hráči Komety.
36:11
Brňané se sami připravili o pásmo, když se až příliš tlačili do brankoviště Rybára. Sudí vykazuje hru do středu kluziště.
35:54
Kometa teď motá domácí tým, který se nedokáže vymanit z tlaku moravského celku, do střelecké pozice však protivníka nepouští.
35:15
Zdeněk Čáp se probíjel srdnatě do útočného pásma, ale brněnská obrana byla důkladná a beka Mountfieldu tam nepustila.
34:54
Lvi si teď vůbec nerozuměli při založení útoku, z čehož pramení zakázané uvolnění východočeského týmu.
34:00
Na ledě bylo k vidění několik soubojů na obou stranách. Po nepřesné přihrávce končí kotouč na domácí střídačce.
33:49
Jake Newton zachytil vyhození a měl kolem sebe neskutečně mnoho volného místa, vypálil na lapačku brněnského muže v masce, ale ten předvedl krásný zákrok a našel puk ve své rukavici.
33:28
Domácí potřebovali vystřídat, a tak pouze nahodili puk za Čiliakovu bránu a učinili, co situace žádala.
32:53
Obrovská šance Komety! Z mezikruží se dostal ke střele Martin Erat, ale Patrika Rybára trefil do hrudníku!
31:25
Oba celky nyní předvedly několik nepřesností ve středu hrací plochy, situaci zakončilo zakázané uvolnění Hradce, buly po pravici Rybára.
30:37
Kováčik tvrdě vypálil od modré, jeho pokus v mezikruží tečoval Hruška, jenž zamířil jen kousek nad břevno klece Mountfieldu!
30:26
Východočeši opět nedokázali založit svou akci a jejich rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
30:14
Jsme přibližně v polovině základní hrací doby, ve FORTUNA aréně panuje skvělá atmosféra. Na gól a explozi emocí však stále čekáme.
29:33
Knotek nezpracoval ideálně přihrávku od Šimánka a Mallet postupuje po levé straně do třetiny Lvů, kde Moravané rozjíždějí svou kombinaci.
29:09
Jarůšek se po pravé straně šikovně prokličkoval do šance, vystřelil, ale jeho pokus zblokoval poslední bránící hráč, kterým byl Gulaši. Buly po levici Čiliaka.
28:33
Kvapil zpracoval puk na útočné modré a okamžitě jej poslal za bránu Rybára, Kometa se dokázala dostat na kotouč a vyměňuje si přihrávky v třetině soupeře.
28:05
Kukumberg s Bednářem nedokázali před Čiliakem udržet černou pryž na hradeckých holích. První jmenovaný poslal nepřesnou zadovku a vpřed může Brno.
27:44
Zdeněk Čáp nastupuje místo Andrise Džerinše v útoku. S lotyšským útočníkem to bohužel nevypadá dobře a zdá se, že do utkání již nezasáhne.
27:19
Nahození ze středu kluziště si Čiliak pohlídal a černou pryž ukryl v lapačce. Následuje komerční pauza. Druhá třetina přinesla po prvních dvaceti minutách značné oživení hry, obrany obou celků ustupují ofenzivním snahám, vypadá to, že zápas bude ve svém průběhu gradovat.
26:56
Köhler napadá rozehrávku Brna, obránci Moravanů si dokázali poradit a po pravém mantinelu pronikají do třetiny Lvů.
26:18
Ondřej Němec vyrobil neskutečný kiks na útočné modré a Jarůšek mohl díky jeho přihrávce jít do souboje s Krejčíkem, poslední bránící hráč Komety mu však puk vypíchl.
25:45
Kováčik napálil touš od středové čáry za bránu Rybára, kde jej sebrala defenziva Mountfieldu, jenž rozjíždí ofenzivní akci na druhou stranu.
25:32
Další nepřesnost ve hře Lvů, kteří se znovu dopustili ofsajdu.
25:19
Hradečtí rozjíždějí akci z obranného pásma, kotouč na holi má Dietz, jenž pohledem vybízí spoluhráče, kteří by si měli najet na přihrávku.
24:48
Další příležitost svěřenců Václava Sýkory zastavuje postavení mimo hru, buly u útočné modré Mountfieldu.
24:18
Hra má nyní obrovský spád a téměř se nepřerušuje, Lvi jsou stále o něco aktivnějším celkem a derou se za první trefou.
23:55
Dietz dostal přihrávku na levý kruh a tvrdě střílel, Čiliak měl ale vyrážečkou připravenou a puk poslal do rohu.
23:18
Východočeši pokračují v náporu a vaří protivníka v jeho pásmu, tohle je zatím největší tlak, jaký si mužstvo v tomto duelu vytvořilo.
22:32
Köhler zavezl puk do pásma podél pravého mantinelu a Lvi si konečně vytvářejí šance. Jarůšek dostal nádhernou přihrávku na levý kruh a svou pumelicí trefil nejspíš spojnici břevna a tyče brněnské klece.
22:15
21:48
Další kombinaci maří nepřesná přihrávka svěřenců Václava Sýkory, kteří jsou znovu vytlačeni až k vlastní bráně.
21:12
Kometa znovu dostává černou pryž ven z vlastní třetiny. Hradečtí se zatím jen s velkými obtížemi dostávají před Čiliaka.
20:42
Velké šance na obou stranách! Nejprve byl po střele Gregorce závar před klecí Brna. Následně šli Moravané do situace dvou proti jednomu, Erat šikovně předložil Hruškovi, jenže ten poslal kotouč jen do betonu Rybára!
20:18
Ondřej Němec vystřelil kotouč po levém mantinelu až za klec Mountfieldu, obrana Komety aktivně napadá rozehrávku Lvů.
20:01
Hráči jsou zpět na ledové ploše, druhé dějství začne za pár okamžiků.
Střely na bránu v první třetině:

Mountfield HK – 9
HC Kometa Brno – 9
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a nutno přiznat, že zatím nejsme svědky nejatraktivnějšího duelu. Obě mužstva důsledně brání střed kluziště a do větších příležitostí se dostávají jen zřídka. Nejzajímavější událostí dějství tak byl zákrok Vojtěcha Němce na Andrise Džerinše, který se příliš netváří na to, že by měl v zápase pokračovat. Druhá třetina začne přibližně v 18:18 a Východočeši v ní budou hrát ještě dvě minuty a čtrnáct vteřin přesilovky.
20:00
19:55
Černá pryž znovu míří k brance Mountfieldu, do konce první třetiny se s největší pravděpodobností už nic nestane.
19:20
Svěřenci Václava Sýkory si zatím nedokáží s početní výhodou poradit. Při rozehrávce kombinace se dopustili zakázaného uvolnění.
19:05
Moravané posílají kotouč až za bránu Rybára a střídají své hráče na ledové ploše.
18:36
Brňané zatím brání velmi dobře, aktivně napadají rozehrávku Mountfieldu a ten má velký problém usadit se před Čiliakem.
17:57
Tomáš Knotek měl velkou šanci, pálil z levého kruhu, ale Čiliak dokázal svou vyrážečkou na poslední chvíli zasáhnout!
17:15
Hrubý zákrok Vojtěcha Němce na Džerinše! Hokejista Komety nedbal nepřipravenosti lotyšského útočníka a tvrdě jej strčil pažemi na mantinel. Forvard Brna inkasuje trest na 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení.
17:01
Obrovskou příležitost měl nyní Zaťovič, ke kterému proklouzla střela od modré. Útočník Brna mohl zakončovat z bezprostřední blízkosti do prázdné, jenže puk promáchl.
16:50
Štajnoch se po souboji u hrazení dohaduje s Vincourem, jenž se jej snažil vyprovokovat k souboji. Hradecký bek taktně odmítl.
16:35
Vincour šikovně protečoval do útočného pásma Komety, tam však úřadoval Štajnoch, který rychle rozehrál akci na druhou stranu.
16:13
Kukumberg dostal nepřesný pas na paty. Když se Hradec snažil prodrat před Čiliaka, dopustil se postavení mimo hru.
15:45
Nyní sledujeme poněkud nepřesnou hru od obou týmů, střed kluziště je dnes hodně zahuštěný a přejít jej není snadné, stejně tak se skrz něj nedá poslat bezpečná přihrávka.
15:09
Džerinš ve středním pásmu šikovně přistrčil Picardovi, ten však kombinaci dál rozvinout nedokázal a Lvi se museli stáhnout před vlastního gólmana.
14:42
Vydarený dohrál u mantinelu Zaťoviče, který se ocitl na ledu, hit to byl tvrdý, ale čistý. Útočník Brna je v pořádku.
14:24
Následuje druhá komerční pauza.
14:18
Jaroslav Bednář se snažil předvést své šikovné ruce, nejprve sice puk v chumlu protihráčů ztratil, poté jej však znovu dostal na pravý mantinel a nebezpečně vypálil z ostrého úhlu. Čiliak musel střelu srazit na led a teprve pak ji přikryl lapačkou.
13:52
Lvům se nyní nedaří založit kombinaci, dvakrát za sebou se dopustili zakázaného uvolnění. Buly po levici gólmana Východočechů.
13:27
13:25
Kvapil dostal nabito na levý kruh, odkud tvrdě vystřelil, Rybár poslal vyrážečkou puk do rohu.
13:15
Dragoun vyhrál vhazování tak šikovně, že Moravané musí začít s akcí znovu až od své klece.
13:01
Teď však Brňané předvedli lepší kombinaci, Zohorna dostal puk do mezikruží, ale následně jej nasměřoval přímo do náruče Rybára.
12:55
Kometě se přesilovka zatím příliš nedaří. Východočeši znovu posílají černou pryž až k Čiliakovi.
12:15
Vincour vypálil od levého mantinelu tak razantně, že puk opustil obranné pásmo Lvů, kteří se tak lacino osvobodili z tlaku Brna.
11:55
Východočeši se rychle osvobodili a Čiliak měl štěstí, kotouč před ním skočil a gólman Moravnů byl rád, že jej zvládl vyrazit.
11:27
Po následné pošťuchované tu máme první trest, poněkud překvapivě jen na jedné straně. Džerinš inkasuje dvě minuty za držení. Kometa tak hraje první přesilovou hru.
11:08
Kováčik nastřelil touš za bránu Hradce, tam puk sebral Čáp, který však nedokázal rozehrát a Brňané nakonec natlačili černou pryž do brankoviště Rybára.
10:36
Ondřej Němec zklidňuje hru, kotouč má pod kontrolou za svatyní svého týmu, obě mužstva posílají na led čerstvé síly.
10:02
Kukumberg se snažil prosadit přes přesilu obránců, nakonec zvolil střelu přes beka. Kováčik jeho ránu srazil a Čiliak ji následně pohodlně sebral lapačkou.
09:38
Východočeši zavezli černou pryž do rohu kluziště za klec Komety. Tam však o to nejcennější rychle přišli.
09:17
Krejčík dostal od Ondřeje Němce nabito na modrou, svou ranou však trefil pouze Newtona. Do další šance se prodral Kvapil, jenž střelou z pravého kruhu našel lapačku Rybára.
08:43
Köhler nedokázal vyhodit touš po pravém mantinelu ven z pásma, zastoupil ho Štajnoch, který černou pryž do středu ledové plochy dostal.
08:10
První velká šance zápasu! Haščák a Vojtěch Němec unikli do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný měl po přesném pasu svého kolegy obrovskou příležitost! Trefil však pouze beton Rybára.
07:45
Hradečtí se usazují před Čiliakem a rozjíždějí kolotoč svých přihrávek, nic z něj ale vytěžit nedokázali.
07:12
Štajnoch promáchl puk na půlící čáře a ten se tak došoural až za klec Rybára, kde jej sebral Newton, jenž rozjíždí další akci Mountfieldu.
06:42
Köhler prohrál osobní souboj v rohu kluziště s Čermákem. Když se Lvi následně snažili vniknout do třetiny Moravanů, zastavilo je postavení mimo hru. Na programu je teď první komerční přestávka.
06:08
Jarůšek s Picardem kombinují za klecí Čiliaka, pokračování akce však vymyslet nedokázali, pročež se hra stěhuje do středu kluziště.
05:52
Vydarený uklidnil hru, schoval se s pukem za vlastní bránu a nechal obě mužstva vystřídat. Hradečtí následně nepřešli útočnou modrou v souladu s pravidly a je jim pískán úmyslný ofsajd.
05:11
Hruška prolétl po pravém mantinelu do pásma Lvů, tam ale o kotouč rychle přišel a Východočeši spěchají do protiútoku.
04:47
Čáp se nedokázal zmocnit puku po vhazování, Hradečtí o touš bojují za klecí Moravanů, kde se o černou pryž přetlačuje asi pětice hokejistů.
04:13
Mountfield zakombinoval před Čiliakem, ten ale neměl problém s pokusem z větší vzdálenosti. Následuje buly po pravici gólmana Komety.
03:33
Ondřej Němec rozjíždí ofenzivní snahu svého celku přihrávkou z obranné modré, Pláněk si však se Zohornou za vlastní klecí poradil a vpřed se ženou domácí.
02:45
Pěkná kombinace po ose Kukumberg – Bednář – Newton. Poslední jmenovaný zakončoval bekhendem z mezikruží, jeho pokus byl ale zblokován defenzivou Brna nad břevno svatyně Moravanů.
02:28
Nedvídek a Gregorc prohráli souboj o černou pryž v rohu kluziště za vlastní klecí. Kometa však nic velkého vymyslet nedokázala.
02:06
Hradec je na začátku duelu o něco aktivnějším celkem, jenž svého protivníka tlačí. Svěřenci Libora Zábranského se osvobodili za pomoci zakázaného uvolnění.
01:28
Zohorna dostával vysokou přihrávku z rohu kluziště, která ho zasáhla do hledí, útočník Moravanů naštěstí příliš otřesen nebyl a může pokračovat ve hře.
01:01
Východočeši zatopili v třetině Komety, na konci kombinace stála střela Džerinše z bezprostřední blízkosti, gólman Brna si poradil svými betony.
00:25
Do první šance se dostal Stanislav Dietz, Čiliak byl proti jeho pokusu z pravého kruhu připraven a touš skryl v náruči.
00:13
Hradečtí vyhráli úvodní vhazování a Gregorc zpoza brány vyhlíží najíždějícího spoluhráče do první akce.
00:01
Úvodní ceremonie jsou za námi, teď už se bude hrát hokej!
FORTUNA arénou se nese státní hymna České republiky v podání Jakuba Kubína.
Hráči vjíždějí na ledovou plochu, Hradečtí už jsou seřazeni na modré čáře, Brňané se na ni postupně stavějí také.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený (A), Čáp – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, T. Knotek, Šimánek (A) – Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vincour, Čermák (C), Dočekal – Brabenec.

Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Lederer, Gebauer.
Perličky

A ještě pár zajímavostí pro dokreslení celé série. Richard Jarůšek, který v současné době obléká dres Mountfieldu HK, je rodákem z Brna a za Kometu nastupoval v týmech staršího dorostu a juniorů. Jan Hruška na opačné straně barikády hrál mezi léty 2007–2011 za tehdejší prvoligové mužstvo Královéhradeckých. Oba tedy budou mít postaráno o zvláštní motivaci navíc.
Nejproduktivnější hráči celků

Pro zajímavost si také prohlédněme borce, kteří v základní části letošní sezóny zvládli nasbírat nejvíce kanadských bodů. Z obou mužstev nabízíme jména a statistiky šesti nejproduktivnějších hokejistů.