Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Vítkovice - 21. března 2019   17:00

Třinec
00:10' Svačina (Martin Růžička, P. Vrána) • 26:34' Chmielewski  • 51:18' Polanský (Martin Růžička)

Třinec - Vítkovice: Nepokrytý Polanský pohodlně trefil odkrytou branku, 3:0

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Na shledanou!
Série se tak za dvouzápasového vedení přesune do Vítkovic, kde jsou na programu zápasy číslo tři a čtyři.
Nejlepší hráči zápasu

Vladimír Svačina (1+0) – Ondřej Roman (0+0)
Druhé čtvrtfinále je u konce, z jasného vítězství 3:0 se radují domácí Oceláři, kteří se tak v sérii ujímají vedení 2:0 na zápasy. Hráči s drakem na prsou v každé třetině vsítili jednu branku, Bartošáka překonali Vladimír Svačina, Aron Chmielewski a Jiří Polanský, Šimon Hrubec naopak žádný kotouč za svá záda nepustil.
59:43'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (David Cienciala – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roman Szturc – 2 min., hrubost).
59:43'
Po akci Szturce po levé straně se před třineckou brankou strhla mela, sudí zřejmě budou vylučovat.
59:12'
Jakub Lev se po pravé straně protlačil do útočného pásma, jeho svižnou střelu ze zápěstí ale Hrubec vyrazil do ochranné sítě.
58:53'
Hosté zkusili rychlý výpad středem kluziště, Ostravany ale zastavil ofsajd.
58:38'
Oceláři chvíli drželi kotouč v útočném pásmu, k ohrožení Bartošáka se ale nedostali.
58:06'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Doudera od modré namazal mezi kruhy stojícímu Adamskému, ten ale z první napálil kotouč jen do připraveného brankáře Vítkovic.
57:47'
Dravecký na vlastní modré zastavil akci hostí a vyslal Svačinu s Polanským do protiakce. Svačina u hostující branky předal kotouč Polanskému, který pálil do odkryté branky. Bartošák se ale fantasticky přesunul a chytil kotouč do lapačky!
57:16'
Růžička ve středním pásmu vyslal do akce Vránu, ten ale z mezikruží trefil jen připraveného Bartošáka. Hosté se následně dopustili zakázaného uvolnění.
56:44'
Szturc je na ledě, přesilovka domácích je u konce. Hostující útočník se okamžitě zapojil do útočné akce, Hrubcovu branku ale netrefil.
56:30'
Vítkovičtí se nakonec dostali ke kotouči a odpálili jej do třinecké třetiny.
56:02'
Oceláři drží puk v útočném pásmu. Polanskému se nepovedla kombinace s Michalem Kovařčíkem, Werekovu ránu pak hosté srazili k Douderovi.
55:34'
Domácí kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nikdo z Ocelářů nedostal. Hrabalovo vyhození zpoza vlastní branky pak skončilo na vítkovické střídačce, vhazovat se bude před Bartošákem.
55:00'
Marcinko po buly nepřesně střílel z pravého kruhu pro vhazování, hosté se následně osvobodili.
54:44'
Martin Růžička dostal od Polanského pas před hostující branku, třinecký snajpr ale selhal. Růžičku po střele k ledu poslal Roman Szturc, Oceláři si zahrají přesilovku.
54:17'
Polanský zkoušel své štěstí z kruhu pro vhazování, k Bartošákovi se však kotouč nedostal.
53:50'
Ethan Werek se prokličkoval až do útočného pásma, kanadský útočník pak dlouho držel puk na své holi, čímž domácím umožnil prostřídat.
52'
Nepokrytý Polanský pohodlně trefil odkrytou branku, 3:0
52:56'
Josef Hrabal se ze středního pásma natlačil až k Hrubcovi, hostující bek ale třineckého gólmana nepřekonal.
52:44'
Ostravané kombinovali v útočném pásmu, Hrabalovi ale nakonec na modré utekl kotouč do středního pásma.
52:16'
Dnešní utkání sleduje 5 400 diváků, ve WERK ARENĚ je podruhé v sérii vyprodáno!
52:16'
Hrubec kryje střelu Zdráhala ze středního pásma, po komerční přestávce se bude vhazovat po pravé ruce třineckého brankáře.
52:00'
Vítkovičtí se po inkasované brance vrhli do útočného pásma, k ohrožení Hrubce se ale nedostali.
51'
Bartošák neskutečně pokryl všechny čtyři dorážky
51:18'
Třinec právě vstřelil branku!
Další akce domácích ale již končí v síti, Oceláři jdou do tříbrankového trháku! JIŘÍ POLANSKÝ nejprve zavezl kotouč za Bartošákovu branku, odkud předal kotouč Martinovi Růžičkovi. Třinecký snajpr se ke střele sice nedostal, Růžička ale posunul kotouč zpět na Polanského, který jej uklidil za záda bezmocného Bartošáka! Asistence: Martin Růžička.
51:02'
Petr Vrána se ve středním pásmu chytře zbavil bránících hráčů, jeho střelu od modré ale Bartošák vyrazil.
50:30'
Erik Hrňa ve středním pásmu zastavil akci Vítkovic a před Bartošákovou brankou se následně děly věci! Tomáš Marcinko nejprve trefil rameno hostujícího brankáře, v dorážkách neuspěli Werek s Hrňou. A aby toho nebylo málo, tak hosté sami ohrozili svého brankáře. Bartošák nakonec ukryl puk pod lapačkou!
49:53'
Hosté se snaží najít cestičku za třineckou obrannou linii, Oceláři ale své pozice hájí velmi dobře. Vítkovice v posledním výpadu zastavil ofsajd.
49:15'
Adamský u vlastní modré čáry zastavil vítkovickou rozehrávku a nahodil kotouč za Bartošákovu branku. Adamský se ke kotouči dostal nejrychleji, jeho kombinace s Polanským ale úspěch nepřinesla.
48:45'
Šimon Hrubec zasahuje i proti střele Ondřeje Romana z mezikruží. Hosté drží kotouč v útočném pásmu.
48:17'
Radoslav Tybor se dostal mezi třinecký obranný pár a byť byl tísněn Galvinšem, dokázal hostující forvard ohrozit Hrubce. Třinecký gólman drží čisté konto.
47:36'
Výtisk chtěl posunout kotouč ze středního pásma do útočné třetiny, jeho rozehrávku ale zachytil Marcinko. Třinecký útočník následně nahodil puk do útočné třetiny, Vrána ale následně špatně hledal najíždějícího Svačinu.
47:04'
Polanského formace předvedla rychlý výpad do útočné třetiny, centr této lajny ale trefil jen Bartošáka. Kombinace domácích ale pokračovala a Galvinš mohl pálit od modré. Lotyšský útočník však branku minul. Po rychlé protiakci hostí pak Hrubec zlikvidoval pokus Zdráhala. Komerční přestávka.
46:23'
Vítkovický Poletín chtěl v útočném pásmu využít zmatků v třinecké rozehrávce, hostující útočník se ale ke kotouči nedostal a Polanský raději uklidil puk na zakázané uvolnění.
45:33'
Růžička si ve středním pásmu nerozuměl se Svačinou, Oceláře to ale mrzet nemusí, hosty totiž zastavil ofsajd.
44:30'
Werek se po souboji s Trškou dostal do útočného pásma, po jeho pobídce ale Marcinko trefil jen brusle clonícího Hrni. Akce domácích však pokračovala a Hrňa při další šanci minul Bartošákovu branku.
44:01'
Hrubec si u své branky nerozuměl se svými obránci a odpálil kotouč přes všechny čáry. Icing domácích, buly po levé ruce třineckého brankáře.
43:41'
Adamský se na útočné modré vymotal kolem bránícího Šidlíka a namířil si to přímo na Bartošáka. Hostující gólman pokus třineckého kapitána zastavil, po odpískání se mezi Adamským a Šidlíkem strhla menší potyčka, kterou však sudí velmi rychle rozehnali.
43:17'
Další akce Arona Chmielewského vypadala nadějně, třineckému útočníkovi ale bránící Šidlík přizvedl ránu do ochranné sítě.
42:48'
Třinečtí drží puk v blízkosti Bartošákovy branky. Hostujícího brankář ohrožovali Vrána a Ondřej Kovařčík, ani jeden ale neuspěl.
42:15'
Musil je na ledě, Třinečtí hrají v plném počtu. Hned po návratu potrestaného beka domácích se do akce vydal Svačina, ke střele se však nedostal.
41:53'
Radoslav Tybor se pokusil o překvapivý výpad z pravé strany, Hrubec si ale akci hostujícího útočníka pohlídal a Oceláři se následně osvobodili.
41:19'
Ondřej Roman střílel i po další kombinaci s Trškou, tentokráte ale hostující útočník neobstřelil bránícího hráče. Kotouč je ve středním pásmu.
41:00'
Hosté jsou usazení v třineckém pásmu. Romanova rána z pravé strany Hrubcovu branku minula.
40:32'
Tybor se nejprve nedostal do útočné třetiny kolem bránícího Adamského, po další akci pak Hrubec vyrazil Tyborovu střelu přímo do středního pásma.
40:01'
Hráči se vracejí z kabin. Hosté začnou třetí třetinu v přesilové hře, David Musil byl na konci druhé třetiny vyloučen za krosček.

v oslabení: 0:0.
Druhá třetina skončila, Oceláři do kabiny jdou s dvoubrankovým vedením. V sedmadvacáté minutě se prosadil Aron Chmielewski, jehož ránu si do sítě srazil sám Bartošák. V následujícím průběhu bylo k vidění několik dalších příležitostí na obou stranách, třetině ale dominovali oba brankáři, kteří další puk za svá záda nepustili. Hosté budou mít v úvodní třetí dvacetiminutovky k dispozici první přesilovku.

Třetí třetina začne přibližně v 18:44.
40:00'
40:00'
David Musil se provinil krosčekem, hosté začnou závěrečnou část hry v početní výhodě.
39:52'
Hosté hrají ve výhodě, málem si ale dali vlastní branku! Adamský nechtěně srazil přihrávku Lva, puk se ale nakonec do prázdné branky nedošoural.
39:09'
Adamskému se v rychlém výpadu nepovedlo předat puk Ciencialovi, hosté ale následně odehráli kotouč jen na zakázané uvolnění.
38:52'
Hosté hrají v plném počtu. V závěru přesilovky ještě kombinovali Polanský s Werekem, druhý jmenovaný ale branku netrefil.
38:25'
Hosté se po Svačinově chybě dostali do akce tří proti dvěma, Hrabalův nepřesný pas na Lva ale celé snažení Vítkovic zhatil.
38:05'
Oceláři se velmi rychle vrátili do útočné třetiny. Po rychlé kombinaci na pravé straně pásma od modré vystřelil Doudera, Bartošák má puk v lapačce.
37:32'
Hrňa namazal na modré stojícímu Rothovi, ránu třineckého beka ještě před Bartošákem tečoval Marcinko, puk ale nakonec branku netrefil. Hosté se osvobodili.
37:01'
Hrňa z pravé strany vybízel k teči Vránu, ten ale poslal kotouč těsně vedle hostující branky. Po další střele Rotha od modré chtěl dorážet Marcinko, Bartošák ale ukryl puk do lapačky.
36'
Hrubec pohotově zasáhl lapačkou
36:40'
Radoslav Tybor dostal namazáno na pravý kruh pro vhazování, hostující útočník ale při švihu trefil tvář Jiřího Polanského. Přesilovka pro Oceláře.
36:26'
Vítkovičtí přenesli hru do třinecké třetiny, ránu Krenželoka od modré ale Hrubec chytat nemusel.
36:00'
Čtvrtá formace domácích dlouho držela kotouč v útočném pásmu, k žádné střele se ale Oceláři nedostali.
34:58'
Svačina si ze středního pásma nabruslil až do útočné třetiny, jeho střelu ale k Bartošákovi nepustil bránící Hrabal. Hostům se následně nepovedla rozehrávka na Schleisse, u kotouče jsou opět domácí.
34:19'
Hosté se opět dostali do třineckého pásma, střely Lva a Deje ale byly pokaždé sraženy bránícími hráči. Puk se dostal do ochranné sítě, buly před Hrubcem.
34:01'
Matyáš na modré čáře obětavě zastavil prudký pas na Lva, třinecký bek následně posunul puk do soupeřovy třetiny.
33:33'
Aron Chmielewski nejprve ve vlastním pásmu zastavil akci Vítkovic, na druhé straně pak po kombinaci s bratry Kovařčíkovými sám střílel. Bartošák vyrazil kotouč do ochranné sítě.
32:50'
Polanský v útočném pásmu sebral kotouč rozehrávajícímu Trškovi, následný pas na modrou ale svého adresáta nenašel. Oceláře v další akci zastavil ofsajd.
32:18'
Hosté otočili hru na druhou stranu kluziště a Hrubec měl plné ruce práce! Třineckého brankáře z bezprostřední blízkosti ohrožovali Radoslav Tybor s Ondřejem Romanem, třinecký maskovaný muž si nakonec poradil se všemi hostujícími pokusy! Komerční přestávka.
31:48'
První formace domácích se dostala do rychlého přečíslení tří proti dvěma, nadějně vypadající kombinaci Svačiny s Vránou ale ve finální fázi zastavil bránící Krenželok.
31:14'
Hrňa s Werekem neuspěli v útočném pásmu, protiakci hosté pak ve středním pásmu zastavil Vrána.
30:28'
Cienciala nejrychleji dojel Douderovo vyhození do útočného pásma, třinecký útočník následně z rohu kluziště vracel kotouč na najíždějícího Adamského, hostující Šidlík ale přihrávku zastavil.
29:54'
Čtvrtá formace hostí předváděla v útočném pásmu dobrý pohyb, kličkujícího Zdráhala ale nakonec do středního pásma vytlačil Ondřej Kovařčík.
29:14'
Vítkovice přidaly na obrátkách a opět ohrozily třineckou branku. Hrubec musel likvidovat pokus Poletína, třinecký brankář vyrazil kotouč do ochranné sítě.
28:50'
Růžička opět ve středním pásmu získal kotouč, v akci s Werekem ale nedokázal přesně přihrát. Na druhé straně se pak do slibné šance dostal Šidlík, hostující obránce však přestřelil.
28:08'
Hostující Rastislav Dej zaváhal na útočné modré, čehož v úniku mohl využít Martin Růžička! Třinecký snajpr najížděl z pravé strany, jeho rána se zastavila kousek od brankové čáry!
27'
Bartošák si skopl kotouč sám do branky, 2:0
27:35'
Oceláři pokračují v aktivní hře. K dalšímu střeleckému pokusu od modré se dostal Vladimír Roth, Bartošák vyrazil puk do ochranné sítě.
26:34'
Oceláři vyhráli buly v útočném pásmu a radují se z druhé branky! Kotouč se po vyhraném buly dostal mezi kruhy pro vhazování, odkud tvrdě vypálil ARON CHMIELEWSKI. Ránu polského útočníka sice zastavila tyč hostující branky, Patrik Bartošák si však, za pomocí dotírání Davida Ciencialy, sám dotlačil kotouč do vlastní sítě! Bez asistence.
26:17'
Oceláři se v závěrečných vteřinách přesilové hry drželi v útočném pásmu, Polanský, Svačina ani Werek ale se svými střeleckými pokusy neuspěli. Právě po vyražené střele kanadského útočníka se kotouč snesl do ochranné sítě, vhazovat se bude po komerční přestávce po pravé ruce Bartošáka. Hosté hrají v plném počtu.
25:16'
Růžička křížným pasem našel Hrňu, ten ale místo střely zvolil kličku na střed kluziště, hostující Dej ale Hrňovi sebral puk a odpálil jej za Hrubcovu branku.
24:40'
Marcinko vyhrál buly na Rotha, ten ale z první přestřelil. Hosté následně dostali kotouč do třinecké třetiny.
24:17'
Jakub Lev ve středním pásmu chtěl obrat Matyáše o kotouč, místo toho ale hostující útočník jen podrazil třineckého beka. Domácí mají k dispozici první početní výhodu utkání.
24:11'
Oceláři ještě chvíli drželi útočné pásmo, Hrňa ani Marcinko se ale ke střele nedostali. Další akci domácích pak zastavil ofsajd.
23:33'
Růžička si nahodil puk za Bartošákovu branku a sám si pro něj dojel. Po jeho akci mohl střílet Galvinš, ten ale trefil jen prvního bránícího hráče.
22:55'
Szturc předvedl další rychlý výpad do soupeřovy třetiny, z práce hostujícího útočníka pak mohl těžit Poletín. Ten ale napálil jen bránícího Rotha, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.
22:25'
Szturce se prokličkoval skrz neutrální zónu až do třinecké třetiny, jeho následnou střelu od modré ale před Hrubcem zastavil Dravecký.
21:58'
Třinečtí jsou i nadále aktivnější. Matyáš svou další střelu znovu poslal vedle vítkovické branky, Adamský pak z druhé strany napálil bránícího Výtiska.
21:11'
Oceláři se opět dostali do soupeřovy třetiny. Werek od brankové čáry poslal puk na modrou, odkud pálil Matyáš, kotouč ale těsně minul vítkovickou branku.
20'
Skvělý zákrok Bartošáka ve spolupráci s obránci
20:23'
Martin Růžička zavezl kotouč do útočného pásma, jeho následná přihrávka na najíždějícího Douderu ale nebyla přesná. Na druhé straně se ale kolem bránícího Rotha neprosadil Dej.

trestné minuty: 0:0.
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, do kabiny, stejně jako včera, s jednobrankovým vedením jdou hráči Ocelářů. Slezané se do vedení dostali již v desáté vteřině utkání, kdy Vladimír Svačina přesnou střelou překonal brankáře Bartošáka. V dalším průběhu třetiny bylo k vidění několik dobrých šancí na obou stranách, v těch největších ale selhali Marcinko a Zdráhal.

Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
20'
20:00'
19:32'
Obrovská šance domácích jít do dvoubrankového vedení! Erik Hrňa s Ethanem Werekem v útočném pásmu připravili obrovskou šanci pro Tomáše Marcinka, slovenský útočník ale ani natřikrát nedokázal dostat kotouč za ležícího Bartošáka! Poslední pokus se zastavil pár centimetrů před brankovou čárou!
19:05'
Werek u modré čáry nejprve zblokoval střelu Romana, kanadský útočník ale následně špatně rozehrál a poslal kotouč jen na zakázané uvolnění.
18:15'
Vítkovičtí drží hru v pásmu domácích, k ohrožení třineckého brankáře se ale hosté zatím nedostali. Výtiskovu střelu od modré domácí k Hrubcovi nepustili.
17:30'
Olesz chtěl v neutrální zóně zpracovat prudký pas Výtiska, kotouč se ale z hole hostujícího kapitána odrazil na třineckou střídačku. Buly ve středovém kruhu.
16:57'
Růžička v útočném pásmu kombinoval se Svačinou, tomu se ale střela kolem bránícího Hrabala nepovedla. Hosté poté poslali hru do středního pásma.
16:18'
Oceláři se drželi v útočném pásmu, Werekova překvapivá střela z ostrého úhlu ale Bartošáka nepřekvapila.
15:18'
Roman vyhrál buly na Květoně, ten ale z dobré pozice trefil jen připraveného Hrubce. Hosté následně pokračovali v útočné akci, po střele Tybora Hrubec vyrazil kotouč mimo hrací plochu.
14:49'
Bratři Kovařčíkové si nerozuměli za hostující brankou a pouze odevzdali puk vítkovickému Mrázkovi. Ten rozehrál na Tybora, který protečoval kotouč až k Hrubcovi. Třinecký brankář kryje puk v lapačce, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
14:08'
Oceláři jsou zpět v útočném pásmu. Musilovo nahození od modré Bartošáka nevystrašilo, domácím se následně nepovedla dorážka Ciencialy.
13:26'
Oceláři dobré dvě minuty drželi kotouč v útočném pásmu, Bartošáka ale více neohrozili. Po Růžičkově zaváhání se na druhé straně do sóla dostal Patrik Zdráhal, rychlý útočník Vítkovic ale třineckou branku přestřelil!
12:45'
Oceláři pokračují v aktivní hře v útočném pásmu. Bartošák musel likvidovat ránu Doudery i následnou dorážku Wereka, hostující brankář byl úspěšný v obou případech.
11:57'
Hrňa v útočném pásmu vystihl chybnou rozehrávku Stránského a prakticky z první ohrozil nic netušícího Bartošáka. Hostující gólman se ale velmi rychle dostal na led a vykopl puk z brankoviště.
11:17'
Poletín se kolem bránícího Galvinše neprosadil, po rychlém přechodu středního pásma pak z mezikruží mohl po přihrávce Ondřeje Kovařčíka pálit Chmielewski. Bartošák vyrazil kotouč do rohu kluziště.
10:30'
Na jedné straně Tybor šikovně tečoval Květoňovu pobídku, Hrubec však byl připraven. Po rychlé protiakci pak Bartošáka ohrožoval Dravecký, puk ale minul branku.
10:12'
Vítkovičtí se ale opět dostali ke kotouči a pokračovali v útočné snaze. Ta končí střelou Deje, se kterou si Hrubec věděl rady.
09:56'
První formace domácích se v útočném pásmu neprosadila, útočícího Lva pak na druhé straně odzbrojil Roth.
09:07'
Galvinš se z vlastního pásma dostal až do útočné třetiny, jeho pokus od modré ale srazili hostující obránci. K puku se nicméně nejrychleji dostal Werek, jeho dorážku ale Bartošák dokázal vyrazit.
08:40'
Květoň čekal na přihrávku na útočné modré, pas ale byl příliš pomalý a Květoň se tak dostal do ofsajdového postavení.
08:21'
Dravecký z pozice obránce poslal kotouč Ondřeji Kovařčíkovi, ten ale kousek za modrou přestřelil Bartošákovu branku. Hosty pak v protiakci zastavil ofsajd.
07:22'
Polanský ve středním pásmu protečoval kotouč pro Adamského, ten ale k puku nedojel dříve než Bartošák. Na druhé straně pak Romanovu ránu zablokovat Roth.
06:51'
Hosté ještě chvíli drželi puk v útočném pásmu, Hrabal se ale nakonec na modré dostal již do středního pásma a Vítkovicím byl odpískán ofsajd. Komerční přestávka.
06:25'
Třinecký brankář Hrubec si poradil se střelou Tršky od modré, následný pokus Deje z levé strany domácí srazili do rohu kluziště.
06:00'
Do útočné třetiny se podívali také hráči s rytířem Vítkem. Na přihrávku na vrcholu pravého kruhu čekal Zdráhal, kotouče se však nedočkal. Oceláři vyhodili puk na icing.
05:24'
Marcinkova formace dobře forčekovala na útočné modré a Oceláři mohli jít do rychlé akce ve třech! Celou situaci nakonec zakončoval Erik Hrňa, ten ale z bezprostřední blízkosti přestřelil!
04:56'
Roth s Růžičkou aktivně napadali hostující rozehrávku, nikdo z domácích se ale k zakončení nedostal. Kotouč kontrolují hráči Vítkovic.
04:08'
Chmielewski zavezl hru do vítkovické třetiny, polský útočník následně zasekl a chtěl rozehrát na Ondřeje Kovařčíka. Přihrávka se ale Chmielewskému nepovedla a hosté mohli jít do protiakce. Tu vedl Květoň, po jehož pasu do předbrankového prostoru se snažil zakončit Tybor. Hrubec byl připraven.
03:42'
Romanovo nahození ze středního pásma doletělo až k Hrubcovi, třinecký brankář raději podržel kotouč ve své lapačce.
03:12'
Vítkovičtí se na chvíli podívali do soupeřovy třetiny, Hrubce ale nijak neohrozili. To na druhé straně musel Bartošák po rychlém protiútoku řešit pokusy Draveckého a Matyáše.
02:33'
Martin Růžička se po pravé straně dostal do útočné třetiny, třinecký snajpr objel Bartošákovu branku a chtěl rychle zasunout kotouč za přesunujícího se brankáře Vítkovic. Bartošák to však stihl, hosté ale následně poslali puk jen na icing.
1'
Gól po 10 vteřinách! Svačina překvapil Bartošáka, 1:0
01:57'
Ondřej Kovařčík zatáhl kotouč do vítkovické třetiny, u modré jej přenechal Vladimíru Rothovi. Třinecký bek si sjel až k brankové čáře, z jeho zpětné přihrávky ale nikdo z domácích nic nevytěžil.
01:42'
Vítkovickým se pokus o průnik do soupeřova pásma nepovedl, Oceláři však následně odehráli puk jen na zakázané uvolnění.
01:16'
Oceláři se dostali do útočného pásma, Werek s Marcinkem v rohu hostující třetiny vybojovali kotouč pro střílejícího Matyáše, ten ale od modré trefil jen bránícího Hrabala.
00:46'
Ostravané se pomocí hybridního icingu dostali do útočného pásma, Výtiskova střela od modré ale skončila jen v Hrubcově lapačce.
00:10'
To je úvod jako hrom, Oceláři se po první útočné akci radují z vedoucí branky utkání! VLADIMÍRA SVAČINA se rozjel ve středním pásmu, po pravé straně se prohnal kolem bránícího Hrabala a střelou nad Bartošákův beton poprvé rozvlnil síť vítkovické branky! Asistence: Martin Růžička, Petr Vrána.
00:01'
Hráči jsou na ledové ploše, druhé utkání čtvrtfinále mezi Oceláři a Vítkovicemi začne za pár okamžiků!

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrabal, Trška, Výtisk (A), Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Poletín, Schleiss – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.

Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Svoboda.
Ohlasy po prvním duelu

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Klukům bych chtěl poděkovat. Po dlouhé pauze jsme do utkání vstoupili velmi dobře, měli jsme výborný pohyb, vytvářeli si šance, jezdilo nám to. Přidali jsme druhý gól, ale potom jsme se malinko zadrhli a lacině inkasovali. V ten moment Vítkovice srovnaly hru a měly dobré šance, při kterých nás podržel gólman. Ve třetí části to bylo o třetí brance, která zápas zlomila. Jsme rádi, že se nám povedlo skórovat a rozhodnout. Šli jsme za výhrou a první bod máme zaslouženě."

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): "Kdo se podívá pouze na výsledek, může si říct, že to byl vyrovnaný zápas, ale je to jednoznačně zasloužené vítězství Třince. Po první i druhé třetině mohl být výsledek výraznější, nepovedlo se nám navázat na výkony z předkola proti Spartě. Proti týmu jako je Třinec nám atributy, které nás zdobily v předkole, dnes prostě nepomohly. Dostali jsme lekci z přesilových her. Třetí gól jsme sice inkasovali z přesilovky, která nebyla, ale na tohle se nechci vymlouvat. Třinec vyhrál naprosto zaslouženě."
Úvodní utkání série

Čtvrtfinálové derby se rozehrálo na ledě třinecké WERK ARENY, v úvodním duelu byli hráči s drakem na prsou jasně lepší, byť konečný výsledek nemusí korespondovat s herním projevem. Oceláři zasypali vítkovickou branku celkem čtyřiačtyřiceti pokusy, jen díky Patriku Bartošákovi neslavili vyšší vítězství, než 3:2.

Slezany do vedení v páté minutě poslal navrátilec do sestavy Martin Adamský, který na brankovišti byl velice důrazný a doklepl do sítě Bartošákem vyraženou střelu Vladimíra Draveckého. Další trefu si Oceláři schovali do prostřední dvacetiminutovky, kdy Martin Růžička přesnou ranou po deseti vteřinách zužitkoval početní výhodu.

Hosté sice dokázali šťastně Radoslavem Tyborem odpovědět, Třinečtí ale v poslední periodě opět přesilovkovou trefou Martina Růžičky opět odskočili na rozdíl dvou branek. Druhý zásah Radoslava Tybora sice Vítkovicím dal naději, skvělý Šimon Hrubec ale další kotouč za svá záda nepustil a Oceláři mohli slavit první vítězství v sérii.

20. března 2019: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
5. Adamský (Dravecký, Gernát), 30. Martin Růžička (Roth, Hrňa), 49. Martin Růžička (Hrňa) – 33. Tybor (O. Roman, D. Květoň), 56. Tybor (D. Květoň, Trška).
Hezký den z třinecké WERK ARENY! Čtvrtfinálová série mezi krajskými rivaly pokračuje, Oceláři Třinec a Vítkovice Ridera se v třinecké multifunkční aréně postaví ke druhému souboji. Úvodní klání dopadlo lépe pro Oceláře, kteří byli po celou dobu zápasu lepší a nakonec se zaslouženě radovali z vítězství. Je zde ale nový den a nová bitva, kdo se bude radovat ve druhém souboji?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.