Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  IFK Helsinky : Mnichov - 3. září 2017   16:00

Mnichov

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 2 808 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 12:34
Zásahy brankářů: 30:10
Vyhraná vhazování: 40:20
Trestné minuty: 31:35
Zápas je u konce a hosté z Mnichova si odváží vśechny body za výhru 4:2. Poslední třetina byla ze všech nejpoklidnější, co se šancí týká, přibylo ale nepřesností. Red Bull v poklidu kráčel za výhrou, ale v závěru musel zapnout na vyšší obrátky. V 57. minutě totiž snížil Juha Jääskä a zajistil drama. Domácí trenér prakticky vzápětí odvolal gólmana a pokoušel se o srovnání. Na začátku 60. minuty ale přišel zisk pro hosty a Patrick Hager trefil opuštěnou branku. Postupové počty jsou tak v této skupině jasné, Helsinek se další fáze Ligy mistrů týkat nebude, naopak Mnichov pokračuje ve spanilé jízdě a i po čtvrtém utkání má plný počet bodů.
59:04'
Mnichov právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Hosté získali puk. Wolf ve středním pásmu posunul na PATRICKA HAGERA a ten trefil opuštěnou branku Helsinek. Asistence: Michael Wolf, Derek Joslin.
58:34'
Domácí nahazují puk za pukem na Leggia, chybí tomu ale trochu více klidu v koncovce.
57:54'
Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se po pravici gólmana Leggia.
57:31'
Wolf mohl vrátit hostům dvoubrankový náskok, ale Eronen mu na poslední chvíli zmařil velkou šanci.
56:48'
Branka Helsinek je prázdná, je tu power-play domácích!
56:34'
Helsinky právě vstřelily branku!
Je sníženo a možná budeme svědky dramatu. Kaski poslal zadovkou puk na brankoviště, kde stál zcela volný JUHA JÄÄSKÄ a tomu jen stačilo nastavit hokejku tak, aby sklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Oliwer Kaski.
56:06'
Z vrcholu kruhu střílel Aucoin, nechal ale pouze vyniknout domácího brankáře.
55:31'
Hosté se vymanili z rohu a rozestavěli přesilovkovou kombinaci. Nabito dostal Wolf, ale Engren se stačil přemístit a tvrdou ránu skryl ve své výstroji.
55:09'
Wolf bojuje v rohu kluziště, na pomoc mu jde i Matsumoto.
54:38'
Zároveň se ale vylučuje na straně Helsinek. Dvě minuty za hákování dostal Ville Varakas.
54:37'
Na druhé straně byla k vidění Ederova rána od modré, puk byl sražen do ochranné sítě.
53:57'
Po levé straně se uvolnil Tamminen, mohl sám zakončovat, ale volil přihrávku na střed. Ta nenašla adresáta, hosté se tak ubránili.
52:39'
Zprava si mezi kruhy najel Kettemer, vystřelil švihem, ale Engrenovu branku minul.
51:30'
Red Bull si teď dobře hlídá své pásmo, domácí se nemohou dostat k zakončení. Seidenberg zakládá akci Mnichova.
50:25'
Docela blízko čtvrtému gólu byl Mauer, najel si na přihrávku zpoza branky, Engren ale jeho pohotovou střelu chytil neméně rychlou lapačkou.
49:41'
Hosté jsou již v plném počtu.
49:32'
Puk opět opustil pásmo Mnichova, přesilovka se chýlí ke svému konci.
48:51'
Eronenovo nahození se už k brance nedostalo. Záhy pak hosté vyhodili přes všechny čáry.
48:23'
Kaskiho bombu vyrazil Leggio mimo své brankoviště, Helsinky pokračují v náporu.
47:41'
Vylučuje se. Dvě minuty za hrubost dostal hostující Daryl Boyle, Helsinky mohou snížit v přesilové hře.
46:59'
Trocha oddechu, ten přijde vhod zejména domácím, poslední chvíle se totiž hraje převážně před Engrenem.
45:38'
Pinizzotto velmi touží po dalším úspěchu a je nyní v útočném pásmu velmi aktivní. Kolem něj jsou dva bránící hráči.
44:55'
Další závar před domácí brankou, do zakončení se cpal zejména Kastner. Ani tato akce ale neskončila gólem. Engren drží svému týmu šance na případný bodový zisk.
43:53'
Zprava střílel Wolf, Engren má za sebou další úspěšný zákrok.
42:31'
Pinizzotto nezkoušel kličku, ale jednoduše prostřelit gólmana. Engren ale zachoval klid a trestné střílení kryl.
42:31'
Trestné střílení pro Mnichov! Pinizzotto se dostal do brejku, tlačil se do zakončení, ale byl podražen Eliasem Ulanderem. Rozhodčí neváhal ani okamžik a Pinizzotto bude mít druhou možnost k zakončení.
41:55'
Macek rozjížděl útok Mnichova z hloubi vlastního pásma, jeho příhra ale narazila na obranný val Helsinek.
41:15'
Leggio pro jistotu skryl nahození od modré a přerušil hru.
40:34'
I třetí třetinu zahájili domácí přesilovkou, prozatím to ale na Leggiovo ohrožení moc nevypadá. Puk je ve středním pásmu.

Trestné minuty: 29:33
Za námi je čtyřicet minut hry a spokojenější mohou být stále hráči z Mnichova. Ti sice nepředváděli tak dominantní výkon, jako v první části utkání, ale náskok dokázali navýšit na rozdíl dvou branek. Jako první se ovšem prosadili domácí, ti na začátku 36. minuty srovnali po svižné střele Henriho Tamminena, ale tento vzdor byl hosty za minutu potrestán. Na přihrávku zpoza branky si najel Brooks Macek a Red Bull opět vedl. A nebylo to vše, ve 38. minutě přišel rychlý útok a na Madse Christensena pak zívala odkrytá branka. Jednoduchý gól a Mnichov tak vede 3:1. Pro Helsinky je to kruté, v této třetině předváděli rozhodně lepší hokej, ale vše marně...
40:00'
39:49'
Závar před Leggiem, jeho spoluhráči mu ale dělají docela slušnou zeď a pomáhají tak se střelami.
39:20'
Před koncem třetiny se bude ještě vylučovat, hostující Patrick Hager dostal dvě minuty za podražení.
38:45'
Helsinky se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, ale při své útočné akci skončily za brankou soupeře.
37:35'
A už je to o dvě branky. Hosté se vřítili do útočného pásma, Button přihrál před brankoviště a puk se dostal na hůl MADSE CHRISTENSENA, který neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence: Ryan Button, Markus Lauridsen.
36:07'
No ale stejně jako před chvíli na druhé straně, po šanci přišel i gól. Zpoza branky přihrával Pinizzotto, na jeho pas si najel BROOKS MACEK a střelou z první překonal Engrena. Asistence: Steven Pinizzotto, Keith Aucoin.
35:56'
Do svého dnes druhého úniku se už hnal Pinizzotto, ale byl kousek za modrou zastaven.
35:05'
Ale teď je už vyrovnáno. Akce pokračovala a z levé strany najednou vylétla prudká střela HENRIHO TAMMINENA, která skončila pod břevnem Leggiovy branky. Asistence: Juuso Salmi, Micke Åsten.
34:55'
Salmi byl blízko vyrovnání, z mezikruží pálil do odkryté branky Salmi, ale někdo z hostujících hráčů dokázal ve skrumáži před Leggiem do střely skočit a srazit ji.
34:28'
Poklidná rozehrávka Mnichova, směrem dopředu je to v této třetině rozhodně slabší, než před přestávkou.
33:29'
Kettemer právě naskočil zpět do hry.
33:20'
Hosté vyhazují přes všechny čáry a tohle oslabení už uhrají bez újmy.
32:52'
Od modré čáry vystřelil Kaski a byla to prakticky první vážnější rána v této přesilovce.
31:29'
Přesilovka pro IFK. Právě Florian Kettemer se při hašení protiútoku dopustil podražení a už sedí na trestné lavici.
31:21'
Kettemer se na modré čáře hezky uvolnil a vystřelil. Nebyla to kdovíjak prudká rána, ale Engren měl trochu problémy.
30:15'
A trochu se nám u mantinelů přitvrzuje, rozhodčí jsou ale zatím v klidu.
29:35'
Engren lapil Mackovo nahození. Měl to jednoduché, na střelu měl dokonalý výhled.
28:58'
Kettemerovo nahození skončilo mimo hrací plochu, puk byl ale tečován jedním z domácích hráčů a bude se tak vhazovat po Engrenově pravici.
28:19'
IFK nasadilo forčekink, rázem mají hosté trochu ztíženější rozehrávku.
27:12'
Wolf se už dostával za obranu domácího týmu a chystal se do brejku, jeho snahu však zastavil hvizd čárového – postavení mimo hru.
26:07'
Čároví signalizují ofsajd domácích, jeden z nich vehementně vyhání hráče Helsinek z pásma.
25:30'
Zpoza branky se do střelecké pozice cpal Pinizzotto, před svým švihem přišel na poslední chvíli o puk.
24:31'
Domácí během několika minut ve druhé třetině zdvojnásobili počet střel na branku. To co zvládli v první třetině, nyní dokázali za necelých pět minut...
23:48'
Ofsajd, oba týmy v poklidu střídají.
22:26'
Na druhé straně se do útoku vydali Kahun s Abeltshauserem, dostali se i k zakončení, na brankové čáře ale pozorný Engren dokázal zasáhnout.
21:36'
Síly na ledě jsou vyrovnány, hraje se v pěti na obou stranách.
21:10'
Samela se zprava prokličkoval před gólmana, na poslední chvíli ale přišel o puk čistým vypíchnutím. Leggio pak volně ležící puk přikryl lapačkou.
20:30'
Domácí zahájili druhou třetinu přesilovkou, zleva střílel Carlsson, Leggio v brance Red Bullu byl ale u své tyčky včas.

Trestné minuty: 29:29
Je za námi první třetina, ve které Mnichov svého soupeře naprosto přestřílel, ale tuto převahu dokázal přetavit pouze v jediný gól. Ten po chybě v rozehrávce Helsinek dal Steven Pinizzotto, když ujel a své sólo proměnil tvrdou střelou. Na druhé straně měl Leggio docela volno, domácí hokejisté jej opravdu prakticky neprověřili. Závér třetiny okořenila krátká bitka, po které byli do konce utkání vyloučeni nejlepší střelci svých týmu.
20:00'
19:36'
Dnešní duel tak pro oba nejlepší střelce skončil. Docela brzo...
19:36'
A máme tu tresty. Domácí Juhani Tyrväinen obdržel 5 minut + do konce utkání za hrubost, hostující Jason Jaffray dostal dvě minuty za nedovolené bránění a 5 minut + do konce utkání za hrubost. Helsinky si tak chvíli zahrají pět na tři.
19:35'
A máme tu regulérní bitku, do které se pustili nejlepší střelci svých týmů, domácí Juhani Tyrväinen a hostující Jason Jaffray. Oba zahodili rukavice, helmy a šli na to. Nemělo to ale dlouhého trvání Jaffray svého soka dostal prakticky ihned k ledu.
19:25'
Čas, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách rychle utekl a domácí jsou již v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.
18:17'
Engren máchl svou lapačkou a připsal si efektní zákrok proti střele z mezikruží.
17:58'
Je po přesilovce, neboť podražením se provinil i hostující Frank Mauer a síly na ledě se tak vyrovnávají.
17:25'
Dvě minuty za podražení dostal Juha Jääskä.
17:10'
Teď už se ale vylučovat bude, rozhodčí potrestají podražení na hostujícího Kastnera. Mnichov má zatím ponechanou výhodu.
16:47'
Hostující Wolf byl obětí tvrdého hitu u střídaček, sudí zůstali v klidu a nechali pokračovat ve hře.
16:11'
Thorell se pokoušel bekhendem poslat zpoza branky přihrávku na střelu, své spoluhráče ovšem nenašel.
15:38'
Střelu Tyrväinena od modré Leggio hravě vyrazil do rohu.
14:57'
Je to teď trochu neuspořádané, oba týmy mají problém s přesností rozehrávky, puky často končí na patách.
14:14'
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Engrena.
13:45'
Hosté i nadále dobře brání své pásmo, skvěle se zajišťují a pro hráče Helsinek je problém se do útočného pásma vůbec dostat.
12:44'
Nevyšel ani pokus Eronena, ten se k brankáři ani nedostal a byl zblokován obranou.
11:46'
Na modrou čáru se dostal puk, do kterého se vší silou opřel domácí Salmela. Jeho bombu Leggio vyrazil.
11:17'
Chyba v rozehrávce hostů, Aucoin poslal dopředu příliš prudkou přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.
10:32'
Domácí nahodili puk do útočného pásma, za svou brankou je pro spoluhráče zastavil gólman Leggio.
09:56'
Mnichov v poklidu rozjíždí další akci zpoza vlastní branky, u puku je Seidenberg.
09:08'
Přihrávku od levého mantinelu dostal hostující Hager, byl ale příliš blízko na to, aby v plné rychlosti procpal puk za Engrena. Byl to ale další důkaz aktivity Red Bullu.
08:42'
Mnichov začíná přebírat iniciativu, hraje rozhodně aktivněji a nebezpečněji.
07:33'
Hosté jdou do vedení! Helsinky ztratily puk, STEVEN PINIZZOTTO se jej chopil, ujel do sóla a to zakončil nekompromisní střelou – 0:1. Bez asistence.
06:42'
Z první to zkusil Matsumoto, ani on si ale na Engrena nepřišel. Domácí brankář se ale v úvodu utkání rozhodně nenudí.
05:45'
Už se zase hrálo na druhé straně, z pravého křídla pálil Wolf, jeho rána z úhlu Engrena docela vystrašila.
05:06'
Rask byl blízko branky hostů, po menším náporu zakončoval poblíž brankoviště, Leggiovu branku ale minul.
04:01'
Je to tak, Åsten se vrátil na ledovou plochu.
03:55'
Helsinky vyváží puk z vlastní třetiny, tohle už uhrají.
03:15'
Mnichov se dokázal usadit v pásmu a po necelé minutě si vytvořit několik střeleckých pozic. Engren ale drží.
02:01'
První přesilovka. Ve středním pásmu se dopustil podražení domácí Micke Åsten a Mnichov tak má první výhodu.
01:36'
Přechod Helsinek trochu zbrzdil Ulander a rázem z toho byl postavení mimo hru.
00:54'
Od modré čáry pálil Boyle, domácí gólman si připsal první a hned docela těžký zákrok.
00:35'
Je tu první střídání během hry, německý tým čeká na konec této procedury a vydá se do útoku.
00:01'

IFK Helsinky: Engren (Bäckström) – Kaski, Eronen, O'Connor, Salmela, Ulander, Varakas (A), Teppo, Salmi – Rask (A), Carlsson, Tyrväinen – Haataja, Malinen, Thorell – Petrell (C), Ahtola, Jääskä – Tamminen, Nykopp, Åsten. Trenér: Ari-Pekka Selin.

EHC Red Bull Mnichov: Leggio (aus den Birken) – Joslin, Button, Abeltshauser, Kettemer, Boyle, Lauridsen, Seidenberg – Wolf (C), Hager, Jaffray (A) – Pinizzotto, Aucoin (A), Macek – Mauer, Kahun, Christensen – Eder, Matsumoto, Kastner. Trenér: Don Jackson.

Rozhodčí: Halm, Fonselius – Hägerström, Suominen.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Helsingin Jäähalli začne v 16 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavními sudími tohoto utkání budou Stian Halm a Stefan Fonselius, kterým budou na čárách pomáhat Markus Hägerström a Sakari Suominen.
EHC Red Bull Mnichov

Hosté jsou na tom o mnoho lépe. Vlastně nejlépe ve skupině, neboť po třech zápasech jim patří první místo s plným bodovým ziskem. Je sice pravda, že mnichovské ještě čekají souboje s Brynäs IF, ale současný stav dává týmu prakticky jistotu postupu. V minulém utkání se Red Bull vydal do Krakova, odkud si přivezl body za těsnou výhru 2:1. Gólově se o ni postarali Matsumoto a Kahun.

Odehrané zápasy

Mnichov – Krakov 6:2
Mnichov – Helsinky 4:1
Krakov – Mnichov 1:2

Domácímu týmu se první polovina základní skupiny vůbec nevydařila, po třech utkáních má pouhý jeden bod a to stačí na třetí místo se sedmibodovou ztrátou na druhé Brynäs IF. Právě se švédským týmem svedly Helsinky poslední souboj a na domácím ledě prohrály 2:5. O branky IFK se postarali Salmela a Kaski.

Brynäs – Helsinky 4:3 sn
Helsinky – Brynäs 2:5
Dobré odpoledne u dalšího utkání hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na duel skupiny G mezi týmy IFK Helsinky a EHC Red Bull Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.