Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Tappara : Salzburg - 1. září 2017   18:00

Tappara
Mikael Nord (SWE), Aleksi Rantala (FIN) – Joona Elonen (FIN), Markus Hägerström (FIN)
Hakametsä Stadium, Tampere
Salzburg

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a u dalšího přenosu z hokejové ligy mistrů zase někdy na počtenou.
Je dobojováno! Finská Tappara bere všechny body za výhru 4:2 a jako první ze skupiny A postupuje do vyřazovací části této soutěže.

59:29'
Tappara vsadila úplně zbytečně všechno na útok a málem se jim to vymstilo. Jenže poté finští hráči předvedli rychlý obrat do obrany a brejk hostí zastavili.
59:03'
Rakušané rozjíždějí jednu ze svých posledních akcí v dnešním zápase. Jenže ani tato možnost není nějak slavná.
58:29'
Tohle byla pro českého brankáře laskomina. Letící puk schoval v rukavici a poté hned rozehrál na volného obránce.
58:17'
Rouhiainen se zjevil před Gracnarem úplně sám, ale jeho střela mířila do prostoru, kde byl připravený rakouský brankář.
58:01'
Hlasatel dnešního zápasu ohlásil poslední dvě minuty dnešního zápasu.
57:33'
Na druhé straně se ke střele dostal Kärki, ale ani ten nepochodil a branku přestřelil.
57:11'
Konec dnešního zápasu je na spadnutí. Tappara bude i po třetím kolem základních skupin neporažena.
56:49'
Harachovina musí dávat pozor, protože v jeho brankovišti se zjevili dokonce tři soupeři.
56:24'
Raymond napřáhnul ke střele, ale domácí branku minul. To samé můžeme říct o Weiserovi.
55:54'
Hra se momentálně odehrává v rakouském útočném pásmu, ale finská obrana si nebere servítky a puk odklízí až do jejich obranného pásma.
55:34'
Trattnig se snažil probít do útočného pásma, ale to se nepovedlo. Komu se to povedlo byl až Latusa, který zatlačil na Harachovinu a ten puk radši podržel.
55:06'
Naopak rakouský celek působí docela odevzdaným dojmem, ale ještě by neměli skládat zbraně. Ještě je čas na zdramatizování.
54:37'
Tappara ve velké pohodě kontroluje stav dnešního zápasu. Řekl bych, že se tímto vývojem i docela baví.
54:06'
53:48'
Jenže Kemiläinen se dostal k puku a neváhal. Kotouč končí za rakouskou brankou.
53:31'
Harachovina musí být stále v pozoru, protože se hráči rakouského celku nebezpečně přibližují.
53:13'
Přesilovka se přehoupla do své druhé části. Harachovina svůj celek drží nad vodou.
52:45'
Salzburg se zkušeně usadil na dostřel domácí branky, v následujících sekundách se bude snažit o snížení svého manka.
52:21'
Rakouský tým má ojedinělou šanci ještě zdramatizovat celý průběh tohoto zápasu.
52:06'
Máme tady komerční přestávku
52:06'
Vyloučení v týmu Tappara (Redenbach – 2 min., nedovolené bránění).
51:55'
Rakušané se sice snaží, ale domácí obrana nabyla na sebevědomí a soupeře k ničemu nepouští.
51:15'
Sice máme před sebou ještě něco přes osm minut, ale s jistotou můžeme říct, že finský celek je blízko k zisku dalších dvou bodů do tabulky.
51:01'
Po faulu na Ojamäkiho bylo nařízeno trestné střílení, ale ten z následného samostatného nájezdu nedal. Gracnar teď svůj tým podržel.
50:42'
50:42'
Tappara právě vstřelila branku!
Tappara poprvé v tomto zápase využívá přesilovou hru. Domácí tým si svého soupeře pěkně připravil. Gracnar sice na první střelu dosáhnul, tu také vyrazil, ale na následnou dorážku z hokejky KRISTIANA KUUSELY byl krátký. Tappara odskakuje do dvoubrankového vedení. Asistence: Tomáš Záborský and Mikko Lehtonen.
50:12'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Welser – 2 min., podražení).
49:27'
Finský tým drží puk na svých hokejkách, jmenovitě Rauhala vyváží puk do střední a poté i následně do útočného pásma.
48:53'
Gracnar je opět v plné pernamenci, odráží jednu střelu za druhou. Jenom kvůli němu je jejich manko stále jednobrankové.
48:24'
Nedorozumění v kombinaci hostujícího celku. Rozhodčí píská zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Gracnara.
47:42'
Domácí tým zavřel svého soupeře v jeho pásmu a hned z toho byla gólová situace. K puku se na levé straně útočného pásma dostal VELI-MATTI VITTASMAKI, který Gracnara prostřelil. Tappara jde tedy do vedení. Asistence: Aleksi Salonen and Niko Ojamäki.
47:17'
Máme tady komerční přestávku.
46:55'
Domácí drží útočné pásmo, kombinují s velkým přehledem. Salzburg pouze stínuje.
46:23'
Hosté zahrozili střelou od modré, ale Harachovina byl připravan tuto střelu pokrýt.
45:51'
Tappara se snaží dostat ze svého pásma, ale to se jim zatím nedaří. Jejich útočná akce tedy ještě nezačala.
45:17'
Jeden z domácích hráčů si nepohlídal své postavení, rozhodčí neváhá a píská ofsajd.
44:51'
Gracnar se ocitnul mimo své brankoviště, ale ani z této šance domácím nezapršelo. Stav je stále nerozhodný.
44:29'
Na druhé straně si Gracnar připsal velmi jednoduchý zákrok proti tvrdé střele jednoho z domácích obránců.
44:06'
Už se zdálo, že domácí brankář bude muset opět zasahovat, ale opak byl pravdou. Puk jenom proletěl kolem domácí branky.
43:41'
Pallestrang se ocitnul na modré čáře úplně sám, nikým nehlídaný. Jeho střela se ovšem mezi tři tyče nevešla.
43:11'
Domácí tým vysoko napadá, jejich napadání dělá soupeři velký problém rozehrát. Navíc Gracnar má poprvé v této třetině problémy.
42:57'
Dominik Harachovina musí být opět ve střehu, hosté jsou nebezpečně blízko jeho brance.
42:36'
Ovšem hosté to chtějí změnit, drží puk za vlastní brankou a čekají na nějaké otevřené dvířka v domácí obraně.
42:14'
Hra se nám přelívá z jedné strany na druhou, ani jeden tým si puku moc dlouho neužije.
41:52'
Neuběhla ani druhá minuta třetí třetiny a domácí brankář si připsal další dobrý zákrok.
41:36'
Salzburg pouze nahodil za domácí branku, ale nejde střídat. Dva hráči se vydávají za tímto nahozením.
41:12'
Nebude to zakázané uvolnění. Tappara skvěle zapresovala a donutila svého soupeře hrát.
40:57'
Začátek třetí třetiny se nese v mírném rakouském tlaku. Harachovina má zatím více práce než jeho kolega v rakouské brance.
40:26'
Na druhé straně musel zasahovat český brankář. Ten si pokryl štiplavou střelu od Viveirose.
40:09'
Třetí třetina začala s velkou parádou. Hned čtveři domácích se vyrojila v útočném pásmu, Gracnar nevěděl, kde má být.
40:01'
Jak hráči Tappary, tak rakouského Salzburgu jsou už v tunelu a míří směrem k ledové ploše. Za pár okamžiků začne třetí třetina tohoto zápasu.
Další třetina začne přibližně v 19:40.
Máme za sebou druhou třetinu dnešního utkání hokejové ligy mistrů mezi finskou Tapparou a rakouským Salzburgem. O jediný gólový zářez v této periodě se v čase 25:09 postaral domácí Niko Ojamäki, Nic zvláštního se v této části hry nestalo. O vítězi nám rozhodne až třetí třetina, ovšem blíže k vítězství jsou domácí hráči, kteří jsou i nadále aktivnější.

Počet střel na bránu:
Tappara (23) – EC Red Bull Salzburg (15)
40:00'
39:42'
Finský celek i nadále drží puk, ale nikde se nežene, čeká na konec druhé třetiny. Nakonec budeme svědky ještě jednoho vhazování ve středním pásmu.
39:14'
Tappara se snaží o třetí branku, jenže jejich kombinace dost vázne. Jejich přihrávky jsou nepřesné.
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Salzburg nahazuje za domácí branku a míří střídat. Tappara to dělá taky. Harachovina drží puk a čeká na obránce.
38:09'
Druhá třetina se nám blíží ke svému konci. Tappara dokázala v úvodu vyrovnat, ale to bylo, tak od tohoto týmu všechno.
37:54'
Další nebezpečný nájezd od rakouského celku. Jenže Harachovina byl u puku dříve a kotouč odehrál do bezpečí.
37:46'
37:24'
Tappara má lehkou práci s odklizením puků za hostující branku, dokonce teď má puk u sebe a tahá čas.
37:02'
Hosté si zřejmě vzali příklad z domácích, kteří dnes své přesilovky hrají opravdu špatně.
36:44'
Další rakouská akce musí začít až od Gracnara. Tappara toho využila a šla střídat.
36:12'
Baltram si dokázal sjet před domácího brankáře. Je až s podivem, že tato akce neskončila další brankou.
35:54'
Rakušané si v závěru druhé třetiny zahrají svou první přesilovou hru.
35:46'
Vyloučení v týmu Tappara (Kuusela – 2 min., napadení).
35:18'
Jenže hosté dokáží vyrobit takové minely, že je poté můžou stát zápas. Takovou jednu měl na svědomí Duncan.
34:56'
Rakouský tým se snaží napodobit tlak z konce první třetiny, to se jim také v některých chvílích daří. Tappara je v tom momentě bezradná.
34:32'
Hosté se dostali do přečíslení, ale jejich finální rozhodnutí bylo dost čitelné. Tappara si s jejich šancí poradila.
34:06'
Je tady další komerční přestávka.
33:36'
Rauchenwald vypálil jedovku, Harachovina si povyjel, aby puk lépe viděl a mohl ho tak zneškodnit.
33:12'
Druhá formace Tappary byla na ledě dost dlouho, proto i tak vypadala jejich hra.
33:00'
32:31'
Přesilova hra se opět blíží ke svému konci. Zdá se, že ani tuto početní výhodu Tappara nevyužije.
32:16'
Latusa se dostal při vlastním oslabení do zakončení, ale branku nedal. Dominika Harachovina se natáhnul a puk z brankoviště vykopnul pryč.
31:52'
Salzburg skvěle napadá, nepouští soupeře do zakončení. Rakušané hrají své oslabení naprosto výborně.
31:31'
Jenže hosté hrají přesilovku v útočném pásmu, kde chytře tahají čas. Domácí se nedokáží dostat k puku.
31:09'
Tappara už má před sebou svou čtvrtou přesilovka a ještě ani jednu nevyužila. Domácí fanoušci to chtějí napravit.
31:00'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Trattnig – 2 min., hákování).
30:47'
Trattnig byl zastaven skvělým dvojblokem. Skvělá defenzivní práce hráčů Tappary.
30:25'
Opět se hraje bez většího přerušování, dnešní zápas patří do kategorie rychlých.
30:01'
Zápas se nám přehoupl do své druhé poloviny. Rakušané jsou u puku a míří směr finská branka.
29:31'
Vittasmaki se dostal do pásma, které si celé objel. Jenže poté nic závratného nevymyslel.
29:05'
Tappara se snaží udržet útočné pásmo, ale je v malém počtu, takže nemá šanci. Musí počkat na doplnění.
28:49'
Další nepřesná finská kombinace a další zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před českého brankáře.
28:28'
Gracnar je opět obstřelován ze všech stran. Je s podivem, že ani jeden puk se nedostane za jeho záda.
28:12'
Tappara pouze třikrát nahodila na teč před hostující branku, ale ani jeden pokus se v zásadě neuchytil.
27:45'
I ve druhé třetině jsme svědky svižného hokeje. Tento zápas jednoduše řečeno nenudí.
27:20'
Rakouská akce musí začít opět až od vlastního brankáře, Tappara se drží zpátky, vůbec nenapadá.
26:56'
Boj o puk probíhá ve středním pásmu. Vítězem tohoto boje jsou hráči hostů, kteří se málem dostali do útočného pásma.
26:50'
26:22'
Nedorozumění v domácích řadách. Puk přejel přes všechny čáry, rozhodčí odpáskal zakázané uvolnění.
26:09'
Hosté jsou druhou domácí brankou poměrně zaskočeni, nedokáží si udržet kotouč na svých hokejkách.
25:57'
Harachovina nechtěl nic zásadního riskovat, proto puk podržel. Po kratičké přestávce se bude vhazovat před jeho svatyní.
25:36'
Opět začíná od začátku. Uvidíme, na jak dlouho nám tento vyrovnaný stav vydrží.
25:09'
Domácí tým sice přesilovou hru nevyužil, jenže branka přišla hned vzápětí. NIKO OJAMÄKI dostal puk do jízdy, dostal se do útočného pásma a střelou na vzdálenější tyč překonal bezmocného Gracnara. Podle opakovaných záběru tam šlo ještě o lehčí teč hostujícího obránce. Asistence: Otso Rantakari.
25:06'
24:39'
Gracnar teď nevěděl, kde má puk. Pomohl mu až pozorný obránce, který puk odpálil daleko od jeho branky.
24:17'
Tappara si posouvá puk z jedné strany na druhou, ale to k ničemu nevede. Jejich hra je někdy dost bezradná.
24:00'
Za malou chvíli nám začne druhá část finské přesilovky, ve které jsme zatím neviděli zajímavou akci.
23:36'
Hosté skvěle brání. To také dokázali jejich dalším vyhozením přes všechny čáry.
23:21'
Tappara si drží své útočné pásmo, ale nedokáže se dopracovat k finální koncovce.
23:11'
Gracnar čelí jedné střele za druhou, ale všechny tyto pokusy chytá. Následně pak musí rozhodčí řešit menší roztržku před jeho brankou.
23:06'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Hochkofler – 2 min., držení hole).
22:41'
Domácí brankář musí být v pozoru, do útočného pásma se dostal střelec úvodní branky, ale tentokrát nevystřelil.
22:21'
Hra se přelívá z jedné strany na druhou, dost se hraje už ve dříve zmíněném středním pásmu.
22:03'
Rozhodčí odpískal ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Hráči si můžou oddychnout.
21:47'
Hostující celek tentokrát nedokáže najít cestu ze svého pásma. Tappara opět střílí, ale zatím bez úspěchu.
21:36'
Tappara je poprvé v útočném pásmu a Gracnar si posléze připisuje svůj první zákrok v nové třetině.
21:14'
Harachovina pouze kontroloval puk, který letěl těsně vedle jeho branky. Tam si pro něj sjíždí obránce.
20:51'
Rakušané zavřeli svého soupeře opět ve svém pásmu. Tappara se brání pouze vyhozením, ale zakázané uvolnění to nebude.
20:31'
Jenže hosté začali tam, kde přestali. Jejich výborný hokej pokračuje i ve druhé třetině.
20:01'
Úvodní buly nové třetiny patřilo domácím, kteří v následujících minutách musí opět dotahovat jednogólové manko.
20:01'
Aktéři dnešního zápasu se pomalu vrací na led, začátek druhé třetiny je na spadnutí.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
Máme za sebou úvodní třetinu dnešního duelu mezi Tapparou a rakouským Salzburgem. Tappara sice byla po celou první třetinu aktivnějším týmem, ale i přesto v zápase prohrává. Jako první se dokázal trefit hostující Alex Rauchenwald. Poté jsme byli svědky velkého tlaku domácích, který vyústil v 18. minutě, kdy domácí vyrovnali. Za domácí se trefil Otso Rantakari. Jenže to nebylo všechno, Salzburg v poslední minutě zavřel svého soupeře v útočném pásmu a tři sekundy před koncem třetiny se opět dostal do vedení. Českého brankáře v barvách finského týmu překonal Robert Raymond. Suma sumárum, první třetina se dala brát jako výborná pozvánka na zbývající minuty, na které vás srdečně zvu. Druhá periody začíná za necelých patnáct minut.

Počet střel:
Tappara (16) – EC Red Bull Salzburg (8)
20:00'
19:57'
Salzburg právě vstřelil branku!
Tři sekundy před závěrečnou sirénou se k puku dostal hostující ROBERT RAYMOND, který takovou ušmudlanou střelou překonal domácího brankáře. Hosté z Rakouska tedy s největší pravděpodobností půjdou do šatny více spokojenější. Asistence: Alexander Pallestrang.
19:10'
Ani jeden tým nechce v závěru nic riskovat, proto také vypada jejich hra. U puku jsou ovšem hosté, kteří se drží v útočném pásmu.
19:01'
Poslední minuta první třetiny je tady.
18:41'
Tappara má puk pod kontrolou a může celou hru uklidnit. Hlasatel za malou chvíli oznámí poslední minutu první třetiny.
18:24'
Rakušané se snaží opět dostat do vedení, ale jejich útok se zaseknul. Ovšem u puku i nadále zůstávají.
17:49'
Přece jenom tady máme vyrovnání. OTSO RANTAKARI si sjel na pravý kruh z pohledu útočníka, kde také dostal milimetrovou přihrávku. Puk si poté zpracoval a krásnou střelou do levého horního rohu překonal do této chvíle bezchybného Gracnara v brance Salzburgu. Asistence: Matti Järvinen, Niko Mikkola.
17:20'
Tappara se snaží do konce periody vyrovnat, ale proti je zatím výborná rakouská obrana.
17:03'
Tappara nemůže vyhodit, tlak hostí končí až zákrokem Hrachoviny, který puk schoval ve své výstroji.
16:43'
Hosté jsou i nadále v útočném pásmu, kde se snaží ohrozit domácí branku. Jenže střela je v nedohlednu.
16:24'
Ovšem mohlo to být už o dvě branky, jenže skvělý zákrok nám ukázal český brankář Dominik Hrachovina.
16:05'
Blíží se nám konec první třetiny. Salzburg i nadále drží jednobrankové vedení na ledě finské Tappary.
16:01'
15:33'
Diváci začíná jemně pískat, taková hra se jim rozhodně nelíbí. Tappara musí něco změnit.
15:13'
Rakouský tým zatím hraje své oslabení s naprostým přehledem. Finové zatím nic závratného nepředvedli.
14:53'
Tappara míří střídat, za chvíli se nám přesilovka přetočí do své druhé části.
14:26'
Gracnar se natahoval marně, ale ani tak puk neskončil za jeho zády. Jasu netrefil kotouč ze vzduchu.
14:12'
Tappara má svou druhou šanci, ale ani ta nezačíná podle jejich představ. Jejich akce začíná opět u vlastního brankáře.
14:01'
Máme tady další komerční přestávku.
14:01'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Rauchenwald – 2 min., podražení).
13:37'
Hosté nikde nespěchají, založení jejich akce trvá příliš dlouho. To se ovšem může vymstít.
13:10'
Tappara je sice aktivnějším týmem, ale v zakončení se stále trápí. Na brankáři hostí si dnes asi budou lámat zuby všichni hráči.
13:00'
Poměr střel:
Tappara (14) – EC Red Bull Salzburg (2)
12:28'
Tappara taky umí vysoko napadat, ale Rakušanům to nedělá žádný problém. Ve velkém stylu zakládají další útočnou akci.
12:10'
Opět se hraje pět na pět. Salzburg přežil přesilovku a opět se může vydat do útoku.
12:07'
11:47'
První přesilová hra se blíží ke svému konci. Tappara stále prohrává o jednu branku.
11:26'
Gracnar nám teď ukázal parádní zákrok svou lapačkou. Tak tohle půjde do highlightů dnešního zápasu. Opravdu exceletní zákrok!
11:11'
Oba týmy míří střídat, akce Tappary začne opět u domácího brankáře. Následně se píská ofsajd.
10:42'
Jenže tentokrát si jeden obránce hrál doslova s ohněm, protože ve svém pásmu o puk přišel a hned z toho bylo nebezpečí pro hostující branku.
10:25'
Rakušané se zatím brání parádně, každou finskou akcí odvrací vyhozením přes všechny čáry.
10:11'
Tappara si jako první zahraje početní výhodu. Uvidíme, co z této šance vytěží.
10:07'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Generous – 2 min., nedovolené bránění).
09:41'
Hostující brankář je zatím muž první třetiny, zatím vychytal všechny nebezpečné střely, které na něj šly.
09:14'
Finský tým i nadále drží puk na svých hokejkách. Výborná přihrávka na modrou čáru, kde byl volný Záborský. Jenže ten vypálil mimo.
08:45'
První třetina se nám za pár sekund posune do své druhé části, kde bude muset Tappara zvýšit obrátky, tedy co se týče útočného pásma.
08:40'
08:26'
Salzburg opět napadal ve třech hráčích, ale skvělou průnikou přihrávkou se prezentoval Kemiläinen.
08:02'
V útočném pásmu Tappary je to jako na horské dráze. Finský tým předvádí výborný útočný hokej.
07:34'
Tappara se tlačí za vyrovnáním. Blízko tohoto činu byl Peltola, ale Gracnar ho výborně vychytal.
07:01'
Jeden z lajnových sudích právě schytal jednu nepříjemnou střelu od hostujícího hráče. Snad to nebude nic vážného.
06:44'
Salzburg napadá dost vysoko, což rozehrávka finského celku nevidí ráda.
06:12'
Český brankář se i nadále musí bránit tlaku hostů, kteří po první brance nabrali ještě víc síly a chuti do zápasu.
05:44'
Ojamäki se snažil prosmýknout kolem mantinelu, ale to se nepodařilo. Raffl ho skvěle zavřel a dál ho nepustil.
05:21'
Rakouský tým hraje tak, jako by v dnešním zápase neměl co ztratit. Jednoduše řečeno hraje proti favoritovi zatím parádně.
05:02'
Ovšem teď se hosté musí bránit, rychlý brejk domácích ovšem končí na čepeli jednoho z pozorných obránců.
04:19'
Rakouský tým jde stejně jako v prvním vzájemném zápase do vedení! Před domácí brankou se zjevil úplně osamocený ALEXANDER RAUCHENWALD, který poprvé propálil domácího brankáře. EC Red Bull Salzburg se tedy ujímají vedení a vedou 1:0. Asistence: Thomas Raffl.
03:44'
Domácí tým se snaží udržet útočné pásmo, ale proti dobře zformované obraně to jde jenom těžko.
03:37'
Tentokrát Gracnar nic neriskuje, puk schovává ve výstroji. Rozhodčí ukazuje na levý kruh, tam se tedy bude vhazovat.
03:19'
Poměrně často se hraje za hostující brankou, brankář rakouského týmu musí být neustále v pozoru.
02:44'
Rychlý brejk Vittasmaki končí před hostující brankou. Své obranné povinnosti si splnil jeden z vracejicích se útočníků.
02:21'
Hosté se poprvé na delší dobu usadili v útočném pásmu. Snaží se něco vymyslet, ale zatím je to marné.
02:01'
Úvod první periody se zatím hraje bez většího přerušování, což je pro plynulou hru velmi dobře.
01:33'
Tappara pomalu přebírá režii a začíná diktovat tempo hry. Salzburg se ztěží brání.
01:06'
První větší závar před rakouskou brankou řešil až pozorný Raffl, který vyhodil do středního pásma. Oba týmy jdou střídat.
00:36'
Český brankář ve službách finské Tappary si poprvé vyzkoušel hru s holí, výborná rozehrávka.
00:17'
Domácí tým se drží ve středním pásmu, rozehrávku soupeře vůbec nenapadá.
00:01'
Hosté vyhráli úvodní buly a bude jim patřit první útočná akce v utkání.
00:01'
Hráči obou celků už jsou na ledě, zápas za pár okamžiků začne. Přeji vám příjemnou hokejovou zábavu.

Tappara: Hrachovina (Heljanko) – Lehtonen, Kemiläinen, Salonen, Järvinen, Karjalainen, Rauhala, Rouhiainen – Ojamäki, Kärki, Kuusela – Vittasmaki, Záborský, Peltola – Rantakari, Mikkola, Redenbach – Nurmi, Jasu, Luoto – Levtchi

EC Red Bull Salzburg: Gracnar (Starkbaum) – Generous, Duncan, Raffl, Rauchenwald, Pallestrang, Cijan, Latusa – Weiser, Harris, Trattnig – Aleardi, Brouillette, Heinrich – Schiechl, Raymond, Huber – Hochkofler, Viveiros, Baltram – Wachter

Rozhodčí: Mikael Nord, Aleksi Rantala – Joona Elonen, Markus Hägerström.
Další vzájemné zápasy
25. 8. 2011 (ET) Salcburk – Tappara 3:8
13. 8. 2010 (ET) Tappara – Salcburk 3:4 po prodloužení
První vzájemný zápas v této soutěži
EC Red Bull Salzburg – Tappara 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Duncan (Harris) – 8. Peltola (Mikkola, Jasu), 11. Jasu (Luoto, Nurmi), 18. Karjalainen (Záborský, Lehtonen), 23. Rauhala (Rantakari), 28. Kuusela (Ojamäki), 45. Lehtonen (Peltola, Kemiläinen)
EC Red Bull Salcburk
Naopak Rakušané se drží na průběžném druhém místě jenom o skóre před dotírajícím se Wolfsburgem. Salcburk si připsal jednu výhru (5:0 proti Bánska Bystrica) a jednu prohru (1:6 Tappara). Pokud chtějí hosté myslet na postup ze druhého místa, tak se v pátek na ledě Tappary musí pokusit o zázrak. Lídr rakouského týmu je Kanaďan Brant Harris, který dokázal nasbírat tři body (1+2).
Tappara
Finský tým v dosavadním průběhu soutěže ještě neztratil bod, po vysokých výhrách 7:1 (Wolfsburg) a 6:1 (Salcburk) si drží první místo ve skupině A. Tahounem tohoto týmu v této soutěži je zatím Jukka Peltola, který dokázal ve dvou zápasech nasbírat čtyři body za jednu branku a tři asistence. V těsném závěru jsou hráči jako Juhani Jasu nebo Kristian Kuusela, kteří dokázali nasbírat o bod méně (oba 2+1).
Hezký den, hokejová liga mistrů má na programu své další zápasy a zrovna v tomto on-line textovém přenosu se podíváme na utkání skupiny A mezi domácí Tapparou a hosty ze Salcburku.