Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Växjö : Bern - 12. prosince 2017   18:30

Utkání sledovalo 1 275 diváků!
Je konec! Växjö si nakonec pohlídalo dvoubrankový náskok, i když hosté měli velmi slušné šance. Domácí se tedy dostali do semifinále Ligy mistrů, kde možná vyzvou jeden z českých týmů!

Ode mne je to pro dnešek vše, někdy zase napočtenou!
59:59'
Vhazování po pravici Andrena! Vteřina od konce.
59:37'
Jeden z hostí se dostal s pukem na útočné modré, kde byl sestřelen a rozhodčí měl pískat faul. Píšťalka ale zůstala němá.
59:15'
Domácí jsou ve čtyřech!
59:13'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Bohm – 2 min., krosček).
58:52'
Puk poskakoval po brankovišti, ovšem Bern ho nedokázal dostat za brankovou čáru! Obrovské šance hostí.
58:22'
Bodenmann tečoval nahození svého obránce, ale Andren přidal skvělý zákrok lapačkou!
58:06'
Bern to po oddechovém čase zkouší v šesti! Sám se ale vyhnal z útočného pásma a začíná od své branky.
57:54'
Oddechový čas pro hosty.
57:48'
Arcobello mohl zkompletovat hattrick a srovnat stav dvojzápasu. Jeho střela ale trefila jen tyč!
57:15'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Rosén – 2 min., podražení).
56:35'
Bodenmann se snažil zavézt kotouč do útočného pásma, nicméně jeho cesta skončila ve středním pásmu.
55:57'
Bernu se čas povážlivě krátí. Když už se dostane do útočného pásma, rychle o něj přijde.
53:52'
Bern právě vstřelil branku!
Přesto se hosté prosazují a dramatizují utkání! Střelu hostujícího obránce srazila domácí obrana na hůl MARCA ARCOBELLA, jenže procpal puk za záda domácího brankáře.
Asistence: Tristan Scherwey a Ramón Untersander.
53:24'
Hosté jsou v útočném pásmu a byla z toho gólová šance! Arcobello měl na hokejce puk, když si sjel k tyči. Zde už byl natáhnutý Adren. Bernský útočník přestřelil branku!
52:36'
Netterberg poslal pas mezi dvěma protihráči, díky čemuž mohl jeho spoluhráč zakončovat z bezprostřední blízkosti. Tato střela také nenašla prostor mezi třemi tyčemi.
51:28'
Noreau jel se spoluhráčem do přečíslení, ten byl ale dobře bráněn a hostující útočník se rozhodl to vzít na sebe. Za Andrenem zazněla jen tyč!
50:41'
Střela útočníka Bernu byla hodně nepřesná.
50:07'
Poté jsou u puku opět domácí, kteří hledají skulinku, jak by mohli zakončit.
49:44'
Anderson dostal nabito, nicméně svou střelou trefil jen prvního stojícího hráče.
49:06'
Jenže Bernu se v této třetině nedaří dostat do útočné třetiny. Zatím měli jen jednu větší šanci.
48:27'
Bern hraje v plném počtu.
48:19'
Střelu z vrcholu kruhů vytěsnil Genoni mimo nebezpečí a domácím pomalu končí přesilovka.
47:43'
Tentokrát se to hostům konečně povedlo.
47:09'
Už to vypadalo, že se Bern konečně osvobodí, ale domácí hráč vše stihli na poslední chvíli zachránit.
46:27'
Vyloučení v týmu SC Bern (Scherwey – 2 min., sekání).
46:16'
Střela hostujícího obránce od modré čáry nebyla přesná. Genoni nemusel zasahovat.
44:49'
Morin se dostal k odraženému puku, jenže dorážka se nevešla mezi tři tyče. Toto by mohlo hosty mrzet.
44:16'
Växjö právě vstřelilo branku!
Växjö rychle využívá svou přesilovou hru a pro Bern začíná být situace kritická! ROBERT ROSÉN dostal nabito od svého obránce a trefil přesně mezírku u tyče! Nádherná střela domácího borce.
Asistence: Joel Persson a Brendan Shinnimin.
43:49'
Útočník hostujícího týmu skvěle vystihl rozehrávku domácích a poslal puk do středního pásma.
43:34'
Vyloučení v týmu SC Bern (Raymond – 2 min., podražení).
43:09'
Přesto se hráč Bernu dostal do samostatného nájezdu. Jeho střelu mezi betony si ale Andren skvěle pohlídal!
42:59'
Jenže obrana domácích je zatím velmi pevná.
42:29'
Nyní jsou to hosté, kdo musí útočit, jelikož musí vstřelit alespoň jeden gól, aby se hrálo prodloužení.
41:25'
Lakers vedou o dvě branky! Tento stav by je posouval do semifinále Ligy mistrů! ELIAS PETTERSSON dostal puk do gólové pozice a nemýlil se. Svou ránu poslal přesně pod horní víko!
Asistence: Liam Reddox a Linus Högberg.
40:54'
Střela Calofa trefila jen prvního stojícího obránce Bernu, od kterého se puk odrazil k mantinelu.
40:17'
Nahození Bohma nebyla přesné ani trochu. Šel jen do zadního mantinelu, poté se strhl boj o puk.
40:10'
Ihned po deseti vteřinách zde máme zakázané uvolnění hostujícího týmu.
40:01'
Statistiky po dvou třetinách:

Střely: 20 – 18
Přesilové hry: 0/0 – 1/3
Vhazování: 13 – 11
Blokované střely: 14 – 8
Je za námi i druhá třetina, po které vede domácí tým o jednu branku. V tomto případě by se šlo do prodloužení. Lakers byli ve druhé třetině lepší po patnáct minut. Poté ale měl Bern obrovský tlak a branka visela ze vzduchu. Přesto si Andren připsal čisté konto v této třetině.

Další část začne přibližně v 20:01.
40:00'
39:46'
Přesto zde byla další šance na srovnání stavu! Andren vyrazil těžkou střelu jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval Arcobello, jenž jen trefil domácího brankáře!
39:35'
Hosté jsou v útočném pásmu, ale moc času nemají.
39:00'
Poslední minuta ve druhé třetině.
38:51'
Hra ztratila na tempu, ale hosté se začínají zlepšovat a připisují si nebezpečné střely.
37:47'
Krátce po vypršení trestu domácího hráče kotouč poskakoval v brankovišti, Brankář Lakers ho stihl odpálit jen tak tak!
37:44'
Växjö hraje v pěti.
37:26'
Domácí tým se konečně osvobozuje.
37:00'
Bern je stále v tlaku, nicméně gólový zásah přidat ještě nedokázal. Přestože měl velmi dobré šance.
36:23'
Nádherná kombinace hostí nekončí brankou! Sherwey dostal skvělý pas na brankoviště, jenže následná střela nebyla přesná!
35:51'
Domácí tým se ihned osvobozuje.
35:44'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Nilsson – 2 min., podražení).
35:36'
Heim se dostal ke střele, ta ale bránu minula. Poté se puk odklouzal do středního pásma.
35:04'
Hosté budou hrát opět přesilovou hru. Zatím hrají v šestí hráčích v poli a mají tlak.
34:18'
Nahození se jen odrazilo od bruslí hostujícího hráče a Bern může konečně vyvézt puk.
33:14'
Domácí tým je v obrovském tlaku a připisují si dobré střely! Díky Geonimu je to stále jen o jednu branku.
32:42'
Lakers mají puk na svých hokejkách, a díky troše náhody se dostaly do gólovky! Chyba na straně hostí a k puku se dostal Reddox, jenž branku minul!
32:07'
Hosty by tato početní výhoda mohla nakopnout, jelikož v druhé třetině jsou jasně horším týmem.
31:58'
Nádherná střela hostí se odrazila od tyče!
31:20'
Domácí tým toto oslabení přežil, ovšem bylo to s velkou dávkou štěstí.
30:26'
Obrovské šance hostů na srovnání utkání! Noreau dostal křižný pas, jenže proti jeho střele se domácí brankář přesunul. K dorážce se poté dostal Schrwey, ale ani jeho střela neskončila brankou!
29:47'
Nyní už je Bern v útočném pásmu, kde si rozestavil přesilovkový vzorec.
29:24'
Buly vyhráli domácí hráči ve svém obranném pásmu a bez problémů vyhodili.
29:20'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Carnbäck – 2 min., podražení).
29:02'
Stále jsou to hráči v modrém, kdo útočí. Přesto jsme viděli minimum střeleckých příležitostí.
28:17'
Rosén se rozhodl pro střelu, tu vyrazil Genoni ramenem do rohu kluziště.
27:10'
V této třetině je to především tým Växjö, který ohrožuje branku soupeře. Teď se puk potuloval v brankovišti, ovšem hosté ho stihli včas odpálit.
26:18'
Opět jsou to hráči Lakers, kteří jsou nastěhováni u soupeře v útočném pásmu, ani tentokrát z toho nic nebylo.
25:47'
Brodecki si sjel na střelu ze slibné pozice. Proti tomuto pokusu předvedl reflexivní zákrok hostující brankář!
25:26'
Tuhý boj probíhal o kotouč za brankou hostů. Nakonec se ho zmocnil Hischier, který ho vyvezl za obrannou modrou.
24:29'
Bern je u puku a hledá cestičku, kterou by se dostal do útočného pásma, nicméně domácí si dobře střeží střední pásmo.
23:42'
Domácí tým se opět dostává do vedení! Celkový stav je tak znovu vyrovnán. Bohm vypálil od modré a Genoni vyrazil puk jen před sebe. Tam se nejrychleji zorientoval LIAM REDDOX, jenž dostal puk za brankáře.
Asistence: Oliver Bohm a Linus Fröberg.
22:54'
Genoni opět pomohl svému týmu s rozehrávkou, po které se dostal hostujícím tým ke střele. ta byla sražena prvním stojícím hráčem mimo nebezpečí.
22:30'
Už to vypadalo, že se Bern konečně dostane do útočného pásma, nicméně o puk rychle přišel.
21:49'
Bohm posílal kotouč na bránu. Genoni toho moc neviděl a puk nakonec projel těsně vedle branky.
21:24'
Další nepřesná rozehrávka hostujícího týmu. Poté se k němu puk znovu dostal a bylo z toho zakázané uvolnění.
20:33'
Blum zkoušel poslat dlouhý pas na najíždějícího spoluhráče. K tomu se puk nakonec nedostal.
20:10'
I úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí tým. Ten musí přidat, jestli chce pomýšlet na postup.
20:01'
Statistiky:

Střely: 14-10
Přesilové hry: 0/0 – 1:1
Vhazování: 7-7
Blokované střely: 8 – 3
Máme za sebou první třetinu utkání mezi Växjö a SC Bern, po které je stav vyrovnaný 1:1. Tento výsledek posílá do další fáze Ligy mistrů švýcarský tým. K vidění byly i další gólové šance. Více jich měl hostující tým, ale optickou převahu má domácí tým.

Další třetina začne přibližně v 19:17.
20:00'
19:19'
Genoni pomohl svému týmu s rozehrávku, čímž se mu podařilo otupit menší tlak domácího týmu.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:33'
Bern začíná útočnou fázi od svého gólmana, nicméně o kotouč rychle přišel.
18:08'
Noreau dostal puk od svého spoluhráče, když viděl, že domácí brankář má stížený výhled, rozhodl se vypálit. Andren měl s jeho pokusem problémy, ale puk za svá záda nepustil.
17:26'
Högberg dostal pas na modrou a chtěl pálit z první. Puk ovšem netrefil a domácí se tak vykázali z útočného pásma.
17:05'
Hischier hledal zpoza brány Morina, který byl na hranici brankoviště. Ten vypálil a puk skončil někde pod domácím brankářem.
16:32'
I na druhé straně byla vzápětí gólová šance! Netterberg dostal puk v přečíslení dva na jednoho, proti jeho střele z první vytasil skvělý zákrok betonem hostující brankář!
15:37'
Bodenmann se ocitl v další gólové příležitosti! Dostal nádhernou žabičku za obranu domácích, jenže jeho bekhendový blafák Andren chytil!
14:59'
Lakers jsou usazeni v útočném pásmu, ovšem hostující obrana zatím přistupuje k soupeřům velmi rychle.
14:48'
Lundberg si sjel blíže k bráně a vypálil směrem k tyči. Genoni byl u své pravé tyčky včas a máme zde další komerční pauzu.
14:22'
U kotouče jsou hráči švédského týmu. Ti si ale zatím přihrávají jen v obranném pásmu.
13:32'
U puku jsou hosté. Bohužel pro ně jim pokus o rychlý protiútok nevyšel.
13:05'
Carnbäck získal puk ve středním pásmu, nicméně proti čtyřem hráčům soupeře se neprosadil.
12:30'
Hra zatím nemá moc vysoké tempo, ani jeden z týmů vyloženě nepřehrává ten druhý.
11:29'
Arcobello přijel svému spoluhráči na pomoc v boji o puk v útočném pásmu, přesto mohou jít do útoku domácí.
11:04'
Domácí se konečně dostali do útočného pásma na delší chvíli. Shinnimin dostal velmi dobrý pas, ale na Genoniho si nepřišel.
10:43'
Madsen nabral rychlost s pukem a rozhodl se vypálit. Jeho rána od modré nenadělala hostujícímu brankáři problémy.
09:43'
Växjö je trochu opařené. Tentokrát z toho byla dlouhá rozehrávka, než se domácí dostali alespoň do středního pásma.
09:08'
U puku jsou opět hosté, kterým může tento stav maximálně vyhovovat. V tento moment totiž postupují oni.
08:05'
Bern využívá přesilovou hru, díky čemuž srovnává stav utkání! Ebett dostal pas a jeho střela šla jen do betonu gólmana. Jenže puk se odrazil přímo na hůl MARCA ARCOBELLA, který ho poslal bekhendem za bezmocného Andrena.
Asistence: Andrew Ebbett.
07:53'
Hosté mají opravdu velký tlak, domácímu týmu se ještě ani jednou nepodařilo vyhodit.
07:40'
Bodenmann se dostal do gólové šance! Do té se dostal díky skvělé stahovačce, jenže jeho následná střela mířila jen doprostřed brány!
07:15'
SC Bern vyhrál vhazování a stále se udržuje v útočném pásmu, nicméně vzorce ještě nerozestavil.
06:50'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Josefsson – 2 min., držení protihráče).
06:29'
Lakers už se hnali do přečíslení dva na jednoho. Jenže přihrávka na volného spoluhráče byla sražena.
06:08'
Po komerční pauze se opět hraje. S pukem na holích začíná domácí tým, který je zatím nebezpečnější.
06:08'
Puk se ocitl v ochranné síti.
05:11'
A přišla střela od modré, kterou musel Genoni vyrazit. Poté se po puku natahoval Carnbäck, jehož přihrávka byla sražena do rohu.
04:37'
Puk se pohybuje v obranném pásmu Berna, který může rozehrávat. O puk ale rychle přišel a dopředu jdou domácí.
03:53'
Netterberg bojoval o kotouč v útočném pásmu. Už to vypadalo, že se k němu dostalo. Hosté to nakonec zvládli.
03:17'
Bern je na puku a opět okupuje útočné pásmo, přesto mockrát ještě na branku nevystřelil.
02:09'
Domácí tým jde do vedení a právě smazal manko z prvního utkání! Hostům se ani malinko nepovedla rozehrávka v obranném pásmu. Bohm nahazoval na branku, ale puk se zastavil o klubko hráčů před brankou. Tam se nejrychleji zorientoval ANDREW CALOF, jenž plácnul do puku, který skonči u tyče!
Asistence: Oliver Bohm a Joel Persson.
01:36'
Hosté mají puk na svých hokejkách a obléhají branku Lakers, jenže ke střele se nedostali.
00:47'
Arcobello se dostal to velmi zajímavé střelecké pozice, Andren si musel připsat důležitý zákrok.
00:15'
Utkání již začalo. Domácí tým hraje v modrých dresech a vyhrál úvodní vhazování. Krátce nato se dostal k první střele a Genoni si připsal první zákrok.
00:01'

Växjö Lakers: Andren (Eltonius) – Högberg, Andersson, Bohm, Persson, Lundberg, Nilsson – Kiiskinen, Rosén, Calof – Redoox, Shinnimin, Pettersson – Røndbjerg, Fröberg, Netterberg – Carnbäck, Brodecki, Josefsson – Madsen

SC Bern: Genoni (Caminada) – Blum, Untersander, Gerber, Noreau, Krueger, Anderson, Burren, Kamerzin – Ebbett, Arcobello, Bodenmann – Scherwey, Haas, Raymond – Randehher, Hischier, Berger – Morin, Heim, Meyer

Rozhodčí: Heikkinen, Fonselius – Lundgren. Nyqvist.
V úvodním čtvrtfinálovém klání se z výhry radoval Bern. Švýcarský celek vedl 2:0, ovšem v úvodní desetiminutovce třetí třetiny o vedení přišel a Švédové vyrovnali na 2:2. O výhře Švýcarů však rozhodl čtyři minuty před koncem Untersander. Před dnešním odvetným utkáním je tak všechno otevřené.
Příjemný podvečer při sledování čtvrtfinálového utkání hokejové Ligy mistrů mezi švédským celkem Växjö Lakers a švýcarským SC Bern.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.