Hokejová Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cardiff : Växjö - 16. října 2018   20:30

Växjö
04:17' Reddox   • 17:56' Fröberg   • 22:31' Johansson   • 40:21' Pesonen   • 57:36' Persson   • 64:19' Persson
Cardiff
Müller, Hogarth – Beresford, Kavanagh
Ice Arena Wales
Växjö

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Statistky zápasu:
Střely na branku: 17 – 26.
Zablokované střely: 4 – 14.
Vyloučení: 3 – 4.
Využití přesilovek: 2 – 1.
Vyhrané buly: 22 – 20.
V Cardiffu se Ďáblové rozloučili s letošním ročníkem Champions League opravdu krásnou podívanou. Viděli jsme přelévaní skóre z jedné strany na druhou, celkem jedenáct branek a nakonec vítězství Växjö Lakers 6:5 po prodloužení.
64:19'
Växjö právě vstřelilo branku!
Parádní utkání nakonec ukončil k velkému smutku domácích příznivců top scorer Lakers JOEL PERSSON, který na dvakrát svou ránu dostal na branku a nakonec i za Bownse – 5:6! Asistence: Dominik Bokk.
63:40'
Stephen Dixon čekal na brejku, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá a pro puk si vyjel brankář Andrén.
63:12'
Shinnimin a Fröberg zaměstnali obranu Devils, ale Bowns pokus Fröberga kryl a drží šance domácích stále vysoko.
62:40'
I domácí o sobě dali vědět, ale Matthew Pope tečoval kotouč pouze do betony Andréna.
62:00'
Bowns teď vychytal chytrý bekhendový pokus Pesonena! Prodloužení patří hostům ze Švédska.
61:32'
Ale Brendan Shinnimin se ještě dostal ke kotouči a jeho pokus prošel pod ramenem Bownse do tyče a zastavil se na brankové čáře, kde jej lapil domácí strážce branky!
61:21'
Lakers zahodili akci dvou na jednoho, když nedokázal přihrát Brendan Shinnimin.
60:20'
S pukem začal prodloužení hostující Netterberg, ale nic nevymyslel. Kotouče zmocnili domácí Devils.
60:01'
Nádherný hokej nám nabídne ještě prodlouženou. Po základní hrací době jsme viděli 10 branek, rovnoměrně pět do každé sítě, a tak uvidíme prodloužení třech proti třem o bonusový bod.
60:00'
59:53'
Lakers v plném počtu a v ten samý moment měl na hokejce rozhodnutí Stephen Dixon, ale trefil pouze Andréna!
59:25'
Tentokrát v ofsajdu Michael Hedden. Devils se nemůžou dostat do třetiny.
59:13'
Domácí se nemohli dostat do třetiny a Reddick se dostal s pukem do ofsajdu.
58:43'
Fournier neprostřelil hráče před brankou a Lakers vyhodili kotouč přes všechny čáry.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Ďáblové mají přesilovku a ideální možnost překlopit zápas na svoji stranu!
57:53'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Högberg – 2 min., vysoká hůl).
57:36'
Pár vteřin po vypršení domácího trestu však dostal přihrávku do brejku JOEL PERSSON a bekhendovou kličkou překonal Bownse – 5:5! Asistence: Linus Fröberg.
57:24'
Domácí přežili oslabení a jsou v plném počtu.
56:32'
Högberg trefil pouze blokujícího hráče a poté v leže kotouč vyhodil Mark Louis! Devils bojují jako lvi!
55:53'
Bowns podržel v lapačce lehkou střelu Perssona. Domácí čekají teď horké chvíle.
55:40'
Janne Pesonen ztratil kotouč. Cardiff jej hned poslal za branku Andréna.
55:24'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Blood – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:11'
Janne Pesonen se objevil sám na levé straně, ale v rychlosti nestihl zamířit a minul branku Bownse.
54:24'
I Lakers jsou již v plném počtu a hraje se v pěti na obou stranách.
54:00'
Lakers vyhazují kotouč přes všechny čáry, to domácím nikterak nevadí, čas ubíhá v jejich prospěch.
53:26'
Devils po dlouhé době v pěti a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
52:24'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
52:24'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Shinnimin – 2 min., sekání).
52:24'
Linus Fröberg překonal ranou mezi betony Bownse a jeden z hlavních sudích ukázal do branky! Druhý sudí však branku odvolal a bude vylučovat jednoho z hostujících hráčů!
51:40'
Janne Pessonen svou ranou od modré netrefil branku domácích. Dlouhá přesilovka Lakers však stále trvá.
51:12'
Střela Bokka sražena obranou domácích do ochranné sítě. Devils bojují o své první vítězství ve skupině velmi srdnatě.
50:43'
Linus Fröberg měl na holi 100% tutovku! Zívala na něj prázdná branka, ale v poslední chvíli do ní skočil brankář Bowns a zákrokem večera udržel domácí ve vedení! Famózní zákrok!
50:40'
Devils ve čtyřech!
50:12'
Nakonec nahrával přes brankoviště Pesonen a kotouč zmizel pod Bownsem a hosté se začali radovat. Sudí kotouč neviděl, hru přerušil a poté se kotouč vykutálel za brankovou čáru, branka tedy ale uznána být nemůže!
50:00'
Lakers si nemohou připravit střeleckou pozici.
49:26'
Devils však nyní čeká dlouhé oslabení ve třech. Celkem až 1:14!
49:26'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Myers – 2+2 min, vražení na hrazení).
49:09'
Cardiff právě vstřelil branku!
Co se teď děje v Ice Areně v Cardiffu bych vám přál vidět! JOYE MARTIN v oslabení posílá Ďábli do vedení, když využil chyby obrany Lakers a ujel na Andréna, kterého svou ranou po ledě překonal. Ice Arena je celá na nohou – 5:4! Asistence: Bez asistence.
48:40'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Linglet – 2 min., hákování).
48:20'
Devils jsou v plném počtu.
47:30'
Janne Pesonen vyslal vůbec první ránu v této přesilovce, když střílel z první od pravého kruhu Bowns vyrazil betony do rohu kluziště.
47:00'
A nyní kotouč poslal do bezpečí pro domácí Joey Martin.
46:40'
Lakers se samy nepřesnou rozehrávkou vyhnali z útočné třetiny.
46:20'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Linglet – 2 min., podrážení).
46:13'
Na druhé straně skryl kotouč ve výstroji Bowns a následuje reklamní pauza.
45:33'
Joey Martin mohl poslat dnes poprvé Ďábli do vedení V situaci dvou na jednoho však svou ranou minul pravou tyč Andrénovi branky!
45:02'
Mark Louis ukázal v plné nahotě ostrovní styl hokeje, když si počkal až umotá všechny své kličky Linus Fröberg a pak jej poslal čistým hitem na led. Ice Arena samozřejmě bouří radostí.
44:35'
Austin Ortega se zalekl obránce na modré a pouze kotouč nahodil do třetiny domácích.
44:00'
Bowns si pohlídal svou bližší tyč a vyrazil pokus Lundberga od pravého mantinelu.
43:22'
Nils Carnbäck neprošel přes obranu Devils. Domácí jsou znovu na té vlně na které byli v druhé části a to je pro zápas jen a jen dobře.
42:31'
Ďáblové jsou v přesilovkách nekompromisní a vrací se opět do zápasu! Ránu Matthewa Popa tečoval před brankou LAYNE ULMER, který se dnes raduje z druhé branky! Asitence: Matthew Pope a Charles Linglet.
42:13'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Högberg – 2 min., držení).
42:00'
Joye Haddad nestihl přihrávku na pravém mantinelu a píská se icing domácích.
41:03'
Brendan Shinnimin na dvakrát dostal kotouč na Bownse, ten byl se svým zákrokem úspěšný a ještě kotouč stihl rozehrát spoluhráčům.
40:21'
Tak to byl fofr! Odhodlání s kterým nastoupili domácí do třetí třetiny je pryč. Peter Andersson nahodil kotouč před branku, kde jej tečoval šťastně za záda Bownse JANNE PESONEN a vrací Lakers vedení – 3:4!. Asistence: Andersson.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli krásný hokej a veliké probuzení domácích střelců společně s jejich fanoušky. Když ve 23. minutě zvyšoval na 3:0 hostující Johansson vypadalo to na klidný večer pro Lakers. Nicméně domácí snížili zásluhou Ulmera a poté je probudila čtyř minutová přesilovka, kterou využili maximálně a vstřelili v ní dvě branky a srovnali s favoritem krok. Stav po druhé třetině je tak 3:3 a je se na co těšit do poslední části.
40:00'
39:45'
Ještě snaha Bryce Reddicka něco vymyslet, ale druhá část už bude další branky.
39:12'
Nils Carnbäck nepřešel přes obranu Devils do útočné třetiny.
38:45'
Tentokrát ofsajd na straně Lakers. Vhazování ve střední třetině.
37:25'
Ďáblové chtějí dneska zápas uzmout pro sebe. Opět teď rozvěsili dva Švédy po mantinelech, a ti jsou překvapeni, chtějí si v klidu zahrát s pukem, ale domácí hrají v jiném nasazení.
36:21'
Po dlouhé době jsme viděli zákrok Bownse po ráně po ledě od Petera Anderssona.
35:54'
Lakers tentokrát oslabení přestáli, ale v samém závěru dostal kotouč osamocený u levé tyče Layne Ulmer, ale přestřelil!
35:34'
Komplikovaný přechod domácích přes modrou jinak než ofsajdem skončit ani nemohl.
35:00'
Joye Haddad trefil od modré pouze obránce a poté se Lakers osvobodili.
34:15'
Mark Richardson si zpracoval kotouč za modrou čarou. Píská se ofsajd. Domácí jsou však schopni tuto přesilovku také využít a otočit vývoj utkání, žene je hodně hlasité domácí publikum.
33:53'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Persson – 2 min., krosček).
32:45'
Ice Arena v Cardiffu je v neskutečném laufu! I druhou část přesilovky Ďáblové využívají! STEPHEN DIXON čekal na brankovišti na přihrávku od Bentovoglia, a ta mu přišla přesně na hůl, jen ji umístil do sítě, je srovnáno – 3:3! Asistence: Sean Bentvoglio, Michael Hedden.
32:00'
Druhá část přesilovky Devils pokračuje a ti jsou nastěhování s pukem v útočné třetině.
31:18'
Domácí první část přesilovky okamžitě využívají! Nahození od modré od JOYE MARTINA se zastavilo až za Andrénem, který nemohl nic vidět – 2:3! Asistence: Gleason Fournier a Charles Linglet.
31:04'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Andersson – 2+2 min, vražení na hrazení).
30:53'
Sean Bentivoglio kouká do stropu Ice Areny. Zůstal úplně sám za obranou, ale nedokázal si skákající kotouč dobře zpracovat, tak aby šel do brejku a nakonec střílel z velkého úhlu do Andréna!
30:24'
Domácí jsou namlsaní to je jasné. Matthew Pope z mezikruží mohl klidně snížit na rozdíl jediné branky, ale Andrén tentokrát zasáhl velmi dobře.
29:51'
Ďáblové snižují! LAYNE ULMER si najel za obranu, obdržel krásnou žabičku od Haddada před brankáře a umě zvedl kotouče do víka branky Lakers – 1:3! Asistence: Joye Haddad.
28:32'
Pontus Netterberg nepřešel do zakončení přes dobře bránícího Marka Louise, který jej odzbrojil.
27:35'
Nepřesná rozehrávka domácích měla skončit icingem, ale Lakers jakoby ani nechtěli icing brankář Andrén udělal pohyb z branky, čímž icingu zamezil.
26:12'
Hodně prostoru dostal na pravé kruhu Jake Morissette, ale jeho tvrdá rána golfem na zadní tyč minula zařízení! Každopádně velká šance Ďáblů z Cardiffu.
25:12'
Na druhé straně tečoval před brankou dobře Layne Ulmer, ale beton Andréna byl tam, kde být měl. Z hlediště se však začalo ozývat mohutné Devils, Devils!
24:28'
Lakers se dostávají do obrany Ďáblů teď absolutně bez odporu. Pontus Netterberg si mohl vybrat odkud zakončí, nakonec jeho pokus vypadl Bownsovi z lapačky, ale domácí brankář si kotouč našel v brankovišti a přikryl.
23:40'
Mohlo být pro domácí ještě horší, ale bekhend Juliuse Junttily skončil těsně vedle domácí branky.
22:31'
Už je to o tři branky pro favorita zápasu. Jane Pesonen opět připravil krásnou pozici, tentokrát našel mezi kruhy KARLA JOHANSSONA, který ranou švihem nedal Bownsovi šanci – 0:3! Asistence: Jane Pesonen.
21:32'
Arvid Lundberg svou ranou od levého mantinelu vyprášil betony Bownse, mezitím mimo puk skončili postupně na ledě dva hostující hráči po hitech od ostrovanů, ale hlavní sudí se rozhodli tyto zákroky nepotrestat.
20:36'
Ofsajd Lakers zastavil postup švédského týmu do útočné třetiny.
20:17'
A Michael Hedden, domácí top scorer měl z mezikruží na hokejce snížení, ale trefil trestuhodně pouze střed branky a Andréna v ní.
20:01'
Úvodní buly druhé části vyhrál domácí Stephen Dixon.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 21:19 .
Vyrovnanou první třetinu nakonec vyhrál efektivnější tým a tím bylo švédské Växjö, které po brankách Reddoxe a Fröberga odchází do kabin spokojenější o dvě branky. Stav po 1. třetině 0:2!
20:00'
19:32'
Sražená rána Shinnimina skončila až v ochranné síti.
19:13'
Icing Cardifu a další vhazování před Bownsem.
18:34'
Joel Persson nezpracoval na modré kotouč a nemohl jít do koncovky.
17:56'
Švédi nakonec přesilovku využívají a jdou do dvoubrankového vedení. Krásnou křižnou přihrávkou se prezentoval Janne Pesonen a LINIUS FRÖBERG svou ranou k zadní tyči nedal Bownsovi šanci – 0:2! Asistence: Janne Pesonen a Brendan Sninnimin.
17:36'
Hosté se samy svou nepřesností připravili o útočné pásmo a střídají řady.
16:48'
Austim Ortega se sám proháčkoval až před branku domácích, kde chtěl ještě kotouč posunout do prázdné branky, ale v tu chvíli zasáhl svou širokou holí brankář Bowns.
16:20'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Hedden – 2 min., hákování).
15:40'
Stephen Dixon tvrdě dohrál za brankou soupeře a tento styl hry mají na ostrovech moc rádí, hned se ozval potlesk z hlediště Ice Areny.
15:13'
Cardiff v plném počtu.
14:47'
Austin Ortega vyslal první ránu v této přesilovce a to z levého kruhu, ale Bowns si kotouč našel a ukryl ve své lapačce.
14:41'
Pro změnu kotouč v hledišti, vhazovat se však už bude před Bownsem.
14:32'
Nyní dokonce icing Växjö, tak tato přesilová hra se vůbec hostům nedaří.
14:08'
Joey Martin vyhazuje další kotouč z pásma Cardiffu.
13:30'
Pár vteřin po vhazování vyvezl kotouč, a dlouho jej podržel na švédské polovině Myers a vysloužil si potlesk publika v hale.
13:07'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Dixon – 2 min. sekání).
12:45'
Icing Ďáblů vrací hru před Bownse.
12:21'
A další zákrok Bownse, tentokrát kryl bekhend Juntiily. Po tomto zákroku následuje reklamní pauza.
11:34'
Bowns si na druhé straně připisuje úspěšný zákrok proti střele Pessonena a drží kotouč ve výstroji.
10:43'
Ulmer se dostal u pravé tyče ke kotouči, ale černou gumu dostal na brusle a nedokázal si ji zpracovat a připravit ke střele.
09:32'
Ofsajd zastavil akci domácích. Ti zatím hrají velmi sympaticky a jsou hnání slušným počtem fanoušků na tribunách.
08:50'
Hned z trestné lavice se dostal do brejku Netterberg, zvolil střelu, ale minul branku Bownse!
08:42'
Växjo hraje v plném počtu.
07:43'
Od modré střílel velmi tvrdě Blood, ale jeho střela byla sražená do ochranné sítě.
07:00'
Domácí se chvilku drželi s kotoučem ve třetině, ale nakonec přišla pokažená přihrávka které je vyhnala ze třetiny.
06:42'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Shinnimin – 2 min., podráženíí).
05:21'
Střelu Haddada z pravého kruhu zastavil Andén a po reklamní pauze se ude vhazovat po jeho pravici.
04:17'
Pár vteřin poté co se domácí dostali do plného počtu, tak našel z brankové čáry krásnou nahrávkou Lundberg LIAMA REDDOXE a ten z první rozvlnil síť za Bownsem – 0:1! Asistence: Arvid Lundberg a Nils Carnbäck.
04:04'
03:54'
Växjö se vůbec nedaří udržet v útočné třetině.
03:03'
A další vyhození domácích, kteří teď šetří cenné vteřinky.
02:43'
Fournier na po několikáté osvobodil Cardiff vyhozením přes všechny čáry.
02:02'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Blood – 2 min., podrážení).
00:54'
První akce hostů skončila pouze v rohu kluziště, na druhé straně byl zastaven průnik Popa až za brankou Andréna.
00:01'
Úvodní buly vyhrál švédský tým.
00:01'

Cardiff Devils: Bowns (Murdy) – Fournier, Louis, Batch, Richardson, Blood, Reddick – Bentivoglio, Martin, Pope – Linglet, Dixon, Hedden – Haddad, Ulmer, Morissette – Rutkis, Myers, Moore.

Växjö Lakers: Andrén (Fasth) – Högberg, Persson, Lundberg, Burström, Rahimi, Andersson, Johansson – Shinnimin, Fröberg, Ortega – Netterberg, Pesonen, Juntilla – Rondbjerg, Holmberg, Bokk – Reddox, Lundberg, Carnbäck.

Rozhodčí: Müller, Hogarth – Beresford, Kavanagh.
Vzájemný zápas:

9.10.2018 Växjö Lakers – Cardiff Devils 3:1 (2:1, 0:0, 1:0).

Branky: 10. Netterberg, 16. Šinimin, 60. Rondbjerg – 9 Hedden.
Střely na branku: 35 – 18.
Cardiff Devils vs Växjö Lakers

Ve skupině G je o postupujících již rozhodnuto a oba dnešní soupeři v Lize mistrů pro tento rok končí. Je tak otázkou v jakých sestavách oba týmy nastoupí.

Domácí Ďáblové zatím čekají vůbec na vítězství, mají tak dnes poslední možnost si výhru připsat. Zapsali zatím pouze jeden bod za domácí prohru s Bernem 2:3 pp. Top scorer v týmu Cardiffu je Mike Hedden – 5 bodů (4+1).

Švédské Växjö Lakers je trošku překvapivě mimo postupujícími týmy, ale jedno vítězství nad Cardiffem a jedno nad Salcburkem hold na postup nestačilo. Top scorerem švédského týmu je Joel Persson – 6 bodů (1+5).