Hokejová Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Skellefteå : IFK Helsinky - 16. října 2018   18:30

Skellefteå
Stricker (SUI), Björk (SWE) – Yletyienen (SWE), Käck (SWE)
Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn.
Střely na branku: 23 – 27.
Klub z Helsinek tedy končí základní skupinu dvoubodovým vítězstvím, ovšem do další fáze se přesto nepodívá. Bolzano by nesmělo bodovat s polským GKS Tychy, nad kterým v polovině utkání vede 4:0. Skellefteå naopak prohrála, ale to na jejím postupu z prvního místa už nic nemění.
Je dobojováno! Helsinské IFK nevstoupilo do třetí třetiny ideálně a po druhém gólu Oscara Möllera prohrávalo už 1:3. Přesto všechno se nevzdalo a po trefě Kankaanpery se znovu dostalo na dostřel. Finský tým minutu před koncem vyrovnal při hře bez gólmana a v prodloužení dokonce rozhodl o své výhře díky chybě domácího brankáře Lindvalla, jenž propustil Petrellovu střelu z nulového úhlu.
63:37'
Helsinky právě vstřelily branku!
Druhý bod míří do Helsinek! Eronen na levém křídle přenechal kotouč LENNARTU PETRELLOVI, který dokonale nachytal Lindvalla, jenž si nepohlídal prostor u pravé tyče a nenápadnou střelu z ostrého úhlu si sám srazil do branky. Asistence: Teemu Eronen.
62:05'
Niklas Nordgren si najel do pravého kruhu, ale rozvlnil jen ochrannou síť. Hra je vykázána do středního pásma.
61:05'
Eronenovi utekl puk mimo dosah, ale zároveň se tím dostal k Raskovi, jehož střelu z mezikruží domácí gólman zastavil.
60:37'
Mladíček Lundell zleva zkoušel překvapit Lindvalla, kterému puk nejprve vypadl, ale na druhý pokus ho už zkrotil.
60:01'
60:00'
59:44'
Švédský tým dvakrát vyhodil a prodloužení nás tedy nemine.
59:15'
Hosté nutně potřebují tři body, a tak to i za nerozhodného stavu zkouší bez brankáře!
58:48'
Minutu před koncem třetí třetiny je vyrovnáno! Eronen přihrál na modrou Quinceymu. Nahozený puk byl jedním z hráčů v mezikruží sražen k JUHANI TYRVAINENOVI a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Kyle Quincey, Teemu Eronen.
58:17'
Helsinky drží útočné pásmo. Platí to i po střele z pravého kruhu, kterou LIndvall vykopl pravou nohou.
57:29'
Skellefteå rezignovala na ohrožení prázdné branky a raději podržela puk na vlastní polovině. Po chvilce se ho zbavila nahozením po mantinelu.
57:04'
Engren opustil hostující brankoviště. Toho chtěl využít Pudas, ale střelou přes celé hřiště opuštěnou klec minul.
56:46'
Pudasovu prudkou přihrávku jeden z domácích před červenou čarou nezpracoval a je z toho zakázané uvolnění.
56:10'
Quincey přihrávkou podél modré čáry nechal puk O´Connorovi, který nepálil tahem vůbec zle a jen o pár decimetrů minul Lindvallovu branku.
55:45'
Oba týmy střídají a domácí obránci v poklidu kontrolují puk za vlastním brankovištěm.
55:22'
Granberg od modré čáry vypálil švihem. Engren toho moc neviděl, ale puk přesto vletěl do jeho betonu.
54:46'
Až teď je hra přerušena a na řadu může přijít reklamní pauza. Lindvall bez problémů pokryl nahození z delší vzdálenosti.
54:20'
Žádná honba za vyrovnáním se od IFK zatím nekoná. Naopak je to švédský tým, který má v posledních minutách herně navrch.
53:48'
Hraje se téměř šest minut bez přerušení. Do konce třetí třetiny tak nezbývá už ani sedm posledních minut.
53:06'
Jonathan Pudas trefil svou ranou z osy kluziště Engrenovy betony. Domácí přesto zůstávají v tlaku v útočném pásmu.
52:25'
Engren jenom vyrazil střelu z dálky a proti dorážce už byl téměř bez šance zasáhnout. Naštěstí pro něj jeden z domácích poslal puk nad břevno.
51:46'
Ještě jednou Berglund, který si sjel pro přihrávku z krátkého mantinelu a z první vypálil. Engren alespoň částečně zakročil lapačkou a puk vytěsnil mimo tři tyče.
51:18'
Fredrik Lindgren se vydal na útočný výlet a z nulového úhlu zakončoval. Engren puk nejprve vyrazil, ale žádná gólová dorážka už nepřišla.
50:42'
Linus Andersson už v hlavě střádal plány na zakončení. Po přejetí útočné modré ale nechal puk za sebou a Engren byl bez práce.
49:44'
Eronen zůstal na ledě, ale dalším pokusem znovu trefil jednoho z obránců. Hosté přešli do brejku, nicméně střela přes protihráče narazila na Engrena.
48:45'
Hosté snižují! Eronenova střela byla sražená, Santala mu ale kotouč vrátil a hráč v dresu topscorera skvělou křižnou přihrávkou z levého mantinelu našel MARKUSE KANKAANPERU, proti jehož zakončení se Lindvall nestihl přesunout. Asistence: Teemu Eronen, Tommi Santala.
47:24'
Juhanmatti Aaltonen nabral slušnou rychlost, ale ani další střelou hostujícího gólmana nepřekonal.
45:26'
Berglundova střela tahem od modré čáry byla zablokovaná Tallbergem, který chtěl jít do protiútoku, ale zmíněný domácí obránce mu puk rychle sebral.
44:37'
Aaltonen vedl puk u pravého mantinelu, ze kterého jej nahazoval do brankoviště, ale to nemohlo Engrena překvapit.
42:25'
Skellefteå právě vstřelila branku!
Švédský celek k radosti hrstky fanoušků odskakuje na rozdíl dvou gólů! Teď to byla téměř dokoná show jednoho muže. OSCAR MÖLLER nejprve zablokoval jednu z hostujících střel a vyrazil do protiútoku. Střelu z mezikruží Engren ještě vyrazil, nicméně puk se k domácímu hráči vrátil a s přispěním obránce Varakase ho z nulového úhlu uklidil do branky.
41:47'
Bolzano v souběžně hraném utkání vede nad polským soupeřem z Tych 2:0. Helsinky tak jsou skoro bez šance na postup.
41:16'
Kyle Quincey napřáhl zpoza levého kruhu, ale trefil jenom jednoho ze clonících protihráčů.
40:59'
Lauri Kulmala nedojel prudkou přihrávku směřující na útočnou modrou a nezabránil zakázanému uvolnění.
40:08'
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 15 – 19.
Prostřední dvacetiminutovka byla hodně ovlivněná fauly. Oba týmy měly k dispozici dlouhé přesilovky pět na tři, nicméně je nevyužily. Jeden gól k vidění přesto byl, ve 32. minutě se z jiné početní výhody prosadil Oscar Möller, jehož zásluhou půjde švédská Skellefteå do třetí třetiny s náskokem 2:1.
40:00'
39:34'
Helsinky se zmocnily puku, ale ztratily jej v dosti nebezpečném prostoru. Mathis Olimb to mohl potrestat, jenže před vyjetým Engrenem úplně minul poloprázdnou klec!
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:39'
A znovu stejný prohřešek. Filip Berglund dělal co mohl, ale kotouč mu nakonec přeskočil přes čepel hole do střední třetiny.
38:13'
Skellefteå přišla o pásmo a při návratu se provinila postavením mimo hru.
37:49'
Chvíli po buly to zkusil i Djuse, jenže rozvlnil jenom ochrannou síť, kam kotouč srazil jeden z obětavých hráčů Helsinek.
37:36'
Nakonec to na sebe vzal Bud Halloway se svou ranou z první. Engren s ní měl trochu problémy, ale nakonec přerušil hru.
37:15'
A znovu je to jenom o kombinaci, která k ničemu nevede. Domácí zbytečně přichází o desítky vteřin.
36:35'
Olimb naznačil střelu, čímž se dostal mimo úhel a raději přihrával do mezikruží, kde našel jen hosty, kteří vyhazují.
36:07'
První minuty z domácí početní výhody je pryč. Švédský tým se zatím nedostal k žádné střele na Engrenovu branku.
35:08'
Lessio vyfasoval trest za zásah do hlavy nebo krku a k tomu dostal i osobní trest. Skellefteå bude hrát pětiminutovou přesilovku!
35:08'
Lessio jako třetí přijel do souboje u zadního mantinelu a bez možnosti hrát puk trefil do hlavy Noréna. To vyprovokovalo hromadnou potyčku, ze které bude resultovat větší množství trestů.
34:24'
Nepřesně pálil také Kyle Quincey, který stál v ideální pozici na úrovni vrcholku kruhů.
33:58'
Eronen si najetím před levý kruh řekl o přihrávku z koncové čáry. Tvrdou střelou z první ale branku Lindvalla nenašel.
33:30'
I hostující celek má k dispozici přesilovku o dva muže. Lindvall ji rychle přerušil svým zákrokem proti střele z levé strany.
33:10'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Albin Eriksson – 2 min., podrážení).
32:34'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Andreas Wingerli – 2 min., držení).
31:59'
Také domácí tým využívá přesilovou hru a díky ní otáčí skóre! Mathis Olimb u pravého mantinelu dojel sražený puk a předal ho na modrou čáru. Djuse přenesl hru doleva na OSCARA MÖLLERA, který vypálil z vrcholku kruhu. Engren vsedě kotouč jenom zpomalil a propustil ho za svá záda. Asistence: Emil Djuse, Mathis Olimb.
31:15'
Střílený centr z pravé strany skončil u jednoho z hostů a ten toho ihned využil k vyhození přes všechny čáry.
30:52'
Domácí zatím jenom bezmyšlenkovitě kombinují v útočném pásmu a nenachází si žádné střelecké pozice.
30:17'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Joseph Finley – 2 min., podrážení).
29:41'
Z velké mely před Engrenovou branku vzešli vítězně bránící hráči IFK, kteří dostali puk aspoň k červené čáře.
28:35'
Icing Helsinek.
28:18'
Jonathan Pudas předvedl pěknou individuální akci, kterou zakončoval z pravého mantinelu, jenže minul vzdálenější tyč.
27:37'
Joonas Rask vyjel z trestné lavice a o chvíli později sám zaútočil. Po stahovačce to zkusil z pravého kruhu, ale LIndvall byl připraven.
27:00'
26:59'
Aaltonen z otočky opět nahrál Berglundovi. Engren chvíli nevěděl, kde puk je, ale to samé platilo o domácích, kteří ho nemohli dorážet.
26:24'
Dělovku Berglunda pro změnu vyrazil Rask ke spoluhráči, který okamžitě odpálil puk do bezpečí.
25:57'
Další střela byla nepřesná a hostům se podařilo vyhodit. Všichni hráči rychle střídají.
25:28'
Domácí se hned usadili v útočném pásmu. Dvě ze tří střel ale byly zablokované a ta třetí skončila na betonu Engrena.
25:00'
Zničehonic je tady domácí přesilovka 5 na 3, která bude trvat celých 120 vteřin! Za hrubost jdou pykat Johan Motin a Joonas Rask!
24:50'
Hraje se v naprosto komorní atmosféře. Skellefteå Kraft Arena není zaplněná ani z jedné pětiny.
24:02'
Juhanmatti Aaltonen rozehrával z místa vedle domácí branky. Přitom sestřelil vlastního spoluhráče Petterssona, který ihned odjel s krvavým šrámem na střídačku.
23:38'
Lucas Lessio měl před sebou poloprázdnou branku, vystřelit mu ale zabránila hokejka Fredrika Lindgrena.
23:18'
22:59'
Střela Raska byla zablokovaná, ovšem Helsinky se po urputném boji ještě udržely v útočném pásmu.
22:36'
Totálně zadrbaný brejk dvou na gólmana! Wingerli ještě přihrával Hedbergovi, který jeho přihrávku nezpracoval a navíc ještě ztratil stabilitu.
21:33'
Střela od modré čáry byla domácím obráncem sražena do prostoru vedle branky, odkud to zkoušel Tyrväinen, ale na Lindvalla si nepřišel.
21:18'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Jonatan Berggren – 2 min., držení).
21:01'
20:35'
Jeden z domácích vypálil z pravého kruhu nepřesně a puk se od zadního mantinelu odrazil až do středního pásma.
20:01'
Střely na branku v 1. třetině: 6 – 9.
Helsinské IFK vstoupilo do zápasu o něco aktivněji a s vědomím, že dnes musí zvítězit, se v páté minutě dostalo do vedení, když nabídnutou přesilovku využil Rask. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, až se Skellefteå na delší dobu usadila v útočném pásmu a z menších zmatků v obraně finského týmu vytěžila Aaltonenovo vyrovnání na 1:1.
20:00'
19:32'
Domácí se vrátili do útočného pásma po rychlém vyhození. Jeden z hráčů přenášel hru zprava doleva, jenže Hollowayovu prudkou ránu z první Engren zastavil.
19:01'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Lucas Lessio – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:41'
Lucas Lessio zachytil puk před útočnou modrou a vydal se do úniku. Vynikající práci však odvedl Albin Eriksson, který mu puk čistě vypíchl.
17:46'
Tým z Helsinek se ztěžka prokombinoval aspoň do středního pásma, odkud jenom nahodil puk k domácím obráncům.
16:42'
Domácí si vytvořili velký tlak v ofenzivní třetině a dokázali z něj srovnat na 1:1! Emil Djuse poslal bekhendovou přihrávku do levého kruhu, kde si ji přebral JUHANMATTI AALTONEN. Engren nechal trochu místa u pravé tyče a tudy vypálený kotouč také prošel do sítě. Asistence: Emil Djuse.
15:44'
Hraje se ve vysokém tempu a prakticky bez přerušení. Že by to kvalitě hry pomáhalo, se ale rozhodně říct nedá.
14:40'
Skellefteå si nebezpečně zahrávala s ohněm v obranné třetině. Hosté puk zachytili, ale jeden z nich ho neprotlačil za brankáře Lindvalla.
13:57'
Hosté dlouho nepouštěli AIK k zakončení. Engren přesto musel betonem zasahovat proti nahození od modré čáry.
13:08'
Atte Engren jel za branku pro nahozený puk a zničehonic upadl. Nikdo z domácích ale u něj nebyl, takže z toho nic nebezpečného nevzešlo.
12:17'
Domácí se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma. Oba týmy mezitím střídají a čekají, co obrana AIK vymyslí.
11:17'
Hra se sice přelévá z jedné strany na druhou, ale vše se odehrává bez jakýchkoliv střel na branku.
10:55'
Engren zachytil slabě nahozený puk a raději přerušil hru. Vhazuje se v útočném pásmu AIK.
09:34'
Snaha Helsinek dlouho vypadala podobně. Hosté nakonec vyprodukovali aspoň střelu z mezikruží, kterou Lindvall vyrazil.
08:49'
Finský klub zatím výborně brání, ani teď nepustil své soupeře k žádnému náznaku zakončení při těžkopádné kombinaci před Engrenem.
07:49'
Teemu Eronen dostal nabito před levý kruh, jenže Lindvall si s razantní střelou golfákem poradil.
07:16'
Další vyhození IFK už přišlo v době, kdy se hrálo v plném počtu, takže je pískáno zakázané uvolnění.
07:00'
06:46'
Jeden z domácích nahazoval puk do brankoviště. Engren ho kvůli teči nezkrotil lapačkou a kus gumy proletěl jen pár centimetry kolem pravé tyče.
06:15'
Djuse nezpracoval prudký pas k modré čáře a hosté vzápětí opět vyhodili puk přes všechny čáry.
05:41'
Skellefteå se zatím vůbec neusadila v útočném pásmu, elitní pětice pouští do hry čerstvé síly, které možná budou úspěšnější.
05:00'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Lucas Lessio – 2 min., hákování).
04:38'
Hosté využívají přesilovku a dostávají se do vedení! Tommi Santala přihrál z levé strany k modré čáře, odkud přiletělo Eronenovo vysoké nahození a to ztečoval za Lindvallova záda JOONAS RASK. Asistence: Teemu Eronen, Tommi Santala.
04:11'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Patrik Norén – 2 min., držení hole).
04:04'
Založení útoku už bylo horší, je pískán icing švédského týmu.
03:37'
Hráči IFK vysoko a aktivně napadali. Domácí si s tím ale věděli rady a vykombinovali se ven z obranného pásma.
02:19'
Lindvall se nenechal překvapit nahozením z pravé strany, u své levé tyče kotouč bezpečně vyrazil.
01:49'
Engberg na poslední chvíli přihrával přes posledního beka v situaci dva na jednoho. Jeho spoluhráč ale vystřelil jen do boční sítě.
01:15'
Teď už hosté do útočného pásma vjeli podle pravidel, ovšem střela z pravého kruhu letěla vedle vzdálenější tyče Engrenovy branky.
00:29'
Finové se rychle dostali ke kotouči, ale sami se daleko nedostali kvůli odpískanému postavení mimo hru.
00:15'
Úvodní buly vyhráli domácí, kteří nastupují v černých, zatímco hosté v bíločervených dresech.
00:01'

Skellefteå AIK: Lindvall (Armalis) – Granberg, Djuse, Berglund, Lindgren, Norén, Alm, Pudas – J. Ericsson, Lindström, Alvarez – Aaltonem, Pettersson, Holloway – A. Eriksson, Olimb, Möller – Berggren, Wingerli, Hedberg – Andersson.

IFK Helsinky: Engren (Ruusu) – Motin, Eronen, O´Connor, Quincey, Varakas, Kankaanperä, Finley – Rask, Tyrväinen, Thorell – Lessio, Lundell, Petrell – Nordgren, Santala, Tallberg – Pitkänen, Åsten, Engberg – Kulmala.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Björk (SWE) – Yletyienen (SWE), Käck (SWE).
Vzájemný zápas

09.10.2018
IFK Helsinky – Skellefteå AIK 1:5
Branky a nahrávky: 18. Eronen (Nordgren, Rask) – 11. Wingerli (Berglund, Lingren), 42. Mőller (Lindstrőm J., Norén), 44. Mőller (Lindstrőm J.), 45. Pettersson, 55. Mőller
Skellefteå AIK

Neúspěšný finalista předchozího ročníku SHL je jasným vládcem této skupiny. V pěti odehraných zápasech ztratil pouze dva body za prohrané nájezdy s Bolzanem, jinak je stoprocentní a kromě nejvyššího počtu bodů disponuje i jasně nejlepší ofenzivou i obranou. Skellefteå v záříjových zápasech smetla polské Tychy 8:1 a 6:2, následně doma udolala nepříjemné Bolzano 2:1 a nedávno uspěla i na ledě Helsinek, odkud si odvezla tři body za výhru 5:1. Švédský celek tak má na prvním místě šestibodový náskok a dnes mu prakticky o nic nejde.

Zatímco švédský hostitel už může zápas odehrát v poklidu, tak Finskému klubu jde naopak o všechno. Helsinky si nesmírně zkomplikovaly cestu za postupem dvojzápasem s italským Bolzanem, se kterým venku prohrály 1:4 a doma získaly jenom bod za prohru 1:2 v samostatných nájezdech. Před pár dny navíc nestačily v poměru 1:5 ani na svého dnešního soupeře a jen díky zaváhání Bolzana v polských Tychách jsou stále ve hře. K postupu IFK potřebuje nutně bodovat a věřit v další klopýtnutí Bolzana s polským outsiderem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.