Hokejová Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tappara : Djurgårdens - 16. října 2018   18:00

Tappara
Tappara
04:25' Fälth  • 08:10' Levtchi  • 41:37' Ojamaki  • 51:04' Luoto  • 58:17' Jarvinen
5:1
(2:0, 0:1, 3:0)
Djurgårdens
Djurgårdens
31:14' Bemström
Tappara
Heljanko (Rautiainen) – Rantakari, Vittasmaki, Kemilainen, Utunen, Fälth, Jarvinen Jo., Rautanen, Elorinne – Ojamaki, Jarvinen, Záborský – Levtchi, Jarvinen Ja., Luoto – Erkinjuntti, Jasu, Moilanen – Simontaival, Tanus, Puistola
Daniel Piechaczek, Aaro Brännare – Joona Elonen, Markus Hagerström
Tampere Ice Stadium
Djurgårdens

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Statistiky utkání:

Střely na branku: 20:29
Zblokované střely: 3:6
Vyloučení v minutách: 8:8
Vyhrané buly: 28:22
Je konec. Tappara v dnešním zápase vítězí jasně 5:1 a postupuje do play-off z prvního místa. Pro Djurgårdens je to pravděpodobně konec, jelikož Storhamar vede nad Třincem po druhé třetině 4:2.
Tappara se v první polovině druhé periody dopustila dvou faulů a těsně po jejich skončení přišla branka. Tu ve 32. minutě vstřelil Emil Bemström, když po přihrávce z pravé strany zakončil přesně k levé tyči. Následně se Djurgårdens dopustilo dvou faulů, ale Tappara nevyužila tuto čtyřminutovou přesilovou hru a branka tak nepadla.
Ve 42. minutě poslal domácí zpátky do dvoubrankového vedení Niko Ojamaki. V 52. minutě si skvěle poradil se zakončením Joona Luoto a Tappara vedla už 4:1. A nakonec v 59. minutě trefil odkrytou bránu Matti Jarvinen.
59:41'
Posléze se domácím podařilo vyhodit puk ze svého pásma.
59:25'
Střela hostujícího hráče z levé strany skončila jen vedle domácí brány.
58:58'
Hosté se sice snaží něco vymyslet v přesilové hře, ovšem tohle je pro ně pravděpodobně konec v letošní Lize mistrů.
58:17'
Tappara právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! MATTI JARVINEN se z vlastní třetiny trefil v oslabení přesně doprostřed odkryté brány a Tappara tak vede už 5:1.
57:50'
Vyloučení v týmu Tappara (2 min.).
57:50'
Následně skončila střela hostů zblokována v ochranné síti.
57:43'
Posléze domácí těsně minuli prázdnou svatyni hostů.
57:27'
Heljanko už ležel na ledě, ale ani tak hosté nedokázali dostat kotouč do brány.
57:11'
Hosté hrají bez brankáře!
56:53'
Domácí se dokázali vyprostit ze své třetiny a Djurgårdens tak musí s kotoučem spěchat opět zpátky před bránu soupeře.
55:58'
Velké zmatky před domácí bránou, které ale nakonec obrana Tappary vyřešila.
55:54'
55:13'
Posléze už musel Heljanko zasahovat, ovšem s pokusem z pravé strany si poradil bez problémů.
54:57'
Djurgårdens sice drží kotouč v útočné třetině, ale zatím nepřišla střela.
54:28'
Hosté se mohou pokusit o zázrak, jelikož získali přesilovou hru.
53:54'
Vyloučení v týmu Tappara (Tanus – 2 min., nedovolené bránění).
52:49'
Nyní skončil puk mimo hrací plochu a bude to buly v pásmu Tappary.
51:04'
Pravděpodobně je rozhodnuto, jelikož Tappara dává čtvrtou branku! JOONA LUOTO dostal fantastickou přihrávku před bránu, kde si Luoto zpracoval puk a následně forhendem zakončil pod horní tyč.
50:44'
Střela hostujícího hráče skončila jen na zadním mantinelu a neohrozila tak domácí svatyni.
50:26'
Následně se dopředu vydala Tappara, ale té byl odpískán pouze ofsajd.
49:55'
Djurgårdens se už dostalo do útočné třetiny, ale tam nic vymyslet nedokázalo.
48:48'
Hosté poslední minuty mají puk na svých holích, ale nemohou se dostat do nějaké šance
46:39'
Nyní se hra přerušila, jelikož puk skončil v moci domácího brankáře a následuje komerční přestávka.
45:14'
Posléze se ale dopředu vydali hosté a nakonec se dostali ke střele, kterou ale viděl Heljanko a taky si s ní poradil.
44:39'
Domácí nyní drží puk v útočné třetině, ale následná střela šla vedle levé tyče.
43:06'
Djurgårdens se musí snažit obrátit výsledek, jelikož Storhamar vede nad Třincem 2:0 a švédský tým je tak momentálně až na třetím nepostupovém místě.
42:47'
Střela Bernhardta z pravé strany skončila pouze v moci brankáře Heljanka.
41:37'
Domácí rychle využívají přesilovou hru a jdou zpátky do dvoubrankového vedení. NIKO OJAMAKI dostal přihrávku do levého kruhu a následně z první vypálil tvrdou ránu k levé tyči. Asistence: Valtteri Kemilainen, Tomáš Záborský.
41:19'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Urbom – 2 min., hákování).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:43.
Druhá třetina je u konce a Tappara stále vede, ovšem už pouze 2:1. Tappara se v první polovině periody dopustila dvou faulů a těsně po jejich skončení přišla branka. Tu ve 32. minutě vstřelil Emil Bemström, když po přihrávce z pravé strany zakončil přesně k levé tyči. Následně se Djurgårdens dopustilo dvou faulů, ale Tappara nevyužila tuto čtyřminutovou přesilovou hru a branka tak nepadla.
40:00'
39:18'
Nyní se hosté dostali k další střele, ale ta skončila vedle brány.
38:34'
Puistola se dostal do zakončení, ale na brankáře Jensena nevystačil.
38:26'
38:12'
A opět se hostům povedlo vyhodit kotouč a zatím se Djurgårdens brání velmi dobře.
37:11'
Posléze se Tappara provinila zakázaným uvolněním a bude to buly před bránou Heljanka.
37:02'
Ovšem Djurgårdens se zatím daří vyhazovat kotouče ze svého pásma.
36:35'
Jenom co hostům skončilo oslabení tak se opět vyloučili a Tappara tak má skoro čtyřminutovou přesilovou hru.
36:26'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Brodin – 2 min., podrážení).
36:03'
35:15'
Posléze se už domácím podařilo dostat do útočné třetiny, ale nic velkého z toho nebylo.
34:55'
Tappara zatím drží kotouč ve své třetině, jelikož švédský tým má vysoký presink.
34:03'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Pettersson – 2 min., hákování).
33:43'
Domácí budou hrát přesilovku, ale ještě to zkoušejí v šesti.
32:56'
Nyní se domácí provinili ofsajdem a bude to tak buly ve středním pásmu.
31:14'
Djurgårdens právě vstřelilo branku!
Hosté dávají gól těsně po přesilové hře! EMIL BEMSTRÖM dostal precizní přihrávku z pravé strany od Alsinga na levou a následně zakončil z první přesně k levé tyči, než se stihl přemístit brankář Heljanko. Asistence: Alsing, Josefson.
31:08'
30:56'
Tappaře se povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny.
30:13'
Nyní přišla druhá střela hostů, ale tu vyrazil betonem Heljanko.
29:08'
Vyloučení v týmu Tappara (Záborský – 2 min., hákování).
28:46'
Za devět minut hrací doby ve druhé třetině jsme se dočkali pouze jedné střely na branku a to ze strany hostů, což je neskutečné.
27:13'
26:10'
Následně se už Djurgårdens nacpali do útočného pásma, kde drží kotouč, ale stále tomu chybí střely.
25:35'
Domácí hráč vyvezl puk ze své třetiny a vysvobodil tak svoje mužstvo.
25:13'
Vyloučení v týmu Tappara (Rantakari – 2 min., krosček).
24:43'
Posléze se domácí provinili zakázaným uvolněním a hra se tak přesune do třetiny Tappary.
23:35'
Nyní se hraje dlouho bez přerušení, ale chybí tomu hlavně střely na branky.
21:58'
Hosté se sice dostali do útočné třetiny, ale střela nepřišla.
20:52'
Domácí vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:52.
První třetina je u konce a Tappara zatím vede 2:0. Už v 5. minutě vypálil Elias Fälth od modré čáry přesně k levé tyči a poslal domácí do vedení. V 9. minutě vedla Tappara už 2:0. Anton Levtchi dostal skvělou přihrávku z pravé strany před bránu od Jarvinena a následně překonal hostujícího gólmana. Následně mě švédský tým dvě přesilovky, ale ani jednu neproměnil v gól.
20:00'
19:39'
Následně se hosté opět dostali ke střele, ale ta byla zblokována do zámezí.
19:07'
18:18'
Posléze to byl Davidsson, který vypálil z levé strany, ale Heljanko byl opět připraven.
18:04'
Hosté dál zůstávají u puku a snaží se dostat do zakončení.
17:07'
Vyloučení v týmu Tappara (Jarvinen – 2 min., nedovolené bránění).
16:44'
Hosté zůstávají u kotouče i ve vyrovnaném počtu hráčů a snaží se dostat do zápasu.
15:42'
Lundin se dostal dopředu po levé straně, ale jeho střelu chytil domácí gólman.
15:29'
15:22'
Posléze to zkoušel Hultstrom, ale ani jeho rána nebyla úspěšná.
14:23'
Djurgårdens má první přesilovou hru, ale následné dvě střely skončily vedle brány Tappary.
13:29'
Vyloučení v týmu Tappara (Tanus – 2 min., krosček).
12:42'
Domácí nahodili kotouč do třetiny soupeře a posléze přišla střela, která ovšem skončila v moci gólmana Jensena.
11:53'
Nyní byla střela hostů zblokována do ochranné sítě a následuje vhazování ve třetině Tappary.
11:05'
Posléze ale musel být ve střehu Heljanko, když vypálil hostující hráč z pravé strany.
10:35'
Domácí finský tým vstoupil do tohoto utkání velmi svěže a zatím dominuje na ledové ploše.
08:10'
Sice už to bylo po přesilové hře, ale to domácím nijak nevadí, jelikož dávají druhou branku. ANTON LEVTCHI dostal skvělou přihrávku z pravé strany od Jarvinena a následně zakončil za záda Jensena. Asistence: Jan-Mikael Jarvinen.
08:02'
07:19'
Posléze už to domácí hráč zkusil z levé strany, ale ten napálil jen protihráče.
07:02'
Tappara sice drží puk v útočné třetině, ale zatím nepřišla žádná střela.
06:02'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Norell – 2 min., podrážení).
05:52'
Pro Djurgårdens se zatím zápas nevyvíjí dobře, jelikož potřebují vyhrát.
04:25'
Domácí jdou do vedení! ELIAS FÄLTH nic moc nevymýšlel a prostě vypálil od modré čáry a jeho rána nakonec skončila přesně u levé tyče. Asistence: Antti Erkinjuntti.
03:59'
Následně to byl švédský tým, který se dostal do zakončení, ale Heljanko byl připraven a chytil kotouč do lapačky.
02:45'
Posléze přišla střela, která ale skončila jen v moci brankáře Jensena.
01:55'
Tappara nyní drží kotouč v útočném pásmu a snaží si vytvořit střeleckou pozici.
00:55'
Hosté se dostali ke střele, ale ta skončila pouze vedle domácí brány.
00:01'

Tappara: Heljanko (Rautiainen) – Rantakari, Vittasmaki, Kemilainen, Utunen, Falth, Jarvinen Jo., Rautanen, Elorinne – Ojamaki, Jarvinen, Záborský – Levtchi, Jarvinen Ja., Luoto – Erkinjuntti, Jasu, Moilanen – Simontaival, Tanus, Puistola

Djurgårdens IF: Jensen (Reideborn) – Hultstrom, Norell, Alsing, Urbom, Pettersson, Bernhardt, Wia, Petersson – Brodin, Josefson, Lilja – Davidsson J, Davidsson M., Grewe – Walterholm, Strandberg, Eriksson – Bemstrom, Lundin, Possler

Rozhodčí: Daniel Piechaczek, Aaro Brännare – Joona Elonen, Markus Hagerström.
Tappara může jít do dnešního zápasu v klidu, jelikož má jistý postup z prvního místa. Rozhodla o něm právě v posledním zápase na ledě Djurgårdens, kde vyhrála 5:3. Djurgårdens se bude muset dnes hodně snažit, jelikož se očekává výhra Storhamaru nad Třincem a v případě, že by švédský tým dnes prohrál tak by skončil třetí.
Tabulka skupiny E:

1. Tappara 12 bodů skóre 24:11
2. Djurgårdens 8 bodů skóre 20:14
3. Storhamar 6 bodů skóre 11:18
4. Třinec 4 body skóre 11:23
V 6. posledním kole Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy Tappara a Djurgårdens IF. Naposled se spolu tato mužstva utkala před týdnem na ledě švedského týmu, kde ovšem Tappara vyhrála 5:3 a zajistila si postup. Pokud dnes Djurgårdens vyhraje, nemusí se ohlížet na zápas Storhamaru s Třincem. Dnes se bude hrát na Tampere Ice Stadium. Tato hala nabídne kapacitu pro 7 300 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.