Ivan Hlinka Memorial Cup -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Švédsko - 12. srpna 2018   03:00

Kanada
Kanada
12:14' Mutala (Byram, Cozens) • 14:35' Dach (Lafreniere) • 17:54' Lafreniere  • 32:12' Mutala (Holloway, Cozens) • 45:00' Williams (Suzuki, Rees) • 53:50' Lafreniere
6:2
(3:2, 1:0, 2:0)
Švédsko
Švédsko
0:42' Raymond  (Holtz) • 11:33' Holtz  (Söderblom)
Kanada
Švédsko

Od nás je to z Edmontonu pro letošek vše, budeme se těšit při některém z dalších online přenosů na Vaši přízeň.
Kanaďané na ledě slaví zisk zaslouženého zlata, na Švédsko zbyla stříbrná medaile.
Je rozhodnuto! Kanada si hned v prvním ročníku po přesunu atraktivního mezinárodního turnaje za moře připisuje vítězství před domácími fanoušky. Zisk zlata si ve finálovém utkání pojistila hned šesti góly a především ve třetí třetině švédskou osmnáctku prakticky k ničemu nepustila.
59:37'
Fanoušci v Rogers Place už stojí a aplaudují kanadským hráčům. Na výsledku finále se zřejmě už nic nezmění.
59:15'
Švédsko se neúnavně snaží najít cestu před Gauthierovu branku, Kanaďané se však soustředí na obranu.
58:27'
Severská osmnáctka se ještě snaží dostat do útočného pásma, Kanada se je však snaží držet daleko od svého brankáře.
57:54'
Švédsko se na chvíli usadilo před kanadskou svatyní a kombinuje. Kanaďané zatím ale dobře brání, a tak Gauthier nemusel zasahovat.
57:40'
Kanaďané švédské juniory téměř vůbec nepouští k puku a zdá se, že si v klidu hlídají svůj čtyřbrankový náskok.
56:50'
Williams se Suzukim se znovu dostali až do útočného pásma, aktivní kanadská dvojice se ale tentokrát ke střele na branku nedostala.
56:20'
Kanaďané se dlouho drží na kotouči, švédskému výběru tak nezbývá než se soustředit na obranu.
55:33'
Alnefelt si teď na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Jeden z Kanaďanů to zkusil hodně zblízka a protáhl se brankovištěm, puk za švédského brankáře ale nedostal.
53:50'
Kanada právě vstřelila branku!
Švédsko udělalo chybu a zapomnělo před brankou na ALEXISE LAFRENIÉRA, který těsně před Alnefeltem tečoval puk odražený od zadního mantinelu až za brankovou čáru švédské svatyně. Bez asistence.
53:25'
Švédsko bude mít o hráče méně! Hedström sekl jednoho z unikajících Kanaďanů a míří na trestnou lavici.
53:14'
Bude se hrát čtyři na čtyři. Suzuki (CAN) a Alexander Holtz (SWE) se do sebe pustili u mantinelu a tak jsou oba potrestáni menším trestem. Suzuki si odsedí dvě minuty za nesportovní chování, Holtz za krosček.
52:54'
Raymond už nevěděl, co s pukem, a tak před dotírajícími Kanaďany rychle jen nahodil puk podél levého mantinelu do útočného pásma.
52:16'
Švédsko zabralo a stále častěji se tlačí do kanadské branky a za snížením. Gauthier tak teď musí být v pozoru.
51:10'
Cozens se ještě před švédským brankářem snažil tečovat kotouč až mezi tři tyče, Alnefelt ale včas sklapl betony.
50:05'
Williams zkoušel znovu pozornost švédského brankáře, střelou z pravého kruhu a přes bránící hráče si ale na Alnefelta nepřišel.
49:29'
Costmar se dostal až těsně před Gauthiera a zkoušel přes něj protlačit puk až do branky. Důraz švédského útočníka se však nelíbil kanadským obráncům, a tak menší strkanici museli krotit rozhodčí.
48:40'
Kanaďané se snaží držet hru co nejdál od své branky a zatím se jim to daří. Výběr pořadatelské země je v přechodu do útočného pásma o něco šikovnější než Švédové.
47:48'
Henriksson dostal trochu moc prostoru, protáhl se až k levé tyči kanadské branky a snažil se nataženou hokejkou ještě dostat puk za Gauthiera. Kanadský brankář si však skulinku u tyčky pohlídal.
47:08'
I Švédové hledají cestu do útočného pásma, přes dobrou obranu Kanaďanů se ale jen stěží dostávají do větší šance.
46:15'
Kanaďané se dál vrhají do útoku, přes dobře bránící Švédy se teď ale jen těžko dostávají k ohrožení Alnefelta.
45:00'
Kanaďané uskakují švédskému výběru už do tříbrankového náskoku. Suzuki využil chyby Broberga a společně s JOSHEM WILLIAMSEM vyrazil ve dvou do útoku. Kanadští útočníci si párkrát prohodili puk přes posledního bránícího hráče a právě Williams mířil tvrdou střelou přesně pod horní tyčku. Asistence: Ryan Suzuki, Jamieson Rees.
44:40'
Na vhazování před kanadskou brankou byli o něco šťastnější Švédové, ke střele na branku se ale nedostali.
44:27'
Max Walhgren za kanadskou brankou chvíli přemýšlel, kudy se dostat z kanadského obklíčení. Dlouho se držel na puku, přes dva bránící hráče domácích se ale nedostal.
43:40'
Clarke si sjel po levé straně až před Alnefeltovu svatyni a střelou zblízka zkusil pozornost švédského brankáře, toho však překvapit nedokázal.
43:18'
Lafréniére poslal čistě k ledu Lyckåsena. Švédský mladík pak zůstal chvíli po nárazu do zadního mantinelu ležet otřesený na ledě. Za pomoci zdravotníků pak zamířil na střídačku.
42:27'
O chvíli později si ale musel dávat švédský brankář pořádný pozor na odražený kotouč po střele z pravé strany, s pokusem Kanaďanů si ale dokázal poradit.
41:40'
Švédové se snaží držet hru co nejdál od své branky a zatím se jim to daří. Alnefelt tak může být relativně v klidu.
40:50'
Suzuki se snažil protáhnout mezi dvěma hráči až před Alnefelta, v těsné blízkosti švédské branky mu ale hůl zblokovali vracející se hráči.
40:05'
Po prvním buly třetí třetiny Kanaďané trochu opatrně nahodili kotouč ke švédské brance, ke střele na domácího brankáře se ale nedostali.
40:01'
Kanaďané jsou aktivnější i ve statistice střel na branku, vedou v ní 29:15.
Druhá třetina oproti té první nabídla výrazně opatrnější podívanou. O jedinou branku se postaral šťastnou tečí svým košíkem Sasha Mutala, Kanaďané tak před třetí částí hry vedou o dva góly a jsou na nejlepší cestě k vítězství v Hlinka Gretzky Cupu. Švédové v této třetině moc nebezpeční nebyli a potřebují v kabině něco vymyslet. Další třetina začne přibližně ve 4:53.
40:00'
39:55'
Raymond vlétl v samotném závěru třetiny do pásma, ale zakončení již nestihl.
39:36'
Gauthier chytá ve velké pohodě, propagační Söderblomova střela jej nemohla více ohrozit.
39:07'
Wahlgren při přechodu útočné modré uklouzl. Švédům chybí nápad nebo překvapivá nahrávka do zakončení.
38:16'
Lafreniere to zkusil individuálním průnikem, přes přesilu ve žlutých dresech se neprosadil.
37:38'
Kanada už je v plném počtu a s pukem na holi.
37:18'
Až teď se ke střele z levého kruhu dostal Holtz, jeho švih vyráží Gauthier ramenem.
36:42'
Švédům vyjma první branky dnes vůbec nejdou početní výhody, mají velké problémy usadit se vůbec v pásmu.
36:29'
Dach zahrozil z brejku před švédskou brankou, Švédové ale rychle obrátili hru a vybojovali vhazování v útočném pásmu.
36:15'
Broberg je zpět na ledě a Švédsku začíná zkrácená přesilovka.
35:38'
Williams v útočné snaze fauloval, odsedí dvě minuty za sekání. Pokračuje se ve čtyřech.
35:26'
Cozens dvakrát nebezpečně pálil z pravého kruhu, oba jeho pokusy Alnefelt zlikvidoval. Hlavně druhá střela po Suzukiho křížné přihrávce si říkala o gól.
35:08'
Barron se netrefil do příklepu od modré, Kanaďané ale zůstávají u puku a dál kombinují v útočné třetině.
34:29'
Pokus o střelu v podání Parenta byl zblokován, Švédové vzápětí vyhazují.
34:15'
Dvě minuty za sekání si odsedí Broberg.
34:15'
Lafreniere sebral kotouč, ve středním pásmu nabral velkou rychlost, bekhendový blafák ale nedotáhl. Byl ale faulován a Kanaďané si po komerční pauze zahrají přesilovku.
33:40'
Švédové se snaží o odpověď, Gauthiera ještě v tomto zápase od jeho nástupu na led nepřekonali.
32:12'
Z ničeho nic se Kanaďané dostávají do dvougólového vedení, a to díky pořádně kuriózní trefě. Holloway sebral odražený kotouč před brankou, z otočky napálil puk na branku a ten se od košíku nic netušícího SASHI MUTALY odrazil do sítě. Mutala se drží za bradu, ale dává svůj druhý gól dnešního zápasu. Asistence: Dylan Holloway, Dylan Cozens.
31:47'
Zakázané uvolnění vrací hru před švédskou branku. Zaplněné spodní patro Rodgers Place teď baví hlavně obří kostka nad ledovou plochu.
30:58'
Williams se obtočil kolem branky a ohrozil Alnefelta, ten si prostor u bližší tyče pohlídal.
30:44'
Švédské nahození od modré zblokovala kanadská obrana. Sledujeme výrazně opatrnější třetinu než tu úvodní.
29:56'
Raymond hledal před brankou najíždějící spoluhráče, ale prudká přihrávka z jeho hole nenašla příjemce.
29:21'
Parent se dostal ke střele z vrcholu kruhu, jenže branku netrefuje. Po dlouhé pasáži bez přerušení následuje komerční přestávka. Ve druhé části zatím sledujeme vyrovnaný hokej.
28:39'
Švédská formace byla na ledě téměř dvě minuty, až teď se jim povedlo vyvést kotouč a vystřídat.
27:51'
Dvakrát zkusil nahodit od modré čáry Korczak, ani jeden z jeho pokusů na branku Alnefelta neprošel.
27:19'
Kanaďané teď zamkli svého soupeře v pásmu, pozorní Švédové jim zatím nedovolují dostat se do střelecké pozice.
26:11'
Söderblom se pěkně vyháčkoval z obklíčení protihráči, dostal se až k bekhendové střele z mezikruží, tu Gauthier vyráží.
25:28'
Po nevýrazné pasáži předvedl skvělou přihrávku od mantinelu před branku Raymond, našel najíždějícího Holtze, ten však v pádu nepřehodil roztaženého Gauthiera. Dobrá možnost Švédska.
23:57'
Obránce Björnfot po vyhraném buly prováhal ideální možnost ke střele. Švédům se přesilovka nepovedla, Schneider už je zpět na ledě.
23:40'
Švédové vyrobili obrovskou chybu v rozehrávce, po níž se Holloway a Cozens řítili sami na brankáře. Vyměnili si kotouč, jenže Cozens trefil jen výstroj přesouvajícího se Alnefelta. Ten teď výrazně podržel svůj tým.
23:18'
Kanaďané uháněli ve dvou na jediného obránce, Broberg si ale skvěle poradil, padl do přihrávky a šanci zabránil.
23:11'
Söderblom clonící na hranici brankoviště zkoušel dorážet nahozený puk od Raymonda, Gauthier si poradil.
22:44'
Cozens s Williamsem v oslabení málem zahrozili, před švédskou brankou jim chyběly centimetry k dostihnutí volného puku.
22:08'
Raymond po přihrávce Söderbloma pálil z mezikruží nejprve do gólmana, po chvíli těsně mimo.
21:57'
Schneider v obranném pásmu v souboji u mantinelu přidržel protihráče a Švédové si zahrají přesilovku.
21:38'
Na druhé straně to zkusil Lafreniere bez přípravy, nebyl přesný.
21:03'
Minul taky Holtz a po něm Raymond, Švédové každopádně vstoupili do druhé dvacetiminutovky velmi aktivně.
20:19'
Henriksson nic nevymýšlel, hned po přejetí útočné modré se odhodlal ke střele, puk z jeho hole proletěl těsně kolem pravé tyče.
20:01'
Kanaďané vstoupili do zápasu velmi špatně, když z prvních tří střel inkasovali dva góly a střídali brankáře. Hned poté, co dostali druhý gól, však dokázali snížit a do konce první třetiny zápas otočili. Hraje se výborný hokej ve vysokém tempu. Kanada Švédy přestřílela 15:5. Druhá třetina začne přibližně ve 4:05.
Se sirénou tam přišel velmi ostrý zákrok po odehrání puku na koleno ze strany Dacha na Broberga. Švéd zůstal ležet. Zdálo se, že to bylo podražení, ale oba týmy už jsou v kabinách a zatím se na kostce trest neobjevil.
20:00'
19:36'
Teď se zase Kanaďané provinili příhrávkou rukou.
19:10'
Kanada stále útočí. Teď její útočnou akci zastavila přihrávka vysokou holí.
17:54'
ALEXIS LAFRENIERE si teď neskutečně pohrál s Raymondem, kterému dal několikrát "čuchnout", že by mu mohl sebrat puk, ale nedokázal to on ani následně Hedström a Laferniere se nakonec probil až ke gólmanovi, kterého překonal. Bez asistence.
17:26'
Björnfot dostal přihrávku na modrou čáru, vypálil, ale Gauthier chytil puk do lapačky.
16:45'
Gauthier si připsal svůj první skutečný zákrok po tom, který předvedl předtím nanečisto na střídačce, ale ani tady nešlo o velké nebezpečí.
16:00'
Současně vyloučeni Joel Wahlgren ze Švédska a Bowen Byram z Kanady za hrubost.
15:45'
Další šance Kanaďanů, ale Alnefelt tečovanou střelu ustál.
14:35'
KIRBY DACH teď prokázal obrovskou pohotovost, když dokázal bekhendem tečovat do sítě překvapivou střelu Lafreniereho z otočky. Asistence: Alexis Lafreniere.
13:11'
Rees se dostal před švédskou brankou k dorážce, ale Alnefelt si s ní poradil. Kanada má teď místy až drtivý tlak. Na střely vedou hokejisté javorového listu 12:3.
12:14'
Z pravého kruhu vypálil polovysokou střelu Byram a těsně před Alnefeltem tečoval puk SASHA MUTALA do sítě! Kanada tak okamžitě snižuje. Asistence: Bowen Byram, Dylan Cozens.
11:33'
Švédsko právě vstřelilo branku!
ALEXANDER HOLTZ teď dostal přhrávku od Söderbloma a z pravé části pravého kruhu zvedl puk pod víko! Maier z třetí střely na branku podruhé inkasuje a do branky jde Taylor Gauthier.
11:01'
Švédové se teď dvakrát udrželi v útočném pásmu, ale nakonec o něj stejně přišli.
10:11'
Náhradní brankář Kanady Gauthier pobavil diváky tím, že zachytil do lapačky puk na střídačce a následně ji zvedl nad hlavu. :-)
9:54'
Velmi hezký hit předvedl Holloway, v hale to jen zahučelo.
9:21'
Další rána Vukojevice, švédský gólman vyráží nad sebe, ale je třeba přiznat, že Alnefelt se zdá zatím být dost nejistý, a to i přesto, že má na turnaji zatím ohromující průměr 0,50 branky na zápas.
8:21'
Vukojevic pálil a Clarke dorážel před Alneftem. Tohle byla velká šance Kanaďanů, švédská obrana nechala soupeři dostatek prostoru k dorážce.
7:26'
Rees to zkoušel z pravé strany, ale švédský obránce mu do střely vložil hůl a puk končí v ochranné síti.
6:52'
Dach pálil na druhé straně krátce poté, co překročil útočnou modrou, Alnefelt zasahuje.
6:43'
Hedström vypálil od modré, ale tahle střela nemohla Maiera ohrozit.
6:01'
Kanada je v plném počtu. Tahle přesilovka se Švédům vůbec nevyvedla.
5:32'
První střelu na branku v přesilovce zaznamenal Holtz, ale Kanada vzápětí vyhazuje.
4:53'
A potřetí.
4:21'
Kanaďané teď dvakrát za sebou vyhodili puk přes všechny čáry.
4:01'
Sjöberg byl metr od mantinelu a inkasoval při otočce hit od Byrama, a protože byl Švéd daleko od mantinelu a situace byla nebezpečná, jde Byram na trestnou.
2:22'
Lafreniere pálil zprava, gólman trochu nejistě vyrazil puk před sebe. Byly tam pak dorážky, ale čisté konto Švédska zůstalo uchráněno.
1:47'
Cozens teď trefil boční tyčku. Kanaďané se v přesilovce snaží o vyrovnání.
0:49'
Švédský gólman Alnefelt vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Trest odpyká Max Wahlgren.
0:42'
Na pravou stranu dostal krásnou přihrávku LUCAS RAYMOND, který puk zvedl, ten se otřel o horní tyč a skončil v síti kanadské branky! Asistence: Alexander Holtz.
0:37'
Raymond byl podraženýashou Mutalou, který jde na trestnou lavici. Švédové si zahrají ve finále první přesilovku.
00:01'
Dolní patro je prakticky plné, je to výborná atmosféra.
Právě hrají hymny obou týmů.

Kanada: Maier (Gauthier) – Byram, Korczak, Vukojevic, Barron, Robertson, Schneider, Guenette – Lafreniere (C), Krebs, Dach – Rees, Suzuki, Williams – Holloway, Cozens, Mutala – Poulin, Parent, Clarke.

Švédsko: Alnefelt (Wallstedt) – Hedström, Broberg, Björnfot (C), Lyckåsen, Johansson, Lundqvist, Sjöberg – Raymond, Henriksson, Holtz – Söderblom, Bjerselius, Wahlgren – Åström, Grönhagen, Wahlgren – Andersson, Costmar..
Zápas se bude hrát v krásné aréně Rogers Place, kde své zápasy hraje tým NHL Edmonton Oilers.
Kanaďané se dostali do finále turnaje i přesto, že v generálce na Hlinka Gretzky Cup podlehli České republice 3:4. V turnaji samotném už neztratili ani bod. Ve skupině si kromě jiných poradili i se Švédskem 4:3. Pro Tři korunky to byla jediná porážka na turnaji. Švédsko vyhrálo i generálku na turnaj proti Finsku, když dokázalo v závěru zápasu vyrovnat na 3:3 a pak vyhrálo v samostatných nájezdech.
Ve finále nás čeká souboj nejproduktivnějšího hráče turnaje s nejlepším brankářem. Švéd Hugo Alnefelt má zatím na turnaji průměr 0,50 branky na zápas. Nejvíce bodů má zatím v kanadském bodování Kanaďan Alexis Lafrenière, který nastřílel na turnaji tři góly a přidal pět asistencí.
Ve finále Hlinka Gretzky Cupu se střetnou v edmontonské hale Rogers Place Kanaďané se Švédy. Oba týmy rozhodli o svém postupu do finále až v samotném závěru. Švédsko udolalo Rusy brankou v poslední minutě, Kanaďané dokonce proti USA vyrovnali až se závěrečnou sirénou a vítězný gól vsítili až v prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.