HC Dinamo Minsk 3:0 Spartak Moskva (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 18. Platt (pen), 34. Irgl (Pivko), 44. Niskala (Pivko, Laine). Rozhodčí: Kadyrov, Komarov - Parfjonov, Sysjujev. Vyloučení: 6:4, navíc Růžička 20 min. a 10 min. OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 1512. Střely na branku: 30:32.

HC Dinamo Minsk: Haugen - Denisov, Niskala, Krajíček, Goroško, Murphy, Černook, Nogačjov - Irgl, Pivko, Laine - Platt, Stapleton, Stas - Kulakov, Meleško, Kitarov - Lopačuk, Michajlov, Drozd - Chužejev.

Spartak Moskva: Jachin - Obšut, Bodrov, Šefer, Ščitov, Mamkin, Morisson, Želdakov - Juňkov, Suglobov, Radivojevič - Nikoncev, Růžička, Bušujev - Žukov, Petrov, Ankudinov - Gubin, Romanovskij, Medvěděv.

Obdivuhodný a ukázněný výkon předvedli domácí ve třetí třetině a svému soupeři vůbec nic nedovolili. Přidali ještě jednu branku a ovládli dnešní klání. Děkujeme za pozornost!
60:00
59:45
Jeho spoluhráči však vše zvládli. A je konec.
59:30
Spartak se na závěrečné minuty probojoval na dostřel Haugena.
59:06
Dinamo se skvěle brání a také Laine přispěl do obranné hry.
58:51
Stále se hostujícímu celku nedaří udržet se v útočném pásmu.
58:28
Ale výborně zapracoval do obrany Stas a vyhazuje.
58:04
Na trestnou lavici putuje za podražení domácí obránce Cory Murphy. A hosté mají tak možná poslední šanci o korigování a zdramatizovaní koncovky zápasu.
58:00
Spartak však nepolevuje v útočení.
57:37
Nebezpečná rána z hole domácího Kulakovova, který vyprášil Jachinovu lapačku.
57:14
Dinamo se stále častěji dostává do otevřené obrany Spartaku, který se nyní musí hlavně bránit.
56:34
Následně hrají na druhé straně jeho spoluhráče na zakázané uvolnění.
56:24
Oddechový čas pro domácí.
56:21
Hodně nebezpečné zakončení Platta, kterého vychytal hostující brankář Jachin.
56:07
Dinamo jde do rychlého protiútoku.
55:51
Stále se hosté snaží pokazit čisté konto Haugenovi, který je ale dneska bezchybný.
55:28
Ale nedaří se jim vytvořit si střeleckou příležitost. Domácí již pozorně brání.
55:10
Přesto se hráči Spartaku tlačí k brance Minsku.
54:49
Dinamo svého soupeře téměř do ničeho nepustilo a Spartak pokračuje v chabé produktivitě.
52:37
Pokračuje se přesilovou hrou Spartaku čtyři na tři.
52:37
Další vyloučený domácí hráč. Za držení dostává menší trest Denisov.
52:16
Stále však běží trest ještě hostujícímu Růžičkovi, který dostal navíc ještě dvě minuty.
51:41
Na trestnou lavici nyní musí odejít domácí hráč. Protože Dinamo hrálo v šesti. Trest si odsedí za tým Michajlov.
50:24
Konečně se podařilo hostujícímu Nikoncevovi vyhodit.
50:10
Stále obléhají branku soupeře.
49:32
Dinamo pokračuje v přesilové hře nastěhované v pásmu soupeře.
49:11
Ve velké šanci domácí Meleško, který střílel úplně nekrytý z levého kruhu. Fantastický zákrok Alexeje Jachina, který drží ještě příznivé skóre pro svůj tým.
48:50
Domácí dále tlačí hráče Spartaku více do defenzívy.
48:30
Další zákrok hostujícího brankáře po střele Janneho Niskali od modré.
48:22
Až nyní se domácí zásluhou Muprhyho dostali do útočné třetiny. A také sám vyzkoušel pohotovost Jachina.
48:02
Dinamo se příliš nesnaží zatlačit hosty.
47:25
Ale využívají ji především k hlídání náskoku.
47:05
Domácí hrají přesilovou hru pět na čtyři, která bude trvat pět minut.
46:36
Na trestnou lavici putuje hostující útočník. A je poté poslán přímo do kabin. Pět minut za hrubost a dvacet navrch. V dnešním zápase dohrál.
46:57
Právě vyzval Růžička na pěstní souboj Niskalu, který se ovšem nenechal vyprovokovat.
46:57
Domácí vyhazují ven ze třetiny.
46:37
Komerční pauza.
46:37
Hostující Štefan Růžička nepříjemně pálil z pravého kruhu. Haugen však je dneska k nepřekonání.
46:20
Domácí Muprhy hraje v zápětí na zakázané uvolnění. Hosté tak zadaromo získávají útočnou třetinu.
46:14
Po delší době však Spartak na ofenzivním výletě, ale také se dlouho v pásmu soupeře nezdržel.
45:47
Domácí usazeni v útočném pásmu.
45:31
Laine zakládá další útočnou akci, na jejímž konci byl Pivko a prověřil pozornost hostujícího brankáře.
45:15
Ale opět je z toho pouze zakázané uvolnění. NIkoncev se ke kotouči nedostal.
45:10
Hosté zakládají další akci od své branky.
44:50
Žukov opět nezachytil nepřesnou přihrávku - zakázané uvolnění.
44:30
Hráči Dinama výborně a pozorně brání střední pásmo, kde zachytávají ukvapené ofenzivní akce soupeře.
44:05
Špatná rozehrávka hostujícího celku - icing.
43:50
Hosté již působí hodně odevzdaným dojmem a domácí zcela ovládli dnenší zápas.
43:25
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
A po zmatku v obraně Spartaku udeřil domácí JANNE NISKALA, který dostal přesný pas do levého kruhu, odkud propálil vyjetého Jachina a posílá svůj tým už do tříbrankového vedení. Asistence: Libor Pivko, Teemu Laine.
43:20
V útočném pásmu motal hlavy hostující obraně Meleško.
43:10
A další zakončení od Ankudinovova, který se dostal ke střele z ostrého úhlu. Dinamo však výborně čistí prostor před svým gólmanem.
42:55
Moskva se snaží natlačit do útočné třetiny.
42:33
Nyní se dostal do zakončení hostující Ankudinov. Haugen jeho ránu dobře viděl.
42:13
Domácí se nenechávají zatlačit do defenzívy a sami podnikají útoky.
41:34
K nebezpečné střele se dostal domácí obránce Krajíček, který si sjel od modré a málem navýšil skóre. Těsně přestřelil branku Jachina.
41:16
Platt bojuje u hrazení v pásmu Spartaku.
41:05
Dinamo nyní zakládá další útočnou akci ze své třetiny.
40:38
Který také jako první ohrozil soupeřovu branku.
40:02
Úvodní vhazování v závěrečné třetině ovládli domácí.
40:01
Naposled se hráči v dnešním klání vrací ne ledovou scénu, kde se v následujících minutách bude znát vítěz. Zatím k němu mají blíže domácí hráči Dinama Minsk, kteří navýšili své vedené v předcházející třetině na 2:0.
Dinamo již v prostřední části hrálo aktivněji a vytvořilo si několik šancí i přesilových her. Jednu z nich využil ve 34. minutě Irgl a Minsk tak vede po druhé třetině už 2:0.
Celkový počet střel: 23/21.
Vyloučení: 3/3.
Využití: 1/0.
Vyhrané buly: 21/20.
Závěrečná část utkání začne přibližně v 18:37.
40:00
39:40
Zbyněk Irgl se nyní těžko zvedal z ledu po střetu s jedním z bránících hráčů soupeře.
39:36
A další důležitý zákrok Alexeje Jachina po střele Pivka.
39:27
39:11
Dinamo opět před brankou hostujícího brankáře.
38:56
Ale už Radivojevič dostává hru do středního pásma.
38:45
Tlak domácího celku z Minsku pokračuje.
38:34
Kterou nakonec obstaral od modré domácí Murphy, Jachin si však kotouč našel.
37:27
Za krosček na Teemu Laineho vyloučen hostující obrance Denis Bodrov.
37:21
Libor Pivko s Irglem ruší nátlak hostujícího celku.
37:13
Jejich akci zakončoval nakonec Romanovskij, který se obtočil kolem branky a zavěsil. Haugen zatím drží dále čisté konto.
36:46
Růžička znovu s Petrovovem točí kolotoč kolem branky domácího Dinama.
36:19
Petrov se však neprosadil.
36:08
Hosté se snaží prosadit od hrazení.
35:25
Další icing Dinama Minsk. Lopačuk vyhazuje přes všechny čáry.
35:15
Následně hraje domácí obránce Murphy na zakázané uvolnění.
35:05
Ale to se mění s příchodem Juňkovovy formace. Která bleskově napadá rozehrávku domácího celku.
34:45
Hráči Spartaku jsou nyní hodně pasivní.
33:54
Po následném tlaku se však Minsk přece jen prosadil. V přesilové hře dostává Dinamo Minsk do dvoubrankového vedení ZBYNĚK IRGL, kterému přihrál zpoza branky jeho český protějšek Libor Pivko. Asistence: Libor Pivko.
33:23
Následně se však dostal do zakončení úplně volný v mezikruží Stapleton. Nedal.
33:04
Ale domácí pásmo neudrželi.
32:44
Další útočnou akci vede domácí Niskala, který nahazuje kotouč do třetiny Moskvy.
32:29
Ale hráči Spartaku se výborně brání. Nikoncev vyhazuje.
32:05
Dvě minuty dostává hostující obránce Denis Bodrov za krosček.
32:02
Kitarov se probijí na levém křídle do útoku a byl nedovoleně zastaven.
31:45
Spartak už hraje ve středním pásmu.
31:35
Po zmatku před Haugenem si však žádnou šanci nevytvořil. Domácí hrají pouze na zakázané uvolnění.
31:22
Spartak po delší době v útočném pásmu.
31:05
Opět musel zasahovat hostující brankář Alexej Jachin po žabičce Coryho Murphyho.
30:47
Ale neprosadil se od mantinelu. Hostům se však nedaří probojovat se přes střední pásmo.
30:26
Platt v útočném pásmu.
29:55
Ale přece jen se domácí dostali do zakončení. Z pravého kruhu střílel Denisov, který se z pozice beka dostal ke střele. Jachin jeho ránu dobře viděl.
29:45
Která končí hned ve středním pásmu.
29:33
Minsk zakládá další ofenzivní akci.
29:13
V zápětí sražená střele od modré v podání hostujícího Žukovova.
29:02
Ale už hrají domácí.
28:42
Stále se hosté snaží o uvolnění se od hrazení.
28:27
Nikoncev bojuje o puk v rohu kluziště.
28:03
Hosté nahazují kotouč do útočné třetiny.
27:51
Kitarov však chycen v offsidu.
27:50
Nedorozumění ofenzívy Dinama přesouvá hru opět na druhou polovinu.
27:30
Minsk se po ubráněné přesilovce opět dostává do třetiny Spartaku.
27:10
Komerční přestávka.
27:02
26:33
A v útočném pásmu se dostal ke střele domácí útočník, který výborně napadal. Jachin se štěstím vyráží jeho pokus do rohu.
26:22
Niskala vyhazuje.
26:10
Nakonec od modré střílel Bodrov. Jeho ránu domácí brankář v klidu chytá.
25:55
Stále se však nemůže dostat přes obranný blok domácích ke střele.
25:34
Spartak konečně zabydlený a rozestavený v útočném pásmu.
25:16
Dinamo se však výborně brání a svého soupeře nepouští ani na začátku početní výhody do svého pásma. Také Irgl dobře pracuje dozadu.
25:02
Za hákování dostává menší trest domácí Alexandr Kitarov. Který příliš napadal soupeře.
24:55
Hra je nyní hodně rozháraná a oba celky se často střídají na puku.
24:35
Ke střele se na druhé straně dostal domácí Pivko, jeho rána však byla zblokována.
24:10
Ale už Niskala obral o puk u hrazaní hostujícího útočníka.
24:00
Spartak dále v útočném pásmu.
23:49
Dopředu jde hostující Radivojevič a Haugen měl plné ruce práce po střele Romanovskijeva.
23:34
Nyní se už hosté osvobozují.
23:15
Pokus Minsku hned po buly. Jachin bezpečně chytá.
23:10
Zakázané uvolnění po pasu na Radivojeviče, který kotouč nezachytil.
22:47
Nyní je ze středního pásma velká dálnice, kterou využil domácí Stapleton a zakončoval hned po přejetí útočné modré.
22:22
Kterou zakončoval Nikoncev z levého kruhu a jeho střelu se snažil tečovat Źukov, ale Haugen má už kotouč v lapačce.
21:47
Hostující Mamkin rozehrává další útočnou akci svého týmu.
21:34
A další nepřesné zakončení domácí hráče. Hostující brankář Jachin nemusel zasahovat.
21:10
Na druhé straně musel zasahovat Jachin po střele Irgla z pravého kruhu.
20:55
Ale za brankou se neprosadil Bušujev.
20:34
Spartak zabydlený ve třetině Dinama.
20:11
20:02
První vhazování v prostřední části vyhráli hosté.
20:01
Oba týmy se již vrací ze šaten na druhou třetinu za stavu 1:0. Kdy hosté ze Spartaku Moskva jsou vyrovnaným soupeřem svému rivalovi z Minsku.
V první třetině byla hra z obou stran hodně vyrovnaná. Po řadě šancí však nakonec otevřeli skóre zápasu domácí. Když nařízené trestné střílení využil domácí Geoff Platt. Stav utkání po první části 1:0.
Celkový počet střel: 10/11.
Vyloučení: 2/1.
Využití: 0/0.
Vyhrané buly v prvním dějství: 7/8.
Druhá třetina startuje přibližně v 17:49.
20:00
19:39
Kde jej však následně ztratil domácí se bleskově brání a napadají své soupeře.
19:25
Až Růžička nahodil kotouč do třetiny Dinama.
19:15
Hosté z Moskvy mají velký problém dostat se do útočné třetiny.
19:05
Irgl výborně zapracoval ve vlastním oslabení a vyhazuje.
18:45
Hosté nastěhováni před domácím brankářem, ale nedostávají se ke střele.
18:11
Na trestnou lavici odchází domácí Alexandr Kitarov za podražení.
17:43
GEOFF PLATT výborně naznačil a udělal kličku do bekendu, kterou obelstil hostujícího brankáře a otevírá skóre dnešního klání.
17:43
Obšut jej však naposlední chvíli podrazil na hlavní rozhodčí nařizuje trestné střílení!
17:43
Ale domácí Platt bere kotouč a ujíždí soupeřovým obráncům.
17:22
Moskva pokračuje v obléhání branky Minsku.
17:05
V dobré střelecké možnosti hostující Ščitov, který dostal přesný pas od hrazení, ale přestřelil branku domácího brankáře.
16:51
Spartak opět v útočném pásmu Dinama.
16:13
Nyní se hra hodně zpomalila a oba týmy hrají opatrněji a obezřetněji.
15:48
Bodrov uklidňuje hru hostujícího celku za vlastní brankou.
15:25
Na druhé straně nepřesně střílel Irgl.
14:50
V útočném pásmu Spartak, ale Šefer neudržel kotouč na modré.
14:20
Zatím je hra hodně vyrovnaná a oba soupeři mají možnosti na otevření skóre zápasu.
13:55
Od modré pálil Kitarov, který zaskočil za obránce, a u branky Spartaku nepříjemně dorážel Geoff Platt. Jachin už má kotouč v rukavici.
13:30
Dinamo se po delší době ocitá v útočném pásmu.
12:55
A velká šance hostujícího Radivojeviče, který střílel z mezikruží úplně neobsazený. Haugen měl s jeho ránou velké problémy.
12:30
Který však skončila hned na vlastní modré. Hostující Suglobov je se svými spoluhráči nastěhovaný v útočném pásmu.
12:14
Domácí Niskala zakládá další útočnou akci.
10:05
Ale Spartak hrozí z rychlých protiútoků.
09:30
Domácí jsou nyní aktivnějším týmem v ofenzívě.
09:05
Domácí Stas parádně od hrazení našel před brankou Platta, který ovšem Jachinova nepřekonal.
07:47
Také Spartak své oslabení ubránil a navíc měl největší šanci zápasu, kdy se mohl dostat do vedení.
06:51
Ale Nikoncev Haugena v brance Minsku v nařízeném trestném střílení nepřekonal.
06:51
Domácím se přesilová hra vůbec nedaří. Hostující Nikoncev ujel ve vlastním oslabení a naposlední chvíli jej podrazil domácí Janne Niskala. Hlavní rozhodčí nařizuje trestné střílení.
06:15
Ale také na druhé straně zkušeně brání Žukov a osvobozuje svůj tým.
05:47
Také Dinamo si zahraje první přesilovou hru v utkání. Na trestnou lavici míří hostující Štefan Růžička za sekání.
03:01
Domácí v plném počtu. Dinamo ubránilo bez větších potíží první přesilovou hru svého dnešního soupeře z Moskvy.
02:15
Obšut výborně vybojoval útočné pásmo, ale Kulakov opět vyhazuje.
01:30
Dinamo se však pozorně brání.
01:01
První vyloučení v zápase. Na trestnou lavici odchází domácí Timothy Stapleton za nedovolené bránění. Spartak tak má šanci hned v úvodu v početní výhodě.
00:30
První ránu na Jachina vyslal domácí Teemu Laine, ale jeho ránu hostující brankář skvěle zneškodnil.
00:01
Vítám Vás na duelu ze Západní konference. V běloruském zimním stánku přivítá Dinamo Minsk celek z hlavní ruské metropole Spartak. Za několik minut utkání začne.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Šaljapňov) - Denisov, Niskala, Krajíček, Goroško, Murphy, Černook, Nogačjov - Irgl, Pivko, Laine - Platt, Stapleton, Stas - Kulakov, Meleško, Kitarov - Lopačuk, Michajlov, Drozd - Chužejev.

Spartak Moskva: Jachin (Suškov) - Obsut, Bodrov, Šefer, Ščitov, Mamkin, Morisson, Želdakov - Juňkov, Suglobov, Radivojevič - Nikoncev, Růžička, Bušujev - Žukov, Petrov, Ankudinov - Gubin, Romanovskij, Medvěděv.

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov - Parfjonov, Sysjujev.
Své osmatřicáté zápasy odehrají v letošním ročníku Kontinentální hokejové ligy Minsk se Spartakem Moskva z Tarasovy divize. Již tradiční soupeři spolu svedli nespočet vynikajících a napínavých ledových bitev. V říjnovém duelu však Dinamo nechalo všechny body v hlavní ruské metropoli (4:1). Sledujte s námi pikantní podívanou z dolní tabulky Západní konference, úvodní buly je naplánováno na pátou hodinu odpoledne.
HC DINAMO MINSK:
Desátý celek Západní konference stále drží kontakt s elitní osmičkou. Na poslední místo zaručující závěrečné vyřazovací boje ztrácí zatím pouze čtyři body, proto každý vybojovaný má velkou hodnotu v konečném účtování. Domácí doplácí především na průchodnou obranu (118), která je jedna z nejhorších v lize samotné.

V prosinci chytili hráči Minsku dobrou formu, když z osmi odehraných zápasů uhráli třináct bodů a vrátili se do boje o play-off. Nyní odehrají svůj pátý zápas na vlastním ledě v řadě. Naposled porazili přímého konkurenta o postup Donbass ve čtvrtek (3:1).

Mezi stavební kameny týmu patří finský brankář Pekka Rinne, který v odchytaných dvaadvaceti zápasech drží úspěšnost 89,7%. Mezi obránci dominuje Cory Murphy (2+19) a v ofenzívě si vedou nejlépe Tim Stapleton (17+16) a Teemu Laine (16+12). Do střelecké pokladnice klubu bohatě přispívá také český útočník Zbyněk Irgl (9+13).

SPARTAK MOSKVA:
Hosté se propadli až na poslední čtrnáctou příčku s pětatřiceti body. Na Rigu před sebou jich již ztrácí celkem čtyři. Hráči z hlavního ruského města v prosinci bodovali až minulou neděli, kdy vydřeli bod z Astanou (1:2náj.) a z vítězství se téměř po měsíci radovali ve čtvrtek, když porazili Čechov (3:4náj.), kterému se na vlastním ledě vůbec nedaří.

Moskevský klub sází v brankovišti na Sergeje Borisovova, který má po jednatřiceti odchytaných zápasech 91,6% úspěšnost a 2,59 branky na utkání. Produktivita týmu je velice slabá (78), což je průměr 2,1 branky na střetnutí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.