Československá stopa v zápase¨
Jakub Krejčík (ZAG) 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:35;
Tomáš Mertl (ZAG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:40.
Na úvodní branku čekali fanoušci do 22. minuty, kdy se na konci přesilové hry prosadil Roman Savčenko. Hostující celek se dlouhou dobu pokoušel o vyrovnání. V době, kdy měl přijít tlak Záhřebu se nechali dva hostující hokejisté vyloučit. Domácí sekundu před koncem zápasu trefili prázdnou branku. Body zůstávají v Astaně za výhru 2:0.
59:59
Astana právě vstřelila branku!
Při oslabení ještě zkusili hosté odvolat brankáře, ale do prázdné branky se trefuje domácí MARTIN ST. PIERRE. Gól v přesilové hře upravuje konečný výsledek na 2:0.
59:21
Hostující celek hraje ve třech proti pěti, takhle těžko vyrovná.
59:21
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Shaone Morrisonn – 2 min., podražení).
59:11
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Brandon McMillan – 2 min., sekání). Hostující celek si tímto zbytečným faulem hodně komplikuje možnost vyrovnání.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:50
Výborně hrají domácí obránci, kteří nedávají soupeři mnoho prostoru pro hru v útočném pásmu.
58:04
Hostující celek hraje v šesti, brankář Drew MacIntyre sleduje hru ze střídačky.
58:04
Oddechový čas pro hosty.
57:35
Hostující celek potřebuje vyrovnat, ale zatím se nemůže probojovat stabilněji do útočného pásma.
57:00
Dostáváme se posledních tří minut, domácí fanoušci začínají zpívat písničku Ole, ole ole. Věří ve výhru svých oblíbenců.
56:53
Kotouč vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
56:20
Mnoho času hostujícím hráčům na vyrovnání nezbývá, domácí stále vedou o jednu branku. Šancí na další gól v posledních minutách mnoho není.
55:20
Střelu od modré čáry, kterou vyslal Shaone Morrisonn viděl dobře Henrik Karlsson, který celkem snadno dokázal zastavit kotouč. Buly před brankou Astany.
54:40
Ani Záhřeb se však nevzdává bez boje a i hosté se snaží něco vymyslet před brankou Astany. Zatím marně.
54:13
Sledujeme poklidný závěr zápasu. Domácí hokejisté stále vedou o jednu branku a nyní se po delší době dostávají do zajímavých střeleckých pozic.
53:07
Henrik Karlsson si na nedostatek práce naříkat rozhodně nemůže, jeho spoluhráči dávají soupeři hodně prostoru, a tak musí být maskovaný muž v pohotovosti.
52:33
Alexandr Lipin měl kotouč za svou brankou, hledal ve středním pásmu najetého spoluhráče. Přihrávka se mu ale ani trošku nepovedla, a tak musel to akci hostů zasahovat domácí brankář Henrik Karlsson. Ten stále drží čisté konto.
51:50
Cam Barker dokázal výborně zablokovat střelecký pokus Mike Glumace. Jeho zakončení by pravděpodobně udělalo domácímu brankáři starosti.
51:37
51:03
Početní výhoda Barysu se pomalu ale jistě blíží ke konci, ani jednou domácí hokejisté v této přesilovce nevystřelil.
50:24
Domácí mají k dispozici přesilovou hru, ale zhostili se jí tak, že hrají s kotoučem daleko od vlastní branky. Nesnaží se hrát aktivně, ale hlavním úkolem je neinkasovat.
49:37
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Bobby Butler – 2 min., podražení).
48:43
Brandon McMillan zůstal volný před brankou domácích, dostal od mantinelu přesnou přihrávku, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Henrik Karlsson zasahovat nemusel.
48:15
Hra se přelévá ze strany na stranu, diváci se dobře baví, ale chtělo by to gól, který by dodal znovu hře náboj.
47:44
Mnoho vyložených gólových příležitostí momentálně k vidění není, sledujeme sice rychlý hokej, ale šancí je opravdu málo.
46:13
Edwin Hedberg měl kotouč za svou brankou a hledal najetého spoluhráče. Jeho zakončení však nebylo přesné. Domácí se k puku rychle dostali, a tak se směr hry otočil.
45:55
Barys Astana je podstatně horším týmem, domácí se nemohou dostat do tempa a jejich brankář musí neustále čelit šancím soupeře. Henrik Karlsson nyní přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
45:23
Hra je přerušena, domácí celek rozehrál nepřesně, píská se tak zakázané uvolnění. Buly před Henrikem Karlssonem.
44:20
Brandon McMillan to udělal výborně, rychle se přes střední pásmo dostal do zakončení, jeho rána minula branku. Na druhé straně pak neuspěl ve vyložené šanci Nigel Dawes. Kotouč mu odskočil v rozhodující moment od hole.
43:53
Hostující celek je v úvodu třetí třetiny aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.
43:14
Henrik Karlsson si připisuje výborný zákrok, když dokázal zastavit střelecký pokus Brandona McMillana, který zůstal zcela osamocený mezi kruhy.
43:03
Drew MacIntyre rozehrával kotouč, ale našel rozehrávkou jen soupeře, který následně rychle zakončoval. Hostující brankář dokázal situaci zachránit.
42:10
Lucas Lessio byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč k němu nepřišel. Domácí obránci velmi dobře situaci vyhodnotili, a tak dokázali přihrávku zastavit.
41:30
Medveščak Záhřeb nedokázal proměnit přesilovou hru, a tak stále platí jednobrankové vedení domácích.
41:13
Dnešní utkání sleduje 4277 diváků.
40:16
Začala třetí třetiny, přesilovka hostujícího celku pokračuje dál. Domácí zatím velmi dobře brání a hosté se nemohou dostat do útočného pásma.
40:01
Velmi rychlý hokej přinesla druhá třetina, během které jsme viděli jednu branku. Skóre otevřeli domácí v přesilové hře. Prosadit se dokázal dnes hodně aktivní Roman Savčenko. Henrik Karlsson zatím kryl všechny střely Záhřebu, díky maskovanému muži platí jednobrnakový náskok domácích.
40:00
39:59
Ivan Kučin se obětavě položil do střely soupeře od modré. Z ledu mu pomáhají lékaři, snad bude v pořádku. Vypadá to na kotník.
39:37
Henrik Karlsson nyní dvakrát vytáhl proti střelám soupeřů dobrý zákrok. Domácí hokejisté se mohou na svého maskovaného muže spolehnout.
39:15
Brandon Bochenski výborně vyhrál buly, kotouč udržel v souboji s protihráči a nakonec jej dokázal poslat mimo své pásmo.
39:13
Vyloučení v týmu Barys Astana (Cam Barker – 2 min., vražení na hrazení). Naprosto zbytečný faul znamená přesilovku pro chorvatský celek.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině. Domácí celek stále vede o jednu branku.
38:30
Sledujeme rychlý hokej, který ovšem nenabízí mnoho střeleckých příležitostí. Obránci nedávají útočníkům prostor pro nějakou aktivnější hru.
38:10
Medveščak Záhřeb se po dlouhé době dostal do zajímavé střelecké pozice, ale zakončení jednoho z hráčů bylo nepřesné. Henrik Karlsson zasahovat nemusel.
37:34
Drew MacIntyre znovu kryje další rychlý střelecký pokus jednoho z domácích hráčů.
37:21
Drew MacIntyre je v pořádku, nyní dokázal zastavit nepříjemnou teč tesně před brankou. Brandon Bochenski projel před brankou a nataženou holí tečoval do protipohybu brankáře.
36:52
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, domácí nyní nedokázali proměnit přesilovku, i když střela Romana Savčenka měla gólové parametry.
36:41
36:13
Pokračuje přesilovka Barysu, hostující celek znovu dokázal dobrou hrou u mantinelu dostat puk z obranného pásma až na druhou stranu hrací plochy.
36:06
Fanoušci domácích si žádají střelu. Přišla, od modré to zkusil Roman Savčenko a Drew MacIntyre zasahovat maskou. Ta mu slétla z hlavy. Hostující brankář je pořádně otřesený. Vypadá to, že bude pokračovat ve hře. Rána to byla obrovská.
35:34
Medveščak Záhřeb nedává soupeři mnoho šancí pro kombinační hru, jakmile má puk, tak jej přes všechny čáry posílá pryč. Domácí se marně snaží hrát nátlakový hokej.
35:05
Domácí hráči mají k dispozici přesilovou hru, tu předchozí dokázali proměnit až na samém konci.
34:41
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Shaone Morrisonn – 2 min., nedovolené bránění).
34:23
Skvěle vybojoval Vjačeslav Trjasunov za vlastní brankou kotouč proti soupeřům.
33:54
Souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat. Alexandre Giroux se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude v neutrálním pásmu.
33:14
Hostující celek se pokouší trpělivou hru přinutit domácí k chybě, ale ti hrají zatím zodpovědně před oběma brankami.
32:47
Henrik Karlsson kryje po střele Colbyho Genowaye kotouč, hra je po zákroku brankáře přerušena, následovat bude komerční přestávka.
32:16
Domácí hráči vybojovali kotouč za svou brankou, následně o něj ale přišli, a tak mohl zakončit nepřesně Bobby Butler.
31:45
Rychlý hokej pokračuje dál, mnoho zajímavých momentů k vidění na hrací ploše není. Čas vymezený pro druhou třetinu se chýlí ke konci.
30:31
Domácí hokejisté mají kotouč za svou brankou pod kontrolou, nikam se neženou a snaží se hrát takticky. Což se jim nyní však nepodařilo, neboť špatně rozehráli, atak se píská zakázané uvolnění.
29:59
Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Drew AMacIntyrea. Jeho spoluhráč buly vyhrál, a tak se směr hry rychle otáčí.
29:15
Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny druhé třetiny i zápasu. Hostující hokejisté jsou střelecky aktivnější, vystřelil dvanáctkrát. Domácí jen devětkrát. Ale i to stačilo na jeden gól.
28:43
Rychlá hra pokračuje dál, sledujeme dramatický hokej, domácí háji jednobrankové vedení. Záhřebu nelze upřít snahu o vyrovnání, ale zatím marně hledá prostor pro důraznější zakončení.
27:57
Hra je přerušena, kotouč vylétl mimo hrací plochu. Buly ve střední třetině. Tomáš Mertl prohrál souboj o kotouč, a tak hrají domácí.
27:50
Po zásahu domácího brankáře je nyní hra přerušena, vhazovat se bude po komerční přestávce před brankou Henrika Karlssona.
27:10
Hra bez přerušení, bez šancí pokračuje dál. Sledujeme rychlý hokej, který se divákům musí líbit.
26:26
Goran Bezina to zkoušel od modré čáry, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Henrik Karlsson zasahovat nemusel.
25:50
Hraje se hodně ve středním pásmu, zde probíhají souboje o kotouč. Oba týmy vyhrávají střídavě.
25:01
Velmi dlouhou dobu se nepřerušovala hra, sledujeme takticky vedenou bitvu, v níž ani jeden celek nedává soupeři prostor pro nějakou výraznější akci.
24:29
Maxim Chudjakov byl na malý moment před brankou nikým neobsazený. Spoluhráč se mu pokoušel rychle přihrát, ale pas byl nepřesný.
24:10
Více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se snaží přidat další branku, zatím ale nemohou najít recept na hru hostující defenzivy. Záhřeb velmi dobře brání.
23:39
Drew MacIntyre musel být nyní pozorný, jeden z domácích hráčů nebezpečně tečoval kotouč před brankou. Puk se po teči mezi tři tyče nedostal.
23:01
Zbytečně se nepřerušuje, šancí k vidění je velmi málo, ani jeden celek se nemůže probojovat do zakončení.
22:25
Nyní se do útočného pásma dostali hosté, Henrik Karlsson ale zasahovat nemusel, Edwin Hedberg mířil mimo branku.
21:50
Aktivní hra domácího celku pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej.
21:13
Domácí nakonec proměňují přesilovou hru. Jevgenij Rymarev našel na modré připraveného ROMANA SAVČENKA, jehož střela končí přesně pod horní tyčkou. Asistence: Jevgenij Rymarev.
20:50
Domácí kombinují před brankou soupeře, přesilovku hrají dobře. Jen by to chtělo více střílel na branku.
20:13
Pokračuje přesilová hra domácích, ti jsou v útočném pásmu, ale do zakončení se nemohou propracovat.
20:01
Celkem 15 střel nabídla první třetina. Osm střel na branku vyslali domácí, hosté o jednu méně. Brankáři zatím drží čisté konto, ani jeden celek gól vstřelit nedokázal.
20:00
19:53
Vhazování ve středním pásmu, až se nic nestane.
19:35
Hostující tým posílá kotouč přes všechny čáry až za branku Henrika Karlssona.
19:23
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Brandon McMillan – 2 min., krosček).
19:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v první třetině. Domácí mají puk za svou brankou, hráči Záhřebu se ke kotouči nemohou dostat.
18:16
Maxim Semjonov má puk o své branky a rozehrávka domácích nikam nepospíchá. Naopak úkolem je evidentně v poklidu dohrát prvních dvacet minut.
17:30
Alexandre Giroux dostal puk mezi kruhy do ideální střelecké pozice. Místo rány z první vymýšlel ještě stahovačku, kterou však zblokoval obránce. Příliš složitě hrál hostující hráč.
17:00
Obránce Záhřebu Colby Genoway to vzal na sebe, probojoval se s kotoučem na holi do útočného pásma, ale zakončení se mu už nepovedlo.
16:35
Martin St. Pierre vracel kotouč spoluhráči, Nigel Dawes střelou z první pořádně vystrašil brankáře hostujícího celku, který kryje jeho zakončení.
16:04
V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme rychlý vyrovnaný hokej, který mnoho šancí nenabízí.
15:30
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Režie připomíná na kostce nad ledem to nejpodstatnější, co se zatím v zápase stalo.
15:00
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části první třetiny, sledujeme zajímavý hokej, který nabízí mnoho osobních soubojů. S gólovými šancemi je to už o poznání horší.
14:30
Obrovskou šanci měl domácí Brandon Bochenski. Jeho střela z hranice kruhu trefila jen střed branky, kde byl pozorný Drew MacIntyre.
13:47
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Střelecky je aktivnější Astana, v tomto ohledu vede 6:2. Na úvodní branku stále čekáme.
13:07
12:59
Až nyní se ke střele z mezikruží dostal Thomas Larkin. Jeho střelecký pokus vyrazil brankář Henrik Karlsson nad branku, následně kotouč odehráli obránci mimo své pásmo.
12:46
Domácí velmi dobře brání, hosté se nemohou dostat do lepší střelecké pozice.
12:07
Derek Smith zakládá útočnou akci od své vlastní branky. Rychlý přechod do útočného pásma Záhřeb zvládl. Nějakou dobu kombinoval před brankou Astany, ale do zakončení se neprobojoval.
11:30
Medveščak Záhřeb má k dispozici po faulu domácího hráče přesilovou hru, ale stabilněji se nemůže propracovat do zakončení. Velmi dobře hraje bránící se kvarteto hráčů.
11:07
Vyloučení v týmu Barys Astana (Alexandr Lipin – 2 min., nedovolené bránění).
10:34
Brandon Bochenski se dostal do zakončení, poskakující puk v rozhodující chvíli trefit nedokázal. Drew MacIntyre jen kontroloval situaci, zasahovat nemusel.
10:02
Dostáváme se do druhé poloviny úvodní třetiny a sledujeme hodně zajímavý a vyrovnaný hokej. Diváci sledující tento v zápas v New Ice Palace se rozhodně nenudí.
09:09
Edwin Hedberg se dostal do útočného pásma, hledal před brankou volného Marka Katiče, kterému už kotouč tísněn obránci poslat nedokázal.
08:34
Domácí hokejisté jsou v první polovině úvodní třetiny jednoznačně aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou Medveščaku, zatím však marně.
07:59
Cam Barker se dostal k nepříjemné střele zápěstím. Brankář Záhřebu si s jeho pokusem dokázal poradit.
07:30
Následovat bude komerční přestávka.
07:25
Jevgenij Rymarev se odhodlal k rychlé samostatné akci, dostal se i do zakončení, ale hostující Drew MacIntyre byl pozorný a puk odrazil mimo.
07:00
Nigel Dawes měl kotouč za svou brankou, odkud hledal najetého Brandona Bochenského. Přihrávka však minula svůj cíl.
06:30
Mnoho střeleckých šancí v tomto zápase k vidění není. Sledujeme spíše taktickou bitvu než nějaký hurá hokej.
05:37
Thomas Larkin se dostal s kotoučem do útočného pásma, ale bylo to v rozporu s pravidly, a tak je hra přerušena. Pro postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.
05:07
Velmi nevýrazně sehráli domácí hokejisté přesilovou hru, do vyložené šance se neprobojovali, a tak sledujeme znovu hru pět na pět.
04:12
Domácí obránce Cam Barker se dostal do zakončení, s jeho pokusem neměl brankář Drew MacIntyre žádný problém. Buly před jeho brankou.
03:23
Domácí hráči mají kotouč za svou brankou, pomalu zakládají útočnou akci. Do pásma se sice dostali, ale vinou nepřesné přihrávky se do zakončení nepropracovali.
03:07
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Colby Genoway – 2 min., vysoká hůl).
02:47
Úvod zápasu nabízí hodně opatrný zápas, ani jeden celek se nikam nežene.
02:03
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině Záhřebu. Thomas Larkin vybojoval kotouč a dostal se do útočného pásma. Za vlastní brankou ale domácí vybojovali puk, a tak se směr hry otáčí.
01:37
Bobby Butler bojoval za brankou domácích o kotouč, proti přesile obránců neměl šanci.
00:54
Maxim Semjonov Má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se Barys dostal do útočného pásma, k zakončení však už ne.
00:15
Nigel Dawes se pokoušel založit první akci svého cestu, domácí se však ke střele na branku nepropracovali.
00:01
Následovat budou hymny.
Hosté už jsou na ledové ploše, nyní čekáme na příchod domácích, Barysu Astany.
V Astaně je skoro půl osmé večer, venku minus tři stupně a sněží.
Československá stopa v zápase
Jakub Krejčík – 18 zápasů, 0+6, 6 bodů;
Tomáš Mertl – 26 zápasů, 6+5, 11 bodů.
Jiří Smejkal – zraněný
Nejproduktivnějším hráčem Záhřebu je v posledních pěti zápasech Brandon McMillan s pěti body za jeden gól a čtyři asistence. Na straně domácích to jej Nigel Dawes v šesti body (4+2).
V tabulce Západní konference jsou hostující hokejisté na předposledním místě, tedy třináctém (8-3-2-13, 32 bodů). Domácí jsou v tabulce Východní konference na desáté pozici (9-1-2-12, 31 bodů).
Barys Astana z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s Podolskem 5:0, Nižněkamskem 3:0 a v prodloužení s Ladou 3:2. Naopak nestačila na Jaroslavl 1:8 a Kazaň 1:2.
Medveščak Záhřeb z posledních pěti zápasů vyhrál jen dva. Poradil si s Nižněkamskem 4:1 a Ladou 3:2. Poslední tři zápasy ale prohrál. Nestačil na CSKA Moskvu 1:3, Petrohrad 0:6 a Čerepovec 3:7.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Barys Astana a Medveščak Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.