Dnešní utkání bylo nesmírně zajímavé, což potvrdila třetí třetina, kde se opět skóre přetočilo, tentokrát ve prospěch domácích. O vyrovnání se postaral Nikita Ivanov, na něhož v závěru navázal Corey Trivino a domácí celek může slavit vítězství. Zápasu by možná o něco více slušela remíza, ale na to se nehraje, takže celek z Kazachstánu oslavil zisk všech bodů, které do tabulky rozhodně potřebuje. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
59:55
Kotouč je ve středním pásmu a o vítězi utkání je tedy již rozhodnuto!
59:34
Domácí se dostali ke střele na odkrytou branku, ale vložil do ní hokejku jeden z hostů, takže ještě není rozhodnuto.
58:58
Hosté odvolali brankáře Lisutina a zkouší to v šesti bruslařích.
58:40
Obránci Barysu mají kotouč za vlastní brankou, čímž šetří vteřiny a nepřipouští závěrečný tlak Neftěchimiku.
57:58
Domácí momentálně raději odeslali kotouč pryč z vlastní obranné třetiny, ale udělali to natolik šikovně, aby nebylo zakázané uvolnění, takže mohli v klidu vystřídat.
57:05
Igor Polygalov se nedokázal prosadit ke střele poblíž branky domácího celku.
56:33
Nahození hostujícího celku do útočného pásma se nepovedlo a jako první se k puku dostali obránci Barysu.
55:41
Astana právě vstřelila branku!
Tečovaná rána COREYHO TRIVINA trefila Jevgenije Rjasenského, od jehož brusle se kotouč odrazil za záda brankáře. Asistence: Maxim Chudjakov.
55:01
Lisutin trochu zariskoval a vyjel až k mantinelu, kde nestihl odehrát kotouč, ale vypomohl mu kolega z obrany, který soupeře udržel, aby se k puku nedostal.
54:35
Brandon Bochenski z levé strany našel najíždějícího Nigela Dawese, ale ten si dobře nezpracoval a musel střílet až po chvilce, na což už byl Lisutin připraven a chytá.
54:08
Zakázaným uvolněním se provinili hráči hostujícího celku, takže se vhazuje před Ivanem Lisutinem.
53:09
Henrik Karlsson se musel rychle přesouvat ve své brance, ale hostující hráči nakonec vystřelit nedokázali.
52:11
Hráči Barysu zakládali další útok rychlou přihrávkou, kterou si našel Brandon Bochenski a jeho rána byla brankářem vyražena těsně vedle branky.
51:00
Corey Trivino už se hnal do zakončení, jenže sudí mu zapískali postavení mimo hru, takže je hra zastavena.
50:45
Sexton se propracoval do útočného pásma, kde ale nedokázal vůbec nic vymyslet.
49:58
Domácí i nadále pokračují v aktivitě, ale střela, kterou vyslal Brandon Bochenski, končí u Lisutina.
48:36
A máme opět vyrovnáno, když se trefuje NIKITA IVANOV, který před brankou tečoval střelu Alexandra Lipina a dává svou první branku! Asistence: Alexandr Lipin, Nursultan Belgibajev.
47:52
Kotouč se dostal až k Henriku Karlssonovi, který přerušuje hru, takže se bude vhazovat před ním.
47:26
Domácím se příliš nedaří kombinace a nedokážou zatlačit svého soupeře před brankáře Lisutina na delší dobu.
46:16
Zakázané uvolnění v podání hostujícího celku, když Dan Sexton nedokázal dojet kotouč jako první.
45:20
Uplynula téměř celá minuta a předešlá situace se nám opět opakuje, takže obrana Nižněkamsku je zatím v klidu.
44:30
Domácí celek zahajuje nové útočné snažení pozvolnou kombinací poblíž vlastní branky.
43:37
Nikita Ivanov nedokázal zpracovat těžkou přihrávku z levé strany a kotouč mu utekl k protihráči.
42:52
Dan Sexton se po skončení trestu dostal do samostatného úniku, přibrzdil si, ale kotouč po jeho zakončení končí jen na betonu brankáře Karlssona.
42:48
Hosté se dokázali ubránit v oslabení, i když domácí obléhali jejich branku dlouhé vteřiny.
42:00
Zajímavá příležitost, v níž se ocitnul Brandon Bochenski, končí střelou mířící mimo tři tyče.
41:30
Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale pak jim do přihrávky vložil hokejku hostující hráč a dokázal vyšťouchnout kotouč z obranného pásma.
40:48
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dan Sexton – 2 min., sekání).
40:25
Maxim Semjonov si velice dobře pohlídal tělem protihráče, takže ten se nedostal k volnému kotouči.
40:01
I druhá perioda nabídla nesmírně zajímavou podívanou, kdy jsme mohli sledovat hned pět branek. Hned v úvodu třetiny se do vedení dostala Astana díky přesné ráně Cama Barkera, nicméně hosté dokázali úplně otočit vývoj utkání, když se postupně trefili Alexandr Kitarov, nováček v týmu Geoffrey Kinrade a Richard Gynge. S domácími to již vypadalo velice špatně, když se ještě dokázal prosadit kapitán Brandon Bochenski a snížil na rozdíl jediné branky, takže třetí část hry bude ještě zajímavá. Třetí třetina začne přibližně v 17:18.
40:00
39:20
Nigel Dawes ještě mohl vyrovnat, ale po průniku po pravé straně nedokázal dostat kotouč za záda brankáře.
38:42
Po dalším útoku Nižněkamsku musel zasahovat Henrik Karlsson, ale kotouč dokázal vyrazit do strany.
38:04
Na konci třetiny se do zakončení dostal kapitán BRANDON BOCHENSKI, který zamířil naprosto přesně a koriguje ještě stav utkání. Branku ještě museli posvětit rozhodčí podle videa, protože hostující trenér zpochybnil situaci na modré čáře, ale o postavení mimo hru nešlo. Asistence: Cam Barker, Nigel Dawes.
37:34
Pavel Zdunov podrazil Brandona Bochenského, za což si sedne na dvě minuty na trestnou lavici.
36:42
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí obrana byla nachytána v nedbalkách, když se RICHARD GYNGE dostal sám až před branku, kde zamíchal s pukem a zasunul ho za záda Henrika Karlssona. Asistence: Dan Sexton.
35:36
Domácím se momentálně příliš nedaří a jsou zřejmě zaskočeni otočením skóre ve svůj neprospěch.
34:43
Jeden z domácích hokejistů je zalehnut v okolí branky Nižněkamsku, ale sudí situaci jako faul opět k nelibosti přítomných diváků nevyhodnotil.
33:49
Jevgenij Korotkov odvedl výbornou práci a odvezl kotouč pryč z vlastního obranného pásma.
33:15
Tvrdou ránu dokázal pokrýt Ivan Lisutin, načež se hosté dostali k puku a vyhodili přes všechny čáry.
32:30
Hostům se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry, takže domácí musí začínat s útokem ve vlastním obranném pásmu.
32:06
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Zdunov – 2 min., vysoká hůl).
31:32
Tak to je premiéra jako hrom! Jevgenij Rjasenskij našel GEOFFREYHO KINRADEA, který tvrdou ranou nedal brankáři nejmenší šanci. Asistence: Jevgenij Rjasenskij, Dan Sexton.
31:00
Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., sekání).
30:23
Diváci jsou opět nespokojeni s rozhodnutím rozhodčího, který znovu neodpískal zákrok na domácího hokejistu.
29:12
ALEXANDR KITAROV nebyl dostatečně důrazně bráněn na brankovišti a mohl dorážet. Nejprve sice ještě trefil Karlssona, leč obrana ho nechala dorážet i nadále a hostující útočník v pádu kotouč za Karlssonova záda dostal. Asistence: Maxim Berezin, Pavel Kulikov.
28:57
Do zakončení se procpal i Igor Polygalov, ale švédský brankář je opět na místě a chytá.
28:31
Dan Sexton si vzal kotouč, nabruslil do útočného pásma, kde se rozhodl pro střelu na Karlssona, který měl s jeho pokusem trochu problém, ale dokázal ho vytěsnit mimo tři tyče.
28:03
Rozehrávka se hráčům Neftěchimiku vůbec nepodařila a kotouč letěl přes všechny čáry na zakázané uvolnění, takže se vhazuje po levici Ivana Lisutina.
27:25
Denis Kuzmin se procpal do útočného pásma, nicméně tam ho domácí obrana vystřelit na Karlssona nenechala.
26:36
Henrik Karlsson musel zasahovat proti střele Andreje Sergejeva, ale dobře viděl a chytá.
26:03
Maxim Chudjakov hledal před branku najíždějícího spoluhráče, ale kotouč se mu správně adresovat nepodařilo.
25:29
Avšak následně se puk dostal pryč z útočného pásma, ale domácí se snažili založit rychle útok, jenže kotouč letěl přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
24:51
Nahození domácího celku si pohlídal Maxim Berezin, nicméně tomu se nepodařilo dobře rozehrát a k puku se vrátili hráči Barysu.
23:49
Nepříjemnou střelu z otočky Karlsson řešit nemusel, protože střelecký pokus zamířil mimo tři tyče.
22:57
Maxim Chudjakov si příliš kotouč posunul před sebe, takže ho obránce soupeře dokázal udržet na svých zádech.
22:03
Ovšem Nikita Ivanov se ujal volného puku a vydal se po pravé straně vpřed. Kotouč však končí u Lisutina, po jehož levici se vhazuje.
21:25
Hosté jsou zaskočeni úvodem třetiny, ale teď se chopili kotouče ve vlastním obranném pásmu a míří dopředu.
20:24
CAM BARKER dokonale zaskočil Lisutina ranou od modré čáry, která proletěla až za záda hostujícího gólmana. Asistence: Corey Trivino, Maxim Chudjakov.
20:18
Kapitán Brandon Bochenski se vřítil do útočného pásma, ale jeho střela byla zblokována mimo hřiště.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu dnešního utkání, ve které jsme mohli sledovat celkem zajímavou podívanou a dvě branky. O úvodní gól se v přesilové hře postaral Igor Polygalov, k němuž se odrazil vyražený kotouč po střele Dana Sextona. Po deseti minutách však dokázal vyrovnat Martin St. Pierre, který těžil z dobrého důrazu Nigela Dawesa. Uvidíme, jak si oba celky povedou ve druhé části hry, která začne přibližně v 16:21.
20:00
19:34
Kevin Dallman zahrál za vlastní brankou trošku riskantně, ale dokázal obhodit protihráče a našel svého spoluhráče, takže vše v pořádku.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny a kotouč mají na hokejkách domácí za vlastní brankou.
18:30
V závěru první části hry se oba celky střídají v útočení, nicméně žádnou závažnější situaci jsme sledovat nemohli.
17:21
Nakonec však musel po další akci Nižněkamsku zasahovat Karlsson, na nějž opět vypálil poměrně aktivní Geoffrey Kinrade.
16:45
Hostům se teď příliš nepovedla rozehrávka a domácí se mohou znovu usadit v útočném pásmu.
15:47
Důrazný Nigel Dawes vybojoval puk za brankou soupeře a po sérii krátkých přihrávek se kotouč dostal až do míst, kde stál MARTIN ST. PIERRE, který přesnou ranou vyrovnává stav utkání. Asistence: Brandon Bochenski, Kevin Dallman.
15:06
Ale teď musel být Karlsson na pozoru před nepříjemnou situací, když betonem zlikvidoval dorážku z bezprostřední blízkosti.
13:52
Henrik Karlsson trošku zkomplikoval rozehrávku vlastního celku, když se vydal za branku, kam však jel i protihráč a švédský gólman málem chyboval.
13:05
Jevgenij Rymarev zavezl kotouč do útočného pásma, kde ale velmi rychle o jeho držení přišel, když udělal chybný manévr.
12:40
Na ledové ploše končí další hokejista domácího celku, nicméně ani tentokrát sudí situaci jako faul nevyhodnotili.
12:08
Chybička v rozehrávce Barysu znamená, že se hra přesouvá před Karlssona, po jehož pravici se vhazuje.
11:27
Roman Starčenko se dral vpřed, ale protihráč ho nepustil, což nesou s nelibostí domácí diváci, kteří by rádi viděli přesilovou hru svého týmu.
11:05
Štěstí opět vyzkoušel Dan Sexton, nicméně tentokrát Henrik Karlsson kotouč chytá.
09:56
Dmitrij Grenc nevybojoval kotouč a ještě ho soupeř poslal na mantinel, takže mise domácího hokejisty se dá označit za neúspěšnou.
09:11
Po střele Brandona Bochenského raději podržel kotouč Ivan Lisutin, takže se bude vhazovat před jeho brankou.
08:09
Na hranici brankoviště bojoval o kotouč Nikita Ivanov. Puk sice udržel, ale do zakončení se nedostal, protože byl vytlačen za branku.
07:20
Hráči Barysu musí zakládat nový útok až za vlastní brankou, odkud vede dlouhá cesta k soupeřově svatyni.
06:28
Domácí se snaží o rychlou odpověď, jenže jejich kombinace v útočném pásmu vedla jen ke zblokované ráně.
05:24
IGOR POLYGALOV se dostal k dorážce vyraženého puku po střele Dana Sextona a brankář Karlsson neměl šanci zasáhnout. Asistence: Dan Sexton, Jevgenij Rjasenskij.
05:02
Z pravé strany vypálil Geoffrey Kinrade, ale jeho ránu dokázal Henrik Karlsson vytáhnout mimo tři tyče.
04:23
Střela od modré čáry v podání hostujícího celku byla zablokována domácí obranou pryč z pásma.
04:07
Vyloučení v týmu Barys Astana (Alexandr Lipin – 2 min., nedovolené bránění).
03:08
Hostům se podařilo získat kotouč a momentálně se kousek černé gumy nachází za jejich brankou, kde obránce vymýšlí, co s pukem udělat.
01:30
Vladimir Markelov unikl po levé straně, ale Alexandr Bryncev jeho bekhendové zakončení zvládl tečovat mimo tři tyče.
01:00
Domácí do utkání vstoupili aktivně a po vyhraném vhazování Martina St. Pierra se dostali až k brance soupeře, kde ale zaskočit Lisutina nedokázali.
00:01
Na ledovou plochu teprve vjíždí hokejisté obou celků, takže se start utkání o malou chvíli posune. Po nástupu hráčů si totiž ještě vyslechneme hymny.
V dresu hostujícího celku si dnes premiérově zahraje kanadský obránce Geoffrey Kinrade, který v loňské sezóně nastupoval za Medveščak Záhřeb a Admiral Vladivostok. V sezóně 2011/2012 Kinrade nastupoval v české nejvyšší soutěži za HC Plzeň.

Barys Astana: H. Karlsson (Kolesnik) – M. Semjonov, Dallman, Trjasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Ibrajbekov – Bochenski (C), St. Pierre, Dawes – Rymarev, Grenc, R. Starčenko – Chudjakov, Trivino, Markelov – Kučin, N. Ivanov, Belgibajev – Paňukov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Chakimov) – Rjasenskij, An. Sergejev, Berezin, Bryncev, Kinrade, Ščitov (C), Kuzmin – Sexton, Gynge, Polygalov – Jakimov, Sallinen, Dvurečenskij – Kitarov, P. Kulikov, Zdunov – Korotkov, Porjadin, Koňkov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Gusev – Sadovnikov, Sazonov.
Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk je na tom bodově o něco lépe než Astana, avšak má také odehrána o tři utkání více. Neftěchimik si připsal pouhá tři vítězství v základní hrací době, ale také pět výher po prodloužení či nájezdech. Na hřištích soupeřů však Nižněkamsk zapsal pouhých pět bodů ze sedmi klání, což není nejpřesvědčivější výkon.
Barys Astana

Domácí celek z Kazachstánu si zatím příliš dobře nevede, když ve dvanácti zápasech získal čtrnáct bodů, což nestačí ani na průměr ve Východní konferenci. Astaně se podařilo vyhrát pouze čtyři utkání. Na domácím ledě Astana zvítězila ve třech případech z pěti a ve zbylých dvou podlehla. Výhry si Barys připsal nad Chanty-Mansijskem, CSKA Moskva a Čerepovcem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.