Československá stopa

Jakub Jeřábek (CEC) 0 + 0, 1 střela, 4 TM, 1 hit, 22:44 na ledě
Roman Horák (CEC) 0 + 0, 2 střely, 1 blok, 1 hit, 16:14 na ledě
V poslední periodě jsme již žádnou branku vidět nemohli a ani tempo již nebylo příliš vysoké. Domácí si dokráčeli pro naprosto zasloužené tři body a Henrik Karlsson si připsal čisté konto. Hostům se nedařily ani přesilové hry, takže se v zásadě neměli o co opřít. Barys dnes sehrál jedno z nejlepších utkání letošní sezóny a na tento výkon bude jistě chtít navázat i v dalších kláních. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
59:00
Zbývá poslední minuta utkání, které se momentálně již jenom dohrává z povinnosti.
58:37
Vyloučený Cam Barker se již vrátil na led a ve zbytku přesilovky se tedy hostům nic zásadního vymyslet nepodařilo.
57:37
Tvrdý projektil Ilji Davidova od modré čáry dokázal pokrýt Henrik Karlsson a drží čisté konto.
57:14
Hosté nejsou příliš nebezpeční ani v přesilové hře, když příliš nestřílí. Nyní však musel Karlsson rychle švihnout lapačkou po střele Nikity Vyglazova.
56:37
Vyloučení v týmu Barys Astana (Cam Barker – 2 min., hákování).
56:12
Domácí v plném počtu. Vyloučený Roman Starčenko se již vrátil na ledovou plochu.
56:01
Henrik Karlsson musel řešit střelu Alexeje Makejeva z levého kruhu, ale švédský gólman byl pozorný a chytá.
55:20
Aaltonen poslal nepřesnou přihrávku, které se zmocnil jeden z hráčů Barysu a odpravil kotouč pryč.
54:50
Hosté zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale opět nestříleli, načež se bránící hráč dostal k puku a vyhodil do bezpečí.
54:12
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., podražení).
53:45
Ani další útok domácích pukem v síti nekončí a hosté kotouč vyhazují přes všechny čáry.
52:40
Nigel Dawes se snažil dostat kotouč za záda Saprykina, ale ten tentokrát chytá.
52:24
Vjačeslav Soloduchin zakončoval, ale trefil jen brankáře a sudí následně jeho dojetí do gólmana trestají dvěma trestnými minutami.
51:33
Jakub Jeřábek skončil na ledové ploše spolu s Nikitou Ivanovem a oba hráči se chvilku nemohli vymanit ze zaklesnutí.
51:01
Na druhé straně zakončoval Alexej Makejev, nicméně Henrik Karlsson chytá.
50:49
Zajímavá kombinace domácího prvního útoku končí zblokovanou střelou.
49:58
Domácí již nehrají v takovém tempu jako v prvních dvou periodách, což je zřejmě způsobeno současným jasným stavem.
48:47
Viťaz se ještě dostal po skončení přesilové hry do zajímavé střelecké příležitosti, ale odkrytý horní kout branky trefen nebyl.
48:26
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale jejich snažení chybí střelba na branku.
47:42
Maxim Afinogenov poslal nepříjemnou ránu, avšak ta si cestu za záda Karlssona nenašla.
47:09
Roman Horák vybojoval ztracený kotouč v útočném pásmu, ale pak poslal nepřesnou přihrávku.
46:44
Přeci jen hráči Astany zvýšili útočnou aktivitu, ale nakonec je Corey Trivino vyloučen za podražení Sergeje Gimajeva.
45:36
Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu a hraje se spíše před jejich brankou či ve střední zóně.
44:30
Hosté pokračují ve zvýšené aktivitě ve třetí části hry a rádi by vstřelili alespoň čestný úspěch.
43:17
Gólman Karlsson musel řešit střelu zkušeného útočníka Maxima Afinogenova, ale i nadále zůstává nepřekonán.
42:48
Střela Jakuba Jeřábka od modré čáry končí dalším zákrokem švédského gólmana.
42:10
Nakonec však musel po chvilce zasahovat Henrik Karlsson, protože k puku se dostal Nikita Vyglazov, ale poslal kotouč jen do lapačky gólmana.
41:50
Domácí hokejisté zakládají novou útočnou snahu až za vlastní brankou.
40:01
Domácímu celku se dnes velice daří, o čemž svědčí i druhá třetina, kterou se Barysu podařilo ovládnout v poměru 3:0 a celkově tedy Astana vede již 5:0. Viťaz je dnes ve všech ohledech horším týmem a nepomohla ani přesilová hra, kterou hosté sehráli velice špatně. Domácí náskok nejprve navýšil Nigel Dawes, na něhož navázal Roman Starčenko a další hřebíček do rakve Viťazu přidal v poslední minutě Kevin Dallman. Třetí třetina začne přibližně v 17:15.
40:00
39:34
Astana právě vstřelila branku!
KEVINA DALLMAN doplnil rychlý útok domácích, dostal přihrávku mezi kruhy a přesnou střelou nedal gólmanovi šanci. Asistence: Nigel Dawes, Brandon Bochenski.
38:35
Přesilová hra se Viťazu vůbec nepovedla a domácí se poměrně pohodlně ubránili.
37:49
Příliš dlouhá přihrávka znamená zakázané uvolnění a hra se dostává až před Igora Saprykina.
37:30
Hostům se vůbec nedaří usadit během přesilové hry v útočném pásmu.
37:00
Domácím se okamžitě podařilo vyhodit kotouč a následně ještě jednou.
36:35
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nigel Dawes – 2 min., hrubost). Dawes naprosto zbytečně natlačil Jeřábka na brankáře Saprykina.
35:30
Igor Saprykin již také musel řešit nepříjemnosti před svou brankou, když ho nyní prověřil Roman Starčenko.
34:29
Místo Harriho Säteriho přijíždí do branky Igor Saprykin.
33:24
Domácí dnes deklasují svého soupeře, když přihrávku před odkrytou branku dostal ROMAN STARČENKO a tomu již nedělal problém rozvlnit síť. Asistence: Jevgenij Rymarev, Alexandr Lipin.
32:23
Henrik Karlsson chytá kotouč do lapačky po střele Kopejkina a následně raději přerušuje hru.
31:31
V posledních minutách se o aktivitu snaží hosté, kteří by rádi korigovali nepříznivý stav.
29:57
Roman Horák se snažil z levé strany vystřelit, ale obrana Barysu ho důrazně od puku odstavila.
29:13
Střela Martina St. Pierra si místo v brance nenašla, protože Säteri byl pozorný.
28:23
Vjačeslav Trjasunov sice dokázal odpravit kotouč z obranného pásma, ale poslal ho pouze na hokejky hráčů Viťazu.
27:29
Hosté zvýšili útočnou aktivitu, avšak domácí obrana je zatím hodně pozorná.
26:20
Nikita Ivanov se prodral až před branku soupeře, jenže jeho zakončení si místo za zády Säteriho nenašlo.
25:52
Oslabení už skončilo, ale hosté opět poslali kotouč přes všechny čáry, což už nyní znamená zakázané uvolnění.
25:12
Hostům se opět podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry, takže se zatím brání celkem dobře.
24:27
Nepříjemnou ránu od modré čáry tentokrát hosté dokázali vyřešit a posílají puk přes všechny čáry.
23:45
Jakub Jeřábek je zároveň s brankou vyloučen na dvě minuty za sekání, takže domácí mají další přesilovou hru.
23:45
Další rána od modré čáry zvyšuje vedení domácí. Střelu Cama Barkera tečoval NIGEL DAWES, který svůj celek posílá do komfortního vedení. Asistence: Cam Barker, Brandon Bochenski.
23:25
Brandon Bochenski neudržel kotouč v útočném pásmu a Viťaz ho dostal až do obranného pásma Barysu.
23:08
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., sekání).
22:13
Ránu Ilji Davidova od modré čáry gólman Karlsson dobře viděl, takže chytá střelu na hrudi.
22:00
Ivan Kučin skončil na ledové ploše po kontaktu s protihráčem, ale sudí situaci jako faul neposoudili, i když se Kučin chvilku nezvedal.
20:36
Martin St. Pierre dostal dlouhou přihrávku, vjel do útočného pásma, ale nedokázal trefit puk za záda gólmana.
20:01
Máme za sebou poměrně zajímavou první třetinu, ve které existoval v podstatě pouze jeden celek a ten naprosto po zásluze vede 2:0. Hráči Viťazu nejsou v ofenzivě vůbec nebezpeční a většinu času strávili ve vlastním obranném pásmu. Barysu se podařilo vytěžit úvodní branku přesnou ranou od modré čáry v podání Romana Savčenka, na něhož v závěru třetiny navázal dorážkou volného kotouče Corey Trivino. Můžeme být tedy jen zvědaví, zda se Viťazu podaří ve druhé části zlepšit hru a pozlobit obranu soupeře. Třetina začne přibližně v 16:20.
20:00
19:14
S nepříznivým stavem se pokusil něco udělat Roman Horák, avšak ani český útočník nic proti dobře zformované obraně soupeře nezmohl.
18:32
Hosté zatím dnes hrají velmi špatně, za což byli potrestáni již dvěma góly ve vlastní síti. Nyní poslali kotouč na zakázané uvolnění.
17:21
COREY TRIVINO vytěžil z tlaku domácích branku, když byl nejpozornější na brankovišti a dokázal do odkryté klece trefit volný kotouč. Asistence: Cam Barker, Nikita Ivanov.
16:39
Dmitrij Grenc poslal na spoluhráče nepřesný kotouč, takže se domácí vyhnali z útočného pásma.
15:23
Hosté strávili chvilku v útočném pásmu, než je nepřesná přihrávka připravila o držení puku.
14:34
Nikita Ivanov nedokázal na útočné modré čáře pořádně zpracovat kotouč, takže ho získali hosté.
13:10
Přítomní diváci se rozčilují, že rozhodčí neodpískali další faul na Nigela Dawese, k němuž podle nich mělo dojít ve středním pásmu po zákroku Jegora Voronkova.
12:33
Domácí se i nadále častěji drží u kotouče a snaží se svému soupeři dát ještě jednu branku.
11:24
ROMAN SAVČENKO dostal přihrávku na modrou čáru, odkud propálil všechno, co se puku postavilo do cesty. Asistence: Jevgenij Rymarev, Roman Starčenko.
10:54
Tentokrát však fauloval český reprezentační bek Jakub Jeřábek, který poslal k zemi Dawese a odpyká si dvě minuty na trestné lavici.
10:17
Nigel Dawes se ujal puku ve střední zóně, ale chyběla mu rychlost, takže ho obrana soupeře dojela.
09:58
Přesilová hra se hostům příliš nepodařila a Nikita Ivanov se právě vrací na ledovou plochu.
09:36
Roman Horák hledal před brankou někoho ze spoluhráčů, avšak nenašel.
09:05
Další výborný zákrok obrany Barysu znamená vystrčení přihrávky hostů do středního pásma.
08:30
Domácím se podařilo dostat kotouč až k brankáři Viťazu, takže ušetřili cenné vteřiny.
07:58
Šitikov hledal před brankou spoluhráče, ale Nikita Ivanov Aaltonena zahákoval, takže se vylučuje.
07:50
Jeřábek nedokázal odehrát kotouč do bezpečí, takže se domácí dostali do zakončení, avšak Harri Säteri prokázal reprezentační formu a chytá.
07:05
Chyba obrany Viťazu znamenala puk pro Savčenka, ale ten nedokázal zamířit přesně.
06:05
Jevgenij Rymarev nabral velkou rychlost, ale nakonec se mu soupeře zaskočit nepodařilo, protože Säteri jeho pokus vytáhnul vyrážečkou mimo tři tyče.
05:31
Zakázaným uvolněním se provinili domácí hokejisté, takže se bude vzahovat před Švédem Karlssonem.
04:52
Nigel Dawes svým pohybem nadělal potíže Alexeji Semjonovovi, avšak obrana Viťazu nakonec celou situaci ustála.
03:56
Ani střela Jevgenije Rymareva se neujala, protože finský gólman Säteri je pozorný.
03:04
Vladimir Markelov nedokázal zpracovat kotouč v útočném pásmu, takže se k puku dostali hosté.
01:52
Savčenko a Trjasunov také pálili od modré, avšak střela ani jednoho z beků se neujala.
01:29
Jegor Šalapov vypálil od modré čáry a jeho pokus dokázal finský gólman zachytit, načež přerušuje hru.
00:43
Domácí celek začal aktivněji, ale nakonec obránce nedokázal udržet kotouč na modré čáře, takže se píská postavení mimo hru.
00:01
Hráči pomalu vjíždí na ledovou plochu, načež uslyšíme hymny Kazachstánu a Ruské federace. Poté již bude moci odstartovat dnešní utkání.

Barys Astana: H. Karlsson (Kolesnik) – M. Semjonov, Dallman, Trjasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – Dawes, St. Pierre, Bochenski (C) – Rymarev, Kučin, R. Starčenko – Markelov, Trivino, N. Ivanov – Šin, Grenc, V. Nikulin – Melichov.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Golovkov, A. Semjonov (C), Katičev, Jeřábek, Voronkov, Gimajev, Davidov – Afinogenov, Horák, Makejev – M. Aaltonen, Šitikov, Kopejkin – Vyglazov, A. Nikulin, Soloduchin – Al. Stěpanov, Kokšarov, Cyganov – Džiošvili.

Rozhodčí: Gašilov, Kuljov – Bersenjov, Judin.

Jakub Jeřábek (CEC) 20 zápasů, 2 + 7
Roman Horák (CEC) 21 zápasů, 1 + 5
HC Viťaz

Rytíři se nachází na poslední postupové příčce do play-off, k čemuž jim zatím stačí 34 bodů z 21 utkání. Na kluzištích soupeřů si Viťaz nejlépe nevede a má na kontě pouhých dvanáct bodů z dvanácti zápasů. Poslední utkání na soupeřově hřišti však Viťaz dotáhl do vítězného konce, když vyhrál 2:1 nad Jugrou Chanty-Mansijsk.
Barys Astana

Celek z Kazachstánu si zatím nevede úplně nejlépe, když z 19 zápasů zapsal pouze 23 bodů, což rozhodně na dobré umístění nestačí. V domácím prostředí se Barys nachází také ve spodní polovině tabulky se ziskem patnácti bodů z devíti utkání, přičemž poslední domácí zápas vyhrál 1:0 s Dinamem Moskva.
V dalším zápase Kontinentální hokejové ligy se utkají celky Barys Astana a HC Viťaz. Lehkým favoritem utkání budou domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.