Pavel Francouz (TRK) do utkání nezasáhl
Michal Birner (TRK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:24
Jan Buchtele (AVT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:25
Petr Koukal (AVT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:23
Statistiky: Střely: 67-58; Střely na bránu: 42-28; Vhazování: 27-22; Zablokované střely: 13-14; Hity: 21-17; Fauly: 0-4; Trestné minuty: 8-4.
Avtomobilist Jekatěrinburg vstoupil do utkání v Traktor Areně skvěle, jenže na úvodní gól Roka Tičara bleskově odpověděl v první třetině Kirill Kolcov. Ve zbytku utkání domácí Traktor jasně dominoval a zásluhou dvou branek Alexandra Černikova si vybudoval dvoubrankový náskok, který sice v závěru v přesilové hře bez brankáře ztenčil Alexej Simakov, Čeljabinsk si ale vítězství utéct nenechal a ukončil sérii pěti porážek v řadě. Konečný výsledek. Traktor Čeljabinsk 3 Avtomobilist Jekatěrinburg 2.
59:52
Traktoru se podařilo vyhodit puk a do konce zápasu zbývá odehrát pouhých osm sekund.
59:02
Vasilij Děmčenko dobře zasáhl proti střele hostů z pravého kruhu pro vhazování a jeho protějšek Igor Ustinskij po přerušení hry zůstal na střídačce! Hosté to opět zkouší v přesilové hře při hře bez brankáře v šesti proti čtyřem.
58:20
Ryan Vesce v útočném pásmu zbytečně podrazil svého protihráče a daroval Jekatěrinburgu možnost poslat utkání do prodloužení.
57:53
Jan Buchtele vypálil na levém křídle z kruhu pro vhazování, českému útočníkovi ale není dnes přáno. Jeho střela zamířila pouze do náruče Vasilije Děmčenka.
57:33
Igor Ustinskij v pohodě zastavil nahození Čeljabinsku ze středního pásma a vzápětí před ním čistili prostor jeho spoluhráči.
56:29
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Střela Nikolaje Timašova od modré čáry byla zablokována a v mezikruží se dostal k puku ALEXEJ SIMAKOV, který z otočky střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány a vrátil Jekatěrinburg v přesilové hře umocněné hrou bez brankáře zpět do zápasu. Asistence: Nikolaj Timašov a Rok Tičar.
55:49
Igor Ustinskij opustil svou bránu a Avtomobilist to zkouší v přesilové hře bez brankáře!
55:11
Vladimir Děnisov dostal menší trest a za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici. Avtomobilist má k dispozici druhou přesilovou hru, kterou musí využít, chce-li pomýšlet alespoň na bod.
54:47
V dnešním utkání se příliš nevylučuje a oba dva týmy si zahrály pouze jednu přesilovou hru, kterou nevyužily.
53:55
Alexandr Černikov je zpět na ledové ploše a také Traktor úspěšně přečkal přesilovou hru.
53:34
Dmitrij Monja v levém kruhu pro vhazování zkusil vypálit přes obránce a jeho následná střela z blízkosti byla přizvednuta do ochranné sítě. Hosté se během přesilové hry zatím dostali k jedné střele na bránu.
51:54
Hosté si vyžádali oddechový čas a během nadcházející přesilové hry se pokusí vrátit zpět do zápasu.
51:54
Alexandr Černikov, dvougolový střelec dnešního utkání, za prázdnou bránou Avtomobilistu podrazil svého protihráče a za podržení dostal správně dvě minuty.
51:16
Hosté si vytvořili z ničeho nic obrovskou brankovou příležitost a Jan Buchtele se v blízkosti pravé tyče ocitl v obrovské šanci! Po zpětné přihrávce svého spoluhráče zpoza brány ale na fantastického Vasilije Děmčenka vyzrát nedokázal.
50:11
Ryan Vesce v pravém kruhu pro vhazování krásně vypálil přes obránce Avtomobilistu a mířil do pravého horního rohu brány, Igor Ustinskij ovšem vytáhl úžasný semafor a puk v sedě ukryl v lapačce! Úžasný zákrok.
49:35
Jekatěrinburg se sice dostává po pravém křídle do dobrých střeleckých pozic, jenže hostujícím hráčům chybí odvaha zakončit.
47:51
Igor Ustinskij se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Traktoru a vzápětí bekhendem přesně rozehrál.
47:28
Alexej Petrov opět vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, ten si ale s jeho střelou mířící doprostřed brány hravě poradil.
46:52
Alexej Petrov napřáhl od modré čáry k jedovaté střele s příklepem, ta ovšem našla pouze lapačku Igora Ustinskije.
46:10
Jekatěrinburg se sice dokáže dostat do útočného pásma, jenže jakmile překročí modrou čáru, tak přichází nepřesná přihrávka.
45:25
Jekatěrinburg se marně snaží zachytit nasazené tempo domácích hokejistů Traktoru, kteří vstřelili tři góly v řadě a vedou nad Avtomobilistem pro tuto chvíli 3:1.
44:22
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
ALEXANDR ČERNIKOV si najel mezi kruhy pro vhazování na krásnou přihrávku Jurije Petrova z levého křídla a po nádherném bekhendovém blafáku nakonec nadvakrát puk zasunul za záda ležícího Igora Ustinskije. Asistence: Jurij Petrov a Alexandr Pankov.
43:27
Ryan Vesce zkusil na pravém křídle vypálit z ostrého úhlu, Igor Ustinskij byl ale u své levé tyče velice rychle a jeho pokus nadvakrát zastavil.
42:47
Paul Szczechura nedokázal dojet prudkou přihrávku svého spoluhráče a puk skončil na zakázaném uvolnění.
42:00
V Traktor Areně se v třetí třetině zatím hraje bez přerušení a hra je velice plynulá, což je pro nezaujatého diváka dobře.
40:50
Rok Tičar na pravém křídle tvrdě vypálil z ostrého úhlu, jeho střelu ale Vasilij Děmčenko hrudí vyrazil do rohu kluziště.
40:09
Traktor ve druhé třetině Jekatěrinburg jasně přehrával a do závěrečné části utkání vstupuje zaslouženě s vedením 2:1. Dokáží se hosté vzchopit a na nepříznivý vývoj zareagovat?
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 52-28; Střely na bránu: 32-14; Vhazování: 17-11; Zablokované střely: 5-13; Hity: 12-11; Fauly: 0-1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 15:09.
Traktor Čeljabinsk měl po celou dobu prostřední části obrovskou převahu a Jekatěrinburg může děkovat svému brankářovi Igorovi Ustinskijovi a obráncovi Nikolajovi Timašovi, který v závěru prostřední části zabránil zázračně jistému gólu, že neprohrává o pět nebo více branek. Hosté přečkali několik horkých momentů, jeden gól ale přece jen inkasovali, když se z otočky prosadil Alexandr Černikov a otočil skóre utkání na stranu Čeljabinsku. Skóre po druhé třetině: Traktor Čeljabinsk 2 Avtomobilist Jekatěrinburg 1.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:58
Michal Birner nabral na levém křídle obrovskou rychlost, nyní to ale bylo na škodu, protože z ostrého úhlu se mu zamířit na bránu nepodařilo.
36:38
Alexandr Pankov se vzápětí snažil prosadit v blízkosti pravé tyče, střelou po ledě ale mezi Ustinskijovy betony zamířit nedokázal.
35:32
Ilja Zinovjev si v levém kruhu pro vhazování nádherně prohodil puk mezi nohama jednoho z protihráčů, a přestože se v blízkosti levé tyče ke střele nedostal, v mezikruží si najel na odražený puk Semjon Afonasjevskij, který mířil do pravého horního rohu a jeho sražená střela se ze vzduchu snášela do brány! Nikolaj Timašov ji ale dokázal holí ve vzduchu zastavit a sklepnout pod záda Igora Ustinskija, který puk instinktivně zalehl. Neuvěřitelný a krásný hokejový moment.
34:43
Hosté se pokusili rychle zareagovat, následná střela z levého křídla ale skončila pouze na hrudi Vasilije Děmčenka.
33:20
Traktor od úvodních sekund druhé třetiny dominoval a po obrovské převaze zaslouženě strhl vedení na svou stranu! Clonící ALEXANDR ČERNIKOV se po zablokování tvrdé střely Kirilla Kolcova z vrcholu pravého kruhu pro vhazování dostal k odraženému puku a z otočky zamířil po ledě ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Kirill Kolcov.
32:50
Vladimir Děnisov z levého křídla nahazoval puk na přední tyč, jeho střela ale byla sražena do rohu ledové plochy.
32:39
Domácí se na levém křídle dostali k další z mnoha střel, Igor Ustinskij byl ale opět na místě a podržel puk.
32:25
Hra se během posledních okamžiků trochu uklidnila, nic to ovšem nemění na tom, že Traktor na ledě dominuje.
30:50
Traktor se vzápětí dostal k další střele, ta ale od modré čáry zamířila pouze do lapačky připraveného Igora Ustinskije.
29:45
Ryan Vesce si z levého křídla krásně sjel před bránu, z blízkosti se mu ale puk mezi betony Igora Ustinskije protlačit nepodařilo! Domácí útočník se vzápětí dostal mezi kruhy pro vhazování k další střele, z otočky ale zamířil pouze do Ustinskijovy hrudi.
28:18
Jan Buchtele se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže jeho následná střela zamířila vedle pravého horního rohu brány. Z pohledu českého fanouška to je obrovská škoda.
28:00
Ze druhé třetiny je odehrálo přesně osm minut a hra pokračuje ve hře 4 na 4.
26:43
Alexandr Pankov se po přerušení hry zbytečně pustil za bránou do strkanice s Rokem Tičarem, který si to nenechal líbit, a oba dva hráči usedli na trestnou lavici za hrubost.
26:43
26:43
Rok Tičar nabral na levém křídle velkou rychlost a z blízkosti se snažil zamířit mezi betony Vasilije Děmčenka, ten šel ale včas do kolen a jeho pokus ukryl ve své výstroji!
26:08
Alexandr Černikov dobře vypálil z levého kruhu pro vhazování a těsně nad ledem mířil k přední levé tyči, Igor Ustinskij ale vytáhl skvělý zákrok a puk pravým betonem vyrazil do rohu kluziště!
25:39
Domácí hokejisté vstoupili do druhé třetiny pořádně zostra, zatím se jim ale nepodařilo zvrátit stav utkání na svou stranu.
24:31
Traktor vyrazil do přečíslení 2 na 1 a Arťom Peňkovskij přihrávkou z levého křídla hledal ze druhé vlny najíždějícího Ilju Zinovjeva, jeho úmysl ale skvěle přečetl Dmitrij Megalinskij.
23:50
Michal Birner zkusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány a náruče připraveného Igora ustinskije.
22:43
Domácí po vyhození Jekatěrinburgu po levém křídle bleskově zavezli puk zpět do útočného pásma a těsně za modrou čárou napřáhli ke střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Igor Ustinskij ji ale dokázal ramenem vyrazit!
22:00
Traktor má k dispozici první přesilovou hru v dnešním zápase a dokázal se usadit v útočném pásmu, zatím ovšem bez střely.
20:46
Pavel Turbin přispěl k nepříjemnému pádu a střetu Jiruje Petrova s bránou podražením, za které usedl na trestnou lavici.
20:45
Jurij Petrov se mezi dvojicí proti hráčů krásně protáhl do samostatného úniku a poté se snažil v blízkosti levé tyče zvednout puk bekhendem pod horní tyč, jenže mu střela vůbec nesedla a vzápětí se rozštípal o brankovou konstrukci! Hra byla po posunutí brány přerušena.
20:12
V Traktor Areně před pár okamžiky začala druhá třetina, do kterého oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1. Úvodní část přinesla velice svižný hokej, ve kterém věřme budou hráči pokračovat i po přestávce.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 21-15; Střely na bránu: 10-8; Vhazování: 9-5; Zablokované střely: 2-6; Hity: 7-2; Fauly: 0-0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 14:21.
Úvodní část utkání v Traktor Areně nabídla velice svižní hokej, během něhož se hra přelévala ze strany na stranu a Rok Tičar nádhernou střelou do šibenice poslal Jekatěrinburg do vedení. Hosté se rychle snažili vedení navýšit, jenže ve své snaze neuspěli a z následného protiútoku bleskově vyrovnal neméně pohlednou ránou Kirill Kolcov. Skóre po první třetině. Traktor Čeljabinsk 1 Avtomobilist Jekatěrinburg 1.
20:00
19:14
Jurij Petrov se po přerušení hry pustil za bránou do Tommiho Kivista, kterého napadl drobným krosčekem, ani tentokrát se ale vylučovat nebude. Rozhodčí hru hodně pouští.
19:14
Puk se po střele Tommiho Kivista odrážel od mantinelu za bránou nebezpečně zpět před brankoviště, Vasilij Děmčenko to ale postřehl a v blízkosti pravé tyče puk ukryl ve své lapačce.
19:00
Do konce první části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:01
Nikolaj Bělov na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střela mířila pod horní tyč, Igor Ustinskij ale dokázal puk ve stoje sklapnout mezi lapačku a vyrážečku!
16:37
Traktor po levém křídle vyrazil do rychlého přečíslení dva na jednoho a Dmitrij Pestunov na vzdálenější pravé tyči hledal najíždějícího Michala Birnera, který by puk uklízel do odkryté části brány, přihrávka k němu ale nedoputovala.
14:56
Igor Ustinskij si po střele z ostrého úhlu připsal další snadný zákrok a po přerušení hry se před jeho bránou do sebe pustili Dmitrij Megalinskij a Arťom Peňkovskij, vylučovat se ale po vzájemném pošťuchování ani na jedné straně nebude.
14:28
Alexej Petrov na levém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování, jenže jeho následná střela zamířila pouze doprostřed brány, kde puk ukryl ve své náručí připravený Igor Ustinskij.
13:54
Ryan Vesce odvedl za bránou Jekatěrinburgu skvělou práci, když nejprve vybojoval puk a vzápětí ho v blízkosti pravé tyče posílal před bránu, jeho nebezpečná přihrávka ale byla jedním z hostujících obránců zablokována.
12:39
Čeljabinsk bleskově odpověděl na úvodní gól Jekatěrinburgu a narostla mu křídla, poslední útočnou snahu domácího celku ale zastavilo postavení mimo hru, po kterém následuje krátká reklamní přestávka.
11:43
Snaha Jekatěrinburgu o rychlé navýšení jednobrankového vedení nic nepřinesla a KIRILL KOLCOV na opačné straně ledové plochy nádhernou střelou s příklepem z vrcholu kruhu pro vhazování zamířil nad lapačkou bezmocného Igora Ustinskije do bližšího pravého horního koutu brány. Stav utkání je rázem vyrovnaný 1:1! Asistence: Arťom Borodkin a Alexej Petrov.
11:10
Jekatěrinburg se na začátku druhé poloviny první třetiny ujal vedení a rychle se ho snaží navýšit.
10:25
ROK TIČAR si najel mezi kruhy pro vhazování na zpětnou přihrávku Alexeje Simakova z pravého křídla a poté nádhernou střelou zápěstím zamířil do levého horního rohu brány. Asistence: Alexej Simakov a Alexandr Ščemerov.
09:15
Jan Buchtele si dojel do levého rohu útočného pásma pro nahozený kotouč, jenže po následné otočce byl vytlačen podél mantinelu k modré čáře a jeho bekhendová přihrávka mířící podél hrazení za bránu skončila pouze na hokejce jednoho z domácích hráčů.
08:05
Arťom Borodkin se ocitl na pravém křídle v blízkosti modré čáry úplně sám a po krásné zpětné diagonální přihrávce svého spoluhráče z levé strany se snažil bez přípravy tvrdě vypálit s příklepem, jenže puk promáchl.
07:54
Alexej Michnov si z levého křídla krásně sjel před bránu a z mezikruží se snažil bekhendem nahrnout puk mezi betony Vasilije Děmčenka, ten byl ovšem připraven a kotouč ukryl ve své výstroji!
06:59
Rok Tičar se snažil na levém křídle na útočné modré čáře protečovat puk do pásma, jenže se tam ocitl v obležení dvou protihráčů, kteří mu to neumožnili.
06:00
Alexandr Černikov se středem ledové plochy bleskově vydal směrem vpřed a z vrcholu mezikruží napřáhl k prudké střele, ta ovšem zamířila těsně vedle levé tyče.
05:33
Oba dva týmy se v rychlém sledu dostaly do jedné velice slibné brankové příležitosti a zatím sledujeme utkání hrané ve vysokém tempu. Hra se přelévá z jedné strany na druhou.
04:07
Vasilij Děmčenko vyjel za bránu, aby zastavil nahozený puk, což se mu sice podařilo, jenže rozehrávkou o mantinel ho vzápětí namazal na hůl Roka Tičara, který zpětnou přihrávkou hledal před bránou Jana Buchteleho! Český útočník byl ale dezorientovaný a z otočky puk nedokázal zasáhnout.
03:03
Maxim Jakuceňa si z pravého křídla krásně sjel obloukem před bránu a v blízkosti pravé tyče se pokoušel puk bekhendem zvednout do bližšího horního rohu brány, jenže Igor Ustinskij tam skvěle ucpal prostor a vyrážečkou jeho pokus vyrazil!
02:00
Domácím hokejistům Čeljabinsku se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo po levici Vasilije Děmčenka.
01:16
Avtomobilist odpověděl dělovou ránou od modré čáry, ta ovšem byla nepřesná a zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Vasilij Děmčenko se ze pukem pouze ohlédl.
00:53
Alexandr Pankov se ocital v blízkosti pravé tyče v první velké brankové příležitosti, jenže prudký kotouč nedokázal zpracovat a ve stoje se mu zamotal pod nohy.
00:01
Paul Szczechura vyhrál úvodní vhazování utkání a domácí Traktor se jako první mohl vydat směrem vpřed.
00:01
V Traktor Areně je vše nachystáno a čeká už se jen na to nejdůležitější, tedy aktéry dnešního zápasu, kteří za pár okamžiků vyjdou na ledovou plochu.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Borodkin, Šinin, Děnisov, Kolcov, A. Petrov, N. Bělov, Mamajev – Vesce, Jakuceňa, Szczechura – J. Petrov, Černikov, Pankov – Pestunov, Birner, Afonasjevskij – Šarov, Peňkovskij, Šolochov – Zinovjev.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Lavriněnko) – Megalinskij, Kivistö, Ščemerov, Andersén, Turbin, Timašov, Žuravljov – Golyšev, Simakov, Tičar – Koukal, Šingarejev, Buchtele – Torčeňuk, Michnov, Monja – Česalin, A. Alexejev, K. Volkov.

Rozhodčí: Eduard Odins, Sergej Kulakov. Čároví: Gleb Lazarev, Jevgenij Litvinov.

04.08.16 Traktor Čeljabinsk – Jekatěrinburg 2:1
Sobotní program Kontinentální hokejové ligy nabídne krátce po poledni souboj dvou celků, kterým se během posledních dnů nedaří. Čeljabinsk se v domácí Traktor Areně bude snažit proti Jekatěrinburgu ukončit sérii pěti porážek, hosté jsou na tom ovšem hůře, když vyhráli pouze jeden z posledních devíti zápasů a pouze ve dvou z nich dokázali bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.