Michal Řepík 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:36
Michal Birner 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:38

Trestné minuty: 2 – 6
Vyhraná vhazování: 27 – 34
Zablokované střely: 11 – 6
Hity: 3 – 3
Dnešní utkání Čeljabinsku s Petrohradem je tedy u konce a vítězem se stává domácí celek. Ten sice v celkovém součtu nebyl lepším, avšak po nevýrazné třetí třetině se ubránil na začátku prodloužení a v čase 62:33 dokázal udeřit Kirill Kolcov. Hosté tak mohou litovat nevyužité šance Tichonova ze úvodu prodloužení.
62:33
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Až teď se domácí poprvé v prodloužení dostali do útočného pásma a hned rozhodují! Jeden z hostů podcenil souboj u zadního mantinelu, ztratil puk a při následné trochu neurovnané akci se touš dostal na hokejku KIRILLA KOLCOVA. Ten z pravého kruhu rychle zakončil a svižnou ranou ke vzdálenější tyči překonal dobře Koskinena v bráně Petrohradu. Asistence: Jurij Petrov, Alexandr Černikov
61:56
Gusev přenechal kotouč Vojnovovi, nicméně jeho nahození ze strany až k brankovišti neprošlo.
61:44
Hosté jsou o poznání aktivnější a dalším, kdo zaměstnal Děmčenka byl Dadonov. Ten však na domácího brankáře ani nadvakrát nevyzrál.
60:58
Velké zmatky u Děmčenka! Brankář Traktoru neudržel nahození a Tichonov šel hodně důrazně za dorážkou. Nakonec ale Děmčenko udržel puk u své tyče.
60:24
Jako první z brankářů se v prodloužení musel předvést Vasilij Děmčenko, jenž zastavil akci soupeře. Následuje buly po levici domácího brankáře.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:11
Mohlo být rozhodnuto! Dacjuk s Plotnikovem se dostali do situace dvou na jednoho, ale Dacjuk místo přihrávky na volného Plotnikova volil střelu a s tou si domácí v pohodě poradili.
58:45
Nikolaj Bělov byl sice první u vyhozeného kotouče, ale sudí i přesto pískají zakázané uvolnění. Fanouškům Traktoru se to nelíbí, avšak buly je stejně nařízeno u Děmčenka.
58:25
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a po souboji za Děmčenkovou bránou je hra přerušena. Zřejmě se puk dotkl ochranné sítě.
57:43
Již poněkolikáté v tomto utkání se ke střele dostal Dinar Chafizullin. Z levého kruhu však rána letěla daleko od konstrukce brány.
57:26
Po nepovedeném výpadu domácích se petrohradští znovu přesunuli do útoku a Děmčenko už tentokrát musel zasahovat. Učinil tak bez potíží.
56:47
Jenže ani Kovalčukovi se akce vůbec nepodařila a puk mizí v neutrální zóně.
56:19
Znovu jsou v útočném pásmu hráči hostujícího SKA Petrohrad. Kovalčuk se pokouší vymyslet cosi kloudného.
55:26
Hosté jsou v posledních desítkách vteřin aktivnější, nicméně defenzíva Čeljabinsku si zatím ví rady a nepouští soupeře k bráně.
54:48
Šipačjov šikovně zavezl puk do útočného pásma a po rychlé souhře dokázal vypálit Dadonov. Nízká rána jen zaduněla na betonech Vasilije Děmčenka.
53:51
Kovalčuk se u mantinelu pokusil obhodit jednoho z domácích, ale nakonec se musel poroučet zpět do středního pásma.
53:24
Po dobré pasáží z pohledu Petrohradu se kotouč drží na hokejkách domácích borců. Ani ti se ale do šancí zatím nedostávají.
52:42
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu a hra je přerušena. Oba celky na led posílají čerstvé síly.
52:13
SKA se po ubráněném oslabení drží v útočném pásmu, avšak ke střele na bránu zatím nedošlo. Traktor se dobře brání.
51:29
51:18
Až teď si musel Koskinen připsat zákrok. Mirnov měl u pravého kruhu chvíli na zakončení, nicméně slabou ránu po ledě si finský gólman pohlídal.
50:43
Navíc je odpískán icing domácího týmu.
50:29
Minuta přesilové hry Traktoru je zničehonic fuč a zatím jsme neregistrovali jedinou povedenější akci domácích. Naopak to byl Děmčenko, kdo musel naposled zasahovat.
49:29
Řepík po střele svého spoluhráče jen tak dojížděl k brankovišti, kde ho Mikko Koskinen (PET) nepochopitelně atakoval a výsledkem jsou dvě trestné minuty za hrubost. Trest odpyká Ilja Kovalčuk.
49:18
Zakázané uvolnění Petrohradu. Nyní opravdu není nic zajímavého k vidění.
47:57
Na druhé straně rovněž registrujeme nepřesné zakončení. Šance stále ne a ne přijít.
47:23
Nahození na bránu v podání Kolcova bylo hodně nepřesné. Nikdo z domácích navíc nedokázal usměrnit kotouč blíže k bráně.
46:56
Domácí se uchýlili k pouhému vyhození kotouče přes všechny čáry, nicméně icing se nepíská.
46:24
Ilja Kovalčuk už tentokrát dokázal vystřelit tak, aby mu soupeři nezablokovali zakončení, ale Děmčenko byl připraven.
45:58
Ani Děmčenko nemusel předvést těžší zákrok, neboť i Dacjukův pokus byl zablokován. Každopádně se však bude vhazovat po levici domácího gólmana.
45:46
Štěstí nyní zkusil Kručinin, avšak jeho rána přes dva beky soupeře neprošla a na druhou stranu se hrnou hostující hráči.
45:01
Opravdu nesledujeme moc pěknou pasáž. Hraje se především v neutrální zóně a nikdo se nikam moc nedostává.
43:58
Zakončení z poměrně velkého úhlu neznamenalo velké nebezpečí. Ani jeden z týmů nyní nechce udělat větší chybu.
43:24
Po ubráněné přesilové hře se hostům nedaří založení útoku. Kotouč dolétl na zakázané uvolnění a hra se stěhuje do středového kruhu.
42:52
42:28
Opět je puk až za bránou Mikky Koskinena. Druhá část přesilové hry se Petrohradu vůbec nedaří.
41:52
Finální přihrávka na střed útočného pásma byla zastavena domácími hráči, kteří kotouč okamžitě odpalují přes všechny čáry.
41:25
Petrohradu se sice dařilo kombinovat v blízkosti brankoviště, ale Děmčenko zatím nemusel předvést ani jeden zákrok.
40:52
Paul Szczechura (CLJ) navíc oslabuje domácí celek. Dostává dvě trestné minuty za hákování!
40:40
Hosté se dostali do velké šance! Na začátku třetí třetiny se jim podařilo dostat puk ke Kovalčukovi, ale ten tísněn nezvládl zakončení do odkryté části brány.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:55.
Po druhé části týmy odcházejí do kabin za vyrovnaného stavu! Ani jeden z týmů se sice nejprve ne a ne dostat k zajímavějšímu zakončení, ale nakonec se hostům přeci jenom jedna akce vydařila. Ve 32. minutě slavila úspěch souhra druhého útoku SKA a Jevgenij Dadonov dokázal vyrovnat. Přibližně dvě minuty po této brance Kručinin mohl vrátit na stranu domácího celku, nicméně podruhé v zápase při brejku nedokázal vyzrát na Mikku Koskinena.
40:00
39:56
Ani napadání hostujícího celku nevedlo k zisku kotouče a třetina se pomalu chýlí ke konci.
39:26
Petrohrad se ještě v závěru třetiny dostal k dalšímu zakončení. Zastavený puk však před Plotnikovem dokázal přikrýt pozorný Děmčenko.
39:19
Také další souboj Chafizullin vs. Děmčenko má vítěze v podobě domácího gólmana. Nutno říci, že se nejednalo o nebezpečnější zakončení.
38:43
Naopak z klidu byl na druhé straně vyrušen Děmčenko. Akce Petrohradu vyústila v přihrávku na osamoceného Chafizullina, ale obránce hostů trefil jen dobře postaveného brankáře.
38:29
Poměrně rychle teď hru přesunul Szczechura, avšak poblíž kruhu mu byla zablokována hokejka a Koskinen mohl být v klidu.
37:29
Koskiranta to udělal velmi dobře, když si vybruslil od zadního mantinelu a hledal Prochorkina. Souhra ale neznamenala zakončení.
36:53
Naopak Děmčenko si do statistik připíše jeden úspěšný zásah, neboť zlikvidoval svižný pokus Nikity Guseva.
36:34
Útoku, ve kterém se nachází i Řepík s Birnerem, se nyní dařilo udržet hru poblíž hostujícího brankáře, nicméně k zákroku Koskinen nebyl donucen.
36:15
Mikko Koskinen musel opět zasahovat, ale opět si poradil. V posledních desítkách vteřin je hostující strážce svatyně překvapivě zaměstnanějším z brankářů.
34:42
Druhá megašance Alexeje Kručinina v tomto utkání. Opět se domácí forvard dostal sám až před Koskinena, ale ani bekhendová klička neslavila úspěch.
34:11
Vojnov byl opět jednou z hlavních postav další akce. Tentokrát obránce SKA při defenzivním zákroku doklouzal až do Koskinenovy brány a dochází k přerušení.
33:58
Bleskový útok Petrohradu měl zakončovat volný hráč , avšak na pravé straně se Vojnovovi nepodařilo trefit prudkou přihrávku.
33:21
Nyní však nenápadná střela nadělala Koskinenovi potíže. Finský gólman si ale přeci jenom dokázal poradit a dostal puk mimo nebezpečí.
32:44
Domácí jsou po inkasované brance značně rozhozeni a nedaří se jim. Znovu kotouč posílají jen na hokejky obránců Petrohradu.
31:34
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nyní už se po vhazování hosté zmocnili kotouče a okamžitě to vyústilo ve vyrovnání! Krásná kombinace Guseva se Šipačjovem už mohla být zakončena, ale nakonec ještě došlo k přihrávce na zcela volného JEVGENIJE DADONOVA, jenž v pohodě zakončil do odkryté brány! Asistence: Vadim Šipačjov, Nikita Gusev
31:23
A hra je znovu přerušena. V tomto případě to zavinili hosté, kteří se provinili ofsajdem.
Po icingu Čeljabinsku a následném buly se sice zmocnil kotouče Řepík, ale jeho bleskový start je zastaven hvizdem sudího. Nespustila se totiž časomíra.
31:09
Hvězdná spolupráce Kovalčuka s Dacjukem vyústila až ve střelu druhého jmenovaného, avšak Děmčenko měl dobrý výhled a v pohodě zakročil.
30:49
Koskinen sice signalizoval zakázané uvolnění, ale Černikov dobře zabojoval a icing se díky tomu nepískal. SKA se však dostává k puku.
30:34
Jevgenij Ketov musel zastavit na útočné modré čáře a to nakonec znamenalo ofsajd.
29:54
Kotouč se přelévá ze strany na stranu. Nebezpečné zakončení ale od ani jednoho z týmů momentálně nepřichází.
29:08
Hra se přestěhovala až k Děmčenkovi a hned to vypadalo hodně zajímavě. Dadonov hledal nataženou hokejku Jegora Jakovleva, nicméně ten z mezikruží usměrnil puk pouze mimo tři tyče.
28:16
Jeden z domácích dokázal ustát atak soupeře a naservíroval puk střílejícímu spoluhráči. Koskinen zasahovat nemusel.
27:56
Krátký souboj poblíž Děmčenkovy svatyně vyhráli domácí hráči, kteří rychle vyvážejí puk z vlastního pásma.
27:25
Komerční přestávka.
27:24
Na druhé straně musel zasahovat Mikko Koskinen. Byl to Alexandr Černikov, kdo zakončoval rychlou akci střelou z velkého úhlu.
26:28
Pavel Dacjuk si to namířil mezi dva obránce Traktoru, nicméně ve finále skončil po pěkném bodyčeku na ledové ploše!
25:47
Petrohradu se teď vůbec nedaří. Domácí navíc výborně napadají a nutí soupeře k rychlým otočkám směrem ke Koskinenově bráně.
25:18
Jeden z domácích byl u mantinelu tvrdě dohrán a ztratil helmu. Fanouškům Traktoru se to nelíbilo, ale vylučovat se tentokrát nebude.
24:49
Bleskový útok dvojice Birner – Řepík vypadal velmi dobře, nicméně nakonec je výpad dvou českých hráčů zastaven ofsajdem.
24:38
Ilja Kovalčuk rychle přejel útočnou modrou čáru a okamžitě prověřil Děmčenka v bráně Traktoru. Puk však letěl přesně doprostřed brány.
24:24
Hráči Čeljabinsku zůstávají i přes nevyužitou početní výhodu aktivnější a snaží se hrát v pásmu soupeře. SKA si určitě představovalo lepší vstup do druhé části.
23:53
Po ukončení přesilové hry přišlo jedno zakončení a teď se k další střele dostal Jurij Petrov. Jeho dělovka byla zablokována.
23:20
23:08
Už už to vypadá, že se hosté ubrání i zbytku přesilové hry. Kotouč je totiž až u Vasilije Děmčenka.
22:42
Hosté hrají ve čtyřech.
22:26
Dobře sehraná kombinace zakončená střelou Černikova. Puk si to namířil mimo vzdálenější tyč.
22:16
Traktor se drží v útočném pásmu, ale nyní od modré čáry vylétla jen slabší střela, která skončila v náruči Mikky Koskinena.
21:47
Kručininovi se sice podařilo vybruslit z rohu kluziště, nicméně na povyjetého Koskinena si přijít snad ani nemohl.
21:20
A Čeljabinsk si zahraje dvojnásobnou přesilovku! Dvouminutový trest za vysokou hůl inkasuje Dinar Chafizullin (PET). Nutno říci, že se jednalo o smolný zákrok.
20:42
Poměrně rychle po začátku druhé periody tady máme první vyloučení zápasu. Hodně nevybíravým zákrokem se prezentoval Vjačeslav Vojnov (PET), který kolenem zastavil soupeře a dostává dvě trestné minuty za podražení.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:51.
První třetina zápasu je za námi a do kabin jdou spokojenější domácí hráči. Ti sice rozhodně neměli navrch, ale díky precizní obraně a dobře chytajícímu Děmčenkovi se jim zatím daří držet čisté konto. Navíc se v sedmé minutě ujala střela Paula Szczechura a od tohoto okamžiku tak Traktor vede 1:0. Hosty od další pohromy poté zachránil rovněž kvalitně zasahující Koskinen, jenž zneškodnil únik Alexeje Kručinina.
20:00
19:57
Puk se odráží do středního pásma. V této třetině už nic dalšího neuvidíme.
19:27
V poslední minutě první třetiny se domácím daří držet kotouč hodně daleko od Děmčenka, nicméně ani Koskinen nyní nemusí zasahovat.
19:04
Icing domácích. Hra se tedy samozřejmě stěhuje před Vasilije Děmčenka.
18:35
Hosté vyhráli šermovačku u mantinelu a kotouč se následně odrazil mezi kruhy k Prochorkinovi. Tomu už ale puk sjel z čepele a Děmčenko tak mohl být v klidu.
17:58
Domácí kotouč vyhodili na zakázané uvolnění, nicméně vhazování je nařízeno ve středovém kruhu.
17:42
Až teď se hostům podařila kombinace, po které Plotnikov dokázal nasunout puk před brankoviště. Nikdo z týmu Petrohradu už ale zakončit nedokázal!
16:53
Ani jednomu z celků se teď moc nedaří, ale navrch mají přeci jenom stále hosté. Zajímavější zakončení však nepřichází.
15:22
Po ofsajdu se vhazovalo ve středním pásmu a puku se zmocnili hosté. Kotouč však rychle letí až k Děmčenkovi.
14:53
Děmčenko zastavil střelu z otočky v podání jednoho z hostů, ale jeho spoluhráči se s pukem nedostávají ani k útočné modré čáře.
14:15
Domácím se daří obrana vlastního pásma. Teď byla u modré čáry celá pětice hráčů Traktoru a hosté se tak museli vrátit až k vlastnímu brankáři.
13:33
Obrovská šance na navýšení vedení! Zničehonic se za zády všech hostujících hráčů zjevil velmi aktivní Alexej Kručinin, avšak jeho střelu Koskinen při souboji tváří v tvář dokázal zneškodnit!
12:58
Ofenzivní kombinace Petrohradu končí ofsajdem. Po něm je zahlášena komerční přestávka.
12:46
Hraje se převážně v pásmu domácího týmu. K zakončení se ale hosté ne a ne dostat.
11:42
Nepříjemné nahození prolétlo vedle Děmčenkovy brány, avšak domácí brankář musel hodně rychle reagovat na odražený kotouč, jež se dostal na hokejku útočníka SKA. Dorážka z úhlu končí vedle.
11:29
Minutu poměrně nezáživné hry zastavují až dva domácí útočníci, kteří se provinili ofsajdem.
10:23
Důležitý zákrok Mikky Koskinena. Finský brankář čelil dvěma Kručininovým dorážkám, ale ani jedna si cestu za záda hostujícího gólmana nenašla.
09:58
Rychlejší přechod do ofenzívy předvedli i domácí a Koskinen musel řešit Zinovjevovu střelu. Volný kotouč v rohu získávají opět domácí.
09:43
Tentokrát to byl Pavel Dacjuk, kdo rozjel rychlý útok. V tomto případě však sražený kotouč vylétl až do ochranné sítě.
09:29
Hosté začínají mít opět převahu. Dva domácí borci podcenili souboj u mantinelu a Koskiranta se díky tomu ze strany dokázal prodrat až k brankáři. Děmčenko zůstává stoprocentní.
08:59
Nyní ale mohlo být vyrovnáno! Jevgenij Ketov se individuálně skvěle protáhl až před Děmčenka, avšak ten jeho zakončení nezbaštil a následně si poradil i s dorážkou!
08:31
Ani další ofenzivní akce neslaví úspěch. Čeljabinsk puk vrací až ke Koskinenovi.
07:32
Petrohrad se snažil zareagovat, nicméně přechod přes střední pásmo nebyl vůbec ideální. Puk získávají domácí.
06:10
Domácí se dostávají do vedení! Kručinin se znovu ujal kotouče, tentokrát nestřílel a našel hokejku PAULA SZCZECHURY. Útočník Čeljabinsku vyslal jedovatou ránu z vrcholu kruhu a Koskinen puk vinou zakrytého výhledu nedokázal zastavit! Asistence: Alexej Kručinin
05:50
Po rychlé akci se kotouče u mantinelu zmocnil Kručinin, nicméně jeho rána Koskinena příliš nezaměstnala.
05:28
Jeden z beků SKA prokázal velký přehled, když si počkal na pohyb domácího útočníka a v pohodě rozehrál. Děmčenko následně musel zasahovat proti Mosesovi.
04:56
SKA se okamžitě dokázalo osvobodit a dostalo kotouč mimo vlastní pásmo. Záhy však Traktor rozjel útočnou akci a drží se u soupeřova brankáře.
04:25
A teď hráči Petrohradu zahrávají jen na zakázané uvolnění. Hráči se stěhují před Koskinena.
03:46
Nyní už hrají opět hostující hráči, kteří jsou o poznání aktivnější. Defenzíva Traktoru si však zatím počíná velmi dobře.
03:28
Szczechura přenechal touš Jakuceňovi a jeho svižná rána Koskinenovi způsobila menší potíže. Nakonec je ale puk za bránou.
02:59
Čeljabinsk znovu posílá kotouč pouze za Koskinenovu bránu. Hosté mohou rozjet další ofenzivní výpad.
02:23
Zajímavá šance! Volného kotouče u pravého kruhu se zmocnil Vojnov, jenž si najel do mezikruží a bekhendem protáhl Děmčenka!
01:48
Poblíž Koskinenovy svatyně domácí vůbec nic nevymysleli a oba celky pomalu střídají.
01:12
Zakázané uvolnění Traktoru znamenalo další buly u Děmčenka, avšak tentokrát už se domácí po vhazování dokázali vymanit z vlastního pásma.
00:54
SKA se v útočném pásmu usadilo okamžitě po vhazování vedle Děmčenka a znovu se hosté pokoušeli zakončit. Zatím bez výsledku.
00:42
Děmčenko byl přinucen k už druhému zákroku. Kousek od modré čáry vypálil Sergej Plotnikov, nicméně nejednalo se o příliš nebezpečný pokus.
00:18
Hosté začínají velmi aktivně a po nahození se okamžitě odhodlávají k aktivnímu napadání.
00:01
Dobrý den! Kontinentální hokejová liga je od včerejška odstartována a již za malou chvíli bude zahájeno utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a SKA Petohrad! Můžeme se těšit na trojnásobné české zastoupení, neboť Řepík s Birnerem se předvedou ve třetím útoku domácího týmu a snad se do hry dostane i náhradní brankář Traktoru, Pavel Francouz.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Bělov, Borodkin, Kolcov, Žuldikov, Šinin, Klimontov, Petrov – Kručinin, Szczechura, Jakuceňa – Šarov, Pestunov, Mirnov – Birner, Peňkovskij, Řepík – Šolochov, Černikov, Petrov – Zinovjev.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Zubarev, Vojnov, Čudinov, Chafizullin, Bělov, Jakovlev – Kovalčuk, Dacjuk, Plotnikov – Gusev, Dadonov, Šipačjov – Chochlačjov, Moses, Prochorkin – Ketov, Koskiranta, Tichonov – Děrgačjov.

Rozhodčí: Ravodin, Fraňo – Metalnikov, Sirotkin.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Pavel Francouz (CZE)
Michal Řepík (CZE)
Michal Birner (CZE)

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ Z MINULÉ SEZÓNY

4.12.2015 Petrohrad – Čeljabinsk 3:2 pp.
3.10.2015 Čeljabinsk – Petrohrad 2:1 pp.
SKA PETROHRAD

Tým z druhého největšího města Ruské federace byl loni jedním z největších favoritů na zisk titulu, avšak parta kolem Ilji Kovalčuka se nakonec musela spokojit jen se semifinále, ve kterém podlehla moskevskému CSKA. I letos ale Petrohrad bude patřit k jednoznačným favoritům a cíle tak budou jen ty nejvyšší. Před startem sezóny si SKA zahrálo celkem deset přípravných utkání a bilance byla stejně jako u Čeljabinsku padesátiprocentní. Tedy pět výher a pět porážek. Oproti domácím jsou však hosté v ofenzívě o poznání produktivnější a v přípravě si udrželi průměr 4,2 vstřelené branky na zápas.

TRAKTOR ČELJABINSK

Domácí celek loňskou sezónu zakončil až na desáté pozici Východní konference a vyřazovací boje o Gagarinův pohár se ho tedy vůbec netýkaly. Letos ale Čeljabinsk určitě bude pomýšlet výše a stoprocentně bude chtít nakouknou do play-off. V rámci přípravy na sezónu 2016/17 tým odehrál celkem dvanáct přátelských utkání s bilancí šesti výher a šesti porážek. Zajímavostí je fakt, že hned v osmi z těchto zápasů padly maximálně čtyři branky.

17.8.2016 Čeljabinsk – Novosibirsk 3:5
16.8.2016 Čeljabinsk – Novosibirsk 3:1
14.8.2016 Omsk – Čeljabinsk 2:0
13.8.2016 Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:1
8.8.2016 Čeljabinsk – Jekatěrinburg 4:2
Krásné úterní odpoledne. Po včerejším úvodním zápase sezóny je dnes na programu Kontinentální hokejové ligy větší dávka utkání a my se spolu můžeme těšit na střetnutí mezi Traktorem Čeljabinsk a SKA Petrohrad. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.