Jakub Kovář (CER): 85% úspěšnost, 18 chycených střel.
Po dlouhých nájezdech se podařilo zvítězit a bonusový bod získat týmu Lada Togliatti.
Autorem vítězné branky je GEORGIJ BĚLOUSOV.
Nikita FILATOV neproměňuje.
Pavel ČERNOV neproměňuje.
Nikita FILATOV proměňuje.
Daniil VOVČENKO proměňuje.
Rozhodčí prohlíží záznam videa u Truňovova nájezdu. Ten byl pravděpodobně vstřelen pomocí brusle.
Maxim TRUŇOV proměňuje.
Georgij BĚLOUSOV neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení branka nepadla a následují nájezdy.
63:22
Kotouč kontrolují domácí a snaží se uklidnit hru. Puk v posledních vteřinách často měnil majitele.
62:13
Šenfeld z těsné blízkosti poslal puk do ramene brankáře.
61:03
Rychlý protiútok končí střelou Trubačjova a následným zákrokem gólmana.
60:15
K bráně se probíjel Bumagin, ale byl obrán o kotouč.
60:01
Šedesát minut hry nevyřešilo nerozhodný stav a následuje prodloužení, popřípadě nájezdy.
60:00
59:38
Závěrečný tlak Čerepovce přichází, zápas ale nejspíše dospěje do prodloužení.
59:12
59:01
Tvrdá střela z obrany minula cíl.
58:46
Teprve nyní se hostům povedlo vyhodit puk.
58:41
Střela od modré jen prosvištěla nad bránou Lady.
57:29
Monsova střela od mantinelu trefila brankáře do ramene.
57:12
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Nikita Filatov – 2 min., nedovolené bránění).
56:12
Lada po delší době v útoku. Johanssonova střela minula cíl a puk následně převzali hráči Čerepovce.
54:39
Severstal nyní pálí, co to dá. Jeden útok za druhým teď vedou domácí směrem na Ježova.
53:20
Ježov krátce po buly lapil nepříjemnou střelu po ledě.
53:06
Vovčenko svou tvrdou přízemní střelou poslal puk jen pár centimetrů vedle brány!
52:10
Oba týmy hrají rychle a nebojácně. Útočné akce teď vedou především domácí, ale vážnější ohrožení brány se zatím nakonalo.
51:07
Sitnikov zkusil individuálně projít mezi obránci. To se mu povedlo, ale za sebou nechal kotouč.
50:21
Kagarlickij vystřelil z mezikruží jen do zadního mantinelu.
49:55
Další svižné vyhození puku z obranné třetiny Lady.
49:25
Togliatti se povedlo vyhodit puk z pásma.
49:20
Střelu obránce lapil Ježov do lapačky.
49:04
Domácí nyní obléhají bránu a snaží se skórovat.
48:47
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Juksejev – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Rafael Achmetov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
48:47
48:42
Šeferova dělová rána prolétla okolo brány.
48:21
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Viktor Komarov – 2 min., nedovolené bránění).
48:04
Komarov byl ve výtečné pozici! Puk mu ovšem sklouzl po čepeli a zamířil mimo bránu.
47:22
Hraje se poměrně ve vysokém tempu. Puk má častěji v držení Togliatti, ale zatím hosté nedokázali proměnit své šance.
46:59
Sérii střel útočníků hostů nyní odolal Kovář.
46:41
Lada nyní kontroluje puk a snaží se dostat do útočné akce.
45:57
Filatov zkusil střelecké štěstí, ale jeho pokus mířil vysoko nad bránu do ochranné sítě. Hra se přesune do střední třetiny.
45:52
44:52
Ofsajd zastavuje další útok Lady.
44:31
Bumagin si po dlouhém obléhání připravil zajímavou střelu, kterou musel Kovář vytěsnit ramenem do ochranné sítě.
43:52
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Andrej Šefer – 2 min., sekání).
43:28
Šenfeld nabil Malenkichovi jehož střelu zastavuje hruď gólmana.
42:33
Střelu od modré tečoval Bumagin. Kovář má puk ve své moci.
41:56
Berdnikov zakončil z mezikruží jen do náruče připraveného brankáře.
41:19
Na druhé straně zkusil Bělousov poslat svůj tým do vedení ale proti jeho dorážce se postavil kovář.
40:58
Vovčenko zkusil z těsné blízkosti přizvednout puk a poslat ho nad beton brankáře. To se mu ale nepovedlo jelikož Ježov dobře zasáhl.
40:10
Po vyhraném buly se snaží Lada dostat do útočné třetiny.
40:01
Divoká třetina, ve které jsme viděli čtyři góly je minulostí. Čerepovec přidal na obrátkách a jeho hráči zařídili vyrovnání. Třetí třetina tak započne za stavu 3:3.
40:00
39:25
Čerepovci se povedlo vyhodit puk z pásma.
39:03
Poslední minuta třetiny je již v pohybu a Togliatti obléhá bránu soupeře.
38:25
Severstalu se podařilo již dvakrát vyhodit puk.
38:02
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Kazakovcev – 2 min., vysoká hůl).
37:30
Domácí nadále pokračují v tlaku na soupeře. Obléhají bránu a snaží se co nejvíce střílet.
36:51
Čerepovec právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Mons našel zpoza brány DMITRIJE KAGARLICKIJHO, který tvrdou ranou překonal brankáře Ježova. Asistence: Jevgenij Mons.
36:30
Ofsajd zastavil další z útoků domácích.
35:54
Puk se po vhazování dostal ke Kagarlickijmu, jenž našel mezi kruhy JEVGENIJE MONSE a ten přesnou ranou zařídil kontaktní gól. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
35:41
Karlin se ocitl sám před brankářem a pokusil se procpat kotouč mezi betony brankáře. Ježov ale stačil zasáhnout.
35:08
Odpískán je icing Togliatti a hra se vrátí před gólmana hostů.
34:15
Vovčenko zkusil trefit ze vzduchu nahozený puk, ale pozorný Ježov ho lapil do rukavice rychleji.
34:10
33:45
Severstal nyní zastavuje ofsajd.
33:15
Ladě se podařilo vyhodit puk z pásma.
32:35
Šeferova ostrá střela těsně minula bránu.
32:10
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Filatov.
31:37
Filatov v protiútoku zakončil jen do plexiskla za bránou.
31:25
31:21
Ježov raději podržel puk, který k němu pomalu doklouzal.
31:09
Trunjov střílel z ostrého úhlu a poslal kotouč jen do zadního mantinelu.
30:45
Puk se po střele od modré odrazil od betonu brankáře do ochranné sítě.
30:26
Mons tečoval zakončení od modré a puk skončil v lapačce pozorného Ježova.
29:48
Tvrdá dělovka Kudaka zamířila pár centimetrů vedle brány.
29:26
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Vladimir Maleňkich – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
28:59
Do útoku prošel Bumagin, jehož střelu Kovář vytěsnil ramenem.
28:22
Vovčenko prošel okolo obránce a zkusil zakončit individuálně. Ježov ho dobře vychytal.
A gól je potvrzen jako platný.
Celá gólová situace je rozebírána videorozhodčím.
27:45
Nejdříve Mons obkroužil bránu a poslal kotouč do tyče. Poté opuštěný puk poslal DMITRIJ KAGARLICKIJ pod horní tyč brány. Asistence: Jevgenij Mons.
26:08
Togliatti právě vstřelilo branku!
ALEXANDER BUMAGIN si sjel před bránu, kde počkal na přihrávku zpoza brány a poslal puk mimo dosah Kováře. Asistence: Nikita Filatov a Mikael Johansson.
25:09
Togliatti již obsadilo pásmo a nyní nebezpečně kombinuje.
24:25
Ihned po vhazování se domácím povedlo vyhodit puk z pásma.
24:20
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Denis Ježov – 2 min.).
24:08
Bumaginova střela byla sražena do ochranné sítě nad bránou.
23:48
Icing Lady po kterém následuje vhazování před Ježovem.
23:30
Ježov podržel nebezpečné nahození a hra je přerušena.
23:05
Ofsajdu se dopustili i domácí hráči.
22:55
Ofsajd nyní zastavil protiútok Togliatti.
22:44
Berdnikov zvládl pouze nahodit. Puk nikdo z jeho spoluhráčů nevybojoval.
21:54
Bělousov se pokusil o hattrick ale jeho tvrdá střela mířila nad branu.
21:22
Trubačjov zavezl puk do pásma ale byl vytlačen do rohu kluziště.
20:18
Do útoku se vrhla první formace Severstalu. Jejich počínání ale dobře odhadli hráči Lady a dokázali úvodní tlak odrazit.
20:01
20:00
V úvodní třetině se do snadného vedení dostali hosté a to zásluhou Bělousovo, který navýšil vedení Lady ve dvanácté minutě na 2:0. Severstal na to zatím nebyl schopen reagovat a to ani v pětiminutové přesilové hře.
19:51
Lada se ještě snažila dostat do útoku ale domácí ji dobře odrazili.
19:10
18:33
Černov zkusil prostřelit Ježova z blízka, ale střela mu nesedla.
18:22
Střela Šefera končí v náručí gólmana.
17:55
Togliatti opět vyhazuje.
17:30
Po nepodařené střele Kudakova přišel jeho tým o pásmo.
16:45
Nyní se hostům povedlo vyvést puk z pásma.
16:17
Trubačjov vystřelil nadějně z ostrého úhlu. Ježov vytěsnil ramenem.
15:22
Vovčenko vystřelil z pravého kruhu a trefil boční síť.
14:50
Střela Masuhra trefila jen kotník bránícího hráče a hosté následně vyhazují.
14:10
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Denis Zernov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).
13:59
Domácí těží z výhody a obléhají bránu Lady.
13:14
Čerepovec se snaží vzpamatovat z dvougólového manka. K vidění byla akce Sitnikova, při které poslal puk těsně vedle vzdálenější tyče.
11:58
GEORGIJ BĚLOUSOV si připisuje další zásah! Šenfeld ho nalezl mezi kruhy a forvard Lady poslal kotouč za záda bezmocného Kováře. Asistence: Anton Šenfelda Dmitrij Sinicyn.
10:30
Střela Denise Ježova jeho jmenovce v brance soupeře nepřekvapila. Hra je přerušena a vhazuje se v pásmu Lady.
10:10
Berdnikov dotlačil kotouč k bráně a Ježov jej raději podržel na ledě.
09:53
Přihrávka mířila na Magogina, který před bránou tečoval a kotouč poslal zcela mimo bránu.
09:28
Trunjov prošel do útočného pásma a střelou přes obránce poslal kotouč přímo do náruče brankáře.
08:57
Domácí nyní kontrolují puk a snaží se projít skrze střední pásmo do útoku.
08:05
Ofsajd nyní zastavuje další útok Lady.
07:54
Sinicyn zkusil zakončit z ostrého úhlu. Puk ale poslal mimo bránu.
06:59
Po útoku Karlin se kotouč odrazil od obránce do ochranné sítě a následuje vhazování před gólmanem Togliatti.
06:10
Nahozený puk získal Masuhr a po boji v rohu kluziště se dostal do zakončení před bránou. Ježov jeho pokus chytá.
03:37
Z první větší šance se prosazuje hostující celek. Autorem branky je GEORGIJ BĚLOUSOV. Asistence: Anton Šenfeld a Viktor Komarov.
03:00
Hra je v úvodních minutách vyrovnaná a nebyli jsme svědky žádné větší akce.
01:00
První střelu poslal na bránu Černov. Jeho střelecký pokus Ježov podržel v lapačce.
00:01
Oba týmy jsou již na ledě a nyní zazní hymna Ruské federace.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Šefer, Kudako, Jevsejenkov, Wilson, D. Ježov, Juksejev – Kagarlickij, Mons, P. Černov – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Sitnikov, Magogin, R. Berdnikov – Kupcov, Kazakovcev, Skorochodov – Karlin.

Lada Togliatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Korjagin, Gurkin, Sinicyn, Maleňkich, Volgin, Bělochvostikov – Bumagin, Filatov, Johansson – Bělousov, Šenfeld, V. Komarov – Děmagin, Krysanov, Bočarov – Zernov, Achmetov, A. Strelcov – Valujskij.

Rozhodčí: Fatejev, Morozov – Nesterov, Nikolajev.
Lada Togliatti v započatém ročníku KHL svedla již tři bitvy. Úvodní zápas s Medvěščakem ztratil tým Togliatti 2:3. Bratislavský Slovan ovšem porazili hráči Lady výsledkem 5:2 a s Nižněkamskem vyhráli pohodlně 3:1.
Severstal Čerepovec má odehrané již tři zápasy v rámci letošního ročníku KHL. Sezonu zahájil Severstal zápasem v Ufě, který prohrál s místním celkem 2:3. Následovalo střetnutí s Magnitogorskem. Čerepovec v něm uspěl výhrou 3:2 po nájezdech. Momentálně poslední zápas odehráli hráči Severstalu s Čeljabinskem a prohráli vysoko 2:7.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je další zápas Kontinentální hokejové ligy a to mezi Severstalem Čerepovec a Ladou Togliatti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.