Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (SEV) 65 minut, 25 zákroků, 2 góly, úspěšnost zákroků 92,6%
Tomáš Filippi (MMG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:15
Jan Kovář (MMG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:53
Statistiky zápasu: střely: 53-47; střely na bránu: 29-27; vhazování: 34-31; zablokované střely: 10-15; hity: 6-8; přesilové hry (v min.): 4-35.
Severstal Čerepovec proti obhájcům Gagarinova poháru dvakrát vedl, když se skvělou tečí prosadil nejprve Maxim Truňov a na vyrovnávací gól Vladislava Kaletnika z trestného střílení odpověděl ve druhé třetině Pavel Černov. Čerepovec byl blízko výhry v normální hrací době, těsně před jejím vypršením ale po chybě Jakuba Kováře z dorážky vyrovnal Sergej Mozjakin. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž Jan Kovář ve třetí sérii sice na okamžik zachránil svůj tým od porážky, Maxim Truňov ovšem vzápětí skóroval také a rozhodl o překvapivém vítězství Severstalu. Konečný výsledek. Severstal Čerepovec 3 Metallurg Magnitogorsk 2 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.

Autorem vítězné branky je MAXIM TRUŇOV.
Maxim Truňov zakončil třetí sérii i celé utkání nádherným bekhendem, kterým vymetl přesně pravý horní roh!
Jan Kovář se rozjel proti krajanovi Jakubovi Kovářovi a nachytal ho na švestkách, když puk po ledě uklidil k levé tyči.
O stejné zakončení se na opačné straně pokusil Pavel Černov, ani on ale puk do brány procedit nedokázal.
Danis Zaripov se pokusil zamířit mezi betony Jakuba Kováře, ale neuspěl.
Daniil Vovčenko předvedl těsně před bránou krásnou kličku do forhendu a poté puk zvedl nad ležícího Vasilije Košečkina!
Jako první se rozjel na nájezd Chris Lee, který předvedl pěkný blafák do bekhendu, ale puk za záda ležícího Jakuba Kováře procedit nedokázal.
Samostatné nájezdy začínají.
Severstal Čerepovec dvakrát vedl zásluhou Maxima Truňova a Pavla Černova, ani jednou ovšem jednobrankové vedení neudržel. Zatímco v prvním případě proměnil Vladislav Kaletnik trestné střílení, v tom druhém udělal brankář Jan Kovář velkou chybu, kterou z dorážky hravě potrestal kapitán Metallurgu Sergej Mozjakin. Skóre po prodloužení. Severstal Čerepovec 2 Metallurg Magnitogorsk 2.
65:00
Prodloužení skončilo.
63:30
Do konce prodloužení zbývá odehrát minuta a půl a dramatické utkání zřejmě budou muset rozhodnout nájezdy.
62:23
O téměř minutu později mohl rozhodnout Berdnikov, který se u pravé tyče ocitl v obrovské šanci a "stačilo" mu zvednout puk pod horní tyč, jenže trefil pouze ležícího Vasilije Košečnika! To byla největší šance utkání.
61:25
Severstal vstoupil do prodloužení pořádně zostra a dostal se ke dvěma střelám, obě dvě ovšem skončily mimo.
60:01
Čerepovec byl hodně blízko překvapivého vítězství nad Metallurgem, v závěru zápasu ho o něj ale připravila chyba Jakuba Kováře, po níž se prosadil z dorážky Sergej Mozjakin. Skóre po 60 minutých. Severstal Čerepovec 2 Metallurg Magnitogorsk 2.
60:00
59:45
Dnešní utkání sleduje 4269 diváků.
59:30
Do konce zápasu zbývá odehrát 30 sekund a je téměř jisté, že nás čeká prodloužení.
58:37
Ruslan Karlin se pokusil během posledních dvou minut rozhodnout dnešní zápas a strhnout vítězství na stranu Čerepovce, jeho plácnutí do boku bekhendem ale přineslo pouze zákrok Vasilije Košečkina!
57:30
Do konce řádné hrací doby zbývá odehrát dvě a půl minuty.
56:50
Hra je v závěru hodně otevřená a žádný z týmů nechce jít do prodloužení, což je velice sympatické.
55:12
Na vyrovnávací gól kapitána Magnitogorsku se pokusil rychle zareagovat Igor Skorochodov, který se z pravého křídla skvěle natlačil před bránu, Vasilije Košečkina ale nepřekonal.
54:19
Metallurg právě vstřelil branku!
Viktor Artipin bez přípravy vyslal z mezikruží na Jakuba Kováře dělovou střelu, která českému brankářovi nešťastně prošla mezi betony, a SERGEJ MOZJAKIN z blízkosti pohodlně dorazil puk do prázdné brány. To je hodně nešťastný moment. Jakub Kovář klečí a se sklopenou hlavou přemýšlí, cože se to vlastně stalo. Asistence: Viktor Antipin.
52:48
Před bránou Jakuba Kováře se odehrál větší závar, jenže všechny pokusy o střelu v podání hostujících hokejistů byly zablokovaný. Čerepovec hraje hodně obětavě.
51:25
Berdnikov si na levém křídle najel na pěknou zadovku svého spoluhráče a poté prudkou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu pro vhazování mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Vasilij Košečkin ale předvedl výtečný semafor a puk ukryl ve své lapačce!
50:16
Více než polovina třetí třetiny je za námi a s blížícím se koncem se blíží také velké překvapení. Téměř každý dnes očekával výhru Metallurgu, jenže Čerepovec je tím týmem, který je blíže k vítězství a vede 2:1.
49:21
Vladislav Kaletnik se pokoušel dostat v blízkosti levé tyče k dorážce, jenže Jakub Kovář je dnes ve střehu a puk rychle přikryl na ledě lapačkou.
47:47
Severstal rozjel nádherný protiútok a po skvělé přihrávce Jevgenije Monse přes šířku kluziště se ve velké šanci ocitl zřejmě Maxim Černov, jeho následná střela z blízkosti ale zamířila vedle pravého horní rohu! Ou, to byla šance.
47:15
Jakub Kovář vyjel za svou branku, aby zastavil nahozený puk Metallurgu v době, když už jsou oba týmy v plném počtu.
46:20
Hra pokračuje po vyloučení Jana Kováře ve hře 4 na 4, vyloučený Jevgenij Mons se ovšem za 15 sekund vrátí zpět na led a Severstal si zahraje krátkou přesilovou hru.
45:13
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., hákování).
44:46
Jan Kovář doposud strávil na ledě 13 minut a 16 sekund, což je pátý nejvyšší ice-time na straně Metallurgu. Český útočník odehrál patnáct střídání a dostal se k jedné střele.
44:35
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Mons – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
43:09
Jan Kovář si z pravého křídla krásně sjel před bránu a v blízkosti pravé tyče z nulového úhlu posílal před bránu pěknou zpětnou přihrávku, jeho spoluhráč najíždějící ze druhé vlny ale puk minul a poté se tvrdě srazil s protihráčem, který se mu obětavě vrhl pod nohy.
42:17
Nikita Žloba se dostal v obranném pásmu po přerušení hry do strkanice s Vitalijem Sitnikovem, pokud jsem dobře viděl, vylučovat se ale v úvodu třetí třetiny zatím nebude.
41:35
Adam Masuhr předvedl za bránou Vasilije Košečkina dobrý forčeking, po zisku kotouče ale nepřesně rozehrál bekhendem podél mantinelu.
40:05
V Ledovém paláci v Čerepovci se odehrává jedno z velkých překvapení, domácí totiž vstupují do třetí třetiny proti úřadujícím šampiónům a obhájcům Gagarinova poháru z Magnitogorsku s vedením 2:1.
40:01
Statistiky druhé třetiny: střely 17-17; střely na bránu: 11-8; vhazování: 9-10; zablokované střely: 5-4; hity: 1-3; přesilové hry (v min.): 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 19:49.
Metallurg Magnitogorsk se ve druhé části začal soustředit na hokej a Jakub Kovář měl místy plné ruce práce, všechny zákroky ale zvládl a na opačné straně ledové plochy poté udeřili jeho spoluhráči. Gól Maxima Truňova sice nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáři, vzápětí se ale v přesilové hře prosadil z dorážky Pavel Černov, jehož zásluhou bude Čerepovec vstupovat do závěrečné dvacetiminutovky s jednobrankovým vedením. Skóre po druhé třetině. Sevestal Čerepovec 2 Metallurg Magnitogorsk 1.
40:00
39:00
Do konce druhé části zbývá odehrát jedna minuta.
37:43
Oskar Osala se během dosavadního průběhu zápasu ocitl ve třetí brankové příležitosti, když na levém křídle nabral rychlost a poté se snažil mířit do levého horního rohu brány, střela mu ale nevyšla tak, jak by si přál, a Jakub Kovář si připsal dobrý zákrok. Český brankář puk podržel ve své výstroji a přerušil hru.
35:53
Denis Ježov předvedl skvělý forčeking, a přestože vzápětí mezi dvojicí protihráčů ztratil stabilitu, z mezikruží vkleče mířil mezi betony Vasilije Košečkina, ten ovšem včas zavřel dveře a jeho pokus vyrazil!
34:46
Podíl na vedoucím gólu Pavla Černova měl Andrej Šefer, který v dnešním utkání zaznamenal druhou asistenci.
33:16
Maxim Truňov se pokusil vstřelit svůj druhý gól v zápase a poslat Sevestal do dvoubrankového vedení, jeho střela z prostoru mezi kruhy pro vhazování ale zamířila vedle pravé tyče.
32:45
Čerepovec právě vstřelil branku!
Adam Masuhr nahrál na modrou čáru Andrejovi Šeferovi a po jeho tvrdé sražené střele se v blízkosti pravé tyče dostal k puku PAVEL ČERNOV, který ho z bezprostřední blízkosti dorazil do prázdné brány a v přesilové hře vrátil svému týmu zpět ztracené vedení. Asistence: Andrej Šefer a Adam Masuhr.
32:18
Magnitka se začínala dostávat do dobrého herního rozpoložení, jenže přesně v ten moment přichází facka v podobě zbytečného vyloučení za zdržování hry.
31:46
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dmitrij Kazionov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
31:13
Danis Zaripov si sjel před bránu, aby se volný puk pokusil protlačit za záda Jakuba Kováře, ten ovšem předvedl skvělý postřeh a kotouč těsně předním přikryl lapačkou.
29:28
Alexandr Jevsejenkov na opačné straně ledové plochy pálil z mezikruží do pravého horního rohu, ani Vasilij Košečkin se ale podruhé překonat nenechal a puk ukryl v lapačce!
29:03
Denis Kazionov si najel na zpětnou přihrávku svého spoluhráče a z levého kruhu pro vhazování bez přípravy napálil puk na přední tyč, Jakub Kovář ovšem vytáhl skvělý zákrok, když jeho pokus po rychlém přesunu vyrazil pravým betonem! Skvělá práce českého brankáře ve službách Severstalu Čerepovec.
27:33
Dmitrij Kagarlickij dostal krásnou přihrávku do jízdy a bleskovém protiútoku se dostal do samostatného úniku, který zakončil bekhendovým blafákem, Vasilij Košečkin se ale blýskl fantastickým zákrokem a vkleče pravým betonem jeho pokus vyrazil!
26:15
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Truňov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
26:15
Maxim Truňov se z pravého křídla po nabrání velké rychlosti skvěle natlačil před bránu a u vzdálenější levé tyče dokázal puk zasunout za záda Vasilije Košečkina, jeho gól ovšem nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře!
25:32
Daniil Vovčenko se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné šanci a prudkou střelou do bližšího horního rohu brány mohl vrátit Čerepovci ztracené vedení, puk se ale odrazil od tyče zpět do hry! V hledišti to jen zahučelo.
24:44
Tomáš Filippi se před pár okamžiky dostával do střelecké pozice, kotouč ovšem na Jakuba Kováře neprošel.
22:44
Pětiminutový trest pro Jevgenije Timkina je minulostí a oba týmy hrají po dlouhé době v plném počtu.
21:49
Jeden z hráčů Severstalu tvrdě vypálil od modré čáry, jeho prudký pokus ale zamířil pouze do náruče připraveného Vasilije Košečkina.
20:42
Oskar Osala měl v první třetině jednu slibnou šanci a v úvodu té druhé dal o sobě vědět znovu, když uprostřed hrací plochy nabral rychlost a dostal se do šance, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale zamířila těsně nad ledem vedle bližší levé tyče.
20:20
Vstupujeme do prostřední části utkání, který je vyrovnaný 1:1. Domácí hokejisté Čerepovce ovšem dohrávají dlouho pětiminutovou přesilovou hru ze závěru první části, která potrvá necelé tři minuty.
20:01
Statistiky po první třetině: střely: 22-7; střely na bránu 11-5; vhazování: 7-11; zablokované střely: 2-7; hity: 4-1; přesilové hry (v min): 0-31.
Čerepovec vstoupil do utkání proti úřadujícím šampiónům skvěle, když se v sedmé minutě prosadil skvělou tečí clonící Maxim Truňov, Magnitogorsku se ale za šest minut podařilo vyrovnat. Vladislav Kaletnik byl v samostatném úniku těsně před bránou podražen a následovalo trestné střílení, které proměnil prudkou střelou do levého horního rohu. V závěru první třetiny se hráči Magnitky místo hokeje soustředili na dohrávaní soupeře, na což doplatil Jevgenij Timkin, který za vražení na hrazení dostal trest 5 minut plus do konce utkání. Stejný trest měl osmnáct sekund před koncem úvodní části dostat také Chris Lee, jeho krosček na hlavu a vražení na hrazení ale zůstalo nepochopitelně bez povšimnutí. Skóre po první třetině. Severstal Čerepovec 1 Metallurg Magnitogorsk 1.
20:00
19:42
Nechutný zákrok v závěru první třetiny předvedl hostující Chris Lee, který za vlastní bránou dobře napadal Daniila Vovčenka, vzápětí ho ale poslal na kolena a krosčekem na hlavu narazil na mantinel. Hra pokračovala nepochopitelně dál!
18:36
Dmitrij Kagarlickij tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a pokusil se rychle využít krátkou přesilovou hru 5 na 3, Vasilij Košečkin ale předvedl skvělý zákrok a puk ukryl ve své lapačce! Metallurg se sám dostal pod tlak.
17:44
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).
17:16
Jevgenij Birjukov zbytečně podrazil protihráče v útočném pásmu a Čerepovec bude hrát v závěru první třetiny přesilovou hru. Dokáže ji využít?
16:56
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., podražení).
15:32
Metallurg Magnitogorks sice prožil velice pomalý start, ale po vstřelené brance ožil a snaží se utkání otočit.
13:55
Oskar Osala se těsně před reklamní přestávkou ocitl ve slibné šanci poté, co na pravém křídle nabral velkou rychlost a po sjetí před bránu se snažil zamířit v blízkosti pravé tyče pod horní tyč, Jakub Kovář byl ovšem připraven a levým ramenem jeho pokus zneškodnil! Skvělý zákrok.
12:55
VLADISLAV KALETNIK měl ideální možnost vyrovnat stav utkání z trestného střílení a nabídnutou šancí nepohrdl, když si hodil puk z bekhendu na forhend a poté prudkou střelou zápěstím vymetl levý horní roh brány.
12:55
Vladislav Kaletnik se skvěle natlačil před bránu a v samostatném úniku byl podražen Adamem Masuhrem. Následovat bude trestné střílení!
11:20
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Těreščenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
09:25
Jurij Trubačjov se na levém křídle nerozpakoval a z téměř nulového úhlu napřáhl ke tvrdé střele, Vasilij Košečkin byl ale připraven a jeho pokus nadvakrát zlikvidoval, když si nejprve pomohl vyrážečkou a poté puk rychle přikryl na ledě lapačkou.
08:18
Hráčům domácího Severstalu se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
06:48
Jurij Trubačjov krásně objel branku a bekhendovou přihrávkou našel v levém rohu kluziště Andreje Šefera, který posunul puk na modrou čáru k Daniilovi Vovčenkovi a po jeho tvrdé střele mířící pod horní tyč se skvělou tyčí prosadil MAXIM TRUŇOV. Kotouč zřejmě mezi rukou a tělem Vasilije Košečkina zamířil do sítě a Čerepovec se ujímá překvapivého vedení 1:0. Asistence: Daniil Vovčenko a Andrej Šefer.
04:29
Čerepovec prožívá skvělý vstup do zápasu a Magnitogorsk zatím nevypadá příliš dobře. Hosté se jen stěží snaží dostat do zakončení.
03:11
Vitalij Sitnikov tvrdě vypálil od modré čáry po přihrávce Nikolaje Stasenka z levého kruhu pro vhazování a jeho rána mířila do levého horního rohu, Vasilij Košečkin byl ovšem připraven a lapačkou puk vyrazil mimo prostor tří tyčí!
02:57
Více než minuta z vyloučení Chrise Leeho je pryč a domácí se zatím v přesilové hře do žádné vyložené brankové příležitosti nedostali.
01:47
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Chris Lee – 2 min., hákování).
01:29
Domácí Čerepovec vstoupil do utkání hodně neohroženě a Jurij Trubačjov se po vyjetí zpoza brány snažil zakončit u pravé tyče bekhendem, Vasilij Košečkin byl ovšem připraven.
00:01

Severstal Čerepovec: Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Šefer (C), Stasenko, Jevsejenkov, Ježov, Wilson, Juksejev – Mons, Černov, Kagarlickij – Truňov, Trubačjov, Vovčenko – Skorochodov, Magogin, Sitnikov – Kazakovcev, Karlin, Berdnikov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Birjukov, Antipin, Lee, Dronov, Těreščenko, Bereglazov, Žloba – Zaripov, Mozjakin (C), Kovář – Filippi, Timkin, Osala – Dm. Kazionov, Sjomin, De. Kazionov – Kaletnik, Wolski, Kosov – Železkov.

Rozhodčí: Jury Oskirko, Martin Fraňo. Čároví: Eduard Metalnikov, Alexander Sirotkin.

Jakub Kovář (SEV) 59 minut, 3 góly, 33 zákroků, úspěšnost zákroků 91,7%
Tomáš Filippi (MMG) 0+0, +/- 0
Jan Kovář (MMG) 0+0, +/- +1
Metallurg Magnitogorsk

Metallurg dostal na úvod nejsilnějšího možného soupeře, reprízu finále Gagarinova poháru ovšem jeho hráči zvládli dobře a sezónu 2016/17 odstartovali těsným vítězstvím 3:2 nad CSKA Moskva. O výhře úřadujících mistrů rozhodl závěr první a začátek druhé třetiny, když se v čase 16:21 prosadil Sergej Mozjakin a v čase 23:43 Sergej Těreščenko, jehož gól znamenal dvoubrankový náskok a nakonec byl vítězný. V sestavě Metallurgu Magnitogorsku nechyběli čeští útočníci Tomáš Filippi a Jan Kovář, kteří nebodovali.
Severstal Čerepovec

Čerepovec v úvodním zápase nové sezóny KHL prohrál na ledě Ufy těsně 3:2. Hokejisté Severstalu dvakrát dokázali zareagovat na dvoubrankové manko, ani v jednom případě se jim ovšem vyrovnat nepodařilo, přesto se najdou pozitiva. V bráně se představil Jakub Kovář, který pochytal 33 z 36 střel s velice slušnou úspěšností zákroků 91,7% a společně se svými spoluhráči úspěšně přečkal 5 z 6 her v oslabení.
Úřadující šampioni z Metallurgu Magnitogorsk po náročném a úspěšném vstupu do nové sezóny proti CSKA Moskva zavítají ve čtvrtek večer na led Severstalu Čerepovec, který na úvod nového ročníku podlehl Ufě. Utkáním ruské KHL z Ice Palace v Čerepovci Vás s potěšením provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.