Domácí hokejisté naprosto s přehledem dokázali tento duel vyhrát. Hostujícímu týmy nepomohl ani Jakub Kovář, který po třech inkasovaných gólech své místo v brance přenechal kolegovi.
Česká stopa v zápase
Jakub Kovář (CER) 3 inkasované branky.
59:35
Zápas se dohrává. Už se pravděpodobně nic nestane.
57:50
Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase. Třetí třetina se z pohledu obou celků dohrává jen z povinnosti. Krásný hokej ve třetí dvacetiminutovce rozhodně nesledujeme.
55:52
Čtyři minuty do konce zápasu a obrázek hry je stále stejný. Ani jeden celek se do zakončení nežene. Sledujeme hru ve středním pásmu.
53:40
Něco málo přes šest minut zbývá do konce třetí třetiny. O tom, kdo vyhraje, je rozhodnuto. V poklidném tempu se zápas dohrává.
51:02
V poklidném tempu se zápas dohrává. Takticky hrají domácí hráči velmi dobře. Drží kotouč daleko od vlastní branky. Naopak Čerepovec už nemá mnoho možností, jak výsledek otočit.
50:08
Oddechový čas si nyní berou domácí hokejisté.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Následovat bude vhazování v obranném pásmu CSKA.
48:46
Tato pasáž hry není nikterak atraktivní, hra se přelévá ze strany na stranu. K vidění je naprosté minimum šancí. Gólmani nemají mnoho práce.
47:22
Hokej ve třetí třetině se takřka vůbec nepřerušuje, sledujeme plynulou hru, které dominuje hra ve středním pásmu.
45:25
Nyní se vyznamenali obra brankáře. Nejprve vychytal Ilja Sorokin Ruslana Karlina. Následně Stéphane Da Costa ztroskotal na výborném Romanu Smirjaginu.
44:02
Igor Skorochodov vedl akci Čerepovce, jeho zakončení však postrádalo důraz a zejména pak přesnost.
41:54
CSKA Moskva hraje v plném počtu. Zápas se, bylo by se napsat, dohrává v poklidném stylu. Severstal se nežene za vyrovnáním. Domácí komanda hraje skvěle takticky.
41:27
Nyní sledujeme přesilovou hru hostujícího celku. Čerepovec se zatím však nedokázal výrazněji prosadit v útočném pásmu.
40:10
Sledujeme hru čtyři na čtyři. Domácí celek vede o tři branky a je pravděpodobné, že zápas dotáhne do úspěšného konce.
40:01
40:00
39:54
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jan Muršak – 2 min., hrubost).
39:00
Přesilovku hrají domácí tak, jak se od nich čeká. Aktivně, mají kotouč před brankou soupeře. Roman Smirjagin musí být pozorný. CSKA hraje velmi aktivně.
38:27
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Masuhr – 2 min., sekání).
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:15
CSKA právě vstřelilo branku!
ARŤOM BLAŽIJEVSKIJ stál na konci krásně přesilovkové akce domácích. Ti se dostali až před odkrytou branku a střelec neměl problém trefit. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Greg Scott.
37:04
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vitalij Sitnikov – 2 min., faul kolenem).
37:00
probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
35:32
Domácí celek se celkem snadno dokázal ubránit. Nyní hraje v plném počtu.
35:22
Hra čtyři na čtyři končí. Vyloučený Jurij Trubačjov naskakuje do hry. Sledujeme nyní početní výhodu Čerepovce. Ten přesilovku začal aktivně a hned si vynutil buly v útočném pásmu.
33:32
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jan Muršak – 2 min., hákování).
33:22
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., hákování).
32:24
Roman Smirjagin ukázal, že práce s holí mu rozhodně cizí není. V nepřehledné situaci dokázal puk rozehrát na obránce. Pomohl tak svému týmu při zakládání akce.
31:53
Sledujeme poněkud klidnější pasáž hry. Hostující celek se nemůže stabilně usadit v útočném pásmu. CSKA hraje zkušeně a kontroluje hru.
29:51
Dostáváme se pomalu ale jistě do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí komanda hraje podstatně lépe a dostala se do vedení 4:2. V brance Čerepovce už není Jakub Kovář, který po čtvrtém inkasovaném gólu přenechal své místo Romanu Smirjaginovi.
28:15
Roman Smirjagin se nyní dokázal výborně poradit se střelou domácího Dmitrije Kugryševa. CSKA Moskva nového brankáře rozhodně nešetří.
26:27
V brance hostů došlo ke změně. Místo Jakuba Kováře nastupuje Roman Smirjagin.
26:27
Greg Scott začal akci, v níž pokračoval Dmitrij Kugryšev. Ten našel JONASE ENLUNDA, který byl sám před brankou. Pohrál si s brankářem Jakubem Kovářem a pod jeho betonem poslal kotouč za brankovou čáru. Gól v přesilové hře. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Greg Scott.
24:28
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., hákování). Další přesilovka pro domácí celek, tu předchozí dokázal tým CSKA proměnit.
23:42
Stephane Da Costa našel krásnou přihrávkou BUDA HOLLOWAYE, který technicky velmi dobře zvládnutou střelou posílá domácí tým do vedení. Jakub Kovář se snažil seč mohl, ale na tuto střelu nedosáhl. Asistence: Stéphane Da Costa, Bogdan Kiselevič.
23:27
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Mons – 2 min., držení protihráče).
22:23
Optickou převahu mají hokejisté CSKA Moskva, kteří se nyní vůbec poprvé ve druhé třetině dostali do zakončení. Jakub Kovář byl pozorný a se střelou si dokázal poradit.
21:50
Oba týmy dál předvádí atraktivní hru, která je založená na bruslení a rychlých přihrávkách.
20:01
Hned čtyři branky nabídla první třetina. Oba celky si je rovnoměrně rozdělily, a tak po dvaceti odehraných minutách platí stav 2:2.
20:00
19:25
Jakub Kovář neudržel kotouč před brankovou čárou, a tak se domácí před koncem třetiny dočkali vyrovnání. Od českého brankáře se puk odrazil ke GREGU SCOTTOVI, který měl snadnou práci. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Jonas Enlund.
19:10
Čerepovec nyní dvakrát špatně rozehrál, znovu se bude po zakázaném uvolnění vhazovat před brankou Severstalu.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině, vhazovat se bude před brankou, v níž stojí Jakub Kovář.
18:22
Clay Wilson měl velké problémy s odehráním kotouče. Nakonec jej vybojoval Stéphane Da Costa, který hledal pasem před branku spoluhráče. Všichni byli obsazení.
17:48
Rychlá akce domácích nepřinesla vyrovnávací branku, kotouč dokázal získat obránce Adam Masuhr, který směr hry otočil.
17:24
Úvodní perioda se v poklidném tempu dohrává. Ani jeden celek nyní nechce udělat chybu. Sledujeme atraktivní hokejovou podívanou.
16:21
Sergej Monachov dlouhou dobu přemýšlel, co udělá s kotoučem. Nakonec jej nahodil do útočného pásma a šel střídat. Následně se s pokusem na holi dostali před Jakuba Kováře domácí.
14:47
Greg Scott si sjel někam pod kruhy, odkud vystřelil. Jakub Kovář byl pozorný a jeho střelecký pokus odrazil rukou vysoko nad branku.
14:03
První třetina nabízí rychlý atraktivní hokej, který se divákům musí líbit. K vidění je velké množství osobních soubojů.
13:15
Hosté se díky dvěma rychlým gólům dostali do vedení. Nyní se snaží domácí rychle vyrovnat, ale nepřesnosti jim to kazí. Severstal využil dvou chyb CSKA a nyní začíná znovu bránit a hrát poctivě defenzivně.
11:05
Čerepovec právě vstřelil branku!
Celou akci rozjel Vitalij Sitnikov. Ten našel volného Alexandra Jevsejenkova. Jeho přihrávku před branku dokázal skvěle tečovat IGOR SKOROCHODOV, díky jehož zásahu vedou hostující hokejisté o jednu branku. Asistence: Alexandr Jevsejenkov. Vitalij Sitnikov.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny. Stav zápasu je vyrovnaný, viděli jsme zatím dvě branky.
09:11
Gól v přesilovce a je vyrovnáno. PAVEL ČERNOV stál na konci pěkné kombinace. Domácí obrana jej nedokázala pokrýt, a tak měl snadnou úlohu. Zasunul kotouč za brankovou čáru. Pohledná kombinace dovedla Čerepovec k vyrovnávající brance. Asistence: Adam Masuhr, Dmitrij Kagarlickij.
08:49
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hákování).
08:10
Obrázek hry je stále stejný. Domácí hokejisté jsou aktivnější, jejich hra úplně neutralizovala útok hostů. Jakub Kovář musí být pozorný, neboť se na něho valí jeden útok za druhým.
06:59
Po zákroku Jakuba Kováře je hry přerušena. Následovat bude komerční přestávka a úprava ledové plochy.
06:12
Ilja Sorokin zatím žádnou nepříjemnou situaci řešit nemusel. Jeho spoluhráči hrají hodně aktivně, a tak nemá domácí gólman takřka žádnou práci. Severstal nemůže dostat hru před branku Sorokina.
04:47
I po vstřelené brance pokračuje aktivní hra domácího celku. Hostujíc tým se marně snaží najít recept na to, aby hru přesunul z obranného do středního pásma.
03:35
Domácí se dostávají do vedení. Od tyčky se kotouč odrazil do branky. MICHAIL NAUMENKOV tvrdou střelou pod horní tyčku překonat českého brankáře ve službách Čerepovce. Asistence: Gennadij Stoljarov.
02:14
Adam Masuhr rozehrává akci od své branky. Domácí velmi dobře napadají, a tak si musí dávat Čerepovec pozor, aby nezkazil rozehrávku.
01:46
CSKA Moskva má v úvodu zápasu převahu, tu se ovšem nedaří hokejistům v červeném přetavit ve vedoucí branku.
00:30
Domácí celek začal aktivněji, nyní se do zakončení dostal obránce Grigorij Panin. S jeho pokusem si Jakub Kovář dokázal celkem snadno poradit. Neměl zakrytý výhled.
00:01

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Blažijevskij, Ožiganov, Naumenkov, Panin, Čmychov, Kiselevič, Pivcakin – Kuzmenko, Scott, Kugryšev – Enlund, Kvartalnov, Osnovin – Stoljarov, Da Costa, Muršak – Holloway, Světlakov, Korotkov – Košelev.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Jevsejenkov, Stasenko, Masuhr, Wilson, D. Ježov, Kudako, Sizov – Monachov, Magogin, Sitnikov – Skorochodov, Mons, Kagarlickij – P. Černov, Trubačjov, Kazakovcev – A. Vorobjov, Vovčenko, Truňov – Karlin.

Rozhodčí: Daniel Konc, Artur Kuljov – Dmitry Goljak, Ivan Dedjulja.
CSKA Moskva vyhrála v základní hrací době posledních pět zápasů. Postupně si poradila s Nižněkamskem, dvakrát s Kazaní, Ladou a Petrohradem. Naopak hosté posledních pět zápasů prohráli. Nestačili na Čeljabinsk, Ladu, Kazeň a Podolsk.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí CSKA Moskva a Severstal Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.