Tento zápas je tak za námi a jeho vítězem je domácí CSKA Moskva. Ta šla ve třetí třetině rychle do vedení o dvě branky po chybě gólmana Poggeho, který nabídl snadnou branku Maminovi. Následovalo ale snížení po velkém tlaku Slovanu z hole Václava Nedorosta, ovšem o pár vteřin později si dal vlastence do prázdné brány Cheechoo a bylo hotovo. Slovan tak padl v Ledovém paláci v Moskvě 4:2. Ode mne je to dnes vše, já se loučím a přeji Vám pěkný zbytek dne.
59:52
Do sebe se pustili Vopelka a Naumenkov, oba dva si kvůli tomu ještě půjdou na poslední vteřiny sednout.
59:52
59:37
CSKA právě vstřelilo branku!
Jenže je hotovo a je to vlastenec jako vyšitý! Při hře bez gólmana Jonathan Cheechoo se snažil vrátit puk pod sebe na modrou čáru, jenže tam nikdo nebyl a puk tak nerušeně doklouzal do prázdné klece. Gól je připsán JONASI ENLUNDOVI, který se jako poslední hráč CSKA dotkl puku. Bez asistence.
58:54
Slovan právě vstřelil branku!
Tak je tu nakonec ještě drama, protože po rychlé akci ujel po křídle Cheechoo, který výtečně posunul puk před branku na VÁCLAVA NEDOROSTA, jenž v pohodě doklepl puk do poloprázdné branky a snižuje. Asistence: Andrej Meszároš a Jonathan Cheechoo.
58:30
Vyloučen je domácí gólman Sorokin, který podrazil po vlastní chybě Petráše a zabránil tak brance ve své síti. Jenže Petráš je také vyloučen, klasifikováno je to jako hákování.
58:30
57:55
Přesilovka je za námi a vypadá to, že ruský celek si dnešní tři body pohlídá, i když se jeho slovenský sok snaží ještě něco udělat.
56:48
Slovan se snaží, ale není schopen udržet pásmo, docházejí mu síly a CSKA se i díky tomu zatím v pohodě a ve středním pásmu brání.
55:55
Dvě minuty za vražení si jde odpykat Nikita Kvartalnov, Slovan tak má snad poslední šanci na to, aby zdramatizoval zápas.
54:51
Do bitky se mezi sebou pustili Chipchura a Pivcakin – prvně jmenovaný dostává osobní trest dvě minuty, druhý, protože bitku vyvolal, si dnes už nezahraje.
54:51
54:09
Ruský celek už hraje v útočném pásmu a tam pouze drží puk, takže je jasné, že domácí chtějí pouze dohrát zápas bez větších komplikací.
52:29
Slovan už hraje proti čtyřem a CSKA dokázalo vyhodit puk, ten největší tlak slovenského celku je za námi – ruský celek tak je zase o něco blíže třem bodům.
51:38
Plastino se snažil dotlačit puk za Sorokina, co to šlo, máchal tam hokejkou, ale nakonec byl úspěšnější ruský gólman, který udržel puk mezi betony i navzdory tlaku na jeho osobu.
51:20
Po velkém tlaku hráčů Slovanu, kteří cítí, že toto je jejich poslední šanci na to, aby se vrátil do zápasu, puk skončil pouze v lapačce Sorokina.
50:46
Tak hosté budou hrát proti třem, protože CSKA čelí dalšímu vyloučení – Tělegin je vyloučen za hákování.
50:19
Vyloučen je ale i hostující hráč Jeff Taffe, ale jde pouze o osobní trest, protože si otevřel pusu na rozhodčího.
49:58
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Alexejev – 2 min., příliš mnoho hráčů).
49:15
CSKA je teď nastěhováno před bránou soupeře a čeká, jestli se tam objeví nějaká skulinka, ta se ale zatím neukázala a tak hra poklidně plyne dál.
47:42
Utkání už působí takovým dojmem, že se trochu "dohrává". Slovan se sice snaží, ale domácí jedou ani ne trojku a hraje se tak ve středním pásmu.
46:35
Tak teď Pogge svoji chybu trochu napravil – proti němu stál zcela osamocený Kvartalnov, ale hostující brankář se skvěle roztáhl a dokázal jeho ránu zachytit.
45:15
Teď se hraje v útočné třetině Slovanu, ale k ničemu tam nedošlo, protože se o puk bojovalo pouze u mantinelu.
44:08
Slovan je šokován a už mele z posledního, CSKA si zápas už asi pohlídá – i teď je domácí celek nastěhovaný do útočné třetiny.
43:12
Tak toto je tvrdý direkt pro hosty! Tentokrát to byla velká chyba Justina Poggeho – ten vyjel pro puk za bránu, jenže ho nahrál pouze na hůl MAXIMA MAMINA, který jen objel branku a zasunul kotouč do prázdné branky! Asistence: Jan Muršak.
42:12
Ke konci početní výhody se dostal ke střele od modré Tomáš Starosta, ale jeho rána byla nikým netečována a tak ji Sorokin v pohodě sebral.
41:15
Hosté se dostali do tlaku, zatím z toho ale nebyla ani jedna pořádná střela – Sorokin tak nemusel ještě v této třetině zasahovat.
40:20
Při velice dobrém pokusu o střelu do poloprázdné branky byl faulován Chipchura – o to se postaral Denis Děnisov a jde si sednout za sekání.
40:01
I druhá třetina je tak za námi a domácí se v ní nakonec dostali po tuhém boji do vedení – CSKA hrálo velké množství přesilovek, nakonec ale využilo až tu poslední, když se přesnou ránou prosadil Kutuzov a Slovan tak bude muset v poslední třetině dohánět jednobrankové manko. Povede se to?
40:00
39:35
Druhá třetina se dohrává ve středním pásmu, domácí se už nikam neženou a Slovan spíše doufá, že už bude moci jít do kabiny.
38:59
CSKA si drží své vedení a vypadá to, že do konce třetiny už komplikace nedopustí, Slovanu už celkem viditelně dochází síly.
38:05
Tak to tam nakonec spadlo a hosté nedokázali nadějný stav udržet až do přestávky. Po přihrávce od Světlakova se dokázal trefit přesnou ránou od modré čáry za záda Poggeho ALEXANDR KUTUZOV, který tak poslal Rudoarmějce do vedení! Asistence: Andrej Světlakov.
37:38
Tomáš Starosta si půjde znovu sednout na dvě minuty za nedovolené bránění – Slovan tak bude mít do konce třetiny hodně těžkou práci.
36:55
Enlund se ukázal zcela sám před Poggem, ale byl k němu zády a nedokázal zkoordinovat pohyby, takže si hostující gólman poradil!
35:59
Slovan dokázal poprvé v tomto oslabení vyhodit, takže může vystřídat a snad i trochu otupit tlak domácích, který se už začíná stávat enormním.
35:11
Za sekání si teď půjde sednout Andrej Meszároš, tady to bylo celkem jasně a Slovan jde znovu do oslabení.
33:40
Z této přesilovky tak asi vůbec nic nebude, domácí si to celkem v pohodě hlídají a vypadá to, že i do další fáze zápasu půjdeme za nerozhodného stavu.
32:53
Zatím ta přesilovka také není nic moc, Slovan má problém udržet pásmo, Pogge nakonec musel sebrat puk a bude se tak vhazovat před jeho bránou.
31:51
Hosté budou hrát další početní výhodu, Ivan Tělegin je totiž vyloučen za hákování.
30:40
Žiga Jeglič se dostal do obrovské šance, jenže jeho střela byla o pár centimetrů méně přesná, než by bylo potřeba a pouze prolétla okolo tyče Sorokinovy brány!
29:45
Hra trochu upadla a domácí mají problém se dostat do pásma, takže moc šancí ve druhé třetině k vidění zatím nebylo.
28:55
CSKA teď celkem nezvykle vyhodilo puk pouze za cenu zakázaného uvolnění, což snad definitivně ukončí mírnou převahu ruského celku.
27:49
Pogge velice dobře vyjel a odpálil puk pryč, čímž hodně pomohl svému celku, který se opět dostával pod zvýšený tlak.
26:55
Další nahození sebral Justin Pogge, který byl na zemi včas a poradil si – hra je tak opět alespoň na chvilku přerušena.
26:18
Slovan ale jde znovu do oslabení – za nedovolené bránění si půjde sednout Rosandić a svůj celek tak opět posílá do hodně těžké situace.
25:49
Hosté měli obrovskou šanci! Po šanci Ziga dorážel Petráš, ale Sorokin ho vychytal! O chvíli později ještě pálil Šiška, ale ruský gólman byl opět úspěšnější!
24:55
Přesilovka domácích je za námi a ke konci už tak nebezpečná nebyla, Slovan hru opět o něco více vyrovnal a vypadá to, že CSKA bude mít ještě tvrdou práci.
23:58
Pogge opět velice dobře vystoupil z brány proti střele soupeře a dokázal puk zachytit, čímž opět trochu otupil ten sílící tlak domácích.
22:49
Armádní klub dokázal svého soupeře zamknout v obranné třetině, ale Slovan dobře vykrývá prostory – nakonec Pogge puk sebral a hru přerušil.
21:59
Nick Plastino je vyloučen to, že vyhodil puk mimo ledovou plochu, Slovan se tak rostoucímu náporu domácích bude bránit ve čtyřech.
21:29
Slovan je ale pod menším tlakem, protože dvakrát za sebou vyhodil puk pouze za cenu zakázaného uvolnění a na ledě tak musí zůstat stále ta samá formace.
20:49
Úvod třetiny je opět v poklidnějším duchu a hraje se hlavně ve středním pásmu, oba celky spíše čekají na chybu toho druhého.
20:01
První perioda je tak za námi a hosté po ní hrají v Moskvě nerozhodně. Ale nutno říci, že je to pro Slovan asi zklamání – protože těsně před koncem třetiny šel do vedení po krásné ráně Cheechooa, jenže následně z velkého tlaku dokázal srovnat z dorážky Popov. Do druhé třetiny tak oba celky půjdou za stavu 1:1.
20:00
19:35
Domácí se ještě snaží stav utkání otočit, ale to by bylo asi až moc kruté – Enlund však pálil pouze pár čísel vedle.
18:11
V Ledovém paláci se ale bohužel o chvíli později už slaví, protože domácí celek srovnává skóre zápasu! Před bránu nahodil puk Sergejev, tam ho dokázal vydoloval jako první ALEXANDR POPOV a na malém prostoru a v pádu si poradil nejlépe, jak mohl – díky čemuž dostal kotouč za Poggeho záda. Asistence: Arťon Sergejev a Grigorij Panin.
17:50
K dobré střele se dostal na druhé straně v odpovědi Sergejev, Pogge ale dokázal vyrazit do bezpečí.
16:50
Tak je to z ničeho nic tady a hosté jdou asi zaslouženě do vedení! JONATHAN CHEECHOO se dostal docela nenápadně za modrou čáru, odkud tvrdě vypálil a svoji bombou ze samotného rohu třetiny vymetl přesně šibenici Sorokinovy branky! Bez asistence.
15:52
Slovan hraje velice dobře ve středním pásmu, kde zachytává dost útoků domácích, ale nutno jedním dechem dodat, že armádní klub zcela jistě nehraje naplno.
14:46
Ani tato přesilovka zatím za mnoho nestojí, CSKA se v pohodě osvobozuje a do této chvíle jsem neviděli žádnou větší šanci v této dvouminutovce.
13:58
Teď si hosté úplně nerozuměli, protože Taffe si najel do středu a svoji ránou trefil pouze Hlinku, který mu překážel. Slovan tak přišel o pásmo.
13:13
Arťom Sergejev nedokázal zastavil Jegliče, kterému se postavil do cesty a je tak docela přísně vyloučen za nedovolené bránění.
12:46
Slovenský celek se dost často dostává do útočných akcí, možná ještě více, než se čekalo, nakonec po Chipchurově akci skončil puk u Sorokina.
11:49
Hodně dlouho se hraje bez přerušení, Slovan zatím nijak nezaostává a hraje se vyrovnaný hokej, teď Lušňák bekhendem pálil mimo.
10:33
Ruský celek se snaží nějak převzít taktovku dnešního zápasu, ale zatím se mu to moc nedaří, takže sledujeme boj o puk ve středním pásmu.
09:46
Petrov si najížděl dopředu na přihrávku od spoluhráčů, ale dobře ho zablokoval Ďaloga, takže Slovan se dokázal osvobodit.
08:52
Teď máme za sebou pasáž hry, kdy Jegličova formace velice dobře zapresovala, skončilo to střelou od Valského, ale ta nebyl moc přesná a pouze zaduněla o zadní mantinel.
08:02
Hraje se zatím velice opatrný hokej a ani jeden z týmů nechce za žádnou cenu udělat chybu, uvidíme, kdo bude první, kdo to poruší.
07:02
Je tu komerční pauza po tom, co Sorokin sebral ze vzduchu jemné nahození Rosandiće, bude se tak vhazovat po jeho levici.
06:41
Početní výhoda hostů už je dávno u konce a do hry se opět dostávají i hráči Moskvy, ale na první opravdu tutovou šanci domácích stále čekáme.
05:58
Slovan zatím tu přesilovku nesehrává nijak dobře a nebyl se zatím schopen dostat do nějakého zámku, Plastino nakonec svoji střelu poslal pouze vedle.
05:12
Sorokin musel do rozkleku proti Cheechoově ráně, která ale nebyla tak nebezpečná a ruský gólman ji tak dokázal zpacifikovat.
04:32
Tak to je velká škoda pro slovenský celek! Po dobré práci Cheechooa se dostal ke střele Meszároš, ale svoji bombou trefil pouze břevno!
04:17
Síly se ale ještě před koncem přesilovky srovnají, protože Plastino byl zasažen hokejkou Kugryševa – jsou to tedy dvě minuty za vysokou hůl.
03:25
Jeglič velice dobře narušil rozehrávku CSKA a podržel puk, takže sebral cenné vteřiny z přesilovky soupeře.
02:40
Armádní klub už získal drobnou převahu a je z toho první vyloučení – Tomáš Starosta za bránou podržel Scotta a jde si sednout na dvě minuty.
01:55
Chipchura bojoval tvrdě o puk za bránou a nakonec ho tam dokázal chvíli udržet, ale poté mu došly síly a CSKA se osvobodilo.
01:08
Jeglič ve středním pásmu velice obětavě vydoloval puk, nakonec to ale k ničemu nevedlo a na druhé straně musel z brány rychle Pogge, aby puk odehrál před dotírajícím Enlundem.
00:12
Hned z první akce poslal Tělegin puk přes všechny čáry, takže se píská zakázané uvolnění a Slovan se posune do útočné třetiny.