Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit opět u některého zápasu KHL. Dnes je to ode mě opravdu vše a přeji vám příjemný zbytek pátečního večera.
Československá stopa

Adam Polášek (SIB) (0+0), 20:29 čas na ledě, žádná střela
Dinamo se raduje z dalších tří bodů a upevňuje si pozici na předních místech tabulky. Domácí tým od začátku duelu kontroloval hru a svého soupeře zcela jasně přehrával. Naopak Novosibirsk se svým dnešním výkonem nemůže být spokojený. Od prvních minut Sibir málo bruslil, což se sice od druhé třetiny zlepšilo, ale za nepříznivého stavu o tři branky už se zápasem nemohl nic udělat.
Střely na branku: 35:17.
57:38
Tak to byla obrovská šance Novosibirsku, ale nyní snad Alexandr Jerjomenko začaroval svou branku! Domácí brankář zastavil pokus z hranice brankoviště svou holí na brankové čáře.
56:47
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Dmitrij Višněvskij – 2 min., vysoká hůl).
55:40
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Alexej Cvetkov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
55:05
Novosibirsk se opět nedokázal dostat přes střední pásmo, a tak nahazuje černou gumu za branku. Do protiútoku šlo Dinamo, ale zakončení Rybakova končí v lapačce hostujícího brankáře.
52:34
Sibir zatím toto oslabení hraje velice dobře a Dinamo k dalším šancím moc nepouští. Do útoku se vydal hostující Gubin, jenž se po kličce na modré čáře dostal do ofsajdu.
49:47
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Fjodor Beljakov – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
49:32
Už to vypadalo, že přijde pátá branka na straně Dinamo. Fjodorov objel branku a málem nachytal Alexeje Krasikova. Ten v poslední moment dal k tyči beton a další puk za svá záda nepustil.
48:44
Přesilové hry Dinama jsou velmi nebezpečné a opět se domácí dostali do obrovské šance. Přihrávku zpoza branky dostal mezi kruhy Podšendjalov, jehož pokus švihem skončil na betonech hostujícího brankáře.
48:22
K tvrdé ráně se až v tomto okamžiku odhodlal Višněvskij, jenž trefuje hostujícího brankáře do masky. Alexej Krasikov zůstává ležet na ledové ploše, ale po chvíli se zdá, že bude v pořádku.
48:02
Dinamo se velmi rychle usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje, ale střelecký pokus zatím k vidění nebyl.
47:45
Dalším vyloučeným hráčem je Stěpan Sannikov, který si pomohl za brankou Dinama podražením a už usedá na trestnou lavici. K vidění bude přesilová hra domácího celku, který bude chtít dát další branku.
47:06
Dinamo už hraje opravdu jednoduše a podruhé v krátkém sledu vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra se tedy opět vrátí před Alexandra Jerjomenka.
45:52
Už to vypadalo, že se do samostatného úniku dostal hostující Sannikov. Ovšem mezi kruhy ho dojeli oba obránci a kotouče hráče Sibiru zbavili.
45:06
Novosibirsk se po hezké kombinaci dostal až za útočnou modrou čáru, odkud přišla střela, která se do prostoru tří tyčí nedostala.
44:01
Ve střední třetině dostal přihrávku do jízdy Kemppainen, který se s kotoučem dostal až k mantinelu. Jenže jeho pokus z ostrého úhlu úspěch neslavil.
43:19
Dinamo se dostalo do přečíslení tři na jediného obránce. Po kombinaci se ke střele dostal Maxim Karpov, jehož pokus skončil v lapačce hostujícího brankáře. Ten puk neudržel, ale hra se přerušuje, jelikož jeho masko skončila na ledě.
42:46
Dinamo donutilo soupeře, aby zajel až za vlastní branku, a tak domácí hráči stihli v poklidu opět vytřídat.
41:19
V přesilové hře se do obrovské šance dostal Gubin, jenž na hranici brankoviště na dvakrát nedokázal překonat Alexandra Jerjomenka.
41:07
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Mat Robinson – 2 min., nedovolené bránění).
41:05
Do rychlého protiútoku se dostal Šumakov, který na vlastní modré čáry vypíchl kotouč soupeři a dostal se sním až do levého kruhu pro vhazování. Z tohoto prostoru přišlo zakončení hostujícího hráče, které vyrazil domácí gólman.
40:10
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhrál domácí centr, který dává Dinamu právo prvního útoku. Nahození ze středního pásma vyrazil Alexej Krasikov.
40:01
Střely na branku: 23:10.
40:00
39:37
Dinamo právě vstřelilo branku!
Domácí tým využívá další přesilovou hru a dává soupeři branku do kabiny! Arťom Fjodorov našel mezi kruhy Arťoma Podšendjalova, který se neukvapil a přesnou přihrávkou našel vedle branky osamoceného ALEXEJE CVETKOVA. Ten už nemohl odmítnout přihrávku na zlatém podnosu a dává čtvrtý gól svého týmu. Asistence: Arťom Podšendjalov a Arťom Fjodorov.
39:04
Hostujících hráčů bylo na ledové ploše šest, a tak přichází další menší trest. Ten odpyká Konstantin Okulov, jenž doufám, že vydrží na trestné lavici celé dvě minuty.
38:20
Pěknou přihrávku do středního pásma dostal Butuzov, který proskočil mezi dvěma soupeři a dostal se do samostatného úniku. Hostující hráč zvolil forhendový blafák, na který si Alexandr Jerjomenko počkal.
35:15
Sibir právě vstřelil branku!
Tak přeci jen se Novosibirsk dočkal snížení stavu a je opět ve hře o body. Oleg Gubin získal kotouč u mantinelu a přihrávkou našel KONSTANTINA OKULOVA. Člen čtvrté hostující formace z pravé strany našel přesně mezeru mezi lapačkou brankáře a přední tyčí. Asistence: Oleg Gubin.
34:38
Nene, Sibir se opět nedostal ke střele a ani puk neudržel dlouho. Kotouč dostal na pravou stranu Fefelov, který neprošel přes posledního bránícího hráče.
33:30
Hra velmi rychle plyne, protože ve druhé třetině se téměř nepřerušuje. U kotouče jsou opět domácí hráči, kteří kombinují u mantinelu v útočné třetině.
32:23
Dominance domácího celku stále pokračuje, ke střele od modré čáry se dostal Robinson. Střela kanadského obránce mířila do horního rohu branky, ale s menšími obtížemi dokázal zakročit hostující gólman.
31:25
Dinamo vyhrálo vhazování před branou soupeře a k další střele se mohl dostal Nikulin, jehož pokus zablokoval bránící hráč. Domácí obránce se musel rychle vracet do středního pásma, jelikož na něj zle dotíral soupeř.
30:37
Dnes to není den, kdy by hostující tým hrál nádherný hokej a na hráčích je vidět jistá nervozita. Dinam stále kontroluje hru a dostává se do další šance. Pokus od modré čáry vypadl Alexeji Krasikovi a k dorážce se dostal Kokujov. Ovšem dorážka domácího útočníka z hranice brankoviště opět zamířila do betonu gólmana.
29:23
Ovšem po vystřídání se Dinamo opět lehce dostalo do útočného pásma, kde kombinovalo u mantinelu, ale dalšího nebezpečného pokusu jsme se již nedočkali.
28:37
Novosibirsk byl dobrou minutu pod tlakem před vlastním brankářem a hned po získání kotouče přišlo vyhození do bezpečí. Hráči Sibiru se tak konečně mohli vydat na střídačku.
27:58
Domácí tým se v útočném pásmu rozestavil jakoby hrál početní výhodu, ale hraje se pět na pět. Další zakončení od modré čáry se do prostoru tří tyčí nevešlo.
27:12
Za brankou Sibiru dobře pracoval Fjodorov jehož přihrávka mířila na modrou čáru. Ovšem pokus obránce zamířil pouze do nohy bránícího hráče, od něhož se černá guma dostala do středního pásma.
25:59
Na domácím celku je vidět polevení oproti první periodě. Dinamo už se tolik netlačí před branku soupeře, a tak se trochu více dostal do hry Sibir. Ovšem jinak sledujeme průměrnou druhou dvacetiminutovku.
25:24
S koncem trestu hostujícího hráče přišel o kotouč Višněvskij, který pustil do útočného pásma Fefelova. Ten se sice dostal za útočnou modrou čáru, ale k zakončení se nedostal.
23:55
Fanoušci domácího celku si přejí další gól v síti Sibiru. Ovšem kombinace Dinama byla ukončená vyhozením přes všechny čáry. Novosibirsk opět střídá a formuje se na vlastní modré čáře.
23:14
Dinamo si zahraje další přesilovou hru, když po odpískání chytil za obličej soupeře Jevgenij Arťuchin. To byl zcela zbytečný zákrok, který hlavnímu sudímu neunikl.
22:50
Domácí brankář měl další práci, když na něj letěla střela od modré čáry. Ovšem Alexandr Jerjomenko byl pozorný a kotouč chytá do lapačky.
22:48
Novosibirsk v úvodu druhé periody zlepšil pohyb a hned se více dostává do hry. Ze středního pásma nahodil kotouč na domácího brankáře Věreščagin. Hra se opět přerušuje a bude se vhazovat po pravici Alexandra Jerjomenka.
22:03
DInamo se opět jednoduše dostalo před branku soupeře, kde se ke střele z mezikruží dostal Tarasov, jehož pokus skončil na betonu hostujícího gólmana. Do protiútoku se dostal následně Sibir, ale také zakončení hostujícího hráče skončilo v moc brankáře.
20:43
Dinamo se dostalo do útočného pásma, ale po nahození do rohu hrací ploch o kotouč přišlo.
20:01
Střely na branku: 12:4.
V první třetině jsme viděli jasnou dominanci Dinama, které bylo častěji u kotouče a kombinovala v útočné třetině. Domácí tým se právem dostal do vedení 3:0 a pokud nepřestane hrát, tak utkání je téměř hotové. Sibir musí změnit úplně vše, aby mohl myslet na nějaký ten bod. V úvodní dvacetiminutovce hostující tým málo bruslil a měl potíže s přechodem přes střední pásmo. Uvidíme, co nám nabídne druhé perioda.
20:00
18:59
To je demolice Sibiru v první periodě! Konstantin Gorovikov se dostal s černou gumou až za branku, odkud našel ANSELA GALIMOVA. Domácí útočník dostal trochu prostoru a výstavní střelou trefil přesně bližší horní roh branky. V tomto případě Alexej Krasikov nebude mít svědomí čisté. Asistence: Konstantin Gorovikov a Dmitrij Markovin.
17:02
První větší práci měl také Alexandre Jerjomenko, jenž čelil střele z pravého kruhu pro vhazování a zvládl také dorážku, kterou vyslal Šumakov.
16:16
Domácí tým potřeboval už vystřídat, a tak po zisku kotouče ve středním pásmu přišlo pouze nahození za branku soupeře. Ten také nikam nespěchá a čeká na nové síly na ledě.
15:41
Stále platí, že na ledové ploše hraje pouze Dinamo. To si se soupeře děla absolutně, co chce. Další pokus od modré čáry je sražený do ochranné sítě, bude se vhazovat před brankou Sibiru.
14:40
Domácí tým je při chuti a opět prověřilo hostujícího gólmana. Na pravé straně se ke kotouči dostal Těreščenko, jehož zakončení z kruhu pro vhazování skončilo na vyrážečce Alexeje Krasikova.
14:15
Dinamo opět kombinovalo před brankou, kterou hájí Alexej Krasikov. Ovšem jeden z hostujících hráčů se u mantinelu zmocnil puku a opět vyhazuje.
13:29
Novosibirsku v první periodě vůbec nic nevychází, ale v tomto okamžiku se mu alespoň podařilo vystřídat a poslat do hry čerstvé síly.
12:47
Dinamo bude hrát další přesilovou hru, jelikož do Alexandra Jerjomenka vjel Jevgenij Arťuchin, jenž správně dostává dvouminutový trest.
11:53
A je tu zasloužená druhá branka Dinama, které vsítilo gól po krásné kombinaci. Hostující Naumov vyhazoval černou gumu po mantinelu, tu ale zachytil Mat Robinson, jenž přesnou přihrávkou našel osamoceného ALEXANDRA RYBAKOVA. Domácí útočník zachoval pevné nervy a nedal svou ránou žádnou šanci brankáři. Asistence: Mat Robinson.
11:21
Výbornou individuální akcí se prezentoval domácí Tarasov, který ve středním pásmu nabral velkou rychlost a následně proskočil mezi soupeřem a mantinelem. Ovšem následně hráč Dinama přišel o puk v rohu kluziště, kde bojoval s přesilou.
10:49
Po delší době byla k vidění střela na branku. Fjodorov vlétl mezi tři soupeře a střelou po ledě trefil betony hostujícího brankáře. V přerušení přišel ke svým svěřencům trenér Sibiru, který nadává hráčům pořádně od plic. Hra Novosibirsku je zatím špatná a navíc hostům schází pohyb.
10:01
V posledních minutách se hraje nezáživná část zápasu, jelikož DInamo použilo pouze nahození za branku soupeře. Ten opět nic nevymyslel a přišel o kotouč opět ve střední třetině.
09:24
Jsme svědky dalšího zakázaného uvolnění, jelikož Věreščagin nahazoval kotouč od červené čáry. Čároví rozhodčí pískali zakázané uvolnění, ale jeden z hlavních jejich výrok změnil, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.
08:48
Téměř v polovině první třetiny mohu konstatovat, že Dinamo je jasně lepším týmem. Ovšem tentokrát se domácí museli bránit, jelikož se v útočném pásmu kotouče zmocnil Okulov, jenž ale nedokázal zakončit.
08:19
Pohyb Novosibirsku je velmi špatný a dá se očekávat, že hostující trenér bude v kabině muset zvýšit hlas. Sibir se při vlastní rozehrávce dostal opět pod tlak a vyhazuje na zakázané uvolnění.
07:19
Kotouč na modrou čáru dostal Adam Polášek, jehož tvrdá rána skončila pouze na výstroji prvního bránícího hráče. Český obránce se po střele musel rychle vracet, aby zneškodnil protiútok soupeře už ve střední třetině.
06:52
Dinamo mohlo jít do dalšího útoku, ale celou akci zastavil hvizd rozhodčího, jenž ztratil kotouč z dohledu. Černá guma z hole hostujícího obránce skončila na střídačce.
06:00
Domácí tým dává první branku v přesilové hře a zaslouže se dostává do vedení! Zpoza branky našel Alexej Cvetkov na chvíli osamoceného ARŤOMA PODŠENDJALOVA. Zakončení domácího útočníka skončilo přesně a Alexej Krasikov neměl šanci zareagovat. Asistence: Alexej Cvetkov.
05:20
První početní výhodu si zahraje Dinamo, které dostalo soupeře pod tlak až přišel faul. Za brankou Sibiru si držením soupeře pomohl Ilja Několenko, jenž dostává menší trest.
04:13
Hostujícímu celku se zatím vůbec nedaří, za vše může fakt, že Sibir má málo pohybu. Hostující hráči posunuli hru do středního pásma a vydali se na střídačku.
03:55
Registrujeme další pokus na branku hostujícího mužstva. Do útočného pásma vletěl Sopin, jehož pokus přes bránícího hráče skončil v lapačce gólmana.
03:21
Dinamo velmi dobře napadalo rozehrávku soupeře, který o kotouč přišel. Ovšem domácí tým se s pukem dostal jen za branku Novosibirsku.
02:43
První obrovskou šanci zápasu si připisuje Dinamo! Kanadský obránce Robinson se zbavil soupeře a dostal se až
před brankáře, kterého střelou po ledě nedokázal překonat. Alexej Krasikov si připisuje velice povedený zákrok betonem a drží pro Sibir nerozhodný stav.
02:09
Okulov zabojoval o černou gumu v obranné modré čáry, ale následně ji s tečí spoluhráče poslal mezi fanoušky. Hra se stěhuje opět před branku hostujícího Sibiru.
01:23
Hostující brankář si připisuje do statistiky první zákrok dnešního podvečera, když schoval do lapačky pokus z levé strany. Bude se tedy vhazoval po pravé ruce Alexeje Krasikova.
00:30
Do prvního útoku se mohl dostat také Novosibirsk, jenž nedokázal přejít přes střední pásmo, a tak sledujeme další nahození za branku soupeře. Oba celky se v tomto momentu rozhodly vystřídat, a tak jdou do hry čerstvé síly.
00:10
Úvodní vhazování dnešního zápasu vyhrál Těreščenko, který dává Dinamu právo prvního útoku. Ovšem domácí celek nahodil černou gumu pouze za branku Sibiru, kde jsou první obránci.
00:01
Oba celky se již srovnaly na modrých čarách a arénou se nesou tóny ruské hymny. Po té už nás čeká samotný zápas, který by měl nabídnout atraktivní podívanou.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – I. Nikulin, D. Višněvskij, Rylov, Robinson, Hietanen, Makljukov, J. Zajcev – A. Těreščenko (C), Tarasov, Karpov – Rybakov, Kokujov, Sopin – Gorovikov, A. Galimov, Markovin – Cvetkov, Podšendjalov, Fjodorov.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Šegalo) – Polášek, Naumov, Meňšikov, Věreščagin, D. Lukin, Beljakov, Několenko – Šumakov, Sannikov, Šalunov – Kemppainen, Elo, Arťuchin (C) – Žafjarov, Gubin, V. Butuzov – Arťomov, Okulov, Fefelov – Vorošilo.

Rozhodčí: Alexej Bělov, Eduard Odins – Jakov Palej, Anton Ponamarenko.
Ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu, v němž budeme sledovat Dinamo Moskva a HK Sibir Novosibirsk. Do začátku utkání zbývá nějakých padesát minut, ale již jsou známy sestavy, které vám za pár okamžiků představím.

Lukáš Kašpar (DMS)

Alexander Salák (SIB)
Adam Polášek (SIB)
Dinamo Moskva

Dinamo vstoupilo ještě lépe než-li Sibir. Dnes domácímu celku v tabulce Západní konference patří třetí pozice, když získal jedenáct bodů, což je druhý největší počet v KHL. Lépe než moskevský tým má více bodů CSKA, jenž získal o bod více. Dinamo je velice produktivní, když ve čtyřech zápasech vsítilo patnáct branek.

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk vstoupil do nové sezóny v dobré formě, když po třech zápasech získal šest bodů. Sibir dal ve třech kolech vsítil soupeřům deset branek. Dnes hostující tým má, co obhajovat, jelikož v minulé sezóně skončil v dlouhodobé části na třetím místě Východní konference. V následném play-off došel Sibir do čtvrtfinále, kde nestačil na Magnitogorsk.

Adam Polášek 4 body (0+4)
Vítám vás u dalšího zápasu KHL, v němž budeme sledovat Dinamo Moskva a HK Sibir Novosibirsk. Oba celky patří k tomu lepšímu, co KHL nabízí a oba celky bychom měly vidět v boji o horní příčky tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.