Václav Nedorost (SBA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:34
Jakub Valský (SBA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:48
Tomáš Kubalík (SBA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:13
Tomáš Kundrátek (SBA) 1+1, 2 střely, čas na ledě 23:13
Je hotovo! Jaroslavlským se sice ve třetí třetině zaslouženě podařilo smazat dvougólový náskok Slovanu, v prodloužení už domácí aktivitou rozhodně nehýřili, za což byli potrestáni – třiadvacet sekund před koncem pětiminutového nastavení rozhodl o bonusovém bodu pro slovenský celek Jeff Taffe!
64:37
Slovan právě vstřelil branku!
Tak jsem to zakřikl, bratislavská parta bere bonusový bod! Tomáš Kundrátek vypálil od modré a JEFF TAFFE jeho pokus šikovně tečoval mimo Sudnicinův dosah! Asistence: Tomáš Kundrátek, Patrik Lušňák.
64:09
V Areně 2000 už se nám rozběhla poslední minuta prodloužení a v tuto chvíli už vše nasvědčuje tomu, že uvidíme samostatné nájezdy.
63:28
Ihned po buly to zkusil Plastino, Alexandr Sudnicin však bez potíží zakročil, vhazování v útočném pásmu Slovanu se tak bude opakovat.
63:16
Ivan Švarný se pokusil najít mezírku mezi Sudnicinem a levou tyčí jaroslavlské svatyně, domácí brankář se ale nenechal zaskočit a přerušil hru.
62:30
Andrej Loktionov dostal ideální přihrávku do předbrankového prostoru, skákavý kotouč si ale nedokázal zpracovat. Teď měli hosté štěstí!
61:42
Velezkušený Staffan Kronwall se uvolnil na modré čáře a prokousal se až za Poggeho svatyni, švédský reprezentant ale nemá, komu by mohl přihrát.
61:11
Z této akce Lokomotivu ale nakonec nic nebylo a v tuto chvíli oba týmy střídají.
60:33
Hokejisté Slovanu ovládli úvodní buly a zavezli puk do útočné třetiny, tam se ho však ujal Michail Pašnin a domácí už míří kupředu.
60:01
Ve třetí třetině se jaroslavlským hokejistům zásluhou Polunina a Kontioly podařilo vyrovnat špatně rozehraný zápas, za pár okamžiků si to dnešní soupeři rozdají o bonusový bod v prodloužení.
60:00
59:42
Justin Pogge přerušil hru po nahození Polunina od modré čáry, ještě jednou se bude vhazovat.
58:49
Pavel Kraskovskij v rohu kluziště ztratil kontrolu nad kotoučem a bratislavští hokejisté následně vyvezli kotouč alespoň do středního pásma.
57:55
Čistov už je zpět na ledě a hokejisté Jaroslavle míří kupředu, to už jsou před námi pouze poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25
Nepovedená rozehrávka Slovanu skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Justinem Poggem.
56:49
Svěřenci Miloše Říhy se v této přesilové hře zatím nedostali ke střele, ačkoliv stále kombinují v útočném pásmu.
55:55
Stanislav Čistov (JAR) naprosto zbytečně podrazil Chipchuru, Slovan si tak zahraje v početní výhodě.
55:23
Denis Mosaljov se za brankou soupeře zbavil svého strážce a poté dovezl puk až na útočnou modrou. Po následném nahození jednoho z obránců Lokomotivu Pogge pro jistotu přerušil hru.
54:38
Hráči v červených dresech jsou i nadále aktivnější. Další minuty napoví, zdali se dočkáme rozhodnutí už v základní hrací době, nebo jestli zápas půjde do prodloužení.
53:46
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Bleskurychle využitá přesilovka! Kronwall ihned po buly napálil kotouč do předbrankového prostoru, kde se černá pryž dostala k volnému PETRIMU KONTIOLOVI a finský snajpr z první překonal dezorientovaného Poggeho! Asistence: Brandon Kozun, Staffan Kronwall.
53:40
Necelých šest a půl minut před koncem je tu další početní výhoda pro Lokomotiv, dvě minuty za hákování vyfasoval Jakub Valský (SBA).
52:47
Stanislav Čistov si udělal prostor v rohu kluziště a poté našel na modré napřaženého Manuchova, jehož pokus ovšem postrádal přesnost.
51:51
Z tribun se začíná ozývat pískot, snaha domácích je totiž v posledních minutách latentní a Pogge je téměř bez práce.
51:05
Justin Pogge riskantně rozehrál kotouč těsně před napadajícím hráčem Jaroslavle, nakonec se mu to ale podařilo a Jeff Taffe následně vybojoval cenné vteřinky v útočném pásmu.
50:09
Petri Kontiola vyslal na zteč rozjetého Kozuna, jehož pokus z vrcholu kruhů byl ovšem přizvednut do ochranné sítě.
49:20
Hra se trochu uklidnila. Hokejistům Lokomotivu se nedaří vytvářet si další šance, obrana Slovanu v tuto chvíli funguje jako švýcarské hodinky.
48:31
Sudnicin proti nenápadné střele Šťastného z ostrého úhlu nezasáhl vůbec jistě a strážce jaroslavlské svatyně doslova za minutu dvanáct ukryl kotouč ve své výstroji!
47:57
Po nepříliš povedené rozehrávce Koledova se na druhou stranu vydal Jeff Taffe, který se ale do zakončení neprokousal.
47:16
Nepovedená Ljubuškinova rozehrávka skončila na hokejce Jonathana Cheechooa, který následně dopravil puk až do útočného pásma.
46:24
Hokejisté Slovanu se dokázali po delší době osvobodit, vracející se Polunin však vybojoval kotouč zpět pro domácí barvy. Parta Miloše Říhy se v této fázi zápasu jen brání.
45:33
Mohlo být vyrovnáno! Do předbrankového prostoru si nezištně sjel autor jediné branky Lokomotivu Polunin, jenž ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zacílit přesně!
44:44
Petri Kontiola od modré trefil jen před ním stojícího Meszároše, hokejisté Slovanu se ale nato nedokázali osvobodit.
43:52
Hokejisté Lokomotivu jsou na koni a nadále útočí. Další výlet do útočného pásma teď podnikl Andrej Loktionov, bývalý hráč Caroliny či New Jersey ale nezamířil přesně.
42:49
Drama je na světě, Lokomotiv využívá přesilovou hru! Korškov našel přesným pasem u pravé tyče trestuhodně neobsazeného ALEXANDRA POLUNINA, jenž našel mezírku mezi brankovou konstrukcí a Poggeho betonem! Asistence: Jegor Korškov, Pavel Kraskovskij.
42:16
To už neplatí, zkušený Václav Nedorost osvobodil Slovan, hráči v červených dresech tak musejí zakládat další akci z hloubi vlastního pásma.
41:49
Pavel Koledov dostal nabito na pravý kruh, domácího beka však zradilo zpracování, a tak nemohl vystřelit. Hráči Lokomotivu ale ještě pokračují v kombinaci před Poggem.
41:10
Hned zkraje třetí třetiny dostane Jaroslavl možnost další přesilovky, dvě minuty za hákování vyfasoval Marek Viedenský (SBA).
40:01
Podaří se domácím vyrovnat, nebo Slovan urve důležitou venkovní výhru? To začneme zjišťovat ve 20:10.
Skutečně tomu tak bylo. Druhá třetina je za námi a Slovan stále drží dvougólové vedení z první periody, o které se v rozmezí dvou střídání postarali Chipchura a Kundrátek. Lokomotiv měl sice ve druhé třetině územní převahu, mnoho vážných šancí si ale nevypracoval, a tak je vedení Bratislavských zcela zasloužené.
40:00
39:53
Michail Pašnin se ještě prokousal do útočného pásma, s nejvyšší pravděpodobností už ale nic převratného vymyslet nestihne.
39:22
Svěřenci Miloše Říhy se osvobodili tak, aby kotouč neskončil na zakázaném uvolnění, to už se prostřední dvacetiminutovka chýlí ke svému definitivnímu konci.
38:38
Taffeho pas do předbrankového prostoru jeden ze zadáků Lokomotivu přizvedl až na tribunu, vhazovat se tak bude po pravé ruce domácího brankáře.
37:45
Z tribun se ozývá pískot. Hraje se prakticky bez přerušení a bratislavští hokejisté nepouštějí svého soka k šancím, Justin Pogge je v posledních střídáních bez práce.
36:51
Čtvrté lajně Slovanu se podařilo osvobodit se. Hosté vystřídali a do nezajištěné obrany Lokomotivu poté najel Marek Ďaloga, jehož pokus z ostrého úhlu však Alexandr Sudnicin zastavil.
35:59
Teď se jim to na chvilku podařilo, kompletní pětka Slovanu ovšem ani nestihla vystřídat a už se musí znovu bránit. Jegor Korškov totiž dostal Jaroslavl zpět do pásma.
35:03
Kraskovskij si nyní nezpracoval prudký Kozunův pas, domácí útočník ale ovládl následně vzniklou bitvu o puk u hrazení. Hosté se ne a ne vymanit z vlastní třetiny.
34:12
Pavel Kraskovskij obkroužil celé útočné pásmo, ale neměl komu přihrát, a tak zavezl kotouč zpět na modrou čáru. Tlak Lokomotivu ještě pokračuje.
33:37
Následně se ještě strhla před Sudnicinem menší strkanice, sudí však všechny zúčastněné odtrhli včas od sebe, a tak se celá situace obešla bez vyloučených.
33:37
Na druhou stranu se o chvilku později vydal dosud nepříliš viditelný Jonathan Cheechoo, jemuž se podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu.
32:45
Daniil Apalkov dostal přihrávku na pravý kruh, zamíchal s pukem a poté tvrdě vypálil, Poggeho lapačka ale byla proti!
31:49
Marek Ďaloga se vydal na útočný výlet a chviličku po přejetí modré čáry vypálil, jeho pokus příklepem ale o nějaký ten metr minul jaroslavlskou svatyni.
30:59
Polovina základní hrací doby je za námi a svěřenci Miloše Říhy stále drží čistý štít. Hokejisté Slovanu se srdnatě brání a na ledě nechávají vše, hraje se ve velmi vysokém tempu.
30:02
Skvěle to teď udělal Petri Kontiola, který se chytrou kličkou zbavil hned dvou hráčů soupeře a znenadání se ocitl úplně sám na pravém kruhu, jeho následná střela ale recept na Poggeho nenašla!
29:04
Hokejisté Slovanu se po minutách bránění podívali do útočného pásma. Valský potáhl kotouč bekhendem po pravém křídle a nahodil ho na Sudnicina, jenž dotírajícího Kylea Chipchuru nepustil k dorážce.
28:20
Staffan Kronwall nabil na modrou Manuchovovi, ten ale pálil vedle a ani Stanislav Čistov o chvilku později z bezprostřední blízkosti nezamířil mezi tři tyče!
27:47
S "gretzkyovskou" devětadevadesátkou hrající Alexandr Polunin po pravém křídle vyrazil kupředu a prokousal se až do útočného pásma, zadáci Slovanu jej však vytlačili až do rohu kluziště.
26:58
Domácí hokejisté jsou ve druhé třetině jasně aktivnější, chybí jim však klid a přesnost ve finální fázi, proto Slovan stále drží svůj náskok z první třetiny.
26:20
Ilja Ljubuškin nahodil kotouč do předbrankového prostoru, kde se ho ještě pokusil tečovat Pašnin, jenž ovšem neuspěl a ani Daniil Apalkov o pár sekund později nedokázal zakončit slibnou akci Lokomotivu.
25:33
Pokus Vladislava Gavrikova byl jen jakousi z nouze ctností, Pogge měl úlohu snadnou a bez potíží přerušil hru.
24:43
Slovan hraje v plném počtu, tlak hráčů v červených dresech přesto ještě pokračuje.
24:14
Jegor Korškov nezištně nabil na levý kruh Kraskovskému, ten si ale na střelu netroufl. Akce Lokomotivu ještě pokračovala a byl z toho projektil Kronwalla od modré, Pogge však byl ve správný čas na správném místě.
23:25
Kontiola sice vyhrál buly v útočném pásmu, hosté ale o touš rychle přišli a svěřenci Miloše Říhy ho odpálili do bezpečí.
22:43
Hlušší pasáž hry ukončil Marek Ďaloga (SBA) naprosto zbytečným podražením, Lokomotiv si tak zahraje přesilovou hru.
21:38
Hokejisté Lokomotivu drží ve druhé třetině kotouč častěji na svých hokejkách, Justin Pogge však byl v jejím dosavadním průběhu prakticky bez práce.
20:43
Švarný na nic nečekal a díky jeho rychlé rozehrávce se Bratislavští dostali do útočného pásma, do zakončení se ale neprokousali.
20:01
Úvodní perioda je minulostí. Domácí podle očekávání vstoupili do zápasu aktivněji, Slovan se ale postaral o dokonalý šok, když skóroval dvakrát v rozmezí ani ne minuty a půl. Favorit tak po dvaceti minutách prohrává 0:2, zmaní se na tom něco po změně stran? To začneme zjišťovat v 19:22.
20:00
19:43
Nick Plastino se odhodlal ještě k jednomu nahození od modré a díky clonícímu Jegličovi je z toho ještě jedno buly před Sudnicinem.
19:03
V samotném závěru úvodní dvacetiminutovky už se nic zajímavého na ledě neděje, aktivně napadající bratislavští hokejisté domácí nikam nepouští.
18:07
Pogge přerušuje hru po nahození Manuchova, necelé dvě minuty před první sirénou se bude vhazovat před brankářem Slovanu.
17:38
Andrej Šťastný se okamžitě po svém návratu na led zapojil do rychlé protiakce Slovanu a z pravého kruhu vypálil, jeho rána z první ovšem Sudnicina nakonec neohrozila.
17:02
Nikým neatakovaným Pavel Kraskovskij měl volnou cestu až do prostoru před Poggem, ze skvělé palebné pozice si ovšem vylámal zuby na pozorném brankáři hostí!
16:16
Kontiola neměl komu přihrát, a tak vrátil kotouč na modrou Koledovovi, který ale nedokázal puk udržet v útočném pásmu – ofsajd.
15:27
Lokomotiv si zahraje přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Andrej Šťastný (SBA).
15:11
Daniil Apalkov se rozjel po pravém křídle a jeho bekhendové nahození Pogge pro jistotu podržel až do hvizdu sudích.
14:37
Slovan je rázem na koni. Svěřenci Miloše Říhy se usadili v útočném pásmu a ač na Sudnicina další střely nepřišly, toto hostům zcela vyhovuje.
13:31
Následovat bude další komerční přestávka, kterou domácí lodivod využívá k válečné poradě. S aktuálním stavem asi počítal málokdo...
12:26
Další zprvu nenápadná protiakce bratislavského celku končí gólem! TOMÁŠ KUNDRÁTEK se vydal na útočný výlet, dostal ideální přihrávku do jízdy od Šťastného a poté se trefil bekhendem přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Andrej Šťastný.
12:06
Se střelou Gavrikova od modré si Justin Pogge bez potíží poradil, následovat bude další buly v útočném pásmu Lokomotivu.
11:39
Mohlo být vyrovnáno! Petri Kontiola se prokličkoval až před Poggeho a hostujícího gólmana si šikovně položil, z ostrého úhlu už ho ale nedokázal překonat!
11:03
Slovan se z ojedinělé akce ujímá vedení, tak to je velký šok pro domácí! Kotouč se po nepřehledné situaci u hrazení odrazil před Sudnicina, kde se nejrychleji zorientoval KYLE CHIPCHURA, jenž pohotově dopravil touš do sítě! Bez asistence.
10:40
Právě Jegor Averin nyní dostal nabito od Čistova, nicméně jeho následná dělovka z vrcholu kruhů výrazně minula bratislavskou klec.
09:44
Od Jegora Averina se černá pryž odrazila mimo hrací plochu, hra je přerušena a před námi je vhazování ve středním pásmu.
08:50
Alexandr Sudnicin pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Lušňákem, v posledních pár střídáních se hra vyrovnala a Slovan je o něco odvážnější.
08:34
Hráči Lokomotivu se na chvilku dostali pod tlak a po zisku kotouče ho obratem poslali na zakázané uvolnění.
08:04
Nyní puk opět velmi nebezpečně poskakoval v prostoru před Poggem, hosté to ale zvládli a na druhou stranu už vyráží Jakub Valský.
07:16
Petri Kontiola se v rohu kluziště odpoutal od svého strážce a poté si proklestil cestu až do předbrankového prostoru, zakončit se mu ale nepodařilo.
06:23
Roman Manuchov se po levém křídle vydal na útočný výlet, o puk ale rychle přišel a na opačnou stranu poté vyrazil Jeff Taffe, jemuž se podařilo vybojovat buly v útočném pásmu.
05:29
Bratislavští teď pouze vyhodili puk do útočného pásma a odjeli střídat, v úvodu utkání je Lokomotiv jasně aktivnějším týmem.
04:33
Pavel Koledov se zničehonic zjevil v prostoru levého kruhu, jeho následná střela ale k Poggemu nedoletěla a svěřenci Miloše Říhy následně vyvezli kotouč do bezpečí.
03:42
A z toho nakonec pramenila nebezpečná rána úplně volného Stanislava Čistova z mezikruží, jaroslavlský forvard ale pálil těsně vedle!
03:09
Po Korškovově nahození se hráči Jaroslavle dostali do útočného pásma, tam ale o puk rychle přišli. Jegor Korškov ovšem zabojoval a získal puk zpět pro domácí.
02:15
Justin Pogge teď poněkud neortodoxním způsobem zastavil nahození z hokejky Emila Galimova, následovat bude vhazování po jeho pravé ruce.
01:21
Nick Plastino zkusil štěstí od modré, nicméně jeho nahození nemířilo do prostoru mezi třemi tyčemi a kotouče se následně ujali hráči v červených dresech.
00:04
Prakticky ihned po úvodním buly se domácí ocitli v ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Koledov, Gavrikov, Kronwall, Ljubuškin, Pašnin, Rafikov, Manuchov – Averin, Čistov, Loktionov – Kozun, Talbot, Kontiola – Apalkov, Mosaljov, E. Galimov – Kraskovskij, Kadějkin, Korškov – Polunin.

HC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – Kundrátek, Ďaloga, Švarný, Plastino, Rosandić, Meszároš, Pokorný – Taffe, Cheechoo, Šťastný – Jeglič, Nedorost, Viedenský – Valský, Chipchura, T. Kubalík – Šiška, Vopelka, Lušňák – M. Hlinka.

Rozhodčí: Buturlin, Komarov – Sadovnikov, Sazonov.
HC SLOVAN BRATISLAVA

To parta českého kouče Miloše Říhy zůstává trochu za očekáváním. Zatímco v minulém ročníku si Slovan zajistil postup do play-off, letos výrazně obměněná bratislavská družina ztrácí. V Západní konferenci je Slovan předposlední s šestibodovou ztrátou na play-off. Slovenský zástupce v KHL dokázal v minulém utkání ukončit sérii tří porážek v řadě, Slovan doma udolal Čerepovec poměrem 3:2.
LOKOMOTIV JAROSLAVL

Lokomotiv se v probíhajícím ročníku nepohybuje na čelních příčkách Západní konference, přesto bez problémů drží postupovou pozici do play-off. Jaroslavlští jsou momentálně šestí díky deseti výhrám a osmi porážkám. Z posledních pěti utkání dokázal Lokomotiv zvítězit pouze dvakrát, nicméně ve čtyřech případech alespoň bodoval, prohry s Dynamem Moskva a Rigou totiž přišly až po prodloužení, respektive samostatných nájezdech.
Hezký podvečer všem příznivcům dobrého hokeje. Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z atraktivního utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Lokomotiv Jaroslavl přivítá HC Slovan Bratislava. Tak si to nenechte ujít, začínáme v 18:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.