Jakub Kovář – 95,12% úsp. zákroků (39/41 střel)
S konstatováním, že Severstal Čerepovec poráží Avtomobilist Jekatěrinburg se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne, na shledanou!

Zblokované střely: 8-17
Vyloučení: 2-6
Bodyčeky: 9-12
Vhazování: 38-29
Dnes je dobojováno a Severstal Čerepovec loupí všechny tři body v Uralec aréně, kde poráží domácí Avtomobilist Jekatěrinburg 4:2.

Domácí sice vedli po první třetině 2:1, ale po velmi nepodařené třetině prohrávali již o dva góly. Hlavním hrdinou zápasu však bude Jakub Kovář, který kryl 39 střel soupeře a byl hlavním strůjcem vítězství hostů.
59:52
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vojtěch Polák – 2 min., krosček).
59:52
Teď přišla střela od modré, kterou Kovář pokryl, ale bude se vylučovat.
59:36
Avtomobilist je v útočném pásmu, ale nedostává se ke střele.
59:17
Domácí tým je bez brankáře a hraje v šesti!
58:59
Hraje se v obranném pásmu domácích, to hostům velmi vyhovuje.
58:36
Jekatěrinburgu se nedaří dostat do útočného pásma! O vítězi je asi rozhodnuto.
58:12
Severstal znova vyhazuje puk do středního pásma.
57:48
Teď už jsou to však domácí, kdo útočí. Střela Buchteleho ale skončila vedle a doklouzala až na druhou stranu hřiště.
57:09
Severstal znova dokázal dostat hru za druhou stranu hřiště a ušetřil tak další porci času.
56:29
Puk opět za domácí svatyní. Hosté toto oslabení zahráli skvěle.
55:58
Další vyhození, domácím tato přesilová hra hrozivě nevychází.
55:40
Hostům se podařilo vyhodit a získat cenné vteřinky!
54:57
Vovčenko oslabil svůj tým, který čekají perné chvilky. Domácí jsou nastěhování v útočné třetině a kombinují kolem Kovářovi branky.
54:31
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., podražení).
53:57
První útok zahrozil, ale tečovaný kotouč opět skončil pouze na Kovářovi, který opět zachránil svůj tým od pohromy.
53:19
Hosté vše zvládli a dokonce se dostali i ke střele. Sochatskij byl připraven a podržel kotouč.
52:57
To už ale neplatí a hostující obránci měli co dělat aby se ubránili tlaku, který vznikl v jejich obranném pásmu.
52:27
Nedaří se jim však přechod přes střední pásmo a Severstal sbírá cenné vteřinky.
51:48
Úspěšnější byli domácí, kteří se rázem ženou do útoku.
51:24
Po kotouči v hledišti se bude rozehrávat ve středu hřiště.
50:36
Severstalu se podařilo přenést hru na druhou stranu ledové plochy a ušetřit cenné vteřinky.
50:08
Oddechový čas pro hosty, kteří jsou pod enormním tlakem.
49:52
Na druhé straně se ukázal Koukal, ale hostující gólman čaroval vyrážečkou.
49:26
Čerepovec se po dlouhé době ukázal na druhé straně hřiště, ale jejich návštěva neměla dlouhé trvání.
48:47
Tlak domácích sílí a šance střídá šanci, Jakub Kovář znova zachránil Severstal, kdy dokázal chytit střelu, kterou vyslal Megalinskij zpoza obránce.
48:26
A když už se útok povede, tak skončí na bravurním Kovářovi, který vede svůj tým za vítězstvím v zápase. Nyní znova ukryl puk ve své výstroji.
48:07
Hostům se daří bránit střední pásmo a kazit tak soupeři snahy o útok.
47:42
47:00
Čerepovec se dokonce dostal do protiútoku, ale finální přihrávka byla nepřesná. Domácí mají ještě pár sekund přesilové hry.
46:30
Severstal vyhrál vhazování a vyhodil puk. Jekatěrinburg bude znova začínat od svého brankáře.
46:10
Domácí už jsou ale nastěhováni v útočné třetině a Buchteleho střelu teď pokryl Kovář, který pro jistotu podržel puk.
45:53
Severstal začíná oslabení vyhozením a sbírá tak cenné vteřinky.
45:41
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Truňov – 2 min., krosček).
45:18
Ke střele se dostal Trubačov, ale vylámal si zuby na pozorném Sochatskijovi.
44:52
Jejich šanci lapil Kovář a do protiútoku se hnal Severstal, který ovšem také nebyl úspěšný.
44:34
Domácí hráči se ubránili a mohou se hnát za vyrovnáním.
44:10
Po delší době se v útočné třetině představuje i Severstal, který se tak aspoň na chvíli dostane z tlaku domácích.
43:47
Koukal se díky forčekingu dostal až před Kováře, ale to už měl na dlouhou hůl a nedokázal zakončit tak, aby ho překonal.
43:30
Čerepovec má velké problémy s rozehrávkou, domácí tým velmi aktivně napadá.
42:26
Severstal se snažil za bránou uklidnit hru, ale pak přišla špatná přihrávka a hosté jsou opět pod tlakem.
41:57
Domácí si sice vytvořili zajímavé šance, ale hostující obrana to ustála a je znova kompletní.
41:22
Avtomobilist málem korigoval skóre, obrovskou šanci Garevela pokryl Kovář a následná dorážka se dostala do sítě jen díky postavení hráče v brankovišti.
41:00
Stejně jako teď, kdy pokryl střelu od modré čáry. Pak byly u brány ještě nějaké strkanice, ale vše se obejde bez vyloučení.
40:45
Nakonec došlo k závaru před bránou, ale Kovář drží.
40:18
Domácí nezačali dobře a útok rozjedou od své brány.
40:01
Statistiky po druhé třetině

Střely: 26-21
Vyloučení: 2-3
Vhazování: 27-20
Bodyčeky: 8-10
Kdo by to byl čekal, že druhá třetina skončí 0:3. Hostující Severstal dává domácím lekci z produktivity, kterou podporuje skvěle chytající Kovář. Domácí gólmani jsou oproti němu daleko horší. Sochatskij sice vystřídal Ustinkije, ale i on na konci třetiny inkasoval. Severstal tak díky Jevsejenkovi, Truňovi a Monachovi bude začínat třetí třetinu s dvougólovým náskokem.
40:00
39:51
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Magogin –podražení, 2 min.).
39:44
Jekatěrinburg už prohrává o dva góly a vypadá to s ním hodně bledě. A to i přes to, že je opticky daleko lepším mužstvem.
39:06
Čerepovec právě vstřelil branku!
Severstalu to tam padá, domácí gólmani nemají zrovna svůj den. SERGEJ MONACHOV si udělal kolečko v útočném v pásmu, vybruslil do pravé strany kluziště a zavěsil za Sochatskije, který toho pravděpodobně mnoho neviděl. Asistence: Wilson
38:42
Naopak se do dalšího úniku dostal Severstal, domácí gólman byl však připraven.
38:10
Delší část utkání bez přerušení má ve sví režii domácí tým. K žádné větší příležitosti to však zatím nevede.
37:29
Jekatěrinburg se snaží o vyrovnání, ale Kovář dnes chytá výborně. Když se k tomu přidá to, že to tam Čerepovci padá, tak je z toho takový výsledek, který momentálně svítí na tabuli nad ledem.
36:48
Kombinace Severstalu nevyšla, a tak musel založit útok od Kováře, to mu však také nevyšlo a byl z toho ofsajd.
36:12
Střela kapitána Severstalu byla sražena do sítě na bránou. Bude následovat další vhazování.
36:05
Domácí se po špatné rozehrávce dopustili zakázaného uvolnění.
35:24
Už je to však opět Avtomobilist, kdo je nastěhován v obranné třetině soupeře.
34:48
Nyní jsou to však hosté, kdo se dostal na dostřel brány. K možná prvnímu zákroku se tak dostal i Sochatskij.
34:25
Jan Buchtele zavezl puk do útočné třetiny, kde Jekatěrinburg vybojoval vhazování po pravici Kováře.
33:59
Kovář je v jednom kole nyní dokázal po perfektním zákroku zlikvidovat přečíslení 2 na 1!
33:53
Petr Koukal se prodíral do zakončení, ale Kovář byl opět úspěšnější.
33:28
Krátce po vhazování přišla střela od modré, se kterou ale Kovář neměl potíže.
33:07
Nyní však ofsajd a komerční přestávka.
33:00
Severstal se dostává trochu pod tlak, Avtomobilist se nechce smířit nepříznivým výsledkem.
32:21
Domácí jsou v plném počtu a této přesilové hře se ubránili docela bez problému.
31:20
Hostům se přesilovka zatím nedaří a musejí opět začít od vlastního brankáře.
30:57
Byli to však právě domácí, kteří se dostali do zakončení. Kovář kryje.
30:22
Severtal je při chuti a Avtomobilist se bude muset znova bránit.
30:13
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dmitrij Megalinskij – 2 min.).
29:00
Sochatskij střídá Ustinskije.
28:59
MAXIM TRUŇOV zužitkoval přihrávku spoluhráče a tváří v tvář překonal domácího gólmana v krátkém časovém sledu podruhé. Jekatěrinburg se nažil o rychlé vyrovnání, ale dopustil se zbytečné ztráty puku a Severstal tak rázem vede. Asistence: Vovčenko.
28:31
Jako správný kapitán se prosazuje ALEXANDER Jevsejenkov, který podobně jako Jan Buchtele z pravé střely prostřeluje brankáře. Asistence: Stasenko, Stinikov.
28:24
Simakov si připsal zbytečný zákrok, za který inkasuje dvě minuty a daruje přesilovku Severstalu, který však bude muset po vyhození soupeře začít od vlastního brankáře.
28:01
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Simakov – 2 min., podražení).
27:23
Už to vypadalo, že se domácí dostanou do úniku, ale Wilson vystihl přihrávku a zamezil přečíslení.
26:49
Ustinskij znova v permanenci poté, co vyrazil nahození od modré čáry. Pak domácí vyhodili pouze za cenu zakázaného vhazování.
26:27
Jekatěrnburg pokračuje v náporu, Jan Buchtele ale přišel o puk a po následném protiútoku Severtalu ukryl touš ve své lapačce Ustinskij.
26:07
Domácí si vytvořili tlak, který vypramenil v zakončení těsně před Kovářem, který však dokázal zmenšit střelecký úhel a lapil puk.
25:42
A další přerušení, tentokrát se Avtomobilist provinil ofsajdem.
25:16
Simakov se dostal k zakončení po přihrávce Koukala, ale puk skončil ve výstroje Kováře, který si tak připisuje další dobrý zákrok.
24:37
Těm však utíká puk a musejí začít od Kováře, který rozehrává za brankou.
23:58
Ke střele se dostal Černov, ale minul. Puk nabral rychlost a vyslal do protiútoku hosty, kteří se na chvíli udrželi v útočné třetině.
23:07
Tentokrát se ofsajdu dopustili domácí, konkrétně Jan Buchtele.
22:38
Jejich rozehrávka nebyla přesná, proto skončil kotouč na hokejkách soupeře, který je ve druhé třetině zatím aktivnějším celkem.
22:00
To vyhrál Avtomobilist, který uklidnil hru a kombinuje za Ustinskijem.
21:47
Sitnikov byl příliš nedočkavý a dopustil se ofsajdu. Dočkáme se tak vhazování ve středním pásmu.
21:08
Hosté se však kombinací vyhnali z útoku a musejí znova začínat od Kováře.
20:32
Buly vyhráli domácí, kteří se okamžitě ženou do útočné třetiny. Jejich snažení však bylo překaženo a namísto toho útočí Čerepovec.

Vhazování: 13-8
Na KHL poměrně divoká třetina je za námi! Domácí v ní šli zásluhou Anderséna brzo do vedení, pak však po ojedinělé akci soupeře inkasovali. Až těsně před sirénou vrátil Avtomobilistu vedení Jan Buchtele, který zužitkoval přesilovou hru.
20:00
18:54
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Teď už to bylo o mnoho lepší! JAN BUCHTELE stál na konci kombinace a z pravé strany hřiště překonal svého českého oponenta v bráně hostů – Jakuba Kováře. Asistence: Vasiljevskij.
18:15
Po špatné kombinaci však budou muset začít od svého gólmana.
17:47
Domácí se usadili v útočném pásmu a hledají kudy překonat Kováře.
17:07
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Truňov – 2 min., nesportovní chování).
17:01
Ta se však brzo dostala i před Ustinskije, který se rovněž prezentoval rychlou lapačkou!
16:46
Hra je opět před Kovářem, který již kryl 14 střel.
16:12
Teď se však Avtomobilistu nepodařila rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
15:48
Domácí nejsou s výsledkem samozřejmě spokojení a snaží se za každou cenu dostat opět do vedení. Kovář nyní předvedl několik skvělých zákroků!
14:58
Hosté šli málem do vedení. Tentokrát to však domácí gólman zvládl a střelu od modré pokryl.
14:37
A jsou úspěšní! DANIIL VOVČENKO dostal zpoza brány milimetrový pas od Trubačjova a srovnal stav zápasu. Tahle akce byla velmi povedená. Asistence: Trubačjov, Truňov
14:22
Teď už jsou to ovšem znova hosté, kdo se snaží o vyrovnání.
13:27
Na druhé straně zastavil útok ofsajd Rassejkina.
13:02
Avtomobilist sice vyhrál buly, ale hosté z Čerepovce se dokázali dostat do protiútoku. Po delší době předvedl svůj um i Ustinskij.
12:47
A protože i další střelu pokryl v lapačce, tak se za chvíli bude vhazovat po jeho levačce.
12:10
První útok znova zavařil Kovářovi, který si musel poradit střelou z mezikruží. Český gólman však znova potvrdil své kvality a pokryl jejich šanci.
11:24
Avtomobilist je jasně lepší a hosté mají co dělat aby neinaksovali znova.
10:49
Znova jsou to domácí, kdo drží puk a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci. Uvidíme, jestli se jim to podaří.
10:20
To se však nedaří a na druhé straně se ke střele dostal Megalinsky, který však z dobré pozice minul bránu.
09:47
Severstal se okamžitě usazuje v útočném pásmu a snaží se o vyrovnání.
09:20
09:15
Avtomobilist musí znova začít od vlastního brankáře, hosté brání velmi dobře.
08:49
Po nahození před hostujícího gólman vznikla šance k vsítění gólu, ale obránci byli úspěšnější a odpálili ležící puk.
08:05
Jekatěrinburg vyhrál buly a kombinuje v útočném pásmu, ke střele se však nedostali a musí začít opět od vlastního brankáře.
07:20
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Stasenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
07:15
Severstal kombinuje za bránou a snaží se uklidnit hru. Stasenko však vyhodil puk mimo hřiště a odpyká si dvě minuty za zdržování hry.
06:38
Jekatěrinburg pokračuje v aktivním pojetí a nedává soupeři šanci k odpočinku. Kovář nyní lapil střelu Turbina a dá tak svému týmu možnost k odpočinku.
05:43
Podobně se prezentovali obránci Severstalu, kteří po špatné přihrávce namazali Simakovi, ten tváří v tvář Kováře nepřekonal.
05:20
Domácí kombinovali za brankou, ale jejich snažení překazila nepřesná souhra.
04:57
Následné zakázané uvolnění přesune hru opět před Kováře.
04:31
Ojedinělý útočný výpad hostů zastavil ofsajd, který přerušil dlouhou pasáž hry, kdy měl puk na hokejkách Jekatěrinburg.
02:37
Avtomobilist začal hodně aktivně a vstřelený gól je velmi nakopl. Jde vidět, že domácí by co nejraději přidali rychlou pojistku. Kovář ale prozatím odolává.
02:34
Domácí pokračují v náporu a snaží se přidat další branku. Hosté však zatím drží.
01:38
Jekatěrinburg jde do vedení! NICLAS ANDERSÉN napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Kováře. Asistence: Tičar, Česalin
01:02
Čerepovec kombinoval v útočném pásmu, ale kvůli špatní kombinaci pouze odevzdal puk soupeři.
00:54
Po nahození od modré čáry předvedl pevní zákrok Kovář, teď už je však u puku Severstal.
00:12
Úvodní buly vyhráli domácí, kteří však okamžitě přišli o puk a dali tak šanci k útoku hostů, jenž vyhodili puk na zakázané uvolnění.
00:01
Domácí nastupují v červených dresech, hosté z Čerepovce v modrých.
Hráči jsou již na ledové ploše a po ruské hymně započne dnešní utkání.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Andersén, Alexej Vasilevskij, Timašov, Turbin, Kivistö, Megalinskij, Žuravljov – Česalin, Tičar, Buchtele – Torčeňuk, Garejev, Monja – Simakov, Golyšev, Koukal – R. Berdnikov, Rassejkin, Levickij – Mingalejev.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Wilson, Masuhr, Stasenko, Jevsejenkov, Kudako, Sizov, Chochlov – Kagarlickij, P. Černov, V. Polák – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Kazakovcev, Karlin, Mons – Monachov.

Rozhodčí: Komarov, Morozov – Misyur, Yakov.

Jan Buchtele – útočník (CZE)
Petr Koukal – útočník (CZE)

Jakub Kovář – brankář (CZE)
Vojtěch Polák – útočník (CZE)

Čerepovec nezažívá dobré období. Po jedenácti zápasech má pouze 6 bodů a ani jednou nevyhrál v základní hrací době. Jeho skóre je přímo hrozivé – 17:36.

Stejně tak hrozivý je pro Čerepovec měsíc září, ve kterém ze sedmi zápasů Čerepovec ani jednou nevyhrál a získal pouze tři body.

Avtomobilist Jekatěrinburg je však oblíbeným soupeřem pro Čerepovcem, který se bude snažit zlepšit dojem z probíhající sezóny. Jestli se mu to povede se dozvíme dnes od 16:00 c zápase, který bude probíhat v Uralec aréně.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácí se momentálně nachází celkově na desátém místě se sedmnácti body za čtyři výhry, dvě výhry v prodloužení, tři prohry a jednu prohru v prodloužení. Avtomobilist se také může pochlubit kladným skórem 29:25.

Na začátku září hostil Jekatěrinburg Ufu, kterou v prodloužení porazil 4:3, o pár dní později však prohrál s Yugrou 2:3. Pak následoval trip do Astany, kde Avtomobilist vyhrál 4:3. Dnešní zápas je třetím domácím utkáním v řadě, v tom první byla repríza předchozího střetnutí s Astanou, které tentokráte skončilo až v nastavení výhrou domácích 3:2, pak však přijelo silné CSKA, které vyhrálo 4:2.

Dnes přivítají domácí Severstal Čerepovec, který je jasným outsiderem. Zajímavá je však vzájemná bilance mezi oběma týmy. Ta jasně hovoří ve prospěch Severstalu, který si připsal 11 vítězství a pouze 4 porážky. Posledních pět zápasů dokonce vyhrál.
Dobrý večer u dalšího kola ruské KHL. V dnešním zápase poměří své síly domácí Avtomobilist Jekatěrinburg s hostujícím Severstal Čerepovcem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.