Československá stopa

Petr Koukal (JEK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:04
Jan Buchtele (JEK) 0+3, 3 střel, čas na ledě 13:57
Neuznaný gól nemusí hráče Jekatěrinburgu trápit. Hokejisté Avtomobilistu vítězí nad Nižněkamskem 3:2 a ukončili tak nelichotivou sérii šesti porážek v řadě. Hosté zápas ještě v závěru zdramatizovali, když se v čase 58:04 trefil Andrej Stas, vyrovnat už však nestačili.

Statistiky 3. třetiny:
Střely na branku – 5:12 (28:33)
Zblokované střely – 8:2 (17:9)
Vyhraná vhazování – 6:14 (23:42)
Hity – 2:1 (10:8)
60:00
Gól neplatí! Garejev trefil opuštěnou klec hostí již po limitu.
Arťom Garejev ještě trefil prázdnou hostující branku, ale otázkou je, zda to stihl ještě před závěrečnou sirénou. Domácím na tom ale tolik záležet nemusí, tak jako tak zvítězí!
59:39
Vyrovnat mohl Geoffrey Kinrade! Ten pálil z vrcholu levého kruhu, ale kotouč má Sochackij. Oddechový čas hostí.
59:01
Hosté hrají bez brankáře! Poslední minuta.
58:04
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Přeci jen zápletka! V momentě, kdy hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny, vypálil po vyhraném buly od modré Bryncev. Puk sice na Sochackého nedolétl, ovšem od shluku těl se odrazil na hůl ANDREJE STASE, jenž ho zametl za záda domácího brnakáře. Asistence: Alexandr Bryncev.
57:43
Kulikov se šikovně vytočil před domácí branku, na jeho nabídku ale nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
56:45
Hosté sice jsou v útočném pásmu, ovšem hráči Avtomobilistu je téměř k ničemu nepouštějí.
55:04
Začala už poslední pětiminutovka třetí části. Domácí stále hrají výborně takticky.
54:42
Nahození Timašova od modré si našel Lisutin i přesto, že před ním stínil Volkov. Domácí získali buly v útočné třetině.
54:04
Lisutin vyrazil ze své branky a odpálil kotouč před dotírajícím domácím hráčem.
52:57
Hráči Neftěchimiku v posledních minutách vůbec neohrožují domácího gólmana. Když už se dostanou do útočného pásma, tak se málo tlačí do střelby.
51:59
Osm minut do konce třetí části. Domácí zatím celkem v pohodě drží svůj náskok.
50:40
Nižněkamsk už bude muset začít útočit. Jinak dvoubrankové manko hosté těžko vymažou.
50:22
Hosté jsou v plném počtu.
49:56
Od modré nahazoval kotouč Megalinskij. Lisutin vyrazil a hosté následně vyhodili.
49:18
Domácím nevyšel přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.
48:29
Hosté hned po buly vyhazují až k brance soupeře.
48:21
Rozhodčí ještě řeší nějaký problém s ledem v útočném pásmu Avtomobilistu. Zřejmě jde o hlubokou rýhu.
48:21
Geoffrey Kinrade vzápětí podrazil právě Buchteleho a odchází na trestnou lavici.
48:18
Domácí se málem dostali do velké šance. Torčeňuk se snažil vysunout Buchteleho, ale přihrávku na poslední chvíli srazil obránce.
47:01
Hodně nepříjemná střela od jednoho z hostujících obránců. Sochackij nic neviděl, naštěstí pro něho kotouč prosvištěl vedle branky.
46:31
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Lisutina.
45:43
Opět Kulik. Sochackij má kotouč v rukavici.
45:32
Z dálky vypálil na domácí branku Kulik. Nemířil přesně.
44:45
Domácí se snaží hrát aktivně. Nechtějí dát Neftěchimiku šanci na návrat do zápasu.
44:05
Nyní vypálil Česalin. Lisutin tentokrát podržel puk a přerušuje hru.
43:49
Z ostrého úhlu zakončoval Alexejev. Trefil hruď Lisutina, který dobře vykryl prostor ve své kleci.
43:28
Kivistö od modré čáry nahodil puk na hostující klec. Lisutin ho má v lapačce.
42:45
Střelu Pavla Kulikova zblokoval nohou bránící hráč.
41:38
Kotouč se odrazil před domácí branku, kde číhal Korotkov. Ten ve velké šanci netrefil Sochackého klec!
41:12
Bryncev ze středního pásma nahodil kotouč na Sochackého. Ten puk přidržel v lapačce.
40:43
Lisutin si nedovolil rozehrát a raději nahozený kotouč podržel.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 17:48.
Ve druhé třetině padl jediný gól, kterým domácí navýšili skóre na 3:1. Postaral se o něj Alexandr Ščemerov, jenž ranou od mantinelu překvapil brankáře Kolppanena. Hosté po tomto zásahu dokonce vystřídali gólmany. Největší šanci na snížení měl poté Dan Sexton, ovšem Sochackij ho vychytal parádním zákrokem.

39:32
Jan Buchtele ve velké šanci. Zblízka však nedokázal dostat puk za Ivana Lisutina, který svůj tým hodně podržel!
39:01
Začala poslední minuta třetí třetiny.
38:19
Tohle vypadalo zajímavě. Polygalov se již dostával za záda domácí defenzivy, ale nedokázal zkrotit neposedný puk.
37:36
Třetí lajna hostí s bratry Alševskými operovala v útočné třetině. Vyloženou šanci si však tito hráči nevytvořili.
35:54
Hosté s blížícím se závěrem třetiny zvyšují aktivitu a snaží se korigovat stav.
34:45
Nádherný zákrok Sochackého! Polygalov našel přesným pasem Dana Sextona, který už pálil do poloodkryté branky, ovšem Sochackij se roztáhl a špičkou pravého betonu kotouč vytěsnil mimo svou klec!
34:12
Zakázané uvolnění domácích.
33:51
Střela Jaroslava Alševského byla sražena do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
33:28
Hosté jsou kompletní.
33:23
Megalinského střelu od modré Lisutin viděl a sáhl si pro kotouč lapačkou.
32:59
Hráči Nižněkamsku se znovu osvobozují.
32:34
Hostům se podařilo vyhodit.
31:56
Další střelu vyslal vyslal Timašov. Lisutin puk vyrazil do rohu.
31:33
Od modré vypálil Turbin, jeho projektil označil zadní mantinel.
31:27
Hosté dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Další početní výhoda pro Avtomobilist.
30:32
29:45
Velký závar před Lisutinem! Puk končí pod hostujícím gólmanem, ovšem rozhodčí stejně těsně před tím přerušil hru.
28:31
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Konstantin Makarov – 2 min., hákování).
27:59
Hosté střídají gólmany. Ville Kolppanen zamířil na střídačku, nahradil jej Ivan Lisutin.
27:32
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí vedou 3:1! Kolppanena propálil ranou od pravého mantinelu ALEXANDR ŠČEMEROV. Puk zapadl hostujícímu gólmanovi nad vyrážečku. Asistence: Anatolij Golyšev.
26:36
25:58
Kinrade nabil Ščitovovi. Proti jeho voleji se stačil postavit Sochackij.
25:29
Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.
25:13
Nepříjemné nahození Volkova našel pod svými betony Kolppanen. U brankoviště už číhali domácí hráči na dorážku.
24:35
Za držení hole je vyloučen Dmitrij Megalinskij. Síly na ledě se tedy vyrovnávají.
24:01
Anatolij Golyšev se dostal ke střele z ideální pozice mezi kruhy. Puk ale končí v lapačce Kolppanena!
23:28
Igor Polygalov navíc najel do Sochackého a za své počínání je vyloučen,
23:28
Opět Polygalov! Toho poslal do šance Gynge, ale Sochackij se nenechal protisměrnou kličkou útočníka hostí zaskočit.
23:03
Hosté si vytvořili velkou šanci. Sochackij se však rychle přesunul proti dorážce Polygalova a uchránil domácím vedení!
22:52
Zakázané uvolnění Avtomobilistu.
22:33
Ofsajd domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:56
Ve druhé části zatím hrajeme bez šancí a střel na branku.
20:37
Vyhození Megalinského dojel jako první Torčeňuk. Zakázané uvolnění se tedy nepíská.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:55.
Po první třetině vede Avtomobilist nad Nižněkamskem 2:1. Domácí do utkání vstoupili lépe a už ve 4. minutě je poslal do vedení Arťom Garejev. Neftěchemik ale poměrně rychle vyrovnal, když se bombou nad lapačku prosadil Geoffrey Kinrade. Zatím rozdílový zásah pak zaznamenal v čase 15:14 Niclas Andersén, jenž dorážel do odkryté branky po střele Jana Buchteleho.

19:38
Od pravého mantinelu vystřelil Ščitov. Důležitý zákrok Sochackého, jenž puk udržel na svém těle a neumožnil hostům dorážky.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:54
Před Sochackým se dostal k volnému puku Kinrade. Obránce Nižněkamsku ho nametl pouze do výstroje gólmana Avtomobilistu.
18:45
Zajímavá střela Ščitova. Sochackij ji vykopl levým betonem.
18:01
Jan Buchtele se ocitl s přispěním hole protihráče na ledě. Vylučovat se ale nebude.
17:45
Po střele Ogurcova Sochackij zasahovat nemusel. Puk trefil jednoho z obránců.
16:46
Domácí po vstřeleném gólu zase ožili. Dobrou práci teď odvedl Kinrade, jenž odtlačil z nebezpečného prostoru číhajícího Monju.
16:08
Nahozený kotouč dokázal přikrýt brankář Kolppanen. Vhazovat se bude po jeho levici.
15:14
Domácí se podruhé dostávají do vedení! Kde se vzal, tu se vzal, před brankou obránce NICLAS ANDERSÉN, který doklepl vyraženou střelu Jana Buchteleho z levého kruhu do zcela volné klece – 2:1. Asistence: Jan Buchtele.
14:18
Hosté v postavení mimo hru.
14:06
Od modré čáry vypálil Turbin. Kotouč zachytil Kolppanen a je tu reklamní přestávka.
13:55
Dobře to teď udělal Monja. Domácí útočník zavezl puk do útočného pásma z pravé strany a nabízel kotouč spoluhráči před branku. Tomu ale hosté stačili přizvednout hůl.
13:17
Domácí hokejisté se v těchto chvílích především brání. Sochackému přibývají zákroky.
12:15
První formace hostí soupeře zavřela do jeho obranného pásma. Defenziva Avtomibilistu však zblokovala střely Sextona i Gyngeho.
11:39
Domácí v postavení mimo hru. Buly tedy nařízeno ve středním pásmu.
10:18
Zajímavý protiútok táhl na pravém křídle Koukal. Na jeho zpětnou přihrávku ale spoluhráč nedosáhl.
09:25
Hosté se začínají osmělovat. Sextonova střela z levé strany prolétla vedle tyčky.
08:53
Z podobné pozice, z jaké skóroval Kinrade, to zkoušel Kuzmin. Sochackij má tentokrát puk ve výstroji.
08:32
Hostující branku se pokusil ohrozit Petr Koukal. Kolppanen po jeho střele přerušil hru.
07:22
Z ničeho nic je vyrovnáno! Andrej Stas našel přihrávkou od zadního mantinelu GEOFFREYHO KINRADA a ten se z vrcholu pravého kruhu trefil nad lapačku Sochackého. Asistence: Andrej Stas.
06:23
Do střely Mingalejeva skočil jeden z hostujících obránců. Následuje reklamní přestávka.
05:41
O individuální průnik se pokusil Monja. Domácí forvard byl vytlačen do rohu.
04:34
Hosté toho zatím mnoho nepředvedli. Hráči Jekatěrinburgu začali utkání mnohem aktivněji.
03:42
Domácí jsou při chuti a opět zahrozili. Kolppanen tentokrát předvedl dobrý zákrok.
03:15
Domácí se ujímají vedení! Torčeňuk rozjel na levém křídle najetého ARŤOMA GAREJEVA, který se natlačil až před brankoviště a pod betony Kolppanena kotouč propasíroval za brankovou čáru. Asistence: Alexandr Torčeňuk a Dmitrij Monja.
02:58
Dalekonosný pokus Stanislava Alševského byl nakonec zbytečný. Byl pískán ofsajd.
02:21
Obránce Nikita Ščitov si sjížděl až na zadní tyčku, kde ale nedosáhl na nabídku spoluhráče.
01:54
Domácí nyní skončili v postavení mimo hru.
01:18
Jevgenij Česalin se zachytil o boční síť a posunul hostující branku. Vhazovat se bude ve střední třetině.
01:10
Další střela, která přišla hned po buly. Kolppanen přerušil hru.
01:06
Dmitrij Monja vyzkoušel Kolppanena střelou z osy hřiště. Puk je na těle finského brankáře hostí.
00:29
Domácí nahodili kotouč za branku soupeře. Kolppanen musel vyjet a pomoci spoluhráčům s rozehrávkou.
00:01
Zazní hymna Ruské federace.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Lavriněnko) – Megalinskij, Kivistö, Andersén, Žuravljov, Turbin, Timašov, Ščemerov – Simakov, Koukal (C), Golyšev – Monja, Torčeňuk, A. Garejev – Česalin, Tičar, A. Alexejev – K. Volkov, Rassejkin, Buchtele – Mingalejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Lisutin) – An. Sergejev, Ogurcov, Berezin, Bryncev, Kinrade, Ščitov (C), Kuzmin – Gynge, Polygalov, Sexton – Jakimov, Stas, Koňkov – Alševskij, P. Kulikov, Alševskij – Porjadin, Korotkov, K. Makarov.

Rozhodčí: Gašilov, Kadyrov – Berseňov, Judin.

Jan Buchtele (AVT) – 17 zápasů, 5 bodů (3+2)
Petr Koukal (AVT) – 16 zápasů, 4 body (3+1)
Vzájemné zápasy:
28.08. 2015: Nižněkamsk – Jekatěrinburg 1:2
12.11. 2015: Jekatěrinburg – Nižněkamsk 0:4
20.01. 2016: Jekatěrinburg – Nižněkamsk 1:0
01.02. 2016: Nižněkamsk – Jekatěrinburg 3:4 po sn.
Avtomobilist Jekatěrinburg:
Celek Avtomobilistu začal sezónu dobře a po jedenácti utkáních se držel v horní části tabulky Východní konference. Pak však přišla série šesti zápasů, v nichž hokejisté Jekatěrinburgu uhráli jediný bod a následoval propad až na jedenácté místo. Hráči Avtomobilistu se trápí především střelecky. Ve zmíněných šesti zápasech hned dvakrát neskórovali ani jednou a dvakrát vstřelili po jedné brance, na což se pochopitelně boduje jen velmi těžko. Naposledy doma proti Ladě zaznamenali tři góly, ale stejně prohráli 3:4.
Neftěchimik Nižněkamsk:
Hokejisté Neftěchimiku se drží těsně za postupovou osmičkou do play-off. Aktuálně mají na kontě 22 bodů, což na Východě stačí na desátou pozici se ztrátou jediného bodu na osmé místo. Z posledních pěti zápasů vyhrál Nižněkamsk tři. Naposledy zvítězil 2:0 na ledě Jugry.
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V pátek jsou na programu tři zápasy KHL a já Vám přiblížím duel mezi Jekatěrinburgem a Nižněkamskem. Jde o souboj sousedů v tabulce Východní konference. Domácí Avtomobilist se dostal po slušném startu do sezóny do velké krize, když prohrál už šest utkání v řadě. To hokejisté Neftěchimiku se aktuálně nacházejí přeci jen v lepší pohodě, než soupeř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.