Avtomobilist Jekatěrinburg v napínavém utkání celků z horní poloviny tabulky udolal SKA Petrohrad 3:2 po nájezdech a připsal si dva cenné body. Petrohradský klub tak potřetí v sezoně ukázal, že samostatné nájezdy nejsou zrovna jeho nejoblíbenější dispciplinou. Ústřední postavou se stal Petr Koukal, který vsítil gól na 2:1 a v nájezdech pak rozhodl o vítězství svého týmu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.
Samostatné nájezdy začínají.
Možnost provedení prvního nájezdu bude mít SKA Petrohrad.
Ani prodloužení vítěze utkání neurčilo, takže o něm rozhodne disciplina zvaná samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:32
Po zisku kotouče pospíchali vpřed domácí a Timašov na Šesťorkina vyslal ránu zápěstím.
64:06
Hostující tým je aktivnější, ale nedokáže si vypracovat žádnou vážnější šanci.
62:19
Další útok hostů po levém křídle táhl Ketov, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
61:37
Nyní se žádný z týmů nedokáže dostat do střelecké pozice, zezadu se hraje velmi zodpovědně.
60:34
Jejich útok ale skončil nezdarem a hosté mohli provést rychlý protiútok, který tvrdou střelou z levého kruhu zakončil Vojnov.
60:05
Buly vyhráli domácí.
60:01
Protože hodina čistého času o vítězi utkání nerozhodla, týmy si v prodloužení zabojují o bonusový bod.
60:00
59:33
Prostřednictvím rány z otočky chtěl vrátit vedení na stranu Avtomobilistu Česalin, nicméně Šesťorkin stál na správném místě.
58:39
Po vyhraném buly vypálil Timašov, jeho pokus srazil obránce bruslí do rohu kluziště.
58:32
Zakázané uvolnění SKA vrací hru před Šesťorkina.
57:50
Do konce základní hrací doby zbývá už jen něco málo přes dvě minuty a hráči už se pomalu začínají připravovat na prodloužení, které v případě nerozhodného výsledku bude následovat.
57:32
Domácí poslali puk za Šesťorkinovu svatyni, kde se hracího předmětu zmocnili hokejisté hrající v bílých dresech.
56:15
Hra probíhá podél hrazení nebo v rozích kluziště.
54:55
Proti Bělovově střele Ustinskij vytasil svou lapačku a buly bylo nařízeno po jeho pravici.
53:33
Petrohrad právě vstřelil branku!
Jakovlev nedokázal trefit bránu, ale kotouč se od zadního mantinelu odrazil na hůl ALEXANDRA BARABANOVA, který vyjel zpoza brány a nic netušícího Ustinského pokořil zasunutím touše k bližší tyči. Asistence: Jegor Jakovlev.
53:01
Z trestné lavice se vrátil také Širokov a kompletní tak je také SKA.
52:57
Avtomobilist Jekatěrinburg v plném počtu.
51:39
Ketov z úhlu nahodil puk na Ustinského a ten si připsal zákrok ramenem.
51:01
Poměr sil na ledě se vyrovná. Za podražení byl za katr poslán Širokov (SKA Petrohrad).
50:57
Ale domácí tým se bude muset znovu bránit. Monja (Avtomobilist Jekatěrinburg) zahákoval rozjetého Guseva a hlavní sudí mu vyměřili dvouminutový trest.
49:44
Avtomobilist Jekatěrinburg oslabení přečkal bez úhony.
49:36
Puk na střelu si připravil Kovalčuk, a přestože Ustinskému stínil Plotnikov, brankář Avtomobilistu si kotouč dokázal vyhledat.
48:49
Oslabení sehrává domácí celek perfektně a velice pozorně brání.
47:44
Megalinskij (Avtomobilist Jekatěrinburg) se s pukem natlačil až před Šesťorkina, a protože kotouč neměl pod kontrolou a brankáře Petrohradu skolil k ledu, byl vyloučen za nedovolené bránění. K volnému kotouči se dostal Buchtele, ale jeho gól právě kvůli předchozímu faulu nemohl být uznán.
46:23
Golyšev poslal puk do předbrankového prostoru, avšak žádný z dojíždějících útočníků ho nedokázal zasáhnout.
45:11
Rykovova rána zápěstím skončila na výstroji Ustinského.
44:07
Moses zavelel k útoku, ale Timašov ho střežil tak důkladně, že po kontaktu oba spadli na led a po něm doklouzali až do brány. Ta vyjela ze svého ukotvení a hra musela být přerušena.
43:55
Až nyní se domácí dostali ke střele z levého kruhu, ale gólman Petrohradu měl situaci plně pod kontrolou.
42:28
Přestože se hraje z jedné strany na druhou, zatím nejsou k vidění žádné střelecké příležitosti.
41:52
Domácí zavezli puk do útočného pásma, to ale z jejich strany bylo vše.
41:16
Přesilovka Petrohradu vypršela.
40:01
Obě mužstva se vrátili z kabin, třetí dějství tak může začít!
Druhá třetina byla oproti té předchozí jako den a noc, alespoň co se vstřelených gólů a vyloučení týče. Domácí se zmátořili k lepšímu výkonu a svému soupeři z Petrohradu se herně vyrovnali. Hráči Jekatěrinburgu dokázali potrestat nedisciplinovanost petrohradských hokejistů dvěma góly a otočili nepříznivý průběh ve svůj prospěch.
Třetí dějství začne zhruba v 17:43.
40:00
39:56
Petrohradští hokejisté se sice nahrnuli do útočného pásma, ale na gólmana Ustinského si nepřišli.
39:16
Hosté budou mít možnost ještě před přestávkou vyrovnat, po vyloučení Simakova (Avtomobilist Jekatěrinburg) si totiž také oni zahrají přesilovku.
38:07
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí mužstvo využilo další přesilovku a poprvé v utkání se dostalo do vedení. Hru v početní výhodě zužitkoval PETR KOUKAL, jehož křižná rána zapadla k levé tyči. Bez asistence.
37:54
Rozhodčí si všimli sekání Mosese a petrohradského hráče poslali na trestnou lavici.
37:14
Domácí hrají v plném počtu.
36:46
Kovalčuk vybídl ke střele spoluhráče, který ale z levého kruhu nezamířil přesně.
35:58
Hosté se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma a budou muset začít odznovu.
35:14
Domácí jdou do čtyř. Andersén (Avtomobilist Jekatěrinburg) se provinil nedovoleným bráněním a byl poslán za katr na dvě minuty.
34:24
Kompletní je už také SKA Petrohrad.
34:19
33:06
V dobré pozici se objevil Česalin a Šesťorkin musel nastavit svůj levý beton a poté chytil také dorážku jiného zakončujícího hráče.
32:24
Tak přesilovka SKA nakonec neměla dlouhého trvání. Hákováním se totiž provinil také Plotnikov a ten petrohradský celek sned oslabil už potřetí. Budeme sledovat hru ve čtyřech.
32:19
V osobním souboji si Alexejev (Avtomobilist Jekatěrinburg) pomohl přiháknutím protivníka a hru v početní výhodě si po jeho faulu poprvé vyzkouší také hostující tým.
31:02
Prochorkin se hezky proháčkoval mezi dvěma strážci a poté našel lépe postaveného Guseva, jehož pumelice z levého kruhu se stala Šesťorkinovou kořistí.
30:29
Tempo hry je v tuto chvíli velmi vysoké, hraje se za strany na stranu.
28:47
27:52
Tak to zrovna dvakrát nevyšlo. Domácí v útočné třetině ztratili puk a díky tomu se oslabený Petrohrad dostal do přečíslení dva na jednoho. Koskiranta to vzal na sebe a Ustinskij měl s jeho nebezpečným pokusem plné ruce práce.
27:07
Hráči Avtomobilistu se usadili v útočném pásmu a rychlými přihrávkami se snaží rozpohybovat defenzivu hostujícího týmu.
26:47
Plotnikov (SKA Petrohrad) je v utkání podruhé vyloučen, tentokrát za faul loktem. Využijí domácí další přesilovou hru?
25:52
Tohle byla šance jako hrom! Po vyhraném vhazování Plotnikov uviděl před bránou stojícího Kovalčuka a adresoval mu přihrávku, ruský forward však ve velké příležitosti nepochopitelně selhal.
25:47
Vojnov střelou od modré prověřil pozornost brankáře Avtomobilistu.
25:22
Hra se přesunula do středního pásma, kde probíhají četné souboje o kotouč.
23:44
Využitá přesilovka Avtomobilistu znamená vyrovnávací gól! DMITRIJ MONJA poslal puk přesně k pravé tyči a rozradostněl domácí příznivce. Bez asistence.
23:15
Hosté vyhráli buly a vyhodili kotouč ven z pásma.
23:09
Plotnikov (SKA Petrohrad) se provinil sekáním a stal se vůbec prvním vyloučeným hráčem utkání.
21:59
Zahrozili také hosté. Bělov napřáhl k razantní střele a Ustinského betony musely rychle sklapnout k sobě.
20:44
Z ostrého úhlu na Šesťorkina vypálil také Alexejev, petrohradský gólman ani tentokrát puk za svá záda nepustil.
20:17
Druhá třetina začala Vasilevského pokusem od modré, který Šesťorkin s mírnými potížemi zastavil a vhazovat se bude před jeho klecí.
20:01
Hokejisté obou mužstev už se vrátili na kluziště.
SKA Petrohrad byl v úvodním dějství produktivnější a svou střeleckou potenci vyjádřil hned na začátku zápasu gólem Ketova. Hostující hráči lépe bruslili a v dalších minutách si vytvořili několik slibných příležitostí, navýšit svůj náskok ale nedokázali. Zajímavostí je, že oba celky hrály disciplinovaně, takže se vrátka trestných lavic ani jednou neotevřela.
Druhá perioda začne přibližně v 16:52.
20:00
19:59
V závěru prvního dějství domácí kombinovali v útočném pásmu, Zubarevova přihrávka na Andersena, jenž se nacházel ve střelecké pozici, už ale přišla příliš pozdě.
19:00
Přesně v moment, kdy hlasatel oznámil poslední minutu první třetiny, si Ustinskij připsal další úspěšný zásah. Tentokrát se tak stalo po Barabanově ráně od modré, kterou gólman domácího klubu skryl ve své výstroji.
17:56
Velice nebezpečně vystřelil z levého kruhu Širokov, svůj pokus skryl za klečícího obránce a nebýt Ustinského zákroku lapačkou, mohl být rozdíl ve skóre dvougólový.
16:31
V ideální palebné pozici se objevil Tichonov, puk přes změť těl ale neprošel.
15:59
Poměrně dlouho se hrálo bez přerušení, hráči tak jistě uvítají komerční přestávku, která právě probíhá.
15:23
Adresátem přihrávky na levé křídlo se stal Koskiranta, který křižnou ranou bez přípravy minul cílené zařízení.
14:44
Domácí nahodili puk podél hrazení a odešli střídat.
13:08
Zpoza brány hledal volné spoluhráče Torčeňuk, ale u kotouče byla dříve defenziva SKA.
11:35
Útočnou akci podnikli také petrohradští hokejisté a Ustinského beton prověřil ranou mezi vrcholy kruhů Moses.
10:13
A znovu Andersen. Tentokrát to zkusil z pravé strany a Šesťorkin proti jeho ráně nastavil své lapací zařízení.
09:50
Od modré čáry se prezentoval pokusem Andersen a pořádně vyprášil Šesťorkinovu vyrážečku.
09:01
Na opačné straně si vytvořil prostor pro střelu Simakov, jehož ránu z pravého kruhu přizvedl jeden z petrohradských beků nad bránu.
08:37
Barabanov nahodil kotouč na Ustinského, kde se puk za jeho záda pokusil doklepnout Koskiranta, ale strážce jekatěrinburské svatyně ho přikryl pod svou lapačku.
08:07
Během přerušní hry probíhá první komerční přestávka.
07:27
Na Šesťorkina mířila prudká rána z ostrého úhlu, brankář Petrohradu ale u své bližší tyče nenechal ani kousek místa a připsal si úspěšný zákrok.
05:26
Kablukov zaútočil středem hřiště, ale obránce mu nedovolil vystřelit, proto z otočky zvolil přihrávku na levou stranu a Ketovova zpětná nabídka správného adresáta nenašla.
04:12
Do bekhendového zakončení se dostal Golyšev, který trefil Šesťorkinovu hruď.
03:36
Podél pravého mantinelu vnikl do útočného pásma Kivistö a jeho pokus o střelu skončil zlomením hole.
02:00
Hostující tým se přesně po dvou minutách hry ujímá vedení! Zubarevovu ránu od modré těsně před Ustinským povedenou tečí usměrnil do sítě JEVGENIJ KETOV. Asistence: Andrej Zubarev a Ilja Kablukov.
00:05
Úvodní buly vyhrál Tičar a domácí ihned nahodili kotouč dopředu, kde o něj ovšem přišli.
00:01
Právě dozněla ruská hymna. Domácí zápas odehrají v červených dresech a hosté oblékli dresy bílé barvy.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Andersén, Alexej Vasilevskij, Timašov, Turbin, Kivistö, Megalinskij, Žuravljov – Česalin, Tičar, Buchtele – Torčeňuk, Garejev, Monja – Simakov, Golyšev, Koukal – A. Alexejev, Rassejkin, A. Romanov – Levickij.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Zubarev, Vojnov, A. Bělov, Čudinov, J. Jakovlev, Chafizullin, Rykov – S. Plotnikov, Tichonov, Kovalčuk – Prochorkin, Širokov, N. Gusev – Moses, Koskiranta, Barabanov – Točickij, Kablukov, Ketov.
Československá stopa

Avtomobilist Jekatěrinburg:
Jan Buchtele – útočník (CZE)
Petr Koukal – útočník (CZE)

SKA Petrohrad:
Na soupisce petrohradského klubu žádného českého ani slovenského hráče nenalezneme.

SKA Petrohrad

Na absenci bodů si rozhodně nemůže stěžovat ani SKA, který po devíti zápasech disponuje dvacetibodovým ziskem a ten vyšvihl petrohradský celek až na druhou příčku Západní konference. Tým vedený stratégem Vorobjovem se může pochlubit jak jednou z nejlepších obran v soutěži, tak i druhou nejproduktivnější ofenzivou. Ta vsítila už sedmatřicet branek a mezi gólmany soupeřů budí patřičný respekt.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Aktuálně čtvrtý celek Východní konference nastřádal v deseti odehraných utkáních sedmnáct bodů a jeho ztráta na lídra Z Omsku je tříbodová. V předchozím utkání Avtomobilist hostil dosud pouze jednou poražený výběr CSKA Moskva, ale druhou porážku v sezoně mu nepřipravil. Favorizovaný tým z hlavního města, který je letos takřka k nezastavení, si z Jekatěrinburgu odvezl tři body za vítězství 4:2 a svou už tak dlouhou vítěznou šňůru rozšířil na deset utkání.
Příjemné pondělní odpoledne přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu čtyři utkání a v tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme první z nich, a sice duel mezi Avtomobilistem Jekatěrinburg a SKA Petrohrad. Úvodní buly střetnutí je naplánováno na 16 hodin a průběhem zápasu vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.