Československá stopa

Do dnešního zápasu nenastoupil žádný hráč české, či slovenské národnosti.
Zápas končí a Jokerit je vítězem. Po čtyřgólové první třetině nedovolil ohrožení svého výrazného vedení a připisuje si tři body.
59:01
Už jen minuta zbývá ze zcela jednostranného zápasu.
58:15
57:30
Lajunenovu tvrdou střelu zkrotil ve své lapačce Birjukov.
57:15
Novokuzněck zatím brání své pásmo velmi dobře.
56:15
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Fjodor Poliščuk – 2 min., podražení).
54:33
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Po hezké kombinaci se kotouč dostal k VIKTOROVI POSTNIKOVI a ten vsítil čestný gól pro svůj tým. Asistence: Ignat zemčenko, Alexander Komaristyj.
54:07
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Michael Keränen – 2 min., hákování).
53:12
Přečíslení dva na jednoho končí střelou Salminena. Puk vyrazil gólman ramenem.
50:23
Regin střílel zpoza obránce a trefil náruč gólmana.
49:15
Lebeděv tváří tvář Zapolskimu poslal nebezpečnou ránu, kterou ale gólman finského celku vyrazil mimo nebezpečnou zónu.
48:05
Niemi mířil zcela sám na bránu a trefil jen náruč připraveného Birjukova.
47:20
Mäki nadvakrát prověřil Birjukova, který se ale nenechal prostřelit.
46:40
Na obou stranách se teď podařilo týmům vytvořit šanci. Nicméně obě střely mířily mimo bránu.
46:01
Vasilenko trefil jen vyrážečku gólmana. Jokerit následně přebírá puk.
44:59
Přečíslení Metallurgu končí střelou Ljamkina od modré. Zapolski zákrokem přerušuje hru.
44:42
Další pohledná akce Jokeritu na jejímž konci trefil betony brankáře Mäki.
43:13
Po rychlém přečíslení zakončil Huhtala a jeho střelu musel vytěsnit Birjukov.
42:36
42:15
Rozhodčí si nyní nevědí rady jak oba vyloučení hráči vstoupí do hry. Oba naráz vstoupit nemohou, rozhodčí by musel odpískat příliš mnoho hráčů na ledě.
41:11
Jokerit již ve čtyřech zvládl získat puk a vyhodit ho z pásma.
40:36
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Charles Genoway – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Arturs Kulda – 2 min., krosček).
40:36
40:05
Novokuzněck dohrává zbytek přesilové hry z předchozí části.
40:01
Ve druhé části sice Novokuzněck přidal na aktivitě, gól ovšem vsítit nedokázal. Branku naopak přidali domácí, kteří vedou již 5:0.
40:00
38:55
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min.).
38:06
37:15
Novokuzněck se dobře brání a daří se mu vyhazovat puk ze svého pásma.
36:06
33:12
32:23
Ďjakov v přečíslení zkusil překvapivou střelu, která mířila nad.
31:12
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Roope Talaja – 2 min., hákování).
30:57
Jokerit právě vstřelil branku!
SAKARI SALMINEN je označen jako střelec páté branky Jokeritu. Asistence: Peter Regin.
30:31
Jokerit zvládá obléhat bránu soupeře. Několik střel nyní mířilo na bránu, ale žádná se nestala gólovou střelou.
30:05
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ignat Zemčenko – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
30:02
Hosté se probouzejí z letargie a stále častěji se probíjí do útočné třetiny. Jemec nyní zkusil z hranice kruhu skórovat. Trefil jen beton brankáře.
28:49
I po přesilové hře se udrželi hráči Metallurgu v pásmu. Zakončení Razumova mělo gólově parametry, ale brankář domácích vytěsnil střelu ramenem.
28:35
28:01
Komaristyj našel svým slabým zakončením jen náruč brankáře Zapolskiho.
27:45
Helsinky byly pod tlakem. Nebezpečná akce Solovjova skončila jen střelou do náruče brankáře.
26:35
26:25
Do šance se dostali i hosté. Zemčenko sám proti všem zkusil střelu přes obránce. Zapolski ale kotouč zneškodnil.
25:40
Reginova střela z velmi ostrého úhlu byla snadným soustem pro Birjukova.
25:13
Stále aktivní a dominantní domácí nyní předvedli rychlý průnik do útočné třetiny. Wirtanenovu střelu vzešlou z této akce ale zastavil brankář Novokuzněcku a akce tak končí.
23:14
Jokerit se dostal do předbrankového prostotu. Zde se do střely opřel Niemi a jeho pokus zlikvidoval Birjukov zákrokem lapačkou.
20:45
Huhtala přenechal Salminenovi, který ihned přihrál na výborně postaveného Regina. Ten ale netrefil kotouč.
20:01
Událostmi nabitá třetina končí za stavu 4:0 pro domácí Jokerit. Po zranění Jormakky dostali Helsinky k dispozici pětiminutovou přesilovou hru a v ní vsítili dvě branky. Následoval přesilovkový gól Lajunena a poté čtvrtý zásah z hokejky Huhtaly. Hosté vyměnili v patnácté minutě gólmana a bránu nyní hájí Birjukov.
20:00
19:01
Zbývá již jen minuta zcela jednostranné třetiny.
18:30
Totální převahu domácích shrnuje počet střel. Osmanáct střel Jokeritu proti dvěma střelám Novokuzněcku.
14:52
A Metallurg reaguje očekávanou změnou v brankovišti. Karejeva nahrazuje Birjukov.
14:52
A demolice Novokuzněcku v této třetině pokračuje. Další přesný zásah si připisuje TOMMI HUHTALA. Asistence: Peter Regin.
13:45
VILLE LAJUNEN přesnou střelou označkoval tyč a kotouč následně skončil za čárou. Rozhodčí ještě dlouze zkoumal videozáznam a branku poté uznal. Bez asistence.
12:05
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ivan Jemec.
11:45
Po špatné výměně kotouče v pásmu ztratili hosté kotouč ve velmi nadějné pozici.
11:05
Vasilčenko zkusil střelu z modré. Zapolski na kotouč dosáhl a a přerušil svým zákrokem hru.
09:25
Wirtanen v situaci jeden na jednoho neuspěl. Obrana Metallurgu zahájila protiútok. Poliščuk ale svým zakončením bránu netrefil.
09:00
Domácím dodala přesilovka křídla. Nyní hrají v poklidu a s přehledem.
08:31
07:14
V pokračující pětiminutové početní výhodě se JOEY HISHON dostal z rohu před bránu a zakončil přesně mimo dosah gólmana. Asistence: Ville Lajunen.
06:09
TOPI JAAKOLA nadvakrát vystřelil a druhý pokus už byl úspěšný. jeho tým využívá přesilovou hru a vede 1:0. Asistence: Sakari Salminen.
04:10
Karejev dostal dělovou ránu přímo do masky. Hra je přerušena a gólman Novokuzněcku je jen lehce otřesen.
03:31
Kuklev dostal trest poté, co nevybíravě fauloval Jormakku. Ten je po chvíli odnášen z ledové plochy na nosítkách.
03:31
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Michail Kuklev – 5 min., nedovolené bránění + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Ivan Jemec.
03:27
Jormakka nyní zkusil střelu od modré. Gólman hostů byl pozorný a puk zastavil.
03:20
Talaja se dostal až před Karejeva a prověřil pozornost gólmana. Helsinky jsou nyní aktivnějším týmem.
02:15
Jokeritu se opět povedlo dobít pásmo. Jormakka poslal přihrávku na kolegu ze obranou, ale beci Metallurgu včas zareagovali.
01:00
Jokerit po vyhraném vhazování zahájil pomalý útok a probil se do pásma. Zde obléhal bránu Karejeva.
00:01
Zazněli hymny Finska a Ruské federace, zápas může začít!
Týmy se již chystají ke vstupu na ledovou plochu.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Peeters) – A. Kulda, Ch. Genoway, Jaakola, Jalvanti, Jensen, Lajunen – Jormakka, Huhtala, Regin – Marjamäki, O'Neill, Hishon – Niemi, Salminen, Keränen – Wirtanen, Mäki, Talaja.

Metallurg Novokuzněck: Karejev (M. Birjukov) – Kuklev, Ljamkin, Pervyšin, Postnikov, Arbuzov, Vasilčenko, Tatalin, Ďjakov – Solovjov, Komaristyj, Zemčenko – Jemec, Vicharev, K. Semjonov – A. Michejev, I. Musin, Razumov – Poliščuk, Anisin, Lebeděv.

Rozhodčí: Sidorenko, Kulakov – Dedjulja, Šichanov.
Metallurg Novokuzněck neprožívá nejlepší začátek sezony a po jedenácti zápasech se nachází na posledním patnáctém místě tabulky Východní konference s pouhými šesti body. V posledních pěti zápasech si Novokuzněck nejprve připsal výhru 2:1 nad Bratislavou. Následovali prohry se Záhřebem, Jugrou, Minskem a v posledním utkání také s Rigou.
Jokerit Helsinky se aktuálně nachází na deváté pozici tabulky Západní konference KHL. Po devíti odehraných zápasech má na svém kontě třináct bodů. V posledních pěti utkáních pak Jokerit nejprve vyhrál na půdě Ufy, následně prohrál v Magnitogorsku. Poté přišla výhra nad Rigou prohrané nájezdy s Omskem. V posledním utkání pak finský tým prohrál doma s Novosibirskem 0:4.
Krásný den vše příznivcům hokejové zábavy! Před námi je zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Jokeritem Helsinky a Metallurgem Novokuzněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.