Z mé strany je to protentokrát již vše, brzy zase na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jakub Kovář (CER) 26 střel, 1 gól, úsp. 96,2 %
Vojtěch Polák (CER) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:01
Je dobojováno! Chanty-Mansijští hokejisté nakonec v samostatných nájezdech dokonali obrat a udolali trápící se Čerepovec 2:1. Severstal tak má po deseti odehraných utkáních na kontě jedinou výhru, zatímco Jugra i po dnešku bude figurovat na pozicích, které ve Východní konferenci zaručují postup do play-off.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Jugra Chanty-Mansijsk.
Autorem vítězné branky je ARSENIJ CHACEJ.
Je rozhodnuto! Pavel Černov vypálil přesně do Fokinovy lapačky, Jugra tak bere bonusový bod!
Domácí jsou blízko vítězství! Arsenij Chacej se trefil přesně k pravé tyči!
Ani Vojtěch Polák nedostal kotouč za záda gólmana Jugry!
Jakub Kovář na druhé straně vyzrál na Panova, po první sérii na gól čekáme.
Jako první se rozjel Daniil Vovčenko, jenž si ovšem na Fokina nepřišel!
Samostatné nájezdy začínají.
Ani 65 minut čistého herního času o vítězi nerozhodlo, duel mezi Jugrou a Severstalem tak půjde až do samostatných nájezdů!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:37
Chanty-Mansijští hokejisté zakládají možná poslední akci prodloužení, mnoho času jim ale už nezbývá.
63:47
Právě Bortnikov to zkusil nedlouho po buly, jeho pokus ale proletěl těsně vedle!
63:29
Dmitrij Kagarlickij o kotouč přišel v rohu kluziště a na druhou stranu se vydal Konstantin Panov, po jehož nahození Kovář pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Bortnikovem.
62:38
Nikolaj Stasenko to zkusil od modré, Vladislav Fokin ale bez problémů vyrazil puk do rohu. Tlak Severstalu ještě pokračuje!
61:43
Další průběh prodloužení zatím nic zajímavého nenabídl, oba týmy si především hlídají zadní vrátka a Kovář teď opět přerušil hru.
60:49
Jakub Kovář bleskurychle máchl lapačkou proti střele Akmaldinova z vrcholu kruhů, domácí teď mohli rozhodnout!
60:01
Začalo prodloužení.
Skutečně tomu tak je. Po vyrovnávací trefě Panova z padesáté minuty už ani jeden z týmů další branku nevstřelil, po základní hrací době tak platí stav 1:1 a už za pár okamžiků uvidíme prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:39
Igor Magogin pouze protečoval Sitnikovovo nahození do středního pásma, vše nasvědčuje tomu, že prodloužení skutečně uvidíme.
58:53
Hra je pro přihrávku rukou v podání hostů vykázána do středního pásma, to už ve vzduchu začíná čím dál reálněji viset prodloužení.
57:58
Protiakce Jugry neměla dlouhého trvání, Konstantin Majorov přišel o puk na útočné modré a hosté už opět míří do nebezpečného území.
57:02
To byla šance jako hrom! Pavel Černov mohl vrátit Čerepovci vedení, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil domácí klec!
56:04
Hokejisté Jugry i tentokrát nevydrželi v útočné třetině příliš dlouho, naopak Fokin měl nyní plné ruce práce, aby si poradil s pokusem Ruslana Karlina z pravé strany.
55:19
Pavel Valentěnko s Arsenijem Chacejem vydolovali puk ze šermovačky v rohu kluziště a uklidnili hru, oba týmy nyní střídají. Do konce už zbývá jen necelých pět minut!
54:22
To se jim povedlo jen na chvilku. Dnes velmi aktivní Andrej Ankudinov se znovu prokousal až do útočné třetiny, nicméně bez podpory spoluhráčů toho s pukem moc nevymyslel.
53:26
Ruslan Karlin nic nevymýšlel a vrátil kotouč do vlastního pásma Wilsonovi, hokejisté Severstalu teď potřebují především uklidnit hru.
52:42
Alexandr Akmaldinov ujel po pravém křídledo rychlého protiútoku, ke střele se ovšem nakonec nedostal. Domácí jsou jasně lepší a tlačí se za dalším gólem!
52:20
Čtvrté lajně Jugry byl nakonec odpískán ofsajd, necelých osm minut před koncem se hra přesune zpět do středního pásma.
51:48
Dmitrij Kagarlickij nabil na modrou Kudakovi, jehož rána z první ale proletěla mimo a na druhou stranu už upaluje Arsenij Chacej.
51:12
Radulovovo nahození z obranného pásma skončilo až u Kováře, který obratem založil protiakci Severstalu a hosté se poté díky Polákovi na chvilku usadili v útočném pásmu.
50:14
Chanty-mansijští hokejisté i nadále tlačí a ženou se za obratem skóre, závěrečná fáze utkání ještě bude hodně zajímavá.
49:02
Jugra právě vstřelila branku!
Domácí se zaslouženě dočkali vyrovnání, Jakub Kovář jedenáct minut před koncem přichází o své čisté konto! KONSTANTIN PANOV ujel do samostatného úniku a tváří v tvář gólmanovi Severstalu se nemýlil! Asistence: Sergej Gusev, Arsenij Chacej.
48:17
Nakonec to vzal na sebe obránce Stanislav Romanov, s jehož pokusem od modré si ovšem Kovář bez potíží poradil a přerušil hru.
47:50
Alexandr Akmaldinov se po levém křídle prokousal do útočného pásma a po jeho akci se dostal do dobré palebné pozice Sokolov, který si však na střelu netroufl.
46:58
Jevsejenkův pas na Kazakovceva byl příliš prudký a puk opět doskákal až na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levici Jakuba Kováře.
46:47
Denis Chlystov (SEV) a Anton Sizov (JUG) se do sebe pustili po přerušení hry, oba kohouti nakonec vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.
46:47
45:47
Adam Masuhr dojel k vystřelenému kotouči jako první, Jugře tak byl odpískán další icing a hra se přesune zpět před Fokina.
45:18
Jakub Kovář před dvojicí dotírajících útočníků Jugry pro jistotu přerušil hru, následovat bude vhazování po jeho pravé ruce.
44:40
Igor Skorochodov se pokusil z bezprostřední blízkosti přehodit puk přes Fokinův beton, domácí gólman si ale nakonec poradil a ukryl kotouč ve své moci!
43:56
Pavel Valentěnko se pokusil najít dlouhým pasem rozjetého Panova, ten se ale ke kotouči vůbec nedostal a černá pryž skončila až na zakázaném uvolnění – buly před Fokinem.
43:02
Ofsajd a v něm Vojtěch Polák, následovat bude další vhazování poblíž trestné lavice Jugry.
42:23
Vladislav Fokin vůbec nevěděl, kde je puk, nakonec ale při něm stálo štěstí, poněvadž sudí vykázali hru do středního pásma.
41:36
Na opačnou stranu se poté vydal Alexandr Akmaldinov, který obkroužil svatyni soupeře, ale zakončit se mu už nepodařilo a hosté se osvobodili.
40:47
Hokejisté Severstalu jsou v úvodu třetí třetiny aktivnějším týmem, zatím se jim ale nedaří dostat se do zakončení.
40:01
V prostřední dvacetiminutovce už jsme se gólu konečně dočkali, ve třicáté minutě otevřel skóre přesnou střelou Pavel Černov za asistence Vojtěcha Poláka, který dnes poprvé nastoupil za Severstal. Domácím nelze upřít snaha, Jakub Kovář je ale zatím bezchybný. Udrží český gólman čisté konto až do konce? To začneme odkrývat v 17:39.
40:00
39:49
Konstantin Panov z pravého kruhu přestřelil, domácí ale ještě pokračují v akci v útočném pásmu. Mnoho času jim už ale nezbývá...
39:21
Nikolaj Kazakovcev (CER) a Andrej Ankudinov (JUG) se do sebe pustili před brankářem Kovářem a oba dva kohouti vyfasovali pětiminutové tresty za hrubost.
39:21
38:28
Pavel Medveděv se uvolnil u pravého mantinelu a poté se pokusil na modré oslovit volného Selezňova, Ruslan Karlin ale vložil svou hůl do trajektorie tohoto pasu a vypíchl puk do středního pásma.
37:38
Vojtěch Polák vjel do útočného pásma příliš brzy, Severstalu tak byl odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:44
Pavel Černov už se dostal do nulového úhlu, a tak poslal puk do předbrankového prostoru, kam si sjel Wilson, čerepovecký zadák ale nedokázal překonat přesouvajícího se Fokina!
35:47
Domácí obránce se zhruba po minutě zvedl a za potlesku tribun se došoural na střídačku, nakonec to vypadá, že ho kotouč trefil do krku.
35:47
Jauvajs, to nevidíme rádi. Vitalij Šulakov obětavě padl do Masuhrovy rány a schytal to pukem do obličeje! Tohle muselo setsakramentsky bolet...
34:50
Sitnikovova bomba z vrcholu kruhů letěla přímo do středu brány, Vladislav Fokin tak bez problémů zasáhl a domácí poté odpálili puk na zakázané uvolnění.
33:58
Ten se ale daleko nedostal a Pavel Medveděv posléze dostal puk do solidní palebné pozice, z mezikruží si ale na Kováře nepřišel!
33:12
Igoru Bortnikovovi se zamotal kotouč pod nohama a domácí útočník o černou pryž zákonitě přišel, na druhou stranu už vyráží rychlonohý Nikolaj Kazakovcev.
32:15
Anton Sizov se vydal po pravé straně kupředu, u mantinelu ale o puk přišel a chanty-mansijští hokejisté už zakládají další protiakci.
31:24
Jevgenij Lapenkov se po pravém hrazení protáhl do útočného pásma a o chvilku později se dostal ke střele z nadějné pozice Medveděv, Kovář se ale bleskurychle přemístil a pohotově zasáhl!
30:39
Následná protiakce Jugry skončila pouze u Karlina, jenž se následně vydal s Vovčenkem dopředu a druhý jmenovaný posléze přenechal kotouč Truňovovi, jehož střela skončila v ochranné síti.
30:06
Hokejisté Severstalu i nadále hýří aktivitou, teď se ale budou muset bránit, jelikož Maxim Truňov ztratil puk na útočné modré.
29:17
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté se v polovině zápasu dostávají do vedení! Po přihrávce české posily Poláka si PAVEL ČERNOV nabruslil do mezikruží, odkud přesnou střelou k tyči překonal bezmocného Fokina! Asistence: Vojtěch Polák, Adam Masuhr.
27:18
Na jejím konci stál Dmitrij Kagarlickij a jeho střela z levého kruhu, která ale neprošla na branku skrz hradbu těl před Fokinem.
26:37
Strkanici v rohu kluziště ovládl Denis Chlystov, který poté nabil na modrou Selezňovi, jehož nahození ale postrádalo přesnost i razanci a hosté zakládají další protiakci.
25:47
Igor Bortnikov se šikovně obtočil kolem Kudaka, poté ale o kotouč přišel, a tak Kovář ani tentokrát nemusel vůbec zasahovat.
24:53
Nepovedenou Gusevovu rozehrávku vystihl Skorochodov a ze středního pásma odpálil kotouč směrem ke Kovářovi, domácí nyní mají možnost na reparát.
24:04
Vladislav Fokin pro jistotu přerušil hru, po komerční přestávce se bude vhazovat po levé ruce domácího gólmana.
23:19
Hosté se jednoduchým nahozením usadili v útočném pásmu, Jurij Trubačjov ale poté v solidní palebné pozici uklouzl a o puk přišel.
22:25
Hraje se prakticky bez přerušení a hra se stěhuje ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nyní nedaří kloudně rozehrát.
21:38
Severstal už hraje v plném počtu a hosté se okamžitě vydali kupředu. Nahození Maxima Truňova vylétl ze hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:47
Vojtěch Polák stále sedí na trestné lavici, první přesilovka ale domácím příliš nevychází a Kovář stále nemusel zasahovat.
20:01
Dvacet minut hry je za námi a na úvodní gól stále čekáme. Zatím ale k vidění není vůbec špatný hokej, oba týmy si dokázaly vytvořit několik slušných příležitostí, nicméně Vladislav Fokin i Jakub Kovář jsou zatím bezchybní. Co nabídne druhá třetina? To začneme společně zjišťovat v 16:51.
20:00
19:31
Severstal hrál v šesti! Trest za příliš mnoho hráčů půjde odsedět Vojtěch Polák (CER).
18:50
V závěru první třetiny drží domácí hokejisté puk na svých hokejkách, do dalších šancí už se ae nedostávají.
17:57
Další rychlý protiútok Jugry málem skončil gólem! Radulov měl na hokejce úvodní trefu, z bezprostřední blízkosti ale netrefil svatyni Severstalu!
17:03
Právě Pavel Medveděv ještě zůstal na ledě a na konci svého dlouhatánského střídání zpoza branky napálil kotouč na Kováře, který ale na poslední chvíli stihl zareagovat, jinak by puk nejspíš skončil v síti!
16:09
Pavel Medveděv v mezikruží získal odražený kotouč a vystřelil švihem, jeho projektil se ale od Masuhrovy hokejky odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude před Kovářem.
15:16
Aktivní Dmitrij Kagarlickij přišel o puk v rohu kluziště a domácí ho poté vyhodili do bezpečí tak šikovně, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Oba týmy střídají.
14:23
Hokejisté Severstalu jsou v posledních minutách hodně aktivní, nedaří se jim ale v předfinální a finální fázi. Pavel Černov to teď zkusil z pravého kruhu, Fokinovu svatyni ovšem netrefil.
13:48
Igor Skorochodov poslepu nahodil kotouč do předbrankového prostoru, kam si sjížděl Jevsejenkov, zakončit se mu ale nepodařilo.
12:53
Denis Chlystov našel na modré čáře napřaženého Stanislava Romanova, ten si ale nedokázal prudkou přihrávku zpracovat a hosté už zakládají protiakci.
12:20
Trubačjov nic nevymýšlel a nahodil puk na Vladislava Fokina, jenž pro jistotu přerušil hru, a vhazovat se tak bude po jeho pravici.
11:37
Právě Akmaldinov se pokusil dostat se k dorážce Šulakovovy střely, obránci Severstalu ale domácího útočníka včas odtlačili z předbrankového prostoru.
10:57
Alexandr Akmaldinov už hrál v ofsajdu, hra je přerušena a následovat bude další vhazování ve středním pásmu.
10:04
Vojtěch Polák obkroužil celé útočné pásmo, vyjel si zpoza branky a oslovil z druhé vlny si najíždějícího Claye Wilsona, jenž si však na Fokina nepřišel!
09:05
Domácí hokejisté se po delší době usadili v útočném pásmu a konečně se ozvalo také chanty-mansijské publikum, Kovář je ale v posledních minutách bez práce.
08:14
Tam vzal zodpovědnost Maxim Truňov, jenž ale od modré zamířil přímo do míst, kde stál připravený Fokin. Oba brankáři jsou v úvodu utkání bezchybní.
07:50
Daniil Vovčenko dostal nabito na levý kruh, v obležení dvou protihráčů si ale na střelu netroufl a pro jistotu posunul kotouč na modrou čáru.
06:56
Přihrávka na Kagarlického byla příliš prudká, domácí útočník ale ještě stihl zachytit puk a podařilo se mu vybojovat další buly před Fokinem.
06:12
Vitalij Šulakov nahodil kotouč na Kováře, jenž pro jistotu přerušil hru, hlasatel v chanty-mansijské aréně posléze ohlásil komerční přestávku.
05:20
Nezištnou přihrávkou od mantinelu našel Konstantin Sokolov v předbrankovém prostoru Chaceje, jenž však puk netrefil podle svých představ, a Kovář tak měl úlohu snadnou.
04:33
Igor Radulov nahodil puk na Kováře, jenž pro jistotu přerušil hru, a vhazovat se tak bude v útočném pásmu Jugry.
03:46
Dmitrij Kagarlickij ujel po levém křídle a vyzval ke skórování Poláka, česká posila Severstalu ale ze skvělé pozice přestřelila!
02:58
Masuhr nic neriskoval a vrátil puk za vlastní branku, kde čekal Clay Wilson. Hosté se nikam neženou a v poklidu zakládají další akci.
02:19
Ruslan Karlin si zpoza branky nabruslil na pravý kruh a vypálil švihem, Vladislav Fokin však byl na svém místě a bez problémů zakročil.
01:37
Chanty-Mansijští ale pouze nahodili kotouč do pásma a odjeli střídat, v úvodu zápasu se ani jeden tým nikam nežene.
00:58
Hokejisté Severstalu se na chvilku usadili v útočném pásmu, rychle ale o kotouč přišli a na druhou stranu už míří Igor Radulov.
00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Bojaršinov) – Valentěnko, Šulakov, S. Gusev, Selezňov, Ugolnikov, S. Romanov – Kurjanov, Panov, Bortnikov – D. Chlystov, P. Medveděv, Lapenkov – K. Majorov, Ankudinov, Radulov – Sokolov, Chacej, Akmaldinov.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Jevsejenkov, Stasenko, Masuhr, Wilson, D. Ježov, Kudako, Sizov – Sitnikov, Skorochodov, Magogin – P. Černov, Kagarlickij, V. Polák – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Karlin, Kazakovcev, Monachov – Mons.

Rozhodčí: Odinš, Kulakov – Misjur, Judin.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Jakub Kovář (CER) 8 zápasů, 0 výher, úsp. 89,5 %
SEVERSTAL ČEREPOVEC

Čerepovečtí hokejisté se loni pohybovali v samotném suterénu tabulky KHL a realita není jiná ani letos. Z devíti zápasů dokázal Severstal vyhrát jen jednou (!) a se ziskem pěti bodů mu patří předposlední příčka v Západní konferenci. V minulém utkání Čerepovec prohrál vysoko 0:4 s Petrohradem, dnes na ledě Jugry ale nebude v roli tak jednoznačného outsidera. Zvednou se hosté konečně?
JUGRA CHANTY-MANSIJSK

Na začátku minulé sezóny se Jugra statečně držela v popředí Východní konference, poté se ale provinční ruský celek propadl hluboko do pole poražených. Letos by se Chanty-Mansijští chtěli z loňského propadu ponaučit a udržet se na pozicích, které zaručují play-off co nejdéle. Jugře momentálně patří solidní šestá příčka, mamutům se v minulém utkání podařilo ukončit dvouzápasovou sérii porážek. Po prohře 2:3 s Astanou a debaklu 1:7 s Novosibirskem zelenomodří udolali houževnatý Novokuzněck 1:0.
Vítám všechny fajnšmekry Kontinentální hokejové ligy, která dnes mimo jiné nabídne duel mezi Jugrou Chanty-Mansijsk a Severstalem Čerepovec. Začínáme v 16 hodin, to si nemůžete nechat ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.