Česká stopa v utkání

Jan Kolář (AMR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:40
Tomáš Zohorna (AMR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:02
Statistiky: Střely: 51-48; Střely na bránu: 24-24; Vhazování: 24-28; Zablokované střely: 10-12; Hity: 8-14; Fauly: 2-2; Trestné minuty: 10-8.
Ak Bars zásluhou skvělého závěru první a druhé třetiny vítězí po brankách Justina Azeveda a Michaila Varnakova nad Chabarovskem, který sice vrátil necelých devět minut před koncem do zápasu Arťom Zub, odvrátit šesté vítězství Kazaně v řadě se mu ale i přes tlak ve hře bez brankáře nepodařilo. Konečný výsledek. Ak Bars Kazaň 2 Amur Chabarovsk 1.
59:18
Kazaň mohla rozhodnout, jenže Arťom Lukojanov na pravém křídle bekhendem od mantinelu zamířil těsně vedle přední pravé tyče!
58:37
V útočném pásmu Chabarovsku je šest hráčů, což znamená jediné. Hosté to zkouší bez brankáře! Juha Metsola sleduje zbytek utkání ze střídačky.
58:36
Kazaň vyhodila puk na zakázané uvolnění a Chabarovsk si logicky vyžádal oddechový čas. Nyní musí přijít hra bez brankáře. Kdy jindy, když už ne teď?
57:35
Justin Azevedo se ocitl v levém kruhu pro vhazování po diagonální přihrávce svého spoluhráče v obrovské šanci, jenže si nedokázal dostatečně rychle srovnat puk na hůl a kotouč místo v prázdné bráně skončil vedle!
56:57
Kazaň je směrem vpřed neustále aktivní a neumožňuje Chabarovsku, aby se dostal v závěru utkání do tlaku.
56:00
Dnešní utkání sleduje 5190 diváků.
55:27
Arťom Lukojanov po zpětné přihrávce Vladimira Tkačjova nebezpečně pálil od modré čáry bez přípravy k pravé tyči, jenže Juha Metsola vytáhl fantastický zákrok a puk ukryl v lapačce!
54:39
Dmitrij Ljutov napřáhl na pravém křídle v blízkosti modré čáry k jedovaté střele s příklepem, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde ji na své výstroji ztlumil připravený Emil Garipov.
53:46
Arťom Lukojanov nabral rychlost a rychle vypálil z levého kruhu pro vhazování, střela mu ale nesedla a skončila v ochranné síti.
53:03
Tomáš Zohorna se pokoušel zahrozit po pravém křídle, jenže mezi tři tyče zamířit nedokázal a jeho pokus byl sražen mimo.
52:00
Do konce utkání zbývá odehrát osm minut a hra se přelévá nyní ve vražedném tempu ze strany na stranu.
49:56
Kazaň mohla rychle odpovědět, jenže Fjodor Malychin po přihrávce svého spoluhráče z pravého křídla v blízkosti levé tyče nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče a vzápětí neuspěl ani po objetí brány!
48:51
Chabarovsk právě vstřelil branku!
ARŤOM ZUB napřáhl po krásné bekhendové přihrávce Vladislava Ušenina od modré čáry ke tvrdé střele, která zamířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, lépe už to trefit nešlo! Asistence: Vladislav Ušenin a Vjačeslav Ušenin.
48:18
Jeden z hokejistů Kazaně krásně vypálil na levém křídle od mantinelu a jeho střela málem skončila ve vzdálenějším pravém horním rohu brány, nakonec ale puk zamířil mimo!
47:29
Kazaň vyhodila puk o mantinel až k bráně Juhy Metsoly tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
46:25
Danil Romancev vypálil ze středu pravého kruhu pro vhazování, a přestože jeho střela mířila pouze doprostřed brány, Emil Garipov ji musel zneškodnit nadvakrát!
45:36
Denis Golubev se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve velké šanci, jenže jeho následná střela zápěstím zamířila mimo.
44:29
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandr Jelesin – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
44:29
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
44:29
Justin Azevedo se v levém rohu útočného pásma Kazaně pustil do potyčky s Alexandrem Jelesinem a oba dva usednou na trestnou lavici.
43:44
Vyloučený Anton Glinkin je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra Kazaně, která může navýšit své vedení.
43:26
Ještě dvacet sekund se bude hrát ve hře 4 na 4 a poté začne zkrácená přesilová hra domácí Kazaně.
42:25
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladislav Ušenin – 2 min., hákování).
42:21
Chabarovsk tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po zákroku Emila Garipova se puk odrazil od zadního mantinelu zpět před bránu, kde ho v blízkosti pravé tyče mohl uklízet do prázdné klece Alexej Byvalcev, jenže brankář Kazaně vytáhl spektakulární zákrok a instinktivně jeho dorážku levým betonem vyrazil!
41:51
Kazaň špatně střídala, což neuniklo zrakům rozhodčích. Trest pro hráčskou lavici odpyká Anton Glinkin.
41:43
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Anton Glinkin – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
41:28
Emil Garipov si před pár okamžiky málem zahrál na ježka v kleci, nakonec na něj ale jeho svatyně nespadla.
41:16
Tomáš Zohorna zpoza brány skvěle vybruslil k levé tyči, kde se bekhendem snažil puk zasunout za záda Emila Garipova, ve své snaze ale neuspěl a poté málem shodil na domácího brankáře bránu, která se hodně nahnula, nakonec ale zůstala na místě!
40:52
Chabarovsk prohrává na ledě Kazaně o dvě branky a v prostřední části mu nepomohly ani dvě přesilové hry.
40:21
Kazaň vstoupila do závěrečné části utkání pořádně zostra a z obou křídel vyslala na hostující bránu nebezpečnou střelu! Ta první z levého křídla zamířila mimo, po té druhé z opačné strany útočného pásma už ale musel Juha Metsola zasahovat.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 34-27; Střely na bránu: 19-15; Vhazování: 14-18; Zablokované střely: 6-9; Hity: 4-10; Fauly: 1-2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 19:38.
Kazani na domácím ledě vychází skvěle závěry třetin. Zatímco v té první se těsně před přestávkou prosadil Justin Azevedo, 37 sekund před koncem prostřední části Michail Varnakov. Chabarovsk hrál ve druhé třetině dvě přesilové hry, jenže ani během jedné z nich si nevytvořil žádnou slibnou šanci a Kazaň naopak mohla v oslabení dvakrát skórovat. Skóre po druhé třetině. Ak Bark Kazaň 2 Amur Chabarovsk 0.
40:00
39:23
Kazaň vstřelila branku!
Fjodor Malychin tvrdou střelou mířící pod horní tyč od modré čáry trefil před bránou clonícího Vasilije Tokranova, od jehož zad se puk odrazil k ledu a MICHAIL VARNAKOV ho nadvakrát z blízkosti dorazil do prázdné brány. Asistence: Vasilij Tokranov a Fjodor Malychin.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:41
Danil Romancev se snažil prosadit v pravém rohu útočného pásma, jenže dobře ho tam otravoval Alexandr Svitov, kterému se kotouč podařilo získat, udržet a poté rozehrát.
37:40
Chabarovsk vyvolal v domácí obraně zmatky, vzápětí jich ale nedokázal využít a Emil Garipov zasahovat nemusel.
37:16
Michail Gluchov se mezi kruhy pro vhazování ocitl ve slibné šanci, jenže jeho následná střela zamířila vedle vzdálenější pravé tyče, a odjel rychle střídat.
36:25
Disciplinovanost Kazaně v závěru druhé třetiny opadla, hosté toho ale nedokázali využít, a tak trvá skóre 1:0.
36:00
Chabarovsk si během pár okamžiků zahrál dvě přesilové hry, jenže ani během jedné z nich se do žádné slibné šance nedostal a sám málem v početní výhodě dvakrát inkasoval.
35:04
Atte Ohtamaa tvrdě vypálil od modré čáry na přední pravou tyč a Juha Metsola měl co dělat, aby jeho prudký pokus nadvakrát před dvěma dotírajícími protihráči zastavil!
33:29
Andrej Popov dostal z levého křídla před bránu krásnou přihrávku a v oslabení mohl z blízkosti zvýšit na 2:0, jenže puk nabral jako na vidle a jeho následná střela skončila v ochranné síti! To byla obrovská šance.
33:00
Kazaň krátce po přečkání přesilové hry znovu faulovala a Chabarovsk má k dispozici během pár minut druhou přesilovou hru.
32:32
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., vysoká hůl).
32:11
Vyloučený Stefan Elliott je zpět na ledové ploše a Ak Bars Kazaň opět hraje v plném počtu.
31:39
Vladimir Tkačjov pláchl hráčům hostujícího Chabarovsku a v oslabení se dostal do samostatného úniku, jeho následná střela ale gólem neskončila a od pravé tyče se odrazila mimo!
31:10
Tomáš Zohorna byl zřejmě tím hráčem, který zkusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování, na přední tyči ale našel pouze připraveného Emila Garipova.
30:49
Chabarovsk se po delší době dokázal usadit v útočném pásmu, zatím se ale ke střele jeho hráči neodhodlali.
30:10
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stefan Elliott – 2 min., sekání).
29:44
První polovina utkání je téměř minulostí a Kazaň na domácím ledě drží těsné jednobrankové vedení.
29:15
Amur se vymanil z tlaku Kazaně a z vrcholu pravého kruhu pro vhazování to zkoušel tvrdou střelou s příklepem Alexandr Jelesin, jeho pokus na přední tyči trefil ale pouze hruď připraveného Emila Garipova.
28:46
Chabarovsk začal ve vlastním obranném pásmu hodně chybovat a Kazaň zasypala hostující bránu sprchou střel, jenže málo která zamířila přesně mezi tři tyče.
27:43
Andrej Popov nebezpečně vypálil z levého křídla a Juha Metsola předvedl skvělý zákrok, když jeho střelu mířící ke vzdálenější pravé tyči vyrazil! Na opačné straně vzápětí musel zasahovat Emil Garipov, střela Chabarovsku ale zamířila pouze do jeho hrudi.
26:58
Hra je velice plynulá a několik minut už se nepřerušovalo. Oba týmy často střídají, aby stačily nasazenému tempu.
25:40
Oba týmy zatím hrají velice disciplinovaně a jako jediný byl vyloučen v dnešním zápase na straně hostů Danil Romancev, který dostal dvě minuty za podražení.
24:43
Michail Žukov operoval na pravém křídle s pukem a v kruhu pro vhazování se rozhodl pro střelu zápěstím, ta ovšem byla zablokována a scházela jí chirurgická přesnost.
24:00
Ze druhé třetiny uplynuly přesně čtyři minuty a Chabarovsk se do Kazaně pořádně zakousl, zatím se mu ale vstřelit vyrovnávací gól nepodařilo.
22:03
Alexej Byvalcev se v blízkosti levé tyče dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, ve velké brankové příležitosti ale trefil pouze hruď připraveného Emila Garipova, který si připsal fantastický dvojitý zákrok a poté kotouč zalehl!
21:02
Tomáš Zohorna se dokázal na levém křídle pod tlakem protlačit do zakončení, jeho přízemní střela letící po ledě ale Emilovi Garipovovi žádné problémy nenadělala.
20:32
Kazaň po levém křídle pronikala do útočného pásma, její akci ale přerušila přihrávka rukou.
20:16
V Kazani právě začala prostřední část zápasu, do které domácí zásluhou Justina Azeveda vstupují s jednobrankovým vedením.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 14-7; Střely na bránu: 8-4; Vhazování: 6-8; Zablokované střely: 0-5; Hity: 1-2; Fauly: 1-0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 18:48.
Kazaň byla od úvodních minut aktivnější, ze svého tlaku ale nedokázala dlouho nic vyprodukovat a vypadalo to, že oba týmy budou odcházet do šaten za bezbrankového stavu. Z omylu však všechny vyvedl těsně před přestávkou nádhernou střelou Justin Azevedo, bývalý hráč HC Lev Praha, který vymetl přesně vzdálenější pravý horní roh brány. Skóre po první třetině. Ak Bars Kazaň 1 Amur Chabarovsk 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:22
JUSTIN AZEVEDO zachytil vyhození Maxima Kondratěva a z vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé dělovce, po které puk zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Pokud tam byly náhodou pavučiny, tak útočník Kazaně je všechny vymetl.
17:25
Hra se v závěru první třetiny přelévá ze strany na stranu, utkání ovšem nyní chybí náboj a ani jeden z týmů se nemůže dostat ke střele.
16:06
Chabarovsk se pokusil vypálit ze středního pásma, jenže Emil Garipov se na švestkách nachytat nenechal.
15:13
Chabarovsku se nepodařilo na pravém křídle rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.
14:17
Stefan Elliott se ocitl v blízkosti pravé tyče po pěkném oblouku v dobré šanci, místo střely se ale rozhodl pro zpětnou přihrávku, po které byla střela jeho spoluhráče zablokována.
12:50
Nikita Čerepanov na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a po zákroku Juhy Metsoly se snažil v těsné blízkosti brány dorážet puk clonící Michail Gluchov, ani nadvakrát ale na hostujícího finského brankáře nevyzrál!
12:00
Ze zápasu uplynulo dvanáct minut a zatím marně čekáme na úvodní gól. Oba týmy si vytvořily jednu dobrou brankovou příležitost, skórovat se jim ale nepodařilo.
11:26
Michail Varnakov dobře clonil před bránou, tečovat střelu svého spoluhráče z levého křídla se mu ale nepodařilo a puk zamířil mimo.
10:22
Michail Gluchov se pokusil v levém kruhu pro vhazování zakončit rychlý protiútok Kazaně, jeho následná střela ale byla zablokována.
09:55
Chabarovsk nebezpečně vypálil na levém křídle od modré čáry a na přední tyči byla jeho střela nepříjemně tečována, brankář Emil Garipov ale vytáhl skvělý reflexivní zákrok a střelu hostujících hokejistů vyrazil!
09:11
Kazaň má více ze hry a je směrem vpřed mnohem aktivnější, zatím se ovšem dostala pouze k jedné nebezpečné střele.
08:24
Vyloučený Danil Romancev je zpět na ledové ploše a hostující Amur Chabarovsk hraje v plném počtu.
07:48
Střela Kazaně z pravého křídla a ostrého úhlu byla nepřesná a v levém rohu útočného pásma domácího celku se začali pošťuchovat Alexandr Svitov a Jan Kolář.
06:58
Před bránou Juhy Metsoly vznikl velký závar, domácím hokejistům se ale puk za jeho záda protlačit nepodařilo!
06:23
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Danil Romancev – 2 min., podražení).
06:23
Emil Garipov vyjel daleko ze své brány, aby v pravém kruhu pro vhazování z pohledu útočícího Chabarovsku puk před jedním z hostujících hokejistů odpálil do bezpečí.
05:53
Kazaň se vydala do útoku po levé straně ledové plochy, jenže na útočné modré čáře si nerozuměli dva její hokejisté, kteří se ocitli příliš blízko sebe a přihrávka jednomu z nich mířila na paty.
05:09
Michail Sidorov podržel puk za vlastní bránou a počkal, až jeho spoluhráči v klidu dostřídají.
04:16
Jan Kolář má skvělou formu, když během posledních čtyř utkání vstřelil tři góly a další by rád přidal dnes do sítě Kazaně.
03:15
Jan Kolář odvedl v obranném pásmu skvělou práci, když vybojoval puk a poté ho po levém křídle podél střídaček zavezl do útočného pásma, kde napřáhl ke tvrdé střele s příklepem. Ta ale byla hodně nepřesná a zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
02:17
Kazaň se vrhla do útočného pásma a z pravého křídla napřáhla k velmi nebezpečné střele, která mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, brankář Juha Metsola ji ale pravým betonem vyrazil!
01:42
V útočném pásmu Kazaně došlo k velice zajímavé situaci, když se v blízkosti modré čáry srazili dva její hráči.
01:24
Denis Golubev spěchal na pravém křídle za pukem, těsně před ním ho ale sebral dobře se vracející Arťom Zub.
00:31
Kazani se nepodařilo rozehrát a její první útočnou snahu zastavilo zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo před bránou Emila Garipova.
00:01
Hokejisté obou týmů už jsou seřazeni na modrých čarách a po zaznění ruské hymny bude vše připraveno k zahájení utkání, v němž se představí dva čeští hráči obránce Jan Kolář a útočník Tomáš Zohorna.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, Elliott, Tokranov, Ohtamaa, Čerepanov, D. Musin, Sidorov – Varnakov, Obuchov, Malychin – Azevedo, Tkačjov, Lukojanov – An. Popov, Glinkin, Žukov – M. Gluchov, Svitov (C), Golubev – M. Lazarev.

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Kondratěv (C), Zub, J. Kolář, Jelesin, Kamalov, Kosmačjov, Ljutov – Romancev, Litovčenko, Kapustin – Ramstedt, Kuusela, T. Zohorna – Vl. Ušenin, Byvalcev, Vj. Ušenin – V. Popov, Ruděnkov, O. Li.

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Jurij Cyplakov. Čároví: Jurij Ivanov, Alexander Černyšjov.
Vzájemné zápasy

18.09.16 Chabarovsk – Kazaň 3:2
Amur Chabarovsk

Chabarovsk nevstoupil do nové sezóny vůbec dobře a byl daleko od zóny zajišťující playoff, jenže během posledních zápasů hosté své výkony rapidně zlepšili a s 26 body jim patří ve východní konferenci sedmé místo. Amur vyhrál tři z posledních čtyř zápasů, když nejprve porazil oba dva moskevské týmy CSKA a Spartak a v posledním zápase po porážce s Novgorodem těsně Soči. Velkou hrozbou pro Kazaň bude český obránce Jan Kolář, který během posledních 4 utkání vstřelil 3 góly a má skvělou formu.
Ak Bars Kazaň

Ak Bars Kazaň prožil fantastický venkovní trip, během něhož postupně zvítězil v Jekatěrinburgu, Astaně a Chanty-Mansijsku, a celkem vyhrál pět utkání v řadě, ve kterých nastřílel 20 gólů. V dresu Kazaně by se měla proti Chabarovsku představit nová posila, kterou je český obránce Michal Jordán. Domácí hokejisté už se jednou v letošní sezóně s Amurem setkali a ve druhém vzájemném utkání se mu budou snažit oplatit těsnou porážku 3:2, na které měl výrazný podíl po skvělém obratu dvougólový útočník Vladislav Ušenin.
Ak Bars Kazaň se v úterý večer představí na svém ledě proti Amuru Chabarovsku, proti kterému se bude snažit potvrdit fantastickou formu a rozšířit sérii pěti výher v řadě. Souboj dvou týmů z popředí tabulky východní konference slibuje velice atraktivní hokej, ani hosté totiž nehrají špatně a horlivě usilují o playoff.