Ode mě je to k touto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou!

Jiří Sekáč 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:25

HC Viťaz

Jakub Jeřábek 0+0, 0 střel, čas na ledě 23:13
Roman Horák 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:36
Dnešní utkání je u konce a bonusový bod za vítězství po nájezdech získává domácí Kazaň. Ta sice ve třetí třetině přišla o vedení, když se trefil aktivní Miro Aaltonen, ale v samostatných nájezdech uspěl nejprve Vladimir Tkačjov a poté i Anton Glinkin, který definitivně rozhodl.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ak Bars Kazaň.
Autorem vítězné branky je ANTON GLINKIN.
A Anton Glinkin rozhoduje! Domácí útočník poslal Säteriho "na párek" a zasunul do prázdné brány.
Alexej Kopejkin zkusil také střelu, ale dopadl stejně jako Soloduchin. Domácí mohou rozhodnout.
Za domácí zahájil Vladimir Tkačjov a jeho bekhendová klička byla dokonalá.
Jako první se k nájezdu rozjel Soloduchin, který však střelou na vyrážečku neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Obrovská šance! Hosté se dostali do přečíslení, ve kterém Aaltonen oslovil Golovkova, ale ten puk z mezikruží napálil pouze do gólmana.
64:07
63:57
Kazaň vyhodila kotouč do středního pásma a rychle na led posílá čerstvou trojici.
63:34
Do další rána hostů se položil bránící hráč Kazaně. Projektil Jeřábka je tedy až v rohu kluziště.
62:55
Aktivní Miro Aaltonen si nedá pokoj a dalším svižným pokusem trefil tyč!
62:28
Pozvolnou kombinaci hostů zakončil Aaltonen střelou do hrudi Emila Garipova. Následně domácí vyhazují kotouč.
62:07
Oddechový čas pro hosty.
62:07
Teď však přichází nepříjemnost pro domácí. Anton Glinkin (KZN) před bránou zahákoval Drugova a jde na trestnou lavici.
61:48
Hraje se především ve středním pásmu. Opravdu nikdo se nechce dopustit chyby.
61:19
Už už se zdálo, že se Kazaň udrží v útočném pásmu, ale nakonec se puk přeci jenom o pár centimetrů dostal do neutrální zóny.
60:48
První střelu prodloužení zaznamenal Aaltonen, avšak po sraženém pokusu mohl zahrozit Lukojanov. Ten v tísni nemohl zakončit.
60:01
60:00
59:59
Po posledním buly pálil ještě Horák, ale zakončení českého hráče prolétlo vedle svatyně Garipova a půjdeme tedy do prodloužení.
59:19
Ani další pokus o založení zajímavějšího útoku neskončil úspěchem.
58:34
Kazaň se snaží rozhodnout, ale zatím jsou všechny střely dobře viditelné anebo letí mimo tři tyče.
58:15
Na chvíli se hra přesunula do neutrální zóny, avšak Lukojanov přispěchal s další střelou, která končí v lapačce Harriho Säteriho.
57:49
Domácí naopak nevymýšleli nic velkého, nahodili puk na Säteriho a ten přerušuje hru. Buly v pásmu Viťazu.
57:22
Blíží se poslední minuty třetí třetiny. Gimajev se pokusil podniknou útočný výpad, nicméně jeho individuální postup skončil u červené čáry.
56:30
Golubev dostal kotouč do jízdy a ohrozil finského gólmana. Ten Golubevovu střelu zpoza obránce dobře viděl.
56:14
Ze souboje u mantinelu vyšel vítězně Golovkov, jenž vyváží kotouč do středního pásma. Více ze hry však mají domácí.
55:37
Velmi dobrou nabídku před bránu teď posílal Azevedo! Sekáč však kotouč před Säterim netrefil.
54:51
54:32
Kazaň sice hraje před Säterim, avšak ten zatím v této přesilové hře nemusel řešit nic závažného.
53:56
Hostům se daří oslabení podle představ. Nyní se hraje až ve středním pásmu.
53:14
Varnakov se po rychlém manévru ocitl na brankovišti, ale bekhendem trefil jen Säteriho v bráně Viťazu.
52:51
Domácí dostanou šanci na skórování. Při vyloučení Ilji Davidova (VIT) totiž budou hrát přesilovou hru – 2 minuty za vyhození puku do hlediště.
52:27
V rohu kluziště teď operuje Jiří Sekáč. Ten toho dnes zatím nic moc nepředvedl a rád by se prosadil výrazněji.
51:52
Kazaň kombinuje v útočném pásmu. Domácí se ale jako favorit utkání ne a ne dostat do větší šance.
50:49
Zajímavé situace na obou stranách. Garipov nejprve vykopl nohou nebezpečnou střelou zprava a Säteri měl poté štěstí, když domácí útočník netrefil kotouč.
49:58
Pomalu se blíží poslední desetiminutovka třetí třetiny. V dobré střelecké pozici se zjevil jeden z hostů, nicméně Garipov byl připraven.
49:32
Hraje se především ve středním pásmu. Ani jeden z celků nyní nechce udělat větší chybu.
48:49
Zničehonic se do šance prodíral Nikita Vyglazov. Chvíli byl za všemi beky, ale nakonec se nedostal až k zakončení.
47:24
Popov nyní při pokusu o nahození poslal kotouč až do ochranné sítě. Bylo to ale s tečí a výsledkem je jen buly ve středovém kruhu. Vylučovat se nebude.
46:29
Domácí jsou v posledních desítkách vteřin aktivnější. Kombinace v útočném pásmu však zatím není zrovna nejpřesnější.
45:40
O další zakončení domácích se postaral zřejmě Azevedo, avšak finský gólman Viťazu si puk v pohodě našel a lapil ho do rukavice.
45:08
Solidní střelou zpoza obránce to zkusil Tkačjov. Těsně před Säterim byl puk tečován do rohu kluziště.
44:42
Nyní již útočí Kazaň, ale domácí si za bránou příliš neporozuměli a záhy ztrácejí kotouč.
43:23
Vyrovnávací brankou povzbuzení hosté se snaží otočit vývoj utkání. Garipov však tentokrát zasahuje podle svých představ.
41:19
Viťaz právě vstřelil branku!
Nyní už ale máme vyrovnáno! Po střele od modré čáry výborně zapracoval Mario Kempe, který na brankovišti získal puk a zpětnou přihrávkou našel MIRA AALTONENA. Tomu už stačilo trefit zcela odkrytou část Garipovovy svatyně. Asistence: Mario Kempe
40:58
Také další pokus jednoho z hostů neznamenal vyrovnání. Garipov totiž výborně zastavil prudkou ránu zprava.
40:27
Hosté se drží v útočném pásmu a snaží se využít zbývající část přesilové hry. Dělovka Jeřábka letěla vedle brány.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:42.
Druhá perioda je minulostí a tentokrát už jsme byli svědky hned tří branek. Do vedení se sice ve 26. minutě dostali nejprve hosté, kteří těžili z trefy Alexeje Makejeva, ale domácí v závěru třetiny dokázali odpovědět. V čase 36:06 se prosadil Dmitrij Obuchov a otočit vývoj utkání se o minutu a třináct vteřin později povedlo Antonu Glinkinovi. Uvidíme, co přinese třetí část.
40:00
39:47
Mohlo být vyrovnáno! Jeden z hostů si sjel až k brankovišti, ale zblízka dorážel puk jen vedle brány Emila Garipova.
39:16
Michail Sidorov (KZN) si v rohu nepočínal vůbec dobře, podrazil Horáka a míří na lavici hanby.
38:32
Po dlouhé době se dopředu vydali hosté, nicméně Garipov si poradil s několika pokusy o dorážku.
37:54
Domácí hráči pokračují v aktivitě a snaží se kombinovat v útočném pásmu. Zatím bez dalšího zakončení.
37:19
Kazaň vstřelila branku!
A domácí slepenými brankami otáčejí vývoj utkání! Zacharčuk od modré čáry posunul kotouč k ANTONU GLINKINOVI, jenž udělal rychlý manévr a dokonale přesnou střelou propasíroval puk za Säteriho záda. Asistence: Stěpan Zacharčuk, Michail Varnakov
36:06
Série šancí na obou stranách končí vyrovnáním! DMITRIJ OBUCHOV rozjel rychlý brejk ve středním pásmu, po překonání útočné modré přenechal puk Svitovovi a ten následně naservíroval puk na nastavenou hokejku prvního zmiňovaného útočníka, kterému stačilo posunout kotouč do brány. Asistence: Alexandr Svitov
35:35
Kazaň chybovala ve vlastním pásmu a Aaltonen se rázem zjevil v obrovské šanci! Po přihrávce na pravou stranu však nedokázal překonat přesunujícího se Garipova.
35:03
34:43
Zdlouhavá kombinace Kazaně byla zakončena střelou Zacharčuka. Puk neprošel přes hradbu těl a přesilová hra domácích za chvíli skončí.
33:51
Po další střele se ujal kotouče Sekáč, avšak český útočník domácího týmu se po zbytečné kličce dopustil ztráty.
33:14
Na Säteriho teď letěly hned tři střely během několika málo vteřin, ale finský gólman si stále drží stoprocentní úspěšnost.
33:03
Moc dlouho si hosté v pěti nezahráli. Za hákování je totiž penalizován Georgij Berďukov (VIT).
32:45
32:13
Säteri toho nyní moc neviděl, avšak střela od modré čáry letěla mimo tři tyče. Finský gólman v tomto oslabení zatím nemusel předvést nějaký závratný zákrok.
31:26
Další bomba Zacharčuka už byla méně přesná a puk se po mantinelu vyvezl do středního pásma.
31:03
První zakončení v rámci přesilové hry si připisuje Zacharčuk. Jeho rána od modré letěla jen do připraveného brankáře.
30:45
Druhé vyloučení zápasu. Na trestnou lavici míří Roman Horák (VIT), jenž se provinil držením protihráče.
29:56
Až po další minutě ve vlastním pásmu se Viťazu podařilo přenést hru aspoň do neutrální zóny. Tam však puk získávají znovu hráči Kazaně.
28:55
Opět se hraje v pásmu Viťazu, který je teď pod velkým tlakem. Vůbec se hostům nedaří získat kotouč a uklidnit hru.
28:15
Domácí jsou v posledních minutách jednoznačně aktivnější, avšak Harri Säteri zatím předvádí fantastický výkon.
27:37
Po komerční přestávce se znovu pokračuje ve hře a Säteri se musel opět ohánět. První zakončení ustál a dorážka Glinkina letěla vedle!
26:32
Domácí se snaží rychle odpovědět a vytvořili si obrovský tlak. Ležícího Säteriho však ani jedno ze tří zakončení nepřekonalo.
25:12
Teď už jdou ale hosté do vedení. Skvěl to udělal Afinogenov, který se od mantinelu protlačil až na střed útočného pásma a jeho následná rána byla ALEXEJEM MAKEJEVEM tečována za záda Emila Garipova. Bez asistence.
24:45
Naopak se nyní v útočném pásmu usadili hosté. Jejich kombinace ale zatím není příliš nebezpečná.
23:08
Velmi dobrá šance domácího týmu. Puk odražený od zadního mantinelu se ocitl na hokejce Tkačjova, ale ten u tyče nedokázal překonat beton finského gólmana.
22:36
Na druhé straně se jeden z hostů zjevil za obranou Kazaně, ale tísněn vracejícím se obráncem přeci jenom zakončit nedokázal.
22:29
Säteri si sice musel připsat jeden zákrok, avšak nejednalo se o nic složitého.
21:58
Po buly ve vlastním pásmu se domácím podařilo vyvézt puk do neutrální zóny a posléze až do útočného pásma.
21:48
To byla velká šance! Soloduchin si sjížděl před odkrytou část brány, ale prudkou přihrávku zprava nedokázal trefit.
20:56
V úvodu druhé části projevují více aktivity hosté. Do útočného pásma se ale zatím pořádně ani nedostali.
20:01
Úvodní třetina zápasu je za námi a nutno říci, že jsme nesledovali nikterak záživný hokej. Během dvaceti minut jsme nebyli svědky nějaké vyložené šance, kterou by musel likvidovat Garipov či jeho protějšek Säteri. Snad se herní projev změní ve druhé třetině, která začne přibližně v 16:52.
20:00
19:54
Säteri teď moc nevěděl, kde je kotouč, ale ten se zjevil až v ochranné síti. Buly ve středním pásmu.
19:28
Možná poslední střelu na bránu dokázal vypálit Berďukov, avšak tvrdý projektil se zastavil o jednoho ze clonících hráčů Viťazu.
18:51
Domácím se nepovedl přechod přes střední pásmo a kotouč získávají borci hrající v bílo-červených dresech. Uvidíme, co vymyslí.
18:25
Konečně to vypadalo nadějně. Anton Glinkin si navedl puk na střed útočného pásma, nicméně svižným zakončením trefil hruď Harriho Säteriho.
17:45
Po ofenzivním snažení domácího celku se hráči Kazaně musejí vrátit až za vlastní bránu. Už to tak pomalu vypadá, že se v této části nedočkáme branky.
16:53
Čibisov se chtěl prokousat k zakončení a proti sobě měl už jen jednoho protihráče. Přesto si neporadil.
16:23
Hodně dlouho jsme nebyl svědky nějaké větší šance. Defenzívy jsou stále velmi pozorné.
15:37
Na druhé straně se připomněli i domácí borci. Tokranov vyslal od modré čáry slabší nahození, které Säteri naprosto v pohodě zlikvidoval.
14:53
Opět se dopředu vydali hráči VIťazu, ale opět jejich souhra v útočném pásmu zaskřípala.
14:12
V posledních vteřinách mají více ze hry hosté. Ti však v útočném pásmu zatím nic nedokázali vymyslet a musí se vrátit až k Säterimu.
13:38
Alexej Kopejkin se až z vlastního pásma vydal k útočné modré čáře a následně předal puk Aaltonenovi, jenž však trefil znovu jen Garipova.
12:56
Po zakázaném uvolnění hostů se vhazovalo u Säteriho a ten musel záhy čelit dělovce od modré čáry. Poradil si a při dalším zákroku si vynutil zastavení časomíry.
12:05
Po ubráněné přesilové hře se domácí vydal dopředu, nicméně jediné zakončení z vrcholu pravého kruhu letělo mimo tři tyče.
11:34
10:46
Tentokrát už to Aaltonen vzal dvakrát na sebe, ale střelami z pravé strany Garipova příliš neohrozil. Po druhém pokusu finského útočníka je hra přerušena.
10:02
Miro Aaltonen se jako dirigent ujal rozehrání přesilovkové kombinace, nicméně jeho prudká přiihrávka prolétla až do rohu kluziště.
09:34
První přesilová hra zápasu! Za držení protihráče je na dvě minuty vyloučen Roman Abrosimov (KZN).
09:22
Kazaň bleskově přenesla hru do pásma Viťazu a po buly nebezpečně vystřelil Varnakov. Puk letěl mimo tři tyče a po chvíli musel naopak zasahovat Garipov.
09:05
Emil Garipov si připisuje další jednodušší zákrok a tentokrát už raději přerušuje hru. Vhazuje se po jeho levé ruce.
08:44
Další takový rychlý útok Viťazu skončil nepřesnou střelou a domácí se okamžitě prodírají zpět do pásma soupeře.
07:58
Domácí kombinují v útočném pásmu. Viťaz se ojediněle dostává k rychlým protiútokům, které zatím nejsou příliš nebezpečné.
07:32
Hra je přerušena a následuje komerční přestávka. Doufejme, že se po ni hokejisté trochu rozhýbou.
06:58
Sledujeme poměrně nezáživnou pasáž. Ani jeden z celků se ne a ne dostat do větší šance.
05:37
Nahození od červené čáry dolétlo až na zakázané uvolnění. Vhazuje se v neutrální zóně.
04:56
Dobrá šance domácích! Säteri pouze vyrazil nahození od modré a Golubev se snažil dorážet. Z hranice brankoviště ale neuspěl!
04:27
Zacharčuk se pokusil podniknout výpad dopředu, nicméně jeho akce skončila u červené čáry odkud musel nahazovat kotouč.
03:42
Na obou stranách se zatím defenzívy předvádí ve výborném světle. Ani jeden z brankářů nemusel řešit nic závažnějšího.
02:56
V útočném pásmu se hostům nepodařilo vymyslet vůbec nic kloudného. Dopředu se derou znovu domácí borci.
02:19
Až nyní se ke kotouči dostává Nikita Vyglazov, jenž uklidňuje hru a vrací se za vlastního brankáře. Oba celky mezitím střídají.
01:45
Trochu neurovnaný přechod do útočného pásma v podání Kazaně. Nakonec se ale domácí usadili před Säteriho bránou.
00:53
Do velmi dobré střelecké pozice se dostal Mario Kempe! Hostující útočník vypálil do horní části branky, ale Garipov byl pozorný.
00:30
Domácí se okamžitě pokusili obsadit útočné pásmo, nicméně přihrávka na Čibisova šla do ofsajdu.
00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Abrosimov, Tokranov, Sidorov, Ohtamaa, S. Zacharčuk, D. Musin, Čerepanov – Svitov, Golubev, Obuchov – Tkačjov, Čibisov, Lukojanov – Žukov, Azevedo, Sekáč – An. Popov, Glinkin, Varnakov – M. Lazarev.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Jeřábek, Katičev, Golovkov, Berďukov, Gimajev, Voronkov, Davidov – Afinogenov, Horák, Makejev – Kopejkin, Kempe, M. Aaltonen – Soloduchin, Cyganov, Rubcov – Kokšarov, Vyglazov, Al. Stěpanov – Drugov.

Rozhodčí: Alexandr Soin, Andrej Rogačjov – Alexandr Zacharenkov, Dmitrij Sivov.

HC VIŤAZ

Hráči z moskevského předměstí jsou na tom o něco málo hůře než domácí. Odehráno však mají o dvě utkání méně a dvoubodový rozdíl tedy není vůbec špatný. Každopádně je ale Viťaz na desáté pozici Západní konference a v řádné hrací době prohrál zatím jen jeden zápas. V ofenzívě to sice z pohledu hostujícího týmu není ideální, avšak obrana si vede skvěle a výsledkem je kladné skóre 14:13.

Kanadské bodování týmu

Alexej Kopejkin 5 (4+1)
Miro Aaltonen 5 (2+3)
Mario Kempe 5 (2+3)
AK BARS KAZAŇ

Domácí tým má na svém kontě zatím jen dvě výhra v základní hrací době, ale další dvě vítězství a jedna prohra po prodloužení stačí na čtvrté místo Východní konference. Každopádně ale Kazaň nemůže být zrovna spokojena s defenzívou. Ta totiž v osmi střetnutích inkasovala již 21 branek a vinou toho mají domácí záporné skóre. Doma navíc Ak Bars vsítil pouze devět branek v pěti utkáních.