Děkuji Vám za pozornost.
Opět se potvrdilo, že poslední dobou vzájemné duely vyhrává hostující tým. Domácí byli možná o něco lepším mužstvem, ale hosté měli ve svém středu kanonýra Dawese, který dvěma brankami rozhodl o jejich výhře.
61:01
Astana právě vstřelila branku!
NIGEL DAWES se prohnal po pravé straně a střelou z pravého kruhu trefil přesně k opačné tyči domácí branky. Asistence: Kevin Dallman.
60:40
Domácí se dopustili postavení mimo hry.
60:01
Střely na branku ve 3. třetině: 6-7
Ve třetí části jsme branku neviděli a o vítězi tak rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy.
60:00
59:47
Obrovský závar před domácí brankou. St. Pierre měl na holi rozhodnutí, když nikým nekrytý střílel z mezikruží, ale Ježov jej dokázal vychytat.
59:12
Karlsson si pohlídal zakončení z nulového úhlu a přerušuje hru. Konec třetí třetiny se nezadržitelně blíží.
58:43
Nahozený kotouč Astany končí v lapačce Ježova. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu domácích.
58:10
Útočná modrá čára je pro oba celky aktuálně nejvyšší meta.
57:18
Utkání se blíží ke svému konci a žádný z celků evidentně nechce udělat chybu. Dočkáme se prodloužení?
55:17
Nyní se hraje v rychlém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu.
54:34
Ježov teď musel být pozorný a betonem vyrazil střelu z levého kruhu.
53:40
Karlsson dalším reflexivním zákrokem drží naděje BArysu na body z tohto zápasu.
53:00
Po delším čase se před Ježovem objevili modré bílo-modré dresy Astany, ale žádné ohrožení branky se nekonalo.
52:13
51:54
Karlsson chytá tvrdou ránu Gurkina od modré čáry.
51:32
Hosté se osvobozují.
51:12
Teď již puk nepříjemně skákal v brankovišti, ale Karlsson je pozorný.
50:47
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, ale zatím neohrozili Karlssona.
50:12
Domácí mají šanci zvrátit zápas na svou stranu, když na trestnou lavici odchází Savčenko za držení.
48:30
Astana se snaží dostat do pásma nahozenými kotouči, ale domácí jim v tom dobře brání.
47:27
DOmácí začínají být víc a víc aktivnější. Hostující gólman je aktuálně zaměstnanějším mužem.
46:40
Na druhé straně zahrozil Aronson, ale Karlssonova lapačka byla na místě.
46:03
Starčenko a Rymarev nadělali problémy domácí obraně, které vyřešil svým zákrokem brankář Ježov.
45:15
Domácí si teď žádali trest za faul na Bumagina, ale rozhodčí jen kroutí hlavou.
44:45
Pokus o rychlý přechod do útoku končí zakázaným uvolněním domácích.
44:29
43:43
Kotouč je opět v obranném pásmu Barysu.
43:24
Astana zatím tuto přesilovku nehraje vůbec dobře.
42:28
Jenže Alexander Strelcov již kotouč jasně posílá přímo mezi diváky a inkasuje tak menší trest.
41:30
Kotouč po odpalu Filatova skončil v hledišti, ale rozhodčí viděli kontakt s tvrzeným sklem a tak se pouze vhazuje před Ježovem.
41:20
Domácí opět v úvodu třetiny působí trochu ospalým dojmem.
40:34
Astana se dostala do třetiny soupeře, ale z této možnosti nic nevytěžila.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 13-6
Další třetina začne přibližně v 16:44.
Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a z aktivity vytěžili druhou branku. Jenže domácí pak dvěma rychlými brankami dokázali vyrovnat a před třetí třetinou je tak vše otevřené.
40:00
39:12
Hosté ještě v závěru třetiny zahrozili, ale Ježov byl pozorný.
38:20
Domácí mají nyní evidentní převahu, ale nedokáží z ní vytěžit třetí branku.
37:11
36:22
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
35:40
Domácí hrají v početní převaze dobře, ale Karlsson zatím jejich střely kryje.
35:10
Budeme svědky další přesilové hry. Hostující Trivino dostává menší trest za podražení.
34:41
Zakázané uvolnění Astany.
33:22
Desetiminutový trest za nesportovní chování dostává Maxim Semjonov, kterého si sudí vytáhl z hráčské lavice. Zřejmě tam ze strany ruského hráče zazněly nemístní poznámky.
31:44
Filatov se dostal za záda hostující obrany, ale následně po kontaktu s obráncem padá. Rozhodčí však tentokrát vylučovat nebudou.
31:24
31:05
Domácí vyhazují.
30:44
To se povedlo až nyní a navíc tvrdou střelou od modré ohrozili Ježova.
30:15
Jenže hosté se zatím nedokáží usadit v útočném pásmu.
29:23
Hosté nyní dostanou šanci vzít si vedení zpátky, když na trestnou lavici odchází domácí Aronson za vysokou hůl.
29:08
Togliatti právě vstřelilo branku!
Za necelé dvě minuty máme vyrovnáno. NIKITA FILATOV napodobil svého spoluhráče, když vjel do útočného pásma po pravé straně a střelou švihem pro změnu trefil pod víko hostující branky. Asistence: Jefim Gurkin.
27:27
Nyní se již domácí radují. ANTON ŠENFELD potáhl kotouč do útočného pásma a střelou přes obránce překvapil Karlssona. Bez asistence.
26:49
Další střelu domácích blokuje obětavý obránce.
25:40
Již se hosté dostávali do zajímavé šance, ale přečíslení 3 na 2 nakonec dokázal dobruslit vracející se obránce a nadzvednutím hole zabránil hostům v zakončení.
24:37
Neskutečné, co dokáží domácí zahodit. Nyní měli na holích dvě tutovky, ale Karlsson si poradil jak se střelou Rybina, tak se superšancí Komarova.
23:50
A NIGEL DAWES si tento moment patřičně vychutnal. Kotouč si potáhl z pravé strany na levou a přehodil padajícího Ježova. Bez asistence.
23:50
Nejdříve jsme byli svědky přečíslení domácích, kteří nedokázali překonat Karlssona. Následně ujel na druhé straně Dawes, ale byl faulován a pojede trestné střílení.
23:03
Domácí se poprvé dostali k ohrožení Karlssona, ale ten střelu od modré dokázal schovat ve výstroji.
22:24
Astana je v úvodu druhé třetiny aktivnějším týmem.
21:45
Hostující útočník nyní zapomněl kotouč za sebou a vjel za modrou čáru. Jeho spoluhráči tak nemohli hrát.
21:18
Zakázané uvolnění Astany. Hra se přesune před Karlssona.
20:50
Bochenski ohrozil domácí branku z pravé strany. Ježov byl pozorný.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 10-6
Domácí sice byli o něco lepším týmem, ale nakonec to byli hosté, kdo se radoval z branky, když se trefil Maxim Chudjakov. Skóre 0:1 však nic neznamená a naopak slibuje dobrou podívanou v další třetině. Ta začne přibližně v 15:53.
20:00
19:44
St. Pierre se nedokázal probít přes domácí obranu.
19:05
Je před námi poslední minuta úvodní části.
18:56
Další tvrdou střelu z první vyráží hostující brankář.
18:07
domácí jsou teď jednoznačně lepším týmem a hosty prakticky nepouštějí před Ježova.
17:29
Další zákrok Karlssona po střele z levé strany.
16:40
Ivanov si dobře najel na přihrávku zpoza branky, ale jeho pokus Karlsson vyráží do rohu.
16:26
Také Lada se snaží o odpověď, ale jejich střely nyní končí hlavně na nohách hostujících obránců.
14:51
A mohlo tp být 0:2. Dawes dostal ideální přihrávku do jízdy a střelou švihem pořádně prověřil Ježova.
Branka je nakonec potvrzena.
Rozhodčí se však ještě o celé situaci radí s videorozhodčím.
14:17
Nakonec udeřilo na opačné straně. Trivino zavezl kotouč do útočného pásma a ideálně přihrál na hůl rozjetému MAXIMOVI CHUDJAKOVI, který neměl problém poslat kotouč za záda brankáře. Asistence: Corey Trivino, Vladimir Markelov.
14:00
Domácí se ubránili a nyní samo zatápí svému soupeři.
13:12
13:02
Další střela od modré končí po teči jen těsně vedle domácí branky.
12:07
Hosté si vytvořili tlak, ale domácí zatím odolávají.
11:11
Paňukov zůstal ležet na zemi po úderu zvednutou holi od Filatova. Toho rozhodčí okamžitě posílá na trestnou lavici.
10:52
Ani jeden z týmů se nedokáže dostat k ohrožení soupeřovi branky.
09:55
Hosté se dostali s pukem za útočnou modrou, ale vzápětí o kotouč přišli.
08:05
Hosté se však nevzdávají a nyní se dostali ke dvěma zajímavým střelám. Obě však zblokovali domácí obránci.
07:43
Domácím přesilová hra dodala sil a momentálně jsou o něco lepším týmem.
06:14
06:01
Karlsoon teď předvedl dva dobré zákroky po střelách domácích hráčů.
05:32
Tvrdou střelu z pravého kruhu sráží jeden z hostujících obránců.
05:13
To se jim daří až teď.
04:57
Domácí se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.
04:14
Savčenko narazil Bočarova na mantinel a za zdánlivě nevinný trest dostává menší trest.
03:28
Hra se zatím přelévá ze strany na stranu a žádný z celků si nevytvořil výraznější tlak.
02:22
Další akce hostí. Ježov však se střelou Dawese neměl výraznější problémy.
02:05
Domácí sice vyhráli souboj proti zakázanému uvolnění, ale následně o kotouč přišli.
01:28
Poprvé se předvedl také Ježov, jenž kryl střelu Kučina.
00:22
Domácí v první akci po průniku z levé strany. Hostující gólman však bekhendové zakončení mezi betony nepustil.
00:01
Nyní již přišel čas na hymny Kazachstánu a Ruska.
Na ledě Lada Areny nyní probíhá předzápasová show s představováním sestav obou celků.

Lada Togliatti: I. Ježov – Korjagin, Sotnieks, Maleňkich, A. Bolšakov, Aronson, Kostromitin, Gurkin – A. Ivanov, Filatov, Bumagin – Rybin, Šenfeld, V. Komarov – Achmetov, Zernov, Krysanov – A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov.

Barys Astana: H. Karlsson – M. Semjonov, Dallman, Trjasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – Dawes, Bochenski, St. Pierre – R. Starčenko, Kučin, Rymarev – Markelov, Trivino, Paňukov – Chudjakov, Grenc, Belgibajev – N. Ivanov.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Konstanin Olenin – Alexej Majtak, Jevgenij Pronšik.
Tento zápas nabídne vzájemný souboj dvou celků Východní konference. Domácí Lada Togliatti v něm vyzve Barys Astana. Hosté jsou sice mírným outsiderem, ale určitě budou chtít Ladě vrátit prohru z prvního vzájemného měření sil na začátku října.

Lada Togliatti
Domácí se po třech prohrách dokázali zvednout a poslední dvě utkání si připsali výhry. Obě na svém ledě. Na něm se hráčům Lady vede sbírat body, když v dosavadním průběhu sezony doma ztratili pouze pět zápasů. Z toho jeden až po samostatných nájezdech.

Barys Astana
Ačkoliv útočné duo Dawes-Bochenski patří mezi nejproduktivnější hráče soutěže, tak to Barysu nestačí k tomu, ayb okupoval přední příčky tabulky. V Astaně možná více očekávali od brankáře Kolesnika, který však zatím nepodává moc dobré výkony. V brance tak dostává více prostoru Švéd Herik Karlsson. Pro Barys může být pozitvní zprávou, že letos i v minulé sezoně se ve vzájemných zápasech pokaždé radoval hostující tým.