Velice vyrovnané utkání mezi Ladou Togliatti a Dinamem Moskva skončilo až po samostatných nájezdech. Ani v těch jsme dlouho branku neviděli, až rozhodnul Georgij Bělousov, na jehož střelu již Fjodorov nenašel odpověď, takže domácí si odnáší zasloužené dva body. Výborný výkon podal hlavně gólman Ilja Ježov, což se dá tvrdit i o gólmanovi na druhé straně Alexandru Jerjomenkovi. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Lada Togliatti.
Střelcem rozhodující branky je GEORGIJ BĚLOUSOV.
Artem Fjodorov Ježova nepřekonal, takže je rozhodnuto!
GEORGIJ BĚLOUSOV dokázal jako první překonat Jerjomenka a hosté musí vyrovnat.
Zákrok si připisuje i Alexandr Jerjomenko proti nájezdu Antona Šenfelda.
Alexandr Rybakov již našel prostor branky, jenže v ní byl dobře postavený Ilja Ježov.
Viktor Komarov napodobil Galimova a ani on netrefil prostor branky.
Ansel Galimov neprovedl samostatný nájezd dobře a branku vůbec netrefil.
Ovšem ani Georgij Bělousov neuspěl proti Alexandru Jerjomenkovi.
Jako první se na samostatný nájezd vydal hráč Dinama Moskva Daniil Tarasov, ale proti Ježovovi neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Žádné zásadnější okamžiky v prodloužení k vidění nebyly, takže jsme se dočkaly samostatných nájezdů, které za malou chvíli začnou a rozhodnou o držiteli druhého bodu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:33
Domácí hokejisté se drží daleko od vlastní branky, ale nejsou na dostřel ani soupeřově brance.
63:41
Lada Togliatti se dostala až ke střele, ale tu v pohodě zachytil Alexandr Jerjomenko.
62:33
V držení kotouče se střídají oba celky, ale před brankami se momentálně nehraje.
61:40
Zatím nesledujeme nikterak ofenzivní podívanou, takže je dost možné, že se dočkáme samostatných nájezdů.
60:43
Nepříjemné oslabení pro hostující celek právě skončilo a domácí branku vsítit nedokázali.
60:01
60:00
59:29
Lada zamkla svého soupeře v jeho obranném pásmu a vypálila, ale Jerjomenko chytá.
58:43
Ještě zde máme jedno vyloučení, když Dmitrij Višněvskij odchází na dvě minuty na trestnou lavici za sekání!
57:44
Opatrný závěr zápasu pokračuje a častěji se u puku vyskytuje Lada Togliatti.
56:45
Dinamo se dostalo ke střele, kterou gólman chytá a bude se vhazovat před ním.
56:14
Do držení kotouče se dostává Lada Togliatti, ale závěr třetí části hry je hodně opatrný.
54:30
Oba celky se znovu vystřídaly v držení puku, který se tedy nakonec vrací na hokejky Dinama.
53:32
Stále jsme svědky velice vyrovnaného utkání, kde byly k vidění pouze dvě branky.
52:01
Ovšem Lada Togliatti se celkem v pohodě ubránila a sama vyrazila vpřed, kde vypálila, ale našla jen gólmana.
50:52
Vhazování ve středním pásmu ovládlo Dinamo Moskva, které může zahájit nový pokus o zteč soupeřovy branky.
49:45
Hosté se provinili proti pravidlům, když poslali kotouč přes všechny čáry, takže se píská zakázané uvolnění.
49:25
V posledních minutách oba celky trošku polevily ve střelbě, takže gólmani si mohou oddychnout.
48:16
Vyrovnaný hokej pokračuje a zatím se ani jeden z celků nedostává do žádných vyložených šancí.
46:25
Dinamo Moskva se vydalo do útoku, jenže střelecký pokus končí na Iljovi Ježovovi.
45:59
Domácí se dostali do střelecké pozice, ale hostující brankář si opět poradil na výbornou.
45:38
Obě družstva se vystřídala v držení kotouče, ale žádnou zásadnější situaci jsme neviděli.
44:46
Nový útok bude muset začínat Dinamo ve vlastním obranném pásmu.
43:48
Mnohem častěji je v držení kotouče hostující celek, který se snaží dokonat obrat v utkání.
42:40
Zakázané uvolnění v podání Togliatti znamená vhazování před Ježovem, které však domácí vyhrávají.
42:17
Dalším střeleckým pokusem se prezentovalo Dinamo Moskva, leč Ježov je velmi dobrý.
41:52
Se střelbou se nám v úvodu třetí části hry roztrhnul pytel, ale oba gólmani jsou dnes oporami svých týmů.
41:02
Na druhé straně se střeleckým pokusem prezentovala i Lada a bude se vhazovat před Jerjomenkem.
40:26
Hostující celek do třetí periody vstoupil aktivně a vypálil na Ježova. Následně se vhazuje před gólmanem Togliatti.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu hry, ve které byli o něco aktivnější hosté, kteří zaslouženě vyrovnali na 1:1 díky brance Ansela Galimova v přesilové hře. Před sebou máme třetí část hry, kde se dá očekávat snaha obou celků o vstřelení vedoucí branky, která by hodně napověděla, kdo si dnes odnese více bodů než soupeř.
40:00
39:30
Závěr druhé třetiny se již pouze dohrává a zřejmě do poslední periody půjdeme za nerozhodného stavu.
38:55
Dinamo právě vstřelilo branku!
Aktivita se hostujícímu celku vydařila přetavit ve vyrovnávací branku, o níž se postaral ANSEL GALIMOV. Asistence: Juuso Hietanen.
37:44
Georgij Bělousov je vyloučen na dvě minuty za seknutí protihráče.
35:40
Hosté zvyšují aktivitu a snaží se získat držení kotouče v útočném pásmu.
34:45
Mat Robinson byl nebezpečný z rohu na modré čáře, ale Ilja Ježov podává vynikající výkon.
34:00
Ve druhé části jsou hosté o něco střelecky aktivnější než v první části, ale stále to není žádná hitparáda, když nejčastěji střílejícím hráčem této periody je obránce Višněvskij se dvěma pokusy.
33:25
Alexandr Rybakov se pokoušel překonat Ježova, ale ten předvedl slušný provaz a cestě puku do branky zabránil.
32:30
Ansel Galimov vyslal tvrdý projektil, ale jeho nebezpečná střela končí v moci Ježova.
31:41
Přesilová hra v podání Togliatti tentokrát neznamenala vážné ohrožení pro Jerjomenkovu branku.
30:30
Lada se zatím příliš dlouho nedokáže udržet v útočném pásmu a Dinamo se brání zkušeně.
29:41
Nedovolené bránění předvedl Daniil Tarasov a půjde si odpočinout na trestnou lavici.
28:15
Daniil Tarasov si nedokázal poradit se zakončením, takže Ježov zůstává v klidu.
27:25
Hraje se bez přerušení a v poměrně vysoké rychlosti, ale dobré výkony předvádí obrany i brankáři obou družstev.
26:15
Lada se dostala do útoku tří proti dvěma, nicméně Šenfeld nedokázal zaskočit Jerjomenka.
25:00
Domácím se ve druhé periodě vůbec nedaří na vhazování a vyhráli pouze jediné díky Antonu Krysanovovi. Achmetov prohrál jedno, Komarov dvě a Johansson dokonce tři vhazování.
24:30
Lada se opět vydala do útoku, kde pálil Jefim Gurkin, ale Jerjomenko dobře viděl a puk sebral.
23:15
Alexandr Bumagin se v útočném pásmu pokoušel něco vymyslet, avšak obrana soupeře je pozorná.
22:30
Lada se v reakci na hostující útoky vydala také vpřed, ale tam hru raději přerušuje Alexandr Jerjomenko.
22:00
Zatím se mnohem aktivnějším výkonem prezentují hosté, kteří jsou častěji v útočném pásmu a vymýšlí, jak by se dalo vyrovnat.
21:15
V úvodu druhé třetiny se zatím na vhazování nedaří Mikaelu Johansonovi, který prohrál v této herní disciplíně s Rybakovem i Těrščenkem.
20:41
Domácí celek poslal kotouč přes všechny čáry, takže rozhodčí píská zakázané uvolnění a vhazuje se před Ježovem.
20:01
První třetina mezi Ladou Togliatti a Dinamem Moskva příliš atraktivní podívanou nepřinesla, ale alespoň jedna branka k vidění byla, když se prosadil Viktor Komarov. Dinamo Moskva zatím hodně zůstává za očekáváním a uvidíme, jestli se mu podaří probudit ve druhé části hry. Lada byla nebezpečnějším a častěji střílejícím celkem.
20:00
19:00
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny a zatím to nevypadá na žádný strhující závěr periody.
18:16
Vyloučený Achmetov se vrací na ledovou plochu, takže domácí přežili nepříjemné oslabení.
17:30
Hosté se nedostávají k žádnému zasypání domácí branky sprškou střel a přesilová hra jim poměrně rychle utíká.
16:45
Dinamo se drží s pukem v útočné třetině, ale hostitelé jim nepovolují žádnou střelbu.
16:16
Rafael Achmetov byl usvědčen rozhodčím z hrubosti, takže si odpyká dvouminutový trest.
15:30
Domácí celek je v první třetině možná trošku překvapivě lepším týmem a vede po zásluze nad chybujícím soupeřem.
14:45
Ilja Nikulin vyslal nepříjemnou střelu, načež vznikla před brankou mela, ale domácí drží těsné vedení.
14:15
Doposud nejaktivnějším střelcem je domácí útočník Nikita Filatov, který vyslal na branku Jerjomenka hned čtyři pokusy.
13:00
Hosté vypadají dosavadním průběhem poměrně zaskočeni a hledají rychlou reakci na úvodní branku zápasu.
11:43
Togliatti právě vstřelilo branku!
Domácím se povedlo využít přesilovou hru poměrně rychle, když se VIKTOR KOMAROV trefil z úhlu pod břevno. Asistence: Anton Šenfeld.
11:01
Lotyšský útočník Martins Karsums se provinil hozením hokejky, takže si půjde odpočinout na trestnou lavici.
10:30
Hráči Togliatti se drží v útočném pásmu, ale obrana soupeře si zatím dokáže poradit.
09:30
Lada se dostala do dalšího protiútoku, který byl zakončen střelou od modré čáry, ale Jerjomenko je na místě.
09:00
Zatím nesledujeme příliš divácky atraktivní souboj, o čemž svědčí i dohromady pět střeleckých pokusů, když sečteme rány na branku obou celků.
08:20
Přesilová hra moskevského celku je za námi a za řeč stálo pouze zakončení Daniila Tarasova, s nímž si Ilja Ježov poradil.
07:10
Dinamo zatím rozhodně nezasypalo Ježovou branku sprškou střel, jak by se dalo v přesilové hře očekávat.
06:20
Ovšem nyní se Anton Šenfeld dopustil podražení, takže si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
05:45
Moskevský celek se dopouští poměrně hodně chyb ve vlastním pásmu, čehož se Lada snaží využít, ale zatím ne dostatečně kvalitně.
05:00
Obě obrany jsou zatím hodně pozorné, takže jediné nebezpečí hrozí z rychlých protiútoků.
04:10
Dva na jednoho jeli hráči domácího celku, ale Semjon Valujskij situaci nevyřešil dobře.
03:30
Jegor Dugin zvládnul situaci na vhazování, ale z celé akce nakonec nic zásadního nevzešlo.
03:05
Do zakončení se propracoval taktéž Nikita Filatov, ale prim zatím hrají brankáři obou družstev.
02:00
Na druhé straně zakončovali Jakov Rylov a Alexandr Osipov, jenže Ilja Ježov je na svém místě a chytá.
01:08
První střelu na branku si připisuje domácí kapitán Vladimir Maleňkich, ale Jerjomenko je pozorný.
00:45
Úvodní vhazování vyhrál domácí centr Mikael Johansson, ale v držení puku se následně velmi rychle vystřídaly oba celky.
00:01
Stadionem zní hymna ruské federace a za malý okamžik vypukne utkání mezi domácí Ladou a moskevským Dinamem.

Lada Togliatti: I. Ježov (Masalskis) – Kostromitin, Sotnieks, Maleňkich (C), Sinicyn, Gurkin, Korjagin, Volgin – Johansson, Filatov, Bumagin – Šenfeld, Bělousov, V. Komarov – Valujskij, Děmagin, Krysanov – Achmetov, Zernov, A. Strelcov.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Rylov, I. Nikulin, A. Osipov, Robinson, Hietanen, D. Višněvskij, J. Zajcev – Karsums, A. Těreščenko (C), Tarasov – Sopin, Rybakov, Kokujov – Fjodorov, Cvetkov, Podšendjalov – Markovin, Dugin, A. Galimov.

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Michel, Strelcov.
Dinamo Moskva

Moskevské Dinamo si nevede vůbec zle, když se nachází na průběžné třetí pozici silné Západní konference hned za dvojicí CSKA Moskva – Petrohrad. Dinamo dokázalo získat 15 bodů ze 6 zápasů za 4 výhry, 1 dvoubodovou výhru a jednu prohru na samostatné nájezdy. Moskevský celek zatím ještě nepoznal hořkost ztráty bodů.
Lada Togliatti

Domácí celek si zatím nevede vyloženě špatně a v provizorní tabulce Východní konference se nachází na čtvrté pozici se ziskem osmi bodů ze šesti zápasů. Lada dvakrát vyhrála, jednou zvítězila za dva body a třikrát podlehla bez zisku bodu. Togliatti si vítězství připsalo proti Slovanu Bratislava a Nižněkamsku. Dva body pak Lada získala za vítězství po samostatných nájezdech v Čerepovci. Poslední dvě klání však Lada zaznamenala dva debakly – 1:5 v Petrohradě a 1:6 na ledě CSKA Moskva.
Kontinentální hokejová liga je již v plném proudu, takže se můžeme těšit na další klání, kde se proti sobě postaví Lada Togliatti a Dinamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.