Český hráč do zápasu nezasáhl.
V tomto zápase vstřelili sice hosté první branku, pak ale dominovali domácí borci. Ti otočili skóre a nakonec se radují z výhry 5:2.
59:55
Finský celek se dostal pět sekund před koncem třetí třetiny do postavení mimo hru.
59:00
Poslední minutu mají hosté na to, aby se pokusili vstřelit alespoň ještě jednu branku.
58:30
Domácí fanoušci hlasitě podporují svůj oblíbený celek, skandují "Lada, Lada".
58:00
Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:30
57:20
V poklidném tempu se zápas dohrává. Domácí míří za výhrou a hosté ví, že dnes na body nedosáhnou.
56:30
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min. + osobní trest do konce utkání, krosček).
56:17
Helsinky se snaží s výsledkem něco udělat, ale sami ví, že mnoho času jim už nezbývá.
55:50
Brankáře Helsinek rychle rozehrál, pomohl tak spoluhráčům založit útočnou akci, v níž pokračoval Mika Niemi.
55:00
Pět minut zbývá do konce třetí třetiny a domácí vedou o tři branky., Lada kontroluje hru a míří za výhrou.
53:55
Togliatti právě vstřelilo branku!
Krásná kombinace domácích a je to jasné. Georgij Bělousov našel skvělým pasem ANTONA ŠENFELDA, který si dokázal poradit s brankářem soupeře.
53:50
Hostující hokejisté hodně otevírají hru a snaží se hrát moc aktivně v útoku. Vznikají z toho brejky, které domácí proměnit uní.
53:20
Tomi Mäki bojoval o kotouč před vlastní brankou, nakonec uspět a založil akci svého celku. Ta však neměla dlouhého trvání.
53:00
Peter Regin se pokusil s kotoučem dostat přes střední pásmo. Obránci k němu rychle přistoupili a byl z útočné třetiny odtlačen.
52:25
Obrázek hry se stále nemění. Lada je aktivní, Helsinky se musí bránit. Do konce třetí třetiny už mnoho času z pohledu finského celku nezbývá.
51:00
Další minuta hry ve třetí třetině je pryč. Domácí komanda kontroluje hru a nedává soupeři mnoho šancí na zdramatizování.
50:19
Rafael Achmetov si najel do dobré střelecké pozice, ale pátou domácí branku nepřidal, neboť byla jeho rána velmi nepřesná.
50:01
Dostáváme se do poslední desetiminutovky třetí třetiny. Lada stále vede, nyní už jen o dvě branky.
49:25
Hostující celek po vstřelení branky cítí šanci na snížení, snaží se hrát hodně aktivně.
48:45
Jokerit právě vstřelil branku!
Hosté dotlačili kotouč za brankovou čáru. Po přihrávce Sakari Salminena se prosadil s velkou dávkou štěstí JESSE JOENSUU. Hostující celek zhruba v polovině třetí třetiny snížil náskok soupeře. Asistence: Sakari Salminen.
46:54
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Andrej Ivanov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hrubost).
46:54
46:30
Následovat bude komerční přestávka a Lada Arenou zní ruská národní píseň Kalinka.
46:11
Na konci krásné kombinace byl ALEXANDR BUMAGIN, který do přihrávky strčil hokejku a brankář Helsinek neměl nárok.
46:10
První vyloučený hráč Jokeritu se vrací do hry, přesilovka Lady pokračuje dál.
46:02
Domácí hráči hrají dvojnásobnou přesilovku dobře, kombinují v útočném pásmu, střílí.
45:15
Helsinky vyhazují kotouč přes všechny čáry.
45:08
Taylor Aronson si sjel mezi kruhy, kam dostal přihrávku. Jeho zakončení nebylo přesné.
45:00
Domácí mají k dispozici přesilovou hru pět na tři.
44:56
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Roope Talaja – 2 min., sekání).
44:31
Střelu domácího Georgije Bělousova dokázal brankář Helsinek vyrazit jen před sebe. Tam ale byl pozorný obránce.
44:10
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joey Hishon – 2 min., vysoká hůl).
43:58
Sledujeme velmi rychlý hokej, který už nabídl čtyři branky. K velké radosti domácích vedou hráči Lady 3:1.
42:53
Helsinky jsou nyní už v těžké situaci, prohrávají o dvě branky a jejich hra má k optimální podobně velmi daleko.
42:30
STANISLAV BOČAROV krásnou individuální akcí obehrál obránce soupeře a následně střelou na vzdálenější tyčku i brankáře. Domácí vedou z kraje třetí třetiny o dva góly.
42:15
Domácí jsou momentálně aktivnější, vyhrávají souboje o kotouč.
41:23
Ani jeden celek se momentálně do útočení nežene. Trenéři své svěřence evidentně nabádají k trpělivé hře.
40:52
Nyní už hrají oba celky v plném počtu a sledujeme velmi rychlý hokej. Ani jen tým momentálně nechce chybovat. Diváci znovu sledují dramatickou podívanou.
40:01
Ve druhé třetině dokázali domácí hokejisté otočil skóre po čtyřiceti odehraných minutách vedou o gól.
40:00
39:50
Ryan Zapolski kryje kotouč po střele Maxima Rybina. Následovat tedy bude ještě jedno buly, které udělá tečku za druhou třetinou.
39:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
38:35
Více ze hry mají domácí hokejisté, těm se ale nedaří využít rychlé brejky.
38:01
Hra čtyři na čtyři pokračuje dál. V poklidném tempu se dohrává třetina.
37:52
Vyloučený Joonas Jalvanti se vrací do hry.
37:50
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., sekání).
37:10
Necelé tři minuty zbývají do konce druhé třetiny. V ní dokázali domácí vstřelit dvě branky a otočili průběh zápasu.
36:45
Sledujeme hru čtyři na čtyři, která nepřináší mnoho zajímavých akcí na jedné či druhé straně.
36:18
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Georgij Bělousov – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
35:52
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joonas Jalvanti – 2 min., držení protihráče).
35:07
Alexandr Strelcov odvedl obrovský kus práce, připravil šance pro MAXIMA RYBINA, který neměl problém se zakončením. Asistence: Alexandr Strelcov.
34:52
Nyní se vlastní nedůsledností dostávají hostující hokejisté pod tlak.
34:06
Jesper B. Jensen se vrací s kotoučem za svou branku, čeká na dostřádání spoluhráčů a posléze založí útočnou akci. V ní pokračoval Mika Niemi.
33:40
Domácí fanoušci jsou velmi hlasití a podporují své oblíbence, kteří nyní cítí šanci na vstřelení branky.
33:02
Z ničeho nic se do šance dostal Tommi Huhtala, jehož ránu z mezikruží výborně chytil domácí maskovaný muž. Následovat bude komerční přestávka.
32:11
Lada Togliatti je nyní podstatně lepším týmem. Hosté nestíhají se soupeřem bruslit a mají velké problémy s defenzivou.
31:24
Mika Niemi se probojoval ke střele od modré čáry, ale jeho střelecký pokus byl zblokovaný.
30:01
Domácí propadli v útočném pásmu a Helsinky mířily tři na jednoho. Roope Talaja nedokázal přesně přihrát spoluhráči.
29:12
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i poloviny zápasu. Domácí zásluhou Rybina dokázali vyrovnat.
28:24
Výborně to udělali domácí a vyrovnávají. Krásnou samostatnou akcí s gólovou střelou na konci se prezentuje MAXIM RYBIN a domácí srovnávají krok na 1:1.
27:40
Hostující hokejisté mají dění na ledové ploše pod kontrolou.
26:01
Sledujeme velmi rychlý hokej. Mnoho šancí k vidění není. Útočné formace nejsou příliš úspěšné. Výborně hrají obránci, kteří blokují velké množství střel.
25:02
Ilja Ježov rozehrál kotouč od své branky. Následně jeho kolegové zahráli jen na icing. Buly se vrací před Ježova.
24:37
Momentálně sledujeme pasáž hry, v níž jsou lepší hostující hokejisté.
23:50
Georgij Bělousov se dostal do zakončení. Jeho ránu z kruhů kryje gólman soupeře.
23:17
Rychlý hokej pokračuje dál. Oba celky hrají hodně aktivně a sledujeme vyrovnanou partii. Zatím díky brance z první třetiny vedou hosté z Finska.
22:02
Po dlouhé době bez přerušení hry vypadl kotouč mimo hrací plochu. Sledujeme zatím hodně vyrovnaný zápas. Optickou převahu mají domácí hokejisté.
20:51
Ilja Ježov výborně dokázal zastavit kotouč, který na jeho branku poslal Sakari Salminen. Buly v útočném pásmu Helsinek.
20:29
20:01
První třetina nabídla jednu branku, vstřelily jí Helsinky, které tak po první periodě vedou 1:0.
20:00
19:57
Topi Jaakola skvěle překazil akci domácích.
19:30
Ještě půlminuta hry v první třetině, domácí jsou nastěhovaní před brankou soupeře.
19:10
Ryan Zapolski výborně zastavil střelu Rafaela Achmetova.
18:40
Domácí mají možnost vyrovnat v přesilové hře. Zatím se ale nemohou dostat do útočného pásma.
18:29
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joey Hishon – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
18:06
Dmitrij Sinicyn vystřelil na branku, ale brankář Ryan Zapolski vyrazl kotouč před sebe, kde hrál obránce.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:30
Lada se v závěru první třetiny dostává velmi snadno do útočného pásma a hostující defenziva má plné ruce práce.
16:47
Ville Lajunen se dostal ke střele od modré čáry. Jeho pokus byl ztečovaný do rohu hrací plochy.
15:30
Jesse Joensuu zakončil rychlou akci svého celku.
14:40
Rafael Achmetov vybojoval kotouč před brankou soupeře, pokusil se o zakončení. Tou dobrou už byl u něho obránce.
13:43
Sledujeme rychlý hokej, dostáváme se do finální části první třetiny. Náskok Helsinek stále platí, i když domácí výrazně zlepšili hru a jsou lepším týmem.
12:25
Anton Šenfeld bojoval o kotouč v útočném pásmu. K puku se následně dostal. Jeho rána od modré čáry končí mimo branku.
11:40
Domácí hokejisté nyní kombinují před brankou Helsinek. Ryan Zapolski mnoho práce nemá, neboť mu výrazně pomáhají obránci, kteří hrají obětavě.
09:55
Polovina první třetiny je pryč. Hostující celek vede o jednu branku. Domácí se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.
09:11
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny první třetiny. Nechybělo mnoho a domácí vyrovnali. Vasilij Strelcov však od modré čáry pohotovou střelou poslal puk jen to štangle.
08:59
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka. V hledišti jsou i početné skupinky fanynek hostujícího celku.
07:30
Hra se přelévá ze strany na stranu. Diváci se rozhodně nenudí. Sledují velmi pohledný a přímočarý hokej.
07:03
Michael Keränen zavezl přes střední pásmo kotouč do útočné třetiny, následně se už do zakončení nedostal.
06:08
Domácí fanoušci hlasitě podporují své oblíbence v cestě za vyrovnání. Zatím se hokej hraje velmi svižný.
05:34
Mikael Johansson bojoval o kotouč v obranném pásmu. O puk přišel a následně se dostal ke střele Roope Talaja. Jeho jedovka končí mimo branku.
04:42
Domácí Lada je nyní podstatně aktivnější, ale nemůže se stabilněji dostat před branku soupeře.
04:20
Andrej Ivanov se pokoušel před brankou Helsinek tečovat kotouč. Jeho snaha ke vstřelení gólu nevedla.
04:00
Čtyři minuty hry z první třetiny jsou pryč. Sledujeme rychlý hokej, který zatím nabídl jednu branku.
03:43
Sledujeme rychlý úvod zápasu, hostující celek se dostal do vedení. Domácí se zatím marně snaží najít recept na skvěle hrající defenzivu Jokeritu.
02:30
ROOPE TALAJA měl dostatek prostoru pro zakončení, jeho střela zapadla ke vzdálenější tyčce. Hostující celek se tak dostává do vedení. Asistence: Miro Mäkinen.
02:17
Alexandr Strelcov využil obrovské chyby hostujícího Topi Jaakoly. Následně se dostal do zakončení,ale neuspěl.
01:45
Michael Keränen tečoval kotouč před brankou. Na změnu směru střely dokázal domácí Ilja Ježov tak tak zareagovat.
01:17
Do výborné pozice se dostal Denis Zernov, ale brankáře Ryana Zapolského nepřekonal rychlou střelou na bližší tyč.
00:48
Georgij Bělousov vedl akci domácího celku. V útočném pásmu neměl komu přihrát, a tak je obránci Helsinek dokázali rychle zastavit.
00:21
Ilja Ježov znovu pozorný, tentokrát si dokázal poradit se střelou Rasmuse Rissanena.
00:12
Ilja Ježov kryje kotouč po střele hostujícího hokejisty. Buly v obranném pásmu Lady.
00:01
Za malý moment zápas začne.

Lada Togliatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Aronson, Sotnieks, Gurkin, Maleňkich, Sinicyn, Korjagin – Bočarov, V. Komarov, Šenfeld – Bělousov, Johansson, Filatov – Bumagin, Achmetov, A. Ivanov – Rybin, V. Strelcov, Zernov – A. Strelcov.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Rissanen, Jaakola, Ch. Genoway, Jalvanti, Jensen, Lajunen, Rautanen – Joensuu, Regin (C), Salminen – Huhtala, Hishon, O'Neill – Keränen, Niemi, Mäki – Talaja, Wirtanen, Mäkinen.

Rozhodčí: Vasiljev, Fetejev – Gordenko, Tomilov.
Hostující hokejisté z posledních pěti zápasů vyhráli dva. Porazili CSKA Moskvy a Novokuzněcku. Helsinky padly s Kazaní, Nižněkamskem a Novosibirskem.
Z posledních pěti zápasů vyhrála Lada jen jeden. V domácím prostředí porazila Dinamo Riga 4:0. Pak prohrála s Dynamem Minsk, Vladivostokem, Chabarovskem a Kunlunem.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům KHL. v tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Lada Togliatti- Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.