Československá stopa v zápase
Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:03
Velmi dramatický zápas končí. Po dvou třetinách bylo utkání vyrovnané. V závěru třetí třetiny dokázal čínský hokejový klub v přesilové hře vstřelit rozhodující branku, postaral se o to po přihrávce Chada Raua Max Wärn. Kunlun tedy vyhrává tento zápas nejtěsnějším možným způsobem.
59:56
Andrej Makarov nyní špatně rozehrál, následně své zaváhání skvěle odčinil a podržel své spoluhráče skvělým zákrokem.
59:41
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Nikita Filatov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
59:30
Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti. Ale nedaří se jim dostat se do útočného pásma.
59:14
Gólman domácích musel zůstat v brance, jeho spoluhráči o puk přišli.
59:05
Do postavení mimo hru se nyní dostali domácí hokejisté, kteří byli příliš nedočkaví. Následoval oddechový čas, gólman Lady brzy opustí ledovou plochu a domácí to zkusí v šesti.
59:00
Výborně znovu vyhodil kotouč Max Wärn.
58:20
Výborně to udělal jeden z hostujících beků, který vyhodil kotouč z obranného pásma tak, aby to nebyl icing.
58:00
Domácí hokejisté mají dvě minuty na to, aby se pokusili zápas vyrovnat. Kombinují v útočném pásmu, ale střelba chybí.
57:12
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Gól v přesilové hře a hosté se dostávají tři minuty před koncem třetiny do vedení. Mezi kruhy zůstal volný MAX WÄRM, jehož přesná střela pod horní tyčku končí v brance. Kunlun se dostává do vedení. Asistence: Chad Rau.
56:34
Vasilij Strelcov nedokázal kotouč vyhodit, následně se k němu dostal Linus Videll. Jeho zakončení bylo ztečované do ochranné sítě nad brankou.
56:14
Kunlun se dostal do útočného pásma a kombinuje před brankou Lady.
55:44
Přesilovou hru má k dispozici hostující celek, který se snaží hrát aktivně a překonat domácí obranu. Zatím však neúspěšně.
55:42
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Mikael Johansson – 2 min., podražení).
55:00
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, sledujeme vyrovnanou hru. Domácí hokejisté mají možná i díky podpoře z hlediště optickou převahu.
54:18
Hokejový zápas se změnil ve velkou taktickou bitvu. Ani jeden člen nechce udělat chybu, která by soupeři usnadnila cestu k vedoucímu gólu.
53:33
52:57
Kunlun se dokázal osvobodit, domácí celek si přihrál nepřesně před brankou, obránce moc dobře věděl, jak kotouč poslat mimo obranné pásmo.
52:25
Domácí fanoušci ženou své oblíbence za přesilovkovým úspěchem. Hra Lady momentálně neodpovídá početní výhodě.
52:00
Hostující Sean Collins se dostal do brejku při vlastním oslabení, jeho zakončení však nebylo přesné.
51:37
Přesilovou hru mají k dispozici domácí. Lada se hned dostala do útočného pásma, kde kombinuje a pokouší se vstřelit branku.
51:32
Vyloučení v týmu Kunlun (Tobias Viklund – 2 min., sevření puku rukou).
51:06
Miika Lahti se dostal do útočného pásma, pokoušel se před brankou najít spoluhráče. Snaha kvapná málo platná.
50:29
Jeden z domácích hráčů se nyní natahoval na dlouhou přihrávku, kotouč jen dokázal protečovat do útočného pásma. Icing z toho není, ale nějaká kloudná akce Lady také ne.
49:29
Andrej Makarov nyní předvedl své kvality, dokázal si poradit se střeleckým pokusem Miika Lahtiho.
48:27
Lada kontroluje hru, hraje svědomitě do obrany a snaží se najít recept na obranu Kunlunu. Andrej Makarov už pěkně dlouhou dobu nemusel zasahovat.
47:50
Ilja Ježov nyní dlouhým pasem pomohl s rozehrávkou obráncům. V jeho akci pokračoval Nikita Filatov, ten nezakončil přesně.
47:21
Velmi dobře napadají hráči čínského klubu. Jakmile přijdou o kotouč, hned se vrací a snaží se co nejvíce znepříjemnit soupeři hru.
46:55
Domácí hokejisté jsou v útočném pásmu aktivnější, snaží se něco vymyslet a překvapit obranu soupeře, zatím se jim to však nedaří.
46:16
Sledujeme zajímavou pasáž zápasu, ani jeden celek nechce udělat chybu. Hraje se hodně opatrně, proto mají možnost vyniknout hokejisté, kteří jsou velmi kreativní.
45:31
Domácí hokejisté se poměrně snadno dostali přes útočnou modrou, ale zakončit se Ladě nepodařilo. Kotouč vybojovali hosté a rychle otočili směr hry.
44:32
Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Kunlunu. Domácí kotouč vybojovali, ale o pásmo rychle přišli.
44:16
Za hry oba týmy střídají, na hrací plochu přicházejí odpočinuté formace.
43:41
Tobias Viklund vybojoval kotouč v obranném pásmu, následně se odhodlal k samostatné akci přes celé kluziště. Jen to zakončení nebylo nejpovedenější.
43:06
Zbytečně se nepřerušuje, diváci v Lada Areně se rozhodně nenudí. Oba týmy hrají atraktivní styl hry plný útočných akcí.
41:32
Sledujeme dál rychlý hokej, oba celky předvádějí stále stejně energickou hru. Domácí fanoušci ženou své oblíbence za vedoucí brankou.
40:56
Ilja Ježov se dostal do kolize s hostujícím Damien Fleuryem. Situace končí posunutou brankou a střetem obou hráčů. Vylučovat se nebude. Buly před brankou Lady.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhrávali hokejisté Kunlunu. Ti se jako první dostávají do útočného pásma. Tam byli jen malou chvilku.
40:01
Dvě branky přinesla druhá třetina. Domácí poslal po pěkné přesilovkové akci do vedení obránce Kristaps Sotnieks. Hosté dokázali odpovědět rovněž v přesilové hře, na konci pěkné akce stál Miika Lahti. Po dvou třetinách platí nerozhodný stav 2:2.
40:00
39:33
Ještě jedna akce Kunlunu, ta už ale nebyla zakončená, protože finální pas byl velmi nepřesný.
39:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry ve druhé třetině. Obrovskou šanci měl hostující Igor Veličkin. Jeho zakončení jen o malý kousek minulo branku.
38:22
V závěru druhé třetiny sledujeme vyrovnaný hokej, ani jeden celek nyní nechce chybovat. Souboje probíhají zejména ve středním pásmu.
37:34
Hostující gólman rozehrál kotouč na obránce, který chtěl v rychlé akci pokračovat, ale neměl komu přihrát.
37:13
Po zakázaném uvolnění hostů se hra vrací před Andreje Makarova.
36:42
Tomáš Marcinko bojoval o kotouč za brankou domácích. Souboji prohrál, a tak se směr hry otáčí. Pozorný musí být na druhé straně Andrej Makarov.
36:12
Sledujeme poklidný závěr druhé třetiny. Třetiny, ve které padly dvě branky a znovu je stav zápasu vyrovnaný.
35:36
Togliatti sehrálo početní výhodu dobře, několikrát se dostalo do střelecké pozice, ale gól z toho nebyl.
34:53
Lada za hlasité podpory z hlediště vybojovala kotouč v útočném pásmu a pokouší se skórovat. Rána Mikaela Johanssona končí mimo branku.
34:26
Kunlun vyhazuje kotouč z obranného pásma za branku domácích. Ti tak musí založit akci od svého maskovaného muže.
34:04
Vyloučení v týmu Kunlun (Oleg Jašin – 2 min., hákování).
33:26
Vhazovat se bude v útočném pásmu hostujícího celku. Ten má momentálně více ze hry a snaží se něco vymyslet před brankou Ježova.
33:18
Domácí tým hraje v plném počtu, tuto přesilovou hru nedokázali hráči Kunlunu proměnit.
32:33
Přesilovka čínského klubu pokračuje dál. Domácí nyní dokázali vyhodit kotouč z obranného pásma.
32:22
Výborně nyní podržel domácí hokejisty brankář Ilja Ježov . Chad Rau dostal před brankou mnoho prostoru. Jeho střelecký pokus skvěle lapil domácí gólman.
31:35
Přesilou hru nyní hrají hostující hokejisté, kteří se dostávají snadno do útočného pásma a snaží se vstřelit vedoucí branku.
31:18
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Nikita Filatov – 2 min., hákování).
30:40
Bleskově využívají hosté přesilovou hru a vyrovnávají. Tuuka Mäntylä našel skvělým pasem velkého MIIKU LEHTIHO, jehož střela překonala domácího brankáře a Kunlun vyrovnává. Asistence: Tuuka Mäntylä.
30:19
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Jefim Gurkin – 2 min., hákování).
30:05
Vyloučený hráč se vrací do hry, tuto početní výhodu nedokázali hráči Lady proměnit.
29:22
Následně hostující celek dokázal kotouč vyhodit z obranného pásma. Domácí musí o útočnou třetinu znovu bojovat.
28:52
Domácí hokejisté jsou v přesilové hře aktivní, snaží se něco vymyslet. Kombinují před brankou soupeře.
28:05
Vyloučení v týmu Kunlun (Zach Jüe – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
27:48
Sledujeme rychlý hokej, který nabízí velké množství zajímavých soubojů před oběma brankami.
26:45
Togliatti právě vstřelilo branku!
Gól v přesilové hře a domácí vedou. Výbornou práci odvedl Alexandr Bumagin, po jehož přihrávce na volného KRISTAPSE SOTNIEKSE se přepisuje skóre. Zakončující hráč měl snadnou práci a dává vedoucí branku Lady. Asistence: Alexandr Bumagin, Nikita Filatov
26:10
Vyloučení v týmu Kunlun (Zach Jüe – 2 min., nedovolené bránění). Uvidíme druhou přesilovou hru domácího celku.
25:10
Fanoušci dál ženou domácí celek za vstřelením vedoucí branky. Hráčům Lady se chybí vyšší nasazení a také je v jejich hře velké množství nepřesností.
24:15
Domácí hokejisté nedokázali stabilněji pobýt v pásmu během přesilové hry a nedaří se jim to ani při hře pět na pět. Hra se odehrává zejména ve středním pásmu.
23:15
Ladě už mnoho času v přesilové hře nezbývá. Sledujeme velmi rychlý hokej, který nabídl první přesilovou hru. Domácí hokejisté ji sehráli velmi laxně.
23:05
Andrej Makarov musel zasahovat proti první střele až nyní. Zatím mnoho práce neměl, výborně hraje čtveřice před ním.
22:46
Naprosto bezradní jsou domácí hokejisté v početní výhodě. Kunlun se brání s přehledem.
22:00
Domácí hokejisté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma. Hostující celek se brání velmi dobře dokonce se dám dostává před branku Lady.
21:28
Vyloučení v týmu Kunlun (Tomáš Marcinko – 2 min., hákování).
21:06
Kunlun začal třetinu hodně aktivně, do další střelecké pozice se dostal aktivně hrající Damien Fleury. Jeho rána byla tečována vysoko nad branku.
20:40
Po střele Kuan-chua Wanga musel domácí brankář zasahovat. Před brankou hlídkoval další hostující hráč na odražený kotouč, a tak musel Ilja Ježov zastavit hru.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hokejisté hostujícího celku. Kunlun má kotouč ve svém obranném pásmu.
20:01
Úvodní třetina nabídla dvě branky. Po pěkné akci se prosadili domácí, Nikita Filatov odvedl výbornou práci před brankou, vybídl ke skórování Alexandera Bumagina, který neměl problém trefit odkrytou branku. Ve 13. minutě po chybě domácího gólmana vyrovnali hosté. Miika Lahti se dostal k puku, který Ilja Ježov špatně rozehrál, následně viděl volného Maxe Warma. Ten měl před sebou prázdnou branku a nemýlil se. Tak tedy 1:1 po první třetině.
20:00
19:34
Hokejisté Lady mají kotouč pod kontrolou a chtějí dohrát úvodní třetinu co nejdále od vlastní branky. Zatím se jim to daří na jedničku s hvězdičkou.
19:11
Andrej Makarov podržel kotouč, vhazovat se bude po jeho levé ruce v době, kdy do konce první třetiny zbývá necelá minuta.
18:26
Andrej Ivanov hodně laxně přistoupil k souboji o kotouč, z toho těžil hostující Igor Veličkin. Ten se ovšem do zakončení přes dalšího beka neprobojoval.
17:53
Pokud jde něco výborně domácím bekům, tak pak je to zašlápnutí kotouče u mantinelu v obranném pásmu. Krásně to nyní předvedl Jefim Gurkin. Jeho hra byla, no, nebál bych se napsat učebnicová.
17:06
V závěru první třetiny pravděpodobně uvidíme hodně defenzivní hokej, ani jeden celek nechce udělat chybu. Obě strany by asi byly rády, kdyby plichta vydržela do konce třetiny.
16:13
Brett Bellemore vyhazoval puk z obranného pásma po mantinelu, vybral si špatnou stranu, trefil na útočné modré stojícího obránce domácích. Ti se tak mohli zdržet v pásmu ještě několik vteřin. Pak už musel Andrej Makarov zasahovat. Buly před jeho brankou.
15:35
V poklidném tempu se dohrává první třetina, stav zápasu je vyrovnaný, sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu.
14:49
Na hře Kunlunu je patrná snaha vstřelit další branku, momentálně se ale čínský hokejový klub trápí sám. Nepřesností v jeho hře je množství větší než velké.
14:20
Od modré čáry to zkoušel Denis Zernov, jeho střelecký pokus se zastavil před brankou. Hostující maskovaný muž ani zasahovat nemusel, výborně si počínal obránce Joonas Järvinen.
13:32
Že vy branka Kunlunu nějak zaskočila domácí fanoušky, to se napsat opravdu nedá. Fans ženou domácí hokejisty za další brankou. Lada má v tomto duelu velkou podporu.
12:59
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.
12:35
Chybnou rozehrávku domácího brankáře získal Miika Lahti. Jeho střelu ještě Ilja Ježov vyrazit dokázal, na následnou dorážku MAXE WARMA byl už krátký. Hostující hráč měl snadnou práci, kotouč poslal do odkryté branky. Hostující celek vyrovnává. Asistence: Miika Lahti.
12:22
Ilja Ježov měl problémy s rozehrávkou za svou brankou, kotouč odehrál pouze na hůl soupeře.
11:30
Hostující celek momentálně hraje hodně špatně, nemůže se dostat z obranného pásma a domácí Lada má přehled o hře. V osobních soubojích je důraznější.
11:00
Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se také díky brance Alexandra Bumagina dostali do vedení.
09:52
Mikael Johansson přihrál před branky Andreje Makarova, kde byl jen hostující Linus Videll. Směr hry se tak otáčí. Dlouhou dobu byli domácí hokejisté v útočném pásmu, ale nic z toho.
09:23
Domácí jsou nyní v útočném pásmu, Anton Šenfeld čekal na přihrávku mezi kruhy. Dočkal se ji, ale skákající kotouč nedokázal zpracovat.
08:47
Alexandr Mikulovič vystřelil od modré čáry, Miika Lahti hlídkoval před brankou a pokoušel se kotouč trefit. To se mu však nepodařilo.
08:04
Tuuka Mäntylä se pokoušel založit akci ve svém obranném pásmu. První přihrávka byla přesná, druhá už ne, a tak je z toho jen nahození puku do útočného pásma a následné střídání.
07:50
Ilja Ježov si nemůže naříkat na nedostatek práce, hostující hokejisté se rychle pokoušejí o vyrovnání. Zatím však nemohou najít recept, jak se dostat stabilněji před domácí branku. Během komerční přestávky nad tím mohou uvažovat.
06:29
Celou akci začal Andrej Ivanov. Ten posunul kotouč na Nikitu Fialova. Ten vystřelil na branku, kotouč zblokoval hostující Brett Bellemore. Od jeho hole se puk dostal na volného ALEXANDERA BUMAGINA, který neměl problém poslat puk za brankovou čáru. Po pěkné akci se dostávají domácí hokejisté do vedení. Asistence: Nikita Filatov, Andrej Ivanov.
05:55
Andrej Ivanov vybojoval kotouč za brankou soupeře. Neměl komu přihrát, a tak se pokusil o samostatnou akci, kterou nezakončil, neboť o puk přišel.
05:24
Miika Lahti se dostal do útočného pásma, v něm ale nedokázal připravit kotouč pro lépe postaveného spoluhráče, domácí obrana si dokázala poradit.
04:46
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou hru, která se přelévá ze strany na stranu. Rafael Achmetov zakončoval rychlou akci Lady, brankář Andrej Makarov byl pozorný a vyrazil kotouč.
04:07
Janne Jalasvaara poslal z obranného pásma kotouč do středního, tam jej ale vybojoval soupeř. Hostující celek podává sympatický výkon v úvodu zápasu.
03:36
Nyní se do zakončení dostali hosté. Ilja Ježov musel zasahovat nejprve proti střele Tuuka Mäntyly, následně si poradil s pokusem Chada Raua.
03:04
Domácí fanoušci se snaží podporovat své oblíbence jak jen to jde. Zatím se ale nemohou hráči Lady dostat stabilně do útočného pásma.
02:23
Hostující obránce Joonas Järvinen se dostal do velkých problémů, za vlastní brankou neměl klid na rozehrávku. Nakonec dopravil s velkou porcí štěstí kotouč do bezpečí.
01:47
Domácí musí akci zakládat od své branky, Kristaps Sotnieks na útočné modré nevybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.
00:57
Do první vážnější šance se dostali domácí. Jmenovitě Georgij Bělousov přihrával Viktoru Komarovovi. Pas byl jednak nepřesný, ale také byla posunutá branka Kunlunu. Hra je tak přerušena.
00:32
Max Wärn udělal před brankou Lady pořádný kus práce, po jeho přihrávce se ke střele dostal jeho kolega. Střelecký pokus byl zblokovaný. Buly v útočném pásmu hostů.
00:01
Úvodní buly zápasu vyhrávají domácí hokejisté, kteří jako první se probojovali do útočného pásma. Ke střele se však nedostali.
00:01
Nyní už hymny obou zemí, nejprve Číny, pak Ruska.
Momentálně patří dění v Lada Areně krasobruslařkám a cheerkám. Musím poznamenat, že jsou to dámy pohybově nadané.

Lada Togliatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Korjagin, Sotnieks, Gurkin, Maleňkich, Aronson, Sinicyn – Bumagin, Bočarov, A. Strelcov – V. Strelcov, V. Komarov, Bělousov – Šenfeld, Johansson, Rybin – Achmetov, Filatov, A. Ivanov – Zernov.

Kunlun: An. Makarov (Zagidulin) – Järvinen, Mäntylä, Bellemore, Viklund, Jüe, Jalasvaara, Pereťagin, Mikulovič – Rau, Wärn, Videll – Fleury, Collins, Marcinko – Pereskokov, Lahti, Jašin – T. Sia, Veličkin, Wang.

Rozhodčí: Ovčiikov, Rogachjov – Metalnikov, Sirotkin.
Lada vyhrála nad Astanou, Jekatěrinburgem a Helsinkami. Nestačila na Dynamo Minsk a Jugru.
Kunlun si poradil dvakrát se Spartakem Moskva, jednou přehrál Soči. Nestačil na Petrohrad a Nižnij Novgorod.
Oba týmy mají naprosto stejnou bilanci. Z posledních pěti zápasů vyhrály oba týmy tři zápasy. Zbylé dva prohrály.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Lada Togliatti a Kunlun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.