Václav NEDOROST (SBA) – 0+1, 2 trestné minuty

Zblokované střely: 15:7
Hity: 10:12
Trestné minuty: 29:14
Přesilové hry: 2/7-1/3
Slovan byl sice dnes jasně lepším týmem, především ve druhé a třetí třetině si Belasí vytvořili několik šancí. Ze střelecké převahy ale bratislavský tým vytěžil jen dvě slepené branky. Lada byla dnes střelecky hodně efektivní a po vítězství 5:2 získává první tři body v letošní sezoně.

Skóre utkání otevřel v 10. minutě Stanislav Bočarov, v závěru prvního dějství pak navýšil náskok domácích Rafael Achmetov. Slovanu se přes zvýšenou aktivitu ve druhé třetině nepodařilo snížit, prostřední část hry skončila bez branek.

Na začátku třetí třetiny měl Slovan k dispozici dlouhou přesilovku po faulu Bělousova na Starostu, skórovat se hostům ovšem nepodařilo. Naopak krátce po skončení trestu se na druhé straně prosadil Anton Krysanov.

V 54. minutě ovšem přišly dva slepené góly v podání Slovanu, během 28 vteřin se prosadili Jeff Taffe a Jonathan Cheechoo. V předposlední minutě se ovšem v početní výhodě prosadil Alexander Bumagin.

V závěru se pak ještě v dvojnásobné přesilové hře trefil Mikael Johansson. Lada tak porazila na svém ledě Slovan 5:2 a připisuje si první body v letošním ročníku KHL, Slovan na první zisk stále čeká.
59:19
Togliatti právě vstřelilo branku!
Lada dvojnásobnou přesilovou hru využívá celkem rychle a pojišťuje si tak tříbodové vítězství z dnešního zápasu! Na brance MIKAELA JOHANSSONA si další asistenci připisuje Filatov! Asistence: Nikita Filatov.
58:54
Na trestnou lavici za hákování navíc putuje také Jeff Taffe, Lada tak má k dispozici dlouhou početní výhodu 5 proti 3!
58:04
Velká smůla pro Slovan je navíc další vyloučení Andreje Meszároše za hákování. Pokud by Bumaginova branka padla o pouhou jednu vteřinu později, Meszároš by na trestnou lavici nemusel.
58:04
Je nejspíš rozhodnuto! Domácím se i přes nepřesvědčivou hru nakonec v závěru trestu podařilo využít početní výhodu, po přihrávce Nikity Filatova se prosazuje ALEXANDER BUMAGIN! Asistence: Nikita Filatov.
57:14
Ladě se ale zatím vůbec nedaří v početní výhodě ani usadit s kotoučem v útočné třetině, Slovan se výborně brání.
56:05
Velká potíž pro hosty, kteří se budou muset bránit v oslabení. Za nedovolené bránění je vyloučen Pavol Skalický.
55:00
Slovan pokračuje v aktivním pojetí hry a hosté zasypali Ježova dalšími střeleckými pokusy. Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý.
53:41
Slovan právě vstřelil branku!
A máme o zápletku postaráno! Slovanu se povedlo odemknout domácí branku a po dalších 28 vteřinách se hosté prosazují znovu! Kanonýr JONATHAN CHEECHOO využil přihrávky od Plastina a už je to jen o jeden gól! Asistence: Nick Plastino.
53:13
Hosté se konečně prosazují! Přesilovou hru umocnil Miloš Říha ještě odvoláním Brusta z branky a Slovan přesilovou hru 6 na 4 využívá! Po přihrávce od Jegliče se prosazuje JEFF TAFFE! Asistence: Žiga Jeglič a Václav Nedorost.
52:07
Střelec poslední branky Anton Krysanov tentokrát fauloval a za nedovolené bránění míří na trestnou lavici.
51:30
Slovan se nadále snaží s výsledkem něco udělat, moc času už ovšem slovenskému týmu nezbývá.
50:16
Z obrovského tlaku se Slovan nedokázal prosadit a chvíli po skončení dlouhé přesilovky hostů se prosazuje na druhé straně Lada! Po přihrávce Filatova se trefuje ANTON KRYSANOV! Asistence: Nikita Filatov.
49:12
Lada se dokázala v dlouhém oslabení ubránit bez inkasované branky a už hraje v plném počtu!
48:32
Ilja Ježov opět čaruje ve svém brankovišti, hokejistům Slovanu dnes není přáno.
48:00
Střely na branku: 19:36
47:35
Nyní se domácím hráčům povedlo dvakrát během krátké chvíle vyhodit, tlak Slovanu se tak na malou chvíli zastavil.
46:27
Neuvěřitelné! Ježov vleže snad ani nevěděl, jak dokázal zastavit obrovskou šanci Slovanu!
45:30
Tlak Slovanu umocněný přesilovou hrou je obrovský, Ilja Ježov dnes ale chytá velký zápas!
44:12
Bělousov je vyloučen za zákrok na obránce Tomáše Starostu, který led opouští na nosítkách. Doufejme, že bude obránce Slovanu brzy v pořádku!
44:12
Obrovská šance pro Slovan! Za vražení na hrazení je totiž vyloučen na 5 minut + do konce utkání domácí útočník Georgij Bělousov a Slovan tak má k dispozici dlouhou přesilovku!
43:30
Střely na branku: 19:26
42:37
Bratislavský tým pokračuje v dobývání domácí branky, Ilja Ježov zastavil další nebezpečný pokus Orlů.
41:20
Slovan se v první přesilovce v dnešním utkání neprosadil, Kristaps Sotnieks je zpátky ve hře.
40:33
Slovan pokračuje v početní výhodě a hosté se hned usadili s kotoučem v útočném pásmu.

Přesilové hry: 0/4-0/1
Slovan ve druhé třetině výrazně přidal na aktivní hře, kýženého snížení se i přes slušné příležitosti ovšem svěřenci Miloše Říhy nedočkali. I po čtyřiceti minutách hry tak Lada vede nad Slovanem 2:0.
40:00
39:20
První vyloučení na domácí straně v dnešním zápase, za hrubost míří na trestnou lavici obránce Kristaps Sotnieks.
38:13
Hosté se dostali znovu do zakončení, Ježov ale zastavil střelu po pěkné přihrávce zpoza branky.
37:25
Václav Nedorost se vrací do hry, Slovan přežil i další oslabení a hraje v plném počtu.
36:42
Ve druhé části početní nevýhody se už Belasí brání v pohodě, dvakrát během krátké chvíle se hostům podařilo vyhodit.
36:07
Sergej Děmagin se z rohu vytočil před branku, v obrovské příležitosti ale domácího útočníka vychytal Barry Brust!
35:25
Tlak Slovanu ale přerušuje další vyloučení, za hákování míří na trestnou lavici český útočník Václav Nedorost.
35:00
Střely na branku: 15:17
34:12
Slovan stupňuje svůj tlak, Ilja Ježov je v posledních minutách pod palbou střel!
33:10
Hosté se po ubráněném oslabení opět dostali k několika zakončením na branku Ježova.
32:04
Andrej Meszároš je zpátky na ledě, Togliatti nevyužili ani další přesilovou hru.
31:27
Slovanu se už podařilo vymanit z velkého tlaku Lady a po vyhození můžou hosté prostřídat své řady.
30:58
Domácí hráči zmáčkli své soupeře do jejich obranné třetiny a Brust se svými spoluhráči mají s bráněním co dělat.
30:04
Andrej Meszároš míří opět na trestnou lavici, tentokrát je potrestán menším trestem za hákování.
29:30
Střely na branku: 14:11
28:51
Domácí se dostali do přečíslení tří proti jednou, obrovskou příležitost na zvýšení náskoku ale promarnil Alexander Mokšancev!
27:40
Slovan je sice ve druhé části hry aktivnější, drží více puk a dostává se více do zakončení, stále ale hosté nenašli recept na výborného Ježova v brance Lady.
26:53
Slovanisté se ještě drželi v útočném pásmu, Ilja Ježov s pomocí svých spoluhráčů ale nadále hájí svou branku od inkasování.
26:00
Střely na branku: 13:9
25:27
Hráči Slovanu se dostali do přečíslení tři proti dvěma, kotouč ale končí v moci Ilji Ježova.
24:10
Andrej Meszároš skáče z trestné lavice rovnou do akce, bratislavský tým je v plném počtu.
23:35
Ani druhá přesilová hra se domácímu týmu nedaří podle představ, Barry Brust zatím neměl moc práce.
22:57
Belasím se povedlo osvobodit vyhozením přes všechny čáry a bránící čtveřice tak může v klidu vystřídat.
22:10
Druhá přesilová hra pro Ladu v dnešním zápase, za podražení je vyloučen Andrej Meszároš.
21:35
Hráči Lady se snaží trochu uklidnit hru, nikam se bezhlavě ale neženou, spíše drží puk na hokejkách.
20:42
Slovan vstoupil do druhé části hry hodně aktivně a domácí měli velké štěstí, že se skóre neměnilo! Ilja Ježov se už jen otáčel za sebe, puk ovšem mezi tři tyče nedoputoval!

Přesilové hry: 0/1-0/0
Slovan sice vstoupil do zápasu slušně, poté ale začal diktovat tempo hry domácí tým, který zatím jako jediný dokázal skórovat. V 10. minutě otevřel skóre utkání Stanislav Bočarov, v závěru prvního dějství pak zvýšil vedení Lady Rafael Achmetov. Togliatti tak po dvaceti minutách hry vede nad Slovanem 2:0.
20:00
19:25
Slovan se ještě snaží o snížení, první třetina se ovšem chýlí ke svému konci.
18:42
Domácí jdou v závěru úvodního dějství do dvoubrankového trháku! Lada se ubránila tlaku Slovanu a na druhé straně udeřil po přihrávce od Alexandera Strelcova RAFAEL ACHMETOV! Asistence: Alexander Strelcov a Dmitrij Sinicyn.
17:25
Střely na branku: 10:7
16:34
Nyní se hraje především ve středním pásmu, na obou stranách je k vidění řada nepřesností.
15:30
Slovenský tým se nyní dostal do tlaku v útočném pásmu a nepouští soupeře ani do střední třetiny.
14:18
Na druhé straně po dlouhé době v akci Ilja Ježov, který si poradil s několika dorážkami z předbrankového prostoru.
13:10
Nick Plastino skáče z trestné lavice na led, Slovan hraje v plném počtu.
12:33
Slovan pokračuje v dobrém bránění v početní nevýhodě, hráči Togliatti se ještě nedostali ke střele.
11:55
Domácí hráči se dostali do tlaku v útočné třetině, z kombinace ovšem nepřišlo žádné zakončení, které by ohrozilo Brustovu branku.
11:10
Lada si jako první dnes zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici za podražení míří obránce Slovanu Nick Plastino.
10:28
Vstřelenou brankou povzbuzený Stanislav Bočarov pokračuje v aktivní hře, tentokrát si připsal tvrdý hit u mantinelu.
09:32
Domácí ze svého tlaku vytěžují branku a ujímají se tak vedení! Po přihrávce od Kristapse Sotniekse se prosazuje STANISLAV BOČAROV! Asistence: Kristaps Sotnieks a Anton Šenfeld.
08:10
Neustálý tlak domácího týmu nadále pokračuje, Barry Brust musí být stále v plném pozoru.
07:20
Střely na branku: 6:3
06:47
Po slušném nástupu Slovanu do utkání jsou to nyní domácí, kteří diktují tempo hry.
06:00
Johansson se objevil ve slušné střelecké pozici, na Barryho Brusta ovšem nevyzrál.
05:17
Barry Brust si dal dobrý pozor na prostor mezi svými betony a nepustil za svá záda ránu Krysanova po ledě.
04:40
Hráči Togliatti se dostávají více do hry, Brust si už připsal první zákroky dnešního večera.
03:59
Belasí se dostali do přečíslení dvou na jednoho, nakonec zblízka zakončoval Tomáš Kubalík, Ježov ale uchránil svou branku od pohromy!
03:12
Jefim Gurkin vypálil od modré čáry, Brust nemusel zasahovat, puk proletěl vedle jeho branky.
02:30
Slovan je zatím aktivnějším týmem, už třikrát se slovenský tým dostal do zakončení. Na druhé straně Barry Brust ještě zasahovat nemusel.
01:41
Ilja Ježov si připisuje první úspěšný zákrok v dnešním zápase, když pokryl ránu od modré čáry.
00:35
Lada vyhrála úvodní vhazování zápasu, ze svého prvního útoku se ale domácí hráči nedostali ani do zakončení.
00:01

Lada Togliatti: Ježov (Masalskis) – Sotnieks, Gurkin, Bolšakov, Maleňkich, Korjagin, Sinicyn – Filatov, Bumagin, Johansson – Bělousov, Krysanov, Děmagin – Šenfeld, Komarov, Bočarov – Achmetov, Zernov, Strelcov – Mokšancev. Trenér: Artis Abols.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Meszároš, Kundrátek, Plastino, Švarný, Luža, Starosta, Pokorný – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Nedorost, Jeglič, Valský – Viedenský, Skalický, Lušňák – Zigo, Šiška, Kubalík – Hlinka. Trenér: Miloš Říha.

Rozhodčí: Ravodin, Soin – Gorděnko, Tomilov.