Česká stopa v zápase
Roman Horák (CEC): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:10
Jakub Jeřábek (CEC): 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:31
Po takticky skvěle zvládnuté třetí třetině vyhrává domácí tým poměrem 3:0. Do branky hostů se postupně trefili Alexandr Bumagin, Semjon Valujskij a Georgij Bělousov.
59:45
Kotouč mají na holích hokejisté Lady, kteří míří za výhrou.
59:05
Domácí brankář nyní vyjel za branku a rozehrál kotouč do středního pásma. Pomohl tak obráncům založit akci.
59:00
Dost možná poslední akce hostů. Dnes vel mi aktivní Maxim Afinogenov mířil sám na branku, ale neuspěl střelouz bezprostřední blízkosti.
58:35
Viktor Komarov se dostal k ráně od modré čáry. Jeho pokus byl pravděpodobně zblokovaný do ochranné sítě nad brankou.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:50
Hostující hokejisté sami vědí, že v tomto zápase prohrají. Sledujeme velmi neatraktivní závěr zápasu. Ani jeden celek neútočí, hlavně se nezranit.
56:19
O kotouč se bojuje ve středním pásmu. V poklidném tempu se tento duel dohrává.
55:58
Lada si nyní bere oddechový čas. Kouč potřebuje nechat odpočinout klíčové hráče.
55:25
Střelecky je hostující celek v této třetině sice aktivnější, ale nemůže prostřelit výborně chytajícího brankáře Ilju Ježova.
55:00
Do konce třetí třetiny zbývá pět minut a náskok domácích o tři branky je stále aktuální. Hosté se marně snaží vymyslet recept na hráče Lady.
54:30
Skvělý obranný zákrok si nyní připisuje domácí obránce Dmitrij Kostromitin, položil se do střely Jurije Kokšarova.
54:04
Vyloučený hráč s číslem 52 se vrací do hry, domácí hokejisté další přesilovku neproměnili. Myslím si, že je to vzhledem ke skóre zas až tak trápit nemusí.
53:16
Viťaz se s vypětím všech sil brání a zatím vyhazuje kotouče jen přes všechny čáry.
52:46
Skvěle hrají domácí hokejisté, kombinují v útočném pásmu a dohrává zápas za velké podpory z hlediště.
52:04
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., nedovolené bránění).
51:14
Dění na ledové ploše lze nyní popsat jako chaotické. Hra se bez vážnějších šancí přesouvá ze strany na stranu. Ani jeden celek nyní nechce chybovat.
50:31
Druhou polovinu třetí části začali aktivnější hosté. Znovu se do šance dostal Mario Kempe. Nyní už mířil přesněji, ale brankář domácích kotouč ukryl do výstroje. Buly v obranném pásmu Lady.
49:35
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny a domácí hrají velmi dobře takticky.
49:01
Alexej Makejev ukončil delší pasáž nepřesných přihrávek střelou s níž si dokázal brankář Ilja Ježov poradit s naprostým klidem.
48:25
Hostující Mario Kempe se po individuální akci dostal až k brance domácích. Jeho zakončení sice přišlo ve správnou chvíli, ale kotouč končí mimo branku.
47:50
Domácí celek hraje velmi dobře takticky, jeho vedení o tři branky zdá se být dostačující k poklidnému dohrání duelu.
47:26
Hosté v plném počtu. Ani jeden celek příliš aktivně v přesilové hře nehrál.
46:50
Krásná střela Sergeje Děmagina končí v rukavici brankáře Viťazu. Pohledný hokejový moment.
46:28
Lada hraje v plném počtu. Následuje její přesilovka.
46:15
Znovu to byl Maxim Afinogenov, kdo se dostal do zakončení. Ani tentokrát hráč mající bohaté zkušenosti z NHL neuspěl.
45:46
Anton Krysanov se dostal do zakončení, jeho rána však končí nad brankou.
45:26
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Kopejkin – 2 min., držení hole). Poměr sil na ledě se vyrovná, následovat bude zkrácená přesilovka Lady.
44:50
HC Viťaz se nemůže stabilně dostat do útočného pásma. Jeho snahu výrazně komplikuje aktivní hra domácích ve středním pásmu.
44:28
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Vladimir Maleňkich – 2 min., příliš mnoho hráčů).
44:20
Diváci v Lada Areně musí být spokojení, jejich oblíbenci vedou o tři branky a v poklidném tempu míří za výhrou.
44:09
Dlouhou dobu čekal Alexandr Bumagin na vhodný moment pro střelu. Čekal, čekal až vyčekal.
43:41
Sledujeme zajímavý hokej, nicméně hosté by potřebovali hodně přidat, aby mohli pomýšlet na vyrovnání,
43:05
Maxim Afinogenov se jako první hostující hráč dostal přes domácí obranu do zakončení, ale neuspěl.
42:29
Lada se pokoušela o rychlý přechod do útočného pásma, ten se nepovedl, finální přihrávka postrádala přesnost. Směr hry se tak otáčí.
41:50
Maxim Rybin se jako první hráč dostal do zakončení v této třetině. Harri Säteri měl volný výhled, kotouč viděl, a tak neměl problém zasáhnout.
41:15
Obrázek hry je stále stejný. Togliatti je podstatně aktivnější a Viťaz se musí bránit.
41:07
Georgij Berďukov se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. Domácí přesilovou hru proměnit nedokázali.
40:45
Skvělý obranný blok předvedl hostující obránce Jevgenij Katičev. Střela Vladimira Maleňkicha končí v propadlišti hokejových dějin.
40:01
Začala třetí třetina zápasu, ve kterém vedou momentálně domácí o tři branky.
40:01
Dominance domácích pokračovala i ve třetí třetině. V ní se Lada dokázala dvakrát prosadit, díky čemuž má výhodnou pozici pro vstup do periody s číslem tři. Gól v této třetině dal Semjon Valujskij a Georgij Bělousov.
40:00
39:50
Kotouč míří přes všechny čáry, hosté se osvobozují.
39:45
Domácí dohrávají třetinu v přesilové hře. Snaží se kombinovat a střílet. Nyní zakončoval Nikita Filatov. S jeho pokusem si brankář poradit dokázal.
39:07
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Georgij Berďukov – 2 min., podražení).
38:45
Anton Krysanov ani Viktor Komarov nedokázali své velké šance proměnit. Harri Säteri se stává hrdinou okamžiku.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty klidné hry ve druhé třetině. Domácí kontrolují hru, nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinace.
37:50
Hraje se ve středním pásmu, zde probíhají souboje o kotouč.
37:15
Jevgenij Katičev skvěle zblokoval pokus Antona Krysanova. Výborné čtení hry od obránce hostů.
36:50
V poklidném tempu se třetina dohrává, na ledě není k vidění mnoho pohledných akcí či střel na branku.
36:09
Na hře hostujícího celku je viditelná snaha prolomit střelecké prokletí v tomto zápase. K tomu by ale hosté potřebovali hrát jednodušeji.
35:23
Togliatti právě vstřelilo branku!
Se střelou Antona Šenfelda si brankář Viťazu poradit dokázal. Na dorážku GEORGIJE BĚLOUSOVA už byl krátký. Harri Säteri kapituluje a domácí vedou o tři branky. Asistence: Anton Šenfeld.
35:00
Pět minut zbývá do konce třetí třetiny a hra domácího celku začíná být znovu dominantní.
34:25
Postavení mimo hru nyní zastavilo akci Lady. Buly ve středním pásmu.
33:30
Sledujeme rychlou pasáž hry. Hraje se ze strany na stranu, ani jeden celek nechce chybovat.
32:19
Lada je opět v útočném pásmu. Tentokrát se do zakončení dostal Nikita Filatov. S jeho pokusem si brankář Viťazu věděl rady.
31:27
Rafael Achmetov skvěle viděl volného spoluhráče. Jeho přihrávka byla na poslední chvíli zblokovaná obráncem Jakubem Jeřábkem.
30:45
Lada nyní propadla v útočném pásmu a na brankáře ujížděl Alexandr Stěpanov. Jeho zakončení však bylo velmi nepřesné. Ilja Ježov šanci dokázal zlikvidovat.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí hokejisté vedou o dvě branky a v zápase jsou podstatně aktivnější.
29:41
Skvěle si nyní počínal Harri Säteri. Stanislav Bočarov ani Maxim Rybin nenašla recept na brankáře hostujícího celku.
29:05
Následovat bude komerční přestávka a úklid ledové plochy.
28:31
Sledujeme asi zatím nejatraktivnější pasáž zápasu. Oba celky útočí, obranám se momentálně nedaří blokovat střelecké pokusy.
27:15
Střelecky je momentálně aktivnější domácí celek. Georgij Bělousov se probojoval až do zakončení, ale svou střelu nasměroval o malý kousek vedle branky.
26:45
Skvěle si nyní poradil obránce Jefim Gurkin s akcí hostů. Alexej Kopejkin měl kotouč připravený na střelu, ale domácí bek výborně zblokoval střelu.
25:49
Na druhé straně se do zajímavého prostoru pro střelu dostal Anton Krysanov. Jeho rána byla zblokovaná obránci.
25:15
Ilja Ježov si dokázal poradit se střeleckým pokusem Jevgenije Katičeva.
24:50
Sledujeme hru, která se odehrává ve středním pásmu, ke střelám se domácí asi hosté nemohou dostat.
24:07
Domácí komanda hraje v plném počtu. Hosté nesehráli přesilovku vyloženě špatně, ale proměnit ji neodkázali.
23:45
V závěru přesilové hry vyzkoušel pozornost domácího brankáře ještě Roman Horák. Ilja Ježov drží své spoluhráče.
23:05
Po dlouhé době bez střeleckého pokusu to změnil Mario Kempe. Jehož projektil jen o malý kousek minul horní růžek branky.
22:34
Od modré čáry se ke střele dostal obránce Jakub Jeřábek. Jeho pokus byl snadnou prací pro brankáře domácích.
22:07
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Vladimir Maleňkich – 2 min., hákování). Příliš důrazně si počínal v osobním souboji.
21:50
Domácí hokejisté jsou dál aktivní. Hosté se snaží alespoň posunout hru do středního pásma.
21:20
Denis Zernov si vybruslil do dobré střelecké pozice, brankáře Harriho Säteriho nepřekonal. Hostující maskovaný muž skvěle zneškodnil velkou šanci.
20:41
Gól v přesilové hře posílá domácí tým do vedení 2:0. Jefim Gurkin našel lépe postaveného SEMJONA VALUJSKIJE, který celkem snadno dopravil kotouč do sítě. Asistece: Jefim Gurkin.
20:15
Domácí pokračují v přesilové hře, z kraje druhé třetiny tak mají možnost vstřelit v početní výhodě další branku.
20:01
Úvodní třetina byla ve znamení domácího celku, který je od samého začátku aktivnější. Jeho hra vedla ke vstřelení jedné branky, v přečíslení dva na jednoho se prosadil Alexandr Bumagin.
20:00
19:41
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Sergej Gimajev – 2 min., příliš mnoho hráčů).
19:00
Probíhá poslední minuta hry první třetiny.
18:45
V poklidném tempu se dohrává první třetina. Ani jeden celek se bezhlavě nežene do útočení. K vidění je taktická hra.
18:02
Domácí hokejisté velmi snadno a efektivně narušují hostující rozehrávku. Brankář Harri Säteri musí být neustále pozorný.
17:37
Hostující celek se snaží, na jeho hře je znát velká snaha, ale bez střelby gól dát prostě nejde.
17:00
Do konce první třetiny zbývají tři minuty a domácí hokejisté dál dominují dění na ledové ploše. Jedna jediná střela mířila na domácího maskovaného muže.
16:25
Lada nyní dokázala alespoň na malý moment tlak soupeře rozmělnit. Puk se podařilo Georgiji Bělousovi dostat do středního pásma. Následně nahodil na branku a šel střídat.
15:50
Hosté se pokoušejí o rychlé vyrovnání. Nyní toho brankář Ilja Ježov mnoho neviděl. Spíše instinktivně odrazil vystřelený kotouč od modré do ochranné sítě. Buly před jeho brankou.
15:34
Dvanáctá střela na branku se už ujala a domácí komanda se dostává do vedení. ALEXANDR BUMAGIN se po přihrávce Gleba Korjagina dostal do předbrankového prostoru a neměl problém překonat v dosavadním průběhu zápasu výborného brankáře. Jednalo se o přečíslení dva "útočníci" na jediného obránce. Asistence: Gleb Korjagin.
14:15
Domácí celek je v zápasu jednoznačně aktivnější, hosté se s vypětím všech sil brání.
13:48
Nyní už mimo přesilovou hru se do zakončení probojoval Stanislav Bočarov, ale s jeho pokusem neměl brankář Harri Säteri vážnější problém.
13:32
HC Viťaz se s vypětím všech sil dokázal ubránit. Vyloučený Dmitrij Cyganov se vrací na ledovou plochu. Pokračuje obvyklá hra pět na pět.
12:35
Tlak Lady pokračoval dál. Na konci pohledné akce stál Anton Krysanov. Ovšem ani jeho pokus neskončil gólem. Hledištěm to jen zahučelo.
11:50
Nikita Filatov se z mezikruží opřel do kotouče, který jen o malý kousek minul branku hostujícího celku.
11:21
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Dmitrij Cyganov – 2 min., podražení). Hodně zbytečného faulu se dopustil Dmitrij Cyganov, a tak míří na trestnou lavici.
10:45
Domácí brankář míří na střídačku. Lada má poskytnutou výhodu, bude hrát přesilovku.
10:21
Skvěle zablokoval šanci soupeře obránce Jakub Jeřábek. Výborné čtení hry od českého beka.
10:15
Ani jeden celek se momentálně nedokáže déle udržet před brankou soupeře. Obránci plní sví defenzivní úkoly na výbornou.
09:01
08:35
Po delší době tu máme střelu na branku. Znovu to byl Alexandr Bumagin, který se vší silou opřel do kotouče. Ten končí ve výstroji brankáře Viťazu.
07:59
Momentálně mají domácí hokejisté více ze hry, dokáží soupeře dostat pod tlak, vystřelit na branku. Jen se jim nedaří vstřelit gól. Skvěle chytá Harri Säteri.
07:34
Do dobré střelecké pozice se proháčkoval Vladimir Maleňkich. S jeho zakončením si dokázal maskovaný muž ve službách hostujícího celku poradit.
07:00
Sedm odehraných minut je pryč. Stále jediným střelcem, který ohrozil branku Ilji Ježova byl Roman Horák.
06:25
V úvodu zápasu je střelecky aktivnější domácí celek. Harri Säteri má na svém kontě již čtyři zásahy. Jeho protějšek jen jeden.
05:48
Výborně nyní pracují obranné dvojice obou soupeřů. Ti nenechají útočníky vystřelit. Skvěle zmenšují střelecký úhel.
05:02
Domácí hokejisté se zatím mohou spolehnout na vhazování. Do této chvíle neprohráli ani jedený souboj při buly.
04:41
Momentálně není k vidění mnoho střeleckých pokusů. Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu.
03:39
Skvěle to nyní sehráli domácí. Kristaps Sotnieks ani Alexandr Bumagin nedokázali prostřelit hostujícího brankáře. Harri Säteri neměl zakrytý výhled, a tak dokázal zasáhnout.
03:05
Jefim Gurkin se dostal do výborné střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z hole. Místo zakončení je z toho neúspěšný pokus o střelu.
02:35
Sledujeme rychlý hokej, který se odehrává zejména ve středním pásmu, ani jeden celek nechce nyní chybovat.
02:00
Do zakončení se před domácí brankou dostal český Roman Horák. S jeho pokusem si naprosto snadno dokázal gólman poradit.
01:25
Autorem první střely na branku je Georgij Bělousov. Jeho pokus měl být ještě na teč. Ale nikdo z jeho spoluhráčů úmysl nepochopil. Harri Säteri byl připravený.
00:30
Utkání bylo zahájeno, v brance domácích se dnes představí Ježov. Jeho soupeřem bude v brance Viťazu Säteri.
00:01
Zápas za malý moment začne, Slušně zaplněná Lada aréna se těší na příchod domácích.

Lada Togliatti: I. Ježov (Masalskis) – Kostromitin, Sotnieks, Maleňkich, Sinicyn, Gurkin, Korjagin, Volgin – Bumagin, Krysanov, Filatov – V. Komarov, Šenfeld, Bělousov – Děmagin, Zernov, Valujskij – Bočarov, Achmetov.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Berďukov, Golovkov, Katičev, Jeřábek, Voronkov, Gimajev, Davidov – Al. Stěpanov, Afinogenov, Horák – Makejev, Kopejkin, Kempe – M. Aaltonen, Soloduchin, Cyganov – Rubcov, Drugov, Kokšarov – Vyglazov.

Rozhodčí: Sergej Gusev, Maxim Sidorenko – Pavel Badyl, Sergej Misjur.
Lada vyhrála z posledních pěti zápasů jen dva. Na nájezdy porazila Dynamo Moskva a Čerepovec. Duel proti Jaroslavli prohrála po nájezdech, ze zápasu má bod. V základní hrací době prohrála na ledě CSKA Moskva a Petrohradu. Poslední zápas byl proti Jaroslavli a Lada prohrála na nájezdy.
Viťaz z posledních pěti zápasů vyhrál dva. V základní hrací době si poradil s Novokuzněckem a v nájezdech porazil Čerepovec. Naopak v základní hrací době nestačil na Omsk. Zápasy s Kazaní a Nižněkamskem prohrál po samostatných nájezdech. Nyní má serii dvou porážek na nájezdy.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům KHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Lada TogliattiHC Viťaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.