Nejvyšší ice time:
Chris Lee (26:47) – Marc-Andre Gragnani (23:06)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jan Kovář #43 (MET) 0+1, 3 střely na branku, 2 hity, čas na ledě 21:40.
Tomáš Filippi #41 (MET) 0+0, 4 střely na branku, 1 zblokovaná střela, čas na ledě 11:38.

Lukáš Krajíček #25 (MIN) 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 17:38.
Je konec! Metallurg Magnitogorsk si připisuje čtvrtou výhru v řadě. Domácím se povedlo otočit vývoj zápasu v poslední části, hostům nepomohl ani skvělý výkon brankáře Scrivense.
Zlomové byly dva rychlé góly ve 43. minutě, kdy úřadující šampióni KHL vyrovnali na 3:3, rozdílovou branku poté vstřelil Těreščenko. A ani dvě branky v poslední minutě, po jedné na každé straně neudělali nic s tím, že tři body dnes zůstaly v Magnitogorsku.
59:59
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
V posledních vteřinách příchází kosmetická korekce. Samsonov odrazil přihrávku Lisovce pouze na hůl Šinkeviče. Jeho střelu pak nadvakrát dorazil JEVGENIJ KOVYRŠIN. Obrana Metallurgu už byla značně nekoncentrovaná. Asistence: Ilja Šinkevič.
59:27
Útočné eso Minsku Matt Ellison obržel v poslední minutě osobní desetiminutový trest a míří do kabin.
59:17
Metallurg právě vstřelil branku!
Je rozodnuto. VLADISLAV KALETIK obdržel přihrávku za útočnou modrou čarou a zacílil do prádzné klece. Zúročil tak dobrou práci svých spoluhráčů, kteří mu gól připravili. Asistence: Denis Platonov, Oskar Osala.
58:55
Scrivens míří na střídačku, Minsk to zkusí v šesti!
58:43
Oddechový čas pro hosty.
58:28
Bailen se vrací do hry. Hosté v plném počtu.
57:35
Magnitogorsk pokračuje v pohledných kombinacích. Diváci své oblíbence teď mocně povzbuzují.
57:10
Mohlo být rozhodnuto! Mozjakin přesným pasem našel Jana Kováře na druhé tyči. Český centr ovšem nezamířil přesně a kotouč končí mimo tři tyče.
56:27
Velmi zbytečné vyloučení teď ještě více snižuje naděje Minsku na bodový zisk. Bailen na středu hřiště zastavil Filippiho a putuje na trestnou lavici.
55:07
Magnitogorsk vcelku v poklidu kontroluje hru a Dinamo k ničemu nepouští.
54:13
Kosova zastavuje hvizd rozhodčího, je pískán ofsajd.
52:49
Na druhé straně zahrozil Gragnani, jeho střela prolétla klubkem těl před Samsonovem.
52:06
Domácí dokonávají obrat. Po ukázkově sehrané buly vypálil z první SERGEJ TĚREŠČENKO, jemuž nechal prostor Matěruchin. Těreščenkova dělovka si našla cestu za Scrivensova záda i díky skvělému clonění. Asistence: Viktor Antipin, Dmitrij Kazionov.
51:37
Wolski přihrál za brankou Mozjakinovi, který se ihned dostal na úroveň brankové čáry a rychle zakončoval. Puk prosvištěl brankovištěm.
50:37
Scrivens se vydal pro puk za branku, ovšem nezkrotil jej ideálně a vystrašil tím svoje spoluhráče. Puk nakonec získal Krajíček a vyváží jej z obranného pásma.
50:14
Vstupujeme do poslední desemitimutovky řádné hrací doby. Dojde nám zápas do prodloužení a dále?
48:56
48:26
Znovu Kosticyn, tentokrát jeho střelu ale zblokoval jeden z obránců domácích.
48:04
Matěruchin diagonálním pasem našel Kosticyna. Jeho střelu z první Samsonov vyráží.
47:30
Domácí znovu obětavě brání. Kaletik s Timkinem jezdí sem a tam a nenechají hokejisty Dinama vydechnout.
46:55
Obránce domácích s číslem 4 se vrací na trestnou lavici. Teď měl ovšem Lee smůlu, při otočce se mu touš nabalil na čepel hole a vystřelil jej mimo hřiště.
45:22
Lee se vrací do hry. Domácí v pěti.
44:50
Gragnani pálí, mimo branku. Samsonov se jen ohlédl.
44:10
Magnitogorsku se daří držet obranný blok, Dinamo nemá moc prostoru ke kombinacím.
43:21
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Chris Lee – 2 min., nedovolené bránění).
42:36
Magnitogorsk během jedné minuty vyrovnává dvoubrankové manko. Autorem gólu je dvorní střelec SERGEJ MOZJAKIN. Ten si našel místo mezi kruhy, obdržel přihrávku a po otočce skóroval. Brance dopomohla zřejmě teč jednoho z obránců. Scrivens jen bezmocně ležel na zemi. Asistence: Jan Kovář, Chris Lee.
42:04
Tentokrát už to Metallurgu vyšlo. Těreščenko skvěle našel DENISE KAZIONOVA na útočné modré a forward s číslem 77 našel místo ve Scrivensově výstroji. Asistence: Sergej Těreščenko.
41:38
Sjominovi při kličce sklouzl puk z čepele. Kosov jej ale rychle dostihl a vypálil on.
40:51
Lee si nabruslil na vrchol pravého kruhu a vyslal svižnou střelu zápěstím. Scrivens zasahuje lapačkou.
40:20
Mozjakin, stejně jako v první třetině, poslal do samostatného úniku Wolskiho. Také tentokrát ale vítězí brankář Scrivens a vyráží puk mimo tři tyče.
40:01
STATISTIKY PO DRUHÉ TŘETINĚ

Střely: 31 – 19
Vhazování: 27 – 13
Zblokované střely: 7 – 10
Hity: 12 – 10.
Chris Lee (17:42) – Marc-Andre Gragnani (16:00).
Čtyřicet minut za námi, minimálně dvacet před námi. V úvodu třetiny bylo jasně lepší Dinamo, které si ve 24. minutě po brance Matěruchina vydobylo dvoubrankový náskok.
Magnitogorsk poté vystřídal brankáře, ale hlavně začal hrát mnohem aktivněji. Víc než na snižující branku Wolskiho v přesilovce to ale nestačilo. A když pak před koncem druhé části zacílil přesně Stěpanov, taktéž v početní výhodě, Minsk se znovu dostal do pohody.
Uvidíme, jak tento zápas dopadne, třetí třetina slibuje velice zajímavý průběh.
40:00
39:12
Magnitogorsk inkasovaná branka očividně srazila dolů. Dvakrát se svěřencům trenéra Vorobjova nepodařilo založit útok kvůli špatné přihrávce a laxnímu souboji.
37:47
Gragnani zaváhal na modré čáře a málem neudržel útočné pásmo. Stál ovšem u zrodu krásné kombinace. Kosticyn našel pasem přes střed hřiště úplně volného ANDREJE STĚPANOVA. Běloruský snajpr se z těchto pozic nemílí a ani tentokrát nedal přesouvajícímu se Samsonovovi šanci. Asistence: Sergej Kosticyn, Marc-Andre Gragnani.
37:30
Po střele Kosticyna se puku zmocnil Bereglazov a osvobozuje svůj tým.
37:14
Ellison pálí, Samsonov zasahuje.
36:28
Scrivens při rozehrávce zpoza brány namazal Platonovovi, kterého si vůbec nevšiml. Útočník Metallurgu ihned posílal kotouč do brankoviště. Scrivens s pomocí Bailena ale svoji chybu napravil a puk schoval.
36:00
Sjomin vybojoval puk v tvrdém souboji s Bailenem. Rozhodčí ovšem viděli sekání na straně domácího forwarda. Přesilovka pro Dinamo.
35:15
Propagační nahození Chenchela od modré, Samsonov s klidem vyráží.
34:20
Po skončení přesilovky Metallurgu se hra opět trochu uklidnila.
33:11
Matěruchin se vrací do hry. Dinamo tohle oslabení přežilo.
32:34
Mozjakin to v akci dva na jednoho vzal na sebe. Byl ovšem tísněn a bekhendový blafák se mu nezdařil tak, jak si představoval.
32:10
První přesilovkové formaci se nechce z ledu. Nejprve střílel Kovář, po něm Mozjakin. Ani jeden však vyrovnání nepřinesl.
31:42
Chris Lee pálí, Scrivens připraven.
31:10
Obrana hostů si neodpočine. Metallurg je teď na koni. V akci dva na jednoho Filippi předložil kotouč Kosovovi. Faul z kategorie záchraných brzd vytáhl Matěruchin. Jde si sednout za hákování.
30:07
Domácí snižují gólem v početní výhodě. Od Mozjakina se kotouč dostal na hůl WOJTEKA WOLSKIHO, který nadvakrát překonal Scrivense z bezprostřední blízkosti. Asistence: Sergej Mozjakin, Jevgenij Timkin.
29:42
Chris Lee to teď vzal na sebe. Jeho střela se od zadního mantinelu odrazila zpět před Scrivense. Po několika tvrdých soubojích ale kotouč končí v rohu kluziště.
29:05
Metallurgu nelze upřít snaha, ale s houževnatou obranou Minsku si zatím neví rady. Domácím kombinacím chybí přesnost.
28:31
Mozjakin s Kovářem si vyměnili kotouč a přenesli jej na druhou stranu, kde číhal Wolski, k zakončení se ale nedostal.
28:22
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Nikita Komarov – 2 min., nedovolené bránění).
28:22
Wolski v signalizované výhodě zabojoval o kotouč a vybojoval jej pro přijížděcího Mozjakina. Ten okamžitě pálil, ale pouze do připraveného Scrivense.
27:30
Druhá inkasovaná branka domácí probudila. Dinamo teď příliš často nemá puk na svých holích.
27:03
A teď Tomáš Filippi proti brankáři Minsku. Český útočník nabral rychlost a zleva pálil do horních pater branky. Mnoho nescházelo a viděli jsme první branku domácích.
26:24
První formace Magnitogorsku si několikrát vyměnila kotouč a v zakončení se ukázal Jan Kovář. Jeho svižnou střelu z levého kruhu vytěsnil Scrivens mezi tři tyče.
25:17
Teď to bekhendem zkusil Platonov. Scrivens chytá a přerušuje hru.
24:00
Domácí se probudili. Mozjakin se schoval za branku a hledal volného spoluhráče. Přihrávka na Kováře ale byla zblokována.
23:16
Vasilije Košečkina po druhé obdržené brance střídá Ilja Samsonov!
23:16
Hosté zaslouženě vedou o dva góly. Sraženou střelu si za brankou Košečkina našel ALEXANDR MATĚRUCHIN, který obkroužil branku a stačil zasunout puk do volných prostor. Asistence: Matt Ellison, Marc-Andre Gragnani.
22:05
Kosticyn ustál souboj za brankou, skvěle se vymotal zpoza Košečkinovi branky a předložil puk zcela volnému Gavrusovi. Ten z mezikruží míjí! Velká škoda pro hosty, kteří nacházejí mezírky v obraně soupeře čím dál častěji.
21:34
Dinamo se drží v útočném pásmu a krásně kombinuje. Puk létá z hokejky na hokejku. Jako poslední pálil Sergej Kosticyn.
20:55
Strkanici mezi Kaletikem a Klinkhammerem ukončuje rozhodčí rychlým zásahem, oběma borcům domlouvá. Vylučovat nebude.
20:55
První přerušení hry ve druhé třetině. Minské Dynamo ji začalo lépe. Do střeleckých statistik se zapsal Šinkevič, Košečkin zasáhl.
20:01
STATISTIKY PO PRVNÍ TŘETINĚ

Střely: 13 – 10
Vhazování: 9 – 6
Zblokované střely: 4 – 7
Hity: 8-6
Chris Lee (8:36) – Marc Andre Gragnani (7:47).
Je za námi prvních dvacet minut hry. Zápas zatím nemá strhující tempo. Aktivněji začal Magnitogorsk, který se ovšem s přibývajícími minutami ze hry vytrácel. Dinamu se povedlo vstřelit šťastný gól a hostům vlila energii do žil přesilová hra v druhé polovině třetiny.
Uvidíme, zda se domácí hokejisté proberou z letargie a dají fanouškům důvod k radosti.
20:00
19:52
Zakázané uvolnění Minsku. Konec první třetiny se zřejmě odehraje před Scrivensem.
19:14
Komarov přihrál do druhé vlny Pavlovičovi, ten ihned posílal puk na branku soupeře, kde se jej snažil tečovat jeden z jeho spoluhráčů. Obrana Metallurgu si s ním ovšem poradila.
17:38
Sergej Kosticyn přebruslil dvojici obránců a na středu hřiště si všiml najíždějícího Bailena. Přihrávka šla ovšem těsně za něj, jinak by zakončoval sám z velmi slibné pozice.
17:10
Dinamo početní výhoda nabudila a teď to jsou hosté, kdo diktuje tempo hry.
16:14
15:40
Bailen pálil z první od modré čáry, Košečkin schoval touš do své výstroje.
15:15
Chabarov teď probudil diváky v aréně slibně vypadajícím únikem v oslabení. Na poslední chvíli však zasáhl jeden z obránců a kotouče jej zbavil.
14:32
Dvakrát z levé strany nebezpečně pálil Ellison. Při prvním pokusu zasáhl Košečkin, druhý pokus mířil mimo tři tyče.
14:13
Klinkhammera nedovoleně atakoval Chris Lee a přesilovku si zahraje také Dinamo.
12:34
Kaletik pálí ze středního pásma. Scrivens bez problémů vyráží.
11:45
11:20
Druhá přesilovková formace se ovšem střelecky činí. Nejprve pálil Filippi a poté Těreščenko. Scrivens přerušuje hru.
11:03
Tahle početní výhoda se mezi povedené rozhodně neřadí. Za Scrivensem dvakrát zadunělo pouze plexisklo.
10:25
Metallurg rozestavil přesilovkový vzorec. Uvidíme, co domácí vymyslí.
09:44
Kosticyn v útočném pásmu vysekl hůl Těreščenkovi a je oceněn dvouminutovým trestem.
08:17
Mohlo být vyrovnáno! Jan Kovář se nejprve proháčkoval k zakončení, Scrivense však nepřekonal. V pokračující akci ale vybídl ke skórování Wolskiho krásnou průnikovou přihrávkou. Wolski ale tváří v tvář brankáři nezakončil ideálně a sám na sebe se teď zlobí.
07:41
Parádní sólo Šinkeviče! Běloruský bek se projel přes celé kluziště, z protihráčů si udělal kužely a po krásném prokličkování se dostal až před Košečkina. Jeho bekhend jen těsně minul prostor branky.
07:10
Obraz hry se ani po úvodní brance příliš nezměnil. Stále se hlavně brání střední pásmo a puky se nahazují.
06:23
Z nenápadné akce se hosté ujímají vedení. Za modrou čarou puk získal kapitán ALEXANDER PAVLOVIČ, pronikl do útočného pásma po levém mantinelu a jeho střela z úhlu si našla cestu až do branky. Košečkin teď nemá zcela čisté svědomí. Asistence: Jevgenij Lisovec.
05:26
První vážná šance utkání! Dmitrij Kazionov na sebe navázal dvojiciprotihráčů a našel svého bratra volného mezi kruhy. Střela Denise Kazionova se zastavila až na betonech brankáře Minsku.
05:01
V prvních pěti minutách jsme viděli hodně bruslivý hokej, ovšem téměř bez střel. Magnitogorsk je aktivnější, přetaví převahu v úvodní gól?
04:10
Dinamo se snaží trpělivě zakládat útoky od vlastní branky a nahazovat je do útočného pásma. Tato taktika zatím moc ovoce nepřinesla.
02:56
Dmitrij Kazionov pálil přes obránce. Puk po jeho střele proskákal přes brankoviště Dinama.
02:14
Ellison přiťukl kotouč do jízdy Lingletovi. Košečkin jeho přízemní střelu vyrazil betonem.
01:28
Filippi vyhrál buly na hůl Sjomina, který se snažil překonat gólmana soupeře z úhlu. Neúspěšně.
01:10
Domácí i ve druhém střídání operovali v útočném pásmu. Scrivens ale ani tentokrát nemusel zasahovat.
00:17
Wolski zatáhl puk do útočného pásma a přenechal jej Kovářovi. Ten okamžitě přihrál volnému Mozjakinovi. Jeho sražená střela končí v síti za Scrivensovou brankou.
00:01
Kapitáni Mozjakin a Pavlovič už si podávají ruce s rozhodčími. Ti dnes mají trikot "vyzdobený" černou páskou. Chtějí tak uctít památku v sobotu zesnulého českého rozhodčího Pavla Lainky, který podlehl následkům zranění při řízení dorosteneckého utkání.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, Bereglazov, Dronov, Antipin, S. Těreščenko, Chabarov, Žloba – Mozjakin, Jan Kovář, Wolski – Osala, Timkin, Kaletnik – A. Sjomin, Filippi, Kosov – Železkov, Platonov, Dm. Kazionov – De. Kazionov.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (Karnauchov) – Šinkevič, Gragnani, Lisovec, Bailen, Chenkel, Krajíček – Linglet, Ellison, Matěruchin – An. Stěpanov, S. Kosticyn, Gavrus – Kulakov, Klinkhammer, Kovyršin – N. Komarov, Pavlovič, A. Volkov.

Rozhodčí: Konc, Kuljov, Bersenjov, Judin.
Domácím dnes budou chybět Danis Zaripov nebo obránce Birjukov. Dinamo se zase musí obejít bez Davida Ulströma.
METALLURG MAGNITOGORSK

Obhájcům titulu se přes léto podařilo udržet téměř kompletní kádr pohromadě. Brankoviště stále hájí Vasilij Košečkin. Český hokej výtečně reprezentuje první centr týmu Jan Kovář. S Kovářem nastupují Danis Zaripov a Sergej Mozjakin, které netřeba detailně představovat. Obranu řídí Chris Lee. Posledním třem jmenovaným je sice už 35 let, ovšem stále patří k tomu nejlepšímu, co v KHL můžeme vidět.
Svěřenci Iljy Vorobjova nevstoupili do sezóny zrovna s velkou pompou. Z prvních pěti utkání zvítězili domácí pouze jednou. Nyní však Metallurg zvítězil ve třech zápasech po sobě a nabral na sebevědomí.
Zřejmě nikoho nepřekvapí, že nejproduktivnějším hráčem týmu je kapitán Mozjakin (4+5).
HC DINAMO MINSK

Běloruský celek začal ligovou sezónu se zpožděním. Hosté před dnešním utkáním sehráli pouhá dvě utkání. Neprve podlehli moskevskému Spartaku, poté překvapili silnou Ufu na jejím ledě. Vítěznou branku vstřelil kanadský útočník Matt Ellison, který byl loni nejproduktivnějším hráčem svého týmu a zúčastnil se také utkání hvězd.
Ellison se ovšem letos musí obejít bez zámořských parťáků Vesceho, Szczechury, Vesceho či Gungersona, kteří tým opustili.
Dinamo naopak doplnilo kádr o zvučná jména jako Sergei Kosticyn, Mark-André Gragnani nebo David Ullström. V brankovišti pak Jeffa Glasse nahradil rekordman NHL Ben Scrivens, který vychytal čisté konto s 59 zákroky.
Parta okolo kanadského trenéra Craiga Woodcrofta letos vypadá velice zajímavě!
Pěkné odpoledne všem hokejovým fanouškům,
jako téměř každý den je na programu nadnárodní soutěž KHL. Dnes budeme sledovat souboj mezi Metallrgem Magnitogorsk a Dinamem Minsk.