Československá stopa v zápase
Jan Kovář (MET) 0+1, 4 střely, čas na ledě 20:11
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:07
Jakub Sedláček (RIG) 25 střel, 23 zákroků, 92 % úspěšnost.
Velmi dobře takticky odehráli domácí hokejisté poslední minutu třetí třetiny. Nenechali soupeře výrazně útočit. Magnitka vyhrává tento zápas poměrem 2:1. Hosté se snažili vyrovnat, ale nepodařilo se.
59:09
Dinamo Riga si bere oddechový čas. Trenér Dinama nechává brankáře na střídačce. Hosté to zkusí v šesti. Ve výhodě o jednoho hráče se pokusí vyrovnat.
59:00
Sledujeme poslední minutu hry ve třetí třetině, domácí celek se dostal před malou chvílí do vedení. Hosté se snaží hrát aktivně a vyrovnat co nejrychleji.
57:45
Metallurg právě vstřelil branku!
Jan Kovář začal akci, v níž pokračoval Sergej Mozjakin. Následně se do zakončení probojoval WOJTEK WOLSKI, který prostřelil Jakuba Sedláčka. K velké radosti domácích fanoušků se Magnitka dostává do vedení. Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.
56:29
Domácí si vyžádali oddechový čas. Kouč Magnitogorsku si svolal své hráče a diktuje taktiku pro přesilovou hru.
56:21
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Patrick Mullen – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
56:10
Čas velmi rychle se blíží ke konci třetí periody. Domácí celek nyní kontroluje hru a nepouští soupeře do výraznějších šancí.
52:30
Hra plyne rychle dál. K vidění je mnoho zajímavých šancí i osobních soubojů. Sledujeme naprosto vyrovnaný duel, v němž zatím padly jen dvě branky.
51:18
Danis Zaripov opouští trestnou lavici, dostává se již na ledovou plochu. Pasáž zápasu, která byla hodně ovlivněná přesilovkami, už snad končí.
50:46
Hostující celek hraje v plném počtu. Nyní začíná krátká přesilová hra Dinama Riga.
49:28
Krišjanis Redlihs se vrací na ledovou plochu. Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny. Stav zápasu je stále vyrovnaný.
49:18
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Danis Zaripov – 2 min., vysoká hůl). Přesilová hra o dva hráče končí. Na trestnou míří domácí Danis Zaripov na dvě minuty za hru vysokou holí.
49:00
Přesilovou hru pět na tři hrají domácí znovu aktivně, ale jejich problém je přesnost střelby.
48:46
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., podražení).
48:32
Přesilovou hru hrají domácí velmi dobře. Jsou stabilně v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do výraznějšího zakončení. Jakub Sedláček mnoho práce nemá.
47:28
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Krišjanis Redlihs – 2 min., nedovolené bránění).
46:38
Aktuální dění na ledové ploše odpovídá tomu, že budeme sledovat prodloužení. Domácí ani hosté se neženou do útoku, niž divákům poněkud vadí. Dávají do najevo občasným pískáním.
45:00
Pět minut hry ve třetí třetině je pryč. Ani jeden celek se v této části hry nedostal do vyložené střelecké pozice. Defenzivní hra nyní převládá.
43:22
Zakázané uvolnění, hra se bude vracet před branku Jakuba Sedláčka. Ten si poradil před malou chvílí se střelou Jevgenije Timkina.
42:14
Rychlý atraktivní hokej z obou stran pokračuje dál. Oba celky se snaží vstřelit branku, která by prolomila vyrovnaný stav.
41:08
Jan Kovář se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus byl tečovaný holí obránce mimo branku. Jakub Sedláček zasahovat díky tomu nemusel.
40:26
Kotouč vylétl z hrací plochy, první přerušení hry ve třetí třetině. Následovat bude vhazování ve středovém kruhu.
40:01
Střelecky jsou aktivnější po dvou třetinách hosté. Ti dokázali ve druhé třetině vyrovnat. Pohotovou střelou se po přihrávce Georgijse Pujacse prezentoval Mikelis Redlihs. Uvidíme, co si oba týmy připraví pro třetí třetinu. Sledujeme ale velmi rychlý, útočný hokej, který se musí divákům líbit.
40:00
39:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry ve druhé třetině. Kotouč mají pod kontrolou domácí hokejisté, kteří nepouští soupeře do vyložených šancí.
38:10
Oba celky hrají v rychlém tempu. Diváci viděli sice jen dva góly, ale hokejisté jim to vynahrazují osobními souboji, střety mírou vrchovatou.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetina, která ve svém dosavadním průběhu nabídla velmi atraktivní hokej. Hostující celek v dlouhou dobu ponechané výhodě dokázal vyrovnat.
37:25
Hostující celek hrál početní výhodu hodně aktivně. Stabilně byl v útočném pásmu, ale do zakončení důraznějšího se nedostal. Domácí kvarteto se s vypětím všech sil dokázalo ubránit. Vasilij Košečkin mnoho práce během těchto dvou minut neměl.
35:25
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Těreščenko – 2 min., držení protihráče).
33:49
Riga právě vstřelila branku!
V ponechané výhodě hostující celek vyrovnává. Georgijs Pujacs spíše pláchl do puku, který se tak dostal k MIKELISU REDLIHSOVI, který prostřelil Vasilije Košečkina. Po nenápadné akci se gólu dočkala Riga. Asistence: Georgijs Pujacs, Guntis Galvinš.
32:50
Na hře Dinama je vidět snaha o rychlé přechody do útočného pásma. Zatím se to ale nedaří. Podstatně více právě než domácí brankář má hostující Jakub Sedláček.
31:30
Domácí hokejisté změnili styl hry. Nehrají už tolik kombinačně. Místo toho nahazují kotouče od modré čáry na branku. A právě pod kruhu, na hranici brankoviště, operují útočníci, kteří číhají na dorážky.
30:25
Na druhé straně se vyznamenal Jakub Sedláček, když si elegantním způsobem dokázal poradit ze střelou z mezikruží. Jejím autorem byl Jevgenij Timkin.
30:05
Hostující obránce Oskars Cibulskis to vzal na sebe, přes několik ataků soupeře, dostal se do zakončí. Jeho polostřela z nulového úhlu nepřekvapila Vasilije Košečkina. Ten byl pozorný, kotouč dokázal zastavit.
29:10
Pozvolna se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí mužstvo vede díky brance Chrise Leeho 1:0 a tento stav stále platí. Jakub Sedláček pochytal další velké šance.
28:24
Další minuty rychle ubíhají. Ani jeden tým si nyní nevytváří vyložené gólové šance. Zápas to pro gólmany není snadný. Mnoho střel na ně nejde, o to více se musí soustředit.
26:42
Fanoušci ženou domácí tým za vstřelením druhé branky. Když si vezmeme posledních pět zápasů Metallurgu, tak v jednom nevstřelil gól vůbec, třikrát skóroval dvakrát. Až v posledním zápase dal góly čtyři. Zatím to vypadá, že se vše vrací do starých kolejí.
25:37
Sledujeme atraktivní hokej z obou stran. K vidění je mnoho zajímavých situací na ledové ploše. Šance střídá šanci. Diváci se rozhodně nenudí. Ti, kteří investovali své peníze na vstupenky na tento duel, rozhodně neprohloupili.
24:20
S velkou domácí českého maskovaného muže se dokázal hostující celek ubránit početní výhodě soupeře. Přesilovku nesehrál Magnitogorsk vůbec špatně. Aktivní hra, střelba, napadání, to vše ve hře bylo, jen se nepodařilo prostřelit Jakuba Sedláčka.
22:55
Do výborné střelecké pozice se dostal zkušený útočník Alexandr Sjomin, který ztroskotal na parádním zákroku Jakuba Sedláčka. Jen díky brankáři se nyní nezměnilo skóre na 0:2 z pohledu Dinama.
22:20
Po krásné kombinaci se k puku dostal Tomáš Filippi, ten viděl u druhé tyčky stojícího Oskara Osalu, který nedokázal zasunout kotouč za brankovou čáru. Výbornou práci odvedl hostující obránce, který Osalovi čistě zablokoval hůl.
22:07
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., hákování). Přesilovou hru si zahrají domácí hokejisté. První početní výhodu proměnit dokázali.
21:56
Autor zatím jediné branky zápasu, Chris Lee, se dostal ke střele od modré čáry. Jakub Sedláček zasahovat nemusel, kotouč byl před ním tečovaný.
20:32
Domácí celek se ubránil nejprve dvojnásobné přesile soupeře, nyní i výhodě o jednoho hráče. Metallurg už jezdí po ledové ploše s obvyklým počtem pěti hráčů.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující Pjotr Sčastlivyj, který založil přesilovkovou akci. Jeho spoluhráči se tak snadno dostali do útočného pásma. Rána od modré čáry byla před brankářem domácích zblokovaná.
20:01
První třetina přinesla z obou stran rychlý a atraktivní hokej. Celkem jsme viděli deset střel hostujícího celku a šest ran domácích. A právě jedna se ujala, prosadil se střelou od modré čáry Chris Lee, na jehož střelu Jakub Sedláček nestačil. Domácí komanda tak vede po dvaceti minutách 1:0.
20:00
19:55
Kotouč je v rohu kluziště, Riga už se pravděpodobně do zakončení nedostane. V momentě, kdy puk mířil k obránci na modré, který byl připravený na střelu, končí první třetina.
19:20
Vyloučený Grigorij Dronov se vrací na ledovou plochu. To nejhorší mají domácí odbráněné. Nyní pokračuje klasická přesilovka.
19:02
Riga šance má. Nicméně v brance domácích stojí Vasilij Košečkin, který si počíná velmi dobře a parádně vykrývá střelecké úhly. Domácí obránci rovněž mnoho střel dokáží zblokovat.
18:32
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., hákování). Hosté mají díky faulu soupeře dvojnásobnou přesilovou hru. V samotném závěru periody mají velkou šanci na vyrovnání.
18:14
Dinamo Riga kombinuje v útočném pásmu. Hraje podél mantinelů. Ke střele se však dlouhou dobu nemohlo dostat. Od modré to zkoušel Pjotr Sčastlivyj, jeho ránu vyrazil Vasilij Košečkin nad branku ramenem.
17:20
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigorij Dronov – 2 min., vysoká hůl). Nyní mají k dispozici přesilovou hru hostující hokejisté a uvidíme, jak si s početní výhodou dokáží poradit.
17:00
Dostáváme se do finální části úvodní třetiny, atraktivní hokej pokračuje dál. Osobních zákroků a soubojů na hranici pravidel začíná přibývat. Sudí často řeší rozbroje mezi hokejisty domluvou.
16:35
Rychlý hokej pokračuje i po vstřelené brance. Hostující celek se snaží ještě v první třetině vyrovnat. Riga však doplácí na ukvapenost při zakončení. Domácí obrana má díky nepřesnostem soupeře roli podstatně usnadněnou.
15:01
Sergej Mozjakin stál na modré čáře, našel v lepší střelecké pozici postaveného CHRISE LEEHO, který měl před sebou dostatek prostoru pro zamíření. Jakub Sedláček na střelu viděl docela dobře, kotouč se však dostal za jeho záda. Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. Asistence: Sergej Mozjakin.
14:14
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., podražení). Domácí celek má k dispozici početní výhodu. Uvidíme v ní první branku duelu?
13:30
Dinamo má kotouč pod kontrolou, hraje hodně zodpovědně z obrany. Do žádných velkých útočných manévrů se nepouští. Totéž platí o hře domácího celku, který působí – fanoušci Magnitky mi snad odpustí – poněkud zakřiknutě.
12:30
Aleksandrs Jerofejevs od své branky založil akci, v níž pokračoval Kaspars Saulietis. Obrana domácích si dokázala poradit jen za cenu vyhození puku přes všechny čáry. Buly před Vasilijem Košečkinem.
11:47
Hra se zbytečně nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej z obou stran. Mnoho šancí k vidění není. Taktika vyhrává nad "hurá" akcemi.
11:20
Následovat bude komerční přestávka. Času využiji pro sdělení několika informací o místě, kde se tento duel hraje. Arena Metallurg se začala stavět v roce 2005, dokončena byla o rok později. Její otevření proběhlo 12. ledna 2007. Tento hokejový stánek je od prvního dne domovem Metallurg Magnitogorsk. V roce 2009 se zde usídlil i celek Steel Foxes, který hraje MHL, juniorskou sestřičku KHL.
10:59
Domácí tým se snaží, v jeho hře je patrné úsilí skórovat, zatím však nemůže najít recept na obranu Rigy a zejména pak brankáře Jakuba Sedláčka.
10:03
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou českého gólmana. Ten zasahovat nemusel, protože rána Alexandra Sjomina byla zblokovaná takřka hned.
09:36
Optickou převahu má hostující tým, první třetina se pomalu dostává do své druhé poloviny a my jsme žádnou velkou šanci neviděli.
08:36
Střelecky je aktivnější Riga, na Vasilije Košečkina vyslala hned šest střel, neujala se ani jedna. Domácí komanda počastovala čtyřmi projektily Jakuba Sedláčka v brance Dinama. I on drží čisté konto.
07:32
Dvě minuty hry čtyři na čtyři jsou pryč. Oba celky hrají v plném počtu. Během této doby jsme žádnou střelu na branku neviděli, sledovali jsme hodně opatrný hokej v podání obou týmů.
06:49
Ani jeden tým při neobvyklém počtu hráčů na ledové ploše nyní vyloženě aktivní. Domácí hokejisté jsou podporováni fanoušky, kteří se vybavili nejedním velkým bubnem.
05:32
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dmitrij Kazionov – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Patrick Mullen – 2 min., krosček). Po vzájemném vyloučení budeme sledovat hru čtyři na čtyři.
05:32
04:48
Jakub Sedláček vykopl betonem střelu z velké dálky, puk pak získali jeho spoluhráči. Sledujeme atraktivní hokej z obou stran. Diváci se rozhodně nenudí.
04:10
Aleksandrs Jerofejevs má puk za svou brankou a čeká až mu dostřídají kolegové. Následoval rychlý pas někam k útočné modré, tam ale domácí kotouč vybojovali.
03:40
Další práce pro brankáře hostujícího celku. Nyní si dokázal poradit se střelou z mezikruží. Snadná práce pro českého brankáře, který neměl zakrytý výhled, a tak na střelce dokonale viděl.
02:42
Jakub Sedláček si nyní dokázal poradit se střeleckým pokusem zápěstím. Jan Kovář to byl, kdo se pokoušel prostřelit českého brankáře ve službách Dinama Rigy. Uspěl maskovaný muž.
02:11
Sledujeme rychlý hokej, který nabízí mnoho osobních soubojů. Střel na branku však nesledujeme tolik, kolik by fanoušci asi očekávali.
01:21
Vasilij Košečkin rozehrál kotouč za svou brankou. Jeho hra holí usnadnila přechod z obranného do středního pásma. Následně hráči puk dopravili před branku Jakuba Sedláčka. Ten však střele čelit nemusel díky výborné obranné práci beků.
00:40
V úvod zápasu jsou aktivnější hráči Metallurgu, jejich první formace se však do zakončení nedostala. Tomáš Filippi následně vyhrál buly ve středním pásmu.
00:01
Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté. Ti se ale při pokusu o první akci nepochopili, kotouč přelétl přes všechny čáry. Zakázané uvolnění vrací hru před Vasilije Košečkina.
00:01
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše, následovat budou hymny.

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Dm. Kazionov, Jan Kovář, Mozjakin – Zaripov, Osala, Kaletnik – Timkin, Filippi, Wolski – A. Sjomin, De. Kazionov, Platonov – Železkov.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Galvinš, Pujacs, Mullen, Cibulskis, Jerofejevs, K. Redlihs, Zile – Bičevskis, M. Redlihs, Darzinš – Sčastlivyj, Sestito, Shugg – Gillies, Pavlovs, Indrašis – Meija, Saulietis, Skvorcovs – Razgals.

Rozhodčí: Rogachjov, Soin – Sadovnikov, Sivov.
Domácí z posledních pěti zápasů vyhráli jen ten poslední. Chabarovsk porazili 4:1. Zbylé čtyři duely Magnitka prohrála.
Riga z posledních pěti zápasů vyhrála jen dva. V posledním přípravném zápase si poradila s Minskem 4:2 a v dlouhodobé části vyhrála po nájezdech nad Ufou. Tři duely tento celek prohrál.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Magnitogorsk a Dinamo Riga
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.