Česká stopa
Tomáš Mertl 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:05
Jiří Smejkal 0+0, 0 střel, čas na ledě 05:3
Zápas plný šarvátek a potyček končí. Hostující celek jej zcela zaslouženě vyhrává hostující celek. Domácí tým nepředvedl mnoho pohledných akcí. Zápas byl výrazně ovlivněný častým přerušením a fauly.
59:00
Probíhá poslední minuta hry poněkud divokého zápasu.
58:48
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Yann Sauve – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
58:28
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Carter Ashton – 2 min., podražení).
58:00
Hostující celek hraje přesilovou hru tak, jak potřebuje, v útočném pásmu daleko od své branky.
57:17
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Bolduc – 2 min., držení hole).
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:36
Torpedo právě vstřelilo branku!
Situaci dva na jednoho sehráli hosté výborně. Kirill Urakov našel zcela volného JEVGENIJE GRAČJOVA, který si pohrál s gólmanem a poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Kirill Urakov, Maxim Osipov.
55:00
Probíhá posledních pět minut hry ve třetí třetině. Stav zápasu nyní zcela jasně hovoří ve prospěch hostujícího celku. Domácí dohrávají zápas hodně odevzdaní.
54:35
Vladimír Galuzin našel volného SJOMINA DMITRIJE, který věděl, co má s kotoučem udělat. Další gól hostujícího celku. Asistence: Vladimir Galuzin.
54:35
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexandr Frolov – 2 min. + 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Samson Mahbod – 2 min.).
54:35
54:19
Následovat bude komerční přestávka.
54:10
Domácí vyhráli buly v obranném pásmu, což je pro ně vítanou zprávou. Nemusí se tak bránit soupeři. Torpedo má i tak dokonalou kontrolu nad situací.
53:52
Časomíra z pohledu domácích běží velmi rychle, naopak z pohledu hostů se čas vůbec nehýbe.
52:32
V poklidném tempu se tento pravděpodobně rozhodnutý duel dohrává. Domácí fanoušci vědí, že by se musel stát velký zázrak, aby jejich oblíbenci dokázali vyrovnat.
52:10
52:00
Mnoho času už Záhřeb na případné vyrovnání nemá.
51:45
Domácí hrají ve čtyřech.
51:22
Hosté hrají přesně to, co potřebují. Vedou o tři branky a navíc mají nyní přesilovou hru.
50:54
Obrana si dokázala poradit, nyní kotouč poslali obránci daleko od své branky. Torpedo tak musí od své branky zakládat další akci.
50:40
Přesilová hra pět na tři pro hosty.
50:35
Oddechový čas pro hosty.
50:10
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Blake Parlett – 2 min., sekání).
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí prohrávají o tři branky a nyní navíc hrají v oslabení.
49:45
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Jiří Smejkal – 2 min., příliš mnoho hráčů).
49:00
Tlak Medveščaku Záhřeb pokračoval i po vypršení přesilové hry. Gól domácí tým však vstřelit přes veškerou snahu nedokázal.
48:26
47:50
Carter Ashton výborně v početní nevýhodě sledoval kotouč až k brankáři domácích, ten musel pozorně rozehrát.
47:24
Torpedo Nižnij Novgorod se naprosto s přehledem brání. Domácí naopak zahráli na zakázané uvolnění, to dokládá jejich nepohodu.
46:26
Domácí rozehrávají akci od své vlastní branky. Nedaří se jim však finální přihrávka. Následně musí kotouč zkrotit gólman Danny Taylor.
46:26
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexej Potapov – 2 min., držení hole).
46:02
Hra se zbytečně nepřerušuje, rychle plyne ke svému konci, zakončení je k vidění naprosté minimum.
45:00
Obrázek hry je stále stejný. Domácí hokejisté se marně snaží vymyslet recept na dobře hrající defenzivu soupeře. Naopak hosté hrají takticky přesně to, co po nich kouč vyžaduje.
44:00
Čtyři minuty hry ve třetí třetině jsou minulostí, domácí fanoušci sledují trápení svých oblíbenců.
43:06
Kotouč vylétl z hrací plochy, hra je tak přerušena. Daniil Žarkov to byl, kdo se jako poslední dotkl kotouče.
42:03
Sledujeme poměrně rychlý hokej. Mnoho šancí k vidění však není.
41:43
Hosté hrají v plném počtu.
41:19
Ilja Proskurjakov kryje kotouč pod lapačkou. Hra je tak přerušena. Buly v útočném pásmu domácích.
40:47
Přesilová hra domácího celku pokračuje, hostující tým se však velmi dobře brání a nedává soupeři mnoho prostoru pro zakončení.
40:01
Tři branky nabídla druhá třetina. Domácí jsou méně aktivní a doplácí na neefektivní koncovku. Naopak hostující celek hraje velmi aktivně a dokáže svůj tlak přeměnit v branky. Proto vede po 40 minutách 4:1 a míří za výhrou.
40:00
39:43
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Rasskazov – 2 min., vysoká hůl).
39:00
Poslední minuta hry ve druhé periodě, hosté vedou o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase.
38:45
Osobních soubojů přibývá, sudí zatím vše řeší domluvou.
37:35
Gólman Ilja Proskurjakov kryjer kotouč, buly před jeho brankou.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. I po vstřelené brance jsou domácí méně aktivní a snaží se bránit tlaku soupeře. Torpedo Nižnij Novgorod kontroluje hru.
36:51
Medveščak právě vstřelil branku!
Konečně se prosazují také domácí. Tvrdou střelou do středu branky dává gól COLBY GENOWAY, který překonal brankáře soupeře. Gólman Torpeda nebude mít čisté svědomí, toto se chytit dalo. Asistence: Derek Smith, Francis Paré.
36:00
Přesilovou hru hrají domácí hokejisté velmi dobře, jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Střel však nedokáží vyprodukovat mnoho.
35:13
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexej Potapov – 2 min., podražení).
35:02
Ivan Višněvskij se vrací do hry, jeho trest je u konce.
34:00
Finální část druhé třetiny se blíží, hosté nyní hrají sice v oslabení, ale i tak kontrolují dění na hrací ploše.
33:02
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ivan Višněvskij – 2 min., nedovolené bránění).
32:45
V brance domácích došlo ke změně, do hry nastupuje Danny Taylor.
32:45
Při hře čtyři na čtyři se hostující celek dostává do vedení o čtyři branky. SAM LOFQUIST překonal domácího brankáře střelou na vzdálenější tyč.. Niko Hovinen nebude na svůj první zápas za tento tým vzpomínat rád. Asistence: Vladimir Galuzin, Alexej Potapov.
32:22
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Gilbert Brulé – 2 min., faul loktem).
32:21
Přesilovou hru nehrají domácí špatně, Gilbert Brulé byl aktivní v souboji před gólmanem.
31:53
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Stanislav Jegoršev – 2 min., hrubost).
30:20
Máme zde informaci pro novináře, dnešní utkání sleduje 5578 platících diváků.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Hostující celek drží náskok o tři branky a domácí celek je neškodný směrem do útoku.
29:35
Domácí bubeníci pěknou řádku minut bubnují neustále opakující se melodii. Podobně hrají hráči Medveščaku Záhřeb.
28:00
Hra je nyní přerušena následovat bude komerční přestávka. Během herní pauzy mohou domácí trenéři svým svěřencům předat pokyny pro následující minuty hry.
27:15
Blíží se polovina zápasu, Torpedo Nižnij Novgorod vede o tři branky a má pod kontrolou dění na ledové ploše.
26:35
Domácí fanoušci podporují své oblíbence, ale vědí, že obrat v tomto zápase bude velmi obtížný.
26:00
Gól v přesilové hře pět na tři. Domácí obrana na tento moment už byla krátká. Tvrdou střelou se od modré čáry prosazuje MAXIM OSIPOV. Asistence: Ivan Višněvskij, Vladimir Galuzin.
25:43
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Goran Bezina – 2 min., vysoká hůl).
25:00
Přesilovou hru hrají hosté velmi dobře, kombinují v útočném pásmu a domácí celek se zatím s vypětím všech sil brání.
24:09
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Yann Sauve – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
24:00
Čtyři minuty hry druhé třetiny jsou pryč, ani jeden celek nemá gólové šance. Obrázek hry je stále stejný.
22:35
K vidění je velké množství osobních soubojů, rozhodčí mnoho práce ve smyslu vylučování záludných faulů nemají. Diváci přítomni na stadionu nemají mnoho důvodů k radosti.
22:01
Jevgenij Gračjov se dostal do zajímavé střelecké pozice, kotouč měl přímo na holi, branku však z ideálního místa trefit nedokázal.
21:01
Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma, Medveščaku. Maxim Osipov se však dostal ke kotouči.
20:18
Domácí celek nyní velmi opatrně kombinuje v obranném pásmu. Přechod do útočné fáze je pečlivě promýšlenou událostí.
20:01
20:00
Střelecky jsou hosté podstatně aktivnější. Diváci v Domě Sportu v Záhřebu mnoho důvodů k radosti nemají. Domácí prohrávají o dvě branky, premiéra brankáři Niku Hovinenovi se nepovedla podle představ.
19:40
První třetina se v poklidném tempu dohrává, Torpedo Nižnij Novgorod kontroluje dění na ledové ploše.
19:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v první třetině. Domácí hokejisté mnoho ze hry nyní nemají, pokouší se neinkasovat další branku.
18:35
Hosté se dostávají do vedení o dvě branky. Dorážkou z hranice brankoviště se mezi střelce zapisuje také JEVGENIJ MOZER. Tento gól ho asi hodně bolel, ale na to se historie neptá. Asistence: Vladimir Galuzin, Alexej Potapov.
17:10
Nyní jsou domácí nastěhovaní v útočném pásmu. Ke střele na branku se nemohou dostat. Ilja Proskurjakov nemá mnoho práce.
17:00
Colby Genoway vedl akcí svého celku od branky Nika Hovinena, do zakončení se on ani jeho spoluhráči nedostali.
16:22
V závěru první třetiny mají přesilovou hru k dispozici i domácí hokejisté. Ti by se rádi dočkali vyrovnání.
16:18
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sam Lofquist – 2 min., držení hole).
15:00
Poklidný zápas se dostává do finální fáze první třetiny. Náskok hostujícího celku je stále platný.
14:40
Domácí hrají v plném počtu. Naprosto v pohodě a s přehledem se dokázala domácí čtveřice ubránit početní převaze soupeře.
14:00
Více než polovina přesilové hry je pryč a Nižnij Novgorod se pořádně nedostal do zakončení. Vladimir Galuzin měl kotouč dobře srovnaný na holi a připravený ke střele, nicméně obránce se do jeho pokusu položil.
13:15
Velmi obtížně se hostující celek dostává do útočného pásma. Velmi dobře si počíná bránící se čtveřice, která likviduje jednu akci soupeře za druhou.
12:40
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Thomas Larkin – 2 min., nedovolené bránění).
12:26
Sledujeme hokej, který nenabízí mnoho šancí, úvodní gól určil dění v prvních minutách, od té doby se však mnoho šancí neurodilo.
11:00
Niko Hovinen byl nyní pozorný a dokázal si poradit s atakem Cartera Ashtona. Jeho střelecký pokus byl lahůdkou pro maskovaného muže ve službách domácích.
10:01
Torpedo Nižnij Novgorod se poměrně snadno dostalo do útočného pásma. K zakončení nedošlo, neboť kotouč dopravila obrana do bezpečí.
09:05
Po komerční přestávce pokračuje opatrná hra z obou stran. Jakoby nyní dominovala taktická bitva nad hokejovou krásou.
07:27
Sam Lofquist zlobil hůl, a nemohl tak pomoci se bránit tlaku soupeře. Domácí odehráli jen na icing.
07:00
Sedm minut zápasu pryč, sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho střel, ale osobních soubojů je k vidění více než velké množství.
06:14
Niko Hovinen si dokázal poradit se střelou od modré čáry. Měl volný výhled, a tak neměl problém kotouč vyrazit před sebe, kde jej získal obránce.
05:26
Dmitrij Sjomin se pohyboval v předbrankovém prostoru, ale nenašla ho přihrávka, kterou do těchto míst posílal jeho kolega. Záhřeb se osvobozuje.
04:30
Úvod zápasu se nese ve znamení nepřesností na obou stranách. Hosté se sice dostali do vedení, ale od té doby si ani jeden celek vyloženou šanci nevytvořil.
03:25
Vjačeslav Kuljomin projel mezi dvěma obránci, dostal se do zakončení. Jakoby se šance zalekl, a tak nechal vyniknout brankáře domácích.
02:50
Hra domácího celku je inkasovanou brankou hodně poznamenaná. Gólman Niko Hovinen si představoval podstatně lepší start do zápasu. Nedá se nic dělat.
01:35
Po nenápadné akci se hosté dostávají do vedení. Niko Hovinen si prakticky nesáhl na kotouč a už inkasuje. JEVGENIJ GRAČJOV střelou od modré čáry prostřelil vše co mu v cestě stálo. Hostující celek se tak velmi rychle dostává do vedení. Domácí nejsou nyní vůbec ve snadné pozici.
00:46
Medveščak Záhřeb nyní přebírá otěže zápasu a hraje podstatně aktivněji než jeho soupeř.
00:01
Úvodní buly vyhrávají hosté, velmi rychle se dostali do zakončení. Thomas Larkin prověřil připravenost Ilju Proskurjakova.
00:01

Medveščak Záhřeb: Taylor (Hovinen) – Bezina, Smith, Larkin, Sauve, Parlett, Katic, Bolduc – Morrisonn, Butler, Brulé – Hedberg, Paré, Mertl – McMillan, A. Giroux, Co. Genoway – Mahbod, Smejkal, Glumac.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – Jegoršev, I. Višněvskij, M. Osipov, Kalašnikov, Lofquist, Šulenin – A. Potapov, Frolov, Galuzin – D. Sjomin, Rasskazov, Mozer – Pettersson, Gračjov, Urakov – Kuljomin, Verjajev, Norman – Ashton, D. Žarkov.

Rozhodčí: Viktor Gashilov, Alexei Ravodin – Eduard Metalnikov, Alexander Sirotkin.
Oba týmy odehrály v dosavadním průběhu soutěže tři zápasy. Záhřeb vyhrál 2:0 nad Rigou, Helsinkami 3:1. V posledním zápase podlehl Bratislavě 4:7. Nižnij Novgorod porazil Togliatti 3:2, Kazaň 3:1, a Soči po prodloužení 3:2.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální hokejové ligy. V tomto zápase proti sobě Medveščak Záhřeb a Torpedo Nižnij Novgorod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.