Medveščak Záhřeb: 26

Spartak Moskva: 26
Československá stopa v utkání

Lukáš Radil (SPM) (1 + 0)
Je konec utkání, které rozhodně nemůžeme hodnotit tak, že by bylo bohaté na góly. Během šedesáti minut hry totiž hokejisté dokázali dostat do sítě jen jediný puk. Stalo se tak zhruba v polovině závěrečné dvacetiminutovky, když po přihrávce od spoluhráče výborně zakončil český útočník Lukáš Radil. Jeho trefa se nakonec stala vítěznou. Medveščak Záhřeb totiž nestačil dát ani jednu branku a Spartak Moskva si z chorvatského ledu bere těsné vítězství 1:0. Velkou zásluhu na tom má i brankář hostů Svensson. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek pátečního večera.
59:28
Vteřiny do konce základní hrací doby chorvatskému klubu rychle ubíhají a Moskva navíc vyhazuje puk daleko od branky. Vypadá to, že domácí už to nestihnou.
59:03
Běží poslední minuta základní hrací doby, Spartaku se zatím nedaří osvobodit a Záhřeb má v útočném pásmu puk na svých hokejkách. Podaří se mu vyslat střelu na branku?
58:53
Ve stejném čase si Medveščak Záhřeb vybírá oddechový čas.
58:53
Spartak Moskva vyhazuje na zakázané uvolnění, brankář Danny Taylor už je mimo branku na střídačce a domácí zkusí hru v šesti mužích na ledě.
58:18
Teď je ale zase třeba pochválit obranu Spartaku, která vystihla nahrávku a následně také střelu Girouxe. Svensson nakonec nemusel zasahovat, ale teď může děkovat hodně svým spoluhráčům z obrany.
57:36
Spartak se snaží nechybovat, ale činí přesně opačně. Málem jej mohla mrzet situace, kdy jeden z obránců Moskvy ztratil puk před svou brankou a domácí se už už hnali střelou za vyrovnáním.
57:05
Vyhození na zakázané uvolnění v podání Chorvatů, hra se tak musí vrátit před jejich zařízení a je jasné, že tohle je přesně to, co Medveščak v aktuální situaci nepotřebuje.
56:40
Danny Taylor sice přikryl puk pod svou rukavici, ale nechtěl, aby se přerušovala hra a raději rozehrál za branku, kde už čekal jeden z jeho obránců. Medveščak hledá cestu směrem dopředu.
56:00
Rozhodčí řešili nějakou předchozí situaci a poměrně dlouho se o ní radili, ale už se pokračuje beze změny počtu hráčů na ledě. V závěru třetí části aktivnější domácí, ale moc netrefují branku.
55:30
Morrisson a jeho velmi dobrá možnost, když se útočník domácích najednou zjevil volný v mezikruží. Ale nevyšlo mu zakončení, takže ani nyní se chorvatší fanoušci přesné trefy svých oblíbenců nedočkali.
54:47
Zhruba pět minut do konce základní hrací doby, Medveščak Záhřeb se na modré čáře dostal do postavení mimo hru, když si útočníci nedali pozor na brusle.
54:18
Vypadá to, že nás bude čekat hodně zajímavý závěr. Sledujeme nadále hru ze strany na stranu a z každé střely klidně může padnout branka. Aktuálně řešil problémy na svém brankovišti Taylor, ten ale situaci zvládl.
54:03
Už je hra přerušena a gólman Moskvy raději přikryl puk pod lapačky, protože kolem něj začínalo být podezřele nebezpečno.
53:28
Giroux mohl vyrovnat skóre a zařídit napínavější konec třetí třetiny, ale v rozhodujícím momentě mu utekl puk z hokejky a tak nemohl překonat Svenssona. Následně se Spartaku podařilo puk vyhodit ven.
52:30
Dokonce se hostům nabídlo přečíslení tři na dva, ale jeden ze zakončujících hráčů ve vyložené gólovce přestřelil, takže nezajistil svému celku pohodlnější náskok.
52:01
Abychom měli nějakou změnu, nyní hra přerušna na druhé straně, když se muži v bílém tlačili do domácího brankoviště. Ale rozhodčí si toho dobře všiml a okamžitě přerušil hru a vykázal ji na modrou čáru.
51:31
Domácí ochránce klec má puk v lapačce a protentokrát podržel svůj celek. Je pravda, že na střelu Vasiljeva z levé strany dobře viděl, ale ani tak to nebyla pro Taylora vůbec snadná práce.
50:55
Hra se malinko uklidnila, ale stále je aktivnější celek z Ruska. Ten sice nemá vyložené šance, ale prozatím mu bude stačit, aby se držel dostatečně daleko od svého gólmana.
50:02
Medveščak ale ukazuje, že se ničeho nechce zaleknout a snaží se prosadit směrem do útoku. Střela Butlera každopádně jen prosvištěla bez výsledku kolem levé tyčky.
49:10
Spartak právě vstřelil branku!
Dlouho dlouho jsme čekali na první branku zápasu, ale přeci jen nakonec ještě přišla v základní hrací době. Ale neradují se domácí fanoušci, ti totiž museli sledovat, jak ruce nad hlavu zvedají hráči soupeře z Moskvy. Autorem první trefy tohoto střetnutí je český hokejista LUKÁŠ RADIL, jenž výborně vystihl situaci na brankovišti a poslal puk do sítě Dannyho Taylora. Teď bude na Záhřebu, aby ukázal, jak umí dotahovat výsledky. Asistence: Vjačeslav Leščenko, Vadim Berdnikov.
48:00
Spartak začal další přesilovou hru v zápase slibně, okamžitě po buly pálil obránce Bondarev, ale trefil jen část Taylorovy výstroj u pravé tyčky.
47:45
Už se sice pokračovalo, ale moc dlouho hra nezůstala bez přerušení. Rozhodčí si totiž hned po buly všiml prohřešku hokejisty Záhřebu, který už sedí za katrem. Jiří Smejkal nedovoleně bránil svého soka a musí pykat.
47:27
Svenssona má puk ve své náruči a přerušuje hru. Budeme pokračovat po krátké komerční přestávce.
47:05
Co víc, je tu také dlouhá hra bez přerušení. A je zajímavé, že herní projev při hře pět na pět vypadá z domácí strany daleko lépe jak v přesilovce.
46:31
Spartak Moskva už hraje v plném počtu, Medveščak předvedl hodně špatnou přesilovku, prakticky neohrozil Svenssonovu svatyni. Takže skóre nadále zůstává stejné.
45:50
Poslední půl minuty z trestu Bobrova, Mertl hledal spoluhráče z formace na pravé straně, ale tomu přeskočil puk hokejku a nakonec skončil touš až za klecí Taylora.
45:15
Čtyřminutový trest Bobrova se pomalu blíží ke svému konci a Záhřeb se prakticky k ničemu nedostal. Butler zkoušel samostatnou akci, ale ztratil kus černé gumy ještě na modré čáře.
43:20
Ale početní výhoda Medveščaku zatím není moc ukázková. Chorvatský klub se jen těžko dostává do útočného pásma a zatím má spíše problém s tím, aby vůbec udržel puk na hokejkách.
42:28
Máme tu po dlouhé době vyloučení hostujícího hokejisty, takže se nabízí šance pro Záhřeb, jak vstřelit úvodní gól zápasu a ujmout se tak vedení. Teď bude muset dávat brankář Spartaku velký pozor, navíc jsou z toho pro Bobrova hned 4 minuty na trestné.
41:18
Také Svensson musel dávat hned na startu poslední dvacetimnutovky dobrý pozor, ale zakončení obránce Beziny jej nepřekvapilo.
40:18
Hosté na nic nečekají a okamžitě po úvodním buly, které anvíc vyhráli, zamířil směrem ke svatyni Taylora. Ten ale nakonec nemusel zasahovat.
40:01
Blíží se začátek posledních dvaceti minut hry v základní hrací době. Zatím sledujeme v Záhřebu na kostce spíše fotbalový výsledek, protože fanoušci ještě neviděli žádný gól. Kdy se dočkáme toho prvního?
Střely na branku po druhé třetině

Medveščak Záhřeb: 10

Spartak Moskva: 16
Také druhé dvacetiminutovka je u svého konce a my stále čekáme na gól. Rozhodně nejde tvrdit, že bychom snad neviděli šance, těch je dost. Ale brankáři bud jsou pokaždé na správném místě a nebo jim občas přeje i trochu tolik potřebné štěstěny. Uvidíme, jestli gól padne alespoň v závěrečné části, nebo zda si budeme muset počkat na prodloužení či nájezdy.
40:00
39:46
Jen pár vteřin před druhou sirénou dokázal velmi dobře zahrozit domácí Paré, když šikovně vykličkoval do zakončení. Byť nakonec trefil jen připravenou náruč soupeřova gólmana, bude se znovu vhazovat na stejném místě.
39:30
Ještě jedno zakázané uvolnění během prostřední periody, vhazovat se bude po levé ruce brankáře Svenssona.
39:09
Už se rozběhla poslední minuta druhé třetiny a stále nemáme na kostce žádnou branku ve skóre. Ani jedna strana se teď nikam výrazněji netlačí a spíše vyčkává.
38:38
Morrisson si udělal místo u pravého mantinelu tak, aby mohl udělat nějakou kličku navíc a případně ještě vyhledat někoho ze svých spoluhráčů. Medveščak nadáel zůstává v útočné třetině.
38:05
Obránci domácího celku nic neriskovali a raději v klidu nahodili puk dopředu, než aby zbytečně složitě kličkovali. Rozhodčí následně viděl, že Záhřeb zůstal v postavení mimo hru.
37:38
Ale hraje se také hodně ze strany na stranu. Únik Medveščaku taktéž brankou neskončil, Tomáš Mertlve veliké šanci netrefil prostor mezi betony Svenssona. Halou to jen zahučelo.
36:55
Spartak ukazuje, že na konci prostřední periody má dost sil k tomu, aby ještě útočil a názorně to předvedl třeba Bobyljov, jenž těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
36:39
Po menší odmlce se začalo znovu hrát, Moskva na nic nečekala a hned se hnala směrem na Dannyho Taylora. Ale Plotnikov neměl moc velkou šanci, aby gólmana Záhřebu překvapil.
36:15
Butler se uvolnil na pravém křídle a zkusil střelou zápěstím překvapit gólmana soupeře, ale ten nakonec nemusel vůbec zasahovat, protože střela letěla hodně nad úroveň horní tyčky.
35:20
Další okénko ve středním pásmu, kterého málem Medveščak využil. Ale hráči v modrém už byli příliš dlouho na ledě a potřebovali co nejrychleji vystřídat.
34:41
Jde vidět, že předchozí akce Záhřeb hodně povzbudila a domácí se nadále snaží hrát aktivně. Ale zároveň to nemají vůbec snadné, když se snaží překonat obranu Spartaku.
34:11
Na druhé straně hrací plochy je ještě více živo, Záhřeb byl hodně blízko první branky zápasu, ale puk se odrazil od horní tyče zpátky do brankoviště, kde jej nikdo z hráčů domácích nestačil uklidit za brankáře Svenssona.
33:25
Spartak je zpátky v útočné třetině, konkrétně jeho druhá útočná formace. Nyní sice opticky soka tlačí, ale pokud chce otevřít skóre, musí více střílet.
32:34
Bondarev hledal míst, kudy poslat puk na branku tak, aby jej ještě mohl někdo z jeho spoluhráčů tečovat. Ale to se mu nakonec nepovedlo, protože brzy ztratil puk z hole.
32:18
Po vhazování ve středním pásmu se ovšem moc dlouho nehrálo, puk skončil podruhé v krátké době na zakázaném uvolnění.
32:16
Hra přerušena u mantinelu, puk byl dlouho pod bruslemi hráčů a rozhodčí nemohl jinak, než fouknout do píšťalky a zařídit tak nové vhazování. To proběhne hned po komerční pauze.
31:40
Medveščak vyhrál buly u své branky a na nic nečekal, hned nahazoval dopředu na najíždějící útočníky. Jenže těm puk přeskočil přes hokejku a nebyla z toho žádná možnost pro domácí muže.
31:25
Leč výborně se ve druhé třetině prezentuje také brankář na druhé straně hrací plochy. Svensson byl nucen krýt skákavou a nepříjemnou ránu, která málem proskákala mezi jeho betony. Ale vše nakonec dopadlo dobře pro Spartak.
31:07
Zakázané uvolnění Medveščaku, hra se tak vrátí do obranné třetiny Záhřebu.
30:50
Baldajev mohl zkusit překonat Taylora po zemi, když kolem něj byl solidní zmatek, ale ani v tomto případě brankář v modrém dresu gól nepouští. Tak to vypadá, že dnes půjde o souboj maskovaných mužů. Polovina duelu a stále hrajeme bez branek.
30:15
Skoro to vypadá, jakoby by ubráněné oslabení Medveščak nakoplo a dodalo mu energii. Najednou je pohybu domácího mužstva na kluzišti o dost lepší.
29:35
Dobře dokázala zahrozit útočná formace domácích, zničehonic se zjevila před Svenssonem a nejspíše to byl Giroux, kdo pálil z první a trefil jen brankářovy betony.
28:40
Na konci přesilové hry Spartaku ještě možná za gólmanem domácích zazvonila lehce tyčka, ale to už je Medveščak kompletní a zvládl také další oslabení.
27:38
Bolduc se dostal do dalšího úniku Záhřebu v tomto oslabení, ale ani on se skoro sám z levé strany nedokázal proti Svenssonovi prosadit, gólman v dresu Spartaku dokázal zavčas sevřít betony.
27:07
Ale je to Záhřeb, kdo ve vlastním oslabení dokázal zahrozit soupeři. Pak už se stačili hosté usadit kolem branky Taylora a nyní nahrávají puk z jedné strany na druhou.
26:41
Navíc tu je nová komplikace pro Medveščak, další jeho hráč míří za katr, kde si bude muset odpykat dvě minuty. Zvládne tentokrát Spartak Moskva využít přesilovku?
26:25
Sice už domácí hrají v plném počtu, ale zatím to tak opticky nevypadá. Spartak nadále zůstává v pásmu soupeře a snaži se jej co nejvíce zatlačit před vlastní klec.
26:20
Brankář Medveščaku Záhřeb nedovolil další dorážky na svou branku, zastavil puk betonem a my budeme nějakou chvíli sledovat komerční přestávku, za okamžik pokračujeme novým buly.
25:51
Je konec početní výhody hostující party, v poslední vteřině před návratem Parého na ledovou plochu ještě pálil jeden z obránců v bílém, ale trefil jen betony Taylora.
25:18
Přesilová hra Spartaku je ve své druhé polovině, obránci Moskvy si nyní s pukem dlouho pohrávali na modré čáře, možná až příliš. Na další střelu čekáme.
24:50
Medveščak měl problémy u své klece a Stoa se dostával do dobré šance, nakonec ovšem dokázali hokejisté v modrých trikotech vyhodit puk daleko od klece.
24:30
Moskva nezačala svou další přesilovou hru v zápase vůbec špatně, ale puk skončil mimo hrací plochu, takže se bude muset znovu vhazovat po pravé ruce Dannyho Taylora.
23:50
Hodně přísný trest pro domácího hokejistu, ale rozhodčí ukazuje, že bude nekompromisní. Paré totiž za brankou atakoval Svenssona, za což si nyní musí jít odsedět dvě minuty. Přesilovka pro Spartak.
22:55
Stejně jako na konci první třetiny, taky na začátku té druhé má více ze hry celek z Moskvy a na ledě to je znát. Záhřeb se spoléhá spíš na protútoky, ale z nich zatím nepřicházejí velké možnosti.
22:27
Nadále se hraje blíže domácí kleci, ale další střely doposud nepřišly. Možná se o ni pokoušel Šmoljov, jenže měl to moc z úhlu, takže by se mu nevyplatilo zběsile zakončovat bez rozvahy.
21:35
Kalinin to vůbec nemyslel špatně, když zkoušel z dálky překvapit domácího ochránce klece. Vyslal tvrdou střelu, možná i přesnou, avšak Taylor si našel puk v mezírce a zastavil jej ve své rukavici.
20:50
Už hra pokračuje po levice bývalého gólmana Sparty, ten teď nemusí dávat takový pozor, protože druhá útočná formace Medveščaku uháněla směrem ke Svenssonovi.
20:18
Danny Taylor má puk pod svou rukavicí, ale kryl jen pohodlné nahození, takže se spíš jednalo z jeho strany o jistotu, kterou pro sebe chtěl získat.
20:08
Jako první se puku na buly zmocnili domácíí hokejisté, ti kus černé gumy okamžitě nahazovali dopředu. Ale na střelu si ještě musejí nějakou chvíli počkat.
20:01
Je tu začátek druhé třetiny, hráči přijíždějí zpátky ne ledovou plochu. Dočkáme se v prostřední periodě první branky zápasu? Uvidíme!
Střely na branku v první třetině

Medveščak Záhřeb: 8

Spartak Moskva: 5
Více už se toho v první části nestane, zatím na první branku čekáme. Už minimálně jeden gól být na kostce mohl, jenže Spartaku Moskva nebyla trefa uznána jako regulérní. A tak je jasné, že na úvodní oslavy si počkáme minimálně do prostřední periody. V závěru úvodního dějství byli o něco lepší hostující hokejisté.
20:00
19:38
Už jen poslední vteřiny do konce zahajovací dvacetiminutovky, vypadá to, že v první části se gólu nedočkáme.
19:06
Další vhazování pro Spartak Moskva, puk se ale odrazil okamžitě na domácí hokejky a byl z toho velice nebezpečný protiútok Medveščaku, jenž Chorvaté nestačili zužitkovat.
19:00
Máme zhruba minutu do konce úvodní periody a dá se říci, že otěže hry převzali hokejisté v bílých trikotech. Gólman Medveščaku musel vytáhnout další zásah, když zastavoval Baldajeva.
18:25
Domácí už jsou kompletní a oslabení zvládli, přestože měli na mále a už už to vypadalo, že inkasují. Ale hrajame dále bez branek, pískáno je postavení mimo hru.
17:15
Výborná práce Taylora, opět vykopl pravý beton a zároveň dostal puk z brankoviště, čímž se mu podařilo udržet skóre bez branek!
16:07
Je tu trest pro domácího hokejistu Perkoviche, který byl nucen zatáhnout za záchrannou brzdu a fauloval soupeře. Jeho tým si tak zrahraje oslabení a Spartak naopak přesilovku.
15:16
A znovu Taylor v akci, teď je velmi klíčovým mužem svého mužstva, když zastavuje jeden puk za druhým. Tentokráte se jej pokusil překonat z pravé strany Nikoncev, ale trefil jen lapačku ochránce domácí klece.
14:04
Provolněv si našel na pravém křídle dostatek místa na střelu, a také že ji zkusil. Jenže Danny Taylor byl taktéž připraven zakročit, přestože v první třetině zatím moc zákroků na svém kontě nemá.
12:49
Hosté sice branky dosáhli, ale nemohla být uznána, jelikož jeden z hráčů Moskvy byl v postavení mimo hru. Trenéři Spartaku protestují, ale není jim to nic platné.
12:09
Vhazování na modré čáře, domácí se teď několik chvil producírovali kolem zařízení Moskvy, ale nedokázali z toho nic vytěžit.
10:32
Leščenkova dobrá pumelice z dálky, jenže bylo potřeba, aby ji ještě někdo tečoval. A to se nestalo, takže gólman Taylor v pohodě vyrazil kus černé gumy pryč.
10:00
Dobrý únik Bobrova po pravé straně, ale dobře se mu do cesty na poslední chvíli postavil obránce Katic, který zmařil hostující šance na vstřelení vedoucí branky.
09:30
Po dlouhé době Záhřeb v útočném pásmu, jenže zatím zkouší jen pokusy z dálky. Parlett měl volno na ránu, jenže Svensson jeho pokus viděl a nedovolil pro sebe větší problémy.
08:50
Buly proběhlo ve středním pásmu, také v tomto případě uspěli na buly domácí. Jakoby ovšem Chorvaté měli problém s přechodem do útočné periody.
08:28
Delší pasáž bez přerušení, kterou aktuálně můžeme sledovat. Stoa zkoušel projíždět sám útočným pásmem soupeře, jenže potřeboval někoho do kombinace. Ale nikdo se mu v danou chvíli nenabídl.
07:47
Už s znovu hraje a trojice v modrém trikotu to rychle zkoušela přes modrou čáru protiútokem. Jenže Mertl byl příliš daleko od branky na to, aby se pokoušel o nějaké lepší zakončení.
07:33
Hra přerušena, puk skončil mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka. Ještě předtím si dvakrát po sobě zahrál s pukem Danny Taylor, který ukázal, že umí moc dobře zacházet s kotoučem.
05:26
Oba týmy hrají v plném počtu, pokračujeme tedy v pěti na obou stranách a navíc stále bez branek. Aktuálně kus černé gumy za klecí Svenssona.
04:25
Ani jedna strana teď nemá navrch, hráči si spíše přehazují puky z hokejky na hokejku a nevědí, po které straně mantinelu se dostat do pásma. Dobře to ale zkoušel hostující Leščenko se střelou z dálky.
03:31
Do čtyř půjde také celek z druhé strany barikády, Buttler totiž nedovoleně osekával svého soupeře a rozhodčí si toho moc dobře všiml. Takže teď nějakou dobu uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách.
02:55
A další vyhození, tentokráte dokázal hosty osvobodit Kalinin, který si v klidu počkal, až se mu udělá místo na průchod kotouče, až poté kus černé gumy napálil pryč.
02:06
Svensson podržel v pohodě puk v lapačce, střela od Beziny sice šla velmi tvrdě na jeho branku, ale gólman Moskvy na puk dobře viděl, takže neměl problém zasáhnout.
02:02
Spartak začíná první oslabení v zápase v klidu, zatím nemá problém bránit soupeřovy šance a už dvakrát po sobě vyhodil puk přes všechny čáry.
01:38
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min., podražení).
00:25
Už se hraje a jako první puk na své hokejky získali hokejisté Spartaku Moskva, kteří se také hned tlačili dopředu. Ale Záhřeb dokázal velice rychle odvrátit akci.
00:01
Hymny dozněly, hráči se pozdravili, fanoušci zatleskali. Nic nebrání tomu, abychom odstartovali duel mezi Medveščakem a Spartakem.
Oba celky už proti sobě nastupují na modrých čarách, vyslechneme si ruskou a chorvatskou hymnu, pak bude vše připraveno k začátku mače.
Hala potemněla, ledová plocha září modrou barvou a atmosféra se pomalu bude dát krájet. Gólman domácího celku již brázdí brankoviště. Za necelých pět minut bude vhozeno úvodní buly.
Domácí hokejisté už se postupně trousí na kluziště, vycházejí jako první, po nich se dopraví před tribuny i hostující hokejisté v bíločervených trikotech.
Nebude dlouho trvat a hráči se podívají na ledovou plochu. Hala se zaplňuje, diváci natěšení. Čeká nás zcela jistě zajímavá bitva v rámci duelu Kontinentální hokejové ligy.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Hovinen) – Parlett, Bezina, Smith, Katic, Bolduc – Brulé, Hedberg, Butler – Mertl, McMillan, Paré – Co. Genoway, Mahbod, A. Giroux – Smejkal, Glumac, Arkalov – Morrisonn, Perkovich.

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Gilroy, Bondarev, Dyblenko, Kalinin, Provolněv, Högström, Baldajev – Radil, Leščenko, Stoa – Alexandr Vasiljev, V. Berdnikov, Šmoljov – Bobrov, Nikoncev, M. Plotnikov – Bobyljov, M. Potapov, N. Li – Kuvajev..
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Narazí na sebe dva kádry z Východní konference, Medveščak Záhřeb odehraje druhý domácí duel sezóny, v něm vyzve ruský klub Spartak Moskva. Máme se zajisté na co těšit, hráči jsou na úvod soutěže pořádně motivovaní!

Lukáš Radil (SPM) (0 + 0)
Poslední výsledky obou týmů

Medveščak Záhřeb – Nižnij Novgorod (1:6)
Spartak Moskva – Dinamo Riga (4:3)
MEDVEŠČAK ZÁHŘEB

Chorvatská organizace stihla odehrát už čtyři zápasy, tedy dvakrát více než jejich dnešní vyzyvatel z Moskvy. A nutno podotknout, že mančaft s medvědem ve znaku zatím může být vesměs spokojený. Ze zmíněných čtyř měření sil totiž hned tři Záhřeb dokázal dotáhnout do vítězného konce. Postupně vyzrál na Ladu Togliatti, Kazaň a doma uhrál těsnou výhry i s ruským klubem ze Soči. A co víc, už dva skalpy si Medveščak připsal na kluzištích soupeřů, to je slušná bilance na úvod ligy. Jediným přemožitelem Chorvatů se zatím stal Nižnij Novgorod, který však soka pořádně vyškolil. Medveščak 31. srpna podlehl 1:6 a proti Spartaku tedy má co napravovat. V tabulce Západní konference nicméně týmu náleží lichotivá pátá pozice.
SPARTAK MOSKVA

Hokejisté Spartaku Moskva za sebou zatím mají dvě utkání v rámci Kontinentální hokejové ligy 2016/2017, oba zápasy odehráli na domácím kluzišti. Na samotný úvod před svým publikem vyzvali finský Jokerit Helsinky. Finy ale Moskevští přetlačit nedokázali, vstřelili jim pouze jediný gól a další dva inkasovali. To druhé střetnutí už bylo pro Spartak o něco radostnější. Dinamo Riga sice poslalo do sítě ruského klubu tři puky, ale samo čtyřikrát lovilo kus černé gumy ze svatyně. Mužstvo z hlavního města Ruska tedy zvítězilo nad Rigou 4:3. Spartaku aktuálně patří desáté místo v pořadníku Západní konference, ale na rozdíl od ostatních nemá tolik utkání ve sbírce. Jak se celku povede poprvé v sezóně mimo vlastní halu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.