Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Vítězství nakonec Dinamo strhlo na svou stranu, nicméně proti Torpedu se na něj zbytečně nadřelo. Ještě tři minuty před koncem vedlo o dvě branky, avšak závěr absolutně nezvládlo a posadilo soupeře na koně. Naštěstí domácím daleko lépe vyšly samostatné nájezdy, proměnili dva, zatímco hosté ani jeden.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
Autorem vítězné branky je MATT ELLISON.
Ellison dokázal vyzrát na Proskurjakova střelou do horínho růžku.
Daugavinš to zkoušel do horní poloviny branky, trefil však pouze vyrážečku Scrivense.
Stěpanov našel mezírku mezi betony Proskurjakova, který si tenhle prostor vůbec nepohlídal.
Pettersson to myslel možná až moc komplikovaně. I proto z úhlu Scrivense nepřekonal.
Matěruchin kličku hodně pokazil, Proskurjakov si v pohodě poradil.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nám nic zajímavého nepřineslo, tedy snad až na chvilkovou početní výhodu Dinama. Uvidíme, jestli jsou na tom domácí tak dobře, aby zapomněli na to, co se jim stalo v závěru třetiny. Hosté by po psychické stránce možná měli mít navrch.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:32
Oddechový čas pro domácí.
64:32
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Vorobjov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
63:55
Ještě jedna minutka zbývá do konce tohoto prodloužení. Spíše se tenhle extra čas jen dohrává.
62:50
Potapov toho směrem dopředu opravdu moc nevymyslel. Byla to spíše jen taková zkouška, jen takový výlet, jak že to v útočném pásmu vypadá.
62:10
Oba týmy se zatím dopředu moc netlačí. Jako by chtěly rovnou přejít na samostatné nájezdy.
61:00
První minuta prodloužení nenabídla nějakou vážnější situaci. Stadion v Dinamu se stále nemůže oklepat z toho, co se stalo před pár minutami, a je dosti tichý.
60:01
Začalo prodloužení.
Dinamo musí být z této skutečnosti jako opařené. Ještě tři minuty před koncem vedlo o dvě branky, jenže Torpedo stačilo srovnat a vynutilo si prodloužení. Pro hosty je získaný bod doslova zlatým výsledkem. Domácí naopak mohou nadávat sami na sebe, že něco takového vůbec dopustili.
60:00
Třetí třetina skončila.
58:56
Torpedo právě vstřelilo branku!
A nerozhodný výsledek je dovršen. Domácí svému soupeři nabídli bod jako na zlatém podnose a soupeř toho plně využil. Pettersson přihrál na Žerděva, ten ještě chytře vrátil puk za sebe na najíždějícího si DENISE ŠURAKOVA, který zamířil za zmateného gólmana Scrivense. Asistence: Nikolaj Žerděv, Fredrik Pettersson.
58:35
Hosté ještě nesahají k power-play, což je poměrně velké překvapení za tohoto stavu. Dinamo, mohutně povzbuzované svými fanoušky, hodlá vedení ubránit.
58:00
Zahlášeny byly poslední dvě minuty tohoto střetnutí.
57:20
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
57:03
A bude to ještě zajímavé utkání, ne že ne! Scrivens přišel o čisté konto vlastní strašlivou chybou. Za brankou totiž rozehrál puk na Šurakova, který ho předložil před prázdnou bránu a tam ALEXEJ POTAPOV nepohrdl. Asistence: Denis Šurakov.
56:54
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Autorem branky je MATT ELLISON. Dinamo se dostalo do brejku dva na jednoho, který zakončil úspěšnou střelou mezi betony Proskurjakova právě domácí útočník. Rozhodl se zakončit a nepřihrávat a udělal dobře. Asistence: Ilja Šinkevič.
56:30
Čas se hostům netrpělivě krátí. Ashton, Rasskazov, Pettersson, to je nejnebezpečnější útok tohoto utkání. Teď se snaží něco vymyslet na soupeřově polovině.
54:04
Dinamo se výsledek snaží hlavně chránit. Což je pochopitelně ten nejlogičtější tah. Scrivens je nyní pod velkým tlakem, ale odolává.
53:56
53:26
Teď snad ani Scrivens nevěděl, jak tuhle střelu polapil! U pravé tyčky se objevil znovu jeho největší protivník Ashton, jenže ten selhal v koncovce, puk nenadzvedl a trefil jen beton.
53:05
Tady by se opravdu mohl lámat chleba. Tahle přesilovka může být pro celý zápas nakonec jedním z klíčových faktorů.
52:25
Ashton v obrovské možnosti! Ocitl se sám před brankářem Scrivensem, avšak ten výtečně zasáhl svou lapačkou! Domácí muž ve výstroji je dnes mez třemi tyčemi velmi jistý. A svůj tým nyní zachránil.
51:56
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Matt Ellison – 2 min. – sekání).
51:30
Je tomu nakonec tak. Tahle branka Torpedu nemohla být uznána. Úmysl od Žerděva byl zcela jasný.
51:30
Možná že tahle branka nakonec nebude platit. Je totiž pravda, že Žerděv v brankovišti kopl bruslí do puku a od něj se dostal za brankovou čáru. Alespoň tak to vypadá dle opakovaných záběrů.
50:20
Už méně než deset minut má Torpedo na to, aby s výsledkem ještě něco udělalo. Dinamo si zatím hlídá svůj náskok pohotově.
49:03
48:25
Zase hodně bídná početní výhoda od Dinama. Sotva založilo pásmo.
47:30
Zbytečné vyloučení Urakova. Ten při brždění evidentně nahromadil sníh do obličeje Scrivense a rozhodčí ho zaslouženě poslali za katr. Tenhle moment hostům zajisté nepomáhá.
47:03
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Urakov – 2 min., nesportovní chování).
45:46
Dinamo kombinovalo v pásmu soupeře, vše nakonec ale skončilo je nepřesným Ustiněnkovým pokusem. Torpedo směrem dopředu ani zkraje této třetiny nijak nezáří.
44:40
Dinamo se sice nedokázalo prosadit podél levého mantinelu a o puk přišlo, ale soupeř potřeboval vystřídat. Takže Ustiněnko jen podržel touš a počkal.
42:46
A Rasskazov se nyní ve středu pole objevil zcela sám! Ihned z první vypálil, avšak trefil jen beton připraveného Scrivense. Puk se následně odrazil na hokejku Petterssona, jenž trestuhodně přestřelil.
42:00
41:26
Z pravého kruhu nyní vypálil Gragnani, s jeho pokusem ovšem neměl Proskurjakov větší potíže. Pro jistotu v tomhle oslabení schoval puk do své výstroje. Vhazovat se bude po jeho levici.
40:41
Hned dvakrát od modré čáry vypálil Ellison, avšak ani v jednom případě se střela nedostala ke gólmanovi Proskurjakovovi.
40:01
Matěruchin, to je zatím jediný střelec tohoto utkání, v němž druhá třetina jednoznačně patřila Dinamu. Kdyby proměnilo alespoň polovinu svých šancí, možná by byl rozdíl mezi oběma týmy daleko větší. Torpedo musí ve třetí třetině zabrat v útoku, pokud chce z tohoto duelu vydolovat alespoň nějaký ten bod.
Další třetina začne přibližně v 20:05.
40:00
40:00
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ilja Proskurjakov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Kirill Urakov.
39:00
Zahlášena poslední minuta druhé třetiny. Dočkáme se ještě nějakého zajímavého momentu? A že jsme jich ve druhém dějství měli dost.
38:13
Komarov se se Stěpanovem snažili bojovat o puk u mantinelu, Torpedo ale oba brzy zastavilo. Hosté jsou ovšem směrem dopředu hodně marní během druhé třetiny.
36:32
Matěruchin napálil tyčku! To je velká škoda pro Dinamo. Domácí forvard si mohl připsat po své individuální akci druhý gól na své konto, jenže branková konstrukce byla proti.
36:09
35:30
Torpedo má k dispozici svou první přesilovku, zatím jí však nezvládá úplně podle představ. Ostatně ani Dinamo při svých početních výhodách nijak nezářilo.
34:09
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., hrubost).
34:04
Sjomin si sice sjížděl pro přihrávku před branku, ale nedostal jí. Torpedo chvilku hrálo v šesti na ledě, rozhodčí totiž signalizovali vyloučení.
32:40
Dinamo pokračuje v tlaku po komerční přestávce. Ellison nyní u tyčky neměl daleko k tomu, aby procpal puk za záda hodně zaměstnaného Proskurjakova.
31:31
Domácí přetavují tlak asi v zaslouženou branku. Proskurjakov dělal, co mohl, teď už ovšem nemohl nekapitulovat. Ustiněnko vyslal exkluzivní přihrávku ke druhé tyčce, kde ALEXANDRU MATĚRUCHINOVI stačilo puk jen doklepnout vedle betonu svého soka. Asistence: Nikita Ustiněnko, Andrej Stas.
30:46
Proskurjakov se mezi třemi tyčemi hecuje. Tuhle střelu Gavruse z pravého kruhu skvěle vychytal. Ke gólu teď máme opravdu hodně blízko.
30:20
V posledních dvou až třech minutách má územní převahu Dinamo. Torpedo se jeho atakům prakticky jen brání.
29:20
Utkání se nám opravdu začíná dostávat do ostrého tempa. Teď mělo Dinamo dvě velké šance, jenže ani Ellison, ani jeho spoluhráč o pár desítek vteřin později neuspěl.
28:23
Torpedo vyhodilo nyní přes všechny čáry. Předtím si vytvořilo Dinamo poměrně dobrou šanci. Korobov nahazoval, Ellison tečoval a Proskurjakov musel zasahovat. K dorážce se protlačil Kosticyn, jenže z blízkosti také jen trefil hostujícího brankáře.
27:25
Rasskazov hledal před brankou Ashtona, ten se však ke střele nedostal. Obrana Dinama tuhle akci zpacifikovala poměrně rychle.
26:20
Urakov se ocitl v mezikruží úplně sám, jeho soupeř mu na hokejku přímo přihrál! A vyslal pořádně nebezpečnou střelu na bránu. Dinamo odolalo, Scrivens svůj tým zachránil. Torpedo ale jako by v posledních minutách začínalo nabírat obrátky.
25:02
Stěpanov vypálil z vyložené pozice mimo! Tahle akce se dala zakončit lépe. Alespoň kdyby Proskurjakov musel zasahovat.
24:15
Tenhle přechod do pásma hraničil s ofsajdem. Sudí hru nepřerušili, a tak se Sjomin rozhodl vypálit z levého kruhu. Scrivens mezi třemi tyčemi dokázal zasáhnout a schovat puk do své výstroje.
23:18
Urakov vjel do pásma, jeho pokus z levé strany ale nemohl mít šanci na úspěch. O pár chvil později byla hra přerušená, vznikla menší potyčka mezi hráči, neboť na ledě se ocitl Šurakov. Ten nakonec po svých odjel na střídačku.
22:40
Dinamo sice založilo pásmo, zase však spíše jen bojovalo o puk u mantinelu. Torpedo mělo všechny protihráče skvěle pohlídané.
21:40
Teď byli domácí pod obrovským tlakem! Hodně si dovolil Ashton, který se skvělými kličkami vymanil od mantinelu, objel branku a u tyčky vystřelil. K dorážce se pak dostal Pettersson, který trefil jen beton nic netušícího Scrivense. Ani Rasskazov pak na domácího brankáře nevyzrál.
20:25
O první střelu se pokusil hostující Žerděv, jenže trefil jen prvního obránce před sebou. Scrivens mohl být v pohodě.
20:01
Dominují pozorné obrany, což se vlastně dalo očekávat. Oba týmy si prakticky nevytvořily nějakou loženější šanci, jak Scrivens, tak Proskurjakov mají před svými brankami poměrný klid. Svižná první třetina je zkrátka u konce, jako nezaujatí diváci můžeme doufat, že další dvě dějství nám přinesou zlepšení.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
20:00
19:00
Zahlášena byla poslední minuta tohoto utkání.
17:22
Rasskazov se nakonec rozhodl zkusit do pásma vjet sám, na chvilku dostal prostor, pak byl ale ihned zpacifikován.
16:06
Zakázané uvolnění, to je důvod, proč se nyní přerušila hra. Snad až na Kosticynovo dobré dorážení před brankou, po níž domácí forvard trefil boční konstrukci brány, se toho na ledě opravdu nic moc neudálo.
15:50
14:51
Minuta početní výhody je pryč. A situace je vlastně dost obdobná jako během první přesilovky – Dinamo zkrátka vůbec nic nevymyslelo, protože ještě nezaložilo pásmo.
14:10
Ellison mizerně rozehrál přes celou stranu kluziště, čehož soupeř málem využil v rychlý brejk. Obrana Dinama si naštěstí pro něj poradila.
13:50
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sam Lofquist – 2 min., nedovolené bránění).
13:30
Poměrně hezky zabojoval za brankou Žerděv, který sebral puk svému soupeři a vybruslil si k tyčce, nakonec však byl velmi dobře a dle rozhodnutí rozhodčích čistě bráněn, takže ani nevystřelil.
12:10
U puku je Dinamo, Gragnani bude zakládat novou akci. Z tribun se ozývá hlasité "Dinamo, Dinamo..." Atmosféra v Minsku je jako vždy parádní.
11:22
Diváci velmi často pískají, jakmile je jejich hráč sražen či nějak atakován. Sudí ovšem k vyloučením nesahají. Teď se Dinamo vymanilo z menšího tlaku, Znacharenko puk vyhodil do bezpečí.
10:57
Hra je až nyní přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:00
Deset minut je za námi. Hra se vůbec nepřerušuje, oba celky se zatím marně snaží najít cestu za úvodním gólem. Defenzívy obou pracují na výbornou.
08:54
Torpedo je nyní poměrně dlouho v útočném pásmu. Jegoršev nyní nahazoval puk na branku, nebyla to úplně příjemná střela pro Scrivense, nakonec ale zasahovat nemusel.
07:43
Složitě Dinamo zakládá pásmo. Teď se o to pokusil Lisovec, jenž nahodil puk do rohu kluziště a snažil se ho dobruslit, jenže v téhle chvíli nemohl nic stihnout.
07:09
Lisovcova rána z levé strany skončila jen v ochranné síti. První reklamní přestávka je v tuhle chvíli na programu tohoto střetnutí.
06:33
Úvodní minuty tohoto střetnutí nám nabízejí zatím pouze hodně nepřesností. A také dobrou práci obou obran. Což zajisté plně vyhovuje Scrivensovi i Proskurjakovovi.
05:24
04:55
Kosticyn útočné pásmo nezaložil, narazil ve středu pole na postavenou hradbu. Zatím je to ze strany domácích hodně tragická přesilovka.
04:23
A situace v této početní výhodě je stále stejná. Puk je za brankou domácích, teď ho kontroluje gólman Scrivens.
03:53
První pokus o útok Dinamu v této přesilovce nevyšel. Soupeř se v pohodě osvobodil vyhozením puku do bezpečí.
03:24
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kaspars Daugavinš – 2 min., hákování).
02:50
Až nyní je hra poprvé přerušená. Bekhendem zakončoval Stěpanov, byl ovšem příliš blízko, aby Proskurjakova překonal. Hostující brankář pro jistotu schoval puk pod lapačku.
02:30
Pořád se na ledě neudálo něco důležitého, co by stálo za podrobnější zmínku. Zatím je to od obou celků takové rozhárané.
01:29
Obránce Znacharenko nyní vypálil z levé strany, jeho pokus však neměl vůbec dobré parametry. Ne že by byl Proskurjakov vyloženě v pohodě, musel udělat pohyb směrem k puku, ale v pohodě situaci jistil.
00:45
Oba týmy mají zpočátku problémy s rozehrávkou. Ani jeden z gólmanů, a ještě si je představme, tedy Scrivens a Proskurjakov, nemuseli ani jednou zasahovat.
00:01

HC Dinamo Minsk: Scrivens (M. Karnauchov) – Šinkevič, Gragnani, Korobov, Lisovec, Ustiněnko, Znacharenko – S. Kosticyn, Ellison, Klinkhammer – Matěruchin, Stas, Gavrus – Ambožejčik, Kitarov, Pavlovič – An. Stěpanov, N. Komarov, Lopačuk.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – Jegoršev, I. Višněvskij, M. Osipov, K. Vorobjov, Lofquist, Šulenin, Tjuljapkin – Daugavinš, D. Sjomin, Žerděv – Ashton, Rasskazov, Pettersson – V. Kuljomin, Gračjov, A. Potapov – Urakov, D. Iljin, Šurakov.

Rozhodčí: Gamalej, Oskirko – Zacharenkov, Sadovnikov.
V akci bychom mohli vidět pouze jednoho českého krajánka, a to domácího obránce Lukáše Krajíčka. Hostující celek nikoho z našich luhů a hájů nezaměstnává.
Dinamo v posledních několika dnech jako by ztrácelo dech a jeho forma se rapidně rychle dostala do červených čísel. Z posledních sedmi utkání hned pětkrát prohrálo, z toho naposledy doma se Spartakem vysoko 1:5. Torpedo sice nedisponuje nějakou větší šňůrou vítězství, ale jak už bylo zmíněno, většinou neprohrává. Naposledy venku skolilo Rigu 2:1 po samostatných nájezdech.
Pokud-li na sebe oba celky v minulosti narazily, povětšinou vítězilo domácí mužstvo. Bylo tomu tak osmkrát z posledních dvanácti případů. Stejně jako například v posledních třech vzájemných duelech i nyní se čeká hodně vyrovnaný souboj. Kurzy sázkových kanceláří jsou logicky značně vyrovnané.
Dinamo Minsk je aktuálně na sedmé pozici a co nejdříve by si rádo pojistilo postavení zaručující play-off. Proti Torpedu Nižnij Novgorod ho ovšem nečeká vůbec snadná práce. Tenhle klub drží třetí příčku v Západní konferenci za dosud suverénním Petrohradem a CSKA Moskva a letos ze 23 zápasů prohrál jen sedmkrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.