Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
Domácí odvolali brankáře, nyní to zkouší v šesti.
57:58
Domácí neproměnili další početní výhodu, hostující celek hraje v plném počtu.
56:32
Alexandr Lazušin kryje další domácí střelu. Hra je přerušena, buly před jeho brankou.
56:15
Domácí hráč dostal kotouč na modrou čáru, jeho střela minula branku asi tak o metr.
55:58
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ansel Galimov – 2 min., vražení na hrazení).
55:00
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části třetí třetině, dvoubrankové manko domácích stále platí a je aktuální.
54:35
Hostující celek těžkou pozici zvládl. Dokázal ubránit přesilovou hru soupeře. Dinamo Moskva tak hraje v plném počtu. Domácím už mnoho času na snížení a případné vyrovnání nezbývá.
53:00
Další přesilová hra pro domácí celek. Díky vyhranému vhazování se rychle Nižněkamsk dostal do útočného pásma, kde roztáčí kolotoč.
52:35
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Konstantin Gorovikov – 2 min., hákování).
51:23
Hostující celek hraje nyní dobře takticky, kontroluje hru a nedává soupeři prostor pro zakončení.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Pokud by padla branka, hra by dostala nový náboj, který by byl opravdu vhodný.
47:32
Celkem v pohodě se hostující celek ubránil, nyní hraje v plném počtu. Neftěchimik bojoval, snažil se, ale přesilovku proměnit nedokázal.
47:00
Přesilovou hru nehrají domácí špatně, ale do zakončení se ne a ne dostat.
45:32
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Konstantin Gorovikov – 2 min., nedovolené bránění).
44:30
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Zároveň ale není k vidění mnoho střel či zajímavých akcí.
43:00
Tři minuty hry ve třetí třetině jsou pryč. Na ledě nesledujeme atraktivní hokejové představení.
41:16
Alexej Sopin se dostal ke střele od modré čáry. Kotouč mu však v rozhodující chvíli sjel z hole, a tak je z toho spíše nahození před branku.
40:36
Začala třetí třetina zápasu, ve kterém jsme zatím viděli čtyři branky. Jednou se prosadili domácí, třikrát hosté.
40:01
40:00
39:53
Dinamo právě vstřelilo branku!
Gól v přesilové hře. Jegor Dugin se pokusil o střelu. Byla z toho přihrávka na volného MAXIMA KARPOVA, který měl už snadnou práci. Odrazil kotouč od brankáře za brankovou čáru. 3:1 pro Dinamo. Asistence: Jegor Dugin.
39:00
Přesilovou hru mají k dispozici hosté, probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:50
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ivan Lekomcev – 2 min.).
38:16
Ivan Lisutin výborně vychytal Ansel Galimov ve vyložené gólové pozici. Proti střelci nastavil rukavici a hráč Dinama mu ji vyloženě trefil.
37:00
Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty, hostující celek má nyní hru pod kontrolou a hraje hodně takticky.
36:27
Dan Sexton ujel z trestné lavice, přijal přihrávku od spoluhráče a řítil se sám na branku. Rameny naznačil pohyb, kotouč si připravil pro střelu. Brankáře Dinama překonat nedokázal, maskovaný muž dokonale přečetl jeho úmysly.
36:14
Alexej Cvetkov dlouho čekal na ideální rozestavení spoluhráčů. Nakonec jej o puk připravil obránce.
35:25
Polovina přesilové hry je pryč. Hostující celek má hru pod kontrolou, ale nemůže se dostat do střeleckých pozic. Domácí čtveřice se velmi dobře brání.
34:25
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dan Sexton – 2 min., vysoká hůl).
33:57
Tato pasáž hry nenabízí mnoho zajímavých hokejových momentů, které by zvedly fanoušky ze sedadel. V poklidném tempu, bez šancí, bez střel, se dohrává druhá třetina.
32:23
Osobních soubojů začíná přibývat. Některé z nich se pohybují hraně pravidel, možná i za ní. Sudí vše zatím řeší důraznou domluvou.
31:30
Podle oficiálních informací sleduje tento duel přímo v hledišti 5 000 hlučných diváků.
30:40
Přesilová hra domácích se blíží ke svému konci. Moskva se velmi dobře brání, nenechává soupeři prostor pro zakončení.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Dinamo Moskva vede o jednu branku. Nyní se musí bránit v oslabení.
29:40
Hostující tým velmi dobře brání. Domácí se přes dobrou obranu nemohou prosadit stabilněji v útočném pásmu.
28:57
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Alexej Cvetkov – 2 min., hákování). Přesilovou hru tak mají k dispozici domácí hokejisté, kteří se pokusí o vyrovnání.
27:00
Čas ubíhá hodně rychle, v této třetině nevidíme tolik gólových šancí jako v té první. Oba celky nehrají žádný hurá hokej, ale spíše preferují taktickou hru.
25:40
Jevgenij Rjasenskij dokázal vystřelit, i když byl tísněn. Jeho rána byla obráncem ztečovaná do ochranné sítě nad brankou.
25:00
Pět minut hry z druhé třetiny je pryč. Alexandr Osipov byl blízko vstřelení branky, ale domácí gólman ho ve výborné pozici vychytal. Nechybělo mnoho a Moskva vedla o dvě branky.
24:30
Hostující celek má více ze hry, nyní přebírá otěže nad zápasem. Domácí se tak tak brání.
23:31
Ivan Lisutin byl pozorný a dokázal si poradit s dalším střeleckým pokusem. Útočník stál na modré, dostal přihrávku a vystřelil tvrdou ránu. Maskovaný muž byl pozorný.
22:46
Sledujeme rychlý hokej, který nabízí mnoho zajímavých zákroků gólmanů či osobních soubojů.
21:10
Ivan Lisutin na druhé straně musel zasahovat po střele od modré čáry. Výborně dokázal maskovaný muž vyhodnotit situaci a se střelou si poradil.
20:36
Atraktivní duel pokračuje druhou třetinou. Optickou převahu domácí celek, který se snaží vyrovnat. Alexandr Jerjomenko měl plné ruce práce, ale dokázal si poradit.
20:01
První třetina nabídla tři branky. Hosté se dostali do vedení. Domácí tým se pak dočkal vyrovnání. Dinamo Moskva si vedení vzalo zpět na svou stranu, v předbrankovém prostoru se po nepřehledné situaci prosadil Maxim Karpov.
20:00
19:00
Hlasatel ohlásil poslední minutu hry v první třetině.
17:32
Aleksej Makljukov vystřelil od modré čáry. Kotouč Martinš Karsums posunul na volného MAXIMA KARPOVA, který posílá hostující celek dvě a půl minuty před koncem první třetiny do vedení. Asistence: Martinš Karsums, Aleksej Makljukov.
16:20
Sledujeme finální fázi první třetiny. Obrázek hry je už nějakou dobu stejný. Domácí hokejisté jsou opticky aktivnější, vyhrávají osobní souboje. Dělají všechno pro to, aby vstřelili rozdílovou branku. Proti je pochopitelně obrana soupeře v čele s gólmanem.
15:24
Domácí jsou nyní, po vstřelené brance, aktivnější, snaží se přidat další gól a získat vedení na svou stranu.
14:00
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí tým se z ničeho nic dočkal vyrovnání. Dan Sexton našel před brankou stojícího MAXIMA BEREZINA, který si dokázal poradit s brankářem. Neftěchimik vyrovnává stav zápasu. Asistence: Dan Sexton.
13:21
Sledujeme pasáž hry, která mnoho šancí nenabízí, nicméně se diváci zcela jistě nenudí. K vidění je totiž velké množství osobních a bruslařských soubojů.
Alexandr Lazušin si připisuje velmi důležitý zákrok, proti střelci se dokázal přemístit. Zmenšil tak střelecký úhel. Výborné čtení hry od maskovaného muže.
11:35
Šest střel na branku nabídl tento zápas. Juuso Hietanen se dostal do výborné střelecké pozice, brankáře ale překonat z bezprostřední blízkosti nedokázal.
10:39
Vyloučený hráč je na ledové ploše, Nižněkamsk hraje v plném počtu.
10:10
Hosté hrají přesilovou hru dobře, jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Brankář nyní zasahovat nemusel, kotouč šel mimo.
08:39
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., nedovolené bránění).
08:00
Viděli jsme zatím šest střel na branku. Čtyři vyslal domácí celek, dvě hosté. Z toho se jeden pokus ujal.
07:40
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka. Domácí kouč si svolal hráče k sobě a vysvětluje jim taktiku, s jakou by měli vyrukovat na soupeře.
06:33
Maxim Karpov se vrací do hry, hostující celek hraje v plném počtu.
05:20
Domácí hrají přesilovou hru dobře, snaží se vyrovnat. Hostující gólman má hodně práce, zatím si se třemi střelami dokázal poradit.
04:33
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Martinš Karsums – 2 min., vražení na hrazení).
04:20
První střelu na branku registrují také hráči domácího celku. Jmenovitě to byl Igor Polygalov, kdo prověřil připravenost brankáře Moskvy.
02:30
Úvod zápasu je hodně poznamenaný vstřeleným gólem Dinama. To je momentálně aktivnější.
01:35
Hosté se dostávají do vedení. Domácí brankář nestačil na střelu MAXIMA KARPOVA, který otevírá skóre zápasu. Asistence: Jegor Dugin.
01:15
Prvním střelcem na branku je hostující Maxim Karpov. S jeho pokusem si dokázal domácí brankář s klidem poradit.
00:30
Domácí celek je od úvodního vhazování aktivnějším celkem. Snaží se na svého soupeře vlétnout a vstřelit úvodní branku zápasu.
00:01
Následuje hymna.
Zápas za malý moment začne.

Neftěchimik Nižněkamsk: Chakimov (Lisutin) – Lekomcev, Rjasenskij, Berezin, Bryncev, Ljamin, Ščitov, Fazylzjanov, Ogurcov – Sexton, Gynge, Sallinen – Koňkov, Jakimov, Polygalov – D. Makarov, P. Kulikov, K. Makarov – Chajrullin, Kitarov, Stas.

Dinamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – A. Osipov, I. Nikulin, Robinson, Barancev, Makljukov, Hietanen – A. Galimov, Gorovikov, Tarasov – Kokujov, Rybakov, Sopin – Karsums, Dugin, Karpov – Podšendjalov, Cvetkov, Fjodorov.

Rozhodčí: Andris Ansons, Viktor Gashilov – Pyotr Alyoshin, Alexander Nesterov.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Neftěchimik Nižněkamsk

Na soupisce týmu nefiguruje ani jeden český či slovenský hokejista.

8.9.2016 Kazaň – Din. Moskva 4:1
6.9.2016 Togliatti – Din. Moskva 2:1 sn.
4.9.2016 Din. Moskva – Omsk 2:3 sn.
DINAMO MOSKVA

Oproti domácím patři hosté k největším favoritům celé ligy a na začátku sezóny se jim daří plnit očekávání. Z osmi zápasů má Dinamo hned pět vítězství a 16 bodů, což je druhý nejvyšší zisk v rámci Západní konference. Každopádně se ale moskevská mašina poněkud zadrhla. Z posledních tří zápasů má totiž Dinamo jen dva body za dvě prohry po samostatných nájezdech a dnes by už potřebovalo zabrat.

Kanadské bodování týmu

Alexej Sopin 5 (2+3)
Mat Robinson 5 (1+4)
Alexander Rybakov 5 (1+4)
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Po několika nepříliš úspěšných sezónách se Neftěchimik letos konečně bude chtít prodrat do playoff a úvod letošního ročníku není vůbec špatný. Momentálně jsou totiž domácí s devíti body na sedmé příčce Východní konference a jsou tedy těsně v lepší polovině konference. Ale pozor! Na svém kontě má Nižněkamsk jen jednu výhru v řádné hrací době a hned třikrát musel rozhodnout až v prodloužení či samostatných nájezdech. Velkým trnem domácích je pak ofenzíva, která zatím nastřílela jen dvanáct branek.