Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes sice vedli 2:0 po gólech Andreje Sergejeva. Hosté ale dokázali vyrovnat a to když se ve třetí třetině prosadili Joensuu a Anttila. Rozhodnout tak museli samostatné nájezdy, ve kterých byli lepší domácí a do tabulky si tak připisují dva body.

Střely na branku: 38 – 33
V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
64:44
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Nikita Ščitov – 2 min., podražení).
63:31
Kotouč se momentálně pohybuje z jedné strany kluziště na druhou. V prodloužení jsme zatím žádnou vyloženou šanci nezaznamenali a vypadá to, že dnes uvidíme nájezdy.
62:19
Jde vidět, že oba týmy už nemají mnoho sil a prodloužení tak probíhá v poměrně pomalém tempu.
61:28
Jaakola se dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus však zablokoval jeden z obránců.
61:11
Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
60:48
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
60:25
Pětiminutové prodloužení ve čtyřech na obou stranách začalo.
60:01
Začalo prodloužení.
Třetí třetina nerozhodla a na řadu tak přichází prodloužení, případně nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:52
Jokerit právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají na 2:2! Jaakola napřáhl ke střele z mezikruží. Jeho pokus Kolppanen vyrazil pouze k MARKU ANTTILOVI a ten se střelou do prázdné branky nemýlil. Asistence: Topi Jaakola a Sakari Salminen.
59:42
Oddechový čas pro domácí.
59:41
Velká skrumáž před Kolppanenem, ale kotouč v brance nekončí! Kolppanen ho našel jako první a schoval ho pod svou lapačkou.
59:19
Jensen se dostal ke střele z mezikruží, ale branku přestřelil.
59:10
Hosté to zkoušejí v šesti!
59:03
Oddechový čas pro hosty.
59:02
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Kolppanenem.
58:21
Domácí drží kotouč na svých holích, ale dopředu se jim příliš nechce.
58:00
Právě se rozeběhli poslední dvě minutky třetí třetiny.
57:48
57:14
Hostům se podařilo vyhodit a mohou tak jít v klidu vystřídat.
56:24
Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Helenius však zatím odolává.
55:50
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hákování).
55:18
Hosté teď dostali větší chuť do hry a momentálně svého soupeře přehrávají.
54:30
Hosté vzápětí snižují na rozdíl jedné branky! Salminen našel skvělou přihrávkou zpoza branky JESSEHO JOENSUUA a ten se střelou do horní poloviny branky nemýlil. Asistence: Sakari Salminen.
53:38
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Tak domácí nakonec tuto dlouhou přesilovku využívají a dostávají se do dvoubrankového vedení! ANDREJ SERGEJEV dostal nabito na modrou čáru a svou tvrdou střelou k levé tyči nedal Heleniusovi sebemenší šanci. Asistence: Dmitrij Makarov a Dmitrij Ogurcov.
53:03
Hosté zatím tuto přesilovku brání velmi dobře a svého soupeře příliš nepouštějí do šancí.
52:34
Domácím už zbývají "pouze" dvě minuty z té jejich čtyřminutové přesilovky.
52:25
Jakimov vyzkoušel pozornost brankáře ne příliš povedenou střelou od modré. Helenius kotouč v pohodě chytil do své lapačky.
51:48
D. Makarov vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Trefil však pouze jednoho z clonících obránců.
51:21
Hostům se podařilo vyhodit kotouč z vlastní třetiny.
51:03
Domácí se zatím nemohou dostat s kotoučem do útočného pásma.
50:44
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Igor Polygalov – 5 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Huhtala – 5 min., hrubost).
50:44
50:28
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Roope Talaja – 2 + 2 min., vysoká hůl).
49:02
Anttila zajímavě vypálil z pravého kruhu. Kolppanen však jeho pokus dokázal vyrazit svou vyrážečkou mimo tři tyče.
48:18
47:46
Hishon vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.
46:50
Hosté kombinují s kotoučem v útočném pásmu. Ke střele se však zatím neodhodlali.
46:17
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., nedovolené bránění).
45:49
45:05
Až teď se dostali domácí ke dvěma střelám od modré. Ani jedna však Heleniuse nijak zvlášť neohrozila.
44:35
Domácím se zatím tato přesilovka vůbec nedaří, neboť se zatím ani na malou chvíli neudrželi s kotoučem v útočném pásmu.
43:59
Mäki v oslabení vyvezl kotouč z vlastní třetiny a následně ušetřil pro svůj tým pár vteřinek.
43:49
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Michael Keränen – 2 min., příliš mnoho hráčů).
43:23
Kulikov se dostal ke kotouči v mezikruží. Jeho následný střelecký pokus však skončil těsně vedle levé tyče.
42:54
Jaakola vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho slabý pokus však nenadělal Kolppanenovy větší potíže.
41:57
Marko Anttila a Nikita Ščitov se poprali ve středním pásmu a oba tak dostávají pětiminutový trest.
41:57
41:41
Chairullin se dostal ke střele z pravého kruhu. Heleniuse však překonat nedokázal.
41:09
O'Neill se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči dokázal Kolppanen s menšími problémy chytit.
40:35
Domácí si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a ke kotouči se tak dostávají hosté.
40:05
Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:42.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme se už dočkali první branky, ale k té až za chvíli. Hosté se stejně jako v první třetině dostali do slibné šance v samém začátku, když se dostal ke kotouči v mezikruží Regin, ale jeho pokus dokázal Kolppanen skvělým zákrokem chytit. Zhruba o tři minutky později se hosté dostali do další slibné šance a to když se dostal ke střele z pravého kruhu Salminen. Branku však těsně přestřelil. V čase 26:44 ujel obránců Konkov, ale na Heleniuse nevyzrál. Zhruba o tři minutky později jsme se dočkali první branky dnešního utkání a to když se dokázal střelou od modré čáry prosadit Andrej Sergejev. V polovině druhé třetiny ale mohli hosté vyrovnat, když střelu Genowaye od modré ještě tečoval O'Neill, ale bohužel pro hosty těsně vedle. Zhruba pět minut před koncem periody mohli domácí zvýšit svůj náskok. D. Makarov se s kotoučem dostal podél pravého mantinelu až před Heleniuse, ale překonat ho nedokázal. Domácí tak vedou po dvou třetinách 1:0. Hosté budou muset tedy ještě více zabrat, aby ještě dokázali něco s tímto výsledkem udělat.

Střely na branku: 21 – 22
40:00
39:18
Genoway vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho sražený pokus však skončil v lapačce připraveného Kolppanena.
39:00
Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.
38:02
Jeden z hostujících hráčů pouze nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho ujal jeden z obránců.
37:30
36:56
Domácí se momentálně nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu.
36:27
Hostům se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma a pohodlně tak mohou jít vystřídat.
35:48
Ščitov napřáhl ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus však dokázal Helenius vyrazit do rohu kluziště.
35:32
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., hákování).
35:07
D. Makarov se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Heleniuse. Toho však následně nedokázal překonat, neboť kotouč poslal těsně vedle levé tyče.
34:02
Jaakola vyslal na branku backhandovou střelu z pravého kruhu. Ta však nenadělala Kolppanenovi větší potíže.
33:26
Genoway poslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus ještě tečoval před Kolppanenem O'Neill, ale bohužel pro hosty pouze vedle levé tyče.
32:59
O'Neill si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až ho o něj připravil jeden z obránců.
32:28
Komerční přestávka.
32:16
Wirtanen se dostal ke kotouči v pravém kruhu. Jeho následný střelecký pokus se mu však vůbec nepovedl a kotouč tak skončil mimo tři tyče.
31:29
Domácí po vstřelené brance dostali ještě větší chuť do hry a momentálně svého soupeře přehrávají.
30:10
29:07
Domácí se dostávají do vedení! ANDREJ SERGEJEV se dostal ke střele od modré čáry. Těsně před Heleniusem ještě stínoval jeden z jeho spoluhráčů a tak Helenius nic neviděl a kotouč skončil v síti. Asistence: Dan Sexton a Igor Polygalov.
28:35
Ogurcov vyslal na branku tvrdou střelu od modré čáry. Trefil však pouze jednoho z obránců.
27:26
Rissanen poslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus dokázal Kolppanen vyrazit pouze ke Keränenovi, ale ani on z následné dorážky nedokázal překonat Kolppanena.
26:54
26:44
Konkov se dostal do samostatného úniku. Na Heleniuse však nevyzrál!
26:31
Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
25:56
Sallinen se snažil překonat brankáře střelou z levého kruhu. Helenius však neměl žádný problém s jeho příliš nepovedenou střelou.
25:32
25:24
Talaja se opět dostal ke střele. Tentokrát z pravého kruhu, ale Kolppanena překonat nedokázal.
24:50
Talaja vyslal na branku střelu z mezikruží. Jeho pokus však dokázal srazit jeden z obránců do ochranné sítě.
24:44
Genoway se dostal ke střele z pravého kruhu. Brankáře však překonat nedokázal.
24:22
Hishon se snažil překvapit brankáře střelou z velkého úhlu. Kolppanen se však překvapit nenechal a kotouč dokázal v pohodě vyrazit mimo tři tyče.
23:46
Berezin vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho střelecký pokus však skončil nad brankou.
23:14
Salminen se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus mířený do levého horního růžku branky však skončil těsně nad ní!
22:31
Wirtanen vyslal na branku střelu od modré. Svým střeleckým pokusem však trefil pouze jednoho z obránců.
21:25
Niemi hledal přihrávkou z levého kruhu před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Tam se však nikdo z nich nenacházel a hrát tak mohou domácí.
20:49
20:29
Regin se dostal ke kotouči v mezikruží. Následně napřáhl ke střele, ale jeho tvrdý pokus mířený k levé tyči dokázal Kolppanen skvělým zákrokem chytit.
20:05
Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:50.
První třetina je za námi. V první třetině jsme bohužel žádnou branku neviděli, ale byli jsme svědky hned několika dobrých šancí. Ihned v úvodu zápasu se dostal do samostatného úniku Salminen, ale překonat Kolppanena nedokázal. Poté nedokázal zužitkovat skvělou přihrávku Jakimova Korotkov. V čase 08:03 se dostal k odraženému kotouči Kitarov, ale svým následným střeleckým pokusem trefil pouze tyč. V polovině první třetiny se dostal do samostatného úniku Kitarov, ale na branku vystřelil příliš brzo a tak Helenius kotouč dokázal v pohodě vyrazit mimo tři tyče. V samém závěru první třetiny měl ještě velkou šanci O'Neill. Místo střely však volil nesmyslně ještě přihrávku na což doplatil a stav utkání je tak po úvodní periodě stále bezbrankový.

Střely na branku: 11 – 7
20:00
19:14
O'Neill se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Kolppanenem. Místo střely však volil ještě přihrávku, což neměl dělat, neboť se mu přihrávka vůbec nepovedla a ke kotouči se tak dostávají domácí.
19:00
Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.
18:26
18:03
Kotouč po teči jednoho z hostujících hráčů skončil mimo kluziště. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
17:32
Hosté si však mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
16:52
Jeden z domácích hráčů pouze odevzdal kotouč na hokejku jednoho z protihráčů a vrhnout se do útoku tak mohou hosté.
16:03
Rissanen vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus však skončil mimo tři tyče.
15:13
Lajunen pouze nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho ujal jeden z obránců.
14:35
14:34
Chairullin se dostal ke střele zcela osamocen z mezikruží. Jeho pokus mířený doprostřed branky však nenadělal Heleniusovi větší potíže.
14:09
Talaja pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně celá jeho pětka jela střídat.
13:46
12:35
Sergejev se dostal ke kotouči v mezikruží. Ke střele se však už nedostal, neboť mu to nedovolil jeden z obránců.
11:44
Kitarov se řítil s kotoučem sám na branku. Se střelou se však příliš ukvapil a Helenius tak neměl problém kotouč vyrazit mimo tři tyče.
11:18
Regin se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až ke střele z levého kruhu. Jeho pokus mířený k přední tyči dokázal Kolppanen v pohodě chytit.
11:02
10:24
Sexton zkusil překvapit brankáře střelou z velkého úhlu. To se mu však vůbec nepovedlo, neboť Helenius byl připraven u své pravé tyče.
09:48
Až nyní se jim to povedlo, tak uvidíme co vymyslí.
09:24
Domácí se zatím vůbec nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu.
09:03
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
08:48
Kotouč po střele jednoho z domácích hráčů od modré skončil pouze v lapačce brankáře Heleniuse.
08:03
Kitarov se dostal k odraženému kotouči v pravém kruhu, ale následnou střelou z první trefil pouze tyč soupeřovy branky!
08:02
08:01
Jakimov našel skvělou přihrávkou od modré v levém kruhu úplně volného Korotkova. Ten však střelou z první trefil pouze přesunujícího se Heleniuse.
07:29
Sexton se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho pokus však skončil vedle pravé tyče.
06:30
Domácí si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a kotouč tak skončil až za brankou soupeře.
06:07
Kotouč opustil kluziště a vhazovat se tak bude po pravici Heleniuse.
05:40
Niemi poslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus však srazil jeden z obránců do ochranné sítě.
05:18
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Heleniusem.
04:18
Sallinen vyzkoušel pozornost Heleniuse střelou z levého kruhu. Helenius si však prostor u své levé tyče pohlídal a kotouč tak vyrazil do rohu kluziště.
03:39
Domácí se nachvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu. Poté však přišla nepřesná přihrávka jednoho z nich a kotouč tak přistál pouze na hokejce jednoho z obránců.
02:59
Wirtanen pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně se k němu dostal pouze jeden z obránců.
02:33
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
02:07
Lajunen se dostal na druhé straně kluziště ke střele od modré čáry. Jeho přízemní pokus dokázal Kolppanen vyrazit mimo tři tyče.
01:32
Bryncev napřáhl ke střele od modré čáry. Trefil však pouze jednoho z obránců.
00:29
Salminen se ihned na začátku zápasu dostal do samostatného úniku. Jeho backhandovou kličku však dokázal Kolppanen svým pravým betonem vyrazit mimo tři tyče.
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a momentálně s kotoučem kombinují ve vlastní třetině.
00:01
Arénou nyní znějí hymny Finska a Ruska.
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Kolppanen) – An. Sergejev, Rjasenskij, Berezin, Bryncev, Ščitov (C), Kuzmin, Ogurcov – Sallinen, Sexton, Polygalov – P. Kulikov, D. Makarov, Koňkov – Kitarov, Stas, Chajrullin – Jakimov, K. Makarov, Korotkov.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Ch. Genoway, A. Kulda, Jaakola, Rissanen, Lajunen, Jensen, Rautanen – Salminen, Joensuu, Regin (C) – Huhtala, O'Neill, Hishon – Niemi, Anttila, Keränen – Mäki, Wirtanen, Mäkinen – Talaja.

Rozhodčí: Konc, Beljajev – Metalnikov, Sirotkin.
Poslední 3 vzájemná utkání

Jokerit – Nižněkamsk 6:5 po prodloužení
Nižněkamsk – Jokerit 0:3
Nižněkamsk – Jokerit 5:7
Jokerit Helsinky

Jokerit se momentálně nachází v tabulce Západní konference na osmé příčce s osmnácti body. Po jedenácti odehraných zápasech má na svém kontě 5 výher, 1 výhru po nájezdech, 1 prohru po nájezdech a 4 prohry. Venku zatím odehrál sedm zápasů, ze kterých 4x vyhrál a 3x prohrál.

Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk se momentálně nachází v tabulce Východní konference na dvanácté příčce se čtrnácti body. Po dvanácti odehraných zápasech má na svém kontě 2 výhry, 4 výhry po prodloužení či nájezdech a 6 proher. Na domácím kluzišti zatím odehrál pět zápasů, ze kterých 1x vyhrál, 3x vyhrál po prodloužení či nájezdech a 1x prohrál.

Chabarovsk – Nižněkamsk 4:1
Kunlun – Nižněkamsk 2:1
Nižněkamsk – Jaroslavl 2:1
Nižněkamsk – Chabarovsk 2:1 po nájezdech
Nižněkamsk – Dyn. Moskva 1:3
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové soutěže KHL mezi Neftěchimikem Nižněkamsk a Jokeritem Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.