Slovenská stopa v utkání

Tomáš Marcinko (KRS) 0+0, 6 střel, čas na ledě 18:09
Statistiky: Střely: 67-80; Střely na bránu: 34-46; Vhazování: 15-26; Zablokované střely: 20-23; Hity: 12-21; Fauly: 6-5; Trestné minuty: 12-24.
Nižněkamsk vedl po čtyřiceti minutách čtyřbrankovým rozdílem a zdálo se, že snadno dokráčí pro vítězství. Jenže hráči Kunlunu vstoupili do poslední části jako vyměnění a třemi góly v řadě se dokázali vrátit zpět do hry. Na poslední a nakonec vítězný gól Nižněkamsku ze druhé třetiny v podání Pavla Kulikova, který se prosadil po nádherném bekhendovém blafáku, už ale odpovědět nedokázali. Konečný výsledek fantastického a nakonec dramatického utkání. Neftěchimik Nižněkamsk 4 Kunlun Red Star 3.
59:58
Tuuka Mäntylä a Dan Sexton byli pouhé dvě sekundy před koncem zápasu vyloučeni za hrubost, respektive nedovolené bránění, na výsledku už to ale nic nezmění.
59:58
59:52
Dnešní utkání sleduje 5000 diváků.
59:52
Linus Videll se sice ocitl ve středu útočného pásma proti trojici protihráčů, přesto ale vypálil a donutil Villeho Kolppanena k zákroku! Ten byl ale připraven a puk ukryl ve svém náručí.
58:45
Arťom Zagidulin opustil svou bránu a Kunlun to zkouší ve hře bez brankáře! Dokáží hráči čínského týmu vyrovnat?
58:43
Tomáš Marcinko byl důrazně odstaven od puku a skončil na ledě. K dorážce se poté snažili prodrat Chad Rau a Max Wärn, ani jeden z nich ale z blízkosti Villeho Kolppanena nepřekonal!
58:00
Do konce dnešního zápasu zbývají odehrát 2 minuty.
57:31
Geoffrey Kinrade si srovnal na vrcholu levého kruhu pro vhazování puk na hůl a poté ho nahodil směrem k přední tyči, tam ho ale nedokázal žádný z jeho clonících spoluhráčů tečovat a Arťom Zagidulin puk ukryl ve své výstroji.
56:51
V první chvíli to vypadalo, že se bude vylučovat. Hra ale nakonec byla přerušena kvůli postavení mimo hru, kterého se dopustili hokejisté čínského klubu.
56:23
Chad Rau byl zřejmě tím hráčem, který nabral na levém křídle rychlost a z kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější pravé tyči, jenže Ville Kolppanen předvedl skvělý zákrok a lapačkou puk dokázal vyrazit!
55:51
Hokejistům Nižněkamsku se navíc nyní nepodařilo rozehrát a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Villem Kolppanenem.
53:23
Vyloučený Brett Bellemore je zpět na ledové ploše a Kunlun má stále šanci na dovršení úžasného comebacku.
51:22
Brett Bellemore si počínal v obranném pásmu neobezřetně a za podražení si půjde sednout podruhé v zápase na trestnou lavici.
50:31
Kunlun vytvořil před domácí bránou velký závar a zavánělo to vyrovnávacím gólem, žádný ze tří hráčů ale puk nedokázal dobře zasáhnout a brankář Ville Kolppanen zasahovat nemusel!
49:16
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Max Wärn napřáhl v blízkosti modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou Ville Kolppanen nedokázal udržet, a JOONAS JÄRVINEN volný puk vpádu dorazil do prázdné brány. Kunlun vstřelil v řadě tři góly a nyní prohrává pouze o jednu branku! Asistence: Max Wärn a Tuuka Mäntylä.
48:58
Igor Polygalov u mantinelu stáhl zezadu k zemi zápasnickým chvatem Miika Lahtiho a daroval hostům další přesilovou hru.
47:29
Hokejisté čínského týmu vstoupili do závěrečné části jako vyměnění a předvádí diametrálně odlišný výkon.
46:56
Chad Rau byl sice za bránou podražen, přesto ale v pádu dokázal puk holí posunout na MIIKA LAHTIHO, který z levého kruhu pro vhazování nad pravým betonem Villeho Kolppanena zamířil bez přípravy k přední tyči a dostal Kunlun na dostřel dvou branek. Asistence: Chad Rau.
45:50
Kunlun se konečně v dnešním zápase dokázal prosadit, jenže stále prohrává o tři branky.
44:51
Sean Collins krásně přenesl hru zleva doprava a LINUS VIDELL v blízkosti pravé tyče uklidil puk bez přípravy do odkryté části brány. Asistence: Sean Collins a Zach Jüe.
43:55
Brett Bellemore se snažil Konstantinovi Makarovovi znesnadnit zakončení, což se mu podařilo, ale pouze za cenu sekání.
43:53
Konstantin Makarov mohl v oslabení vstřelit svůj druhý gól v zápase, jenže jeho blafák do forhendu mu nevyšel podle jeho vlastních představ, když puk nedokázal v blízkosti pravé tyče zvednout nad levý beton Arťoma Zagidulina!
42:58
Maxim Berezin v blízkosti levé tyče své brány zvedl hůl příliš vysoko a zasáhl do obličeje Igora Veličkina, který musí být na střídačce ošetřován.
42:52
Tchien-siang Sia byl zřejmě tím hráčem, který zkusil vypálit z levého kruhu pro vhazování pod horní tyč, Ville Kolppanen byl ale připraven a hru po dalším spolehlivém zákroku přerušil.
41:15
Nejistý Arťom Zagidulin si nadvakrát dokázal poradit s nebezpečným nahozením Nižněkamsku a hru přerušil.
40:15
Kunlun vstoupil do závěrečné části utkání se čtyřbrankovým mankem a musel by se stát zázrak, aby zápas otočil.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 50-42; Střely na bránu: 24-23; Vhazování: 4-13; Zablokované střely: 14-18; Hity: 11-17; Fauly: 4-3; Trestné minuty: 6-18.
Třetí třetina začne přibližně v 19:45.
Andrej Makarov po přestávce inkasoval během necelých tří minut dva góly, když ho překonali Konstantin Makarov a Richard Gygne. To už bylo pro realizační tým čínského klubu moc a místo Makarova se postavil mezi tři tyče Arťom Zagidulin, ani on ale dnes čisté konto neudrží, protože krátce po vystřídání ho překonal nádherným bekhendovým blafákem Pavel Kulikov. Skóre po druhé třetině. Neftěchimik Nižněkamsk 4 Kunlun Red Star 0.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:55
Domácí vytvořili v přesilové hře obrovský zámek a vzápětí přišla tvrdá střela od modré čáry, následný pokus z levého křídla ale pozorný Arťom Zagidulin vyrážečkou vyrazil do rohu ledové plochy!
36:05
Max Wärn měl zřejmě nemístné protesty a za nesportovní chování byl vyloučen na deset minut.
36:05
Tomi Sallinen se řítil do samostatného úniku, v mezikruží ho ale na poslední chvíli zastavil Tuuka Mäntylä, který si za podražení půjde sednou na dvě minuty.
35:17
Tuuka Mäntylä se pokusil využít přesilovou hru tvrdou střelou z mezikruží, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány a Ville Kolppanen si připsal v rychlém sledu třetí zákrok.
34:39
Tobias Viklund tentokrát rozdal puk doleva, kde jeden z jeho spoluhráčů bez přípravy tvrdě vypálil! Ville Kolppanen ovšem předvedl skvělý zákrok a pravým betonem puk letící těsně nad ledem vyrazil.
34:13
Tobias Viklund tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následná střela s příklepem ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Ville Kolppanen a vkleče puk podržel.
33:58
Dmitrij Makarov usedl na trestnou lavici za podražení a Kunlun si podruhé v řadě zahraje přesilovou hru.
32:27
Arťom Zagidulin si připsal první úspěšný zákrok, když u levé tyče pohlídal prostor a skákavý kotouč po nahození domácích hokejistů ukryl v lapačce.
31:06
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Pavel Porjadin na pravém křídle nabral rychlost a poté před bránu přihrál najíždějícímu PAVLOVI KULIKOVOVI, který předvedl v rychlosti úžasný bekhendový blafák a puk zasunul v blízkosti pravé tyče do prázdné brány. Asistence: Pavel Porjadin a Kamil Fazylzjanov.
29:05
Kunlun sáhl ke změně brankářů! Andreje Makarova nahradil Arťom Zagidulin.
29:05
RICHARD GYNGE po přihrávce Dana Sextona krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a mezi betony Andreje Makarova zamířil ke vzdálenější levé tyči. Andrej Makarov během necelých tří minut inkasoval dva góly a bude střídat! Asistence: Dan Sexton.
28:47
Vyloučený Sergej Koňkov je zpět na ledě a domácí hrají v plném počtu. Damien Fleury to sice v závěru přesilové hry zkoušel střelou z levého křídla, jeho pokus z ostrého úhlu ale na přední tyči našel připravený Ville Kolppanen.
26:46
Sergej Koňkov usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění a Kunlun má možnost odpovědět v přesilové hře.
26:35
Dmitrij Makarov se za bránou pomazlil s pukem a poté krásnou zpětnou přihrávkou našel KONSTANTINA MAKAROVA, který z pravého kruhu pro vhazování nad pravým betonem Andreje Makarova zamířil ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Dmitrij Makarov a Jevgenij Rjasenskij.
24:56
Zach Jüe si na obranné modré čáře počíhal na pronikajícího Tomiho Sallinena a tvrdým hitem ho přišpendlil na mantinel, což rozhodčí posoudili jako nedovolené bránění. Hodně přísný trest.
24:25
Andrej Makarov vyjel za svou bránu, aby zastavil nahozený puk a před napadajícím Sergejem Koňkovem v klidu holí rozehrál.
23:36
Nižněkamsk si vytvořil v přesilové hře velký tlak, jenže většina z jeho střel skončila mimo a Linus Videll je zpět na ledě.
21:35
Jevgenij Grigorenko byl při předchozím pokusu o zakončení zahákován a Linus Videll dostal dvouminutový trest.
21:35
Jevgenij Grigorenko napřáhl v pravém kruhu pro vhazování z úhlu k táhlé střele zápěstím, ta ovšem zamířila pouze do hrudi připraveného Andreje Makarova, který puk podržel.
21:21
Andrej Makarov si pohlídal prostor u své levé tyče a nahozený puk Nižněkamsku rychle přikryl na ledě lapačkou.
20:06
V Neftěchim Areně začala druhá třetina, do které domácí hokejisté zásluhou Pavla Zdunova vstupují s jednobrankovým vedením.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 27-23; Střely na bránu: 16-12; Vhazování: 4-13; Zablokované střely: 6-7; Hity: 8-5; Fauly: 1-1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
Kunlun začal dobře a jako první si zahrál přesilovou hru, jenže ji nedokázal využít a Nižněkamsk převzal iniciativu. Nádherná individuální akce Igora Polygalova ještě gól nepřinesla, vzápětí se ale po fantastickém objetí brány prosadil Pavel Zdunov. Necelou minutu před přestávkou mohl vyrovnat Max Wärn, Ville Kolppanen ale vytáhl spektakulární zákrok a po úžasném semaforu puk ukryl v lapačce. Skóre po první třetině. Neftěchimik Nižněkamsk 1 Red Star Kunlun 0.
20:00
19:09
Max Wärn nabral na levém křídle velkou rychlost a krásnou táhlou střelou zápěstím z levého kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější pravé tyči, Ville Kolppanen ovšem vytáhl fantastický semafor a puk ukryl v lapačce!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:37
Pavel Kulikov a Maxim Berezin vytvořili před bránou Kunlunu obrovský závar, nějakým zázrakem se jim ale nepodařilo puk dotlačit do brány a Andrej Makarov si připsal fantastický zákrok, když kotouč na brankové čáře zalehl!
16:39
Vadim Pereskokov krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování z otočky a jeho střela po ledě mířila k přední pravé tyči, jenže Andrej Makarov předvedl skvělý zákrok a puk levým betonem vyrazil! K dorážce se vzápětí dostal Bogdan Jakimov, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil daleko vedle vzdálenější levé tyče.
16:02
Hokejistů Kunlunu hodně přitvrdili a vzápětí byl k vidění další ostrý hit v blízkosti střídaček, ani tentokrát se ale vylučovat nebude a hra pokračuje v 5 proti 5.
14:53
Pavel Porjadin byl v pravém rohu obranného pásma tvrdě dohrán Olegem Jašinem, který svého protihráče tak dlouho tlačil na mantinel, až ztratil stabilitu a narazil do něj v pádu hlavou. Pavel Porjadin působí hodně otřeseně a zamířil na ošetřovnu.
13:37
Kunlun inkasovaný gól probudil, jenže ne dostatečně na to, aby se jeho hokejisté dostali ke střele na bránu, natož nějaké větší brankové příležitosti.
12:03
Čínský celek se pokusil sice rychle odpovědět, jenže jeho následná střela byla nepřesná a Ville Kolppanen mohl zůstat v klidu.
11:09
PAVEL ZDUNOV předvedl úžasné hokejové umění, když v levém rohu útočného pásma nejprve vybojoval puk a po bleskovém objetí brány ho vzápětí zasunul pod pravým betonem Andreje Makarova ke vzdálenější levé tyči. Nižněkamsk vede nad Kunlunem 1:0!
10:07
Hokejisté čínského Kunlunu přečkali první oslabení v zápase a hrají opět v plném počtu.
09:23
Dan Sexton je v přesilové hře hodně aktivní, když hned v jejím úvodu nejprve pálil z levého kruhu pro vhazování těsně vedle levé tyče a vzápětí jeho střela ze stejného prostoru byla zablokována.
08:06
Tomáš Marcinko se snažil u mantinelu vypíchnout puk v obranném pásmu Danovi Sextonovi, jenže ho nezasáhl a svého protihráče podrazil.
07:23
Nyní už zpět k dění na ledové ploše. Nižněkamsk je směrem vpřed aktivnější a nebezpečnější, v blízkosti pravé tyče se ale před pár okamžiky k přesné střele nedostal.
06:26
Neftěchim Arena se stala během přestávky svědkem krasného romantického okamžiku! Jeden z fanoušků daroval své přítelkyni kytici růží a za potlesku fanoušků ji požádal o ruku.
06:06
Během jedné minuty se oba dva týmy ocitly v jedné velice dobré brankové příležitosti, ani jedna z nich ale gólem neskončila.
04:31
Igor Polygalov se v pravém kruhu pro vhazování mezi dvěma protihráči krásně protáhl do středu hřiště a poté udělal nádherný blafák Andrejovi Makarovovi, který už byl překonán, forhendová střela domácího útočníka z úhlu ale skončila na tyči, od které se puk odrazil zpět do hry! Nechybělo mnoho a domácí skórovali v oslabení.
03:31
Sean Collins a Linus Videll se po skvělém zákroku brankáře Villeho Kolppanena pravým betonem snažili v těsné blízkosti dostat k dorážce, nakonec ve své snaze ale neuspěli!
03:16
Joonas Järvinen tvrdě vypálil od modré čáry, jenže jeho střela zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Ville Kolppanen a puk po snadném zákroku podržel.
02:40
Pavel Porjadin sice dokázal dobruslit krátce za obranou modrou čárou unikajícího Vadima Pereskokova a získat puk, jenže si při tom pomohl hákem.
01:43
Tobias Viklund byl za vlastní bránou nepříjemně napadán a jeho týmu se vzápětí nepodařilo puk vyhodit. Domácí se v blízkosti levé tyče ocitli ve slibné šanci, jejich střela ovšem byla zablokována.
00:04
Puk před pár okamžiky dopadl na led a jako první se mohli vydat směrem kupředu hokejisté Nižněkamsku, jejich nahození ze středního pásma ale kromě lehkého zásahu Andreje Makarova nic nepřineslo.
00:01
V Neftěchim Areně probíhá představování domácích hráčů a za pár okamžiků bude moci utkání začít.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Chakimov) – Kinrade, Lekomcev, An. Sergejev, Rjasenskij, Bryncev, Ščitov (C), Berezin, Fazylzjanov – Gynge, Sexton, Polygalov – K. Makarov, D. Makarov, J. Grigorenko – Jakimov, Sallinen, Koňkov – P. Kulikov, Porjadin, Zdunov.

Kunlun: An. Makarov (Zagidulin) – Järvinen, Mäntylä (C), Bellemore, Viklund, Jüe, Pereťagin, Mikulovič – Rau, Wärn, Lahti – Videll, Fleury, Collins – Pereskokov, Marcinko, Jašin – T. Sia, Veličkin, Jing – Wang.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Martin Fraňo. Čároví: Dmitrij Golovjov, Sergej Šeljanin.

Tomáš Marcinko (KRS) 1+2, +/- +3
Vzájemné zápasy

20.09.16 Red Star Kunlun – Nižněkamsk 2:1
Red Star Kunlun

Kunlun v posledním zápase zavítal do Togliatti, kde se mu v přípravě velice dařilo a po třech výhrách ze čtyř zápasů, včetně té 4:0 proti Ladě, na tamním turnaji obsadil druhé místo. Hokejisté Lady v ostrém soutěžním utkání sice kůži lacino nedali, přesto ale na Red Star nestačili a podlehli mu těsně 3:2. Skvělý zápas odehrál Max Warn, který vstřelil dvě branky, když v první třetině nejprve odpovídal na gól domácího Bumagina a necelé tři minuty před koncem zápasu poté vystřelil svému týmu vítězství v přesilové hře.
Neftěchimik Nižněkamsk

Neftěchimik Nižněkamsk ve středu na oficiálních internetových stránkách oznámil novou posilu, kterou se stal Kanaďan Gilbert Brule. Devětadvacetiletý útočník podepsal s klubem dvouletou smlouvu. Gilbert Brule přestoupil do Neftěchimiku z Medveščaku Záhřeb, v jehož dresu během 16 zápasů zaznamenal 10 bodů za 6 gólů a 4 asistence. Celkem kanadský útočník odehrál v KHL 114 zápasů, během nichž nasbíral 49 bodů za 29 gólů a 20 asistencí. Klub naopak opustil útočník Andrej Stas, který výměnou za peněžní náhradu předstoupil do Dynama Minsk.
Nižněkamsk ve čtvrtek večer přivítá na svém ledě v souboji dvou celků hrajících ve velice odlišné formě Kunlun. Čínský tým se bude v Neftěchim Areně snažit navázat na skvělé výkony z posledních pěti zápasů, ve kterých čtyřikrát zvítězil. Nižněkamsk naopak čtyři z posledních pěti utkání prohrál a proti Red Staru se bude snažit přerušit sérii dvou porážek v řadě.