Z mé strany je to pro dnešní den vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Pěkný zbytek dne!
Československá stopa v utkání

Do dnešního zápasu nezasáhl nikdo z českých ani slovenských hokejistů.
Střely na branku: 33 – 31
Je dobojováno! Torpedo Nižnij Novgorod nakonec zvládlo roli favorita a porazilo Astanu 3:2 v prodloužení! Nigel Dawes dvacet sekund po startu třetí třetiny využil přesilovou hru a srovnal na 1:1! Domácí se vrátili zpět do vedení zásluhou Kirilla Urakova! Astana ale našla znovu odpověď a Corey Trivino poslal zápas do prodloužení! V něm po šestnácti sekundách zajistil Torpedu bonusový bod Kaspars Daugavinš !
60:16
Torpedo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Nižnij Novgorod získává dnešní utkání výsledkem 3:2 v prodloužení! Domácí pár chvil po vhazování udeřili! Rozhodující branku vsítil po přihrávce Alexandra Budkina KASPARS DAUGAVINŠ! Asistence: Alexandr Budkin, Dmitrij Sjomin.
60:01
Po šedesáti minutách je stav nerozhodný 2:2! O vítězi dnešního utkání rozhodne prodloužení nebo následné samostatné nájezdy! Torpedo sice dvakrát vedlo, ale Astana dokázala vyrovnat! Deset minut před koncem vyrovnal na 2:2 Corey Trivino !
60:00
59:24
Dmitrij Sjomin ještě v poslední minutě zkusil štěstí tvrdou střelou příklepem. Domácí hvězda ale úplně minula branku!
58:19
Ani jednomu z celků se nedaří usadit se v útočném pásmu. Na ledě kralují obrany. Dnešní zápas se blíží do prodloužení.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:18
Astana je aktivnější a moc by chtěla urvat vítězství na svou stranu. Z pravé strany to zkoušel Maxim Semjonov. Domácí obrana jeho ránu zastavila.
55:17
Kirill Rasskazov se tlačil před branku Henrika Karlssona, kam okamžitě přilétla prudká přihrávky. Domácí střelec na prudkou pobídku nedosáhl!
54:19
Nigel Dawes si na modré čáře obhodil obránce a okamžitě vypálil. Pokus hostujícího útočníka srazila obrana do ochranné sítě.
53:36
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Ani jeden z týmů se není schopen usadit v útočném pásmu soupeře.
52:12
Roman Starčenko nahodil puk do útočného pásma. Hosté jej z rohu třetiny dostali na modrou čáru a právě Starčenko tvrdou střelou prověřil Proskurjakova.
51:46
Domácí fandové jsou brankou hostů úplně zaskočeni a nyní se hraje v takřka komorní atmosféře.
50:49
Astana právě vstřelila branku!
A máme znovu vyrovnáno! Tady nás ještě čeká hodně dramatická koncovka zápasu! Ivanov udržel puk ve středním pásmu a poslal jej na COREYHO TRIVINA, který s přehledem srovnal na 2:2! Asistence: Nikita Ivanov.
50:26
Astana se ale nevzdává! Nigel Dawes vyslal tvrdý projektil z mezikruží a Ilja Proskurjakov vytěsnil puk ramenem do ochranné sítě.
49:05
Domácí si berou nazpátek své ztracené vedení! Torpedo rozradostnilo domácí fanoušky! KIRILL URAKOV si počkal na přihrávku Daniila Iljina a překonal bezmocného Karlssona! Asistence: Daniil Iljin.
48:29
Stále se hraje v ostrém tempu! Domácí Torpedo chce strhnout vedení na svou stranu, jenže hokejisté Astany jsou v posledních minutách živější.
47:03
Kaspars Daugavinš chtěl vzít odpovědnost na sebe a vydal se na individuální průnik středem hrací plochy. Domácí útočník ale narazil na připravené obránce a ztratil puk.
46:19
Vladimir Markelov nahodil puk ze středního do útočného pásma. Nikdo z hokejistů Astany se za ním nevydal, hosté vyrazili střídat.
45:12
Henrik Karlsson musel snad poprvé ve třetí třetině vytáhnout zákrok! Hostující brankář zlikvidoval ránu z ostrého úhlu.
44:39
Brandon Bochenski rozjel další útok Astany. Hostující hokejista vybídl přihrávkou do jízdy Dawese, ale hvězdný Kazach další branku nepřidal.
43:18
Po delší době se do útoku podívali také domácí. Kirill Rasskazov zkoušel štěstí hned od modré čáry, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
42:13
Astana pokračuje ve velkém tempu a domácím obráncům přidělává množství práce. Další nahozený kotouč musel zastavit až vracející se Jegoršev.
40:21
Astana využívá přesilovou hru! Po souhře v útočném pásmu se po přihrávce Semjonova tvrdou střelou prosadil NIGEL DAWES! Asistence: Maxim Semjonov, Brandon Bochenski.
40:10
Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté. Po vyhraném vhazování nahodil Kaspars Daugavinš puk do útočného pásma, kde jej sebral obránci.
40:01
Střely na branku: 23 – 25
Druhá třetina je minulostí! Prostřední perioda přinesla hodně svižný hokej! Astaně se po špatné části podařilo vyrovnat hru a v závěrečné desetiminutovce domácí celek jasně přestřílela! Ilja Proskurjakov v brance Torpeda zatím podává skvělý výkon a drží domácí ve vedení! Po čtyřiceti minutách je stav 1:0!
40:00
39:47
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Mozer – 2 min., vysoká hůl).
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
37:39
Kaspars Daugavinš nepustil na modré čáře do útočného pásma rozjetého Dawese. Hvězda hostujícího celku navíc dostala pořádně naloženo.
36:21
Astaně se v posledních minutách podařilo srovnat obraz hry. Kazaši se tlačili před Proskurjakova. Prudkou přihrávku na modrou čáru nezpracoval jeden z obránců.
35:27
Další střela kazašského celku! Nigel Dawes se rychlou stahovačkou zbavil obránce a svižnou střelou zápěstím prověřil pevnost Proskurjakových betonů.
34:19
Ilja Proskurjakov musel po dlouhé době zasahovat. Domácí brankář schoval do lapačky puk, který se odrazil od brusle vracejícího se obránce.
33:17
Jegor Šalapov vyhodil puk o mantinel z obranného pásma Astany. U puku už jsou ale znovu domácí hokejisté. Torpedo zařadilo vyšší rychlostní stupeň!
32:04
Pokračuje se v ostrém tempu, rozhodčí dlouho nemusel přerušovat hru. Další nahození na branku Astany vyrazil Karlsson do rohu. Hosté mohou uklidnit hru.
31:20
Kirill Rasskazov prosvištěl do útočného pásma, tlačil se před Karlssona, ale jeden z obránců Astany jej vytlačil ze střelecké pozice.
30:08
Dmitrij Sjomin se prohnal za modrou čáru, počkal si na přihrávku na levou stranu a bez přípravy těsně minul horní tyč Karlssonovy klece.
29:26
Kevin Dallman operoval s kotoučem za brankou domácího celku. Hráč Astany poté vymyslel přihrávku na brankoviště, kde nebyl nikdo z hostů.
28:01
Astaně se v posledních minutách podařilo otupit rostoucí tlak Novgorodu. Nigel Dawes vyvezl puk do útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů mu nepřišel na pomoc.
27:14
Další zásah hostujícího brankáře! Karlsson si tentokrát povyjel proti ráně Rasskazova z pravého kruhu a vyrážečkou přizvedl kotouč do ochranné sítě.
26:09
Torpedo je ve druhé třetině jasně aktivnějším mužstvem! Kaspars Daugavinš vypálil od modré čáry a Henrik Karlsson s námahou vyrazil puk do rohu kluziště.
25:03
Fredrik Pettersson postupoval s kotoučem na hokejce podél pravého mantinelu. Domácí hokejista za sebou nechal dva obránce Astany, ale na třetího už si nepřišel.
24:19
Ve druhé třetině zatím kralují obrany. Ani jeden z celků se není schopen udržet v útočném pásmu. Osipov nepřesnou přihrávkou vyhnal domácí do středního pásma.
23:37
John Norman chtěl napodobit svůj kousek z úvodní třetiny. Domácí hokejista znovu clonil před brankáře. Kotouč se od jeho hole odrazil mimo tři tyče.
22:19
Dmitrij Sjomin se prokličkoval do útočného pásma, nechal za sebou obránce a zápěstím prověřil hostujícího brankáře.
21:09
Kaspars Daugavinš nahodil puk na hostující branku. Henrik Karlsson puk před dotírajícím útočníkem raději podržel.
20:10
Do druhé třetiny vletěli lépe domácí hokejisté. Domácí se ihned natlačili do útočného pásma.
20:01
Střely na branku: 9 – 10
První třetina je minulostí! Úvodní dvacetiminutovka se lépe vydařilo domácím hokejistům. Torpedo se zásluhou povedené teče Johna Normana ujalo v patnácté minutě vedení! Astana je sice střelecky aktivnější, ale Ilja Proskurjakov nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci. Do kabin se odchází za stavu 1:0!
20:00
19:23
Hosté se znovu natlačili před branku Proskurjakova. Domácí brankář si pohlídal mezírku u pravé tyče a betonem vyrazil puk vedle branky.
18:13
Hosté už se zase dostali do hry. Roman Starčenko zavezl puk do útočného pásma, zpoza branky oslovil Dawese, který zápěstím minul domácí klec.
17:23
Jevgenij Mozer nahodil puk na branku Astany. Henrik Karlsson jeho nahození pouze vyrazil do rohu. Domácí zůstávají v útočném pásmu.
16:10
Astana se po inkasované brance znovu probudila a Jakub Kovář musel zasahovat. Střela od mantinelu nenadělala českému brankáři problémy.
15:05
Domácí otevírají skóre dnešního utkání! Torpedo se usadilo v útočném pásmu. Henrik Karlsson měl zcela zakrytý výhled a nahození Fredrika Petterssona před ním ještě tečoval JOHN NORMAN! Asistence: Fredrik Pettersson
14:26
Diváci v hale nejsou spokojení s předváděnou hrou a odměňují hokejisty hlasitým pískotem. Ani jeden z týmů se nikam nežene.
12:07
Henrik Karlsson měl čistý výhled a bez větších problémů kryl nahození od modré čáry. Brankář Astany zatím předvádí sebejistý výkon.
11:13
První třetina se hraje v hodně svižném tempu, ale my stále čekáme na první větší možnost. Domácí se sice usídlili v útočném pásmu, ale Nigel Dawes vyhodil puk o mantinel.
10:11
Na Henrika Karlssona postupoval osamocený Maxim Osipov. Domácí hokejista ale dlouho váhal, jak naložit s kotoučem a vracející se obránce mu jej špičkou hole vypíchl.
09:03
Fredrik Pettersson si sjel na přihrávku na modrou čáru a bez přípravy vyslal svižnou ránu zápěstím. Jedna z hvězd domácího celku nechala vyniknout Karlssona.
08:26
Další atak Barysu Astana! Roman Starčenko obdržel přihrávku na modrou čáru, našel si střeleckou pozici a svižnou ránou zápěstím o kousek minul domácí klec!
07:17
Ilja Proskurjakov musel řešit nepříjemný závar na svém brankovišti! Domácí brankář se musel obratně otáčet, ale nakonec dosáhl i na dorážku Markelova!
06:54
Barys v posledních desítkách sekund převzal aktivitu na ledě a nastěhoval se před branku Torpeda. Nikdo z hostů ale zatím nevyslal střelecký pokus.
05:12
Snad poprvé v utkání se do útoku podívali i hokejisté kazašského celku. Roman Starčenko prověřil pozornost domácího brankáře z velké dálky.
04:24
Od úvodních minut se hraje v ostrém tempu. Domácí od začátku zaměstnávají obranu Astany. Šulenin z dobré pozice minul branku.
03:06
Dmitrij Sjomin se řítil do útočného pásma podél levého mantinelu. Domácí útočník chtěl ošálit obránce, ale kotouč mu sjel z čepele a Sjomin o něj přišel.
02:21
Rychlý útok domácím po pravém křídle táhl Rasskazov. Domácímu útočníkovi přejel jeden z kolegů do útočného pásma, ofsajd!
01:15
První práci musel řešit brankář Karlsson. Strážce hostující klece si ale se slabou střelou od modré čáry poradil.
00:10
Do zápasu vstoupili lépe domácí hokejisté. Torpedo uspělo na úvodním vhazování a okamžitě se dere do útoku.
00:01
Ještě před samotným začátkem utkání zazní halou ruská hymna!

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Molkov) – M. Osipov, K. Vorobjov, Jegoršev, Budkin, Lofquist, Šulenin, A. Potapov – Mozer, Daugavinš, D. Sjomin – Norman, Rasskazov, Pettersson – Verjajev, Gračjov, Ashton – D. Iljin, V. Kuljomin, Bogoslovskij – Urakov.

Barys Astana: H. Karlsson (Kolesnik) – Dallman, M. Semjonov, Lipin, Trjasunov, Ibrajbekov, Šalapov, Lobanov – Dawes, St. Pierre, Bochenski – R. Starčenko, Grenc, Rymarev – Markelov, Trivino, N. Ivanov – Belgibajev, Chudjakov, Šin – Paňukov.

Rozhodčí: Gašilov, Ščenjov – Lazarev, Raming.

Do dnešního utkání nezasáhne nikdo z českých ani slovenských hokejistů!
Vzájemné duely v minulé sezóně

17.1.2016 Astana – Nižnij Novgorod 5:2
3.10.2015 Nižnij Novgorod – Astana 2:0
Torpedo Nižnij Novgorod

Naopak dnešní domácí celek vletěl do letošní sezóny jako velká voda! Torpedo ve čtrnácti duelech nasbíralo 31 bodů a drží třetí příčku Západní konference! Nižnij Novgorod navíc inkasoval pouze 21 branek, což je spolu s CSKA Moskva nejlepší obrana soutěže! V posledním zápase porazilo Torpedo na svém ledě 2:1 Jekatěrinburg!

Poslední tři zápasy

Nižnij Novgorod – Jekatěrinburg 2:1
Nižnij Novgorod – Jugra 3:1
Dynamo Moskva – Nižnij Novgorod 0:1
Barys Astana

Astaně se vstup do nového ročníku Kontinentální hokejové ligy zrovna nepovedl. Celek z hlavního města Kazachstánu nasbíral v jedenácti zápasech pouhých třináct bodů, když dokázal pouze čtyřikrát zvítězit! Tři výhry si Astana připsala na domácím ledě, a i proto je dnes velkým outsiderem! V posledním zápase ale dokázala zvítězit 6:3 na ledě Soči!

Soči – Astana 3:6
Spartak – Astana 5:4
Astana – CSKA 4:0
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z Kontinentální hokejové ligy! Společně se dnes zaměříme na duel mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Barysem Astana! Úvodní vhazování je na programu v 18 hodin.