To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Dominik Furch (OMS) 34 zák., 3 góly, úsp. 91,9 %
Vladimír Sobotka (OMS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:52
Je dobojováno! Torpedo Nižnij Novgorod dokonalo parádní obrat a srazilo silný Omsk poměrem 3:2. Souboj dvou předních týmů tabulky začal mnohem lépe pro hosty, kteří se díky trefám Pěrežogina a Fiščenka dostali do trháku, od té doby už ale úřadovalo Torpedo. Ashtonův gól ještě nebyl uznán, o chvilku později ale snížil Žerděv, načež se Carteru Ashtonovi podařilo prosadit se regulérním způsobem – 2:2. Obrat pak dokončil dvě a půl minuty přesnou ranou z pravé strany Fredrik Petterson!
59:40
Nikitinova dělovka od modré minula Proskurjakovovu svatyni a domácí poté odpálili puk do bezpečí. Zdá se, že je hotovo!
59:04
Hostující hráči se usadili v útočném pásmu, s pukem na holi teď na pravém kruhu míchá Vladimír Sobotka. Jak to dopadne?!
58:30
Furch už se odporoučel na střídačku, hokejisté Omsku nemají nač čekat!
57:38
Torpedo právě vstřelilo branku!
Domácí zničehonic udeřili a dokonali obrat! FREDRIK PETTERSON, který se propadl až do čtvrté formace, se ukázal být hrdinou Novgorodu, jeho rána z vrcholu pravého kruhu totiž doletěla až do sítě! Asistence: Carter Ashton.
55:57
Zatím tomu ale nic nenasvědčuje, jelikož domácí hokejisté se ne a ne dostat do nějakých šancí a čas se začíná rychle krátit.
54:42
Hokejisté Avangardu se v posledních minutách pouze brání a odpalují kotouče mimo vlastní pásmo. Nechme se překvapit, zdali se jim to v závěru vymstí.
53:48
Právě Potapov se však nyní přimotal do znenadání vzniklého závaru před Furchem, nicméně zakončení mu nevyšlo podle představ a hosté se osvobodili.
52:59
Sedm minut před koncem se ani jeden z týmů nikam nežene. Alexej Potapov teď nic nevymýšlel a pouze poslal kotouč podél levého hrazení.
51:43
Kirill Rasskazov přišpendlil k mantinelu Martynova, ten si ale nakonec poradil a dokázal rozehrát kotouč na volného Nikitu Nikitina.
50:55
Alexandr Pěrežogin si nedokázal zpracovat prudký pas, kotouč posléze doletěl až na icing – buly opět před Furchem.
49:56
Po dlouhé době je hra přerušena, po nahození Alexeje Potapova Dominik Furch pro jistotu přerušil hru, a tak se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
48:47
Už poněkolikáté se dnes v zajímavé palebné pozici ocitl Kirill Rasskazov, Furch si však i tentokrát bez potíží poradil.
48:01
Momentálně sledujeme hlušší pasáž hry. Z tribun se dokonce sem-tam ozývá pískot, ani jednomu týmu se totiž nedaří pořádně rozehrát.
47:02
Vladimír Sobotka se prokousal do útočného pásma, domácí hokejisté ho ale vytlačili do rohu kluziště, kde český reprezentant o puk přišel.
46:13
Hlasatel v Nagorny Areně ohlásil další komerční přestávku, do Nižného Novgorodu se společně vrátíme za pár okamžiků.
45:26
Kirill Rasskazov se uvolnil na modré čáře a z otočky posléze vypálil, Furch se ale nenechal nachytat v nedbalkách a bez potíží jeho pokus lapil.
44:50
Z tribun se ozývá pískot, rozhodčí se totiž rozhodli nevylučovat. Hra už plyne vesele dál, novgorodští hokejisté se opět dokázali usadit v útočném pásmu.
44:18
Daniil Iljin se s bolestivou grimasou v obličeji odporoučel na vlastní střídačku poté, co schytal nepříjemnou ránu do zubů. Doufejme, že domácí útočník bude v pořádku.
44:01
Nikolaj Žerděv si teď ale nezpracoval prudký pas, černá pryž tak doletěla až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Proskurjakovem.
43:25
Denis Paršin už je zpět na ledě, tlak svěřenců Peterise Skudry však ještě pokračuje. Torpedo je po vyrovnání nepříznivého skóre nedále na koni.
43:04
Sam Lofquist povedeným individuálním průnikem dostal domácí zpět do útočného pásma, klasické přesilovkové kombinaci Torpeda ale chybí střelba.
42:25
Až nyní se hokejistům Avangardu podařilo vyhodit puk do bezpečí, oba týmy nyní střídají a Alexej Potapov pomalu zakládá další akci z hloubi vlastní třetiny.
41:49
Carter Ashton sice ztratil kotouč v rohu kluziště, Omsku se ale nepodařilo vyhodit, a domácí tak ještě mohou díky Žerděvovi pokračovat v kombinaci.
41:25
Hosté hráli v šesti! Trest za příliš mnoho hráčů půjde odpykat Denis Paršin (OMS).
40:01
Ve třetí třetině, která začne v 19:52, se máme co těšit, tak si to nenechte ujít!
Po dvou třetinách platí nerozhodný stav 2:2. Fiščenko sice ve 30. minutě poslal Avangard do dvougólového trháku, poté ale začalo úřadovat Torpedo. Ashtonova trefa o chviličku později uznána nebyla, nicméně ve 35. minutě v přesilovce snížil Žerděv a ten samý hráč minutu před druhou sirénou přesnou přihrávkou oslovil Cartera Ashtona, jenž tentokrát dosáhl na regulérní trefu.
40:00
39:38
Následovat bude ještě jedno buly v útočném pásmu Torpeda, který je po neuznané Ashtonově trefě jednoznačně lepším týmem a zaslouženě se mu podařilo vyrovnat.
38:54
Je vyrovnáno, Novgorodským to vyšlo ještě před druhou sirénou! Nikolaj Žerděv ze svého typického místa za soupeřovou brankou našel v předbrankovém prostoru volného CARTERA ASHTONA, který se nemýlil! Asistence: Nikolaj Žerděv, Denis Šurakov.
38:40
Furch teď chvilku nevěděl, kde je puk a bezmocně rozhazoval rukama, domácí ale jeho chvilkové dezorientace nedokázali využít.
37:55
Výsledkem přetrvávajícího tlaku Torpeda je faul Nikity Nikitina (OMS), jenž vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
37:21
Dominik Furch opět v akci. Fredrik Pettersson sice nedokázal zamířit z ostrého úhlu mezi tři tyče, ke kotouči se však ještě dostal Daniil Iljin, který vybojoval další buly v útočném pásmu.
36:27
Svěřenci Peterise Skudry hrají po Žerděvově trefě jako vyměnění. Alexandr Makarov a k dorážce se prokousal Kaspars Daugavinš, Furch si však s oběma pokusy poradil!
35:50
Domácí zatlačili na svého soupeře a Omští reagovali pouze vyhozením na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Furcha.
34:43
Máme sníženo, napodruhé už se Novgorodští dočkali regulérní kontaktní branky! NIKOLAJ ŽERDĚV zpoza branky nahodil kotouč před Furcha a puk si záhadným způsobem našel cestu do sítě! Asistence: Denis Šurakov.
33:50
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jonas Ahnelöv – 2 min., držení protihráče).
33:48
Kirill Rasskazov zkusil štěstí z vrcholu kruhů, Furch byl ale ve správný čas na správném místě a pro jistotu přerušil hru.
33:16
Jegorševovo dalekonosné nahození doletělo až na zakázané uvolnění, před námi je nyní další komerční přestávka.
32:27
Krátce po Ashtonově návratu na led mohl zvýšit náskok hostů Ilja Zubov, který si ale ze skvělé pozice vylámal zuby na přesouvajícím se Proskurjakovovi!
31:28
Sudí celou situaci dlouho zkoumali u videa a několikominutová pauza je na hráčích obou týmů vidět, Avangard se v této přesilovce ještě k ničemu nedostal.
30:24
Domácí už se radovali ze snížení, jelikož Carter Ashton (NNO) vyhrabal kotouč zpod Furchovy výstroje a dorazil ho do branky, jeho trefa ale nebyla uznána a Ashton navíc dostal dvě minuty za sekání!
29:57
Derek Roy (OMS) se během komerční pauzy pustil do naprosto zbytečné diskuze se sudími, za což dostal navrch ještě 10minutový osobní trest za nesportovní chování.
29:57
Derek Roy (OMS) vyfasoval dvě minuty za podražení, po komerční přestávce si domácí zahrají další přesilovku.
29:12
Avangard právě vstřelil branku!
Nedáš-dostaneš a už je to o dva góly! Vladimír Sobotka ujel do samostatného úniku a ačkoliv ho Proskurjakov vychytal, na dorážku důrazného IVANA FIŠČENKA už byl krátký! Bez asistence.
28:43
Dmitrij Šulenin se zapojil do akce Torpeda a po jeho povedeném průniku se dostal ke střele Kirill Rasskazov, jenž si však na Furcha nepřišel.
27:56
Momentálně sledujeme hlušší pasáž hry, ani jeden tým není schopen pořádně rozehrát a kotouč se bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu.
27:00
Kutějkin je zpět na ledě, v této početní výhodě novgorodští hokejisté nic kloudného nevymysleli.
26:45
Jonas Ahnelöv se mohl vydat na útočný výlet, zadák Omsku ale neměl dostatečnou rychlost, a tak pouze vyhodil puk do bezpečí a odjel střídat.
26:07
Domácí se usadili v útočném pásmu a ke střele se poté dostal Kirill Vorobjov, s jehož pokusem od modré si ale Furch bez potíží poradil.
25:39
Hosté se za pískotu z tribun osvobodili, Sam Lofquist postupně zakládá další akci Novgorodu z hloubi vlastního pásma.
25:00
Dnes podruhé Andrej Kutějkin (OMS) otestuje pohodlnost trestné lavice, tentokrát tam byl odeslán na dvě minuty za podražení.
24:38
Nepovedená rozehrávka Avangardu doletěla až na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude po levé ruce Dominika Furcha.
24:29
Unikající Sobotka přesprintoval svého strážce Jegorševa, poté ale ztratil rovnováhu a o kotouč přišel. Hokejisté Torpeda nyní mají spoustu času na rozehrávku.
23:50
To byla šance jako hrom! Kaspars Daugavinš ve skvělé palebné pozici ztratil rovnováhu, poté se ale k puku ještě dostal Dmitrij Sjomin, jenž ale nedokázal dopravit touš do sítě!
23:14
Denis Paršin ujel po levém křídle a nabil do mezikruží napřaženému Zubovovi, ten si ovšem vylámal zuby na pozorném Proskurjakovovi.
22:22
Alexej Potapov už je zpět na ledě, hokejisté Avangardu – jmenovitě Ilja Michejev – přesto zůstávají u kotouče.
21:48
Domácí hokejisté znovu odpálili černou pryž do bezpečí, to už se Potapovův trest začíná chýlit ke svému konci.
21:04
Domácí přečkali tlak po nepříjemném nahození Vladimíra Sobotky a osvobodili se, po nepovedené akci Dereka Roye se jim to následně podařilo podruhé.
20:22
Alexej Potapov (NNO) dostal dvouminutový trest za vysokou hůl, hosté si hned v úvodu zahrají přesilovku.
20:01
Dvacet minut hry je za námi. K vidění byl pohledný hokej ve vysokém tempu s pár šancemi na obou stranách, o něco spokojenější však jsou hokejisté Avangardu, kteří vedou těsně 1:0 zásluhou pohotově dorážejícího Pěrežogina. Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat v 18:48.
20:00
19:07
V Nagorny Areně už se nám rozběhla poslední minuta úvodní dvacetiminutovky a momentálně sledujeme lítou bitvu o kotouč v rohu kluziště.
18:21
Teď měli domácí štěstí! Nikita Nikitin tvrdě vypálil od modré a jeho tečovaná střela proletěla těsně vedle levé tyče novgorodské svatyně!
17:34
Nikolaj Lemťugov ze středního pásma nahodil kotouč směrem na branku Torpeda a Ilja Proskurjakov pro jistotu přerušil hru.
16:09
Hosté se dostávají do vedení! Nikolaj Lemťugov ujel do dalšího protiútoku a ačkoliv si na Proskurjakovovi vylámal zuby, dorážející ALEXANDR PĚREŽOGIN nadvakrát dostal kotouč do sítě! Bez asistence.
15:34
Andrej Kutějkin už je na ledě, Avangard hraje v plném počtu. Tlak svěřenců Peterise Skudry přesto ještě pokračuje.
15:13
Fredrik Pettersson se stříleným nahozením pokusil oslovit k teči Ashtona, ten ale záměr maličkého švédského forvarda nepochopil, a tak měl Furch úlohu snadnou.
14:35
Jonas Ahnelöv odpaluje kotouč přes všechny čáry, jeho krajan v dresu soupeře Sam Lofquist už postupně zakládá další akci Novgorodu.
13:59
Kirill Rasskazov našel na pravém křídle rozjetého Daugavinše, který vyzval ke skórování z druhé vlny si najíždějícího Potapova, jenž byl však na Furcha krátký.
13:34
Torpedo si zahraje přesilovku, Andrej Kutějkin (OMS) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
12:25
Ofsajd a v něm Jevgenij Gračjov, hlasatel v Nagorny Areně poté ohlásil další komerční přestávku.
11:18
Defenzíva Novgorodu na chvilku úplně zapomněla na Nikolaje Lemťugova, který si nabruslil do dobré palebné pozice, poté ale výrazně minul domácí klec.
10:25
Ilja Michejev se po povedené zadovce od Zubova dostal ke střele z pravého kruhu, se kterou si ovšem Ilja Proskurjakov bez větších potíží poradil.
09:39
Dvakrát v krátkém časovém sledu se Ahnelövovi nepodařilo kloudně rozehrát, a tak švédský reprezentační bek odjel na střídačku a přenechal touš Děrvukovi.
08:43
Jevgenij Kulik v rohu kluziště odzbrojil jednoho z domácích forvardů a odpálil kotouč do bezpečí, poté se ale puku ujali znovu hráči Torpeda. Novgorodští začínají přebírat iniciativu.
07:49
Zkušený Dmitrij Sjomin to zkusil z vrcholu levého kruhu, střela domácího útočníka ovšem doletěla přímo do Furchovy nastavené náruče.
07:07
Jegorševovo nahození z rohu kluziště proletělo před Furchem bez povšimnutí a Carteru Ashtonovi byl o chviličku později odpískán ofsajd, před námi je komerční přestávka.
06:21
Třetí formace Torpeda se vydala do rychlého protiútoku, ke střele se ale nedostala a Nikita Nikitin má nyní spoustu času na založení protiakce Avangardu.
05:30
Dominik Furch neriskoval a Urakovův pokus z ostrého úhlu pro jistotu podržel až do hvizdu píšťalky, hra je tedy přerušena a před námi je buly v obranném pásmu Omsku.
04:32
Denis Šurakov uklidnil hru vyhozením kotouče do středního pásma, hostující hokejisté jsou v dosavadním průběhu aktivnějším týmem.
03:40
Jonas Ahnelöv našel dlouhým pasem rozjetého Paršina, který se vydal do samostatného úniku, na skvělého Proskurjakova ale nevyzrál!
02:29
Furch pro jistotu ukryl Potapovovo nahození od modré ve své náruči, vhazovat se bude v útočném pásmu Torpeda.
01:34
Nikolaj Lemťugov se vydal na útočný výlet, do zakončení se ovšem neprokousal a domácí hokejisté už zakládají protiútok.
00:01

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – M. Osipov, K. Vorobjov, Lofquist, Šulenin, Jegoršev, Al. Makarov, Budkin – A. Potapov, V. Kuljomin, Gračjov – Ashton, Rasskazov, Šurakov – Daugavinš, D. Sjomin, Žerděv – D. Iljin, Pettersson, Urakov – Verjajev.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Nikitin, Martynov, Kutějkin, Kulik, Děrvuk, Ahnelöv, Lisov – Sobotka, Lemťugov, Pěrežogin – Pestuško, Roy, Pjanov – Zubov, Paršin, I. Michejev – Fiščenko, A. Gluchov, Malcev.

Rozhodčí: Bukin, Beljajev – Šalajev, Šišlo.
AVANGARD OMSK

Dnes se můžeme těšit na parádní hokejovou podívanou, také Avangard patří k elitním týmům ligy. Omsk má stejně jako Torpedo na kontě 39 bodů a patří mu druhá pozice ve Východní konferenci. Hosté urvali už čtyři výhry v řadě, naposledy i za přispění českého reprezentanta Vladimíra Sobotky poměrem 3:2 na ledě Spartaku Moskva.
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Novgorodští se rozjížděli pomaleji, v poslední době ale skvadra lotyšského kouče Peterise Skudry válí. Torpedu patří třetí příčka v Západní konferenci se ziskem solidních 39 bodů. Parta okolo Kasparse Daugavinše se bude chtít odrazit zpět na vítěznou vlnu, v minulém zápase totiž padla mnohačetná série Novgorodských, která skončila porážkou 1:3 s Novosibirskem.
Hezký podvečer přeji všem hokejovým nadšencům u sledování textového přenosu z dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy, tentokrát se společně zaměříme na měření sil mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Avangard Omsk. Začínáme v 18 hodin!