Československá stopa
Tento duel neodehrál ani jeden hráč z České republiky nebo Slovenska.
Domácí tým vyhrává tento zápas poměrem 4:2 a hned z prvního zápasu získává k velké radosti fanoušků body.
59:57
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Vasilčenko – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nigel Dawes – 2 min., bitka).
59:57
59:31
Oddechový čas pro domácí.
59:20
Už se nic nestane, tento zápas vyhrají domácí.
59:01
Vyloučený hráč je na ledě.
58:40
Hosté hrají v šesti, bez brankáře.
58:15
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
ALEXANDER KOMARASTYJ se zjevil sám před brankářem Henrikem Karlssonon a nemýlil se. Zvolil střelu do horní části banky. Asistence: Fjodor Poliščuk.
58:00
Za tlaku hostů probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:25
Barys Astana už více lepších možností na vyrovnání mít s největší pravděpodobností nebude.
57:01
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Lebeděv – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
57:01
Obránce Nikita Ljamkin měl na holi rozhodující branku, místo toho však trefil brankovou konstrukci.
56:10
56:00
Rozdíl jediné branky slibuje velmi zajímavý závěr. Fanoušci hlasitě podporují domácí celek, který stále hájí vedení.
55:25
Obrovskou šanci domácích neproměnil útočník Nikita Jazkov, kterému před prázdnou brankou sjel kotouč z hole. Mohlo být hotovo.
55:00
Pět minut mají hosté na úpravu skóre.
54:10
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brandon Bochenski – 2 min., nedovolené bránění).
53:28
Domácí nemohou svou početní výhodu proměnit, protože se stabilněji nedokáží dostat do útočného pásma.
52:31
Buly v útočném pásmu Metallurgu.
52:05
Domácí mají k dispozici přesilovou hru, kterou pokud promění, pojistí své vedení.
51:28
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nikita Ivanov – 2 min., nedovolené bránění).
51:00
Přesně devět minut zbývá týmu Barys Astana, aby s výsledkem něco udělal.
50:30
Dnešní utkání sleduje 4 785 diváků.
50:25
Michail Birjukov se po střetu s vlastním obráncem jen těžko zvedá. Vypadá to, že bude v pořádku a zápas dochytá.
50:00
Tento zápas zatím kromě pěti branek nabídl také pořádnou bitku.
49:22
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Jevgenij Viksna – 5 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 5 min., hrubost).
49:22
49:01
Kuznetsk Metallurgists Sports Palace byl slavnostně otevřen 1. října 1984. Jeho kapacita je 7533 diváků. Dnes rozhodně vyprodáno není, ale návštěva je zde solidní.
48:30
Následovat bude komerční přestávka.
48:18
Hosté jsou v plném počtu. Domácí tým svůj náskok nezvýšil. Metallurg si totiž nedokázal vypracovat žádnou slibnější střeleckou pozici.
46:50
Nikita Michajlis odehrál kotouč daleko od vlastní branky. Bránící se čtveřice hráčů odchází střádat.
46:18
Vyloučení v týmu Barys Astana (Dmitrij Grenc – 2 min., podražení).
45:18
Michail Birjukov nyní musel několikrát zasahovat, hostující celek ho rozhodně nešetří.
44:15
Mnoho pohledných momentů v této části zápasu není. Novokuzněck hájí své vedení a Barys buší do obrany soupeře.
42:15
Sledujeme velmi vyrovnaný zápas. Diváci velmi hlasitě podporují svůj tým. Hra se přelévá ze strany na stranu.
41:52
Tvrdou střelou zápěstím se prosazuje na vzdálenější tyč KIRILL SEMJONOV. Asistence: Denis Vicharev. Domácí tým se nyní dostává do vedení.
40:15
Začátek třetí třetiny se hraje v rychlém tempu. Ani jeden celek nyní nechce udělat chybu, který by znamenala gól pro soupeře.
40:01
40:00
39:50
Jeden z hostujících hráčů trefil horní tyč banky .
39:41
Buly před brankářem Novokuzněcku. Obránci ale získali kotouč, a tak se směr hry otáčí.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:39
38:15
Michail Birjukov si rozhodně nyní se zákroky jistý, kotouč z něho vypadává.
37:00
Barys Astana hraje v přesilové hře velmi dobře, Michail Birjukov se má co ohánět v brance. Nyní si poradil se střelou Ivana Kučina.
36:39
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Michail Anisin – 2 min., příliš mnoho hráčů).
36:00
Finální část druhé třetiny se blíží a Barys má podstatně více ze hry. Michail Birjukov se musí nyní pořádně soustředit, neboť na jeho hráči pálí ze všech pozic.
35:10
Brandon Bochenski se dostal k odraženému kotouči, jeho zakončení postrádalo přesnost a důraznost. Michail Birjukov kryje kotouč rukavicí, jeho tým se dál bude muset bránit.
33:50
Buly před brankářem Michailem Birjukovem, který musel nyní nadvakrát zneškodnit střelecký pokus Jaroslava Jevdokimova.
33:35
Následuje komerční přestávka.
33:24
Hosté v plném počtu. Domácí tým se nyní nedokázal v přesilové hře výrazněji prosadit.
32:01
Hostující celek posílá kotouč přes všechny čáry ze svého obranného pásma. Domácí tak musí znovu zakládat přechod do pásma.
31:24
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nursultan Belgibajev – 2 min., faul kolenem).
30:55
Michail Birjukov byl nyní pozorný, dokázzal si poradit se střelou Ivana Kučina. Buly před brankářem domácího celku.
30:01
Za nerozhodného stavu se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu.
29:30
Komerční přestávka.
29:24
Jevgenij Rymarev špatně rozehrál akci, hledal spoluhráče, který byl na jiném místě. Píská se zakázané uvolnění.
28:24
Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny zápasu, stav je momentálně vyrovnaný. Optickou převahu má Barys, nicméně domácí defenziva si nyní počíná velmi dobře. Roman Tatalin předvedl parádní obranný blok.
26:13
Velmi rychle dokázal hostující celek vyrovnat dvoubrankový náskok domácího celku. Barys má nyní více ze hry a snaží se přidat další gól.
24:13
Astana právě vstřelila branku!
Velká nedůslednost domácí obrany znamená vyrovnání zápasu. Nursultan Belgibajev vystřelil a z hranice brankoviště poslal kotouč za brankovou čáru IVAN KUČIN. Asistence: Nursultan Belgibajev
24:00
Nyní byl Michail Birjukov pozorný a dokázal si se střelou protihráče poradit.
22:05
Po vstřelené brance je hostující celek podstatně aktivnější, nicméně se mu nedaří dostat se do útočného pásma stabilněji. Domácí brankář žádnou vážkou situaci řešit nemusel.
20:47
Z kraje druhé třetiny se prosazují hosté. Brandon Bochenski našel Nigela Dawese, který parádní přihrávkou vybídl ke skórování CAMA BARKERA, který snižuje. Asistence: Nigel Dawes, Brandon Bochenski.
20:01
Domácí vybojovali kotouč a jako první se dostali do útočného pásma. K ohrožení branky se však Metallurg nepropracoval.
20:01
20:00
18:41
Úvodní část hry v poklidném tempu plyne ke svému závěru. Novokuzněck je podporován fanoušky.
18:00
Nyní se hráči Barysu pokouší něco vymyslet před brankářem, ale nedaří se stabilněji udržet útočné pásmo.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, nyní se domácí hokejisté dostali do dvoubrankového vedení a snaží se třetinu v poklidu dohrát.
16:04
Oddechový čas pro hosty.
16:04
Po krásné kombinaci se domácí dostávají do vedení o dvě branky. Kirill Lebeděv našel Nikitu Ljamkina, který viděl úplně volného IGNATA ZEMČENKA, který neměl problém skórovat. Asistence: Nikita Ljamkin , Kirill Lebeděv.
15:45
Nyní se do optické převahy dostávají hráči hostujícího celku.
15:00
Dostáváme se do posledních pěti minuty hry v první třetině, náskok Novokuzněcku stále platí.
13:13
V závěru početní výhody musel Michail Birjukov zasahovat, střelu Nikity Michajlise kryl.
12:00
Přesilovou hru číslo dva hrají domácího hokejisté o poznání lépe než tu předchozí, ale k dokonalosti to má hodně daleko.
11:27
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Vasilčenko – 2 min., hákování).
11:16
Brandon Bochenski vedl akci hostujícího celku, nicméně do zakončení se neproháčkoval.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, akci hostů vedl Cam Barker, jeho akce však končí nepřesnou přihrávkou.
09:30
Ignat Zemčenko se vrací z trestné lavice do hry, jeho spoluhráči v početní nevýhodě dokázali vstřelit úvodní gól zápasu.
08:49
Gól v oslabení. Domácí se k velké radosti většiny publika dostávají do vedení. KIRILL LEBEDĚV to vzal na sebe a střelou mezi betony překonal brankáře hostů.
07:30
07:30
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ignat Zemčenko – 2 min., hákování).
05:00
Pět minut hry je pryč, žádnou vyloženou šanci jsme zatím neviděli.
03:50
Michail Birjukov nyní musel zasahovat, do bezprostřední blízkosti se probojoval Brandon Bochenski, jehož střela minula branku.
03:15
Metallurg Novokuzněck měl dlouhou dobu kotouč za svou brankou, Kirill Lebeděv čekal až mu vystřídají spoluhráči.
02:59
Artemij Lakiza se vydal na útočný výlet, obkroužil branku a málem se mu podařilo zasunout kotouč za brankovou čáru.
02:35
Nyní se až Astana dostala do útočného pásma, akci táhl Kirill Panjukov. Do zakončení se neprobojoval.
02:01
Úvod zápasu patří domácímu týmu, který využívá nepřesností ve hře soupeře.
01:20
Obrovská chyba v hostující obraně, Henrik Karlsson nyní však zasahovat nemusel, protože kotouč minul jeho branku o pořádný kus.
00:15
Domácí se dostali do útočného pásma. Henrik Karlsson musel zasahovat, protože na něho jeden z hráčů Novokuzněcku pálil.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Birjukov (Podjapolskij) – Kuklev, Ljamkin, Ščukin, Tatalin, Vasilčenko, Postnikov, Viksna, Michajlov – Poliščuk, Komaristyj, Lebeděv – Zemčenko, Jazkov, Semjonov – Butuzov, Karavajev, Jemec – Anisin, Vicharev, Parchomenko.

Barys Astana: Kolesnik (Karlsson) – Barker, Dallman, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Lipin, Lakiza, Markelov – Bochenski, Dawes, Starčenko – Rymarev, Šin, Ivanov – Jevdokimov, Michajlis, Grenc – Belgibajev, Panjukov, Kučin..
Zápas za malý moment začne.
Jedná se o třetí zápas Kontinentální Hokejové Ligy. Novokuzněck na svém ledě hostí Astanu. K dispozici kromě klasického přenosu budou k dispozici videa z gólových situací.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům hokeje. V tomto zápase KHL proti sobě nastoupí Metallurg Novokuzněck a Barys Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.