Máme tady konec utkání. Avtomobilist Jekatěrinburg si odváží výhru poměrem 5:2. Největší zásluhu má na tom asi hostující Rok Tičar, který dal dvě branky svého týmu.

Tímto se s vámi loučím a u dalšího přenosu z ruské KHL, na počtenou.
58:52
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Vasilčenko – 2 min., držení protihráče).
58:02
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Česalin – 2 min., nedovolené bránění).
57:30
Domácí teď budou usazeni v útočném pásmu, protože chcou ještě něco se zápasem udělat. Poliščukova střela končí mimo branku.
56:45
Pěkná akce domácích na jejímž konci byl Semjonov. Jeho střela však končí nad hostující brankou.
56:37
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Máme tady snížení skóre. Domácí hráči se po pěkné akci dostali do útočného pásma, puk se poté dostal ke STANISLAVU BUTUZOVI a ten nedal brankáři šanci.
55:30
Další výborné zblokování střely jednoho z domácích hráčů. Konec zápasu se pomalu blíží a hosté stále vedou rozdílem čtyř branek.
54:50
Buchele se prodral ke střele, jenže Birjukov byl na svém místě a střelu chytil.
53:20
Vicharev zkusil nahodit na hostující bránu, ale obrana Avtomobilistu výborně nahození zablokovala a vyhodili mimo jejich pásmo.
Dnešní utkání sleduje 2 783 diváků.
51:00
Kivistö dnes nemá svůj den, jeho střely míjejí tři tyče Birjukova.
50:30
Po delší době má práci i hostující brankář, Butuzov prověřil pozornost Ustinskijho, který puk schoval pod svou výstrojí.
49:50
Monja zkusil své štěstí už ze střední pásma, ale Birjukov prokázal skvělé reflexy a puk vyrazil.
48:20
Garejev si vzal puk ve svém obranném pásmu a lehce přešel ze střední do útočného, poté přišla střela, která byla zblokována do ochranné sítě nad brankou.
47:35
Hosté teď výborně bruslí a vytváří si další šance. Alexejev obešel dva hráče a vystřelil z mezikruží, domácí brankář vyrazil do rohu kluziště.
46:30
Šingarejev v další akci a opět byl tento hostující hráč neúspěšný, Birjukov tento pokus pokryl.
45:50
Šingarejev vystřelil od modré prudkou střelu, jenže puk míří úplně mimo tři tyče.
44:35
Koukal při svém střeleckém pokusu zlomil hůl, a tak si musí dojet pro novou na střídačku.
43:55
Kivistö si připisuje další střelecký pokus, Birjukov vyráží.
43:00
Buchtele si vyměnil puk se svým krajanem Koukalem a vystřelil, těsně minul.
42:32
Na druhé straně byl v šanci Monja, jenže na Birjukova nevyzrál. Vhazovat se bude právě před domácím brankářem
41:25
Viksna vletěl do útočného pásma, dostal se až k brankáři hostů, jenže ho nepřekonal.
40:23
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ignat Zemčenko – 10 min. osobní trest)
40:01
I druhá třetina byla velice zajímavá, ve druhém dějství jsme mohli vidět čtyři branky. V 33. minutě přidal svůj druhý gól Tičar, o minutu později dal Česalin, ten upravoval na 4:0. Ve 37. minutě zvýšil vedení na 5:0 hostující Monja. Domácí se však dočkali, sekundu před koncem dal gól Semjonov.

Střely na branku: 20 – 34
40:00
39:59
Domácí se nevzdávají a těsně před pauzou snižují na 1:5. Autorem branky je Kyrill Semjonov.
38:45
Druhá třetina se už bude dohrávat, hostující hráči hrají výborný hokej.
36:54
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí tento zápas vůbec nezvládají a už prohrávají 0:5. Pátou branku si připisuje DMITRIJ MONJA. Asistence: Dmitrij Megalinskij, Timur Šingarejev
35:55
Další střela Tičara, kterou kryje Birjukov. Vhazovat se bude v útočném pásmu Avtomobilistu.
35:30
Tičar teď mohl dokončit svůj koncert třetím gólem, jenže těsně minul.
34:30
Výborný pasáž hostů, kteří během dvou minut zvýšili vedení na 4:0. Domácí tým bude muset zabrat, pokud chce se zápasem ještě něco udělat.
34:11
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Michail Kuklev – 2 min., nedovolené bránění).
33:50
33:50
Hosté využívají přesilovku a jdou do vedení 4:0. Autorem branky je JEVGENIJ ČESALIN. Asistence: Dmitrij Megalinskij, Timur Šingarejev
33:26
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Semjonov – 2 min., podražení).
32:39
Nádherná akce na jejímž konci byl opět ROK TIČAR, který zvyšuje vedení na 3:0.
31:30
Viksna byl tvrdě sražen k ledu, rozhodčí nechává hru pokračovat.
29:35
Brejk domácích končí výborným zákrokem Buchteleho, který se skvěle vrátil do obrany, kde zastoupil svého spoluhráče.
28:40
Kivistö opět zkoušel své štěstí a znovu minul, domácí tedˇmůžou zaútočit do otevřené obrany.
27:55
Golyšev tváří tvář brankáři domácích neuspěl, Birjukov vytasil vynikající zákrok lapačkou a puk chytil.
27:25
Kivistö zkusil své štěstí střelou od modré, puk těsně minul levou tyč.
27:00
Hosté se rychlostí blesku dostali do útočného pásma, Garejev se poté dostal ke střele. Birjukov byl proti.
25:55
I domácí umí zaútočit, Tatalin se dostal po výborné kombinace ke střele, jenže hostující brankář vytasil výborný zákrok.
25:05
Další střela hostů, tentokrát si střelecký pokus připsal Rok Tičar, jenže i ten minul branku.
24:20
Vasilevskij vystřelil do chumlu hráčů před domácí brankou, puk k Birjukovi nedošel, protože se dostal na hůl Ščukina, který vyhazuje.
23:43
23:30
Domácí nemůžou vyhodit, takže ani střídat. Tohle je výborná šance pro hosty k zvýšení vedení.
22:50
Hosté drží útočné pásmo, ve kterém s přehledem kombinují. Do další šance se dostal Monja, jeho střela Birjukov opět kryje.
22:35
Buchtele pouze nahazoval před bránu, puk se dostal až k domácímu brankáře, který puk schoval pod svou výstrojí.
21:43
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Vasilčenko – 2 min., držení hole).
20:09
Ljamkin se pokusil ohrozit brankáře Ustinskijého, jenže těsně minul jeho branku.
20:01
Máme za sebou první třetinu zápasu mezi Novokuzněckem a Jekatěrinburgem. Hosté šli už ve třetí minutě do vedení zásluhou Rassejkina. Vedení Avtomobilistu zvýšil povedenou akcí Tičar, který upravil skóre na 0:2. V druhé polovině první třetiny se nic závažného nestalo, a tak jdou hráči do kabin za stavu 2:0 pro hosty.

Počet střel: 11 – 14
20:00
19:00
Poslední minuta první třetiny.
17:15
Timašov chce zvýšit vedení svého týmu na tři branky, proti je pouze brankář Birjukov, který mu radost kazí.
16:45
Tatalin od modré ohrozil branku hostů, Ustinskij se vytasil z výborným zákrokem.
16:33
15:15
Domácí vyhráli vhazovaní v útočném pásmu, jenže po nepřesné přihrávce jednoho z domácích hráčů o pásmu přicházejí.
14:33
Hostujícímu trenérovi teď nevyšlo střídání, rozhodčí si toho všimnul a přerušuje hru. Trest si půjde odsedět Monja.
12:25
Hosté hrají ve velké pohodě, drží puk a kombinují po celé šířce hřiště. Domácí zatím neví, jak prorazit do útočného pásma.
12:00
Na druhé straně se v šanci ocitnul český útočník, Jan Buchetel. Jenže ten branku netrefil, puk končí za brankou domácích, kde si ho bere do své moci jeden z obránců.
10:15
Musim mohl snížit vedení soupeře, jenže blafákem nevyzrál na hostujícího brankáře. Ustinskij zatím chytá na jedničku.
09:50
Garejev v další šanci, Birjkukov si připisuje další výborný zákrok.
09:30
Garejev se ocitnul sám před domácím brankářem, ten ho však výborně vychytal.
09:00
Megalinskij napřáhl od modré čáry, jenže jeho střela byla zblokována a do protiútoku můžou jít domácí hráči.
08:54
Co se nepodařilo domácím, to se daří hostům, kteří zvyšují své vedení na 2:0. Autorem branky je ROK TIČAR. Asistence: Andrei Alexejev
07:25
Rassejkin je zřejmě při chuti, jeho střela letěla těsně nad horní tyčkou domácí branky. Metallurg měl teď štěstí, že už neprohrává 0:2.
06:55
Další střelecký pokus Timašova končí za brankou, tahle střelu se nepovedla.
06:15
Ščemerov proti přesile neuspěl a puk má v moci domácí tým, který se žene za vyrovnáním.
05:22
Timašova rána je zblokována do hlediště. Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:20
Poliščuk teď nabral na vidle jednoho z protihráčů, sudí nechává hru pokračovat.
03:20
Hosté byli v brejku tři na jednoho. Andersen místo toho, aby ještě nahrával lépe postavenému spoluhráči, tak volil střelu. Tu výborným zákrokem zblokoval Kuklev.
03:00
Parchomenko obešel dva hráče a od modré vystřelil jedovatou střelu, kterou brankář Ustinskij kryje. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
02:21
Máme tady první branku utkání. Hosté jdou po výborné akci do vedení, autorem branky je MAXIM RASSEJKIN. Asistence: Alexander Romanov
01:15
Vasilčenko nahazuje do útočného pásma, jenže jeho spoluhráči střídají, a tak si puk bere jeden z hostů.
00:35
Lebeděv vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, ten puk vyrazil do roho kluziště.
00:10
Domácí tým vyhrál vhazování a míří do útočného pásma.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Birjukov (Karejev) – Kuklev, Ljamkin, Tatalin, Vasilčenko, Viksna, Ščukin, Michajlov, Fatkullin – Lebeděv, Zemčenko, Semjonov – Poliščuk, Blagoj, Komaristyj – Michejev, Musin, Vicharev – Jemec, Butuzov, Parchomenko.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Megalinskij, Kivistö, Vasilevskij, Andersén, Turbin, Timašov, Ščemerov – Česalin, Alexejev, Tičar – Buchtele, Koukal, Garejev – Golyšev, Torčeňuk, Monja – Šingarejev, Rassejkin, Mingalejev – Romanov.

Rozhodčí: R. Kadyrov, M. Sidorenko – I. Dedyluja, D. Golyjak.
Československá stopa
V domácím týmu máme jednoho zástupce a tím je Robert Kousal. Naopak na straně druhé máme zástupce dva, Petra Koukala a Jana Buchteleho.
Poslední zápasy
V posledních pěti zápasech byl více úspěšnější Jekatěrinburg, který vyhrál 4x. Domácí Metallurg pouze jednou.
Avtomobilist Jekatěrinburg
I hostující tým má za sebou dva zápasy a to s jednou výhrou a prohrou. V prvním kole Avtomobilist porazil Novosibirsk 5:3 a ve druhém prohrál s Omskem 1:3. Alexander Torčeňuk je prozatimní lídr svého týmu, má na svém kontě 2 góly a 1 asistenci.
Metallurg Novokuzněck
Domácí tým už má za sebou dva zápasy v nové sezóně. V prvním utkáním se střetli s Astanou, kterou doma porazili 4:2. Jenže ve čtvrtek přišel velký debakl s Jugrou, která si odvezla z Metallurgs Sports Palace vysokou výhru 7:1. Kyrill Lebeděv prozatím vede tabulku produktivity svého týmu (1+1).
Přeji příjemné sobotní poledne, vítám vás u textového přenosu z ruské KHL. Úderem pravého poledne začne utkání mezi domácím Metallurgem Novokuzněck a Avtomobilistem Jekatěrinburg. Zápasem vás bude provázet Radim Polák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.