To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jan Kovář (MET) 2+0, 4 střely, čas na ledě 24:22
Tomáš Filippi (MET) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:14
Je dobojováno! Trápící se Metallurg Novokuzněck dnes překvapivě ukončil dlouhou sérii porážek vítězstvím nad silným Magnitogorskem po samostatných nájezdech. Obhájce titulu prohrával už 1:4, hosté přesto dokázali dostat zápas až do nájezdů, ve kterých se ale radovali hokejisté domácího Metallurgu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Novokuzněck.
Autorem vítězné branky je NIKITA JAZKOV.
Sergej Mozjakin ale vůbec netrefil branku, Novokuzněck tak překvapivě vítězí!
Nikita Jazkov na Košečkina vyzrál, Mozjakin tak nyní musí dát!
Jan Kovář v zápase vsítil dva góly, svůj samostatný nájezd ale neproměnil.
Kirill Semjonov rovněž uspěl, po první sérii tak máme vyrovnáno.
Jako první se rozjel Danis Zaripov, jemuž se podařilo překonat Karejeva!
Samostatné nájezdy začínají.
65 minut hry o vítězi nerozhodlo, po krátké úpravě ledu tak budou následovat samostatné nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:25
Ignat Zemčenko to nyní zkusil po obkroužení magnitogorské svatyně, nicméně Vasilij Košečkin byl i tentokrát připraven.
63:41
Alexandr Komaristyj vybojoval u hrazení kotouč pro Ignata Zemčenka, jenž ovšem z nadějné pozice na připraveného Košečkina nevyzrál.
63:00
Lebeděv je na ledě, domácí už hrají v plném počtu.
62:22
Mozjakin vyzval křižnou přihrávkou ke skórování Tomáše Filippiho, projektil českého útočníka ale rozvlnil jen boční síť!
61:46
Ve vlastním oslabení ujel do protiútoku Denis Vicharev, s jeho následným nahozením z ostrého úhlu si ovšem Košečkin snadno poradil.
61:00
Kirill Lebeděv (NOV) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení!
60:34
Rozjetý Sergej Mozjakin se opřel do kotouče z "ovečkinovské" pozice na vrcholu levého kruhu, Karejev si však bez potíží poradil.
60:01
Magnitogorští hokejisté dokázali dvěma slepenými góly Mozjakina a Kováře vyrovnat na 4:4, za pár okamžiků tak budeme svědky prodloužení.
60:00
59:38
Magnitogorský kouč Mike Pelino si vyžádal oddechový čas, hosté budou mít čas na ještě jednu akci.
58:57
Ljamkin už je na ledě, domácí hrají minutu před koncem zase v plném počtu.
58:25
Chris Lee nabil na levý kruh napřaženému Mozjakinovi, ten ale ani tentokrát neuspěl – jeho projektil byl přizvednut do ochranné sítě.
57:38
Andrej Karejev na chvilku ztratil svou hůl, přesto si ovšem dokázal poradit se štiplavým pokusem Mozjakina.
56:57
A je tu další komplikace pro Novokuzněck, Nikita Ljamkin (NOV) vyfasoval dvouminutový trest za podražení.
55:05
Magnitka je nyní jednoznačně lepším týmem, tak se nechme překvapit, zdali svěřenci Mika Pelina ještě před třetí sirénou dokonají obrat.
53:30
Metallurg právě vstřelil branku!
Třígólový náskok domácích se zcela rozplynul, šest a půl minuty před koncem máme vyrovnáno, o což se postaral po dalším parádním Mozjakinově pasu JAN KOVÁŘ! Asistence: Chris Lee, Sergej Mozjakin.
53:02
Kuriózní trest za nebezpečnou výstroj vyfasoval domácí zadák Timur Fatkullin (NOV).
52:48
Máme zaděláno na drama! Pouhých šest sekund po zmiňovaném oddechovém času se do puku opřel SERGEJ MOZJAKIN a jeho projektil skončil až v síti! Bez asistence.
52:42
Domácí lodivod si vybírá oddechový čas nezvykle brzy, nicméně tento krok je zcela pochopitelný, jelikož tlak Magnitogorsku začíná postupně sílit.
50:58
Ofsajd a v něm Fjodor Poliščuk, hra je přerušena a vhazovat se bude poblíž magnitogorské střídačky.
50:09
V dalekém Novokuzněcku už se nám rozběhla závěrečná desetiminutovka a domácí bez problémů kontrolují své vedení, vydrží jim až do konce?
49:15
Wojtek Wolski se užuž chystal ke střele z pravého kruhu, v klíčový moment mu však černá pryž sjela z hokejky.
48:21
Novokuzněčtí už se jen v podstatě brání a snaží se přehušťovat střední pásmo, což se jim zatím daří na jedničku.
47:23
Právě Jazkov se teď po levém křídle vydal do rychlého protiútoku, jenže nakonec se ke střele vůbec nedostal. Na řadě je nyní další komerční brejk.
46:27
Nikita Jazkov zachytil nepříliš povedenou rozehrávku Antipina, poté ovšem o kotouč přišel. Hra je v posledních minutách plná nepřesností na obou stranách.
45:41
Kirill Ďjakov v rohu kluziště obral o touš Filippiho, poté se mu ale nepodařilo přihrát nikomu v červeném dresu.
44:50
Alexandr Komaristyj si na útočné modré nedokázal zpracovat prudký pas, hosté ale poté o puk přišli, a tak mohou Novokuzněčtí pokračovat v akci.
43:58
Jevgenij Solovjov to schytal od Sergeje Těreščenka, nicméně rozhodčí se rozhodli nevylučovat, což se domácím příznivcům ani trochu nepozdává.
43:07
Kotouč vyletěl ze hřiště, hra je přerušena a následovat bude vhazování ve středovém kruhu.
42:26
Denis Vicharev se dostal do rychlého protiútoku, jeho rána z levého kruhu ale orazítkovala Košečkinův beton!
41:42
Alexandr Sjomin už je zpět na ledě. Domácí v této přesilovce vůbec nic nevymysleli a teď navíc vyhodili puk na zakázané uvolnění.
40:48
Vasilij Košečkin pro jistotu podržel nahození ze středního pásma ve své výstroji, následovat bude buly po levici hostujícího gólmana.
40:01
Třetí třetina začne ve 13:45.
Druhá třetina přinesla nečekané gólové hody. Už minutu po jejím začátku poslal domácí do dvougólového vedení Kirill Semjonov a následně se sice Kovářovi podařilo snížit, na 3:1 prakticky vzápětí upravil Solovjov. Po tomto gólu se hostující gólman Samsonov pakoval, ani náhradník Košečkin ale čistý štít dlouho neudržel, poněvadž ho od modré čáry propálil Fatkullin. Metallurg poté zásluhou Osaly ještě snížil, a tak momentálně platí stav 4:2 pro domácí.
40:00
39:42
Alexandr Sjomin (MET) v útočném pásmu naprosto zbytečně povalil soupeře k zemi, za což si vykoledoval dvě minuty za hrubost.
39:11
Sergej Těreščenko zkusil štěstí od modré, nicméně jeho pokus postrádal přesnost a kotouč skončil v rohu kluziště.
38:38
Nepovedená rozehrávka Magnitogorských končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude znovu před Košečkinem.
38:01
Timur Fatkullin se obtočil s pukem na hokejce na vrcholu levého kruhu a poté se pokusil vypálit, jeho střela ale byla zblokována.
37:15
Dnešní utkání sleduje 2534 diváků.
36:36
Máme sníženo, hosté využívají početní výhodu! Tomáš Filippi nahodil kotouč směrem ke Karejevovi a OSKAR OSALA dokázal černou pryž šikovně protečovat za záda domácího gólmana! Asistence: Tomáš Filippi.
35:02
Vladislav Arbuzov (NOV) si půjde odpočinout za katr za podražení, přesilovku si zahrají pro změnu svěřenci Mika Pelina. K tomu ale dojde až po komerční přestávce.
34:47
Leeovu střelu vyrazil Karejev pouze do prostoru, kam si chytře najel Wojtek Wolski, polsko-kanadský útočník ale nedokázal dostat kotouč pod kontrolu.
34:01
Dmitrij Kazionov už je zpět na ledě, hosté další oslabení nakonec přečkali bez ztráty kytičky.
33:45
Magnitogorští hokejisté se přeci jen dokázalo osvobodit, to už se Kazionovův trest začíná blížit ke svému konci.
32:56
Před Košečkinem bylo znovu pořádné horko, strážce hostující svatyně si ale nakonec poradil! Hostům ve druhé třetině nejde vůbec nic...
32:01
Dmitrij Kazionov (MET) se vrátí na trestnou lavici, tentokrát za podražení. Tlak Novokuzněcku tak bude moci vesele pokračovat.
31:24
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Poslední tým Východní konference se proti jasnému favoritovi ještě více přibližuje vítězství! TIMUR FATKULLIN se do kotouče opřel od modré čáry a Vasilij Košečkin nestihl včas zareagovat. Asistence: Kirill Semjonov.
31:15
Denis Vicharev dostal nabito na vrchol kruhů, nicméně jeho následná dělovka z první postrádala přesnost.
30:42
Kirill Ďjakov se dostal ke střele od modré, ta ale byla zblokována a svěřenci Mika Pelina se následně osvobodili.
29:57
No a pozor! Alexej Bereglazov (MET) vyhodil kotouč na tribunu, přesilovka Novokuzněcku tak bude hned dvojnásobná!
29:28
Kirill Ďjakov to od Dmitrije Kazionova (MET) schytal vysokou holí přímo do obličeje, hostující forvard si tak půjde odpočinout za katr.
28:15
Andrej Karejev pro jistotu přerušil hru, před námi je v pořadí třetí komerční přestávka tohoto utkání.
27:22
Chris Lee v hloubi vlastního pásma vyčkává na dostřídávající spoluhráče. Ani jeden tým se teď nikam nežene, cílem je jednoznačně uklidnit hru.
26:26
Lítou bitvu o kotouč v rohu kluziště nakonec vyhrál Denis Vicharev, který ovšem o puk zase rychle přišel a na druhou stranu už upaluje Kosov.
25:35
Ve druhé třetině to zatím vypadá, že defenzívy obou týmů pořádají den otevřených dveří. V obrovské šanci se teď ocitl Wojtek Wolski, jehož ovšem Karejev vychytal!
24:51
Hosté sáhli ke změně mezi třemi tyčemi, Samsonova střídá velezkušený Vasilij Košečkin!
24:51
No a pozor, gólové hody pokračují! Arťom Michejev ujel po levém křídle a poté nahrál kotouč do předbrankového prostoru trestuhodně neobsazenému JEVGENIJI SOLOVJOVOVI, který zkušeně zavěsil pod břevno! Asistence: Arťom Michejev.
24:22
Tomáš Filippi vybojoval kotouč v souboji u hrazení, jeho následný pas na Sjomina ale postrádal přesnost, a domácí tak mohou založit protiakci.
23:23
Dvougólové vedení domácím dlouho nevydrželo! JAN KOVÁŘ se dostal ke kotouči v předbrankovém prostoru díky parádnímu pasu z hole Mozjakina a český útočník se štěstím dostal touš do sítě! Asistence: Sergej Mozjakin, Chris Lee.
22:24
Dvouminutový trest za nedovolené bránění vyfasoval Jevgenij Solovjov (NOV).
21:48
Chris Lee vypálil od modré, Karejev měl ale dobrý výhled a bez problémů vyrazil kotouč do rohu kluziště.
21:00
Tak to je hodně studená sprcha pro hosty, Novokuzněčtí zvyšují svůj náskok! Kirill Lebeděv obral o puk laxního Antipina a poté předložil kotouč Vicharevovi, který ještě poslepu posunul černou pryž ke KIRILLU SEMJONOVOVI a ten už měl úlohu snadnou! Asistence: Denis Vicharev, Kirill Lebeděv.
20:01
Propastný tabulkový rozdíl mezi oběma soupeři byl možná předzvěstí jednoznačného průběhu, skutečnost je ale úplně jiná. Aktivně hrající Novokuzněck je zatím jednoznačně aktivnějším týmem a po trefě Michejeva zaslouženě vede.
Další třetina začne přibližně ve 12:53.
20:00
18:50
Novokuzněčtí hokejisté nadále drží kotouč na svých hokejkách, takový vývoj námi sledovaného utkání asi čekal málokdo.
17:53
Domácí se nakonec přeci jen ujímají vedení a nutno říct, že zcela zaslouženě! Fatkullin ujel po levém křídle a poté vyzval ke skórování ARŤOMA MICHEJEVA, jenž se z dobré pozice nemýlil! Asistence: Timur Fatkullin.
17:06
Osalův menší trest je u konce, Magnitogorští toto oslabení bez problémů přečkali bez ztráty kytičky.
16:36
Nikita Jazkov se šikovně protáhl po pravém křídle do útočného pásma, ke střele se ale nakonec vůbec nedostal.
15:44
Svěřenci Mika Pelina se osvobozují a napadající Tomáš Filippi navíc úsěšně zdržuje rozehrávku domácích.
15:00
Oskar Osala (MET) u mantinelu ošklivě sestřelil jednoho z domácích hokejistů a za zákrok do oblasti hlavy a krku vyfasoval 2+10 minut.
14:20
Krátce po návratu z trestné lavice se Stanislav Butuzov vydal do protiakce, domácí útočník však uvízl v ofsajdu.
13:25
Jevgenij Birjukov vypálil od modré, Karejev měl ale dobrý výhled a bez problémů zakročil.
12:47
Ve vlastním oslabení se Michail Anisin vydal kupředu po pravém křídle a podařilo se mu vybojovat vhazování v útočném pásmu.
11:56
Domácí hráli v šesti, následovat tak bude první přesilovka pro Magnitogorsk. Trest odpyká Stanislav Butuzov (NOV).
11:28
Kotouč vyletěl ze hřiště a hlasatel v Metallurgs Sport Palace posléze ohlásil další komerční přestávku.
10:46
Alexandr Sjomin vybojoval útočné pásmo pro hosty a Chris Lee to posléze zkusil od modré, s jeho pokusem si ovšem Karejev bez problémů poradil.
09:53
Viktor Antipin katastrofálně rozehrál přímo na hůl Arťoma Michejeva, ten ale tváří v tvář Samsonovovi napálil kotouč přímo do výstroje hostujícího gólmana!
09:15
Polovina první třetiny je za námi a zatím sledujeme naprosto vyrovnaný hokej, propastný tabulkový rozdíl mezi oběma soupeři zatím není patrný.
08:31
Outsider se mohl dostat do vedení! Zkušený Michail Anisin se zničehonic zjevil v předbrankovém prostoru, Samsonov se ale včas přemístil a jeho bekhendový pokus lapil!
07:57
Ilja Samsonov pro jistotu přerušil hru po Poliščukově nahození od modré, následovat bude další buly v útočném pásmu Novokuzněcku.
07:06
Hra je po dlouhé době přerušena a před námi je komerční přestávka, po níž se bude vhazovat po pravici hostujícího gólmana Samsonova.
06:21
Samsonovovu nepříliš povedenou rozehrávku zachytil u hrazení Jevgenij Solovjov, nicméně domácí se posléze v pásmu dlouho neudrželi.
05:27
Bogdan Potěchin za vlastní svatyní vyčkává na dostřídávající spoluhráče, Magnitogorští se nikam neženou a trpělivě čekají na své šance.
04:37
Stanislav Butuzov se vydal do rychlého protiútoku, Kovář se však s ním zodpovědně vrátil a u mantinelu připravil domácího forvarda o kotouč.
03:58
Vhazování po pravici hostujícího gólmana ovládl Magnitogorsk, svěřenci Mika Pelina už mohou založit protiútok.
03:11
Stanislav Butuzov se dostal po Zemčenkově pasu ke střele z vrcholu kruhů, Ilja Samsonov však měl dobrý výhled a bez problémů zakročil.
02:24
Alexandr Sjomin si prodloužil střídání a vybojoval kotouč zpět. Zkušený snajpr poté objel svatyni soupeře a vystřelil, Andrej Karejev však bez problémů zakročil.
01:36
Osala nabil na levý kruh Sjominovi, ten si ale na střelu netroufl a místo toho se ještě pokusil oslovit Tomáše Filippiho, což se mu ale nepodařilo.
00:48
Jaroslav Kosov přišel o kotouč v rohu kluziště, Fjodor Poliščuk může v klidu založit protiakci Novokuzněcku.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Pervyšin, Ljamkin, Fatkullin, Kuklev, Arbuzov, Vasilčenko, Ďjakov, Viksna – S. Butuzov, Komaristyj, Zemčenko – Jazkov, Vicharev, K. Semjonov – Solovjov, A. Michejev, Razumov – Poliščuk, Anisin, Lebeděv.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov, Antipin, Bereglazov, Lee, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Mozjakin, Jan Kovář, Wolski – De. Kazionov, Dm. Kazionov, Zaripov – Filippi, A. Sjomin, Osala – Železkov, Kaletnik, Potěchin – Kosov.

Rozhodčí: Birin, Gamalej – Viljugin, Kesler.
METALLURG MAGNITOGORSK

To "ten známější" Metallurg je na tom diametrálně odlišně. Svěřencům amerického lodivoda Mika Pelina patří první příčka ve Východní konferenci, Magnitogorští se navíc pyšní až neuvěřitelně neprostupnou defenzívou – v posledních čtyřech zápasech inkasovali celkem dvakrát! Magnitogorští obránci svou práci odvádí skvěle, výtečné výkony však podává teprve devatenáctiletý brankářský supertalent Ilja Samsonov.
METALLURG NOVOKUZNĚCK

Novokuzněckým se ani v letošním ročníku vůbec nedaří. Jeden z ligových outsiderů má po patnácti odehraných zápasech na kontě pouhých šest bodů, což Metallurgu stačí jen na poslední příčku ve Východní konferenci s šestibodovou ztrátou na předposlední Kunlun, který má navíc čtyři zápasy k dobru. Přeruší dnes Novokuzněčtí dlouhou sérii porážek?
Hezký den! Co nejsrdečněji vítám všechny hokejové příznivce u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž od 12 hodin přivítá Metallurg Novokuzněck na svém kluzišti Metallurg Magnitogorsk. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.