Československá stopa

Tomáš Mertl (ZAG): 0+0, čas na ledě 17:48
Jiří Smejkal (ZAG): 0+0, 1 střela na bránu
Zápas je u konce a po napínavé třetí třetině nakonec výhru obhájili hosté ze Záhřebu, kteří vítězství rozhodně nemají lacino a museli o něj celý zápas tvrdě bojovat.
59:46
Medveščak právě vstřelil branku!
ALEXANDER GIROUX vyvezl puk a přesným zakončením do prázdné brány pojistil vedení svého týmu.
59:35
Oddechový čas pro hosty.
59:35
Icing Záhřebu.
59:21
Domácí jsou v útočném pásmu ale nedaří se jim vystřelit.
58:50
Domácí zkoušejí hru v šesti!
58:45
Oddechový čas pro domácí.
57:34
Po přesné přihrávce přišla střela GILBERTA BRULÉHO od modré a Záhřeb je opět ve vedení.
57:03
Další pokus o domácí protiútok končí ofsajdem.
56:30
Birjukov se vrhl proti zakončení a zastavil puk.
56:18
Útok domácího celku zastavuje ofsajd.
54:21
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
DENIS VICHAREV se ujal odraženého puku a z otočky poslal kotouč pod horní tyč branky. Asistence: Michajl Anisin a Kirill Semjonov.
53:57
Mahbodovo zakončení z ostrého úhlu zamířilo nad horní tyč brány.
52:59
McMillanovi chyběli milimetry k dokončení kličky před bránou a zasunutí kotouče do její odkryté části!
52:39
Parého střela přes obránce končí pouze v lapačce brankáře Birjukova.
52:15
Po obkroužení brány získal puk Semjonov a jeho střelu lapil připravený Taylor.
52:05
Průnik Semjonova zastavili pozorní obránci.
51:17
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Edwin Hedberg – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., hrubost).
51:17
51:17
Po zakončení Beziny dorážel Hedberg, ale gólman zakročil a před bránou se strhla mela. Uvidíme, zda rozhodčí rozdělí tresty.
50:34
Giroux už se radoval ale po jeho obkroužení brány a střele k bližší tyči se Birjukovovi podařilo zasáhnout a zabránit gólu.
49:34
GILBERT BRULÉ individuálně obešel jednoho hráče, přes druhého zakončil a ikdyž si brankář sáhl na puk, stejně se Medveščak raduje z gólu.
48:46
48:01
Útok domácích zastavuje ofsajd.
47:36
Hosté vyhazují.
47:29
Vicharev se snažil doklepnout odražený kotouč k bližší tyči. Birjukov nastavil lapačku a do ní chytil puk.
47:04
Novokuzněck obléhá bránu a snaží se zakončit.
46:46
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Yann Sauve – 2 min., hákování).
46:23
Jazkov zkusil vystřelit jen z ostrého úhlu bekhendem. Trefil boční síť brány.
45:36
Semjonov včas vložil hůl do střely protivníka a zastavil tak nebezpečnou šanci.
44:50
Djakovova střela po přihrávce zpoza brány mířila vysoko nad bránu.
44:06
Průnik McMillana do pásma zastavil důrazný obránce bodyčkem.
43:35
I nyní domácí gólman zasáhl proti střele Mertla z buly.
43:27
Birjukov zastavuje střelu Brulého, který vystřelil ihned po získání nahozeného puku.
42:59
Arkalov zvládl vybojovat puk za bránou, ale nedokázal přesně přihrát.
42:30
Do přihrávky na volného Poliščuka skočil obránce a zastavil tak velkou šanci Novokuzněcku.
41:44
Nahození Mertla je posouzeno jako icing a hra je tudíž přerušena.
41:05
Dlouhé nahozené hostů se mění jen a pouze v icing.
40:23
40:10
Po vyhraném buly zamířil kupředu McMillan. V útočném pásmu ale ztratil kotouč.
40:01
Domácím se těsně před koncem třetiny povedlo vyrovnat, když Jazkov prošel za obranu a krásným zakončení vsítil druhou branku svého týmu. Do třetí třetiny tak týmy vstoupí za nerozhodného stavu.
40:00
39:25
Domácím se povedlo vyhodit kotouč z pásma.
39:10
Bezinova tvrdá rána končí jen na hrudi gólmana.
38:40
Záhřeb obléhá bránu ale nedaří se mu zakončit.
38:23
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Semjonov – 2 min., držení protihráče).
38:01
Hosté se snažili odpovědět ale Paré nepřekonal pozorného gólmana.
37:33
Komaristyj při přečíslení poslal za obranu NIKITU JAZKOVA, který svým zakončením poslal kotouč do růžku branky a překvapil tak Taylora. Asistence: Alexander Komaristyj.
37:11
Genowayovu dělovku vyrazil brankář vyrážečkou.
37:06
36:35
Puk se před bránou nebezpečně odrazil a Birjukov ho se štěstím vytěsnil betonem.
36:09
Snahu hostů o průnik do pásma zastavuje ofsajd.
35:34
Obránce vybojoval nahozený kotouč a vyhodil ho až k Taylorovi.
35:16
Domácí se po vyhraném buly osvobodili vyhozením kotouče.
35:06
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Jazkov.
34:43
Brulé poslal tvrdým bodyčkem k zemi Ljamkina.
34:12
Bezina přerušil přečíslení soupeře a rozehrál směrem kupředu. jeho spoluhráči ale na modré čáře ztratili kotouč.
33:21
Novokuzněck přidává na obrátkách a nyní již delší dobu obléhá bránu Záhřebu.
32:23
Genoway se nyní opřel do střely a Birjukov se jen otočil za pukem. Ten k jeho štěstí mířil těsně nad horní tyč.
31:36
Střelu Hedberga zlikvidoval brankář svým betonem.
30:45
Icing nyní vrátí hru před bránu Novokuzněcku.
30:09
Birjukov se tygřím skokem vrhl proti tvrdé ráně Girouxe, který dostal namazáno od Genowaya! Domácí brankář nyní zachránil svůj tým.
29:58
29:30
Nebezpečnou střelu Beziny lapil připravený Birjukov.
29:03
Nyní se již Medveščaku povedlo usadit v pásmu, poslední co chybí je přesná koncovka.
28:27
Hostům se zatím nedaří udržet se v útočném pásmu.
27:58
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Lebeděv – 2 min., sekání).
27:40
Larkin dostal excelentní přihrávku před bránu a vyslal střelu, která minula bránu o pár centimetrů.
27:10
Ostrá rána Parletta z hranice třetiny trefila jen a pouze zadní mantinel.
26:34
Mertl vlétl do pásma a zkusil táhlou střelu. Trefil jen dobře postaveného obránce.
26:16
Hedbergovo zakončení přes obránce byla libůstka pro Birjukova.
25:21
Sauve vyslal tvrdou střelu z modré a o odražený puk se strhla mela. Birjukov nakonec zakročil a strkanici před bránou rozehnali rozhodčí.
25:01
Taylor raději zastavil lapačkou nebezpečně letící nahozený kotouč.
24:35
Butler se opřel do střely po přihrávce Brulého. Jeho nebezpečný pokus ale minul bránu o pár centimetrů.
24:19
Djakovovo nahození z modré lapil gólman do lapačky.
24:07
Semjonov s Vicharevem se teď dostali po nahození před bránu a zde se snažili dorazit skákavý puk. Taylor ale podržel kus černé gumy na ledě pod lapačkou a důrazní obránci soupeře je odstavili.
23:37
Larkinova střela z modré zcela minula zamýšlený cíl.
23:10
Taylor chyboval v rozehrávce a Lebeděv po obkroužení brány zakončil jen do betonu gólmana.
22:32
Novokuzněcku je odpískán ofsajd a vhazuje se tedy ve střední třetině.
21:34
Domácí zkusili vysunout za obranu Anisina. DLouhé nahození ale forvard nestihl dojet a puk propadl za bránu.
20:49
Semjonov prošel okolo obránců a mířil do útoku. Byla ale v poslední chvíli vytlačen k mantinelu a obrán o kotouč.
20:10
Puk mají po buly domácí a ihned se snaží dostat před bránu soupeře.
20:01
Napínavých prvních dvacet minut zápasu je minulostí. K vidění byli tři góly a ve vedení zůstávají hosté ze Záhřebu. Ti získali vedení hned v první minutě po gólu Genowaya. Metallurg vyrovnal po přesné střele Zemčenka, ale v přesilové hře se přesným zásahem prosadil Girouxe a zařídil tedy těsné vedení 2:1 pro Medveščak.
20:00
19:35
Ljamkin objel bránu a přihrávkou nenašel nikoho z kolegů. Domácí ztrácejí útočné pásmo.
19:12
V poslední minutě třetiny jsou domácí stále nebezpečně usazeni před bránou soupeře.
18:48
Zemčenko opět pálil z mezikruží, tentokráte netrefil bránu.
18:15
Medveščaku se krátce po buly povedlo vyhodit puk z pásma.
18:07
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Jiří Smejkal – 2 min., podražení).
17:54
Metallurgu se teď nedaří dostat do zakončení.
17:02
Sauveho střela přes obránce trefila jen betony připraveného gólmana.
16:43
Lebeděv v přečíslení zakončil a trefil jen obránce, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.
16:29
Další nahození Novokuzněcku se mění v icing.
15:38
Nahození Metallurgu získal gólman a rozehrál na hokejky spoluhráčů.
14:55
Poliščuk zkusil před bránou bekhend ale trefil jen beton brankáře Taylor.
14:01
Přečíslení Semjonova s Vichareveme mohl skončit vyrovnávacím gólem! První jmenovaný ale bekhendem před bránou poslal kotouč nad horní tyč.
13:39
Domácí jsou nyní velmi pasivní a nechají hosty lacino procházet do útočné třetiny.
13:21
Útočící Komaristyj se snažil získat puk ze vzduchu, ale obdržel tvrdý hit a kotouč ztratil.
12:23
Ofsajd zastavuje útok Záhřebu.
12:17
Zajímavou kombinaci Medveščaku nyní zastavila chybná přihrávka na modré.
11:30
Novokuzněck nyní zvládl pouze nahodit kotouč na bránu soupeře. Domácí se k větší šanci nemohou dostat.
10:50
Nebezpečně se před bránou zjevil McMillan, jenž vyslal střelu po přesné přihrávce Genowaya. Birjukov ale všem ukázal svou lapačku a v ní schovaný puk.
10:44
Mahbod obešel obránce a z ostrého úhlu zkusil štěstí bekhendem. Birjukov byl připraven a lapil kotouč do lapačky.
10:19
Bezina mohl pálit. Raději ale počkal a kotouč poslal lehkým nahozením zcela mimo bránu.
09:23
Hosté hodně rychle využívají přesilovou hru. První střelu od modré brankář vyrazil. Puk si převzal ALEXANDRE GIROUX a na podruhé bekhendem dostal kotouč za záda gólmana. Asistence: Gilbert Brulé.
09:15
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ilja Musin – 2 min., podražení).
08:56
Ofsajd zastavuje nadějný útok Sauveho.
08:28
Zpětná přihrávka Genowaya našla jen hokejku soupeře.
07:46
Dobrý zásah Vasilčenka zastavil přečíslení hostů a domácí se nyní vrhají do protiútoku.
07:06
Semjonov postupoval sám na bránu. Mohl celou akci vylepšit přihrávkou na spoluhráče, ale zvolil střelu a tu zvládl vytěsnit Taylor.
06:25
Povzbuzení domácí nyní tlačí na soupeře. Jejich akce ale zatím zdobí drobné nepřesnosti v zakončení.
05:01
Rychlé přečíslení první formace Novokuzněcku končí přesným zásahem. IGNAT ZEMČENKO dostal přihrávku mezi kruhy a střelou z první prostřelil Taylora.
04:34
Vicharev zavezl kotouč do pásma. nedokázal se ale dostat do střelecké pozice a jeho akce po chvilce končí.
03:49
Další střela Mahboda byla sražena a kotouč zamířil do hlediště. Vhazuje se před Birjukovem.
03:32
Mahbod tečoval puk před bránou, ale ten zamířil mimo očekávaný cíl.
02:52
Girouxovi se nepodařilo na modré obejít obránce a následovala ztráta kotouče.
02:28
Hosté vyřešili nebezpečný útok Metallurgu pouze vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
01:59
Další střela z hokejky Parého byla vyražena do ochranné sítě.
00:46
A to je velmi dobrý začátek pro chorvatský celek! McMillan z rohu našel před bránou COLBYHO GENOWAYA, který poslal kotouč za záda Birjukova. Asistence: Brandon McMillan.
00:10
Úvodní vhazování zvládli lépe domácí a nyní kontrolují puk ve svém pásmu.
00:01
Nyní zazní hymny Chorvatska a Ruské federace.
Oba týmy již pomalu nastupují na ledovou plochu a začátek utkání se přiblížil.

Metallurg Novokuzněck: M. Birjukov (Karejev) – Kuklev, Ljamkin, Ďjakov, Viksna, Arbuzov, Vasilčenko, Tatalin – Komaristyj, Lebeděv, Zemčenko – Anisin, Vicharev, K. Semjonov – Jazkov, Poliščuk, Razumov – Jemec, Blagoj, A. Michejev – I. Musin.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Hovinen) – Parlett, Bezina, Sauve, T. Larkin – Co. Genoway, Mertl, McMillan – Brulé, Butler, Paré – A. Giroux, Hedberg, Bolduc – Mahbod, Smejkal, Glumac – Perkovich, Arkalov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Fraňo – Gorděnko, Tomilov.
Medveščak Záhřeb se nachází na devátém místě tabulky Západní konference se ziskem devíti bodů po sedmi odehraných zápasech. V posledních pěti zápasech chorvatský celek nejprve porazil v nájezdech Soči, následně prohrál s Novgorodem a moskevským Spartakem. Následovala prohra po nájezdech s Nižněkamskem a prohra 0:3 s Novosibirskem.
Metallurg Novokuzněck se v současné chvíli nachází na třinácté příčce tabulky Východní konference a po sedmi odehraných zápasech má pouhých šest bodů. V posledních pěti zápasech Novokuzněčtí prohráli s Jekatěrinburgem, moskevským Dynamem, Jaroslavlí a Viťazem. V posledním střetnutí zvládli porazit bratislavský Slovan.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je zápas v rámci Kontinentální hokejové ligy mezi Metallurgem Novokuzněck a Medveščakem Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.