Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Dnešní utkání sledovalo 7400 diváků.
Československá stopa
Adam Polášek (SIB) 0+3, 2 střely na branku, 17:26 čas na ledě
Máme dobojováno. Poslední třetina rozhodl a Sibir Novosibirsk vstoupil do nové sezóny vítězně, když Astaně nadělil bůra. V poslední periodě jsme viděli 3 rychlé branky. O první z nich se postaral Stěpan Sannikov. Za minutu ho následoval Sergej Šumakov, který za další minutu přidal již pátou branku. Domácí poté toto utkání kontrolovali a hostům nic nedovolili.
59:17
Už jen sledujeme poklidné dohrávání zápasu.
58:44
Oba týmy hrají v plném počtu. Zároveň je u puku Novosibirsk, který se snaží vstřelit šestý gól.
57:27
Z blízkosti to ještě zkoušel Grents, jenže opět byl vychytán Krasikovem.
56:44
A hned jsme tu viděli šarvátku mezi Adamem Poláškem a Ivanem Kučinem. Po ní jdou oba na trestnou. Adam Polášek (SIB) za vysokou hůl a Ivan Kučin (AST) za hrubost.
56:44
55:21
Hostující Astana se sice na chvíli usadila v pásmu Novosibirsku, jenže moc toho zde nepředvedla. Místo toho musejí hosté čelit dalšímu ataku domácího Sibiru.
54:12
A tentokrát to byl Butuzov, kterého vychytal Henrik Karlsson pohotovou lapačkou.
53:13
Sibir málem přidal další branku! Tentokrát Věreščagin trefil boční síť.
52:36
Sibir právě vstřelil branku!
Tak tohle budou mít hosté hodně těžké. První střelu Maxima Šalunova ještě Henrik Karlsson vyrazil, nicméně na dorážku SERGEJE ŠUMAKOVA už byl krátký. Asistence: Maxim Šalunov.
51:57
No, moc dlouho to netrvalo. Dvojnásobná početní výhoda je využita a Barys to bude mít hodně těžké. Adam Polášek nádherně našel SERGEJE ŠUMAKOVA, který už měl jednoduchou úlohu. Asistence: Adam Polášek, Vladislav Naumov.
51:27
Astana se však stíhá osvobodit.
50:58
Dvojnásobná přesilovka je chvíli po startu té obyčejné na světě. Alexandr Lipin (AST) je vyloučen za zdržování hry.
50:49
A Sibir má k tomu všemu přesilovku, když se Roman Savčenko (AST) provinil úderem kolenem.
50:21
Sibir jde do dvoubrankového vedení v polovině poslední třetiny! STĚPAN SANNIKOV se nádherně uvolnil do samostatného úniku a následnou střelou pod víko upravuje stav na 3:1. Asistence: Sergej Šumakov, Adam Polášek.
50:07
Další akce hostujícího celku končí na zakázaném uvolnění. Po něm nám následuje komerční přestávka.
49:14
Jevgenij Arťuchin skvěle přečetl hru a přerušil rozvíjející se útok hostů, jenže poté sám žádný nezaložil.
48:21
Lakiza se na modré čáře dlouho rozmýšlel, co s kotoučem. Nakonec se mu povedlo jej ztratit a Henrik Karlsson by se tak musel bránit novému útoku Novosibirsku, kdyby se nepískl ofsajd.
46:44
Nyní to zkoušel Grents, jenže jeho projektil byl na poslední chvíli tečován Naumovem mimo tři tyče Krasikova.
45:54
Aktuálně se toho na hřišti moc neděje, u puku jsou domácí hráči a snaží se o kombinační hru v pásmu Astany.
44:45
43:27
Kombinační hru Astany však svými zákroku přerušuje Krasikov.
43:04
Barys Astana ihned zahájila přesilovku v pásmu Novosibirsku kombinační hrou.
42:45
Vitalij Meňšikov (SIB) je vyloučen na dvě minuty za držení.
42:02
Další ránu vyslal Okulov. Ten však i tentokrát mířil pouze do připraveného Henrika Karlssona, který si tak připisuje další úspěšný zásah.
41:17
Do další akce se hnali hokejisté Kazachstánu, konkrétně Jevdokimov to zkoušel z levého kruhu. Alexej Krasikov byl však připraven.
40:05
Úvodní buly poslední periody vybojovali hokejisté Novosibirsku, kteří taktéž zahajují první útok.
40:01
Tak je za námi druhá třetina, která byla už gólově trošku bohatší. Hosty šokoval hned ve 21. minutě domácí Maxim Šalunov, který proměnil poskytnutou šanci po nádherné přihrávce. Nicméně hosté se nevzdali a s trochou štěstí propasírovali kotouč za záda Krasikova ve 28. minutě, když se trefil Nigel Dawes. Podaří se Astaně dokonat obrat v poslední třetině?
40:00
38:44
A ani ostrá rána Šumakova od modré z voleje si nenašla cestu za záda Henrika Karlssona.
37:48
Okulov se snažil proměnit z bezprostřední blízkosti svou šanci, když mířil do bližší šibenice. Henrik Karlsson si však toto místo pohlídal.
36:17
A stále sledujeme útočnou hru Sibiru, který však v posledních minutách dost strádá na koncovce. Potvrdil to i Sergijenko, který neproměnil samostatný únik.
35:26
Nádhernou ranou od modré se prezentoval Věreščagin, jenže jeho rána byla tečována mimo tři tyče Astany.
34:15
Nyní jsou sice u kotouče více hráči Astany, těm se však nedaří protlačit se a obsadit pásmo domácího celku.
33:23
Sibir Novosibirsk ihned po skončení přesilové hry zaujímá místo u klece Astany, kde kombinuje.
32:34
32:08
A opět to byl Nigel Dawes, který mohl vsítit branku. Nicméně z bezprostřední blízkosti mířil pouze do betonu Alexeje Krasikova.
31:10
Trochu nejistý zákrok, nicméně však úspěšný si připsal Alexej Krasikov, když lapačkou zneškodnil projektil Bochenského.
30:34
Hra pět na pět končí. Alespoň na dvě minuty. Na ty je totiž vyloučen Jurij Sergijenko (SIB) za podražení.
30:08
Po dalším hektickém útoku Astany skončil Alexej Krasikov bez masky a Bochenski v bráně domácího celku, když se snažil zachytit pas Nigela Dawese. Nikomu se naštěstí nic nestalo.
29:11
Málem bylo vyrovnáno! Lakiza pálil z dost dobré pozice. Alexej Krasikov jej jen tak tak vykryl.
28:18
Po tomto gólu se však Novosibirsk dostal hned do šance, nicméně ránu Meňšikova Karlsson zneškodnil.
27:51
Astana právě vstřelila branku!
Hosté snižují a zdramatizovávají průběh hry! Ostrou ránu Cama Barkera Alexej Krasikov jen vyrazil. Zde si už kotouč našel NIGEL DAWES, který jej se štěstím o beton Krasikova protlačil do klece Novosibirsku z velmi ostrého úhlu. Asistence: Cam Barker, Maxim Semjonov.
27:37
Po chybné rozehrávce kazašských hostů jsme byli svědky pokusu Butuzova o založení útoku v pásmu Astany. Chybného pokusu.
26:43
Další útok hostů mohl po přihrávce od Šina zakončovat Ivanov, jenže mu přihrávka od jeho kolegy z útoku vůbec nesedla.
25:46
25:13
Astana stále pokračuje v kombinační hře při přesilovce, nicméně moc střel na klec Novosibirsku zatím nevyslala.
24:27
Už to taky mohlo být 2:1! Alexej Krasikov ovšem předvedl bravurní zákrok proti střele Dallmana a následné dorážce Dawese se Starčenkem.
23:46
Tak zde máme další vyloučení. Maxim Šalunov (SIB) je vyloučen za sekání.
23:04
A další branku mohl přidat Skabelka, nicméně nedostal od Gubina nejlepší přihrávku před prázdnou branku.
22:32
Astana vypadá hodně zaskočená a aktuálně se pouze brání nátlaku Sibiru, který malinko polevil v tempu toto střídání.
20:32
Po gólu do šatny hned gól v úvodu další třetiny? Proč ne! MAXIM ŠALUNOV dostal od Sergeje Šumakova naprosto excelentní přihrávku a naprosto sám před Karlssonem neměl jediný problém proměnit, i když kotouč lízl rukavici Karlssona. Asistence: Sergej Šumakov, Adam Polášek.
20:01
Tak je za námi první třetina tohoto duelu. Zpočátku byl Sibir o dost aktivnější, nicméně poté se dostal ke slovu i hostující Barys. Sledovali jsme vesměs vyrovnanou třetinu, kterou však rozhodl gólem ve 20. minutě Jevgenij Arťuchin. Máme však před sebou ještě 40 minut zápasu. Jak si s tím hosté poradí?
20:00
19:29
Novosibirsk se ujímá vedení gólem do šatny! Na modré čáře se po přihrávce od Šumakova zmocnil kotouče Dmitrij Lukin, který jej nahodil před klec. Zde už si vzal slovo kapitán Sibiru JEVGENIJ ARŤUCHIN, který kotouč doklepl za záda Henrika Karlssona. Asistence: Dmitrij Lukin, Sergej Šumakov.
18:37
Zničehonic ujel málem do přečíslení Naumov, jenže byl na poslední chvíli zastaven Trjasunovem. Ten posléze svou přihrávkou rozjíždí útok Astany v pásmu Novosibirsku.
17:20
Veliká škoda pro hosty, kterým se nadvakrát nepodařilo protlačit kotouč za záda Krasikova! Ten se ovšem vyšvihl parádní sérií zákroků.
16:21
Další útok hostující Astany zkoušel rozjet Grents, jenže jeho přihrávku nikdo nezachytil a muselo se tak odpískat zakázané uvolnění.
15:19
Astana se kapku ujala iniciativy a nyní obklopuje branku Alexeje Krasikova, který však předvádí bezchybné zákroky a od hostů si nenechává nic projít za zády.
14:55
Adam Polášek nyní nádherně zastavil rozjíždějící se akci hostů z Kazachstánu, nicméně jeho následný pas na Arťuchina novému útoku nijak nepomohl.
13:21
Ani Šumakov nedokázal trefit dokonale naservírovanou gólovku! Novosibirsku se aktuálně koncovka vůbec nedaří.
12:24
Aktuálně sledujeme pomalejší pasáž hry. U kotouče je sice Sibir, nicméně do žádné velké akce se moc nežene.
11:17
Sannikov se dostal do skvělé šance a vyslal dost nesobecký pas na Šalunova, jenže ten nedokázal naservírovanou gólovou šanci zužitkovat.
10:27
Rymarev krásně zachytil přihrávku Lukina a celkově tak překazil kombinační hru Sibiru v kazašském pásmu. Jenže on sám poté nedokázal vytvořit nějaký kloudný protiútok, takže z celé akce sešlo.
09:18
Po nepovedeném ataku hostujícího Barysu se snažili o průnik domácí. Konkrétně Vorošilo si vzal kotouč a pokoušel se projít až ke Karlssonovi, v tom mu však zabránil Dallman.
08:12
Alexej Krasikov si připisuje jeden z prvních kontaktů s toušem, když zachytil nahození od Šina. Následuje komerční pauza po které se bude vhazovat před Krasikovem.
07:18
Nyní to je ovšem domácí Novosibirsk, kdo převzal iniciativu a drží si kotouč na holi. Že by ovšem Sibir předváděl aktuálně nějaké dokonalé kombinace, to se říct nedá.
06:20
Po nepovedeném pokusu o založení útoku od Eera Ela se dostali ke kotouči kazašští hosté, kteří se však stále nedokázali usadit v pásmu domácího Sibiru.
05:27
Nyní se u kotouče delší dobu drží Astana, která se snažila usadit v pásmu Novosibirsku. Hostům se to sice na chvíli povedlo, nicméně žádnou střelu na Alexeje Krasikova vyslat nestihli.
04:12
Sibir jede a na Barys hodně tlačí. Nyní však při svém přechodu do útoku se provinil ofsajdem, tudíž se bude vhazovat se středním pásmu.
03:37
A nyní to byl Fjodor Beljakov, který střelou z otočky prověřil Henrika Karlssona. Švédský gólman si ovšem připsal úspěšný zákrok.
02:59
02:38
02:18
Do nádherné akce se po vzdušné přihrávce od Gubina dostal Butuzov! Jeho sklepnutí holí ze vzduchu si však nenašlo cestu za záda Karlssona.
01:52
Proti střele Bochenskiho si málem připsal první zákrok Alexej Krasikov, jenže forward Barysu mířil mimo.
01:13
U kotouče je nyní více Astana, které pomáhá i fakt, že se Sibir před chvíli provinil ofsajdem při pokusu o přechod do útočného pásma.
00:59
Tato přesilovka moc nevydržela, za sekání si jde sednout Nikita Ivanov (AST).
00:38
Vladislav Naumov (SIB) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
00:17
Úvodní buly vybojovali hokejisté Sibiru Novosibirsk, kteří se ihned přesouvají do útoku ke kleci Henrika Karlssona.
00:01
Na led zatemněné Sibir Arény právě vjíždějí hráči Novosibirsku za velikého potlesku diváků.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Šegalo) – Polášek, Naumov, Meňšikov, Věreščagin, Beljakov, Lukin, Sergijenko – Šumakov, Sannikov, Šalunov – Kemppainen, Arťuchin, Elo – Skabelka, Gubin, Butuzov – Okulov, Fefelov, Vorošilo.

Barys Astana: Karlsson (Kolesnik) – Barker, Dallman, Semjonov, Savčenko, Lipin, Trjasunov, Lakiza, Markelov – Bochenski, Dawes, Starčenko – Rymarev, Šin, Ivanov – Jevdokimov, Michajlis, Grenc – Belgibajev, Panjukov, Kučin.

Rozhodčí: Rafael Kadyrov, Maxim Sidorenko – Dmitrij Goljak, Ivan Dedjulja.
BARYS ASTANA

To Astana se loni do playoff ani nedostala, když sezónu zakončila na devátém místě se ztrátou jednoho bodu na osmý postupující Nižněkamsk. Astana se tak do playoff bude letos chtít jistě podívat, svou pouť KHL zahájí na Sibiři. Podaří se hostům dnes zvítězit?
HK SIBIR NOVOSIBIRSK

Sibir loni ve východní konferenci skončil na třetím místě a kvalifikoval se tak do playoff. Zde nejprve překonal na série 4:1 Admiral Vladivostok, stejným poměrem však poté padl s Metallurgem Magnitogorsk. Ten později celou soutěž vyhrál a získal Gagarinův pohár. Sibir je však jako vždy považován za jednoho z největších favoritů, dokáže to tým, kterému střeží bránu Alexandr Salák, potvrdit?
Příjemné čtvrteční odpoledne ze Sibiře. Tamní celek Sibir Novosibirsk zahájí svou sezónu duelem s týmem Barys Astana. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.